Dodaj do ulubionych

Nowe logo Polski - latwiec.....

23.08.02, 03:19
Widzieliscie nowe logo Polski z latawcem????? Co o tym myslicie??? Osobiscie
uwazam, ze pieknoscia to ono nie grzeszy... Nie wiem czy widzieliscie starsze
logo Polski wykorzystujace elementy gor i morza - takiego jakie uzywaja m.in.
biura zajmujace sie promocja tyrystyki do Polski za granica (w Hiszpanii jest
to Oficina de Turismo de Polonia). Jest o wiele oryginalniejsze... Pozdrawiam
z Hiszpanii. STYRO
Obserwuj wątek
    • Gość: jar Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: 2.4.STABLE* 23.08.02, 08:39
      Może być... Ale dlaczego ten człowiek z logo trzyma latawiec za ogon? Może to
      ma jakieś ukryte znaczenie?
    • Gość: pawka Nowe, świetne logo Polski!!! IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 23.08.02, 11:24
      Nowe logo jest moim zdaniem świetne. Sam projektuję i częściej zdarza mi się
      krytykować niż chwalić.
      • Gość: Perf Re: Nowe, świetne logo Polski!!! IP: *.isko.net.pl / 10.0.20.* 25.08.02, 00:06
        Gość portalu: pawka napisał(a):

        > Nowe logo jest moim zdaniem świetne. Sam projektuję i częściej zdarza mi się
        > krytykować niż chwalić.
        >

        Jasne, idea jest wspaniała. Tylko ludzie jak zwykle nie dorośli wink
      • Gość: polens Re: Nowe, świetne logo Polski!!! IP: *.zone.lub.pl / 10.7.1.* 26.08.02, 22:10
        Gość portalu: pawka napisał(a):

        > Nowe logo jest moim zdaniem świetne. Sam projektuję i częściej zdarza mi się
        > krytykować niż chwalić.
        >
        Może to ty tego koszmarka wyprodukowałeś?
        Stare logo z górami jest dobre i nie należy już więcej mieszać .Amen.
    • Gość: Sissel Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: 217.11.133.* 23.08.02, 12:49
      Logo jest w porzadku. Jednak bardziej niepokoi mnie jego zmiana - poprzednie
      logo nie ma przeciez dlugiej historii - np. w Skandynawii reklamowalo sie
      Polske dawnym logo. Wprowadzanie czegos nowego wprowadzi zaklocenie wizerunku.
      Czy ktos to koordynuje - czy nie ma zadnej strategii dlugookresowej? A moze za
      rok - logo z kwiatuszkiem, a za dwa lata z grzybkiem?
      S.
      • styro Re: Nowe logo Polski - latwiec..... 23.08.02, 15:39
        dokladnie jak mowi sissel. Stare logo bylo o wiele ladniejsze. Z czym sie
        bedzie kojarzyc nowe??? z polskimi samolotami??? (vide szachownica)- a na
        starym byly i gory i baltyk i ladniejsze bylo... No ale coz - Polska to dziwny
        kraj....
    • Gość: a psik Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: *.zrpa.com / 192.168.1.* 23.08.02, 17:32
      a co ma latawiec z Polska wspolnego ? logo moze i ladnie wyglada ale jako
      reklama zawodow sportowych - jest to kreowanie na sile czegos co nie
      funkcjonuje w potocznej mentalnosci, a zreszta Chinczycy maja lepsze latawce.
      wedlug mnie bedzie zmienione za pare lat bo to ani prosty symbol ani chwytliwy -
      i nie zmiesci sie na T -shirt'cie smile
      z wyrazami szacunku
    • _szwedka Re: Nowe logo Polski - latwiec..... 23.08.02, 17:57
      Popieram. Stare logo bylo o wiele ladniejsze. Morze, lasy, gory.
      Super
      • Gość: Aaron Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 23.08.02, 18:58
        Latawiec to symbol prymitywizmu i zabawy...moze chodzi wlasnie o to by Polska
        kojarzyla sie w taki wlasnie sposob.
    • Gość: trEnd Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: 213.78.107.* 23.08.02, 18:06
      tak..zawsze wystarczy nadac nowego znaczenia staremu logo..
      zapominajac (sic) jednoczesnie o przeszloscie..

      latwiej ze starym..gorzej z nowym..

      mnie wkurwia ..jak grupa jaskow..wymyslila symbolik..i jazda w imie wszystkich
      nas..
      powinnismy stanowczo wiecej krytykowac niz chwalic..
      a chwalic wogole..no prtawie..
      • Gość: Canuck Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: *.sympatico.ca 23.08.02, 19:24
        Nie wiecie, ze to nie wazne, jak to Wam sie kojarzy, ale "co autor mial na
        mysli?" Tworca jest mundry, a ci, co nie rozumieja, to tepaki. Moze Polska chce
        przegonic Chiny w produkcji tanich latawcow? Pomyslcie, ile milionow dolcow
        wplynie do Polski, gdy wszyscy milosnicy puszczania latawcow zaczna traktowac
        Polske jak Eldorado!
        • styro Re: Nowe logo Polski - latwiec.....PROTEST????? 23.08.02, 20:54
          Hmmm... Ciekawe jest to, ze nikomu sie nie podoba... a raczej ze wiekszosci
          bardziej podoba sie stare logo...

          Ja to za akcjami nie jestem, ale do glowy przyszla taka mysl zeby powysylac
          pare maili m.in. do ministerstwa, najwiekszych gazet itp... I tak to nic nie da
          ale co tam... Jutro pogrzebie w necie moze posciagam pare adresow @... Podam
          je pod tym postem... A Wy juz zadecydujecie czy naskrobiecie cos do tych
          urzedasow...

          I najwazniejsze pytanie: DLACZEGO????? Dlaczego wymyslaja nowe jak juz jest
          stare?

          Pozdrawiam serdecznie
          • canadian Re: Nowe logo Polski - latwiec.....PROTEST????? 23.08.02, 20:57
            a zawracasz dupe kijem styropian
            my mamy w dupie sterowanie logo
            • Gość: Stardust Nowe Logo - coś tu nie gra... IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 23.08.02, 22:34
              Odbywałem ostatnio praktyki w Ministerstwie Gospodarki w Departamencie
              Turystyki, gdzie został przesłany przez MSZ projekt logo z latawcem do
              zaopiniowania. Wydawało mi się, że zrobiono to, by wziąć pod uwagę zdanie osób,
              które zajmują się turystyką i współtworzą wizerunek Polski na arenie
              międzynarodowej. Okazuje się, że zrobiono to dla picu, gdyż opinia jaką
              urzędnicy wystawili temu projektowi była negatywna, mówiła o tym, że latawiec
              to mało trafny znak m.in. dlatego, że leci tam gdzie wiatr zawieje, na wschód,
              na zachód, jest ulotny, a Polska ma być widziana stabilną, trzyma go chłopiec
              (taki był opis), a więc jest to dziecięca zabawa, Polska pełna dziecięcych
              zachowań - jak wogóle interpretować taki przekaz wizualny. Jednak z artykułu
              Gazety wynika, że MSZ postępuje tak jak mu się podoba, taka to jest współpraca
              naszych resortów. Po co to wszystko? Czy nie wystarczy logo Polski (moim
              zdaniem b. trafne) dostępne na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej? Ile
              ma być tych naszych symboli? Moim zdaniem coś tu nie gra...
              • Gość: andre.majewski Re: Nowe Logo - coś tu nie gra... IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 24.08.02, 12:38
                Brawo za LOGOTAWIEC POLSKI nawiazujacy do technologi z
                czwatrego wieku pne. (patrz Archytas z Tarentu). Wiadomo,
                ze Wielki Polak Leonardo da Vinci poswiecil mnostwo czasu
                na badania mozliwosci lotu czlowieka za pomoca
                sztucznych skrzydel. Wczesniejszy historycznie niejaki
                Ikar uczynil jedna probe z wiadomym rezultatem.
                Doslownosc znaku - znakomita. Dekoracja logotawca, bo tak
                nazwac trzeba dwa czerwone trojkaty, jest mocno elektro-
                energetyczna t.j. tworzaca symbol pioruna, stosowany jako
                znak ostrzegawczy na urzadzeniach niebezpiecznych,
                grozacych porazeniem. Bardzo dobre ! Szczegolnie w
                negocjacjach o przystapienu do Unii Europejskiej!
                Amatorow sportu latawcowego to na pewno nie przekona,
                bo oni doskonale wiedza, gdzie wieja naprawde dobre
                wiatry do jego uprawiania. Sprawa jest niby blacha i do tego
                niedroga, mozna by wiec reka na to machnac ... Tylko ze, w
                tym przypadku, oficjalnie MSZ jest do wiatru wystawione i
                chyba ktos jednak z tym latawcem radosnie, dynamicznie i
                przyjaznie poleciec powinien (skoro juz za ogon sie
                chwycil). Poleciec i to podwojnie. Raz za wystawianie zlego
                swiadectwa kulturze i poczuciu estetyki Ministerstwa, dwa
                za rozpowszechnianie pogloski, ze naszym narodowym
                sportem jest latanie za latawcem. Polak lubi pawie piora,
                gubi zlote rogi, a teraz puszcza beztrosko logotawce pod
                patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Brawo!
                Merytorycznie znak nie przedstawia niczego, co by
                zaciekawialo czy zwracalo uwage. Po prostu dyletancko
                potraktowana scenka z trescia w tle. Tyle, ze te tresc juz
                trzeba dlugo opowiadac. Jaki jest numer infolinii, gdzie
                mozna uslyszec opis tej historyjki. Wiadomo, ze nic tak
                dobrze nie szkodzi, jak nietrafiona i skomplikowana
                komunikacja. W ministerstwie spraw zwiazanych z
                zagranica, powinno znalezc sie jakies mozgowie, co o tym
                slyszalo na kursach z podstaw marks... o przepraszam z
                podstaw martetingu i komunikacji. BASIC, LADIES AND
                GENTLEMEN - modnie i prawie po polsku. Brawo! No coz,
                Agencja, nawet CP DDB orze/l/ jak moze, zreszta jak kazda
                reszta. Siermieznosc polska jest w tu wyjatkowo dobrze
                uwypuklona. Jestem za tym zeby znak nie tylko na drukach
                ambasad polskich figurowal, tudziez na biletach na imprezy
                polskie oraz na opakowaniach kielbas polskich, tego
                symbolu POLSKOSCI, jak sugeruja tworcy Logotawca.
                Dodalbym go tez i na krawatach, ktore mozna by rozdawac
                turystom odwiezajacych Targi Sztuki Ludowej w Krakowie
                na Rynku Glownym. POLSKA PRAWDZIWA jaka jest, kazdy
                zobaczy... Czyzbym przesadzil? Panowie z ministerstwa
                spraw zwiazanych z zagranica nieznacznie. Wasz pomysl -
                Wasza kielbasa. Gratulacje! Osobie odpowiedzialnej w
                agencji CP DDB za kreacje znaku wspolczuje, to jest
                naprawde trudna sztuka, mimo ze tak tania. Ale przeciez
                Klient nasz Pan, wybiera co lepsze i ... tu koniec z kreacja.
                Dobra rada za1 zl+VAT: NIE PREZENTUJE SIE NIGDY KLIENTOWI
                ZDECYDOWANEGO KNOTA, BO OD WIEKOW WIADOMO, ZE SWOJ DO
                SWEGO ... andre.majewski@interia.pl
                • Gość: kata Re: Nowe Logo - coś tu nie gra... IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 24.08.02, 12:40
                  Najsilniejsza bronia w kulturze (nie mowiac juz o rekamie i
                  promocji) jest intertekstualnosc. Powinszowania dla tworcy
                  latawca: puszczac latawca to prawie jak puszczac pawia,
                  co zreszta dobrze brzmi w kontekscie wiatrow, jak
                  wiadomo, niezdrowych.
                  Musi tu bruzdzic ta nieszczesna kielbasa, ktora odbija sie
                  tworcom logo jak zle strawiona przeszloscia. Pewnie
                  dlatego, ze sie jej trzymaja (kurczowo) za ogon... I tu mamy
                  ponownie wyrazne odwolanie do pawia. Tylko czy to ma
                  sens ? Bo uroku nie ma na pewno !

                  NB. Roza wiatrow nie ma z latawcem (ani z Solidarnoscia) nic
                  wspolnego - jestem gotowa oddac za to przynajmniej jedna
                  czwarta zycia.
    • ro-bert Re: Nowe logo Polski - latwiec..... 24.08.02, 00:09
      A ja zawsze myslalem, ze logo to moze sobie wymyslic np. firma produkujaca
      buty sportowe a panstwo (jak np. Polska) ma swoje godlo.
      A czy ten latawiec ma przynajmniej korone na glowie? Nie?! To po co my k....
      tyle cierpielismy?

      robert
    • Gość: Anna Nowe logo Europy ! - IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 24.08.02, 02:47
      'Nasz latawiec'. Czyżby to nieforemne Nic naprawdę miało przedstawiać mnie i
      moich rodaków poza naszymi granicami ?
      Na logo które ma Polskę promować na całym świecie, nasz rząd nie był gotów
      wydać więcej niż jedną złotówkę, no i dostał dokładnie to za co zapłacił :
      bezwartościową kompromitację, albo, jak jego twórcy sami wnikliwie
      stwierdzili : 'spektakularną porażkę'. Niestety, przy okazji ośmieszeni
      jesteśmy wszyscy.

      Biuro z imponującą nazwą (ciekawe co kryje akronim DDB ?) ale bez najmniejszego
      natchnienia artystycznego, szukało inspiracji w .... sondażach, którymi
      widocznie tak się zasugerowało że skleciło logo które całkiem pokrywa się z
      wizją narodu który 'ma dużo kompleksów, jest zagrzebany w przeszłości i w niej
      też szuka źródeł inspiracji'.
      Bo co nam zgotowali : Już nie wiadomo którą wodę po kisielu po Solidarności,
      bezczelnie i bezsilnie usiłującą kopiować nie tylko dumny pierwowzór, ale i
      całkiem udane, wesołe logo którym od lat staramy się namówić turystów do pobytu
      w Polsce (słowo Polska pisane odręcznie, z sugestią gór, lasów i morza, w
      wesołych kolorach).
      W dodatku nad tą biedną Polską zawisł jakiś olbrzymi, ponury latawiec,
      porywający w powietrze literę K (która wyraźnie nad nim nie panuje) i tak
      nachylony że lada chwila może całej tej Polsce spaść na łeb. Latawiec bez
      najmniejszego polotu, ani wesoły, ani dynamiczny i symbolizujący właściwie co ?
      Rozciągnięty emblemat naszych lotników wojennych ? Prymitywnie ociosany
      diament ? Nasz post-komunistyczny rząd który stara się nas porwać na zachód (na
      lewo na mapie), licząc przy tym na wsparcie Kościoła (krzyż) ? Przysłowiowa
      beztroska naszego narodu ?
      Krótko mówiąc, słabe, smętne logo które zachodni świat skutecznie potwierdzi w
      jego przekonaniu że Polska jest krajem 'ponurym i biednym', którego stać tylko
      na jeden kolor i który od czasów Solidarności, przeszło 10 lat temu, nic nowego
      nie zdołał znaleźć czym mógłby się określić.

      Logo które potrzebuje tyle reklamowego wodolejstwa żeby wytłumaczyć jego walory
      nie zdaje egzaminu.
      Z definicji powinno być samowystarczalne, stanowić jakąś zwartą spójność (tak
      jak chorągiewka była nieodłączną częścią logo Solidarności), a patrząc na nie z
      daleka przez przymrużone oczy, widzę dwa osobne elementy : jakieś marnie
      czytelne słowo i wysoko nad nim drugi, nieokreślony obiekt. Może parasol
      plażowy, może latarnia drogowa, może wypaczona okiennica, może chorągiewka, ale
      na pewno nie latawiec, bo każdy wie że latawiec którego się trzyma za ogon
      wysoko nie poleci ...

      A można było to tak łatwo inaczej załatwić. Zamiast ogłaszać przetarg dla
      agencji reklamowych, MSZ mogło ogłosić ogólnopolski konkurs. Wszyscy mielibyśmy
      zabawę i pierwszy lepszy przedszkolak Polskę przedstawiłby pozytywniej. Bo
      jemu na pewno ona się nie kojarzy z 'kompleksami i szarą przeszłością'.
      Już nie mówiąc o możliwościach wybitnych grafików których w naszym kraju nie
      brak.
      Widać że MSZ otwartym i demokratycznym konsultacjom preferuje 'niespodzianki' :
      o podstawowych zmianach w negocjacjach z UE nasz minister SZ zawiadomił nas za
      pośrednictwem prasy w Brukseli, a o nowym logo Polski dowiadujemy się z ...
      Financial Times.
      Chyba czas na kurs 'Podstawy Zarządzania Demokratycznego' dla wszystkich
      pracowników MSZ.

      Aż dziś nagle się okazało że to jedno wielkie nieporozumienie : będzie sam
      latawiec, bez Polski, i pokraczną angielszczyzną reklamową będzie lansować nie
      nas a ... Europę :
      ' Polska 1567 km Europa jest większa' . ALEŻ ULGA !!!
      (Ciekawe tylko kto będzie finansował znaki drogowe z takim nonsensem ?)

      • Gość: michal Re: Nowe logo Europy ! - IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 24.08.02, 22:53
        Jestem bardzo podobnego zdania. Autorzy powinni przyjrzeć się projektom Wolff
        & Olins dla Niemiec i Wielkiej Brytanii. Obowiązująca w Polsce zasada: Sięgamy
        do przeszłości bo nie widzimy przyszłości pogrąża nas bez względu czy sie na
        to zgadzamy czy nie. Wszystkie osatnio organizowane konkursy okazują sie
        porażkami. Logo EXPO 2000 nieśmiało przekonywało, że mamy okno otwarte na
        świat, w Orlenie brakuje tylko husarskich piór a logo Akademii Marek to wstyd.
        Proszę o kontakt
        Michał
    • Gość: Perf Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: *.isko.net.pl / 10.0.20.* 24.08.02, 07:54
      To jest latawiec??? A ja myślałem, że rakieta V1 z urwanymi statecznikami,
      ewentualnie cep albo spławik smile
      • Gość: Anglik Re: Nowe logo Polski - latawiec CZY POCISK? IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 27.08.02, 05:39
        Gość portalu: Perf napisał(a):

        > To jest latawiec??? A ja myślałem, że rakieta V1 z urwanymi statecznikami,
        > ewentualnie cep albo spławik smile

        No właśnie, moje pierwsze wrażenie było identycznie militarne, że to jakiś
        pocisk lub rakieta (co potęguje dodatkowo biało-czerwona szachownica,
        przypominająca mi kalkomanie nakładane na klejone w dzieciństwie modele
        samolotów). Jestem zdumiony, że znalazłem na tym forum (w tym forum?) tylko
        jedną podobną opinię - myślałem, że to podobieństwo do pocisku aż w oczy kłuje!

        Dodam, że latawce wcale nie wyglądają tak samo we wszystkich kulturach - np. z
        kreskówek chińskich i japońskich wiem, że w tamtych rejonach latawiec ma wygląd
        zbliżony do otwartego prostopadłościanu. Tym trudniej będzie osobom z
        dalekowschodniego kręgu kulturowego skojarzyć, że chodzi jednak o latawiec, a
        nie o polską odmianę pershinga.

        Mnie też (jak niektórym innym forumowiczom) bardziej podobało się
        stare, "tymczasowe" logo - z morzem i górami. Było ekologiczno-turystyczne, a
        więc promowało to, co powinno promować.
    • Gość: Niezalezny . Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: 5.2.1R* / 144.138.143.* 24.08.02, 09:16
      Teraz to turystyka ruszy kazdy bedzie do polski jechal aby puszczac latawce
      widac polscy uczeni mysla !!
      • Gość: hystero Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: 4.1R6D* / *.dial.proxad.net 24.08.02, 10:16
        Bez histerii, prosze panstwa! przeciez chodzilo glownie o to, zeby komus dac
        zarobic za projekt. Stalo sie.
    • Gość: theend no i gdzie te adresy? IP: 213.78.125.* 24.08.02, 13:31
      wprawdzie o latawcu pisal tam nie bede..
      ale pare spraw jest..

      mamy orla //tak czy nie?
      koniec dyskusji

      niewazne pod jaka zrobimy to korona..wazne by to zrobic))
      • Gość: Bartek Re: no i gdzie te adresy? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 24.08.02, 15:05
        I co ciekawe ,"prace " nad tym wzruszajacym logo trwaly ponad rok!
    • Gość: a.s. Re: logo Polski IP: 194.181.190.* 24.08.02, 16:11
      Konkurs był żle przeprowadzony, za mało nagłośniony, za wąski...
      Corporate Profiles DDB dała to logo za 1,-zł i był to b.dobry ale tani chwyt
      handlowy. Profity prestiżowe i handlowe firmy będą duże. W świetle tego
      wypowiedż decydenta, ze ta cena przesądziła sprawę jest po prostu głupia.
      Kampania będzie trwać całe lata i kosztować dziesiątki, może setki milionów.Za
      rzeczywiscie dobre logo opłacało się zatem dać i milion i pięć milionów a może
      więcej...Podejrzewam zatem manipulację ze strony DDB i decydentów.
      A czy logo jest dobre? Na pewno, jak wszystko, mogłoby być lepsze.A czy flaga
      narodowa biało-czerwona, albo i orzeł z koroną lub bez, jest dobry? To w dużym
      zresztą stopniu sprawa przyzwyczajenia się, identyfikacji, po 3-5 latach (jesli
      kampania będzie prowadzona konsekwentnie-co wcale nie jest pewne-znając nasz
      słomiany ogień) logo to albo i o wiele gorsze będzie traktowane jako naturalne,
      jako oczywistość. A zatem sprzyjający decydenci i DBB to spryciarze, a nie
      jacyś tam altruiści- w końcu robią swój biznes...
      Wracam do sprawy, czy logo jest dobre. Póki jest świeże, można je analizować
      pod kątem skojarzeń, które wywołuje-potem to się już nawarstwi..
      Skojarzenia to rzecz indywidualna, trzeba by zrobić szersze badania, ale na
      pewno nie powierzyłbym bym ich firmie DBB ani odpowiedzialnym za ten wybór
      urzędnikom. Badania te (na "odbiór") trzeba przeprowadzic w Polsce
      (identyfikacja, poparcie) i za granicą (skojarzenia) - rozumiem ,że sprawa w
      zamierzeniu skierowana jest na zewnątrz, "w świat", przed rozpoczęciem
      kampanii,zważywszy choćby na to , ile będzie kosztowała i jak długo trwała.
      Moje skojarzenia:
      Napis: bałagan, amorficzność, brak dyscypliny, zabawa, fiesta, wesołość,
      nieporządek, beztroska , podchmielony tłumek,etc.
      Latawiec: lekkość, wesołość, zabawa, beztroska, trochę sukces: no bo jednak
      leci,
      Latawiec sam (osobno): nie bardzo wiadomo, o co w ogóle chodzi...
      A zatem, dla np.zagranicznego turysty, który chce u nas znależć zabawę,
      odprężenie ,fajne i wesołe i laseczki, towarzyskość etc. - może i dobre. Dla
      inwestora, u którego chcemy wzbudzć pozytywne skojarzenia- pewnie nie ...
      Skojarzenie z lataniem, z lotnictwem, co podnoszą niektórzy dyskutanci:No nie,w
      żadnym wypadku nie zachęca to do korzystania z usług PLL LOT ani do kupowania
      naszych, doskonałych skądinąd samolotów.
      Może pozytywne przesłanie: że nie traktujemy już naszych narodowych atrybutów
      ze śmiertelną "upierdliwą" powagą, więc może już może nastawieni tak
      nacjonalistycznie, wrogo i nieufnie do obcych. Ale to dyskusyjne. W sumie: nie
      jestem zachwycony, ale nie potrafię zaproponować nic innego.Ale to nie mój
      dżob. Nie darmo Wańkowicz dostał przed wojną sporo pieniędzy za proste
      hasełko "cukier krzepi", tak zresztą nieprawdziwe i szkodliwe z punktu widzenia
      dzisiejszej wiedzy o odżywianiu.
      Każdy będzie miał inne zdanie, ilu ludzi, tyle poglądów, szczególnie w naszym
      kraju, ale ponieważ nie jest to prywatna imprezka, sprawa jakiejś fundacji czy
      organizacji samorządowej i będzie się dziać za nasze, podatkowe (i to spore )
      pieniądze, zostało to za słabo uzasadnione i pp.żurnaliści mogliby w tej
      sprawie pogrzebać, może znajdą coś ciekawego... Ja (na razie przynajmniej-potem
      się może przyzwyczaję) tej nalepki na samochód nie nalepię.
      • styro Re: logo Polski 24.08.02, 21:59
        ok... jak chcecie wyskrobac swoja opinie to mozecie to zrobic pod niektore z
        ponizszych adresow:

        redakcja@rmf.fm
        tel. +48 12 427 0606, 0-12/425-22-52- Radio RMF FM

        redakcja@agora.pl, redakcja_portalu@agora.pl
        +48/22/5554000 22/555 40 02 Wyborcza

        minister@msz.gov.pl to do Ciomoszewicza
        Al.Szucha 23, 00-580 Warszawa
        tel 22/523 9000 MSZ

        listy@rzeczpospolita.pl - Redkacja Rzepy
        M.Lukasiewicz@rzeczpospolita.pl - naczelny Rzepy

        i jak ktos chce poskarzyc sie jasnie nam panujacemu to mozecie mu wyslac maila
        z www.prezydent.pl

        ja obstaje za starym logo z gorami i morzemsmile))

        Pozdrawiam serdecznie


        • jajecznica1 Re: logo Polski 25.08.02, 01:05
          znam taka Gmine w Polsce gdzie tez wylansowali swoje logo [gminne] w nadzieji
          ze przyciagnie turystow [ cala zgraja miejscowych "mundrych"] nad tym
          pracowala ] po roku sie okazalo ze pies z kulawa noga nie przyjechal ,co
          najwyzej pare zablakanych turystow jak zwykle co roku letnia pora. Jesli nie
          ma infrastruktury tzn pozadnych hoteli,restauracji,i calego zaplecza
          turystycznego co najmniej na poziomie Zachodniej Europy to mozna sobie
          opracowywc LOGO do ukichanej smierci i czekac na zwiekszone zainteresownie
          Polska,turysta pojedzie tam gdzie jest TANIO i Dobrze i na POZIOMIE !!. Mi to
          przypomina budowanie domu nie od fundamentow lecz od dachu !!!
          • aniutek Re: logo Polski 25.08.02, 01:43
            gdzie mozna zobaczyc to logo ?
            • Gość: STYRO Re: logo Polski IP: *.uc.nombres.ttd.es 25.08.02, 02:09
              www1.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,972876.html
              tam powinnas znalezc - jesli nie zadziala - wejdz na www.wyborcza.pl i w prawym
              gornym rogu masz wyszukiwarke - wpisz LOGO i juz maszsmile))

              Pozdrawiam serdecznie
              • dundee_girl Re: logo Polski 25.08.02, 02:31
                Mnie sie osobiscie nie podoba, symbol latawca kojarzy mi sie tylko z jednym, w
                ktora strone zawieje tam poleci ....
    • Gość: obserwator Re: Nowe logo Polski - latwiec..... IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 27.08.02, 17:05
      To jakas kolejna nieprzemyslana pomylka. Podobno latawiec ma tez byc
      wykorzystywany osobno, bez napisu Polska. Nawet jesli, co bardzo watpliwe,
      symbolika trzymanego latawca jest w jakikolwiek sposob pozytywna, to na pewno
      symbolika latawca "wypuszczonego" czy tez "luzem" nie pozostawia zadnych
      watpliwosci - jest zdecydowanie niekorzystna...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka