Dodaj do ulubionych

Skurcze w łydce ... :(

07.01.09, 18:34
Mam problem ... co noc łapią mnie skurczy w łydce ... sad
Strasznie to boli ... czy są jakieś spodoby aby im zapobiec ?
Noga mnie potem boli przez cały dzień ... sad
Obserwuj wątek
    • ophelia78 Re: Skurcze w łydce ... :( 07.01.09, 19:56
      Też tak miałam (teraz jestem w 31tc), ból koszmarny, potrafił mnie nieraz złapać
      w obu nogach na raz, od stopy do samego uda... Powiedz lekarzowi, powinien
      przepisać Ci potas, żelazo i magnez (ja biorę od 3 miesięcy i po kilku dniach
      zażywania przeszło jak ręką odjął). Ważne, żeby to lekarz przepisał potas, bo
      potas o przedłużonym działaniu (prolongatum) jest tylko na receptę, a wtedy nie
      trzeba brać takich dużych dawek, bo on się dłużej utrzymuje w organizmie.

Tymczasem jedz potrawy bogate w potas (np. sok z pomidorów); mnie pomagało też
      moczenie nóg w ciepłej wodzie z solą, nacieranie łydek sokiem z cytryny (nie
      wiem, może to placebo, ale pomogło wink i ćwiczenia rozciągające - stajesz przy
      ścianie, ręce wyprostowane i dłońmi się o nią opierasz, nogi i kręgosłup
      wyprostowane, i powoli zginasz łokcie twarzą zbliżając się do ściany. Rób 2 x
      dziennie przez 3 minuty - ćwiczenie poleca książka "W oczekiwaniu na dziecko".
      Mnie pomagało także w trakcie skurczu, rozciągnęłam się i zaraz przechodziło.

Takie bolesne skurcze często pojawiają się, jak się ma zaburzenia elektrolitowe,
      np. po kuracji lekami na pęcherz (a wiele "ciężarówek" ma przecież kłopoty z
      pęcherzem, łykamy furagin i inne takie...) - często mają działanie moczopędne i
      można sobie skutecznie "wysikać" wszystkie mikro- i makroelementy z organizmu.

I poszukaj na tym forum, wątek się powtarza wink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka