03.11.07, 18:47
Do którego roku życia można pobierać rente po rodzicu??
Mojej siostrzew ZUSIE powiedzieli że do 25 roku życia, czyli zostało
jej 2 miesiące - bo z grudnia. Mi się wydaje że do 26 roku życia, a
siostry kolega mówi że on pobiera do 27 roku życia.
Oczywiście jeszcze studiują.

Jak to jest - nie interesowałyśmy się tym wcześniej bo miałyśmy
oboje rodzicow.
Obserwuj wątek
    • moofka Re: Renta ... 03.11.07, 18:52
      do ukonczenia 25 roku zycia
    • moofka Re: Renta ... 03.11.07, 18:56
      i kolega ktory mowi, ze do 27 opowiada bzdury
      na pewno nie dotyczy to renty po zmarlym rodzicu
      zreszta na decyzji o przyznaniu renty siostrze musi byc data, do kiedy bedzie
      obowiazywac
    • iwles Re: Renta ... 03.11.07, 19:08

      Do ukończenia 25. roku życia, jeśli się uczy. Jeżeli osiągnnie 25
      lat będąc na ostatnim roku studiów w szkole wyższej, prawo do renty
      przedłuża się do zakończenia tego roku studiów.
      • mynia_pynia Re: Renta ... 04.11.07, 10:27
        Moja siostra jest na 1 roku magisterskich, magisterskie trwają 2
        lata. Czy jest możliwość żeby chociaż dostawała rente do końca tego
        pierwszego roku - czyli do czerwca???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka