Dodaj do ulubionych

Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:(

28.04.07, 19:34
Jestem w pierwszym miesiacu i waze 86kgsad
Obserwuj wątek
    • gina22 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 28.04.07, 19:45
      Ja startowałam od wagi 95 kgsad...obecnie jestem w 8 miesiącu i ważę grubo ponad
      100 kg...nie powiem żeby mi to nie przeszkadzało, czuję się bardzo
      nieatrakcyjna i ociężała. Mój problem polega na tym, że jem na tle nerwowym, a
      troszkę nerwów w tej ciązy mam niestety. Na całe szczęście jak do tej pory
      ciąża przebiega pomyślnie. Wyniki badań mam ok.Zdaję sobie sprawę że po
      porodzie będzie mnie czekała ostra walka z kilogramami i szczerze mówiąc nie
      wiem jak się do tego zabaraćsad. Mam nadzieję że uda mi się zgubić chociaz
      troszkę. Teraz najważniejsze jest zdrowie dziecka i pomyslny poród, a o resztę
      się będę się martwić później. Także głowa do góry Moja Droga! Teraz
      najwazniejsze jest zdrowie twojego maluszka. Podkreślaj swoją urodę odpowiednim
      makijażem i strojem, abyś się sama z sobą dobrze czuła. Życzę powodzenia i
      serdecznie pozdrawiamsmile.
    • kitty29 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 28.04.07, 20:09
      Witam,

      Przede wszystkim gratulacje smile
      Ja zaczynałam ciążę z wagą 85 kg. Niestety od dziecka miałam problemy z nadwagą
      a później jeszcze doszła niedoczynność tarczycy i źle dobrane tabletki
      antykoncepcyjne.
      W każdym razie poza bólami kręgosłupa nie odczuwam w ciąży większych
      dolegliwości (jestem w 21 tc). Wprawdzie sporo przytyłam, ale to dlatego że
      musiałam przejść na tradycyjny sposób odżywiania. Przed ciążą jadłam niewiele i
      żyłam głównie o kawie i papierosach.
      Niestety mam problem z ubraniami ciążowymi. Te które są w moim stylu kończą się
      na rozmiarze 46 (taki nosiłam przed ciążą) a te większe powodują, że wyglądam
      niekształtnie. Dlatego moja garderoba jest teraz bardzo uboga.
      Aha i mam bardzo duży brzuch jak na wiek ciąży. Więc w moim przypadku nie jest
      tak, że tusza maskuje ciążę.

      Powodzenia.
      Pozdrawiam,
      Magda
      • antyspam5 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 07:43
        Dziekuje Dziewczyny!!!Ja doszlam do tej wagi,bo zajadalam stres a mialam go
        niestety bardzo duzosad( Moja znajoma powiedziala mi,ze lekarz odrazu powie ile
        moge sobie pozwolic przytyc i sciscle sie bede musiala tego trzymac,straszyla
        mnie tez cukrzyca ciazowa..Troche czuje sie zagubiona przez to wszystko,to jest
        moja pierwsza ciaza i chcialabym ,aby wszystko bylo dobrze.
        Martwi mnie to,ze nie ma duzego wyboru ubran ciazowych! Ja tez nosze rozmiar 46
        i juz teraz mam czesto problem,zeby cos dobrac....Pozdrawiam!
        • kitty29 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 10:15
          Z własnego doświadczenia wiem, że do większości sklepów ciążowych nie ma po co
          wchodzić sad Ale na szczęście jest jeszcze H&M i C&A. Tam są ubrania w większych
          rozmiarach. Wybór ograniczony, ale już tak to w Polsce jest. Wszyscy mają się
          wpasowywać w uśredniony wzorzec.

          Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.
          Pozdrowienia,
          Magda
          • sierpniowa_mama1 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 10:52
            Ja zaszłam w ciążę z wagą 83 kg. Przez pierwsze trzy miesiące schudłam 4,5 kg
            (wymioty, nudności, brak apetytu, a już napewno nie mogłam nic słodkiego
            zjeść). Jak skończyły mi się wymioty zaczęłam troszkę nadrabiać, i w tej chwili
            jestem w 24 tc i ważę 82 kg ale nie jem dużo, a nawet dużo mniej niż przed
            ciążą, a i dzidzi nie smakują tak słodycze jak mi samej wcześniej smile A na moje
            kg składa się też brzuszek który wygląda co najmniej na ósmy miesiąc smile Tak że
            dziewczyny nie martwcie się, bo wiele znajomych osób mających przed ciążą
            nadwagę po ciąży zaczęły po prostu... chudnąć! Tyle że nie można sobie pozwalać
            w ciąży na co się tylko ma ochotę. Czyli najlepiej nie mieć w domu zapasów, bo
            wtedy ciągnie (mnie np do lodów). Teraz lekarz powiedział żeby nie mieć zgagi
            nie mogę tych lodów jeść i nie jem i jest ok i mnie nie ciągnie bo ich nie mam
            pod ręką. I przy pozbyciu się po porodzie zbędnych kg bardzo ważną rzeczą są
            dla osób z nadwagą: karmienie piersią i chodzenie w pasach.
            Tak więc głowa do góry, bo choć teraz tyjemy, to ta ciąża może nas odchudzić!
            Pozdrowienia!
    • ja27-09 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 10:55
      Pierwszą ciąże zaczynałam od 95 kg, a przez całą ciążę doszło mi zaledwie 8 kg.
      dziecko urodziło sie bardzo duże (4,3 kg), także wychodząc z porodówki miałam
      swoją wagę początkową. Pierwsze miesiące karmienia pozwoliły mi zgubić dodatkowo
      jeszcze 6 kg i gdyby nie moje lenistwo i obżarstwo, może zgubiłabym więcej.
      Niestety wróciłam do swojej wagi i w tej chwili jestem w 11 tyg. drugiej ciąży i
      również mam 95 kg, waga na razie stoi w miejscu. Podczas pierwszej ciąży nie
      miałam żadnych problemów zdrowotnych, ani nadciśnienia, ani cukrzycy, wyniki
      przez cały czas miałam bardzo dobre. Mam nadzieję, że i teraz będzie podobnie
      smile) Chociaż te parę lat starsza jestem, więc...
      • elwi71 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 16:01
        Ja swoją ciążę zaczęłam z wagą 95kg. Kończę 18 tydzień i jeszcze nie
        przybrałam. Jem to na co mam ochotę. Wyniki są też dobre. Maleństwo przybiera
        jak na razie jak trzeba. Lekarz na wizycie najpierw powiedział mi, że w ciąży
        należy jeść. Ja się go spytałam, czy źle że nie przybieram powiedział że w moim
        przypadku to może i dobrze. Problemy z kręgosłupem mam po pierwszej ciąży.Wtedy
        ważyłam 60 kg, przybrałam 11 kg a córka urodziła się 4650 i 62 cm długa.

        Jeżeli chodzi o ciuchy. To gorąco pozdrawiam wszystkich producentów bo wyszli z
        założenia, że takie jak my to już w ciążę zajść nie mogą. Miszkam w Szczecinie
        i niestety oprócz jednych spodni z cieńkiego materiału do wyjścia nic nie mogę
        sobie kupić z winy producentów.
        Jeżdżę do Schwedt w Niemczech do C&A i jedynie tam są duże rozmiary myślę o
        48/50. I tam całe szczęście mogę się znaleźć w rozmiarówce.

        Pozdrawiam
        Elwira
        • antyspam5 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 29.04.07, 17:19
          Dziekuje Dziewczyny!!Nawet nie wiecie ile mi pomogly Wasze slowa!!! Czulam sie
          taka sama,"jedna" z takim problemem.....Ja teraz staram od poczatku odzywiac sie
          zdrowo i jem mniej -aczkowiek lepiej niz zwykle.
          • 76ania Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 10:21
            Witaj,
            zaczynam 6tc. Miesiąc temu ważyłam 105,7kg, a dziś 102kg. Nadal dużo, ale tracę
            na wadze.
            Moj pani doktor powiedziała, że prowadziła już niejedną ciążę kobiety, która
            przed ciążą miała dużą nadwagę i w wielu przypadkach dziewczyny rodziły z
            niższą wagą niż przed ciążą.
            Mam przestrzegać dość rygorystycznej diety, to znaczy żadnych słodkości,
            prostych węglowodanów, tłustych smażonych mięs itp. Ogólnie to zalecenia diety
            cukrzycowej. Ważne, by każdy kęs był pełnowartościowy.
            Martwi mnie tylko, że w weekend przeczytałam, że gdy spala się tkanka
            tłuszczowa, to wydzielane są ketony, które nie są zdrowe dla dzidzi. Mam wuzytę
            dopiero 15 maja, dziś w pracy właściwie nie mam co robić, więc poszperam w
            internecie jak to jest z ciążą kobiet otyłych.
            Powodzenia!
            • ulinka123 do 76ania 30.04.07, 15:24
              Czy udalo Ci sie dowiedziec czegos wiecej o cialach ketonowych i dlaczego nie
              sa zdrowe dla dziecka? daj znac prosze jesli tak.
    • ulfa Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 16:06
      Ja przytyłam 25 kg. Przed ciążą ważyłam 55 a przed samym porodem 80.
      • justek20 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 19:36
        jakże bliski temat mojemu sercu! Dużo za dużo przed ciążą, dużo za dużo w ciąży,
        obecnie koniec 7 miesiąca i mam brzuch jak przy ciąży mnogiej ( baaardzo mnogiej
        ). Trudno. Akurat to mnie stresuje najmniej. Po ciąży zrzucę!

        smile
    • izoola Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 20:51
      to zadna tragedia. ja zaczynalam z waga 85. jestem w 7 miesisacu a przytylam
      poki co 7kg. apetyt mi dopisuje, slodkiego sobie nie odmawiam, cukrzycy nie mam
      a wyniki ksiazkowe. licze na to, ze podczas karmienia duzo spale z tych
      nadmiernych kgsmile. najwazniejsze teraz jest, ze malenstwo dobrze sie rozwijasmile
      • aga1506 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 21:01
        Ja obecnie jestem w 20tc a juz mam 10kg wiecej. Waga wyjściowa 80kg..... ale jak nie było od początku mdłości tylko apetyt to niestety tak jest. Jestem dość wysoka wiec nie rzucam sie w oczy a plusem jest to iż...... moje piersi przed ciążą już były duże a teraz są ogromne i dalej rosną ku uciesze męża i znajomych płci męskiej wink.
        Pozdrawiam goraco Wszystkie "większe" mamy.
    • mamakrzysia4 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 30.04.07, 21:30
      ja startowalam od 65 a doszlam do 98kg
      • sylvie08 Re: Nadwaga w ciazy-czy tez ktos tak mial?:( 01.05.07, 15:44
        To i ja sie dolacze do klubusmile Ciaze zaczelam z waga 99 kg, teraz jestem
        dopiero w 2 miesiacu, na razie nic nie przytylam, ale wiem ze wszystko przede
        mna. Mam jednak nadzieje ze z dzieckiem bedzie wszystko ok. W przyszlym
        tygodniu ide zrobic wyniki. Jak na razie w mojej diecie czesc slodyczy (to one
        sla odpowiedzialne za moja wage niestety) zamienilam na owoce, ale lodow jakos
        nie umiem sobie odmowicsmile Dobrze ze idzie lato to bedzie masa owocow
        przeroznych to moze jakos sobie poradzimy kobitkismile Najwazniejsze teraz jest
        dziecko i jesli wyniki beda oki to mnie moja tusza nie martwi. Zreszta jestem
        wysoka i nie widac tego po mnie. Jak mnie lekarz wazyl to zaczal od 80 kg...
        naiwny... smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka