Dodaj do ulubionych

Katar i kaszel

IP: *.151.c83.petrotel.pl 08.10.10, 09:50
Córka ma 6 lat, od 4 tygodni ma katar, od tygodnia kaszel suchy. Osłuchowo jest wszystko ok. Z krwi wychodzą jej infekcje. Dostała już 2 antybiotyk z kolei i znowu kropelki. Nos jest zapchany szczególnie z nocy, kaszel ma napadowy głównie w nocy. Z noska tak jakby zaczęło jej schodzić, ale mówi przez nos trochę. Jak długo można podawać krople do nosa dziecku, tu się obraca na 4 tydzień i boje się że śluzówka się osłabi. Byliśmy u laryngologa stwierdził powiększony migdałek, że jest mała wydzielina w nosku, a jak się zapytałam o kaszel to się kazał wrócić do ogólnego lekarza. Do noska dajemy sól fizjologiczną, miała już otrywin, teraz ma nasivin soft. Dostała we wtorek Lymphomyosot, Fenspogal, Aerius. Czy dziecko powinno mieć dane skierowanie na jakieś badania?. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • aglaonike77 Re: Katar i kaszel 08.10.10, 15:12
      A dlaczego antybiotyk skoro jest osłuchowo czysta? gorączkowała?
      Na zapchany nos rewelacyjnie robią inhalacje, choćby z samej soli.
      A migdał pewnie ma powiększony bo jest infekcja.
      Jeżeli to trzeciak to ja bym go sprawdziła ale dopiero tak 2 tyg. po wyzdrowieniu dziecka
    • Gość: anka Re: Katar i kaszel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.10, 20:13
      Przerabiałam takie schematy u mojej córki gdy miała 5 lat. Zatkany nos, katary ciagnące się tygodniami, ciagłe infekcje przynoszone z przedszkola. Najgorsze były noce, zdarzało się że córka kaszlała 3 godziny z małymi przerwami około 2 minutowymi. Zadne syropki i krople nie działały... Masa lekarstw i środków uodparniających. Laryngolog stwierdził przerost 3 migdała. Padła decyzja o usunięciu. I tak zrobiliśmy. Od zabiegu minęły około 2 m-ce i znowu to samo...Diagnoza.... przerost 3 migdałka ( Wyszło na rezonansie bo prześwietlalismy zatoki) i szok...odrósł ! Po roku walki (kaszle, katary) znów zdecydowalismy na usnięcie i przycięcie bocznych. Minął rok od 2 zabiegu i jest lepiej. Mniej infekcji, ale cały czas zdarzają sie kaszle nocne. Może to wina alergii, która ma córka. Sama nie wiem... czasami ręce opadają z bezsilności własnej i na widok lekarzy SPECJALISTÓW...
      • Gość: Aneta Re: Katar i kaszel IP: *.119.c92.petrotel.pl 15.11.10, 14:55
        Trzy tygodnie było dobrze i znowu wszystko odnowa się zaczęło, najpierw zatkany nos, od 3 dni dołączył się straszny kaszel. Osłuchowo znowu czysta. Migdałki powiększone i gardło czerwone dostała Aerius, Fixonase, Malie. Po nowym roku mamy do alergologa, w tym roku niema już zapisów. Laryngolog zaś powiedział że migdałki do obserwacji są bardzo duże. Kazał przyjmować Lymphomyosot, ( po Fenspogalu żadnej poprawy nie było) Ale już sama nie wiem czy to sprawy alergologiczne czy laryngologiczne.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka