Dodaj do ulubionych

Ból jak na okres 7 tc

06.01.10, 19:06
Witam
Jestem w 7 tyg ciąży, mam bóle jak na okres, to normalne czy się martwić.
Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź
Obserwuj wątek
    • mamula_to_ja Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 19:37
      Albo normalne albo nie.
      Jeśli coś Cię martwi idź do lekarza i zrób usg.
      • frezja-finezja Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 20:06
        amysia, ja mam tak samo, z tym ze koniec 6 tygodnia. Idę do lekarza
        we wtorek więc zapytam. teoretycznie można wziąc nospę, ale u mnie
        te bóle pojawiają się nagle i krótko trwają, więc nie wiem czy jest
        sens faszerować się tabletkami.
        • kahakasurdo Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 20:10
          amysia, ja na początku 8 tyg miałam takie bóle i dla mnie nie skończyło się to
          dobrze - poroniłam. Oczywiście u Ciebie nie musi tak być, nie chcę Cię straszyć,
          ale ja bym szybciutko poszła do lekarza.
          • amysia1 Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 20:14
            Dziękuję.
            Biorę nospę a do lek coś nie mogę się dodzwonić sad
            • bezak25 Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 21:00
              i w 1 i w 2 ciąży miałam takie bóle, minęły ok. 8-9tc. Ale każda z nas jest
              inna... trudno coś doradzić.
          • 1.ciaza Re: Ból jak na okres 7 tc 07.01.10, 13:47
            Ja tez tak mialam i jeszcze troche mam,bole tak jak przed okresem,okazalo sie ze
            mam macice przekrecona,ginekolog powiedziala mi ze 99 przypadkow z macica
            odwrocona ma takie bole,i ze w ciagu kilku tygodni powinna sie przekrecac i tak
            wlasnie sie dzieje,chcialabym zaznaczyc ze nie mialam przy tym zadnych uplawow
            krwi itp.to jest b.wazne,jesli nie mmasz z tym problemow to moze zapytaj czy
            macica jest w odpowiednim polozeniu,pozdrwiam serdecznie.
          • karolina.and Re: Ból jak na okres 7 tc 12.01.10, 12:52
            Ja jestem w 9 tygodniu i też boli mnie brzuch takie nerwobóle jakby
            ale lekarz powiedział ze każda kobieta ciąże przechodzi inaczej i
            jeśli nie ma plamień to nie ma stresu.
    • amama78 Re: Ból jak na okres 7 tc 06.01.10, 23:53
      mnie brzuch bolał od 7 do 9 tygodnia. Przeszło około 10go. Byłam u lekarza,
      wzięłam zwolnienie lekarskie i praktycznie przeleżałam ten czas. Badanie wyszło
      ok i mi powiedziano, że może tak być, ale gdyby coś więcej się działo to do
      szpitala. Większość nieprzyjemnych objawów ustąpiło po 10 tygodniu.

      Dla pewności idź do lekarza i oszczędzaj się.

      powodzenia! smile
      • siwa601 Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 07.01.10, 10:11
        dziewczyny dlaczego bierzecie nospę. W ciąży jest nie wskazana ze
        względu że ma działanie rozkurczowe i może doprowadzić do
        nieszczęścia. ja jestem pod opieką lekarza od 5 tyg. ciąży i już na
        pierwszej wizycie jak dostałam skierowanie na różne badania lekarz
        powiedział jak mam teraz dbać o siebie i jedyny lak na jaki mi
        pozwolił w razie bólu jest Apap bo jest nieszkodliwy dla maleństwa w
        najbardziej niebezpiecznym okresie jakim jest I trymestr. Czy wasi
        lekarze wam zalecają nospę czy bierzecie na własną rękę?
        • gosiablada Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 07.01.10, 10:35
          Ja biorę no-spę od początku ciąży ze wzgledu na bóle jak ona okres- u mnie to
          były skurcze macicy a no-spa jest rozkurczowa przepisana przez lekarza. Teraz ją
          odstawiam bo już mnie nie ciągnie i bóle minęły. Nie bagatelizowałabym bóli
          okresowych bo często są wskazaniem do leżenia.

          https://tickers.baby-gaga.com/p/dev127pr___.png
        • dorotka.k1 Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 07.01.10, 11:02
          siwa601 napisała:

          > dziewczyny dlaczego bierzecie nospę. W ciąży jest nie wskazana ze
          > względu że ma działanie rozkurczowe i może doprowadzić do
          > nieszczęścia.

          właśnie dlatego, że jest rozkurczowa, znaczy PRZECIW skurczowa, a to skurcze nie
          są wskazane właśnie
          apap to się na ból głowy bierze, a no-spę i to forte niektóre kobiety biorą
          przez prawie całą ciążę (z zalecenia lekarza!)
        • tmm23b Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 09.01.10, 17:27
          ja sie nie zgadzam -dotyczy NOSPY ja brałam od 4 tygodnia do konca
          ciazy jest to moja 3 ciaza i wiem ze ten lek pomaga i to bardzo
          trzeba go brac zeby nie dopuscic do pojawienia sie skurczy które sa
          bardzo grożne (przez nie poroniłam 2 razy)Brałam jeszcze magnez 500g
          i dufhaston do 24 tyg.POLECAM MAGNEZ I NOSPE 2 X DZIENNIE.
          • a_lex Re: tmm23b 10.01.10, 00:12
            leki polecić może tylko lekarz - jesteś lekarzem?
        • gabi683 Re: Ból jak na okres 7 tc - dlaczego nospa??? 12.01.10, 18:09
          siwa601 napisała:

          > dziewczyny dlaczego bierzecie nospę. W ciąży jest nie wskazana ze
          > względu że ma działanie rozkurczowe i może doprowadzić do
          > nieszczęścia. ja jestem pod opieką lekarza od 5 tyg. ciąży i już
          na
          > pierwszej wizycie jak dostałam skierowanie na różne badania lekarz
          > powiedział jak mam teraz dbać o siebie i jedyny lak na jaki mi
          > pozwolił w razie bólu jest Apap bo jest nieszkodliwy dla maleństwa
          w
          > najbardziej niebezpiecznym okresie jakim jest I trymestr. Czy
          wasi
          > lekarze wam zalecają nospę czy bierzecie na własną rękę?



          Brałam no spe i mase innych lekow aby ciaze donosc oczywiscie
          zaleceniami lkarskimi.
    • sylvia_b Re: Ból jak na okres 7 tc 07.01.10, 17:30
      Mnie też boli. Trochę inaczej, ale odczuwam takie nieprzyjemne coś.
      Lekarz powiedział, żeby się w ogóle nie przejmować jeśli nie występują
      plamienia. Ale mnie to tak stresuje, że szkoda gadać. Do tego mam tak potworne
      upławy, że jestem co 5 min w toalecie bo mam wrażenie, że krwawię sad
    • neftis83 Re: Ból jak na okres 7 tc 09.01.10, 21:42
      Też mam te bóle, macica stale ulega powiększeniu, więzadła się rozciągają, stad
      te bóle. Moja gin. powiedziala, ze to calkiem normalne i często spotykane i póki
      nie ma plamien, nie ma się czym przejmowacwink
    • sylvia_b Re: Ból jak na okres 7 tc 12.01.10, 12:12
      Kilka dni temu do tego bólu brzucha doszły takie drobinki śluzówki jak przy @.
      Mam leżeć plackiem. Więc lepiej jednak sprawdzić u gina czy to wyłącznie efekt
      rozpulchniania macicy sad
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka