viper39
11.12.06, 03:58
znalazlem to na onecie...
poczytajcie tez wypowiedzi innych.... nieudacznikow
temat byl walkowany i narazie nie bede komentowal......
wiadomosci.onet.pl/1,15,11,24606713,68368835,2620330,0,forum.html
Szanowny Panie Prezydencie
Jestem jednym z tych nieudolnych zdrajców Ojczyzny, którzy jak szczury
opuścili tonący okręt M.S.IVRP. Prawdę mówiąc, Pańska opinia (do której
oczywiście ma Pan prawo jako wolny człowiek) niewielkie zrobiła na mnie
wrażenie. Sądzę, że jest ona wyrazem BEZSILNOŚCI w zaistaniałej sytuacji, w
której dziesiątki (o ile nie setki) tysięcy polaków dało jasno wyraz, co
sądzą o tym kraju i jakie żywią do niego uczucia. Ani Pańska opcja
polityczna, ani żadna poprzednia (może za wyjątkiem lewicy) nie przykłada
wagi do spraw gospodarki. Tak bardzo jesteście zajęci gonieniem ubeków i
zdejmowaniem czapki przez Kościołem, że nie dostrzegacie nędzy zwykłego
obywatela. Proponuję odwiedzić tzw. ścianę wschodnią, albo pomorze zachodnie,
albo podkarpacie. Tylko proszę to zrobić incognito, nie jako Prezydent, ale
jako zwykły człowiek. Myślę, że wiele się Pan nauczy.
Jestem człowiekiem wykształconym, lekarzem ze specjalizacją z chorób
wewnętrznych, biegle znam język angielski. W polskich szpitalach
przepracowałem 6 lat za 1200PLN miesięcznie. Uważam, że spłaciłem dług
zaciągnięty na moje studia. Nie chcę brać łapówek, nie chcę pracować na kilku
etatach, nie chcę oszukiwać pacjentów łącząc czas pracy w różnych miejscach.
Nie chodzi tu o uczciwość ale o zdrowy rozsądek. Chciałem pracować normalnie
za normalne pieniądze. Ale ani Pan, ani żaden z Pańskich kolegów nie
raczyliście pochylić głowy nad reformą sektora zdrowia, nad jego
reorganizacją, nad zmianami prawnymi mającymi na celu lepsze wykorzystanie i
tak już małych pieniędzy przeznaczanych na ten resort.
Co łączy mnie z tym krajem ? Dlaczego wybrałem emigrację ?
Panie Prezydencie, mam 33 lata niewiele mnie obchodzi kto był esbekiem a kto
nie, kto ponosi winę za Powstanie Warszawskie i czy polska rodzina może
używać prezerwatyw czy nie. Obchodzi mnie za to godne życie. Godne ! Tylko
tyle. Nie mówie o luksusach, jedynie o normalnej egzystencji która jest czymś
więcej niż wegetacją.
Ale to nie wszystko. To, co wyprawia Pan i Pańscy koledzy z opcji prawicowo -
katolickiej, ośmiesza mnie jako człowieka i członka tego Narodu. Powinien Pan
zrozumieć, że aby czuć się dumnym z tego, że jest się Polakiem, należy
najpierw być dumnym z osób, które reprezentują ten kraj na arenie
międzynarodowej.
Tu, w Szwecji, Polacy są szanowani i cenieni. Za uczciwość, pracowitość,
lojalność wobec firmy, przedsiębiorczość, zaradność, zdolności do nauki i
adaptacji i za parę innych cech. To właśnie my, nieudacznicy.
Czy to nie daje Panu do myślenia ? Czy nie dziwi Pana DLACZEGO ludzie
emigrują ? Zapewniam, że nie tylko finanse są tego przyczyną. Również
świadomość, że TU SIĘ NIGDY NIC NIE ZMIENI, że zacofanie, ciemnogród i gusła
zawsze będą ważniejsze od teorii ewolucji, że ważniejsza jest światynia
Opatrzności Bożej niż budowa metra, autostrad czy innej infrastruktury. Nie
zmieni się to, że Wy wciaż machacie szabelką na Moskwę, zamiast robić z nią
interesy. I tak dalej, i tak dalej.
Czy ma Pan świadomość, że wkrótce nawet Was, polityków, nie będzie miał kto
utrzymywać ? Że młodzi wyjadą, starzy odejdą na emerytury ? Rozumiem, to nie
Wasz problem, bo po nas choćby potop.
Pozdrawiam z deszczowej Umei, gdzie ja, nieudacznik życiowy, ofiara losu i
zły emigrant pracuję w szpitalu gdzie mogę być LEKARZEM a nie SZAMANEM.
Pozdrawiam z kraju w którym zaaklimatyzowałem się w ciągu trzech miesięcy, a
po pół roku stałem się cenionym pracownikiem. Pozdrawiam. Ja, zwykły
lekarzyna, który odkrył, że poza IVRP są jeszcze inne możliwości.
~Maciej Rokicki, 09.11.2006 11:28