amysia1 06.01.10, 19:06 Witam Jestem w 7 tyg ciąży, mam bóle jak na okres, to normalne czy się martwić. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mamula_to_ja Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 19:37 Albo normalne albo nie. Jeśli coś Cię martwi idź do lekarza i zrób usg. Odpowiedz Link Zgłoś
frezja-finezja Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 20:06 amysia, ja mam tak samo, z tym ze koniec 6 tygodnia. Idę do lekarza we wtorek więc zapytam. teoretycznie można wziąc nospę, ale u mnie te bóle pojawiają się nagle i krótko trwają, więc nie wiem czy jest sens faszerować się tabletkami. Odpowiedz Link Zgłoś
kahakasurdo Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 20:10 amysia, ja na początku 8 tyg miałam takie bóle i dla mnie nie skończyło się to dobrze - poroniłam. Oczywiście u Ciebie nie musi tak być, nie chcę Cię straszyć, ale ja bym szybciutko poszła do lekarza. Odpowiedz Link Zgłoś
amysia1 Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 20:14 Dziękuję. Biorę nospę a do lek coś nie mogę się dodzwonić Odpowiedz Link Zgłoś
bezak25 Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 21:00 i w 1 i w 2 ciąży miałam takie bóle, minęły ok. 8-9tc. Ale każda z nas jest inna... trudno coś doradzić. Odpowiedz Link Zgłoś
1.ciaza Re: Ból jak na okres 7 tc 07.01.10, 13:47 Ja tez tak mialam i jeszcze troche mam,bole tak jak przed okresem,okazalo sie ze mam macice przekrecona,ginekolog powiedziala mi ze 99 przypadkow z macica odwrocona ma takie bole,i ze w ciagu kilku tygodni powinna sie przekrecac i tak wlasnie sie dzieje,chcialabym zaznaczyc ze nie mialam przy tym zadnych uplawow krwi itp.to jest b.wazne,jesli nie mmasz z tym problemow to moze zapytaj czy macica jest w odpowiednim polozeniu,pozdrwiam serdecznie. Odpowiedz Link Zgłoś
karolina.and Re: Ból jak na okres 7 tc 12.01.10, 12:52 Ja jestem w 9 tygodniu i też boli mnie brzuch takie nerwobóle jakby ale lekarz powiedział ze każda kobieta ciąże przechodzi inaczej i jeśli nie ma plamień to nie ma stresu. Odpowiedz Link Zgłoś
amama78 Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 23:53 mnie brzuch bolał od 7 do 9 tygodnia. Przeszło około 10go. Byłam u lekarza, wzięłam zwolnienie lekarskie i praktycznie przeleżałam ten czas. Badanie wyszło ok i mi powiedziano, że może tak być, ale gdyby coś więcej się działo to do szpitala. Większość nieprzyjemnych objawów ustąpiło po 10 tygodniu. Dla pewności idź do lekarza i oszczędzaj się. powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
siwa601 Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 07.01.10, 10:11 dziewczyny dlaczego bierzecie nospę. W ciąży jest nie wskazana ze względu że ma działanie rozkurczowe i może doprowadzić do nieszczęścia. ja jestem pod opieką lekarza od 5 tyg. ciąży i już na pierwszej wizycie jak dostałam skierowanie na różne badania lekarz powiedział jak mam teraz dbać o siebie i jedyny lak na jaki mi pozwolił w razie bólu jest Apap bo jest nieszkodliwy dla maleństwa w najbardziej niebezpiecznym okresie jakim jest I trymestr. Czy wasi lekarze wam zalecają nospę czy bierzecie na własną rękę? Odpowiedz Link Zgłoś
gosiablada Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 07.01.10, 10:35 Ja biorę no-spę od początku ciąży ze wzgledu na bóle jak ona okres- u mnie to były skurcze macicy a no-spa jest rozkurczowa przepisana przez lekarza. Teraz ją odstawiam bo już mnie nie ciągnie i bóle minęły. Nie bagatelizowałabym bóli okresowych bo często są wskazaniem do leżenia. Odpowiedz Link Zgłoś
dorotka.k1 Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 07.01.10, 11:02 siwa601 napisała: > dziewczyny dlaczego bierzecie nospę. W ciąży jest nie wskazana ze > względu że ma działanie rozkurczowe i może doprowadzić do > nieszczęścia. właśnie dlatego, że jest rozkurczowa, znaczy PRZECIW skurczowa, a to skurcze nie są wskazane właśnie apap to się na ból głowy bierze, a no-spę i to forte niektóre kobiety biorą przez prawie całą ciążę (z zalecenia lekarza!) Odpowiedz Link Zgłoś
tmm23b Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 09.01.10, 17:27 ja sie nie zgadzam -dotyczy NOSPY ja brałam od 4 tygodnia do konca ciazy jest to moja 3 ciaza i wiem ze ten lek pomaga i to bardzo trzeba go brac zeby nie dopuscic do pojawienia sie skurczy które sa bardzo grożne (przez nie poroniłam 2 razy)Brałam jeszcze magnez 500g i dufhaston do 24 tyg.POLECAM MAGNEZ I NOSPE 2 X DZIENNIE. Odpowiedz Link Zgłoś
a_lex Re: tmm23b 10.01.10, 00:12 leki polecić może tylko lekarz - jesteś lekarzem? Odpowiedz Link Zgłoś
gabi683 Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 12.01.10, 18:09 siwa601 napisała: > dziewczyny dlaczego bierzecie nospę. W ciąży jest nie wskazana ze > względu że ma działanie rozkurczowe i może doprowadzić do > nieszczęścia. ja jestem pod opieką lekarza od 5 tyg. ciąży i już na > pierwszej wizycie jak dostałam skierowanie na różne badania lekarz > powiedział jak mam teraz dbać o siebie i jedyny lak na jaki mi > pozwolił w razie bólu jest Apap bo jest nieszkodliwy dla maleństwa w > najbardziej niebezpiecznym okresie jakim jest I trymestr. Czy wasi > lekarze wam zalecają nospę czy bierzecie na własną rękę? Brałam no spe i mase innych lekow aby ciaze donosc oczywiscie zaleceniami lkarskimi. Odpowiedz Link Zgłoś
sylvia_b Re: Ból jak na okres 7 tc 07.01.10, 17:30 Mnie też boli. Trochę inaczej, ale odczuwam takie nieprzyjemne coś. Lekarz powiedział, żeby się w ogóle nie przejmować jeśli nie występują plamienia. Ale mnie to tak stresuje, że szkoda gadać. Do tego mam tak potworne upławy, że jestem co 5 min w toalecie bo mam wrażenie, że krwawię Odpowiedz Link Zgłoś
neftis83 Re: Ból jak na okres 7 tc 09.01.10, 21:42 Też mam te bóle, macica stale ulega powiększeniu, więzadła się rozciągają, stad te bóle. Moja gin. powiedziala, ze to calkiem normalne i często spotykane i póki nie ma plamien, nie ma się czym przejmowac Odpowiedz Link Zgłoś
sylvia_b Re: Ból jak na okres 7 tc 12.01.10, 12:12 Kilka dni temu do tego bólu brzucha doszły takie drobinki śluzówki jak przy @. Mam leżeć plackiem. Więc lepiej jednak sprawdzić u gina czy to wyłącznie efekt rozpulchniania macicy Odpowiedz Link Zgłoś