Dodaj do ulubionych

Co dziesiaty Australijczyk zyje w ubóstwie

27.09.07, 12:11
"Co dziesiaty Australijczyk zyje w ubóstwie" (IDG.PL 30 sierpnia)
Mimo boomu gospodarczego, az 10% mieszkanców Antypodów zyje w
ubóstwie - wynika z raportu Australian Council of Social Service.
Autorzy raportu uwazaja±, ze Australia zostala z tylu za
wiekszoscia krajów zachodnich pod wzgledem rozwoju gospodarczego. W
opracowaniu porównano Australiê z innymi krajami rozwinietymi w 10
kategoriach takich jak edukacja, ochrona zdrowia czy rozwój
budownictwa.
Wedlug miedzynarodowych standardów, odsetek Australijczyków którzy
zyja w ubóstwie wzrósl z 7,6% w 1994 roku do 9,9% (czyli niemal 2
mln osób) w 2004 roku.
Wedlug skali krajów dotknietych ubóstwem ONZ, Australia jest na 14tym
miejscu wsród 18 krajów nalezacych do OECD.
Obserwuj wątek
    • _czosnek_ [...] 27.09.07, 12:16
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • mrzorba Dla tych co znaja angielski 27.09.07, 12:24
        A new Australia Fair report shows that the number of Australians
        living in poverty has increased over the past 10 years. Using an
        international poverty line of 50% of median income, the numbers
        increased from 7.6% to 9.9% of the population between 1994 and 2004,
        or nearly 2 million Australians. This measure is used extensively in
        OECD countries. Using the same poverty line used in the UK and
        Ireland, 60% of median income, poverty has risen from 17.1% of the
        population in 1994 to 19.8%, or 3.8 million Australians, in 2004.
        www.acoss.org.au/
        • kan_z_oz Re: Dla tych co znaja angielski 27.09.07, 12:55
          ODP: Nie lubię manipulowania danymi. Tak się właśnie dzieje w tym
          przypadku. Instytucja zajmująca się opieką socjalną ma we własnym
          interesie finansowym pokazanie jak najgorszego obrazu biedy w celu
          dostania większego budżetu. Ponieważ wchodzą w grę pieniądze, raport
          ten jest subiektywny.
          Są punkty, które sa łatwe do obalenia, niektóre są słuszne lub tylko
          częściowo.

          Zgodzić się mogę z ogólną obserwacją;" biedni w Australii stają się
          coraz biedniejsi ale nie ma mowy o nędzy w rozumieniu nędzy
          światowej. Klasa średnia zaczyna stopniowo topnieć, a bogaci, są
          coraz bogatsi.

          I to chyba jest mniej lub więcej obraz w większości zachodnich
          społeczeństw??

          Pozdrawiam
          Kan
          • prawdziwyzorba Sign the petition, Luiza 27.09.07, 13:10
            www.gopetition.com/petitions/eliminate-australian-poverty.html
          • mrzorba Re: Dla tych co znaja angielski 27.09.07, 13:12
            Ci z ACOSS boja sie podac prawdziwe rozmiary biedy w Australii, aby
            sie zbyt nie narazic elitom pieniadza, ktore anonimowo trzesa
            Australia (rzad z Howardem i Costello i "laborzystowska" "opozycja"
            to tylko marionetki tanczace tak, jak im owe elity dolara zagraja).
            A rosnace rowarstwienie spoleczne grozi w Australii wybuchem
            kolejnych zamieszek na tle rasowym (najbiedniejsi sa bowiem nie-
            anglosasi), a wiec destabilizacja sppleczenesnstwa i gospodarki.
            Zgoda, grozi to wiekszosci panstw na zachodzie. Szykuje sie wiec
            (powoli ale nieublaganie) kolejna rewolucja. A na rewolucji, jak
            wiadomo, zyskuje 1% a 99% traci...
          • kuba.peerelski Re: Dla tych co znaja angielski 27.09.07, 13:13
            ## biedni w Australii stają się coraz biedniejsi ##

            z tym bym sie nie zgodzil-
            • mrzorba Re: Dla tych co znaja angielski 27.09.07, 13:29
              Za to (AUD122K) nie kupi przecietnego mieszkania ani w Sydney, ani w
              Warszawie. Stad wybral park w Sydney, bo tam jednak zima nie az taka
              sroga jak nad Wisla...
              • kuba.peerelski Re: Dla tych co znaja angielski 27.09.07, 13:34
                fakt, przyznal ze urodzil sie w Warszawie, po polsku rozmawiac nie
                chcial-
    • starypierdola Hmmmm.... 27.09.07, 12:53
      Myslisz ze to dla tego Luiza musi zywic sie truskawkami??

      Domyslny SP
      • bluff Socjal 27.09.07, 13:11
        Oczywiscie,ze socjal lubi ponarzekac,musza miec prace,pozatym co i rusz jakis
        swir probuje ich oszukac poprzez naciaganie na doplaty do mieszkania
        mieszkajac np. u wlasnej zony,pobierajac bezrobocie,a jednoczesnie bedac na
        stypendium aby za chwile z powodu przegrywanych spraw popasc w schizo i
        pobierac rente,a o zwrot dlugu?Po co lepiej kupic bilet w jedna strone...
        • kan_z_oz Re: Socjal 27.09.07, 13:26
          bluff napisał:

          > Oczywiscie,ze socjal lubi ponarzekac,musza miec prace,pozatym co i
          rusz jakis
          > swir probuje ich oszukac poprzez naciaganie na doplaty do
          mieszkania
          > mieszkajac np. u wlasnej zony,pobierajac bezrobocie,a jednoczesnie
          bedac na
          > stypendium aby za chwile z powodu przegrywanych spraw popasc w
          schizo i
          > pobierac rente,a o zwrot dlugu?Po co lepiej kupic bilet w jedna
          strone...

          ODP: Nie ma sensu dalej kontynuować tematu. Podawanie opracowań
          socjalu za źródło, to tak samo jak podawać wikipedię.

          Dobranoc Bluff
    • prawdziwystarywjarus Pojawił się jednak cień szansy na horyzoncie. 27.09.07, 13:16

      www.wiadomosci24.pl/artykul/ue_planuje_wprowadzic_niebieska_karte_44501.html
    • dis_and_dat_kid Re: Co dziesiaty Australijczyk zyje w ubóstwie 27.09.07, 15:10
      Widze Lechu ze wyraznie ckni Ci sie za Australia.

      with a special dedication for you

      www.youtube.com/watch?v=-4ly06dpG6I
      czy myslisz ze mozesz liczyc na podobnie goracy odzew ze strony natives w
      reakcji na Twoj powrot na Fifth Continent?

      Osobiscie mysle ze masz spora szanse, zwlaszcza jesli zaraz po powrocie
      ulokujesz sie w centrum Cronulla Beach, i wytlumaczysz zgromadzonym ze sa
      potomkami convicts ktorzy ukradli ten kraj aborygenom.

      Polecam Twojej uwadze 2.12 i 3.18wink

      serdeczne pozdrowienia,
      Dis and Dat Kid
      • mrzorba Re: Co dziesiaty Australijczyk zyje w ubóstwie 27.09.07, 17:01
        Youtube, Big Brother itp. rubbish nie ogladam...
        A swoja droga jednym z wazniejszych powodow opuszczenia przeze mnie
        Australii bylo poznanie prawdziwej historii tego kontynentu...
        • ontarian Re: Co dziesiaty Australijczyk zyje w ubóstwie 27.09.07, 17:15
          mrzorba napisała:

          > A swoja droga jednym z wazniejszych powodow opuszczenia przeze
          > mnie Australii bylo poznanie prawdziwej historii tego kontynentu...
          ROTFL
          teraz to zes przywalil jak bonk skorkom o drzewo
    • polonus5 UE - 495 milionow ludzi 27.09.07, 17:15
      Zgodnie z danymi Komisji UE aż 16 proc. wszystkich mieszkańców UE
      od lat żyje poniżej progu ubóstwa. Jednak w różnych krajach Unii
      próg ubóstwa potrafi być diametralnie różny. I tak przykładowo w
      Wielkiej Brytanii ubóstwo zaczynało się od rocznego dochodu niższego
      niż 11,1 tys. euro. Tymczasem w Czechach ten poziom wynosił nieco
      ponad 2,5 tys. euro rocznego dochodu, zaś w Polsce - tylko 1520
      euro. A to i tak więcej niż w Rumunii, gdzie "bieda" zaczyna się od
      trudno wyobrażalnego dochodu... 558 euro rocznie!

      www.sunnyday.pl/content-1-13.html

      ekonom.univ.gda.pl/mikro/konferencja/pdf/Baczewski%20Grzegorz1.pdf

      Skąd bierze się to ubóstwo? Pierwsza nasuwająca się odpowiedź to
      brak pracy. Ale nie do końca. Bo np. w Belgii aż 14,3 proc. osób
      (najwięcej w UE, Polska ma pod tym względem drugie miejsce) żyje w
      rodzinach, w których żaden dorosły nie pracuje.

      Wspólnota Europejska to :
      495 milionow ludzi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka