Dodaj do ulubionych

Euro 2012 jednak w Chorzowie?

IP: *.ds.ae.katowice.pl 30.03.07, 20:54
No ja nie widze innej opcji według mnie jest niedopuszczalne aby takie
wydarzenie ominęło ten region. Jak by sie okazało ze w Chorzowie nie będzie
Euro 2012 to nie wiem co zrobie mam nadzieje ze będą jakies pikiety czy cos w
każdym razie mam nadzieje ze nie obejdzie się to bez większego echa, w każdym
razie ja na pewno nie zaakceptuje takiego stanu rzeczy.
Obserwuj wątek
    • Gość: Riczi Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.ssnet.pl 30.03.07, 21:06
      Heh i tu masz racje jak to bez Śląskiego to jak bez kibiców!!!!!!!!!!!!
      • Gość: Pyjter Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 21:08
        wyscie jeszcze nie kapli,lone nie chca i to nie je cufal
        • chichrajacy2 Gorole dopna swego i nic z Euro w Oberschlesien ! 30.03.07, 21:22
          Boniek kiedys powiedzial ze polska potrzebuje stadionu narodowego w polsce nie
          na Slasku(Oberschlesien).
          Czyli oni chca udowodnic ze bez Slaska cos potrafia pokazac,smiechu warte.!
          Gorol pozostanie zawistnym gorolem i nikt go nie zmieni.!!!
          • Gość: Pyjtor Re: Gorole dopna swego i nic z Euro w Oberschlesi IP: *.dip.t-dialin.net 03.04.07, 18:50
            a plany zas maja ambitne,zaroski dwa(najtrofniej lech komentuje)
            new.sports.pl/index.php?show=1&s=14&ns=88097&action=show_comments
      • Gość: zyga Gorole na pole IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 31.03.07, 03:56
        Euro tylko u nas!
        precz z gorolami.
        Oberschlesien forever!
    • Gość: mac Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.07, 21:46
      a gdzie w warszawsi ten stadion jest?
      • Gość: Pyjter Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 21:59
        jakto kaj,naj:wiekszy,lepszy,nowoczesniejszy itd itd ale wirtualny w necie
        • Gość: henry Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.elsat.net.pl 30.03.07, 22:09
          mistrzostwa w tej szopie zwanej śląskim śmiechu warte
          • Gość: asdf Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.07, 23:54
            Ta szopa jest niestety (i jeszcze długo, długo będzie) jedynym stadionem w
            Polsce.
            • Gość: m Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.07, 12:48
              już niedługo.
              Poznański budowany właściwie od podstaw za kilka lat będzie gotowy, może nawet
              szybciej niż modernizacja śląskiego.
              • Gość: po3t Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.in-addr.btopenworld.com 31.03.07, 15:02
                ...za kilka lat...jakby nam przyznali organizacje Euro 2012 to przy odp.
                funduszach, ze Slaskiego tez by nowy Wembley mogli zrobic :]
                • Gość: m Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.07, 22:22
                  no, jakby nam przyznali fundusze to byśmy jedli grilowane kiełbaski.
                  Niestety nie chą przyznać i - salcesony:(
                  • Gość: m Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.07, 22:25
                    Poznań już od paru lat buduje stadion za poznańskie pieniądze - jeszcze zanim
                    im "przyznali", a Wembley to powstał w ten sposób, że cały stadion został
                    zrównany z ziemią i zbudowany od podstaw, a u nas:
                    "trza bny dach zrobić co nie?"
                    "ano tak - i kiełbaski też by się zdały, ale przez tą cholerną warszawkę mamy
                    ino salceson"
    • burakpl4 Euro 2012 jednak w Chorzowie? 30.03.07, 22:16
      wiedziałem to już od dawna - niby wprost nikt o tym nie mówił, ale pomiędzy
      wierszami można było te dzisiejsze "rewelacje" przeczytać.
      • reksio.84 Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? 30.03.07, 23:32
        Onośnie stadionu narodowego w Warszawie
        www.pb.pl/News.aspx?id=ef599a39-5290-4f50-a961-7ab9b1911eed
        www.pb.pl/News.aspx?id=220d3038-59bd-49b7-803d-7a8f952f740d
        • burakpl4 Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? 31.03.07, 02:33
          ten drugi news jest nieaktualny,
          co do pieniędzy - nie ma się z czego cieszyć - nie ma na warszawski, ale nie ma
          także na Śląski - i jedna i druga inwestycja utknęła...
          • burakpl4 Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? 31.03.07, 02:42
            zatem nie ma co podawać informacji w stylu "w Warszawie sie nie uda", bo i tu
            się nie udaje - sytuacja jest podobna - "jeśli przyznają nam Euro, to
            zbudujemy" - o obu stadionach w ten sam sposób się wypowiadają odpowiedzialni
            za to.
            • reksio.84 Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? 31.03.07, 11:37
              Sytuacja nie jest znowu aż tak podobna. Na dach śląskiego były pieniądze i
              dalej jest zarezerwowoane 90 mln. Brakuje jeszcze cos kolo 50 mln. Łatwiej jest
              znależć 50 mln niż 1 250 mln potrzebnych na budowę całego kompleksu sportowego
              w Warszawie. Chociaż Warszawka zawsze moze sięgnąc po kasę z państwa co zresztą
              zazwyczaj robi. No ale zostaja jeszcze przetargi, które niekoniecznie muszą sie
              zakonczyc sie sukcesem (również w przypadku ślaskiego)
              • burakpl4 Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? 31.03.07, 12:44
                Sytuacja jest taka sama, będzie Euro to prace ruszą - nie będzie to będą trwały
                wieki.
                Teraz władze zapewniają, że modernizację ślaskiego skończą, ale nie wiedzą
                kiedy, jak będzie po następnych wyborach - nie wiadomo.

                "Jednak decyzja o wielkości środków na modernizację i o harmonogramie
                inwestycji zależy od tego, czy Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w
                Piłce Nożnej Euro 2012.

                "Wart blisko 200 mln zł projekt zadaszenia widowni oraz stworzenia niezbędnej
                infrastruktury technicznej dla największego polskiego stadionu, zarząd
                województwa zgłosił do realizacji z dodatkowych środków, jakie dostały cztery
                województwa (każde po 142,5 mln euro), które straciły na przyjętym przez rząd
                sposobie podziału pieniędzy unijnych między regiony. Dofinansowanie miało
                wynieść 85 proc. wartości projektu. We wtorek okazało się, że projekt przepadł."
                Marszałek Moszyński nie ma wątpliwości, że inwestycję, która do końca ubiegłego
                roku pochłonęła 208,9 mln zł, trzeba dokończyć. Potrzeba na to jeszcze prawie
                drugie tyle pieniędzy. Marszałek chciałby, aby w jednym przetargu wybrać
                wykonawcę całości robót i doprowadzić do ich ukończenia w 3-4 lata. Przyznał,
                że nawet po modernizacji stadion nie będzie należał do najnowocześniejszych.
                Żeby tak było, zamiast rozpoczynać modernizację należało raczej wybudować w
                jego miejscu nowy.

                "W tegorocznym budżecie woj. śląskiego na modernizację Stadionu Śląskiego
                przewidziano 12 mln zł, a na prace związane z budową zadaszenia widowni oraz
                przebudową wieży dyspozytorskiej i jej otoczenia 90 mln zł. To jednak wciąż za
                mało. Minimalne koszty zadaszenia szacowane są na ok. 130 mln zł, a sama
                modernizacja płyty boiska ma kosztować ok. 34 mln zł."
                Decyzja o tym, kiedy zakończy się przebudowa stadionu zapadnie po 18 kwietnia.
                Wtedy poznamy gospodarza Euro 2012."


                • reksio.84 Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? 01.04.07, 15:50
                  > Sytuacja jest taka sama, będzie Euro to prace ruszą - nie będzie to będą
                  trwały wieki.

                  Może w Warszawie beda trwaly wieki, bo jak Euro nie dostaniemy to minister
                  sportu szybko o stadionie narodowym zapomni tak szybko jak sobie o nim
                  przypomniał. Inaczej jest ze ślaskim na którym prace trwaja cały czas i gdyby
                  nie 2 uniewaznione przetargi to dach byłby już budowany.

                  > Teraz władze zapewniają, że modernizację ślaskiego skończą, ale nie wiedzą
                  > kiedy, jak będzie po następnych wyborach - nie wiadomo.

                  Stadion Śląski jest juz modernizowany już ho ho lat i zadna wladza pieniedzy na
                  niego nie żałowała, dlaczego za 2,5 roku miało by być inaczej? To nowy stadion
                  w Warszawie jakoś nie ma szczęścia do tamtejszych władz, a które też bywały
                  różne. Budują (przepraszam - zamierzaja budować)juz go tez kilkanascie lat ale
                  efektów tego zbytnio nie widać.
        • Gość: witas Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: 195.136.112.* 31.03.07, 06:42
          Cała Polska buduje stolicę.Jak zwykle.Tfu.
    • Gość: GórnikZabrze Euro 2012 na Slask!!!! IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 31.03.07, 00:48
      Pewnie ze beda na slasku!
      Tu tradycja jest ogromna i jakby to bylo bez meczy na Slasku??
      okolo 35mistrzostw Polski kluby ze Slaska zdobyly razem tego sie nie da
      zignorowac!
      • Gość: Pyjter Re: Euro 2012 na Slask!!!! IP: *.dip.t-dialin.net 31.03.07, 01:24
        wlasnie dla tego nie zrobia,to goroli boli
        • Gość: wodnik Re: Euro 2012 na Slask!!!! IP: *.dyn.optonline.net 31.03.07, 06:18
          przyjechali na slask gorole kazdy chcialby pracowac na dole ale na dole jest
          ciezka praca i gorole musieli wracac to tutaj na slasku byli najlepsi pilkarze i
          najlepsze druzyny polski warszawa chce was zniszczyc ekonomicznie nie dajcie sie
          • xs550 Re: Euro 2012 na Slask!!!! 31.03.07, 22:02
            No wlasnie! A kiedy to Warszawa zdobyla tytul mistrza Polski??? No kiedy? Baaaaaardzo dawno temu! A kluby z Gornego Slaska je bez przerwy zdobywaja!!! Po prostu dominuja te lige!!! A Estadio Slaski jest de best i juz! Jest tam cudowna bieznia ktora poprawia widocznosc (ludzie nie musza krecic glowa aby wszystko widziec) i zmniejsza prawdopodobienstwo dostania pilka w glowe (przeciez uderzenie futbolowki w glowe moze byc bardzo niebezpieczne!).
    • Gość: miecho1964 wymyślajom teraz by zdobyć nasze poparcie IP: *.devs.futuro.pl 31.03.07, 06:57
      figa z makiem. NIE dla Euro w Polsce
    • Gość: knipser Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.07, 08:10
      coś niebywalego - w moim kraju ktoś (pewnie wariat) mysli o mistrzostwach
      europy zamaist o aborci, pornografii jej fatalnych skótkow , o dekomunizacji -
      nie ... ludzie trzymajcie mnie ja nie wytrzymam= a co na pis najlepsza partia
      nba swiecie
    • Gość: knipser Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.07, 08:14
      ta wiadomość jest świetna na prima aprilis - ślaśk i Pis - Piłsudzki i
      korfanty - wszedzie woda i ogien
    • Gość: knipser Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.07, 08:17
      piękny prima aprilis - panowie bez nerw - gdyby to była prawda - to byłby to
      cios w plecy najpi ekniejszym partiom jakie stworzyła natura ======= pis -lpr.
      samoonbrona i niezalezna partia staróch z rózańcami rm
      • burakpl4 Re: Euro 2012 jednak w Chorzowie? 31.03.07, 12:47
        e, bredzisz, co ma z tym wspólnego polityka?
        Wybrany został przecież n.p. Wrocław i Gdansk, a tymi miastami rządzi PO od lat.
        • Gość: raffocus To nie jest złośliwość Warszawiaków, tylko nasza! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.07, 12:54
          Bowiem, jak może same miasto Chorzów kandydować sam, jeśli jest tam tylko jeden
          hotel itd, bo to było głównie oceniane! Trzeba było wystartowa całym Śląskiem
          kurde!!!!!!!!! Wtedy bylibyśmy na 1 miejscu!
          • Gość: Lestat Re: To nie jest złośliwość Warszawiaków, tylko na IP: *.ds.ae.katowice.pl 01.04.07, 12:02
            Otóż to, świeta prawda, była np. również kandydatura z Sosnowca. Niby to jest
            oczywiste że wiekszość miast na śląsku startuje razem z Chorzowem i to była
            kandydatura całego regionu, ale z kolei jeżeli nie powiedziało sie tego wprost
            to komisja wcale nie musiała sie tego domyślać i mogła to wykorzystać przeciw
            śląskowi i tak zostaliśmy ocenieni jako 130 tysieczne miasto a nie jako
            aglomeracja. Warszawa nie jest nie uczciwa i złośliwa, robi poprostu to dlatego
            ze my im na to pozwalamy i stwarzamy ku temu okazje i puki ślask sie nie
            zjednoczy i nie zacznie przemawiać wspólnym głosem to obawiam sie, ze długo
            jeszcze tak pozostanie ...
            • Gość: Pyjter Re: To nie jest złośliwość Warszawiaków, tylko na IP: *.dip.t-dialin.net 01.04.07, 12:13
              ciebie jak nakopia do rzyci to powisz ze mosz himoridy,lizusie
              • Gość: Lestat Re: To nie jest złośliwość Warszawiaków, tylko na IP: *.ds.ae.katowice.pl 01.04.07, 12:39
                o co Ci chodzi ?
    • Gość: kami Mistrzostwa bez Śląskiego? IP: 62.233.164.* 31.03.07, 17:55
      to byłoby głupie i żałośnie roztrwoniona kasa...

      www.foto-tel.pl/
      • Gość: m Re: Mistrzostwa bez Śląskiego? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.07, 22:26
        kasa już została roztrwoniona, bo jakiś idiota pompował szmal w modernizację
        zamiast zbudować stadion od podstaw...
    • Gość: marko Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.adsl.inetia.pl 01.04.07, 00:00
      Zauważcie, że pominięto i Śląsk i bardzo bliski Kraków - w sumie kilka milionów
      ludzi, ogromne tradycje futbolowe, autostrady, lotniska i naprawdę sporo hoteli
      (a może być więcej). I nie zdziwiłbym się, gdyby wcześniej była autostrada od
      Wrocławia do Kijowa niż jakakolwiek do Warszawy.
      Inna sprawa, że w stolicy powinien być stadion z prawdziwego zdarzenia, ale
      jeżeli go nie ma to wstyd dla Warszawy, a nie reszty Polski...
    • Gość: Piter Euro 2012 jednak w Chorzowie? IP: *.opera-mini.net 01.04.07, 12:30
      Równie dobrze można napisać, że Euro 2012 jednak w Radzionkowie. Tyle w tym prawdy, co z Chorzowem
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka