Dodaj do ulubionych

Chore jajniki a zdrowa ciąża

16.03.05, 09:08
Witam Wszystkie Forumowiczki, od jakiegos czasu zaglądam na to forum i szukam
odpowiedzi na kilka ważnych dla mnie pytań....Ale jak dotąd nie znalazłam,
dlatego postanowiłam napisać.
Od 5 lat lecze się na zespół policystycznych jajników(tzw. Zespół PCO).
Ostatnio zaczęliśmy z mężem intensywnie mysleć o dzieciątku no i po rozmowie
z moim ginekologiem odstawiliśmy moje leki(ostatnio brałam Minulet). Biorąc
go miałam bardzo regularnie co 24 dni, natomiast w tym miesiącu jeszcze nie
mam a ostatnią @ miałam 14 lutego(początek). Od ostatniej @ bardzo staralismy
się z mężem.....Nadal nie mam @ a wczoraj robiłam test i pokazał, że nie
jestem w ciąży. Czy któraś z Was miała/ma może taki problem z jajanikami jak
ja?Jak u Was poszły starania?
Wiem, że to dopiero pierwszy cykl starań, ale czy można w mojej sytuacji
podjąć inne jeszcze "działania" ułatwiające ciążę?
Dodam tylko, że od jakiś dwóch tygodni mizernie się czuję, mdli mnie....Ale
nie mam ani obolałych piersi...Tylko mnie mgli, mam takie uczucie napięcia w
brzuchu, a w zeszłym tygodniu i zaczęły mnie boleć jajniki....Trochę
przeszło, ale tak jakby cały cza sbyły jakoś napięte....
CZekam odpowoedzi.Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • iwa725 Re: Chore jajniki a zdrowa ciąża 16.03.05, 11:02
      Ja mam też PCO obecnie jestem w 16 tyg. ciąży. Moje cykle były bezowulacyjne
      więc brałam leki na wywołanie jajeczkowania (clostyberyt)i chodziłam na
      monitoring cyklu przez 4 miesiące. Jajeczkowanie było ale do zapłodnienia nie
      dochodziło( moje jajniki słabo reagowały, tak stwiedził mój gin). Postanowiłam
      więc zdecydować się na laparoskopię w lutym, ale w następnym cyklu po
      odstawieniu tabletek na wywołanie zaszłam bez niczego w ciąże. Byłam w szoku,
      mój lekarz też.
    • monika_oli Re: Chore jajniki a zdrowa ciąża 17.03.05, 10:58
      Witam.
      Ja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie miałam wcale owulacji, ani
      samoistnych miesiączek (jedynie krwawienia wywoływane lekami). Po roku
      bezskutecznych starań o maluszka, tułania sie od lekarza do lekarza,
      zdiagnozowano u mnie PCOS. Po kolejnym roku z różnymi lekami zdecydowałam się
      się na laparoskopię. Trzy miesiące po niej zaszłam w ciążę - bez żadnej
      stymulacji. Teraz oczekuję drugiego maluszka - poczętego w najbardziej
      naturalny na świecie sposóbwink choć też po kilku miesiącach prób, kiedy już
      zaczęłam wątpić że się uda.
      Nie wiem czy widziałaś, ale jest takie prywatne forum o PCO:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=12247
      Pozdrawiam i życzę owocnych starańsmile
      Monika
      • zabcia122 Re: Chore jajniki a zdrowa ciąża 17.03.05, 11:08
        Bardzo dziekuje za informacje. Też mi się wydaje ,że moje cykle sa w tej chwili
        bezowulacyjne...Tylko nie wiem czy poczekać na "CUD" jeszce troche, czy znów
        leciec do lekarza. Bardzo chciałabym uniknąć laparoskopii, jakby nie patrzeć to
        zabieg chirurgiczny. Chyba zapisze się do lekarza na przyszły tydzień, po co
        czekać, latek nie ubywa, a choroba nie mija....Prawda?
        Pozdrawiam zabka122
        • monika_oli Re: Chore jajniki a zdrowa ciąża 17.03.05, 11:15
          Myślę, że powinnaś jednak odwiedzić lekarza - może akurat w Twoim przypadku
          wystarczy tylko lekka stymulacja lekamismile A nawet, jeśli jajniki same sobie
          poradzą, to nie będziesz tego wiedzieć, jeśli nie będziesz pod kontrolą -
          będziesz ciągle żyć w niepewności. A na cud można niestety czasem czekać bardzo
          długosad
          m.
    • zabcia122 Re: Chore jajniki a zdrowa ciąża 17.03.05, 11:11
      Tak, jednak zapisze się do lekarza na nastepny tydzień....Mój mąż po tym
      ostatnim teście spytał mnie czy jestem zawiedziona...No cóż mogłam mu
      odpowiedzieć...że nie....O niczym innym nie myślę tylko o tym ,żeby mieć
      maluteńkiego dzieciaczka, żebyśmy mogli go mieć....A tu klops, nie takie to
      proste....Pozdrawiam Agata
      • monika_oli Re: Chore jajniki a zdrowa ciąża 17.03.05, 11:21
        Wierzę jak ci ciężko. Pamiętam te nieprzespane noce i tysiące "dlaczego"? Nawet
        ta laparoskopia nie była dla mnie taka straszana, bo miała nas przybliżyć do
        cudu - tak jak sobie przypomnę, to byłam chyba jakimś ewenementem - wszystkie
        kobitki po zabiegach snuły się jak cienie po szpitalnym korytarzu, a ja kiedy
        sie dowiedziałam że jajniki 'naprawione', jajowody drożne (przy okazji narkozy
        miała i takie badanie), to jakbym skrzydeł dostała - tym bardziej że lekarz
        powiedział że mamy jak najszybciej się staraćsmile
        Wiesz, my kiedy wreszcie zaszłam w pierwszą ciążę popłakaliśmy się oboje z
        mężem ze wzruszenia.
        Trzymaj się.
        A jakby co, to pisz na priv.
        Monika
    • zabcia122 Re: Chore jajniki a zdrowa ciąża 17.03.05, 14:32
      Tak, dzisiaj dzwonię i umawiam się na wizytę....Nie ma co tracić czasu.Wierzę ,
      że bedzie dobrze. Bardzo dziękuje za wsparcie.
      Do napisania.Pozdrawiam i dziękuje Agata
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka