Dodaj do ulubionych

bo dizelek to je git

22.02.08, 01:25
powaznie... tak sobiem myslem, bardzo drogie dieslowe silniki
volkswagena, prawdopodobnie najlepsze na swiecie, maja srednio
spalanie 35 mpg... to jest ZNACZNIE wiecej niz obecne najlepsze
hybrydy --> prius ok 45 mpg , plus prius ma lepsze przyspieszenie i
jest oczywiscie tanszy. to jest stan na dzien dzisiejszy... za rok
lub dwa , nastepny prius bedzie mial srednie spalanie ok 80
mpg...podczas gdy w technologii dizelkowej juz chyba niewiele pary
zostalo co? hehe bez podwajania ceny silnika.... co powiecie
bulbony, jestem ciekaw waszej opini
Obserwuj wątek
    • jphawajski Re: bo dizelek to je git 22.02.08, 04:21
      osobiscie nie lubie dieseli bo kopca, halasuja i trzesa samochodem.
      nikt mnie nie przekona ze te male z turbo nie maja juz tych wad.
      widze na codzien nowe 2008 stojace obok mnie na skrzyzowaniu i zezie
      to jak stary trup.
      doskonalenie danej konstrukcji silnika przez 100 lat musi jednak
      dawac jakies rezultaty. przykladem jest ten samochod.
      Loremo to samochod nie hybrid, nie elektryczny, nie na alternatywne
      paliwo, nie hydrogen a samochod z silnikiem diesela. oprocz silnika
      udoskonalono oczywiscie caly samochod. nie ma on przyspieszenia i
      innych zalet ale ma jedna, potrafi przejechac 150mil na jednym
      galonie.
      ciekaw jestem jak daleko ten samochod pojechalby na silniku z
      zaplonem iskrowym? moze dalej? smile tego nie podaja bo go zrobili
      niemcy smile
      editorial.autos.msn.com/landingpage.aspx?cp-documentid=457882&landing=newcarresearch&icid=403>1=10863
      • jot-23 Re: bo dizelek to je git 22.02.08, 04:36
        silnik w tym samochodzie to zadna rewolucja, przy 1300 lbs wagi,
        kazdy maly silniczek bedzie mial dobre spalanie.

        smart wazy 1600 lb i z silnika diesla 0.8 wyciaga 3.4 L/100 km ,
        loremo przy 1300 lb i 3 cyl silniku 3 l/100 km (nie wiem jaka
        pojemnosc - ale pewnie podobna) ---> wiec to praktycznie to samo...

        chcialbym zobaczyc ten samochodzik jakdacy 120km /h przy bocznym
        wietrze 50km/h
    • maciekqbn Re: bo dizelek to je git 22.02.08, 07:18
      Nie będę się silił na własną odpowiedź, gdy już tyle powiedziano w
      temacie:

      www.autogaleria.pl/auto_test/test.php?id=54
      www.autokrata.pl/lod/1111/najbardziej_ekonomiczne/1/

      "17:42 [08-02-2007]
      autor: gość
      G... prawda. Prius wcale nie jest oszczędny. Spalanie średnie
      (zmierzone) tego auta w cyklu miejskim to ponad 7,5 l benzyny/100
      km. W
      trasie to samo, po przy większych prędkościach pracuje normalny
      silnik
      benzynowy. Mniejsze spalanie ma silnik 1,9 TDI - miasto 6-7, trasa
      około 5-5,5. Nie mówię już nawet o 1,4 TDI 80 KM - bo ten spala w
      mieście 5-5,4, a w trasie mniej niż 4 litry ON/100km

      yaris 1.4D pali jeszcze mniej smile"


      Od siebie tylko dodam, że rozpatrując zalety i wady samochodów z
      napędem hybrydowym, nalezy wziąć pod uwagę kwestię utylizacji
      zużytych akumulatorów. Nie są to zatem aż tak doskonałe auta jak się
      je reklamuje, choć wielu zalet im odmówić nie można - np. mozliwość
      jazdy na napędzie elektrycznym w ruchu miejskim (korki), co ZNACZNIE
      zredukuje emisje gazów globalnie (zakłądając, że hybryd będzie w
      niedługim czasie znacznie więcej).

      W Polsce taniej dostaniesz nowe auto VW z silnikiem TDI niż Priusa
      (przy podobnym wyposażeniu).
      • jphawajski Re: bo dizelek to je git 22.02.08, 08:29
        dajac wiare temu co piszesz potwierdzasz jeszcze raz ze inne
        samochody sa produkowane na europe a inne na usa.
        toyota prius 2008 hybrid spala 48 mpg w miescie i 45-46 mpg poza,
        czyli odpowiednio 4.9 l/100km w miescie i 5.1-5.2 poza miastem.
        mowa jest o toyocie w standardowej wersji z silnikiem 1.5l, 4-cyl,
        16 zaworowym, mocy 110 KM, cena ok $21tys. czyli jest to samochod
        tani. ile kosztuje w poslce?
        www.toyota.com/prius-hybrid/specs.html
        mowiac jednak o hybridach one najlepiej sprawdzaja sie w samochodach
        duzych czyli najpopularniejszych w usa. duze corossover, suv,
        pickupy.
        • maciekqbn Re: bo dizelek to je git 22.02.08, 11:39
          Tu masz specyfikację i ceny:

          www.toyota.pl/images/spec_pru_08_01.pdf
          Co do spalania - zauważ, że są to wartości podawane przez
          producenta. W praktyce jest to zazwyczaj więcej (tak jak ktos tam
          napisał).
          Ceny samochodów w USA są śmiesznie niskie, nie tylko w stosunku do
          zarobków. Tylko pozazdrościć... Ciekawe kto nas tu tak wali w rogi.
          Za Priusa trzeba dać ponad 100 tyś zł (ca. 40 tyś USD).
      • jot-23 Re: bo dizelek to je git 22.02.08, 13:36
        hehe wiesz wypowiedz jakiegos bulbona na ten temat jest dla mnie
        swieta, bo wiadomo, bulbony zawsze maja racje. ale mimo wszystko
        ladnie by bylo poprzec swoje , niewatpliwie prawdziwe spostrzezenia,
        jakimis danymi jak np ten amerykanski idiota:

        www.hardcoreware.net/forum/my-prius-mpg-tracking-thread-t28946.html?s=bf1444665258423cab5580b93ae43a8b&
        • megachooj Re: bo dizelek to je git 22.02.08, 18:46
          tak, moze i ma jak jezdzil 50mph po drodze pomiedzy Dallas a
          Galveston. Ty tez takie osiagi bedziesz mial jak bedziesz jezdzil
          45mph, dopoki cie ktos nei odstrzeli.
      • jot-23 recycling 22.02.08, 16:07
        ja tam nie jestem ekspertem, ale:

        "Toyota has a comprehensive battery recycling program in place and
        has been recycling nickel-metal hydride batteries since the RAV4
        Electric Vehicle was introduced in 1998. Every part of the battery,
        from the precious metals to the plastic, plates, steel case and the
        wiring, is recycled. To ensure that batteries come back to Toyota,
        each battery has a phone number on it to call for recycling
        information and dealers are paid a $200 "bounty" for each battery"


        plus


        ""Honda Says Battery Pack in Hybrid Is Designed for Life of the
        Car." "

        co chyba zalatwia problem...
        • megachooj Re: recycling 22.02.08, 19:08
          a transport i te $200 oczywiscie jest na koszt przyszlego klienta,
          wliczony w cene samochodu, Toyota wysyla baterie do Chin do
          przerobki, a chmura chemii pokrywa potem wieksza czesc US.
    • _czosnek_ Tylko jedno. 22.02.08, 17:30
      Strzel sobie w ten durny cymbal ty cieciu.
      • jot-23 milo widziec ze nie masz nic do powiedzenia 22.02.08, 18:15
        nawet jakis "expected" typowych dla ciebie kretynizmow...
        • megachooj Re: milo widziec ze nie masz nic do powiedzenia 22.02.08, 19:09
          to byla tylko przyjazna sugestia i powinienes za nia podziekowac.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka