Dodaj do ulubionych

Europa w Hadze

IP: *.physik.uni-ulm.de 12.05.01, 18:45
Nowa ustawa o obywatelstwie powoluje sie na zgodnosc z
Europejska
Konwencja o Obywatelstwie. Wydaje sie byc otwarta na
problemy
repatriacji tych ktorzy utracili przywilej
zamieszkiwania terytorium
Rzyczypospolitej z powodu dzialan wojenny Fszystwoskich
Niemiec i Zwiazku Sovieckiego. Jednak paradoksalnie
wydaje sie jeszcze bardziej
Stalinowska niz te z 1967 i 1951 roku.
Nawet w PRL obywatelstwa mozna bylo sie pozbyc np.
dzialajac na szkode
Polskej Rzeczypospolitej Ludowej,
Dzisiaj 10 lat po jako takim odzyskaniu Niepodleglosci
nadal obywatelstwem
sie straszy.
Z oczywistego faktu,ze obecnie wiekszosc wnioskow o
zrzeczenie bedzie motywowana wzgledami finasowymi i
checia uprosczenia statusu prawnego, robi sie
wydarznie,
ktore koniecznie musi interesewoac Prezydenta
Rzeczypospolitej.
Wszyscy obywatele maje te same prawa i obowiazki. To
dobrze, ale
czy znaczy to, ze obywatel obcego kraju musi byc
dyskryminowany
na terytorium Rzeczypospoliej tylko dlatego, ze ma
polskie pochodzie.
Czyja decyzja, bedzie pozbawiony opieki Konsularnej
wlasnego
kraju.
Ostrzegam, ze Krolestwo Szwecji zada zaswiadczenia o
pozwoleniu
na zrzeczenie sie polskiego obywatelstwa.
Ktore kraje zaczna do tego stopnia lamac prawa
czlowieka ?
Ustawa w obecnej w formie jest tylko znacznie
uproszczona i
jescze bardziej represyjna (sic!!!) wersja prawa
Stalinowskiego.
Nie zapominajmy podstawowej rzeczy.
Ustawa nie moze wywolywac szkod finansowych, USA to nie
Polska, a Polska to nie Ukraina.
Obserwuj wątek
    • Gość: Rys Re: Europa w Hadze IP: *.physik.uni-ulm.de 12.05.01, 19:09
      Zasada wylacznosci polskiego obywatelstwa w swietle
      burzliwej
      historii Rzeczypospolitej jest fanaberia posla z
      wyksztalceniem
      podstawowym.
      Biarac pod uwage ducha konstytucji 1939 roku jak tez
      kolonijny
      charackter Rzeczypospolitej, nalezy albo uznac utrate
      obywatelstwa poprzez fakt posiadania obywatelstwa
      obcego,
      zakladajac, ze uzyskanie obcego obywatelstwa bylo
      wynikiem azaylu
      politycznego lub emigracji finansowej, honorujac
      zarazem prawo 2
      Rzeczypospolitej
      albo tez uznawac
      podwojne obywatelswo w sensie Krolestwa Wielkiej
      Brytanii.
      Tzn. stworzyc specjalny status obywateli obcych
      majacych prawo do,
      lub tez polskie obywatelstwo na wzor uprzywilejowane
      statusu
      obywateli bylych kolonii Wielkiej Brytanii.
      Wylacznosc obywatelstwa na zasadach przedstawionych w
      ustawie
      jest nie do zaakceptowania, gdyz grozi utrata
      obywatelstwa obcego,
      w niektorych krajach.
    • Gość: Krzys Re: Europa w Hadze IP: *.physik.uni-ulm.de 12.05.01, 19:24
      Warto rowniez zauwazyc, ze ustawa daje tez honorowe
      prawo do
      obywatelstwa polskiego budowniczym Polski Ludowej,
      ktorzy by
      w okresie Sanacji byli zwyklymi wiezniami Berezy
      Karuskiej.
      W wolnej 2 Rzeczypospoliej ludzie ci nie mieli by nawet
      prawa wjazdu
      na jej terytorium.
      Bojownicy walki o wolnosc Zwiazku Radziekiego, powinni
      raczej
      zebrac pod Moskwa. Maja do tego pelne prawo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka