Dodaj do ulubionych

Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii)

09.08.07, 14:40
Niech ten artyku³ bêdzie odtrutk± na wszystkie, g³upie zazwyczaj,
watki o tym jaka Polska jest beznadziejnasmile
"Polska jest najbardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestycji
spo¶ród
31 krajów europejskich, wynika z najnowszego rankingu Federacji
Europejskich Pracodawców - The Federation of European Employers
(FedEE). Poza Polsk± w gronie 5 najbardziej atrakcyjnych krajów
znalaz³y siê: Dania, S³owenia, Szwajcaria oraz Wielka Brytania."

firma.onet.pl/1586391,wiadomosci.html

Post autostwa kot_behamot88. A Pan Japo sie pod nim podpisuje !!!!
Obserwuj wątek
    • chardonnay11 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 14:50
      Czytalem.Wypadaloby zapytac dlaczego jest taka atrakcyjna? Moze
      dlatego ze mozna zatrudnic wyksztalconego czlowieka za 900 zl? Tyle
      zarabia wiekszosc polakow... To jest tez duzy rynek zbytu. Moze
      wymienisz inne "zalety" polski na dzien dzisiejszy? Ja nie widze.
      • caesar_pl Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 15:14
        Ten ranking to ocena pracodawcow.Wiadomo co dla pracodawcy jest wazne - by robol robil to co sie mu kaze, za grosze i do tego trzymal morde.I to kapitalista ma w Polsce.Choc tam nie ma autostrad,porzadnych drog i linni kolejowych,lotnisk,przestepczosc i korupcja wyjatkowo wysoka,brak specjalistow (sa ale za granica..ha,ha..)niepewnosc polityczna itd,itd..

        • japonczyk1 Ufff 09.08.07, 15:46
          >Ten ranking to ocena pracodawcow.

          Rozumiem, ze wg Ciebie wazniejszy w kapitalizmie jest pracownik?
          masz jeszcze te stala legitymacje PZPR? trzymaj, to cenna pamiatka.


          >Wiadomo co dla pracodawcy jest wazne - by robol robil to co sie mu
          kaze,

          Ciekawe, skad pochodza twe doswiadczenia w kwestiach pracy? Czy w
          USA, Anglii, Kanadzie robol robi to co chce a nie to co mu sie
          kaze ?

          >za grosze i do

          Fakt, w USA jak pracownik poprosi o 15 dolcow na godzine to oferuja
          mu 50. no, ale to jest prawdziwy kapitalizm.

          >tego trzymal morde.I to kapitalista ma w Polsce.

          Fakt, ja w USA zaczynajlem prace od poslania wiazki memu bossowi,
          potem pilem piwo i leniwie bralem sie do pracy....

          >Choc tam nie ma autostrad,porzadnych drog i linni
          kolejowych,lotnisk,

          Sa a jesli gdzies jeszcze nie ma ale sie buduja. Milairdy Euro
          plyna szerokoim strumieniem .


          >przestepczosc i korupcja wyjatkowo wysoka,brak specjalistow (sa
          ale za >>granica..ha,ha..)niepewnosc
          >polityczna itd,itd..

          No tak, jak widac to wlasnie najwyrazniej czyni te Polske tak
          atrakcyjna.
          • piss.doff Re: Ufff 09.08.07, 16:02
            w Niemczech, moze byc?
            • japonczyk1 Re: Ufff 09.08.07, 16:32
              piss.doff napisał:

              > w Niemczech, moze byc?

              Co moze byc w Niemczech? Czy ja sie do ciebie zwracalem?
              .
              • caesar_pl Re: Ufff 09.08.07, 17:34
                pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_w_Polsce
                700 km autostrad a do 2012 ma sie wybudowac dodatkowo 750..
                duzo tego bedzie...ha,ha..na tak wielki kraj..Lotniska w calej Polsce przejmuja mniej pasazerow na rok niz jedno w Düsseldorfie..ha,ha..
                w rankingu lapowek Polska na 74 miejscu...ale to cieszy pracodawcow bo latwo wszystko zalatwic...Pobudujecie jeszcze troche ,podwyzsza sie zarobki do zamiast dzisiejszych 3 euro na godzine do 6 euro i juz nie bedziecie konkurencyjni..i bedzie placz ze kapitalisci pozamykali montownie w Polsce i odeszlo do Rumunii,Chorwacji,Bulgarii czy w niedalekiej przyszlosci na Ukraine.
      • japonczyk1 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 15:51
        chardonnay11 napisał:


        > zarabia wiekszosc polakow...
        900 zlotych zarabia uczennica liceum , ktora po szkole idzie na
        pare godzin do pracy w Klifie serwujac kawe zmeczonemu spacerem
        Panu Japonczykowi. Jej zarobki sa jednak malo miarodajne.


        Moze
        > wymienisz inne "zalety" polski na dzien dzisiejszy? Ja nie widze.


        Nie widzisz bo jestes bardzo daleko. I niech tak pozostanie.

        • caesar_pl Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 18:00
          gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4377259.html
          ile to bedzie netto?1800 zl.?Na osobe w 2006 dochod do wydania wynosil srednio 835 zl na miesiac
          www.egospodarka.pl/22541,Budzet-domowy-2006,1,39,1.html
          czyli pare skrzynek piwa,4 pollitrowki,10 kg kotleta i 20 litrow benzyny..ha,ha..
    • chardonnay11 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 14:51
      Najlepiej jak poczytasz wpisy pod tym artykulem ...tam
      pisza "prawdziwi polacy"...i pisza dokladnie to co ja mysle... jak
      zwykle zrobiles zsiebie osla yap...
      • prawdziwawadera2 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 15:03
        Dla mnie Polska bedzie najbardziej atrakcyjnym miejscem dla
        inwestycjii wtedy, jak zastopuje emigracja mlodych wyksztalconych
        ludzi "za chlebem" po krajach Europy. A i to moze byc malo, 100%-wym
        potwierdzeniem tego bedzie, kiedy przynajmniej 75% z nich uzna, ze
        Polska jest wlasnie taka , jaka nam Ja tutaj przedstawiasz Yaponczyk
        i Ci ludzie uznaja, ze w Polsce mozna normalnie zyc, pracowac i
        zarabiac adekwatnie do wykonywanego zawodu.
        Statystyki sa tylko statystykami a rzeczywistosc my tworzymy.
        Wadera
        • chardonnay11 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 15:11
          To nie sa zadne statystyki.Polska jest atrakcyjna i to bardzo.Tania
          i wyksztalcona sila robocza gotowa pracowac za grosze.Oczywiscie
          wraz z odplywem mlodych ( i nie tylko) ta atrakcyjnosc bedzie
          spadac.Ci co zostana beda rzadac coraz wiekszych stawek za swoja
          prace ( i slusznie).
        • japonczyk1 Znowu glodne kawalki pleciesz Wadera 09.08.07, 16:00
          prawdziwawadera2 napisała:

          > Dla mnie Polska bedzie najbardziej atrakcyjnym miejscem dla
          > inwestycjii wtedy, jak zastopuje emigracja mlodych wyksztalconych
          > ludzi "za chlebem" po krajach Europy.

          Dosc glupio to skalkulowalas. Ztreszta nie pierwszy raz.
          Mlodzi Polacy jezdza na saksy, zarabiaja kase i za te kase kupuja
          mieszkania i domy. Takze ziemie by sie budowac. Ziemia kupiona
          niespelna dwa lata temu dzis potroila sie w cenie ( skromnie
          liczac) .
          Gdyby nie to to pewnie ciagle bym tyral w USA.
          Pierwsza swa dizlake budowlana popchnalem wlasnie facetowi ktory
          tyra w Anglii !!!
          Nie daj Boze, zeby przestali wyjezdzac bo wtedy Polska stanie sie
          byc moze nieatrakcyjnym miejscem do inwestowania.
    • ontarian ty skosniaku nigdy nie zmadrzejesz 09.08.07, 15:17
      cus jak bonk, oslem sie urodziles i oslem zdechniesz
      chardonnay juz ci wyjasnil dlaczego oslem jestes
      wiec ja juz czasu tracic na to nie musze
    • polonus5 odtrutka na jego posty he,he 09.08.07, 15:18
      japonczyk1 napisał:

      Niech ten artykul bêdzie odtrutka na wszystkie, glupie
      zazwyczaj,watki o tym jaka Polska jest beznadziejnasmile
      =====================================================================
      Tu masz cala prawde - post chardonnay11 he,he,he

      chardonnay11 08.08.07

      Polska ma szansę na dołączenie do gospodarczej pierwszej ligi w
      Europie za 20 lat? To możliwe, ale tylko wtedy, gdybyśmy rośli w tym
      czasie w tempie 5 proc. Fundusze unijne mają nam w tym pomóc.
      No tak ale za dwadziescia lat to wiekszosci forumowiczow juz nie
      bedzie na tym swiecie...

      gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4372897.html
    • artur666 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 15:54
      Chyba masz na mysli tych zza oceanow. Oni nie sa wogole w temacie.
    • piss.doff Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 16:04
      fakt, jak tu nie pic. Na szczescie ty sie JUZ NIEDLUGO- TAK? -
      wyrwiesz z tej skrajnej nedzy amerykanski i pozyjesz sobie jak
      czlowiek. Badz wyrozumialy dla reszty nieszczesnikow zmuszonych
      losem do koszmaru zycia na emigracji.
    • starywiarus Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 16:07
      No to sruuu!!! Za portfel, i inwestuj, a już niebawem Bedziesz żył jak
      w Genewie, winszując sobie właściwego wyboru miejsca inwestycji. Tylko
      ch... ci właściwie do tego, gdzie inwestuje kto inny?
      • artur666 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 16:11
        Biznesu trza pilnowac, na inwestorach sie tylko zarabia.
        Dawaj kase i czekaj.....zrozumiales?
        • ontarian Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 16:24
          ty dajesz dupe i czekasz
          az ci ktos kutasem rock'n'rolla tam zagra
          muzyku od siedmiu bolesci, hehe
          • artur666 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 16:29
            Nie wiem dlaczego, ale nudzisz jak kazdy wiesniak.
            • ontarian Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 09.08.07, 16:31
              tu dupe na swoich wystawach wystawiasz, jak kazda ciota
              z ta roznica, ze ty sie dzieki tym "wystawom"
              za artyste uwazac probujesz
    • polonus5 Jeden z wielu Inwestorow w Polsce !!! 09.08.07, 17:04
      japonczyk1 napisał:

      "Polska jest najbardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestycji
      sposród 31 krajów europejskich

      =====================================================================

      Załoga Stoczni Gdynia dostała tylko część wypłaty
      Wczoraj w Stoczni Gdynia wypłacono tylko 20 proc. pensji. Firma nie
      miała pieniędzy, bo Rami Ungar, armator finansujący w spółce płace,
      nie przesłał pieniędzy. Rozjuszyła go próba ręcznego sterowania
      spółką przez polityków.
      finanse.wp.pl/POD,14_,wid,9097057,prasa.html
      dostali ?
      gość 2007.08.09
      Jak narazie to dostali tylko obietnicę przelania 800 zł, a nie
      faktyczne pieniądze.
      finanse.wp.pl/OID,20100977,POD,14_,wid,9097057,opinie.html?redir_url=http%3A%2F%2Ffinanse.wp.pl%2FPOD%2C14_%2Cwid%2C9097057%
      2Cprasa.html%3F
    • polonus5 Inaczej iz Yaponczyk !!! 09.08.07, 17:42
      Według oceny banku walutowego w Polsce istnieje
      najgorsza i najbardziej krwiożercza forma dzikiego kapitalizmu co
      potwierdza się
      przatrząc na życie codzienne Polski.W Polsce liczy sie tylko szybki
      zysk a co
      będzie póżniej nikogo nie interesuje.Nikogo nie interesują sprawy
      socjalne.Ten
      temat jest traktowany tylko propagandowo a społeczeństwo staje się
      coraż
      bardziej prymitywne.Poziom kształcenia denny.Zapaść funduszu
      emerytalnego jest
      odciągana w czasie pseudoreformami i cała Polska nie padła tylko
      dzieki EU,jej
      dotacjom i kasie,która napływa od Polaków pracujących za granicą.Do
      prywatyzowania zostało już niewiele
      wiec coraz mniej jest co okradac.W normalnym kraju silny jest sektor
      własnej
      inicjatywy,własne firmy,które budują majątek narodowy.W Polsce jest
      inaczej.Tu
      majątek narodowy został rozkradziony a kraj stał sie typową kolonią
      taniej siły
      roboczej dla zagranicznych korporacji jak w III swiecie.

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=67232138&a=67243651
      Mieszkam na Zachodzie i uczestnicze tu intensywnie w życiu
      gospodarczym.Tu mówi
      się,że Polska to największe bagno,okropna korupcja i brak stabilności
      politycznej i porządku.
      Na pierwszym miejscu jako kraje dobre do inwestowania wymienia się
      Czechy i
      Słowacje.Jak widać znowu Polaków karmi się propagand sukcesu,którego
      nie ma

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=67232138&a=67233621
      .to chyba kolejna propaganda sukcesu... .
      Atrakcyjna dla inwestorow bo za 2-3 tys.pln miesiecznie maja
      superspecjalistow a na swiecie musieliby zaplacic 5-10 razy wiecej.
      Stabilnosc przepisow podatkowych, prawa i "czystosc" politykow to
      podstawa - nie sadze ze, w PL jest z tym najlepiej, hahaha!
      Zobaczymy jak kraj bedzie wchodzil do strefy walutowej EURO czy
      przypadkiem nie okaze sie nagle, ze z powodu kniecznosci
      ograniczenia deficytu budzetowego ZUS """nagle""" stanie sie
      niewyplacalny?

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=67232138&a=67234146
    • fan.club Polska jets także numerem 1 pod względem... 09.08.07, 18:05
      hooyowych czcionek. Przechodzisz powoli na japońskie znaczki?
      • gringo68 polonus 5 09.08.07, 22:20
        a co to jest "bank walutowy"??? na na jakich przepisach prawnych to
        dziwo się oparło wnioskując o "krwiożerczym kapitaliźmie" w PL???

        może jakieś paragrafy z KC, Prawa Pracy, ustaw o działalności
        gospodarczej???

        konkreciki proszę...
        • michnikadam Re: polonus 5 09.08.07, 23:23
          bank walutowy he he dobre -polonus wkleja jakies posty rozgoryczonych kopaczy dolow ktorym wydaje sie ze powinni zarabiac jak prezesi bankow stad te "banki walutowe"
          aukorytety po ch..u he he
          • polonus5 aukorytety po ch..u he he - michnikadam 10.08.07, 05:04
            michnikadam napisał:

            > bank walutowy he he dobre -polonus wkleja jakies posty rozgoryczonych kopaczy
            dolow ktorym wydaje sie ze powinni zarabiac jak prezesi bankow stad te "banki
            walutowe"
            aukorytety po ch..u he he

            ====================================================================

            Najlepszy bank walutowy - BPH
            www.moneta.pl/News/21329/Najlepszy-bank-walutowy-BPH.html
            • legalalien1 Re: aukorytety po ch..u he he - michnikadam 11.08.07, 20:18
              Najlepszy bank walutowy - BPH

              polonus napisane jest najlepszy bank rynku walutowego to dziadzie niedouczony nie to samo he he
    • harlista Polacy Chińczykami Europy 10.08.07, 01:25
      oto-polska.blogspot.com/2007/08/polacy-chiczykami-europy.html
      • japonczyk1 harlista sportowcem Ameryki 10.08.07, 02:00
        Harlista w jakim czasie przebiegbys 100 metrow z kijem od miotly w
        dupie ?
        • harlista Re: harlista sportowcem Ameryki 10.08.07, 02:12
          jeszcze nigdy nie probowalem, ale nie sadze zebym pobil twoj czas - masz zbyt
          duze doswiadczenie w "sportach" odtylcowych.
          Wygrales walkowerem

          PS . Jak gleboko trzymasz miotle w dupie (tak z ciekawosci pytam)

          ya-pa, ya-pa, ya-pa wink))
          • ontarian Re: harlista sportowcem Ameryki 10.08.07, 13:45
            harlista napisał:

            > PS . Jak gleboko trzymasz miotle w dupie (tak z ciekawosci pytam)
            tak, ze mu grzdylem wylazi
      • gadupa Re: Polacy Chińczykami Europy 10.08.07, 02:12
        A ty myslales, ze dlaczego EU przyjelo Polske?
        Dziecko to bylo od poczatku wiadomo. Zerwales sie czlowieku!
        • harlista Re: Polacy Chińczykami Europy 10.08.07, 02:14
          yapie to powiedz.
          On jedyny chyba nie wiedzial i dlatego tak sie cieszyl z powrotu do kRaju
          • gadupa Re: Polacy Chińczykami Europy 10.08.07, 02:22
            A nech ma! Ja to pierd...u mnie tez nie zle.
            A ty czemu cisnienie dostajesz?
    • tato1 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 10.08.07, 02:19
      .....to polish joby........jak wy wyplynela ropa w polsce to by emigrowali do
      kataru...............
    • kotka113 Re: Polska niestety # 1 ! (Niestety dla Polonii) 10.08.07, 03:20
      to iwestuj na co czekasz?? deklu zryty , trzeba miec co inwestowac

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka