Dodaj do ulubionych

urlop i zasiłek macierzyński

09.01.08, 10:47
proszę o informacje bo ja się już troche pogubiłam : pracuje na 3/4
etatu, miesięczne wynagrodzenie 710zl brutto. ile jest tygodni
macierzynskiego? w jednym zrodle 18 tyg pisze w innym zas 20, to
moje pierwsze dziecko. aha i ile bede dostawala od zusu zasilku (
ale juz jak mozna to podac mi netto)
Obserwuj wątek
    • wwwsiedlce Re: urlop i zasiłek macierzyński 09.01.08, 15:58
      urlopu jest 18tg nie widzialam nigdzie zeby bylo 20 choc bym sie
      ucieszyla z tego powodu a ile bedziesz dostawala nie wiem pewnie
      tyle co do tej pory sama czekam na pierwsze pieniadze i ciekawa
      jestem ile to bedzie
      • tylkoty0 Re: urlop i zasiłek macierzyński 09.01.08, 16:03
        ja dostaje około 600zł miesięcznie
        • mol_sc Re: urlop i zasiłek macierzyński 09.01.08, 22:41
          a czy jestes zatrudniona na 3/4 etatu ?
    • ceyranaa Re: urlop i zasiłek macierzyński 09.01.08, 19:11
      witam
      a ja mam takie pytanie:
      nie pracuję i jestem bezrobotna zarejestrowana w UP. Nie mam ślubu z
      moim, a On ma własną działalność gospodarczą. Pytanie brzmi: czy
      ojciec dziecka moze pobierac zasiłek macierzynski????
      nie mam pojecia o tym wszystkim dlatego pytam czy w ogole jest cos
      takiego
      pzdr
      • bobasek0 Re: urlop i zasiłek macierzyński 09.01.08, 20:55
        Prawo do zasiłku macierzyńskiego przysługuje także ubezpieczonemu, który
        przyjmuje dziecko na wychowanie, na takich samych zasadach, które dotyczą
        ubezpieczonej. Również w razie śmierci ubezpieczonej lub porzucenia przez nią
        dziecka zasiłek macierzyński przysługuje ubezpieczonemu - ojcu dziecka lub
        innemu ubezpieczonemu członkowi najbliższej rodziny, jeżeli przerwą zatrudnienie
        lub inną działalność zarobkową w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
    • unia78 Re: urlop i zasiłek macierzyński 09.01.08, 21:48
      Witam;

      18 tyg macierzyńskiego na pierwsze dziecko, 20 na kolejne. Co do
      pieniążków, to nie pomogę, bo się nie znam.

      Paulina
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka