Dodaj do ulubionych

Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w...

IP: 89.127.244.* 25.04.10, 00:05
"Na drodze jest coraz bardziej niebezpiecznie, dlatego przekazaliśmy sprawę
prokuraturze, która bada, czy ulice nie powinny być wyłączone z ruchu"

A nie prościej ku**a naprawić? Idąc tym tokiem rozumowania, powinniście
wyłączyć wszystkie drogi na Śląsku, a najlepiej wszędzie z użytkowania...

Jak to jest, jak ktoś dostaje stołek to musi oddać mózg w zastaw czy jak?
Obserwuj wątek
    • bahn Smutny koniec tramwaju w Chorzowie 25.04.10, 01:06
      Pamiętajcie, tramwaj został w Chorzowie zlikwidowany na wyraźne życzenie pana
      Kopla. Nikomu innemu nie przeszkadzał, nawet nieremontowana od pół wieku
      jezdnia pod ruchem tramwajowym jak widać trzymała się lepiej...
      • Gość: don alonso Re: Smutny koniec tramwaju w Chorzowie IP: 95.215.21.* 25.04.10, 13:30
        Z przykrością stwierdzam, że to nie na życzenia Pana Kopla ale z powodu
        braku pieniędzy na utrzymanie linii. Tramwajen jeździło średnio mniej niż
        20 osób, z czego większość nie płaciła za przejazd traktując to jako
        dodatek socjalny.
        • Gość: q Re: Smutny koniec tramwaju w Chorzowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.10, 15:31
          Gość portalu: don alonso napisał(a):

          > Z przykrością stwierdzam, że to nie na życzenia Pana Kopla ale z powodu
          > braku pieniędzy na utrzymanie linii.

          Likwidacja niby z powodu braku pieniędzy, ale przy likwidacji powinno się również brać pod uwagę koszt usunięcia torów i wyremontowania potem ulic, a jak widać prezydent tę kwestię całkowicie pominął. Likwidacja ograniczyła się tylko do zawieszenia kursowania.
        • bahn Re: Smutny koniec tramwaju w Chorzowie 25.04.10, 18:11
          > z powodu braku pieniędzy na
          > utrzymanie linii.

          Wszystkie linie autobusowe kursujące po Chorzowie także są deficytowe -
          rozumiem, że likwidujemy.

          > z czego większość nie płaciła za przejazd
          > traktując to jako dodatek socjalny.

          To prawda, ale w tym celu należy po prostu zatrudnić więcej kontrolerów.
        • donek.com Re: Smutny koniec tramwaju w Chorzowie 26.04.10, 08:18
          likwidacja czasami kosztuje tyle co budowa lub remont generalny,
          więc gdy się ktoś bierze za likwidację to pieniądze powinien mieć
          przygotowane
    • Gość: fhg polski patent torowiska z kostki betonowej IP: 194.126.165.* 25.04.10, 07:24
      a do tego czasem cała ulica...równie dobrze można by to zasypać żwirem afekt
      podobny
    • polsz Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... 25.04.10, 07:41
      cały świat rozwija komunikację tramwajową a na śląsku odwrotnie. I jak tu nie
      mówić, że ślązacy są dupowaci?
      • Gość: don alonso Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują IP: 95.215.21.* 25.04.10, 13:32
        Komunikacje rozwija się tam gdzie są pasażerowie.
        Skoro tą linią w ciągu godziny przewożono mniej niz 40 pasażerów, to to
        nie miało racji bytu
        • Gość: q Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.10, 15:22
          Gość portalu: don alonso napisał(a):

          > Komunikacje rozwija się tam gdzie są pasażerowie.
          > Skoro tą linią w ciągu godziny przewożono mniej niz 40 pasażerów, to to
          > nie miało racji bytu

          Pasażerowie jeżdżą komunikacją jeśli mają gdzie, a jeśli nie ma później dogodnej przesiadki albo skraca/likwiduje się linie, to przesiadają się do samochodów. Nikt normalny nie będzie jechał z kilkoma przesiadkami, bo KZK GOP się nie opłacało utrzymywać bezpośredniej linii albo czekał 30 minut na przesiadkę, bo KZK GOP uważało, że linia ma za dużo kursów.
        • bahn Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują 25.04.10, 18:14
          > Skoro tą linią w ciągu godziny przewożono
          > mniej niz 40 pasażerów, to to nie miało racji bytu

          Mijasz się z prawdą, niemal tylu pasażerów przewoził tramwaj średnio w jednym
          kursie, a tych były w ciągu dnia były cztery na godzinę.
      • Gość: autochton nie obrażaj Ślązaków, Kopel nim nie jest. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.10, 07:28
        .
    • Gość: gość Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... IP: *.chello.pl 25.04.10, 08:28
      PRZYWROCIC TRAMWAJE !
      • Gość: don alonso Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują IP: 95.215.21.* 25.04.10, 13:37
        Daj na to kasę misiu.....
    • Gość: qx Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.04.10, 10:55
      a czy nielepiej (taniej) zaraz te toru usunac? bo teraz poukladaja bruk potem
      przyjda wyjmowac tory i znow bede ukladac bruk zaplacimy 2x ... nie mowic juz
      o tym ze likwidacja tej lini to byl poroniony pomysl ale to juz inna baja
    • Gość: pasażer Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... IP: 213.172.178.* 25.04.10, 11:52
      Do dziś likwidacja 12 odbija się wszystkim czkawką. Zachciało się
      Koplowi zredukować hałas z tramwaju, bo przeszkadzał "za oknem".
      Pamiętamy! W trakcie wyborów samorządowych wystawimy rachunek.
    • Gość: M.S. Wstyd dla chrzowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.10, 12:07
      Zawsze się pytam którędy kandydaci z Chorzowa jeżdżą na programy wyborcze do
      TV Katowice. Ta droga to koszmar od lat!!! Nie ja jeden mieszkam w Siem-cach a
      rodzinę i pochowanych dziadków mam w Chorzowie. Od lat ilekroć tamtędy jeżdżę
      krew mnie zalewa i od lat nie przestaje zalewać. Zastanawiam się jak komuś nie
      jest po prostu wstyd za to że nie można raz na zawsze naprawić tego kawałka
      drogi? To nie jest w końcu lot na Marsa. Historia remontu tego kilometra jest
      dłuższa niż historia budowy warszawskiego metra. Co do samej 12-stki, to też
      bym się wkurzył gdyby tramwaj mnie budził o 5 rano ale są do kupienia na rynku
      okna dźwiękoszczelne. O sposobach wyciszenia torowisk też nie ma co pisać bo
      wymyślono je zanim Armstrong stanął na księżycu.
      • Gość: don alonso Re: Wstyd dla chrzowa IP: 95.215.21.* 25.04.10, 13:36
        Kostka na Siemianowickiej jest:
        1. Historyczna, tak wygladały ulice w Chorzowie, w całej Europie gdzie się
        da wraca się do takiej nawierzchni, tam gdzie dawnie była.
        2.Spowalnia ruch samochodów, co podnosi bezpieczeństwo.
        • Gość: fdg Re: Wstyd dla chrzowa IP: 194.126.165.* 25.04.10, 14:00
          bezpieczniejsza? a hamowałeś na niej kiedyś w deszczu? kostka brukowa jest dobra
          na ryneczki i poboczne drogi ale nie na główną drogę łączącą dwa duże
          miasta...Przy większych remontach dróg taką kostke chętnie odkupują niemcy za
          połdarmo a polacy w jej miejsce kładą to betonowe g...no!
          • Gość: Żaku Re: Wstyd dla chrzowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.10, 09:02
            Dokładnie, kostka ta jest strasznie śliska i to nie tylko po deszczu. Polecam
            także przejazd przez to feralne skrzyżowanie na rowerze, aż wstyd się przyznać,
            ale już 2 razy leżałem tam krzyżem na jezdni, bo szyny skierowały mnie na
            'niewłaściwy tor'.
        • Gość: M.S. Re: Wstyd dla chrzowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.10, 14:50
          Przypadkowo trochę się tym interesuję. Wraca się do takiej kostki owszem ale na
          osiedlach mieszkaniowych, ograniczonymi znakami drogowymi D-40 i D-41 "strefa
          zamieszkania" a nie tam gdzie codziennie ludzie dojeżdżają do pracy. W przypadku
          kostki granitowej, jest ona stosowana na najbardziej ekskluzywnych osiedlach i
          to w zabudowie niskiej o małej intensywności ruchu. Jest idealnym materiałem dla
          niderlandzkiego systemu "woonerf". Ponadto wraca się tam, gdzie 1)warunki
          techniczne na to pozwalają; 2)gdzie nie stanowi zagrożenia bezpieczeństwa.
          Ponieważ nie jeżdżą tam już dorożki i wozy konne tylko masa aut stan techniczny
          całego podkładu nie spełnia wymagań a obecna nawierzchnia jest niebezpieczna.
          Jakoś nie słyszałem żeby ktoś narzekał na kostkę obok AKS-u ale w tym konkretnym
          przypadku historyczność nie ma znaczenia bo się zwyczajnie NIE DA.
        • Gość: sceptyk Re: Wstyd dla chrzowa IP: *.chello.pl 08.06.10, 08:19
          Kostka historyczna ? a tramwaje to niby były nowoczesne i
          wspólczesne - przecież to tak samo było wybudowane przed wojną, im
          sie opłacało chociaż nie było takiej migracji zarobkowej do miast
          ościennych jak teraz się spotyka.
    • Gość: siemion Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... IP: 89.174.130.* 25.04.10, 13:16
      Skrzyzowanie przy Telewizji Katowice ,powinni tak przebudowac aby wygospodarowac nowe pasy do skretow w prawo,najpilniej od strony Chorzowa w strone parku i MTK oraz z Bytkowa do Chorzowa.
      • Gość: SA Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują IP: *.chello.pl 25.04.10, 14:49
        Tam jest wystarczająco dużo miejsca na duże rondo.
        • Gość: lloll Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują IP: *.chello.pl 25.04.10, 15:46
          Tylko jest pytanie kto te rondo ma wybudować jak tam sa granice 3
          miast (Chorzów, Siemianowice, Katowice), chyba nie pamiętacie jaki
          był problem aby autobus po likwidacji tramwaju zatrzymywał się na
          przystanku przy wiezy gdyz droga nalezy do Chorzowa Czy Siemianowic
          a przystanek do Katowic.

          Wystarczy zobaczyc w zimie jak plugi od Siemianowic zawracają na
          skrzyżowaniu a od Chorzowa na skrzyżowaniu Siemianowickiej z
          Grunwaldzką a odcinek 300 metrów jest nieodśnieżony bo jedno miasto
          nie bedzie za drugie robić.
          • bahn Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują 25.04.10, 18:21
            > Tylko jest pytanie kto te rondo ma wybudować

            ...i po co. Ronda sobie można budować na skrzyżowaniach o niewielkim natężeniu
            ruchu, tylko w Polsce sobie ubzdurano, że to panaceum na wszelkie problemy.
            Wystarczy popatrzeć, jak elegancko się korkuje rondo na placu Skargi - na
            głównej osi na wlotach korki w szczycie są dużo gorsze niż przed przebudową.
            Dodatkowo nie powinno się budować rond na ulicach obsługiwanych przez
            komunikację miejską (kto jechał kiedyś przegubowcem przez średniej wielkości
            rondo, ten wie o co chodzi), ale takie niuanse już w ogóle są pomijane przez
            zafascynowanych samochodem projektantów i miejskich urzędników.

            W zupełności wystarczy remont nawierzchni, tym bardziej po zimie kiedy
            nawierzchnia miejscami "odpłynęła" wraz z roztopami.

            > a odcinek 300 metrów jest nieodśnieżony bo jedno
            > miasto nie bedzie za drugie robić.

            Metropolia w końcu ;)
            • Gość: Żaku Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.10, 09:06
              >>Ronda sobie można budować na skrzyżowaniach o niewielkim natężeniu
              ruchu,...>>

              Powiedz to tym, co projektowali ronda w Katowicach, oni mieli chyba inne zdanie.
              Też jestem za rondem w tym miejscu (skrzyżowanie Bytkowskiej, Siemianowickiej, Wróblewskiego i Telewizyjnej), a jeśli nie da rady, to przynajmniej dodatkowe pasy skrętu dla jadących w prawo. Ale to wszystko niewiele zmieni, jeśli nie zwiększy się przepustowości Wróblewskiego i kolejnych ulic na trasie w kierunku Michałkowic, ale na to póki co nie mam pomysłu :)
    • Gość: pasazer12 Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... IP: *.dsl.swic.bdi.inetia.pl 25.04.10, 21:28
      Trzeba było zostawić tramwaj w spokoju to było by jak trzeba, a jak smordami i
      innymi autobusami tam się jeździ to nic dziwnego, że kostka leci w dół. Tory
      mimo, że są mocno eksploatowane przez pojazdy drogowe, to dobrze się trzymają.
      Ale z każdym takim pomysłem, żeby coś gdzieś poprawić zatraca się nadzieja na
      12-tkę. Czy ktoś w końcu zrozumie, że likwidowanie tramwaju to nie od tak
      sobie podjęcie decyzji że nie jeździ od 1 stycznia i tyle. Pan prezydent sam
      zlikwidował, niech sam sprząta. A poziom komunikacji gdzie kiedyś jeździła 12
      jest na najniższym poziomie - gratulacje.
    • Gość: ziuta Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... IP: *.altec.pl 25.04.10, 22:18
      chcialem zauwazyc ze po zlikwidowanej 12-ce uruchomiono autobus
      linia 190 i wcale nie wiecej nim jezdzi osob wiec co koszty autobusu
      sa duzo mniejsze cos mi sie wydaje ze czynnik ekonomiczny jest malo
      przekonujacy
      • Gość: posępny ślązak Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują IP: 109.243.185.* 25.04.10, 23:47
        Po trzech miesiącach uruchomiono - nic dziwnego, że pasażerowie w międzyczasie
        wypięli się na komunikację by Kopel i pokupowali sobie auta, którymi teraz
        rozjeżdżana jest kostka na krajcoku, do spółki z dodatkowymi autobusami. Zaiste,
        dużo w tym ekonomii, biorąc pod uwagę ile teraz będzie kosztować likwidacja
        torowiska i reanimacja nawierzchni.
      • Gość: Żaku Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.10, 08:58
        Akurat tutaj nie masz racji. Autobusem 190 jeździ dużo więcej osób, niż
        tramwajem, poza tym jest to bardziej wygodny środek transportu, więc nie
        narzekajcie. Jedyny minus autobus jedzie trochę dłużej, ale to przez fakt
        skręcania na osiedle i przejazd ulicą Grunwaldzką. Choć to też ma swoje plusy.
        • Gość: Iga Re: Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.10, 10:58
          Jeździ dużo więcej osób, bo 190 kursuje 2 razy na godzinę, a tramwaj jeździł 4 x
          na godzinę. Gdyby zmniejszyć liczbę kursów 12 o połowę, to jeździłoby nim tyle
          osób co obecnie 190, na jedno by wyszło.
    • Gość: ziuta Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... IP: *.altec.pl 25.04.10, 22:26
      a co na to wszystko pof. Sitarz z Politechniki Gliwickiej zwolennik
      kolei zelaznych wkladal mi do laba jaka to przyszlos czeka tramwaje
      byl zwolennikiem szybkich tramwaji do Bytomia
    • Gość: autochton dlaczego Gliwicka po remoncie znowu jest pogięta? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.10, 22:29
      A tramwaje jeżdżą.
      Czy nie ten pan, który wypowiada się na temat torów kieruje firmą naprawiającą
      w swoim czasie Gliwicką?
    • Gość: autochton Franio z Koziej Wólki też nie jest Ślązakiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.10, 07:30
      - on na wsi tramwaju nigdy nie widział to i w Gliwicach nie potrzeba.
      Po co jakieś tam wynalazki. Wóz drabiniasty wystarczy.
      Sracz z żyrdką też.
    • Gość: Rysiek z Klanu Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.10, 08:33
      Moi drodzy, wszystkie wasze opinie idą dokładnie w tym dobrym
      kierunku, jakiego życzył sobie pan K. a mianowicie nieopłacalności
      lini nr 12. Jest to tylko przykrywka do sedna sprawy jakim była
      budowa elitarnego siedla domków jednorodzinnych wzdłuż tej lini na
      wysokości Węzłowca vis a vis ogrodnictwa.To tym właścicielom (jakie
      ciekawe nazwiska!!!) pan K. obiecał pozytywne rozwiązanie problemu
      hałasującego tramwaju. Słowa dotrzymał a historyjka o
      nieopłacalności lini jest kadzidłem dla gawiedzi.

      • ukochanykraj Exactly 26.04.10, 09:14
        Sprawdźcie, kto na tym "pałacowisku" mieszka, i kto się tam
        buduje, a oczy wam się otworzą. Zwłaszcza przed wyborami
        samorządowymi.
    • Gość: Pit Bez tramwajów -jeszcze większe straty, tak 3mać IP: 109.243.220.* 26.04.10, 09:29
      Pomimo zlikwidowania 12tki Chorzów nie zaoszczędzi, a zapłaci za
      remont ulic.
      Tramwaju już nikt nie przywróci, bo teraz kosztowałoby to grube
      miliony. Jeszcze się taki nie urodził, coby na Śląsku tramwaj
      rozwinął, póki co tylko wszyscy likwidują: Piekary, Stolarzowice,
      Miechowice. Linii 6 nie udało się przedłużyć od 20 lat. Linia 7 też
      nie wróci na trasie przez Łagiewniki. Tej nieszczęsnej 12tki nawet
      nie dało sie skierować z Bytkowa do Katowic na Korfantego żeby
      tysiące ludzi z osiedli w Bytkowie miało szybki dojazd do cetrum
      Katowic bez przesiadki na Alfredzie.
      Postoimy sobie w korkach
    • Gość: mieszkaniecZokolic Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują w... IP: 81.210.89.* 26.04.10, 09:31
      Szychy i urzędasy z chorzowa pobudowali sobie pałacyki koło parku
      wzdłuż lini tramwajowej 12, a pan kopala nie mogł spac bo mu w nocy
      12tka 2 razy pod oknami przejeżdzała to linię zlikwidował a co,
      cisza i spokój. Tak rządzi się nasza władza tylko dla siebie nic dla
      ludu. W parku też Elka sięnie opłacała, trzeba było jądo ruiny
      doprowadzići teraz od nowa jakieś tandetne gondolki wstyd panowie
      włodarze naszych miast...
      mam nadzieje że wasze dni w ciepłutkich urzędach śa już policzone bo
      na zarządzaniu miastem to się wogóle nie znacie, potraficie tylko
      brac i robićdla siebie, a nei na tym polega służenie miastu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka