Dodaj do ulubionych

Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słusznie?

14.05.09, 12:29
urodził się w listopadzie 2006 roku, wniosek składałam tylko do jednego
przedszkola, do którego od zeszłego roku chodzi starsza córka, w domu mam
jeszcze 1,5 roczną córkę - w tej chwili nie pracuję

na moje pytanie "dlaczego nie został przyjęty" usłyszałam krótką odpowiedź
"bo pani nie pracuje"

wiem, że są przyjęte dzieci, których matka jest na urlopie wychowawczym, wiem,
że tego nie wpisuje się we wnioski, więc Dr nie wie o takich sytuacjach, wiem,
że przyjęte są dzieci, z poza naszego "rejonu"

prosze mi powiedzieć, czy słusznie mój syn nie został przyjęty do tego
przedszkola? przecież podobno "nie rozdziela się rodzeństw"

Pani Dyr kazała mi czekać do czerwcowego zebrania, aby rodzice potwierdzili
wolę, ze dziecko do przedszkola będzie chodzić, ale ja chcę napisać odwołanie,
tylko nie wiem, czy warto, czy to coś pomoże i czy słusznie myślę, że moje
dziecko powinno zostać przyjęte, czy mogło w "selekcji" odpaść z tego powodu,
że ja nie pracuję, zaznaczam, że wniosku napisałam, ze jestem w trakcie
poszukiwania pracy, a jej podjęcie uzależniam od przyjęcia dziecka do przedszkola

może, któraś z was bardziej się na tym zna i da mi jakąś odpowiedź, zwłaszcza
co do tego czy to odwołanie pisać juz teraz, czy czekać do tego czerwcowego
zebrania (syn jest podobno 2 na liście rezerwoej)

co mam robić?
Obserwuj wątek
    • klara_0204 Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 13:17
      Nie piszesz w jakim mieście, wiec trudno odnieść się do Twojej
      sytuacji nie znając kryteriów przyjęć (bo te w zależności od miasta
      były różne).
      • magdulichaa Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 13:26
        chodzi o miasto Bielsko- Biała
    • julialila Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 13:33
      w Lublinie pierwszeństwo mają dzieci z 2006 roku, potem jeżeli są miejsca
      przyjmują 2007 rok. w mieście nie są przyjmowane dzieci z poza gminy.

      dowiedz się czy u was jest tak samo...

      odwołanie pisz!!!
      • magdulichaa Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 13:38
        najgorsze w tym wszystkim jest to, że po rozmowie z panią Dyr powiedziała mi, że
        przyjmowali tylko dzieci wg kryteriów MEN a w następnej kolejności tylko i
        wyłącznie
        dzieci, których dwoje rodziców pracuje, problem w tym, że tego
        nie można sprawdzić!!!

        gdzie bym nie czytała o zasadach rekrutacji to pierwszeństwo maja dzieci,
        których rodzeństwo chodzi już do danego przedszkola a dopiero potem dzieci
        rodziców, którzy obije pracują,

        nie wiem, czy Pani dyr może tak dowolnie zmieniać te kryteria????
        na prawdę mam biegać do dwóch przedszkoli (o ile syna przyjmą do innego)? czy to
        ma jakiś sens????? dla mnie to chore!
    • makurokurosek Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 13:35
      pierwszeństwo mają matki samotnie wychowujące, oraz dzieci niepełnosprawne,
      następnie dziecko rodziców pracujących, jeżeli są wolne miejsca do przedszkola
      przyjmuje się dzieci rodziców niepracujących.
      Jeżeli wpisałaś, że jesteś osobą niepracującą to pomimo uzyskanego punktu za
      rodzeństwo w przedszkolu, ta informacja zrzuca cię na koniec kolejki. Nie sądzę
      aby odwołanie coś dało, proponuje czekać, sporo miejsc zwalnia sie w
      październiku i listopadzie
    • an_ni Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 13:45
      oczywiscie ze pisz odwolanie
      moje dziecko dostalo sie do przedszkola po odwolaniu, ba! chciano je
      w paru miejscach przyjac i to w W-wie na Ursynowie gdzie zawsze byl
      problem z miejscami

      BTW bylam przekonana ze odwoluje sie kazdy komu odrzucili dziecko i
      jestem nieslychanie zdziwiona ze dorosle osoby pytaja na forum co
      maja zrobic, albo odpuszczaja i tylko biadola :0
      kto ma zadbac o dziecko jesli nie rodzice?
      • magdulichaa Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 14:38
        ja wiem, że odwołanie muszę napisać, tylko zastanawiam się, czy pisać to
        odwołanie teraz, czy zaczekać aż będzie już po wstępnym zebraniu? i czy to
        odwołanie składać do Dyrektorki tego przedszkola?
        • an_ni Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 15:05
          a do kogo niby?
          • magdulichaa Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 15:21
            np do Kuratorium, czy do Oświaty, nie wiem, dlatego pytam!!!!

            a poza tym jak sama nazwa wskazuje, to jest odwołanie, a jak się człowiek odwołuje od decyzji, to raczej do wyższej instancji prawda? do kogoś , kto obiektywnie sprawdza, czy są przesłanki do takiego odwołania

            jak byś chciała napisać odwołanie od decyzji Sądu Okręgowego, to pisałabyś do nich? czy do wyżej instancji??????????????
            • an_ni Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 15:31
              nikt z kuratorium ani z biura oswiaty nie ma prawa wcisnac dziecka
              do przedszkola, szkoly
              owszem np w W-wie na stronie www o rekrutacji bylo info ze mozna sie
              odwolywac do burmistrza dzielnicy, ale w praktyce odwolania skladalo
              sie do dyrektorow przedszkoli i to oni decydowali o przyjeciach po
              odwolaniu
              przede wszystkim powinnas tych informacji zasiegnac samodzielnie w
              biurze edukacji swojego miasta albo u dyrektora przedszkola, bo
              jakos watpie zeby tu byly tlumy forumowiczow z Bielska Bialej, ktore
              maja rady na twoje totalne niedoinformowanie
              • magdulichaa an_ni 14.05.09, 19:59
                no wiesz........., gdybym była tak doinformowana, to z pewnością byłabym
                ekspertem na tym forum, ale , że nie jestem dlatego zadaję pytania, na
                które oczekuję konkretnej odpowiedzi, za co wszystkim dziękuję,
                a tobie radzę skupić się na konkretach a nie na bawieniu się w kiepską ironię!
                i jeszcze jedno wyobraź sobie, że nie tylko Warszawianki tu piszą jak widać!!!
                • an_ni Re: an_ni 15.05.09, 12:55
                  zobacz ile czasu stracilas piszac tu czego nie wiesz
                  lepiej bylo chwycic za telefon i sie dowiedziec u zrodla
                  • magdulichaa Re: an_ni 15.05.09, 13:29
                    ale to jest mój czas, nie twój, i nie uważam bym go straciła, jak piszesz,
                    po to są takie fora jak to by zadawać pytania, a ktoś, kto zna odpowiedź, po
                    prostu jej udziela i tyle!

                    zupełnie nie rozumie o co ci chodzi!
            • kubek0802 Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 15:34
              Odwołanie może rozpatrywać "wyższa instancja" ale zawsze składa się
              je za pośrednictwem tej lub do tej która decyzję wydała.
            • julialila Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 18:18
              ale możesz napisać do kuratorium aby sprawdzili dana placówkę, czy pani dyrektor
              zgodnie z przepisami przyjęła dzieci
              • paula.kr2 Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 14.05.09, 21:08
                PIsz to odwołanie moja droga i się nie zastanawiaj!Mamy prawo
                walczyć o nasze dzieci! Ja napisałam odwołanie najpierw do
                dyrekcji,która nie dała mi żadnej konkretnej odpowiedzi a teraz walę
                do Kuratorium i wyższej instancji nad dyrekcją i powiedziałam że nie
                odpuszczę!!!Nadmienię że moje dziecko nie zostało przyjęte mimo iż
                jest dzieckiem kontynuującym naukę w tym przedszkolu...
                swoją drogą to durne są te nasze przepisysad((
                • dzurawie Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 15.05.09, 07:10
                  moje dziecko nie zostało przyjęte mimo iż
                  > jest dzieckiem kontynuującym naukę w tym przedszkolu

                  To jest możliwe??? Myślałam, że dzieci chodzące juz do przedszkola
                  są "automatycznie" przyjmowane na następny rok, a pisanie oświadczeń
                  woli w tym temacie to tylko formalnośc!!!
                  • gosiek289 Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 15.05.09, 07:51
                    coś namieszłaś
                    ona piszę,ze córka chodzi do przedszkola a nie przyjęli synka
                    • gosiek289 Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 15.05.09, 07:51
                      ups. sorki - nie doczytałam posta poprzedniczki
                      przepraszam za pomyłkę
                • pasquda77 Re: Paula-napisałam do Ciebie na PW :-) 15.05.09, 08:29
                  paula.kr2 napisała:

                  > PIsz to odwołanie moja droga i się nie zastanawiaj!Mamy prawo
                  > walczyć o nasze dzieci! Ja napisałam odwołanie najpierw do
                  > dyrekcji,która nie dała mi żadnej konkretnej odpowiedzi a teraz
                  walę
                  > do Kuratorium i wyższej instancji nad dyrekcją i powiedziałam że
                  nie
                  > odpuszczę!!!Nadmienię że moje dziecko nie zostało przyjęte mimo iż
                  > jest dzieckiem kontynuującym naukę w tym przedszkolu...
                  > swoją drogą to durne są te nasze przepisysad((
                  • magdulichaa Re: Paula-napisałam do Ciebie na PW :-) 15.05.09, 09:44
                    przepisy są faktycznie bardzo nieprecyzyjne, dzisiaj byłam np w 3 przedszkolach
                    (muszę starszą posłać na dyżur wakacyjny) i przy okazji (lub aby się
                    doinformować) czytałam kryteria kwalifikacji, i oszaleć można we wszystkich są
                    inne kryteria przyjęć,

                    no nic zabiera się za pisanie odwołania!
                    • makurokurosek Re: Paula-napisałam do Ciebie na PW :-) 15.05.09, 09:48
                      Kryteria przyjęć w danym mieście muszą być takie same i są ustalane przez władze
                      miasta.
                      • magdulichaa Re: Paula-napisałam do Ciebie na PW :-) 15.05.09, 11:31
                        uwierz mi, że nie są takie same, na drzwiach tych 3 przedszkoli, czarno na
                        białym napisane są "warunki" i prócz 3 pierwszych punktów (wg MEN) reszta jest
                        kompletnie inna
                        • makurokurosek Re: Paula-napisałam do Ciebie na PW :-) 15.05.09, 12:37
                          Jestem z Poznania i tu warunki przyjęć, przynajmniej te trzy czy cztery
                          podstawowe, ustalające hierarchę
                          1 samotni rodzice i niepełnosprawność
                          2 obydwoje rodzice pracujący
                          3 jedno z rodziców niepracujących

                          dodatkowym kryterium, decydującym o tym które z dzieci z kolejnej grupy się
                          dostanie po przyjęciu wszystkich z wyższych grup jest np
                          - rodzeństwo w przedszkolu

                          Jeżeli więc zostały przyjęte dzieci samotnych matek i pozostaje 18 miejsc,a
                          chętnych jest 35 z czego 20 dzieci rodziców pracujących to z tych 20 w pierwszej
                          kolejności przyjmowane są dzieci mające w tym przedszkolu rodzeństwo. Dopiero po
                          wykończeniu limitu dzieci rodziców pracujących rozpatrywane są wnioski rodziców
                          niepracujących. Rodzeństwo w przedszkolu jest po prostu dodatkowym kryterium
                          które umożliwia wybór, główne sa trzy którymi jak sama napisałaś kierowały sie
                          również przedszkola w twoim miescie

    • mama_dominiki Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 15.05.09, 09:54
      Odwołanie piszesz do dyrektora przedszkola (odwołujesz się w związku
      z decyzją o nieprzyjęciu dziecka do przedszkola - a ta już została
      podjęta, jak rozumiem). W czerwcu, jak się zwolnią ew. jakieś
      miejsca, dyrekcja rozpatruje podania (odwołania rodziców) i na
      podst. kryteriów przyjętych przez placówkę przeprowadza tzw.
      rekrutację dodatkową. Mój syn ( w Krakowie) nie został przyjęty do
      przedszkola w pierwszej rekrutacji pomimo, że do przedszkola
      uczęszcza obecnie starsza córka, oboje pracujemy ( zaświadczenia z
      zakładu pracy), przedszkole jest najbliżej miejsca zamieszkania -
      miał za mało punktów wg kryteriów ustalonych przez Urząd Miasta. Na
      drugi dzień po ogłoszeniu wyników zaniosłam odwołanie. Po
      zakończeniu okresu podpisywania umów ( 30 .IV) okazało się, że 2
      osoby zrezygnowały. Przeprowadzono rekrutację dodatkową i syn został
      przyjęty do przedszkola, także nie ma na co czekać, tylko trzeba
      biec do przedszkola z odwołaniem smile - do dyrektora, bo, jak w
      przypadku rekrutacji podstawowej wytyczne są wyznaczane odgórnie i
      np. w Krakowie obowiązuje rekrutacja elektroniczna do wszystkich
      przedszkoli, tak przy rekrutacji dodatkowej decyzję podejmuje
      dyrektor i powołana przez niego komisja. Pozdrawiam i życzę
      powodzenia!
    • scarlett74 Re: Nie przyjęli syna do przedszkola - czy słuszn 17.05.09, 08:35
      Nie rozumiem tu czegoś,córkę przyjęli a syna nie.Gdzie tu
      konsekwencja.No,chyba,że było więcej chętnych 3-latków i ze względu
      na to ze tera nie pracujesz nie załapał się, Wiec pisz odwołanie i
      składaj do dyrekcji przedszkola(zrób sobie ksero, żeby ci
      potwierdzili złożenie).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka