Dodaj do ulubionych

canadian passport !!!

29.11.07, 13:12
Berlin !!,lotnisko miedzynarodowe,klebiacy sie tlum w oczekiwaniu
na wejscie do samolotu,z latwoscia rozpoznaje rodakow z
PL,dzinsy,dzinsy i raz jeszcze dzinsy na ubiorze i przeploszone
spojrzenia wkolo,w reku niesmiertelne plastikowe torby tzw.
reklamowki,ktore za darmo wyszabrowane z centrow handlowych tworza
niepowtarzalny obrazek rodaka z PL zagranica.

Kontorla celna i paszportowa , obserwuje jak niemiccy urzednicy
widzac w reku polskie paszporty wzamagaja swoja
czujnosc !!!!!,otwieraja wszystkie bagaze, kaza sciagac buty ,
elektroniczna palka - czujnikiem ,obmacauja kazdego ,sa szorstcy i
bardzo sluzbowi ,traktuja rodakow z PL jak potencjalnych zlodzieji
lub nie pozadanych gosci !!
zbliza sie moja kolejka ,wyciagam swoj CANADIAN passport !! na
ryzawej twarzy celnika rysuje sie szeroki usmiech , plynna
angieleszczyzna ,pyta mnie tylko czy ta walizka to moj
bagaz ? ,dopowiadam z usmiechem ,celnik salutuje i zapraszajcym
gestem kaze isc dalej zyczac milej podrozy - zadnej kontroli ,
Canadian passport dziala magicznie, jest sie obywatelem swiata
traktowanym jak pozadany gosc w kazdym kraju !! w odroznieniu od
rodakow z PL !! ktorzy mimo UE dalej sa nr 3 z pietnem
zlodzieja i przemytnika papierosow i alkoholu !!
Obserwuj wątek
    • mrouzo Re: canadian passport !!! 29.11.07, 14:17
      Po pierwsze Polacy nie używają paszportów w Berlinie tylko DO
      Po drugie przechodzą przez inne bramki (EU) niż obywatele kanadyjscy.
      Po trzecie na bramkach EU nie ma celników interesujących się bagażem.
      Po czwarte od marca w ogóle nie będą przechodzić przez bramki kontroli dokumentów.
      Po piąte od marca pozostaną na lotniskach UE bramki "Rest of the world" dla
      Kanadyjczyków (i nie tylko).
      • hotdog1 [...] 29.11.07, 15:05
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • mrouzo Re: canadian passport !!! 30.11.07, 15:38
          hotdog1 napisał:

          > co pier..olisz Yapa !! na lotach miedzynarodowych dalej
          > obowiazuje paszport ,a bagaz podreczny to tez bagaz i podlega
          > kontroli !!,a fakt ze takie ciecie jak ty sa traktowane jako
          > zlodzieje ,jest faktem,,,,,, bo taka opinie wyrobili tobie twoi
          > rodacy spiacy na lawkach w Anglii i Irlandii itp.

          ----

          Widać najwięcej krzyczą i wulgaryzują ci, którzy nie mają pojęcia o czym piszą.

          Po pierwsze na lotniskach międzynarodowych pomiędzy krajami Unii jej obywatele
          nie potrzebują żadnego paszportu, wystarczy DO (i to nawet stary, książeczkowy,
          z orłem bez korony i z napisem PRL).

          Po drugie na bramkach EU nie ma żadnych celników jest tylko ochrona
          prześwietlająca bagaż pod względem bezpieczeństwa.

          Celników nie ma człowieku, bo co mają sprawdzać jeśli ci wolno przewieźć np.
          więcej alkoholu niż uniesiesz?
      • bambooko HAHAHA, Kaszana marzy aby tak bylo!!!!!!!!!!!!!!!! 29.11.07, 20:06
        a to niestety codzienny widok ale na granicy Kanada/USA
        W Europie jest taki luz na granicach jak pomiedzy Kalifornia i Oregonem dzisiaj.
        Kiedys bylo nawet gorzej tam w USA bo stal Dept Of Agriculture i trzepal
        wszystkich wewnatrz kraju jadacych z Oregonu do Kaliforni. Na szczescie znikneli
        gdzies 5 lat temu.
        • soup.nazi Re: HAHAHA, Kaszana marzy aby tak bylo!!!!!!!!!!! 10.12.07, 08:06
          Co ty chlopie-jalopie wiesz? Rympolisz godzinki w teskaczu, jesz psie konserwy i
          suche zarlo, mieszkasz z 10 podobnymi sobie obrzympalami - upierz sobie lepiej
          onuce.
    • walhala Re: canadian passport !!! 29.11.07, 15:18
      potwierdzam ze tak jest sam tez to widzialem na lotnisku
      Frankfurt/main.
      • mrzorba Re: canadian passport !!! 30.11.07, 21:26
        BZDURA! Skad to wytrzasnales? Sprzed 50lat? Przecziez teraz Polska
        jest w UE, wiec nie ma kontroli bagazu Polakow w Niemczech, a
        niebawem nie bedzie tez kontroli paszportowej. A kanadyjczycy w
        Niemczech czekac musza na pozwolenie przejscia granicy na
        przejsciach dla III swiata, Polacy zas korzystaja z unijnych bramek
        gdzie odprawa idzie ekspressowo...
        Scenka na lotnisku we Frakfurcie nad Menem rok temu: Przylatujemy z
        Australii i celnik nas sie pyta skad przylecielismy. Zona mowi ze z
        Australii, to on juz chce ogladac nasze bagaze. A ja na to wyciagam
        polski dowod osobisty i mowie, ze jestem z Polski. Na to celnik - a
        to ja przepraszam, salutuje i odprowadza nas do wyjscia i bierze sie
        za drobiazgowa kontrole jakiegos delikwenta z Ameryki Lacinskiej
        legitymujacego sie kanadyjskim paszportem...
    • maciekqbn Re: canadian passport !!! 29.11.07, 17:02
      > Kontorla celna i paszportowa , obserwuje jak niemiccy urzednicy
      > widzac w reku polskie paszporty wzamagaja swoja
      > czujnosc !!!!!,otwieraja wszystkie bagaze, kaza sciagac buty ,
      > elektroniczna palka - czujnikiem ,obmacauja kazdego ,sa szorstcy i
      > bardzo sluzbowi ,traktuja rodakow z PL jak potencjalnych zlodzieji
      > lub nie pozadanych gosci !!

      Ale bzdury. Nie ma sensu komentowac. Gdybys to napisal z 10 lat temu
      to moze by bylo w tym jakies ziarnko prawdy.
    • borasca0107 Re: canadian passport !!! 29.11.07, 18:42
      potwierdzam!!smile

      Mialam okazje przekonac sie na wlasnej skorze we Frankfurcie.
      Lecialam do Polski, wiec wykopalam swoj polski paszport i heja w
      droge. Wylot z Toronto mocno opozniony, wiec i przesiadka w
      Amsterdamie pechowa bo wszyscy ktorzy lecieli dalej do Polski nie
      zdazyli na samolot do Warszawy. Stewardessa wytlumaczyla gdzie mamy
      isc, aby dowiedziec sie co dalej. W okienku poinformowano nas, ze
      polecimy do Polski przez Frankfurt, bo lotow bezposrednich do
      Warszawy juz nie bylo w tym dniu.

      a we Frankfurcie pierwszy szok to policja czy zolnierze maszerujacy
      po lotnisku w trzyosobowych patrolach z bardzo okazalymi chyba
      kalasznikowamismile Zetkniecie z urzednikami to nastepny szok.
      Wszystkich Polakow, ktorzy wyciagneli kanadyjski paszport, grzecznie
      z usmiechem bez zadnych problemow i rozmowy przepuszczono dalej...
      a ja? Mna zajelo sie dwoch goryli. Na boku zaczelo sie wybebeszanie
      podrecznego bagazu i pytania a po co ja tu, a dlaczego itp. Poniewaz
      tlumaczylam sie im po angielsku, wiec wydedukowali chyba, ze
      niemieckiego na pewno nie kumam - no i tu sie lekko pomylili.
      Myslalam, ze przez nich nie zdaze znow na samolot. Zacisnelam
      zeby i w ich szwabskie zlosliwe pogaduszki na moj temat nie
      wtracalam sie, bo chcialam tylko jak najszybciej stamtad
      odplynac, ale oni najwyrazniej swietnie bawili sie moim
      kosztem...konca nie widac...i na dodatek ciagle przerzucajac moja
      podreczna walizeczke do gory nogami zaczeli pomiedzy soba rzucac
      teksty o polskich swiniach i zlodziejach itp. - nie wytrzymalam i po
      niemiecku przez zeby wysyczalam wreszcie do nich, ze ich do sadu
      podam za te rasistowskie teksty pod moim adresemsmile Tak ich zatkalo,
      ze natychmiast sami wrzucili moje graty do walizki, oddali mi
      paszport i wreszcie mnie przepuscili. Po tej podrozy wyleczylam sie
      calkowicie z podrozowania z polskim paszportem - ale to bylo jakies
      13 lat temusmile
      • japo2 To zuplnie inaczej niz ja 29.11.07, 18:48
        Widzisz, a mnie w ogole nie sprawdzali we Frnakfurcie smile
        Malo tego, do miasta pojechalem sobie na zakupy i na lunch, bo
        mialem wtedy jakies 6 godzin czekania ( to bylo z 4 lata temu)
        prawdopodobnie sporo zalezy od tego, jak wygladasz. Funkcjonariusze
        sa wyczulenie na to. Wiec Ty, z czerona, poorana bliznami twarza i
        trzesacymi sie po narkotykach i kacu rekoma, wzbudzilas od razu
        podejrzenie. A ja nie, bo swietnie wygaldam.
        • borasca0107 Re: To zuplnie inaczej niz ja 29.11.07, 19:00
          japo2 napisał:

          > Widzisz, a mnie w ogole nie sprawdzali we Frnakfurcie smile

          taaa... pewnie nie chcieli przedlużać agonii..coś mi się wydaje, że
          ten Twój świetny wygląd potężnie zaklócal niemieckie zamilowanie do
          estetyki wink
      • hotdog1 Re: canadian passport !!! 29.11.07, 18:59
        do dzisiaj jest to samo !!!!!,heheheeheh !! a glupie Yapy czy
        bugel mloty !![ heheeheh jeden i ten sam] tuszuja sprawe bardzo
        nieudacznie !!,heheehhe,

        fakt jest taki ze jestescie w Europie kategoria # 3 ludzi z
        przylepionym kartka zlodzieja !!,pijaka!,kombinatora i
        przemytnika !!,taka macie opinie niezaleznie czy w kraju jestes
        biskupem czy dyrektorem .
        Na ta opinie o was samych zapracowali setki tysiecy tych
        ktorzy od Berlina po Dublin pracuja w UE , zra mewy na
        plazy !!,kradna w sklepach ,pija na umor ,spia po
        dworcach !,niestety taka prawda,, polski paszport pokazany w
        jakimkolwiek miejscu wywoluje alergie !!
      • maciekqbn :) 29.11.07, 20:21
        borasca0107 napisała:

        > odplynac, ale oni najwyrazniej swietnie bawili sie moim
        > kosztem...konca nie widac...i na dodatek ciagle przerzucajac moja
        > podreczna walizeczke do gory nogami zaczeli pomiedzy soba rzucac
        > teksty o polskich swiniach i zlodziejach itp.

        To tylko o tych Niemcach swiadczylo...

        > ale to bylo jakies
        > 13 lat temusmile

        No to by sie moglo zgadzac.


        • hotdog1 to swiadczy o ??? 29.11.07, 20:52
          o tym jak inne narodowosci o tradycyjnej starej zachodniej
          kulturze sa nastawione do was cieciow z Polandii , traktuja
          was jako zlodzieji, przemytnikow i pijakow, niezaleznie czy nim
          jestes czy nie, taka macie reklamowke wyrobiona w calej Europie
          w przecietnym opini publicznej !! - i tak jest do dzis !!!

          Niemcy nie sa w tym odosobnieni ,inni maja podobne zdanie !
        • borasca0107 Re: :) 02.12.07, 07:43
          maciekqbn napisał:

          > To tylko o tych Niemcach swiadczylo...

          a nie.. no to to wiemsmile
          Klątwy na wszystkich Niemców,
          przez tych dwóch żóltodziobów,
          nie rzucilamsmile

          ale jakoś tak się zlożylo, że po tej przeprawie
          już drugi raz nie zabralam w podróż polskiego
          paszportu, ani nie wylądowalam na niemieckim
          lotniskusmile
      • canadjan Re: canadian passport !!! 30.11.07, 17:20
        a mnie sie wydaje ze po prostu wyczuli w tobie polskiego buraka ktoremu sie
        wydaje ze nalezy do narodu wybranego
    • matrix_uk Re: canadian passport !!! 29.11.07, 22:47
      Kanadyjski paszport wcale nie swiadczy o tym, ze jestes inny niz te
      nieciekawe typy na lotnisku. Robilbys ten sam szmugiel co i oni
      tylko za daleko jest wiesc wszystko i pewnie trudniej opchnac.
      Wdalo ci sie meic kanadyjsjki paszport ale typowe polskie cechy
      pozostaly i nawet nie wstydzisz sie onich publicznie pisac.
    • undocumented.alien Re: canadian passport !!! 30.11.07, 00:36
      kaszanka_pl napisał:

      > Berlin !!,lotnisko miedzynarodowe,klebiacy sie tlum w oczekiwaniu
      > na wejscie do samolotu,z latwoscia rozpoznaje rodakow z
      > PL,dzinsy,dzinsy i raz jeszcze dzinsy na ubiorze i przeploszone
      > spojrzenia wkolo.....

      itp bzdury !

      kaszanka to Berlin zna chyba z widokówek i opowieści.

      Przylatując do TXL lub SXF najpierw przechodzi się kontrole paszportów. Są dwie
      kolejki: EU/CH/N/IS oraz Reszta Świata.
      Mundurowym Bundesgrenzschutz nie wolno uśmiechać się czy krzywić na widok
      jakiegoś paszportu. Po prostu nie wolno im okazywac żadnych emocji. Wszystko
      jest filmowane i nagrywane. Ta kolejka Reszta Swiata to z reguły: Rosjanie,
      Chinczycy, Wietnam, Bliski Wschód, Żydzi, Afryka. Zdecydowana wiekszosc
      posiadaczy paszportów US/CAN to...emigranci z byłego ZSRR, którzy udowodnili że
      są Żydami i przez Izrael wyjechali do swojej ziemi obiecanej.
      Kolejka ta idzie bardzo powoli, kazda kartka w paszporcie jest dokładnie
      oglądana. Każdy jest pytany o cel podróży, zaproszenie, bilety powrotne, środki
      finansowe. Również posiadacze paszportow usa/can. Wszyscy ci "amerykanie" mają
      poważne problemy z angielskim i mocno zajeżdżają rosyjskim...

      Kolejka obok, EU: Zero pytań, zero dyskusji: Biorą paszport, kładą na skaner i
      po kilku sekundach oddają....

      Wylot z TXL/SXF:
      Przeswietlane sa wszystkie bagaze, buty tylko czasami trzeba zdjąc, jeśli ktos
      podejrzanie wygląda. Osoby tu pracujące nie mają pojęcia jakiej narodowości są
      sprawdzani, bo w ogóle nie zaglądają w dokumenty. Dopiero po kontroli bagazu
      podręcznego i przejsciu przez bramkę podchodzi się do kontroli paszportów i tam
      będą wiedzieli, skąd kto jest....
      • maciekqbn To potwierdza fakt, ze rewelacje kaszanki 30.11.07, 00:55
        nalezy datowac na 10 lub wiecej lat.

        A tak to wyglada na innych lotniskach EU, co prawda mowa o
        paszporcie USA a nie 'Canadian', jednak w tym przypadku zasady sa
        identyczne:

        michael farris pisze...
        while I'm here, in june I went to portugal (via Orbis) and both
        arriving and leaving Faro the passport people seemed stymied by my
        US passport (it's a busy but almost entirely european airport).
        Both times I said I live in Poland (in bad portuguese) and showed my
        Polish residence card which caused them to wave me thru. I thought
        it was ... odd.

        • soup.nazi Re: To potwierdza fakt, ze rewelacje kaszanki 30.11.07, 04:14
          No ale jak sie maja zachowywac, skoro kilkanascie tysiecy Portugali
          rabie od lat nielegalnie na budowach Ontario - w Unii od dawna. W
          Stanach jeszcze pewnie wiecej. Grecy do dzis potrzebuja wiz do US i
          Kanady, chociaz w UE od dawna. Zgadnij dlaczego. I zgadnij tez gdzie
          plasuje sie w tym kontekscie Polska. Eurodziadostwo moze sie
          odegrac, to sie odgrywa.

          Sarkozy mial tylko odwage powiedziec glosno, ze gdyby nie
          Amerykanie, to Europka pasla by dzisiaj kozy i walczyla na kije z
          gwozdziem. Merkelowa, chodz nieco boczkiem tez juz od dawna usiluje
          naprawiac ploty z Atlantyda, tez sie zorientowali, ze Europka na
          wlasna reke moze zrobic jedynie kupe na mientko. Inni eurociecie tez
          niedlugo pomaszeruja do Canossy, hehehe.
          • nad_oceanem Usa na 12 miejscu? 30.11.07, 04:29
            ca.news.yahoo.com/photo/27112007/6/photo/photos-n-usa-graphic.html

            soup.nazi napisał:

            > No ale jak sie maja zachowywac, skoro kilkanascie tysiecy Portugali
            > rabie od lat nielegalnie na budowach Ontario - w Unii od dawna. W
            > Stanach jeszcze pewnie wiecej. Grecy do dzis potrzebuja wiz do US i
            > Kanady, chociaz w UE od dawna. Zgadnij dlaczego. I zgadnij tez gdzie
            > plasuje sie w tym kontekscie Polska. Eurodziadostwo moze sie
            > odegrac, to sie odgrywa.
            >
            > Sarkozy mial tylko odwage powiedziec glosno, ze gdyby nie
            > Amerykanie, to Europka pasla by dzisiaj kozy i walczyla na kije z
            > gwozdziem. Merkelowa, chodz nieco boczkiem tez juz od dawna usiluje
            > naprawiac ploty z Atlantyda, tez sie zorientowali, ze Europka na
            > wlasna reke moze zrobic jedynie kupe na mientko. Inni eurociecie tez
            > niedlugo pomaszeruja do Canossy, hehehe.
            >
            • soup.nazi Re: Usa na 12 miejscu? 30.11.07, 05:35
              To przejedz sie na Islandie skoro jest taka desirable, hehehe. Nawet
              Bulbonczykow tam spotkasz. Tez sa bardzo desirable. Do opuszczenia
              danego kraju, hehehe.
        • soup.nazi Re: To potwierdza fakt, ze rewelacje kaszanki 30.11.07, 04:17
          No ale jak sie maja zachowywac, skoro kilkanascie tysiecy Portugali
          rabie od lat nielegalnie na budowach Ontario - w Unii od dawna. W
          Stanach jeszcze pewnie wiecej. Grecy do dzis potrzebuja wiz do US i
          Kanady, chociaz w UE od dawna. Zgadnij dlaczego. I zgadnij tez gdzie
          plasuje sie w tym kontekscie Polska. Eurodziadostwo moze sie
          odegrac, to sie odgrywa.

          Sarkozy mial tylko odwage powiedziec glosno, ze gdyby nie
          Amerykanie, to Europka pasla by dzisiaj kozy i walczyla na kije z
          gwozdziem. Merkelowa, cwana baba, choc nieco boczkiem, cichcem, ale
          tez juz od dawna usiluje naprawiac ploty z Atlantyda, tez sie
          zorientowali, ze Europka na wlasna reke moze zrobic jedynie kupe na
          mientko. Inni eurociecie tez niedlugo pomaszeruja do Canossy, hehehe.
    • piss.doff kaszanka 30.11.07, 06:23
      wiesz co? Ja to olewam, ze ty musiales stac w kolejce obok tych
      ludzi od ktorych tak bardzo chcesz sie odciac, to jest naprawde
      straszny osobisty dramat ktoremu jestes sam sobie winny- jakbys mial
      wlasny samolot miedzy kontynentalny to nie musialbys tak strasznie
      cierpiec.

      Przypomina mi to kawal o synu z miasta ktory przyjechal w odwiedziny
      do ojca na rodzinna wioske i (chwilowo) nie wie jak sie nazywaja
      grabie.

      dobranoc smile
      • ontarian Re: kaszanka 30.11.07, 15:20
        piss.doff napisał:

        > do ojca na rodzinna wioske i (chwilowo) nie wie jak sie nazywaja
        > grabie.
        a co to sa grabie?
        • hotdog1 Re: kaszanka ma racje !! 30.11.07, 20:16
          niestety !! cokolwiek byscie nie napisali !! to i tak nie zmieni
          faktu ze jestescie w miedzynarodowych punktach kontroli traktowani
          jako ciecie z bulboni !,, taka jest prawda ,ktora wam trudno
          przelknac !!!,hehehehehehe!!, chocby nie wiem jak sie wam wydawalo
          ze juz jestescie w UE dalej was dzieli przepasc na codzien
          miedzy prawdziwa UE [ Francja, Niemcy itd] a wami ubogimi
          krewnymi ,ktorych poziom zycia jeszcze nie dogonil poziomu
          najbiedniejszego panstwa UE czyli Portugalii ,ehehehehehehhehe!!

          A Szkopy i tak was traktuja wszedzie od policji poczawszy
          do sluzb granicznych jako potencjalnych zlodzieji i
          przemytnikow !!, taka etykietka ma przyklejona na czole kazdy
          legitymujacy sie paszportem PL ,chce czy nie chce !!!


          Nigdzie w Londynie nie spotkasz spiacych na dworcu kanadyjczykow,
          ale rodakow z polskim paszportem pelno , nigdy nie okradziono
          sklepu w Niemczech zeby to byl obywatel Kanady ,,ale polskich
          to rejestrach Bundes Polizei - pelno !!
          gratulacje za wyrobiona opinie ktora zeby wymazac , to potrzeba
          nastepnych 25 lat idealnego spoleczenstwa ,bez lajzow spiacych
          na dworacach w innym panstwie,.
          • piss.doff emocjonujesz sie paszportem jakbys go dostal 30.11.07, 20:48
            godzine temu. Gratuluje tego rzadkiego uczucia! Odtad bedziesz
            myslal o tym donioslym dla ciebie fakcie coraz mniej, ale szczescie
            z jego posiadania nie przemija. Codziennie wale sie pietami w doope
            ze szczescia jaki to ja madry jestem ze zostalem wiecznym turysta.


            PS Szukam jakiejs kobiety ktorej nie bede lubial zeby jej dac dom.
            • soup.nazi [...] 02.12.07, 08:12
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • piss.doff Re: emocjonujesz sie paszportem jakbys go dostal 02.12.07, 17:37
                istnieje trzecia mozliwosc: wieczny turysta bez pepowiny, na
                zasadzie ze tam gdzie chleb tam ojczyzna. Chetnie bym np jutro
                pojechal do Mongolii pomieszkac sobie w yurcie i zalac pale kumysem.
              • japo1 Re: emocjonujesz sie paszportem jakbys go dostal 04.12.07, 16:08
                Ale to ty czy ta elle_driver ?
          • kan_z_oz Re: kaszanka ma racje !! 03.12.07, 03:34
            hotdog1 napisał;
            Nigdzie w Londynie nie spotkasz spiacych na dworcu kanadyjczykow,
            ale rodakow z polskim paszportem pelno , nigdy nie okradziono
            sklepu w Niemczech zeby to byl obywatel Kanady ,,ale polskich
            to rejestrach Bundes Polizei - pelno !!
            gratulacje za wyrobiona opinie ktora zeby wymazac , to potrzeba
            nastepnych 25 lat idealnego spoleczenstwa ,bez lajzow spiacych
            na dworacach w innym panstwie,.

            ODP: Teraz to przywaliłeś jak łysy grzywką o przysłowiowy beton. Ze
            niby co? chodzisz po Londynie i wstydzisz się, że część bezdomnych
            może używać ten sam język co Ty? Dobre. A co w takim razie z
            bezdomnymi posługującymi się rodowicie jęz. angielskim np. - w UK?.
            Brytyjczycy też niby mają się wstydzić? czy ten wstyd jest tylko
            zarezerwowany dla Polaków w ramach wbitego do głowy biczowania się i
            umartwiania ???

            Już pamiętam następny powód emigracji na antypody - z daleko od tego
            typu mentalności. Wstydzę się tylko sama za siebie - jeśli już
            muszę. Reszta niech się wstydzi za siebie samych.

            Kan
            • japo1 Re: kaszanka ma racje !! 04.12.07, 16:15
              Czasami to mnie zadziwiasz. Dyskutujesz z takim debilem jakbys
              powaznie traktowala to co on pisze.
            • jphawajski Re: kaszanka ma racje !! 05.12.07, 21:51
              kan_z_oz napisała:

              > hotdog1 napisał;
              > Nigdzie w Londynie nie spotkasz spiacych na dworcu kanadyjczykow,

              > ODP: Teraz to przywaliłeś jak łysy grzywką o przysłowiowy beton.

              zastanawiam sie czy ty zartujesz czy naprawde nie rozumiesz?
    • mrzorba Australian passport g. warty jak kanadyjski 30.11.07, 21:25
      Skad to wytrzasnales? Sprzed 50lat? Przecziez teraz Polska jest w
      UE, wiec nie ma kontroli bagazu Polakow w Niemczech, a niebawem nie
      bedzie tez kontroli paszportowej. A kanadyjczycy w Niemczech czekac
      musza na pozwolenie przejscia granicy na przejsciach dla III swiata,
      Polacy zas korzystaja z unijnych bramek gdzie odprawa idzie
      ekspressowo...
      Scenka na lotnisku we Frakfurcie nad Menem rok temu: Przylatujemy z
      Australii i celnik nas sie pyta skad przylecielismy. Zona mowi ze z
      Australii, to on juz chce ogladac nasze bagaze. A ja na to wyciagam
      polski dowod osobisty i mowie, ze jestem z Polski. Na to celnik - a
      to ja przepraszam, salutuje i odprowadza nas do wyjscia i bierze sie
      za drobiazgowa kontrole jakiegos delikwenta z Ameryki Lacinskiej
      legitymujacego sie kanadyjskim paszportem...
      • mrzorba Re: Australian passport g. warty jak kanadyjski 30.11.07, 21:34
        Podobnie bylo w Chinach. W Pekinie na lotnisku czekalem za
        amerykaninami, ktorzy mieli jakies lewe wizy czy cos nie tak w
        paszportach czy z finansami, i zatrzymali kolejke. Ja sie wiec
        zapytalem grzecznie oficera, czy jest jakas inna kolejka, a on sie
        mnie zapytal jaki mam paszport. Jak sie dowiedzial, ze polski, to
        mnie szybko odprawil, odsuwajac amerykanow na bok. I jeszcze jedno:
        w Australii dostalem chinska wize za darmo, bo do polskiego
        pszportu. Taka sama wiza w australijskim kosztuje ponad 100 AUD. I w
        Niemczech nigdy klopoptow na granicy nie mialem, nawet za czasow
        NRD, ale tez ja potrafie sie porozumiec po niemiecku i angielsku i
        po niemiecku rozrozniam "du" od "Sie"...
    • mrouzo Re: canadian passport !!! 02.12.07, 13:12
      Jakoś nikogo to nie zraża.


      www.polskatimes.pl/12,5861.htm

      W Berlinie zabiegają właśnie o Polaków, bo Kanadoli tam na lekarstwo.
      Żaden biznes.
      • mrouzo W Berlinie akurat starają się o względy Polaków 02.12.07, 13:13
        www.polskatimes.pl/16,10130.htm
    • corrina Re: canadian passport !!! 02.12.07, 15:57
      nie niemcy tylko kompanie lotnicze w ktorych mozesz miec udzial
      tez,pieniadze sie licza wot co,ale ty tego nie mozesz jeszcze
      zrozumiec ,zabierz sie lepiej za slupki i inne prace domowe jeszcze
      nie odrobione
      • hotdog1 Re: canadian passport !!! 02.12.07, 19:42
        Yapa czyli mrzorba to kompletny ciec ,tylko powinien sobie
        stzrelic w ten durny cymbal !! jak mawia nasz forumowy towarzysz
        dyzurny kapral Czosnek


        Yapa w taghujerach na glupwaym pysku podrozuje po europie
        udajac Mongola
        • hotdog1 Re: canadian passport !!! 03.12.07, 01:05
          ups
      • watchdogg Re: canadian passport !!! 03.12.07, 04:49
        Fakt jest taki ze wiekszosc rodakow mieszkajacych w CA i USA wola
        uzywac paszporty z tych krajow niz paszporu PL i jak na to nie
        patrzec maja one wieksze powazanie na swiecie niz ten malo znaczacy
        polski paszport .
        • hotdog1 Re: canadian passport !!! 03.12.07, 04:53
          oczywiscie !!! masz 100 % racji
          • fan.club Pozwól, piesek, że cię wyręczę: 03.12.07, 07:28
            Up, up, up, up!
            Aad away!
        • mrzorba Re: canadian passport !!! 04.12.07, 19:09
          US Passport to czesto dzis "pasport to hell"...
          • mr-europe Re: canadian passport !!! 04.12.07, 19:42
            mrzorba napisała:

            > US Passport to czesto dzis "pasport to hell"...
            Jesli nawet nie do hell to przynajmniej kelner napluje
            takiemu do zupy np we Francji.
            • ontarian Re: canadian passport !!! 04.12.07, 19:50
              to paszport trzeba pokazac, zeby zupe zamowic?
            • japo1 Sam tak zrobilem raz 04.12.07, 20:09
              mr-europe napisał:

              > mrzorba napisała:
              >
              > > US Passport to czesto dzis "pasport to hell"...
              > Jesli nawet nie do hell to przynajmniej kelner napluje
              > takiemu do zupy np we Francji.

              Chociaz nie jestem kelnerem. Cos niezorientowany byl w swych
              obowiazkach.
              Poprosilem kelnera ktory szedl z zupa do Amerykanca, zeby sie na
              chwilke zatrzymal, charknalem do zupy , podziekowalem i tyle.

              • mrzorba Re: Sam tak zrobilem raz 04.12.07, 21:34
                wink
                Jolly good!
              • kuba.perelski Re: Sam tak zrobilem raz 04.12.07, 21:57
                Tak yap.Niezle cie twoja matka wychowla (matka=ulica).Taghujery,
                plucie ludziom do zupy.Hehehehe ty maly bydlaku hehe
            • mrzorba Re: canadian passport !!! 04.12.07, 21:33
              wink
    • mrouzo Re: canadian passport !!! 04.12.07, 23:02
      "Dual nationality is not officially recognized. This policy may limit the
      ability of Canadian officials to provide consular services. However, Polish
      nationals are permitted to be citizens of another country. Polish law requires
      dual nationals to enter and exit Poland on a Polish passport. A Polish citizen
      may be permitted to enter the country on a Polish passport that has already
      expired or that will expire during the visit. Those affected are not allowed to
      leave Poland until a new Polish passport has been obtained. The process of
      obtaining a new Polish passport in Poland can take several weeks"
      • maciekqbn Re: canadian passport !!! 04.12.07, 23:27
        > The process of
        > obtaining a new Polish passport in Poland can take several weeks"
        >

        Ostatnio chyba troche przyspieszyli, bo wymiana paszportu zajela mi
        9 dni (7 dni roboczych). Ciekawe czy to juz zawsze tak bedzie
        (paszport wymienialem we wrzesniu).
    • ouzothedrink canadian passport, he,he 05.12.07, 20:57
      www.canada.com/topics/news/national/story.html?id=92780c18-fcd4-4c44-8149-40aa7433100e&k=48

      A jeden taki już "stary" tak tu się zachwycał tą kosmiczną techniką i wygodą.
      Powodzenia.
      he,he
      • hotdog1 polski paszport 06.12.07, 19:56
        nie dosyc ze malo powazany na wszytkich granicach swiata ,to
        jeszcze okres oczekiwania trwa pol roku lub conajmniej 4
        miesiace - jesli jestes zagranica i zlozyles podanie zeby go
        dostac , pieknie tam pracuja w PL !
        • japo1 Re: polski paszport 06.12.07, 20:20
          A na paszport US czeka sie 10-12 tygodni ( w sezonie) w samych
          USA. W Polsce na polski 2 tygodnie i kosztuje on 5 razy taniej.

          www.state.gov/r/pa/prs/ps/2007/mar/81683.htm

          Jak latwo ci pokazac ze jestes debilem.
    • mister1 Re: canadian passport !!! 06.12.07, 20:37
      nie przesadzaj - Kanadyjczycy w Holandii od czasow wyzwolnia w 1945
      uwazaja Kanadyczykow za pijana halastre wypuszczana z puszczy i
      gwalcaca kobiety bez wzgledu na wiek.
      • burgerking1 Re: canadian passport !!! 09.12.07, 23:07
        najbardziej powazany passport na swiecie to canadian !!!!
        • burgerking1 Re: canadian passport !!! 09.12.07, 23:09
          z takim paszportem w reku , wszyscy ci sie klaniaja !!
      • soup.nazi Re: canadian passport !!! 10.12.07, 08:03
        mister1 napisał:

        > nie przesadzaj - Kanadyjczycy w Holandii od czasow wyzwolnia w 1945
        > uwazaja Kanadyczykow za pijana halastre wypuszczana z puszczy i
        > gwalcaca kobiety bez wzgledu na wiek.

        Dlaczego uderzasz w denial? To o Polakach i to dzisiejszych. Pod lozko srata i
        na kota zganiata, hehehe.
        W latach 40 i 50 tysiace Holendrow nie zwaliloby sie do Kanady, podobnie jak 50
        tysiecy Niemcow. Poza tym u dzikich pijanych gwalcicieli nie przechowuje sie
        pare lat krola, nawet miniaturowego, ani skarbu panstwa, nawet miniaturowego,
        dla bezpieczenstwa. Przez pare lat. No i nie urzadza sie co roku z wielka pompa
        uroczystosci na czesc dzikich a pijanych wyzwolicieli-gwalcicieli.
        No tak, ale to powiedziales ty: polaczek-gluptaczek deptany w tejze Holandii, z
        gula latajaca z Hagi do Hanoi i z powrotem. Pal onuce, chcieju - jak tam
        handelek zielona kielbaska, hehehe?
      • mrouzo Re: canadian passport !!! 10.12.07, 15:47
        Najbardziej obecnie niebezpiecznym dla życia i zdrowia jest pokazywanie tego
        paszportu w Polsce.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka