Dodaj do ulubionych

Do starających się

14.03.07, 10:01
Mam taki problem, staramy się z mężem o maleństwo i tak się zastanawiam czy
mogę w tym czasie zażywać aspirynę, napić się wina, dźwigać ciężkie rzeczy
itd. Bo zanim dowiem się o ciąży to trochę minie a nie chciałabym jej
zaszkodzić na samym początku a z drugiej strony równie dobrze mogę się starać
przez najbliższe pół roku no i nawet tabletki od bólu głowy nie wezmę (bo jak
by co...)?
Obserwuj wątek
    • oska81 Re: Do starających się 14.03.07, 10:41
      Nie dajmy się zwariowaćsmile Spokojnie możesz to robić, ba - nawet czerwone wino
      wpływa podobno korzystnie na endometrium. Trzeba żyć normalnie, bo inaczej
      wpadnie się w psychozę. Ale jeśli bardzo Cię to męczy, to oszczędzaj się od
      owulacji (jeśli wiesz kiedy ją masz) to ewentualnego okresu.
      Owszem, trzeba się zacząć dobrze odżywiać, aby organizm łapał wszystkie
      potrzebne witaminki. Takie jest moje zdanie.
      Życzę szybkiego zaciążenia
      pozdrawiam
    • agnrek Re: Do starających się 14.03.07, 11:36
      Jest kilka podstawowych rzeczy, których powinno się unikać w razie możliwości w
      drugiej połowie cyklu:
      1.leki (antybiotyki, branie dużej ilości przeciwbólowych) - gdy jesteś u
      lekarza, zawsze konsultuj z nim, co możesz brać, jeśli nie wykluczasz ciąży. Ja
      tak robię i lekarze się nie dziwią, sami mi zalecają to i tamto.
      2. duże ilości alkoholu.
      3. solarium.
      • agnrek Re: Do starających się 14.03.07, 11:37
        4.rtg narządów wewnętrznych ( w każdym miejscu wiszą informacje, żeby
        informować o ciąży),
        5. znieczulenie dentystyczne - to jest absolutnie zabronione, bodajże aż do 4 m-
        ca ciąży, można stosować tylko zewnętrzne.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka