antyspam5 28.04.07, 19:34 Jestem w pierwszym miesiacu i waze 86kg Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gina22 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 28.04.07, 19:45 Ja startowałam od wagi 95 kg...obecnie jestem w 8 miesiącu i ważę grubo ponad 100 kg...nie powiem żeby mi to nie przeszkadzało, czuję się bardzo nieatrakcyjna i ociężała. Mój problem polega na tym, że jem na tle nerwowym, a troszkę nerwów w tej ciązy mam niestety. Na całe szczęście jak do tej pory ciąża przebiega pomyślnie. Wyniki badań mam ok.Zdaję sobie sprawę że po porodzie będzie mnie czekała ostra walka z kilogramami i szczerze mówiąc nie wiem jak się do tego zabarać. Mam nadzieję że uda mi się zgubić chociaz troszkę. Teraz najważniejsze jest zdrowie dziecka i pomyslny poród, a o resztę się będę się martwić później. Także głowa do góry Moja Droga! Teraz najwazniejsze jest zdrowie twojego maluszka. Podkreślaj swoją urodę odpowiednim makijażem i strojem, abyś się sama z sobą dobrze czuła. Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
kitty29 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 28.04.07, 20:09 Witam, Przede wszystkim gratulacje Ja zaczynałam ciążę z wagą 85 kg. Niestety od dziecka miałam problemy z nadwagą a później jeszcze doszła niedoczynność tarczycy i źle dobrane tabletki antykoncepcyjne. W każdym razie poza bólami kręgosłupa nie odczuwam w ciąży większych dolegliwości (jestem w 21 tc). Wprawdzie sporo przytyłam, ale to dlatego że musiałam przejść na tradycyjny sposób odżywiania. Przed ciążą jadłam niewiele i żyłam głównie o kawie i papierosach. Niestety mam problem z ubraniami ciążowymi. Te które są w moim stylu kończą się na rozmiarze 46 (taki nosiłam przed ciążą) a te większe powodują, że wyglądam niekształtnie. Dlatego moja garderoba jest teraz bardzo uboga. Aha i mam bardzo duży brzuch jak na wiek ciąży. Więc w moim przypadku nie jest tak, że tusza maskuje ciążę. Powodzenia. Pozdrawiam, Magda Odpowiedz Link Zgłoś
antyspam5 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 07:43 Dziekuje Dziewczyny!!!Ja doszlam do tej wagi,bo zajadalam stres a mialam go niestety bardzo duzo( Moja znajoma powiedziala mi,ze lekarz odrazu powie ile moge sobie pozwolic przytyc i sciscle sie bede musiala tego trzymac,straszyla mnie tez cukrzyca ciazowa..Troche czuje sie zagubiona przez to wszystko,to jest moja pierwsza ciaza i chcialabym ,aby wszystko bylo dobrze. Martwi mnie to,ze nie ma duzego wyboru ubran ciazowych! Ja tez nosze rozmiar 46 i juz teraz mam czesto problem,zeby cos dobrac....Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
kitty29 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 10:15 Z własnego doświadczenia wiem, że do większości sklepów ciążowych nie ma po co wchodzić Ale na szczęście jest jeszcze H&M i C&A. Tam są ubrania w większych rozmiarach. Wybór ograniczony, ale już tak to w Polsce jest. Wszyscy mają się wpasowywać w uśredniony wzorzec. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Pozdrowienia, Magda Odpowiedz Link Zgłoś
sierpniowa_mama1 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 10:52 Ja zaszłam w ciążę z wagą 83 kg. Przez pierwsze trzy miesiące schudłam 4,5 kg (wymioty, nudności, brak apetytu, a już napewno nie mogłam nic słodkiego zjeść). Jak skończyły mi się wymioty zaczęłam troszkę nadrabiać, i w tej chwili jestem w 24 tc i ważę 82 kg ale nie jem dużo, a nawet dużo mniej niż przed ciążą, a i dzidzi nie smakują tak słodycze jak mi samej wcześniej A na moje kg składa się też brzuszek który wygląda co najmniej na ósmy miesiąc Tak że dziewczyny nie martwcie się, bo wiele znajomych osób mających przed ciążą nadwagę po ciąży zaczęły po prostu... chudnąć! Tyle że nie można sobie pozwalać w ciąży na co się tylko ma ochotę. Czyli najlepiej nie mieć w domu zapasów, bo wtedy ciągnie (mnie np do lodów). Teraz lekarz powiedział żeby nie mieć zgagi nie mogę tych lodów jeść i nie jem i jest ok i mnie nie ciągnie bo ich nie mam pod ręką. I przy pozbyciu się po porodzie zbędnych kg bardzo ważną rzeczą są dla osób z nadwagą: karmienie piersią i chodzenie w pasach. Tak więc głowa do góry, bo choć teraz tyjemy, to ta ciąża może nas odchudzić! Pozdrowienia! Odpowiedz Link Zgłoś
ja27-09 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 10:55 Pierwszą ciąże zaczynałam od 95 kg, a przez całą ciążę doszło mi zaledwie 8 kg. dziecko urodziło sie bardzo duże (4,3 kg), także wychodząc z porodówki miałam swoją wagę początkową. Pierwsze miesiące karmienia pozwoliły mi zgubić dodatkowo jeszcze 6 kg i gdyby nie moje lenistwo i obżarstwo, może zgubiłabym więcej. Niestety wróciłam do swojej wagi i w tej chwili jestem w 11 tyg. drugiej ciąży i również mam 95 kg, waga na razie stoi w miejscu. Podczas pierwszej ciąży nie miałam żadnych problemów zdrowotnych, ani nadciśnienia, ani cukrzycy, wyniki przez cały czas miałam bardzo dobre. Mam nadzieję, że i teraz będzie podobnie ) Chociaż te parę lat starsza jestem, więc... Odpowiedz Link Zgłoś
elwi71 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 16:01 Ja swoją ciążę zaczęłam z wagą 95kg. Kończę 18 tydzień i jeszcze nie przybrałam. Jem to na co mam ochotę. Wyniki są też dobre. Maleństwo przybiera jak na razie jak trzeba. Lekarz na wizycie najpierw powiedział mi, że w ciąży należy jeść. Ja się go spytałam, czy źle że nie przybieram powiedział że w moim przypadku to może i dobrze. Problemy z kręgosłupem mam po pierwszej ciąży.Wtedy ważyłam 60 kg, przybrałam 11 kg a córka urodziła się 4650 i 62 cm długa. Jeżeli chodzi o ciuchy. To gorąco pozdrawiam wszystkich producentów bo wyszli z założenia, że takie jak my to już w ciążę zajść nie mogą. Miszkam w Szczecinie i niestety oprócz jednych spodni z cieńkiego materiału do wyjścia nic nie mogę sobie kupić z winy producentów. Jeżdżę do Schwedt w Niemczech do C&A i jedynie tam są duże rozmiary myślę o 48/50. I tam całe szczęście mogę się znaleźć w rozmiarówce. Pozdrawiam Elwira Odpowiedz Link Zgłoś
antyspam5 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 17:19 Dziekuje Dziewczyny!!Nawet nie wiecie ile mi pomogly Wasze slowa!!! Czulam sie taka sama,"jedna" z takim problemem.....Ja teraz staram od poczatku odzywiac sie zdrowo i jem mniej -aczkowiek lepiej niz zwykle. Odpowiedz Link Zgłoś
76ania Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 10:21 Witaj, zaczynam 6tc. Miesiąc temu ważyłam 105,7kg, a dziś 102kg. Nadal dużo, ale tracę na wadze. Moj pani doktor powiedziała, że prowadziła już niejedną ciążę kobiety, która przed ciążą miała dużą nadwagę i w wielu przypadkach dziewczyny rodziły z niższą wagą niż przed ciążą. Mam przestrzegać dość rygorystycznej diety, to znaczy żadnych słodkości, prostych węglowodanów, tłustych smażonych mięs itp. Ogólnie to zalecenia diety cukrzycowej. Ważne, by każdy kęs był pełnowartościowy. Martwi mnie tylko, że w weekend przeczytałam, że gdy spala się tkanka tłuszczowa, to wydzielane są ketony, które nie są zdrowe dla dzidzi. Mam wuzytę dopiero 15 maja, dziś w pracy właściwie nie mam co robić, więc poszperam w internecie jak to jest z ciążą kobiet otyłych. Powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
ulinka123 do 76ania 30.04.07, 15:24 Czy udalo Ci sie dowiedziec czegos wiecej o cialach ketonowych i dlaczego nie sa zdrowe dla dziecka? daj znac prosze jesli tak. Odpowiedz Link Zgłoś
ulfa Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 16:06 Ja przytyłam 25 kg. Przed ciążą ważyłam 55 a przed samym porodem 80. Odpowiedz Link Zgłoś
justek20 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 19:36 jakże bliski temat mojemu sercu! Dużo za dużo przed ciążą, dużo za dużo w ciąży, obecnie koniec 7 miesiąca i mam brzuch jak przy ciąży mnogiej ( baaardzo mnogiej ). Trudno. Akurat to mnie stresuje najmniej. Po ciąży zrzucę! Odpowiedz Link Zgłoś
izoola Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 20:51 to zadna tragedia. ja zaczynalam z waga 85. jestem w 7 miesisacu a przytylam poki co 7kg. apetyt mi dopisuje, slodkiego sobie nie odmawiam, cukrzycy nie mam a wyniki ksiazkowe. licze na to, ze podczas karmienia duzo spale z tych nadmiernych kg. najwazniejsze teraz jest, ze malenstwo dobrze sie rozwija Odpowiedz Link Zgłoś
aga1506 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 21:01 Ja obecnie jestem w 20tc a juz mam 10kg wiecej. Waga wyjściowa 80kg..... ale jak nie było od początku mdłości tylko apetyt to niestety tak jest. Jestem dość wysoka wiec nie rzucam sie w oczy a plusem jest to iż...... moje piersi przed ciążą już były duże a teraz są ogromne i dalej rosną ku uciesze męża i znajomych płci męskiej . Pozdrawiam goraco Wszystkie "większe" mamy. Odpowiedz Link Zgłoś
mamakrzysia4 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 21:30 ja startowalam od 65 a doszlam do 98kg Odpowiedz Link Zgłoś
sylvie08 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 01.05.07, 15:44 To i ja sie dolacze do klubu Ciaze zaczelam z waga 99 kg, teraz jestem dopiero w 2 miesiacu, na razie nic nie przytylam, ale wiem ze wszystko przede mna. Mam jednak nadzieje ze z dzieckiem bedzie wszystko ok. W przyszlym tygodniu ide zrobic wyniki. Jak na razie w mojej diecie czesc slodyczy (to one sla odpowiedzialne za moja wage niestety) zamienilam na owoce, ale lodow jakos nie umiem sobie odmowic Dobrze ze idzie lato to bedzie masa owocow przeroznych to moze jakos sobie poradzimy kobitki Najwazniejsze teraz jest dziecko i jesli wyniki beda oki to mnie moja tusza nie martwi. Zreszta jestem wysoka i nie widac tego po mnie. Jak mnie lekarz wazyl to zaczal od 80 kg... naiwny... Odpowiedz Link Zgłoś