Dodaj do ulubionych

Przewodnik kulturowy dla seksturystek

25.08.10, 15:55
przyznam, że wpadłem na to forum dzięki linkowi na stronie głównej GW
bardzo pobieżna lektura wprost poraża i szokuje jak mawiają nasi politycy -
powiedzmy wprost - poziomem głupoty naszych seksturystek

na wstępie zaznaczam, iż absolutnie nie mam nic przeciw damskiej seksturystyce
skoro macie takie pragnienia to używajcie panie ile chcecie, ale - błagam -
róbcie to z głową!
bo wbrew pozorom panowie - których się oskarża o to, że mózg mają w rozporku -
swoje sekswojaże traktują o niebo rozsądniej
reasumując
po zaznajomieniu się z problemami na wątku postanowiłem drogim paniom napisać
krótki tutorial do formacji kulturowej habisiów;)

1. w krajach arabskich w tym także oczywiście w Egipcie jednostka nie istnieje
istnieją tylko wspólnoty, których osoba jest cześcią - w najmniejszym stopniu
nie autonomiczną

nie istnieją interesy jednostki - istnieją jedynie interesy wspólnot, a osoba
zobowiązana jest realizować interesy wspólnoty i z tej realizacji jest
rozliczana przez wspólnotę

2. wspólnoty nastawione są wyłącznie konfrontacyjnie, każda wspólnota ma
wszystkie pozostałe za wrogów
to prosty świat w którym albo my bijemy, albo nas biją (w każdej dziedzinie)

3. w ramach rywalizacji wszystkie czyny są dozwolone, istnieją granice
ochronne (wyłączające mozność stosowania pewnych czynów)w zalezności od
bliskości wspólnoty do której się należy
pełna moralnośc zachowana jest tylko dla wspónoty najbliższej (bezpośredniej
rodziny)
im dalej tym ochrona jest mniejsza
wobec osób, które nie są związane żadną wspólnotą z Egipcjaninem (tu
ostateczną granica jest religia) nie istnieje ŻADEN system ochrony
tzn - każdy czyn amoralny wobec takiej osoby jest całkowicie dopuszczalny i
nie jest traktowany jako czyn niemoralny

4. ponieważ nie istnieje jednostka a wyłącznie wspólnoty dlatego kalkulacje co
jest moralne a co nie jest przeprowadza się biorąc za wzór interes wspólnoty
wszystko co interesowi wspólnoty służy jest moralne - co występuje przeciw
interesowi wspólnoty jest amoralne
ergo
składanie fałszywych przysięg wobec niemuzułmanów (w tym także przysięgania na
Koran Allacha życie matki itd) nie jest czynem niemoralnym, a jeżeli jest
połaczone z jakimkolwiek interesem którejkolwiek z wspólnot do której nasz
Egipcjanin przynależy - jest czynem w pełni godnym i moralnym!

5. seks nie jest sprawą biologii lecz socjologii
ścisle świadczy o miejscu w strukturze społecznej
ściślej uprawianie seksu (lub nie) wyznacza miejsce w tej wspólnocie
nie ma czegoś takiego jak niezobowiązujący seks
każdy seks zobowiązuje w tym względzie, że ma konsekwencje wobec cząstki
wspólnoty jaką jest egipcjanin i jej pozycji społecznej
seks powinien tylko i jedynie być metodą umacniania tej pozycji
seks prowadzący do osłabiania pozycji wspólnoty jest czynem postrzeganym za
jeden z najbardziej amoralnych

6. wszystko to - te różnice kulturowe nie są związane z religią
istniały już przed powstaniem islamu i przed powstaniem chrześcijaństwa od
samego początku narodzin cywilizacji na ziemi
tak - europejska cywilizacja ma swe korzenie w Egipcie i Mezopotamii
ale
w przeciwieństwie do np Persów lub w mniejszym stopniu Kurdów my tą
cywilizację przejmowaliśmy nie bezpośrednio z źródła lecz pod postacią mocno
przefilrtowaną przez pośredników (Greków, Etrusków, Iberów)
dlatego też z fazy kulturowej przejeliśmy (Europejczycy) bardzo niewiele -
zachowując własną odrębność kulturową
ponieważ ta odrębność pomiędzy ośrodkiem bliskowschodnim a europejskim
istnieje od tysięcy lat jest ona niezmienialna w krótkim okresie czasu (za
jaki nalezy uznać życie człowieka)

mam nadzieję, że język użyty nie jest zbyt mało komunikatywny
jeżeli jednak tak to postaram się to ująć w bardziej przystępne terminy;)
Obserwuj wątek
    • uodzikofska Moge sie zalozyc, ze zadna z pan 25.08.10, 16:01
      tego nie przeczytala:-)
      • samentu Re: Moge sie zalozyc, ze zadna z pan 25.08.10, 16:03
        bo za długie?
        bo uzyty język zbyt skomplikowany?
        • zicc1 Re: Moge sie zalozyc, ze zadna z pan 25.08.10, 17:34
          samentu napisał:

          > bo za długie?
          > bo uzyty język zbyt skomplikowany?


          Przeczytaj ten watek to zrozumiesz:-)

          forum.gazeta.pl/forum/w,24864,76994819,,BOB_z_hotelu_Roma.html?s=0
          • kraq hehe napisz im habibi yors eyes ar lajk sea 26.08.10, 20:16
            jak zmienicie tytuł wątku, to może te puszczalskie pustaki z tego
            forum się zainteresują. choć sukcesu postowi nie wróże - zbyt duża
            ilość zdań złożonych
        • johanna_haase Bo głupie i nudne 26.08.10, 17:52
          I wyżej srasz niż dupę masz.
          • stedo Re: Bo głupie i nudne 26.08.10, 19:39
            No i mamy pierwszy przykład "gatunku";))
            • drzejms-buond Samentu! zbyt rozsądnie i rzeczowo 27.08.10, 09:25
              (wpadłem tu przekierowany z głównej strony)

              wątpię żeby to się paniom spodobało.

              poza tym kobiety nie uprawiają seksturystyki one
              "przeżywają wakacyjny romans"
              to taka sztuczka lingwistyczna , która pomaga lepiej o sobie myśleć.

        • libustka Re: Moge sie zalozyc, ze zadna z pan 28.08.10, 09:27
          Starsznie skomplikowany...Żenada. Napisałeś wywód oczekując nagrody
          literackiej czy zeby zaimponować paniom z forum
          swoją "inteligencją"? Wśród ślepców jednooki królem więc nie pytaj
          czy język zbyt skomplikowany. Może dla ciebie jeśli to skądś
          pospisywałeś i wydaje ci się, że komus zaimponujesz.
    • zbig75 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 17:00
      samentu : komunikat nietrafiony, po lekturze postów na tym forum
      powinieneś zrozumieć że ogromna większość ich autorek nie zrozumie
      kompletnie nic z tego co napisałeś.

      Ja osobiście byłem nieco w szoku jak trafiłem na to forum ale pomału
      wydaje mi się że zaczynam rozumieć źródła tego zjawiska. No bo niby
      jak to możliwe że normalna dziewczyna musi jeździć do Egiptu za
      seksem i że niby w Polsce nie ma facetów, którzy mogą prawić
      komplementy ?

      Osobiście podejrzewam że to zjawisko ma następujące źródła:
      - złudzenie anonimowości w odległym kraju i moralna presja otoczenia
      w Polsce
      - podejrzewam że mówimy o pannach nie pierwszej urody, tutaj nikt się
      może nie pali żeby im kadzić, tam mają tego pod ręką aż nadto
      - totalny brak świadomości młodego pokolenia nt. chorób przenoszonych
      drogą płciową, sądzą że prezerwatywa rozwiązuje wszystkie problemy, o
      odpornej na antybiotyki kile i innych chorobach pewnie nie słyszały
      - generalnie głupota i naiwność - inteligentna kobieta bez trudu
      znalazłaby adoratora prawie wszędzie , być może mówimy o kobietach
      tak płytkich, że nikt nie chce się z nimi pokazywać , tam dzięki
      barierze językowej traci to na znaczeniu, zresztą i tak nie pewnie
      nie miałoby znaczenia

      Swoją drogą to ciekawe czy gazeta.pl utrzymywałaby forum "dziewczyny
      ze Wschodu przy drodze" gdzie faceci dzieliliby się wrażeniami z
      podróży po polskich drogach i spotkań z dziewczynami zarabiającymi
      przy nich. Wyobraźcie sobie taki tekst" Czy ktoś wie jak wyleczyć
      paskudztwo, które sprzedaje ta długonoga brunetka na 97 KM trasy s6
      ??"



      • joanna9969 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 03.09.10, 20:42
        > Swoją drogą to ciekawe czy gazeta.pl utrzymywałaby forum "dziewczyny
        > ze Wschodu przy drodze" gdzie faceci dzieliliby się wrażeniami z
        > podróży po polskich drogach i spotkań z dziewczynami zarabiającymi
        > przy nich. Wyobraźcie sobie taki tekst" Czy ktoś wie jak wyleczyć
        > paskudztwo, które sprzedaje ta długonoga brunetka na 97 KM trasy s6
        > ??"

        leżę i kwiczę. ...
    • stedo Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 18:12
      Widzę że " siedzisz w problemie" zawodowo:)) Ja to wszystko intuicyjnie wyczuwałam, ale nie potrafiłam odpowiednio argumentować i ubrać w słowa. Ale dla większości dziewczyn tutaj, tekst będzie niezrozumiały. Może spróbuj napisać to bardziej praktycznie, może na przykładach. Albo udzielaj porad, tłumacz przyczyny danego zjawiska, problemu w poszczególnych przypadkach.Pozdrawiam.
      • jeza_bell Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 18:47
        Obawiam się, że nawet najprościej napisany tekst na ten temat nie będzie zrozumiany.
        Tabuny zakompleksionych kobiet leczy w ten sposób swoje frustracje i nie interesuje ich nic poza tym faktem.
        • dominisiac75 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:00
          to ja sie dolacze do dyskusji, bo tu przynajmniej mozna liczyc na inteligentna
          wymiane zdan;p. Drodzy panowie zadnych kompleksow nie leczymy, no przynjamniej w
          moim przypadku. Zauwazylam ze mozna by w opinii niektorych pisac cale elaboraty
          na temat zlozonosci tego zjawiska, ale prawda jest calkiem inna i prostsza...po
          pierwsze odpowiedzcie mi czemu my polki mamy sie akurat wiazac z polakami?;]bo
          tego faktu chyba najbardziej nie rozumiem...wychodzicie z zalozenia ze jezeli
          kobieta udaje sie na inny kontynent, to tylko dla sexu i to jeszcze dlatego ze w
          polsce nie mam na to szans?:D Kurcze po co sie tak w gole rowodzic, dwoje ludzi
          sie spotyka, zakochuje sie w sobie i sa razem(w tym miejscu akurat nie pisze o
          sobie)gdzies sie w koncu musieli spotkac padlo na kurort wakacyjny, nic
          nadzwyczajnego, za granica, no coz zdarza sie, wy nigdy dzieczyny na wakacjach
          nie poznaliscie??przeciez z drugiej strony to takie banalne i notoryczne:)
          pozdrawiam
          • jeza_bell Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:13
            dominisiac75 napisała:

            ..wychodzicie z zalozenia ze jezeli
            > kobieta udaje sie na inny kontynent, to tylko dla sexu i to jeszcze dlatego ze
            > w
            > polsce nie mam na to szans?:D

            Niestety, ale takie odnoszę wrażenie po lekturze tego forum :O
          • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:27
            dominisiac75 napisała:
            po co sie tak w gole rowodzic, dwoje ludzi
            > sie spotyka, zakochuje sie w sobie i sa razem
            > pozdrawiam



            widzę, że nie zrozumiałaś nic ,ale to nic
            ech....
            nie narzucaj swojej oceny sytuacje habisiowi, bo w jego świecie rzeczy o których
            piszesz NIE ISTNIEJĄ
            nie ma związków zainicjowanych przez uczucie i dla uczucia tylko
            uczucia bowiem NIC nie znaczą, podobnie jak jednostka NIC nie znaczy
            spotkanie uczucie, bycie razem to Twoja ocena sytuacji
            ale po zamążpójściu w Egipcie nie będziesz razem tylko z swoim habisiem
            bo staniesz się częścią jego wspólnot
            i będziesz razem z habisiem jego mamą siostrami ciotkami itd....
            nikt Cię nie będzie pytał o odczucia i pragnienia bo nie są one istotne w
            najmnijszym sesnie
            w świecie bliskowschodnim jest tylko wspólnota i jej interesy
            wszystko jest towarem który może wzacniac pozycję wspólnoty lub ją osłabiać
            więc postaw się teraz w rolę matki habisia i odpowiedz sobie na pytanie czy
            seksturystka z Europy oddająca się za nic (bo przyjemność z seksu tudzież
            uczucia nie są traktowane jako rzecz wartościowa w tamtym świecie) jest dobrą
            kandydatka na zonę?
            powiem brutalnie
            w egipskiej hierarchii wartości
            najpierw są zwierzęta domowe (bo wzacniają dobrobyt wspólnoty)
            potem prostytutki (bo się hańbią swe wspólnoty, ale robią to za pieniądze więc
            może muszą?)
            potem długo długo nic
            i na samiutkim końcu jest seksturystka (która się oddaje za friko - zdaniem
            świata arabskiego)
            • buuuuuuuu taka prawda 30.08.10, 15:43
              BW, czy część Azji, to państwa kolektywistyczne, europa i usa
              indywidualistyczne - dwa różne światy :/

              pl.shvoong.com/social-sciences/sociology/1924108-indywidualizm-kolektywizm/

              może nie posunęłabym się do stwierdzenia, że w tych pierwszych nie
              istnieje miłość - jest raczej pojęciem baśniowym, i stanowczo
              przegrywa w konfrontacji z 'dobrem' rodziny - nie jest ważne czego
              chce jednostka. dlatego tak trudno 'reformować' kraje arabskie. choć
              wyjątki jak zawsze się zdarzają, niestety zazwyczaj aby potwierdzać
              regułę :/

              osobiscie też 'podziwiam' dziewczyny z forum. byłam w Egipcie jako
              turystka (ale na różnicach kulturowych odrobinkę się znam ze
              względów zawodowych ;))- nic szczególnego jeżeli chodzi o facetów,
              Włosi mają o wiele więcej tego czegoś ;)
              jak dla mnie, to trzeba wysyłać jakieś 'coś', żeby zostać
              ustrzeloną ;) podobnie jak z sektami - oni wiedzą, komu 'poświęcić'
              więcej czasu :)

              pozdrawiam :)
      • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:04
        stedo napisała:
        Ale dla więks
        > zości dziewczyn tutaj, tekst będzie niezrozumiały. Może spróbuj napisać to bard
        > ziej praktycznie, może na przykładach.



        OK spróbujmy na przykładzie
        seksturystka i habiś
        co myślą o sobie

        seksturystka: przystojny, szarmancki facet, którym mozna się pochwalić przed
        koleżankami i tym samym podbudować swoje niskie poczucie kobiecości
        poza tym ma się na habisiem przewagę finansową, wykształcenia itd dającą
        złudzenie dominacji
        postawa habisia cechująca się teatralną wręcz adoracją seksturystki pozwala na
        realizację jej wszystkich potrzeb psychicznych

        i do teraz wszystko jest OK jakkolwiek ta ocena opiera się na samych złudzeniach
        bo wszystko absolutnie nie jest tak jak seksturystka to odbiera

        habiś: ma świadomość, iż to co czyni jest niczym innym jak prostytucją, ale
        ponieważ czyni to nie bezinteresownie, lecz dla podbudowania pozycji swojej
        rodziny/klanu/plemienia/regionu itd
        słowem wszystkich wspólnot których jest członkiem robi to z dwóch przyczyn

        1. oczywiście finanse, bo seksturystka kupuje go, a on te pieniądze - koszty
        prezentów dla seksturystki transferuje dalej do własnej rodziny
        w opcji najszczęśliwszej oprócz kasy jest też ożenek z seksturystką dający jakże
        wymarzony paszport UE

        2. psychologiczno - społecznych
        w świecie bliskowschodnim seks jest oznaką władzy
        mówiąc dość brutalnie
        kto jest stroną aktywną ten ma władzę, kto jest stroną bierną ten ulega
        każda więc czynność seksualna jest oceniana w ten sposób i zalicza się akonto
        znaczenia nie habisia, lecz wspólnoty którą on reprezentuje
        tak, tak drogie panie
        w łożku habiś nie bzyka was
        on bzyka waszych mężów, wasze rodziny, wasz kraj, waszą religię itd...
        na jego koncie są punkty dodatnie prestiżu na koncie waszych rodzin, mężów itd
        punkty ujemne
        taki dżihad
        i nie ma znaczenia że wy o tym nie wiecie,
        że nie chcecie uczestniczyć w tej grze
        świat bliskowschodni w to gra i punkty liczy
        Arab bzykający europejki to punkty dodatnie
        Arabka kochająca się z Europejczykiem to punkty ujemne
        dlatego też Arabki za seks z Europejczykami sa bezwglednie mordowane - jako
        zdrajczynie wspólnoty
        najcześciej przez swych najbliższych gdyz w przypadku odmowy ukarania
        (zamordowania) najbliżsi przejęli by na siebie winę i sami zostali by ukarani
        przez innych członków wspólnoty

        podsumowując
        obie strony
        seksturystka i habiś mają o sobie jak najgorsze mniemanie
        ich "związek" umozliwia "szczęście" bariery językowej i kulturowej
        • zicc1 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:14
          samentu napisał:

          > Arab bzykający europejki to punkty dodatnie
          > Arabka kochająca się z Europejczykiem to punkty ujemne
          > dlatego też Arabki za seks z Europejczykami sa bezwglednie
          mordowane - jako
          > zdrajczynie wspólnoty


          Ta arabska lekarka kilkanascie lat spedzila w Polsce. Pochodzi z
          tolerancyjnego, jak na Bliski Wschod Libanu.

          religiapokoju.blox.pl/2006/08/Orgazm-po-szyicku.html
          Zdarzają się gwałty małżeńskie?




          Tak. Nie. To nie są gwałty. Mąż ma prawo do swojej żony. W akcie
          ślubu zawarta jest umowa, że żona daje życie seksualne, a on jej
          daje za to utrzymanie na odpowiednim poziomie. Ona musi mu służyć
          zawsze.

          Tylko dziewica ma szansę na małżeństwo?

          Tak. Wymóg religijny i obyczajowy. Codziennie mam w gabinecie
          pacjentki, które przychodzą w tej sprawie. Bardzo często z matką,
          przyszłą teściową, z narzeczonym. Nie wystarczy im słowo dziewczyny,
          chcą mieć świadectwo lekarza.

          Stoi taki przy fotelu i trzyma narzeczoną za rękę przy badaniu?

          Nie mam parawanu w gabinecie, dlatego mówię mężczyźnie albo komuś, z
          kim jest pacjentka, że nie mam parawanu, więc musi poczekać na
          korytarzu. Tak rozwiązałam problem towarzystwa. Oczywiście uspokajam
          ich, że po badaniu wszystko im opowiem. Na szczęście prawie zawsze
          są dziewicami.

          A jak nie są?

          Jak by to panu powiedzieć? To też są.
          Udziela Pani porad technicznych.

          Muszę. Muszę ich dopasować, bo bardzo często są to dzieci. Co może
          wiedzieć o tych rzeczach 14-letnia dziewczynka? U nas można wydać za
          mąż po pierwszej miesiączce.

          To może mieć nawet 12 lat.

          Może. I co takie dziecko ma wiedzieć o życiu? Miałam takie
          pacjentki. Przychodzą do ginekologa, bo czas mija, a ona nie jest w
          ciąży. Przecież jest za młoda. Od pierwszego okresu musi upłynąć
          rok, dwa lata, żeby zajść w ciążę. U nas nie ma żadnej edukacji
          seksualnej.

          Nasze dziewczyny nic o tym nie wiedzą. Pytają mnie, czy to, co było,
          to był stosunek, czy nie. Czy był zakończony, czy to, co czuła, to
          jest satysfakcja?
          =====================================================================

          Ponad jedna trzecia mieszkańców Libanu to chrześcijanie. Zdarzają
          się im małżeństwa z muzułmanami?

          Bardzo rzadko. Nie do pomyślenia jest, żeby muzułmanka wyszła za
          chrześcijanina. Według arabskiej tradycji dzieci są własnością ojca,
          po nim dziedziczą wyznanie. Nie może być tak, żeby kobieta islamu
          rodziła chrześcijan. To być nie może! Ale nic nie stoi na
          przeszkodzie, żeby było odwrotnie. Dlatego muzułmanie czasem biorą
          sobie chrześcijankę za żonę, czasem nawet z Polski.

          Rozmawiałem z kilkoma polskimi kobietami, które w trakcie tej wojny
          uciekły z
          Libanu. Mają muzułmańskich mężów, ale wszystkie ochrzciły dzieci.
          Mogą sobie chrzcić. Dla śmiechu. Wobec prawa i tak są one własnością
          męża i są
          muzułmanami. Głowę dam, że zrobiły to w tajemnicy przed mężem.

          Prawda. A gdyby ta k muzułmanka zmieniła religię...

          To niemożliwe! Nigdy się nie zdarza! Zostałaby przeklęta. Przez
          duchownych,
          rodzinę, wspólnotę. Straszne konsekwencje religijne, klątwa,
          wygnanie,
          śmierć...
          =====================================================================

          Ale potwornie napaleni, natrętni, nachalni. Moja córcia z trudem
          wytrzymywała w
          Egipcie. Ci wasi wspaniali mężczyźni tak ją zaczepiali, że nie
          chciała
          wychodzić z hotelu na ulicę.

          Pewnie dlatego, że jest Europejką. Wydawało im się, że mogą coś od
          niej dostać,
          czego na pewno nie dostaną od arabskiej kobiety, a już na sto
          procent tej w
          czarczafie.

          Zachowują się jak napalone ogiery.

          Bo są ogierami. Nie mają takich możliwości jak europejscy koledzy.
          Większość
          nie ma dziewczyn, żadnych doświadczeń, przedmałżeńskich prób z
          seksem.
          Do ożenku są prawiczkami?

          Tak, bo dziewczyny strzegą dziewictwa jak największego skarbu.
          Mężczyźni nie
          żenią się młodo. Przed ślubem muszą być ustawieni życiowo, mieć
          pieniądze. Nie
          jak u was. Bez mieszkania, bez pracy, bez oszczędności, zawodu,
          szkoły...
          Arabscy mężczyźni to są normalni ludzie i potrzebują tych spraw, a
          dziewczyny
          się pilnują, bo za chwilę uniesienia mogą stracić wszystko. Nie będą
          mogły
          wyjść za mąż. Mój jedyny syn chodzi z koleżankami na lody, do kina,
          na kręgle,
          ale na więcej nie mogą sobie pozwolić.

          Faceci chodzą na dziwki?

          No pewno. Ale to nie są Arabki. Europejki. Miałam kilka takich
          pacjentek z
          Ukrainy.
          Przecież są biedni Arabowie.

          Są. Szukają sobie biednych Arabek, ale dopiero jak mają dochody i
          dach nad
          głową. A jak nie, pracują, aż im się uda, albo żyją w samotności.

          Często się zdarzają kontrakty ślubne zawierane przez rodziców w
          imieniu dzieci,
          na wiele lat nim dorosną?

          Niestety, tak. Na wsiach często bywa, że młodzi pierwszy raz widzą
          się dopiero
          na swoim ślubie. Tam prawie każde małżeństwo to jest swatanie
          rodziców.
          • archivario Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:41
            Straszne filozofie i psychologie + inne logie i izmy!!O czym tu
            dyskutowac...popatrzcie na te turystki szczajace po nogach
            za "animatorami",kucharzami ,recznikowymi i zamiataczami
            parkingow.Jak widac na zalaczonym obrazku,Polki nie tylko sa
            jakoby piekne ale mozna odniesc wrazenie ,ze glownie sa powyzej 30-
            tki i sprawiajace wrazenie handlarek z bazaru lub sprzedawczyn ze
            sklepu miesnego.Obowiazkowa nadwaga,nieswieza cera i wylgarne
            prostackie zachowanie ! Nie chce mi sie wiecej opisywac ale to
            koszmar !!! Poczytajcie ich wpisy na tym forum....jakies idiotki
            szukajace informacji o Arabach ,ktorzy je posuwali itd.To jest
            nienormalne!!!!! Jak juz przespala sie z jakims poganiaczem
            wielbladow lub recznikowym,to zamknij przynajmiej duena gebe i
            zapomnij do nastepniego razu.Te debilki nawet przyznaja siue so
            zakochania lub sa nawet gotowe zostawic meza dla jakiegos
            brudasa !!! Kto by pomyslal,ze Polki to takie idiotki
        • dominisiac75 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:24
          my chyba piszemy o 2 zupelnie innych zjawiskach. Ja mojemu "chlopakowi" zadnych
          prezentow ani innych datkow nie przesylam, obydwoje smiejemy sie z glupoty
          europejskich turystek ktore w podobny sposob sie zachowuja...jezeli chodzi o
          jakakolwiek aktywnosc w tej relacji, to raczej on przejmuje incjatywe i zabiega
          o mnie, na pewno mi zaraz odpiszecie ze to zludna iluzja jaka tworzy dla
          wlasnych pozniejszych korzysci;p. A co do moich znajomych i mnie, to fakt
          posiadania jakiekolwiek mezczyzny nie jest powodem do chwalenia sie...i skad
          pomysl ze mamy niska samoocene?!ja moja znajomosc z egipcjaninem traktuje
          bardziej pod katem przygody, jezeli oprocz tego wyniknie miedzy nami cos wiecej,
          to podwojna przyjemnosc:)
          • gail7 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:30
            dominisiac75 napisała:

            Ja mojemu "chlopakowi" zadnych
            > prezentow ani innych datkow nie przesylam, obydwoje smiejemy sie z
            glupoty
            > europejskich turystek ktore w podobny sposob sie zachowuja...

            Z czasem rodzina zacznie mu "chorowac" albo bedzie potrzebowal kasy
            na wylganie sie od sluzby wojskowej... i wtedy poprosi o pieniazki:-)
        • muminowa Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 02:49
          Wniosek z tego tekstu jest jeden - autor ma habisiofobię, ale
          próbuje ją zawoalować niewyszukaną nomenklaturą z zakresu
          socjologii. Według mnie te dywagacje zupełnie nie korespondują z
          rzeczywistością. znam wielu habisiów i każdy ma kompletnie inny
          system wartości, rzadko mający coś wspólnego z punktowaniem sobie
          we "wspólnocie" podbojami miłosnymi. pozdrawiam.
    • irhana Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:25
      Świetnie napisane, ale fakt dla dziewczyn, kobiet
      zaślepionych "urokiem" arabów niestety chyba niezrozumiałe, zresztą
      one i tak nikogo nie słuchają bo przeciez są pewne, że mają rację ...
      • dijonka Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 19:48
        zbig 75 napisal
        podejrzewam że mówimy o pannach nie pierwszej urody, tutaj nikt się
        może nie pali żeby im kadzić, tam mają tego pod ręką aż nadto
        - totalny brak świadomości młodego pokolenia nt. chorób
        przenoszonych
        drogą płciową, sądzą że prezerwatywa rozwiązuje wszystkie problemy,
        o
        odpornej na antybiotyki kile i innych chorobach pewnie nie słyszały
        - generalnie głupota i naiwność - inteligentna kobieta bez trudu
        znalazłaby adoratora prawie wszędzie , być może mówimy o kobietach
        tak płytkich, że nikt nie chce się z nimi pokazywać , tam dzięki
        barierze językowej traci to na znaczeniu, zresztą i tak nie pewnie
        nie miałoby znaczenia

        one sa tak glupie ze nawet prezerwatyw nie uzywaja bo on nie
        pozwoli:)

        dominisia, he a ty sie smiejesz ze swoim habisiem z europejek
        rozumiem jego bo smieje sie ze sa takie jaby ich nazwac...darmowe
        prostytutki, ale zebys sama z siebie sie smiala to zakrawa na
        debilizm
        • rek888 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 20:05
          pomysl ze mamy niska samoocene?!ja moja znajomosc z egipcjaninem
          traktuje
          bardziej pod katem przygody, jezeli oprocz tego wyniknie miedzy nami
          cos wiecej,
          to podwojna przyjemnosc


          hehe he,przygoda to jest jeden raz i ma rozne oblicza i mozna
          akceptowac ale to co wypisujesz nawet nie zdajac sobie z tego sprawy
          to jest kurewstwo ! Nie mylic z prostytucja ,ktora jest zawodem jak
          kazdy inny.
          • dominisiac75 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 20:13
            jestescie chorzy:), nie wiem czym sie tak bulwersujecie. Atakujecie wszystkich
            na okolo, nawet nie czytacie tego co tu pisze...to ma byc terapia wstrzasowa czy
            jak? i gdzie tu sa jacys moderatorzy, co to za forum??;]
            • uodzikofska Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 20:24
              dominisiac75 napisała:

              > jestescie chorzy:), nie wiem czym sie tak bulwersujecie.
              Atakujecie wszystkich
              > na okolo, nawet nie czytacie tego co tu pisze...to ma byc terapia
              wstrzasowa cz
              > y
              > jak? i gdzie tu sa jacys moderatorzy, co to za forum??;]

              I nie zrozumiala ani jednego zdania:-)
              • dominisiac75 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 20:36
                nie robcie ze mnie debila...nie da sie z wami poprowadzic normalnej dyskusji.
                Smiejecie sie z zacofania i konserwatywnych pogladow egipcjan a sami jestescie
                nielepsi, nie dopuszczacie do swojej swiadomosci innych opcji, to jest dopiero
                zenujace i zakrawa na debilizm moi drodzy;). Juz raz napisalam ze ja korzystam z
                tego forum poniewaz intersuje mnie zdanie innych na ten temat, nie wchodze tu po
                to zeby ich wszystkich bronic i wynosic pod niebiosa. Chcialam tylko przedstawic
                moj punkt widzenia i skonfrontowac go z innymi, ale nie w taki sposob...
                • irhana Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 20:57
                  Oj dziewczyno ty serio nic nie zrozumiałaś... własnie o ten Twój
                  punkt widzenia chodzi i o mierzenie facetów z Egiptu swoją
                  europejską miarą ;) zresztą jedyna słuszną ;)
                • omlet.schabowy Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 01:46
                  Dominisiu, biedactwo. Wygląda na to, że akurat Ty umiesz czytać, ale chwilowo odebrało ci rozum.
                  Dlatego serdecznie polecam opowiadanie JL Borgesa pt. "Dociekania Awerroesa" wydane w zbiorze "Alef". Nie dlatego, że to takie mądre (wiadomo, Borges), ale dlatego, że naprawdę adekwatne. Przeczytaj i przemyśl, ale naprawdę nie patrz na problem przez pryzmat uśmiechu swojego chłopaka.
        • nikuniku6 za trudne dla nich 25.08.10, 20:10
          Glupota tych bab jest porazajaca:-(

          Jakis czas temu pisala na forum pewna nauczycielka angielskiego z
          jakiejs wioski na Podkarpaciu. Byla tak glupia, ze podala swoje
          nazwisko, maila, telefon, a takze link do profilu. W marcu urodzila
          drugie dziecko swojemu mezowi, a w czerwcu planowala ucieczke z
          dziecmi do habisia. Na forum pytala o dobra szkole w Hurghadzie:-)
    • gaissa Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 20:39
      Podczytuję to forum dla rozrywki ("mądrym dla memoryału, idyjotom dla nauki"
      etc.) i muszę przyznać, ze to pierwszy wątek, który przeczytałam z autentyczną
      ciekawością. Dzięki.
    • jeza_bell Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 21:16
      Zaangażowanie dziewczyn z tego forum przypomina mi związek z alkoholikiem. To nic, że pije, bije i nie chce pracować. PRZY MNIE JEST INNY!

      Coraz bardziej utwierdzam się w fakcie, że ludzie widzą to czego chcą. Nie zależy im na zdaniu tych, którzy cokolwiek mają w temacie do powiedzenia o ile jest to niezgodne z ich własnymi wyobrażeniami.

      Przykre i smutne.
      • dominisiac75 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 21:35
        jest zupelnie odwrotnie, bo mnie bardzo interesuje co inni maja do powiedzenia.
        ale nie w taki sposob i przy uzyciu takich slow...nikt mi nie powie ze za tymi
        wypowiedziami nie kryja sie jakies emocje, dobrze ktos skomentowal w poprzednim
        watku, ze z reguly sa to panie ktorym samym nie wyszlo i wylewaja swoje
        frustracje na innych, nie wspomne juz o mezczyznach, bo ciezko stwerdzic czym
        oni sami sie kieruja;]...
        • irhana Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 25.08.10, 23:11
          dominisiac75 napisała:
          z reguly sa to panie ktorym samym nie wyszlo i wylewaja swoje
          > frustracje na innych

          No proszę Cię... do tej pory Twoje wypowiedzi mnie smieszyły, ale
          teraz zaczeły się już żałosne robić :)
          Nie miem kto tu jest frustratem ale po mojemu to chyba raczej Ty, bo
          starasz się na siłę przekonać wszystkich, że Egipcjanie myślą po
          europejsku ... pytanie tylko czy starasz się przekonac nas czy może
          jednak samą siebie? Wydaje mi się, że to drugie :)
          • dominisiac75 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 00:34
            nie no poprostu porazka...nie staram sie nikogo przekonac, a juz tymbradziej w
            zadnym z postow nie twierdzilam ze wszyscy Egipcjanie sa zeuropeizowani.
            Podkreslam tylko ze wyjatki sie zdarzaja tym samym wcale nie twierdze ze "moj"
            do nich nalezy, czas pokaze. i kto tu jest smieszny?;)
            • anianeczka Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 08:06
              dominisiac75 - po prostu brak słów, na to co w tym wątku wypisują -
              wkładając wszystkich do jednego worka, szkoda, że tak siebie nie
              potrafią włożyć - i napisać jacy to są polscy mężczyźni :) ha ha

              człowiek każdy jest inny bez względu na kolor skóry, narodowość i
              wyzananie, więc nie mogę pojąć jak można być takim infantylnym i
              oceniać wszystkich jednakowo
              • rannie.kirsted Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 00:13
                po niektorych wypowiedziach wlasnie to widac ukrywanie zale
                Polaczkow, ze rodaczki smieja jechac do Egiptu i sie i z arabusami
                romansowac, a przeciez w Polsce sami prrzystojni, mescy i fajni
                faceci hehehe. a te glupie niewdzieczne baby wola kolorowych:D
                skandal po prostu
    • solidarna2010 samentu - żródła Twojej wiedzy? 25.08.10, 21:48
      To, co piszesz, jest fascynujące i trafiające w sedno.
      Czy jest to wiedza praktyczna, wynikająca z życia na Wschodzie, czy podbudowana
      jakimiś ciekawymi lekturami, które można polecić?
      Jestem wstrząśnięta - chyba dlatego, że takie właśnie traktowanie partnera jako
      towaru, który ma przynieść korzyść CAŁEJ wspólnocie, jest zdecydowanie obce
      myśleniu europejskiemu.
      • archivario Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 25.08.10, 22:12
        solidarna2010 napisała:

        > To, co piszesz, jest fascynujące i trafiające w sedno


        He,he ,he...zaimponowalo ci co? Tak madre ,ze g...z tego
        zrozumialas.A czym to tak jestes wstrzasnieta? Nic tam nie ma
        wstrzasajacego...same normalne spostrzezenia i wnioski z nich !
        • dijonka Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 25.08.10, 22:43
          dominisia napisala
          nikt mi nie powie ze za tymi
          wypowiedziami nie kryja sie jakies emocje, dobrze ktos skomentowal w
          poprzednim
          watku, ze z reguly sa to panie ktorym samym nie wyszlo i wylewaja
          swoje
          frustracje na innych, nie wspomne juz o mezczyznach, bo ciezko
          stwerdzic czym
          oni sami sie kieruja;]...


          dominisiu zastanow sie co piszesz,jakie frustracje??? czy Ty myslisz
          ze szczytem marzen dla europejskiej kobiety jest seks z arabem ???
          ktorego trzeba dofinansowywac??? Ktory nic oprocz glupiego
          usmiechu na twarzy i seksu, w zyciu nie potrafi???

          Daruj sobie takie uwagi, bo ty sie tym szczycisz ze masz egipskiego
          habibka a my Ci wspolczujemy z powodu tak niskiego upadku...



          • dominisiac75 Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 25.08.10, 23:10
            kobieto naucz sie czytac ze zrozumieniem, potrafisz tylko najezdzac, po co ty tu
            w ogole siedzisz??gdzie ja napisalam ze jest to szczyt marzen kobiet??juz ktorys
            raz krytykujesz mnie bez wiekszego powodu, wlasnie o takie frustracje mi chodzi
            dziewczyno...ogarnij sie troche...
            • dijonka Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 26.08.10, 11:50
              no i po raz kolejny nic nie rozumiesz:)
              jak do sciany...
              Moja droga jakbym miala sie przespac z arabam to swiat o tym by sie
              nie dowiedzial...ze wstydu, ale wiem ze to NIGDY mnie nie spotka bo
              mam szacunek do siebie. Z byle kim sie nie zadaje.

              Ogarniaj sie kobieto przed wyjazdem, bo seks tuz, tuz, a on taki
              wyposzczony i uwazaj zeby karaluchy nie weszly tam gdzie nie
              trzeba;)
              • jeza_bell Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 26.08.10, 11:56
                dijonka napisała:

                > Ogarniaj sie kobieto przed wyjazdem, bo seks tuz, tuz,


                No i umów się na wizytę do ginekologa. Niewykluczone, że przez okres rozłąki nie był wierny tak jakbyś tego chciała- w końcu swoje potrzeby ma, a jest w kim wybierać.
                Jak wrócisz nie będzie czasu czekać na odległy termin.
                • prezes_pan Dawać ten wątek na główną! 26.08.10, 13:21
                  Dawno nie czytałem równie wartościowych rzeczy na forum. Szkoda żeby to się
                  zmarnowało - bo większość stałych czytelniczek tego konkretnego forum niestety
                  nie zrozumie ani słowa.

                  Samentu dokładnie opisuje mentalność arabską i sposób myślenia tych troglodytów.
        • solidarna2010 Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 31.08.10, 22:33
          A ty chyba coś z głową masz?
          Wiesz, ataki bezzasadnej agresji nadają się do leczenia...
          • solidarna2010 Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 31.08.10, 22:34
            To dotyczyło kogoś, kto się podpisuje archivario
      • samentu Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 25.08.10, 23:37
        solidarna2010 napisała:

        > To, co piszesz, jest fascynujące i trafiające w sedno.
        > Czy jest to wiedza praktyczna, wynikająca z życia na Wschodzie, czy podbudowana
        > jakimiś ciekawymi lekturami, które można polecić?


        nie, nie jest to wiedza praktyczna nie mieszkałem na Bliskim Wschodzie
        jest to wiedza nabyta w ramach odbytych studiów (historia)
        zaczęło się od Biblii
        pierwszy raz czytałem (całą) mając około 10 lat
        i oprócz tego, że fabuła się nie zazębia
        poruszyła mnie zupełnie dziwna moralność opisywana - zupełnie niechrześcijańska
        dla mnie wtedy niezrozumiała i odrażająca swoją amoralnością
        potem na studiach w ramach lektur obowiązkowych czytałem "Gilgamesza"
        epos sprzed 5 tys lat.
        spodziewałem się statecznej pozycji, a przeczytałem dziełko z rodzaju sex and
        violence
        gdy ponownie czytałem Biblię już nic mnie nie dziwiło
        za to zauważałem sporo rzeczy, niedostępnych przy pierwszym czytaniu
        dodam, że jestem kinomanem i oglądam sporo produkcji bliskowschodnich
        i mimo upływu tylu wieków te społeczności nic, ale to nic się nie zmieniły
        dlatego polecam gorąco lekturę Biblii - czytaną nie jako święta księgę
        chrześcijan, ale jako powieść dokumentalną
        tam wszystko jest dokładnie opisane - podobnie jak w Koranie (którego lekturę
        też polecam)
        choć ja osobiście bardziej wolę proze Biblii niż dość poetycki Koran
        • rikifiki Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 26.08.10, 11:56
          samentu napisał:

          > solidarna2010 napisała:
          >
          > > To, co piszesz, jest fascynujące i trafiające w sedno.
          > > Czy jest to wiedza praktyczna, wynikająca z życia na Wschodzie,
          czy podbu
          > dowana
          > > jakimiś ciekawymi lekturami, które można polecić?
          >
          >
          > nie, nie jest to wiedza praktyczna nie mieszkałem na Bliskim
          Wschodzie

          Za to ja moge to wszystko co pisze samentu potwierdzic
          praktycznie jako ze wiele lat mieszkalem na BW majac kazdego dnia
          kontakty z egiptami,a i teraz przebywam wieksza czesc roku.
        • stedo Re: samentu - żródła Twojej wiedzy? 26.08.10, 16:33
          Żeby przeczytać Biblię ze zrozumieniem przez przeciętnego czytelnika, to trzeba by ją na nowo zredakować, używając współczesnego języka, stylu i odniesień. Do tego wiele przypisów i objaśnień.

          Ciekawie by było gdyby jeszcze ktoś się odezwał po arabistyce. Ty napisałeś swoją interpretację z pozycji znajomości historii ogólnej. Bardziej szczegółowo mógłby arabista się wyrazić. Zapraszam i czekam.
    • zebra12 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 08:21
      Ale w sumie co Cię to obchodzi, co inni robią i z kim? Mnie to lata
      zupełnie. Ich sprawa.
    • mol_chemiczny Na głównej GW? 26.08.10, 16:33
      > przyznam, że wpadłem na to forum dzięki linkowi na stronie głównej GW

      Ja tam (Wyborcza.pl) nie widzę żadnych szczegółowych linków do forum... Ślepa jestem czy co? ;)
      • samentu Re: Na głównej GW? 26.08.10, 16:38
        wczoraj był
    • pawel_zet Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 16:49
      Zjawisko pewnie można wyjaśnić wielowątkowo, np. schodząc z poziomu
      kwestii kulturowych do socjobiologii. Są badania, zgodnie z którymi
      ludzi przyciągają do siebie różnice świadczące o różnicach w
      genotypie (podobno może się to manifestować zapachem, ale oczywiście
      wiele cech fenotypowych wchodzi w rachubę). Różnorodność genetyczna
      jest pożądana z punktu widzenia szans rozmnożenia się potomstwa (z
      tego zresztą powodu istnieje w ogóle coś takiego jak dobór płciowy).
      Arab jest niewątpliwie bardziej odmienny genetycznie od niej samej
      niż typowy Polak. Może więc dlatego tak wiele naszych dziewczyn jest
      skłonnych do ryzykownych zachowań seksualnych z udziałem Arabów?
      • zicc1 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 17:18
        Jakos za Wietnamczykami czy Chinczykami mieszkajacymi w Polsce tak
        sie nasze rodaczki nie uganiaja, mimo ze ich tu zyje sporo i wydaja
        sie lepsza partia od Arabow, bo zaradni, pracowici, inteligentni.
        Genetycznie takze roznia sie od Polakow bardziej niz Arabowie, bo
        ci to mniej wiecej rasa biala.
        • rek888 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 18:29
          Kazda wie ,ze Azjaci nie sa najlepiej wyposazeni .Dla tych
          poszukiwaczek wrazen to jakby z dzieckiem.Kto widzial te mamuski
          rozmiar XXXL,moze sobie to wyobrazic
          • zicc1 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 19:05
            rek888 napisał:

            > Kazda wie ,ze Azjaci nie sa najlepiej wyposazeni .Dla tych
            > poszukiwaczek wrazen to jakby z dzieckiem.Kto widzial te mamuski
            > rozmiar XXXL,moze sobie to wyobrazic

            Arabowie takze nie sa najlepiej wyposazeni. Typowy Arab jest niski i
            drobnej budowy. Habisie sa wyposazeni jak Hindusi:-)

            wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80279,3789837.html



            • stedo Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 19:31
              Ale...
              "Hindusi nie powinni mieć powodów do zmartwienia. Jak mówi Sunil Mehra, były redaktor hinduskiej wersji magazynu dla mężczyzn "Maxim": "Nie rozmiar ma znaczenie, ale to, co potrafisz z nim zrobić".;))
              I dlatego w Indiach narodziła się Kamasutra. "Potrzeba matką wynalazków";))
              A Hindusi i Chińczycy to są tzw. żółci?? Chyba nieee. No właśnie, do jakiej rasy można zaliczyć Hindusów i Arabów?? Do takiej samej??
              • uodzikofska Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 19:51
                stedo napisała:

                > Ale...
                > "Hindusi nie powinni mieć powodów do zmartwienia. Jak mówi Sunil
                Mehra, były re
                > daktor hinduskiej wersji magazynu dla mężczyzn "Maxim": "Nie
                rozmiar ma znaczen
                > ie, ale to, co potrafisz z nim zrobić".;))
                > I dlatego w Indiach narodziła się Kamasutra. "Potrzeba matką
                wynalazków";))
                > A Hindusi i Chińczycy to są tzw. żółci?? Chyba nieee. No właśnie,
                do jakiej ra
                > sy można zaliczyć Hindusów i Arabów?? Do takiej samej??


                Arabow zaliczaja do rasy bialej, ale nie wszystkich, bo czasem
                spotyka sie Arabow o murzynskim wygladzie, glownie w Sudanie, a
                takze niektorych regionach Egiptu, Maroka czy Jemenu. Z Hindusami
                jest wiekszy problem, bo tych jasniejszych z polnocy Indii czesto
                klasyfikuja jako bialych,a tych z poludnia jako czarnych.
                • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 20:43
                  > Arabow zaliczaja do rasy bialej, ale nie wszystkich, bo czasem
                  > spotyka sie Arabow o murzynskim wygladzie, glownie w Sudanie, a
                  > takze niektorych regionach Egiptu, Maroka czy Jemenu

                  ci czarni w Sudanie i Egipcie to Nubijczycy od XVI wieku po przyjęciu islamu
                  szybko przyjęli język arabski i stali się Arabami
                  w Jemenie to potomkowie niewolników z Somalii
                  zaś w Maroku to głównie potomkowie jeńców wojennych z Mali, które Maroko w XVI
                  wieku podbiło

                  Z Hindusami
                  > jest wiekszy problem, bo tych jasniejszych z polnocy Indii czesto
                  > klasyfikuja jako bialych,a tych z poludnia jako czarnych

                  nie ma żadnego problemu
                  bo Hindusi żyją tylko na północy
                  na południu mieszkają Tamilowie (którzy są przedstawicielami rasy czarnej)
                  podziału na rasy nie wyznacza bowiem kolor skóry - bo to jest cehca wtórna
                  związana z klimatem w którym się przebywa
                  lecz różnice w kształtach anatomicznych czaszki
                  to są czynniki stałe i niezmienne
                  kolor skóry oraz długość i jakość włosów zieniają się w zależności od miejsca
                  zamieszkiwania
                  w klimacie nasłonecznionym skóra produkuje więcej pigmentu, włosy stają się
                  krótsze, grubsze i kręcone
                  te zmiany występują zarówno wśród rasy białej - vide Afrykanerzy w RPA
                  jak i u rasy czarnej vide Amerykanie w USA
                  • uodzikofska Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 20:54
                    samentu napisał:

                    > > Arabow zaliczaja do rasy bialej, ale nie wszystkich, bo czasem
                    > > spotyka sie Arabow o murzynskim wygladzie, glownie w Sudanie, a
                    > > takze niektorych regionach Egiptu, Maroka czy Jemenu
                    >
                    > ci czarni w Sudanie i Egipcie to Nubijczycy od XVI wieku po
                    przyjęciu islamu
                    > szybko przyjęli język arabski i stali się Arabami
                    > w Jemenie to potomkowie niewolników z Somalii
                    > zaś w Maroku to głównie potomkowie jeńców wojennych z Mali, które
                    Maroko w XVI
                    > wieku podbiło
                    >
                    > Z Hindusami
                    > > jest wiekszy problem, bo tych jasniejszych z polnocy Indii czesto
                    > > klasyfikuja jako bialych,a tych z poludnia jako czarnych
                    >
                    > nie ma żadnego problemu
                    > bo Hindusi żyją tylko na północy
                    > na południu mieszkają Tamilowie (którzy są przedstawicielami rasy
                    czarnej)
                    > podziału na rasy nie wyznacza bowiem kolor skóry - bo to jest
                    cehca wtórna
                    > związana z klimatem w którym się przebywa
                    > lecz różnice w kształtach anatomicznych czaszki
                    > to są czynniki stałe i niezmienne
                    > kolor skóry oraz długość i jakość włosów zieniają się w zależności
                    od miejsca
                    > zamieszkiwania
                    > w klimacie nasłonecznionym skóra produkuje więcej pigmentu, włosy
                    stają się
                    > krótsze, grubsze i kręcone
                    > te zmiany występują zarówno wśród rasy białej - vide Afrykanerzy w
                    RPA
                    > jak i u rasy czarnej vide Amerykanie w USA

                    Dochodzi jeszcze mieszanie krwi, bo Afrykanerzy maja srednio 10%
                    genow niebialych, a murzyni amerykanscy sa w juz nieczarni w okolo
                    30%.
        • rannie.kirsted Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 21:25
          to chociazby patrzac na wyglad - Arabowie o ile sie nie roztyja z
          reguly sa naprawde przystojni.
          naprawde przystojny Polak to juz rzadkosc.
          no to chyba macie odpowiedz dlaczego niektore baby wola w wakacje
          zafundowac sobie seks z przystojnym Arabem niz jakims bladym
          brzuchatym i lysiejacym Polakiem:)
          • gail7 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 21:37
            rannie.kirsted napisała:

            > to chociazby patrzac na wyglad - Arabowie o ile sie nie roztyja z
            > reguly sa naprawde przystojni.
            > naprawde przystojny Polak to juz rzadkosc.
            > no to chyba macie odpowiedz dlaczego niektore baby wola w wakacje
            > zafundowac sobie seks z przystojnym Arabem niz jakims bladym
            > brzuchatym i lysiejacym Polakiem:)


            Ciekawe, ze kobiety z Francji, Niemiec czy Holandii maja o Arabach
            takie same zdanie, jak kobiety z Europy Srodkowej o Cyganach.

            Arab to dla nich niekumaty imbecyl, nierob, nieuk. Poza tym chodza
            niezadbani, czesto bezzebni albo maja zupelnie zolte zeby, bo pala
            po kilka paczek papierosow dziennie, czesto to zwykle cpuny i cale
            dnie zbijaja baki po ulicach europjskich miast. Tutaj zadna
            szanujaca sie kobieta nie zadaje sie z Cyganami a tam z Arabami. Dla
            Polek Arabowie jednak ciagle sa atarakcja.
            • rannie.kirsted Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 22:22
              "niekumaty imbecyl, nierob, nieuk. Poza tym chodza
              niezadbani, czesto bezzebni albo maja zupelnie zolte zeby, bo pala
              po kilka paczek papierosow dziennie, cale
              dnie zbijaja baki.

              na codzien widuje Polakow idealnie podchodzacych pod ten opis:D:D
              bylam w egipcie 2 razy i jedno moge powiedziec - chloptysie hotelowi
              byli naprawde ladni i zadbani. zero brzucha, z uzebieniem tez bez
              problemow.
              • zicc1 Nie wiedzialas? 26.08.10, 22:30
                rannie.kirsted napisała:

                > "niekumaty imbecyl, nierob, nieuk. Poza tym chodza
                > niezadbani, czesto bezzebni albo maja zupelnie zolte zeby, bo pala
                > po kilka paczek papierosow dziennie, cale
                > dnie zbijaja baki.
                >
                > na codzien widuje Polakow idealnie podchodzacych pod ten opis:D:D
                > bylam w egipcie 2 razy i jedno moge powiedziec - chloptysie
                hotelowi
                > byli naprawde ladni i zadbani. zero brzucha, z uzebieniem tez bez
                > problemow.

                40% Egipcjan nie potrafi pisac i czytac, a drugie tyle skonczylo
                ledwie kilka klas w szkole, w ktorej klasy licza po 50 uczniow.
                Jakies 70% jest niedozywionych. Jednak seksturystki tego nie wiedza,
                bo nie chca wiedziec.
                archiwum.polityka.pl/art/niedola-z-boskiej-woli,395633.html
                www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53663,7944162,Zebrak_tez_dziecko.html

                Trzy czwarte miejscowych kobiet to analfabetki, nie miały szansy,
                właściwie nie chodziły do szkoły. Szkoła nie jest darmowa, za
                mundurek, książki i przybory szkolne trzeba zapłacić 80 funtów
                egipskich (1 funt to ok. 50 gr). Tutaj to bardzo dużo, bo ludzie
                zarabiają 200 funtów miesięcznie. Zresztą w Egipcie szkoła na wsi
                nie bywa wysoko ceniona. Klasa liczy po 40–50 uczniów, nauczyciele
                zarabiają słabo, wielu dorabia posługiwaniem w restauracjach, są
                przemęczeni. Niewiele się w tej szkole dzieje, uczniowie recytują,
                właściwie wykrzykują sury Koranu. Trudno, by tutejsza kobieta
                poszerzyła horyzonty dzieciom. Całe jej życie biegnie rytmem niemal
                niewolniczym.


                A dzieci?

                Pierwsze dziecko przychodzi na świat dwunastoletniej matce, nawet
                młodsze matki nie są rzadkością. O żadnej antykoncepcji nie ma mowy.
                One uważają, że dzieci to dar Allaha. Wiedza o organizmie człowieka
                jest szczątkowa, z rozmów z nimi widzę, że nie rozróżniają
                podstawowych organów, znanych laikowi w Europie: płuc, serca,
                żołądka. Mówią raczej: „Mam tu ogień, boli”. Nie mają najmniejszego
                pojęcia o podstawowej higienie. Nawet pielęgniarki na wsi nie
                dezynfekują skóry przed zastrzykiem.

                Czy pani nie przesadza? Jest przecież telewizja...

                Musiałby pan ją znać: Koran, „Mubarak jest najlepszy” oraz
                najgłupsze seriale, taki jest program. Rzeczywiście, w tutejszych
                domach nie mają lodówek, ale mają telewizję. Bardziej przydałaby się
                lodówka.






                • rannie.kirsted Re: Nie wiedzialas? 26.08.10, 23:07
                  wwiem jakie sa realia egiptu. jezdzilam tam moczyc tylek w morzu
                  czerwonym a nie romansowac z Arabami. ale nie rozumiem waszego
                  zbiorowego jechania po kobietach ktore maja na to ochote i to robia.
                  co wam do tego?? stroze moralnosci sie znalezli.. cudzej
                  babki jada poromansowac, Arabom wpadnie troche kasy do kieszeni, oni
                  tez z seksem maja cienko bo przedlsubny seks w egiocie NIE ISTNIEJE.
                  i jak taki egipcjanin jest biedny, to kobiete moze ogladac z bardzo
                  daleka. zero szans za zwiazek i seks.
                  moze te dziewczyny ktore pisza tutaj sa nierozwazne, ale co wam do
                  tego pytam jeszcze raz?? pilnujcie moze swoich tylkow a nie cudzych.
              • uodzikofska Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 22:44
                rannie.kirsted napisała:


                > bylam w egipcie 2 razy i jedno moge powiedziec - chloptysie
                hotelowi
                > byli naprawde ladni i zadbani. zero brzucha, z uzebieniem tez bez
                > problemow.


                W hotelach pracuja starannie wyselekcjonowani habisie, ma byc
                ladnie, turysta ma byc zadowolony.



          • rikifiki Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 04:54
            rannie.kirsted napisała:

            > to chociazby patrzac na wyglad - Arabowie o ile sie nie roztyja z
            > reguly sa naprawde przystojni.
            > naprawde przystojny Polak to juz rzadkosc.
            > no to chyba macie odpowiedz dlaczego niektore baby wola w wakacje
            > zafundowac sobie seks z przystojnym Arabem niz jakims bladym
            > brzuchatym i lysiejacym Polakiem:)

            Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile jest brzuchatych
            arabow.Codziennie ich widze wiecej niz w polsce.
          • algomas Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 10:10
            rannie.kirsted napisała:

            baby wola w wakacje
            > zafundowac sobie seks z przystojnym Arabem niz jakims bladym
            > brzuchatym i lysiejacym Polakiem:)


            Arabowie sa znacznie czesciej otyli niz Polacy, lysieja rowniez
            czesciej i sa zdecydowanie nizsi. Wsrod spoleczenstw z najwieksza
            liczba grubasow dominuja kraje arabskie. Ciezko spotkac Araba z
            bogatej rodziny czy z klasy sredniej, ktory bylby szczuply. Jedza do
            nieprzytomnosci i w ogole nie uprawiaja sportu. W pierwszej 10
            krajow z najwieksza liczba otylych mamy az 7 panstw arabsakich

            religiapokoju.blox.pl/2010/06/Zydzi-glodza-Arabow-w-Strefie-Gazy.html#ListaKomentarzy

    • druga_irlandia_tuskozaura Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 17:05
      Nie wiem czy rozumiesz kobiety kolego. Mówisz, że faceci myślą rozporkiem,
      zgoda, a czym myślą kobiety ? tym samym ;-) seks to chemia ale nie tylko. Jest
      czymś co determinuje nasze życie i mówię tu o obydwu płciach. Tym nie da się
      sterować ;-) pzdr.
    • chili_p Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 18:58
      Tekst przeczytałam i jest jak najbardziej zrozumiały, uważam,że nie
      ma tu zawiłości i łatwo go zrozumieć dla myślącej inteligentnej
      osoby, wierzę, że w naszyn kraju takich nie brakuje:)...
      • maxgazeta.pl Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 19:19
        chili_p napisała:

        > Tekst przeczytałam i jest jak najbardziej zrozumiały, uważam,że nie
        > ma tu zawiłości i łatwo go zrozumieć dla myślącej inteligentnej
        > osoby, wierzę, że w naszyn kraju takich nie brakuje:)...

        Masz duzo wiary w kobiety :) Primo brakuje,secundo jak sie taka znajdzie to nie
        sluzy za materac smierdzacemu pastuchowi czy wycieraczowi kibli a te ktore robia
        laske kazdemu niedomytemu to i tak nie rozumieja o co chodzi autorowi tematu.
    • stedo Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 19:38
      No i znów jesteśmy na główne Gazety. pl:) Dzięki Sementu:))
      p.S. Wysłałam mail`a do TVNu coby zainteresować ich tematem. Może zrobią wywiady z tymi egipskimi gwiazdorami;))
      • maxgazeta.pl Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 19:46
        stedo napisała:

        > No i znów jesteśmy na główne Gazety. pl:) Dzięki Sementu:))
        > p.S. Wysłałam mail`a do TVNu coby zainteresować ich tematem. Może zrobią wywiad
        > y z tymi egipskimi gwiazdorami;))

        Jasne,najlepiej niech ich promuja a forma zaplaty bedzie tabun niedorozwinietych
        umyslowo Polek.Proponuje zebys stala w pierwszym szeregu.
        • stedo Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 20:08
          Noo, proszę cięęęę!! Nie rób z siebie takiej/ego" mądrej/go inaczej";)) Nie chodzi o promocję a o wiedzę w temacie. Czyżbyś był/a np. przeciwnikiem uświadomienia seksualnego coby nie promować??;))
        • prezes_pan Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 21:15
          Z tym mailem do TVN-u to raczej niemądre posunięcie. Ja pamiętam jeszcze
          dokument "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" w tvp, który miał pokazać
          szambo polskiego seks biznesu. Efekt był dokładnie odwrotny do zamierzonego -
          negatywni bohaterowie tego dokumentu stali się gwiazdami, a branża zanotowała
          skokowy wzrost kandydatek do tańców na rurce, zapasów w kisielu i pokazów
          bielizny erotycznej po wiejskich dyskotekach.

          W Polsce większość ludzi to kompletnie bezmyślna tłuszcza, która nie rozumie
          najprostszych komunikatów. Pokazanie przez TVN paru habisiów i kilku polskich
          seksturystek może jedynie oswoić cały proceder i zachęcić kolejne idiotki do
          poszukiwania w Egipcie mężczyzny życia. Zupełnie niezależnie od tego, ile TVN
          przy okazji pokaże ludzkiego cierpienia i arabskiego syfu.
          • nubian_queen Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 22:25
            No tak prezes, może tak być, z tymże czy to nasz problem? Chleba i igrzysk! Ja
            bym taki dokument habisiowy potraktowała jako rozrywkę kolejną po tym forum.
            Poza tym...zobaczyć wywiad z Bobem...Bezcenne!!!
    • jacekzwawy Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 19:44
      Nie tylko kobiety wyjeżdżają do krajów arabskich po seks...

      www.youtube.com/watch?v=lrV0yaCvO5A&feature=player_embedded
      • stedo Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 20:01
        No fajnie:) Prawda, trzeba mieć "oczy z tyłu", zwłaszcza w tym przypadku;)) Ooo i księża w roli informatorów w seksturystyce, też istotne;)
        A homoseksualizm a krajach arabskich ponoć jest dość częsty. Wynika to z trudności w nawiązaniu stosunków seksualnych z rodzimą płcią przeciwną. No i dlatego w ogóle seksturystyka tam jest taka popularna.
        • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 20:34
          stedo napisała:


          > A homoseksualizm a krajach arabskich ponoć jest dość częsty. Wynika to z trudno
          > ści w nawiązaniu stosunków seksualnych z rodzimą płcią przeciwną. No i dlatego
          > w ogóle seksturystyka tam jest taka popularna.


          tak,
          1. to separacja pomiędzy płciami, nawet w życiu domowym
          uniemozliwiająca wszelki kontakt intymny
          ale też
          2. kult faliczny symbolizujący władzę i dominację
          każda penetracja zwiększa pozycje penetrującego i obniża pozycje jednostki
          penetrowanej - homoseksualizm bliskowschodni czy ścislej zachowania
          homoseksualne mają bardzo mało wspólnego z orientacją seksualną
          w ten sposób zdobywa sie punkty prestiżu społecznego (stąd właśnie taka niska
          pozycja społeczna kobiety)

          jeżeli czytające seksturystki nie wierzą to proponuję prosty test
          - w łóżku załozyć strapona i zaproponować kochającemu habisiowi odwrócenie roli
          (przy czym lojalnie ostrzegam, że reakcja habisia może być bardzo, ale to bardzo
          gwałtowna)
          • marina.sy Pisałeś sensownie, aż do tej chwili 26.08.10, 21:02
            Pisałeś sensownie aż do tej chwili. Rozumiem, że każdy Polak ochoczo przystałby
            na taka propozycję?
            • samentu Re: Pisałeś sensownie, aż do tej chwili 26.08.10, 21:11
              każdy nie
              ale sporo panów tak - bądź z powodu odczuwania przyjemności z masażu prostaty
              bądź z powodu posiadania takiego fetyszu
              wystarczy wejść gdziekolwiek na czat by chętnego bez trudu znaleźć

              posłużyłem sie bardzo konkretnym (i może zbyt plastycznym przykładem) by pokazać
              różnice międzykulturowe
              w kulturze europejskiej seks jest relacja dwojga ludzi z niewielkim przełożeniem
              na stosunki społeczne
              jest w małym stopniu związany z uwidacznianiem pozycji społecznej
              i polega na wzajemnej wymianie przyjemności (psychofizycznych)
              i z tego jest rozliczany
              • marina.sy Re: Pisałeś sensownie, aż do tej chwili 26.08.10, 21:27
                Ej, no ja wiem, że tacy są i jakoś mnie to nie bulwersuje. Zgadzam się z tym, co
                pisałeś wcześniej, ale nie sądzę, żeby przeciętny facet, poznany czy w realu czy
                w necie (pomijając czatowych napaleńców), zgodził się po tygodniu znajomości,
                żeby kobieta go wyru.chała. W długich związkach, gdzie partnerzy maja do siebie
                zaufanie część by pewnie na to poszła, ale nie w takiej sytuacji.
                • samentu Re: Pisałeś sensownie, aż do tej chwili 26.08.10, 21:38
                  bo też nie chodzi w eksperymencie by facet się zgodził, lecz by zaobserowac i
                  porównać reakcję
                  zaproponuj takie coś Europejczykowi i o ile nie jest "napaleńcem" który z
                  miejsca z entuzjazmem się zgodzi
                  to co najwyżej wyśmieje
                  habiś z pewnościa smiać się nie będzie
                  i na tym reakcja się nie skończy (o czym lojalnie uprzedzam)
                  • marina.sy Re: Pisałeś sensownie, aż do tej chwili 26.08.10, 22:04
                    Europejczyk może jeszcze wylecieć z pyskiem, że kobieta ma go za pedała. A gdyby
                    panna blachara zaproponowała to panu dresowi w czasie igraszek po dyskotece, to
                    nie jestem taka pewna, czy by w pysk nie dostała.
                    • samentu Re: Pisałeś sensownie, aż do tej chwili 27.08.10, 00:35
                      dokładnie tak
                      z tymże habiś mógłby posunąć się dużo dalej niż nasz swojski dres
                      bo propozycja taka dla niego byłaby próbą mordu cywilnego
              • nangaparbat3 Re: Pisałeś sensownie, aż do tej chwili 26.08.10, 21:40
                samentu napisał:


                > posłużyłem sie bardzo konkretnym (i może zbyt plastycznym przykładem) by pokazać
                > różnice międzykulturowe
                > w kulturze europejskiej seks jest relacja dwojga ludzi z niewielkim
                przełożeniem na stosunki społeczne
                > jest w małym stopniu związany z uwidacznianiem pozycji społecznej
                > i polega na wzajemnej wymianie przyjemności (psychofizycznych)
                > i z tego jest rozliczany

                A tu się nie zgodzę - z przykrością musze stwierdzic, że przynajmniej w
                polskiej kulturze nie wygląda to tak pieknie jak piszesz. Choc zapewne jest
                mniej jawne.
          • sagneskrk kiedys pokazywali w TV program o wiezniach 26.08.10, 21:12
            pewien recydywista powiedzial, ze lepiej cwelic niz byc cwelonym.
            Widac nie tylko habisie tak mysla:-)
            • samentu Re: kiedys pokazywali w TV program o wiezniach 26.08.10, 21:20
              to właśnie pozostałość kultury bliskowschodniej
              z małą różnicą
              na północ od Alp penetracja związana jest nie tyle z sama władzą
              co z męską rywalizacją (penetrowany jest pozbawiany męskości i eliminowany jako
              konkurent)
              na Bliskim Wschodzie oznacza tylko wladzę, więc tam penetruje sie wszystko co
              nie zdąży uciec
              ta sama kultura emitowała na południe do ludów Bantyjskich
              tam też penetracja jest oznaką władzy
              vide Mobutu Sese Seko
              czy oficjalny ceremoniał koronacyjny królów Suazi
              • jorgl Re: kiedys pokazywali w TV program o wiezniach 27.08.10, 00:06
                Niestety sementu w tym miejscu mieszasz wątki. Do tej pory przyznaje ci rację.
                Fakt że wchodzenie(penetrowanie) jest przejawem dominacji, to naturalne, ale nie
                wmawiaj ludziom że to nie rozróżnia płci. Ten zwyrodniały, zajechany, psi
                homoseksualizm jest tworem, (zboczonym ukierunkowaniem chucia), typowo
                hedonistycznym. Rozwiną się(został zaakceptowany) w kulturach typowo
                hedonistycznych. Nigdzie poza tymi nie był tolerowany, ani uznawany. Nie dało
                się przez to zyskać pozycji społecznej. Nawet w kulturze greckiej był
                przyzwoleniem, czasem zazdrością, ale nigdy nobilitacją. Uznaniem dewiacji
                silniejszego. A więc nieraz pożądaniem atrybutów jego.
                Ale niestety dla Ciebie dominisia i Tobie podobnym: to prawda że w takich
                relacjach wy zawsze jesteście penetrowane, a więc posiadane. Zawłaszczane do
                świata którego przez wasze małe móżdżki, lub małe poznanie nie rozumiecie. Oni
                uczucia traktuja instrumentalnie, nie pozwalają sobie na ich przewodzenie w
                sobie. To oznaka słabości. Okazać uczucia to, poddać się, słabej ludzkiej,
                grzesznej a więc złej, z która trzeba walczyć naturze. Widziałem to w Brukseli,
                gdzie przez 2.5 roku mieszkałem. Nikt poza głupimi, nie koniecznie wyjątkowymi,
                pięknymi w porównaniu z tym co widzimy na polskich ulicach, polkami nie dał się
                uwieść i zdominować kulturze "muslim". Ruskie miały swoich "patronów" którzy je
                z ruskich zciągneli. Im musialy być lojalne. Ukrainek było mało. Niemki,
                angielki, francuzki, belgijki omijały ich z powodu: że to klasa niżej, inne
                dzielnice, sposób życia, wykształcenie, zarabianie na siebie. Oni zawsze
                żerowali na belgijskich socjalach, np. byli właścicielami wielu dzieci z róznymi
                kobietami wg. prawa koranu, a wg. prawa państwa Belgów beneficjentami praw
                socjalnych. I tylko polki były tak głupie, aby przyjąc od nich to czego nie
                otrzymały od polskich mężczyzn, a czego bardzo potrzebują. To tak jak biały
                człowiek przybył na nowy świat. Dla niego złoto oznaczało dominację, wpływy,
                możliwości, związek chemiczny, wymienialny na każde inne dobro. Dla Indian to
                pewien dość unikalny i piekny twór ziemi. To zderzenie dwóch różnych kultur,
                sposobów myslenia. W którym te same czynności, przedmioty oznaczaja dwie
                zupełnie rózne rzezczy.
        • foxi-em Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 22:09
          Samentu, fajnie poczytać coś sensownego na tym forum. Nie licz
          jednak że panny habisiów coś z tego zrozumieją. Nawet jeśli
          zrozumieją Twój tekst to zaraz dodadzą że akurat jej habisia to nie
          dotyczy. One poprostu chcą wierzyć w "tę miłość":)
          Cichą mam nadzieję, że może jedna na 100 jak to poczyta, to w porę
          się opamięta.

          Wiecie co jestem w stanie zrozumieć? Jak kobieta tam jedzie,
          zaspokoi swe potrzeby i po wakacjach zapomina o wszystkim. Traktuje
          to jak sport i tyle, jej sprawa. Ale rozbijanie małżeństw, wywożenie
          tam dzieci, sponsorowanie "niepiśmiennych" gówniarzy i wychodzenie
          za nich za mąż, jest żałosne.

          Pomijam tu stronę moralną bo kazdy niech sam się o swoją moralność
          martwi. Nie oceniam tej strony, uwazam że kobiety mają te same
          potrzeby co mężczyźni i jeśli polscy łysiejący panowie mogą jeździć
          do Tajlandii i sypiać z 15 -16 latkami to niech 30- 40 letnie babki
          bzykają 20 letnich habisiów. Krzyżyk im na drogę tylko niech nie
          pieprzą o miłości i wspólnej przeszłości.

          Przez to wszystko jeszcze się do Egiptu nigdy nie wybrałam, ale w
          tym roku jednak się zdecyduję, oczywiście z mężem;)
    • kajka_13 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 21:55
      Wchodzę sobie na jedno z moich ulubionych forów, a tu masz, takie
      kwiatki. Analiza zachowań habisiów w aspekcie historycznym i
      kulturowym.
      Moralizatorzy wszelkiej maści rozpanoszyli się na tym forum i
      przeniknęli na bliźniacze "Tunezja - Faceci z wakacji". Zmusiliście
      mnie do założenia konta, abym mogła wyrazić swoją dezaprobatę z
      Waszej tutaj obecności. Która z Pań teraz odważy się zacytować
      SMSy "aj mis ju, aj kis ju", która napisze, że "mój jest inny niż
      wszyscy"???
      Myślicie, że to, co napiszecie tutaj cokolwiek zmieni? Jeśli tak, to
      jesteście równie naiwni, jak nasze rodaczki ze skłonnościami do
      egiskiego personelu hotelowego. Po prostu przestaną tu pisać.
      A ja tak lubię sobie poczytać to forum, żeby się wyluzować po pracy,
      a i pośmiać się ze znajomymi, którzy przysłali mi kiedyś linka na
      wątek słynnego Boba z hotelu Roma.
      BTW Samentu tekst naprawdę interesujący, ale mało adekwatny do tego
      forum, marnujesz się tu. Napisz lepiej, czy wiesz, jak załatwić wizę
      dla habisia i przesłać $$ do Egiptu??? ;)
      • zicc1 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 22:16
        kajka_13 napisała:

        > Wchodzę sobie na jedno z moich ulubionych forów, a tu masz, takie
        > kwiatki. Analiza zachowań habisiów w aspekcie historycznym i
        > kulturowym.
        > Moralizatorzy wszelkiej maści rozpanoszyli się na tym forum i
        > przeniknęli na bliźniacze "Tunezja - Faceci z wakacji".
        Zmusiliście
        > mnie do założenia konta, abym mogła wyrazić swoją dezaprobatę z
        > Waszej tutaj obecności. Która z Pań teraz odważy się zacytować
        > SMSy "aj mis ju, aj kis ju", która napisze, że "mój jest inny niż
        > wszyscy"???
        > Myślicie, że to, co napiszecie tutaj cokolwiek zmieni? Jeśli tak,
        to
        > jesteście równie naiwni, jak nasze rodaczki ze skłonnościami do
        > egiskiego personelu hotelowego. Po prostu przestaną tu pisać.
        > A ja tak lubię sobie poczytać to forum, żeby się wyluzować po
        pracy,
        > a i pośmiać się ze znajomymi, którzy przysłali mi kiedyś linka na
        > wątek słynnego Boba z hotelu Roma.
        > BTW Samentu tekst naprawdę interesujący, ale mało adekwatny do
        tego
        > forum, marnujesz się tu. Napisz lepiej, czy wiesz, jak załatwić
        wizę
        > dla habisia i przesłać $$ do Egiptu??? ;)


        Byly tutaj lepsze SMSy:-)

        May tellefon fel yn tu de uoter end iz nau brou can

        I nyt a par ov sportshus

        Im yn de army end I nyt 20000 $ tu bay me aud
        • kajka_13 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 22:43
          > Byly tutaj lepsze SMSy:-)
          >
          > May tellefon fel yn tu de uoter end iz nau brou can
          >
          > I nyt a par ov sportshus
          >
          > Im yn de army end I nyt 20000 $ tu bay me aud

          Nosz, kurcze, języka nie rozpoznałam, to chyba angielski
          kurortowy :) Dobrze i tak, że z migowym nie połączony.

          foxi-em napisała:

          > Kajka, dla mnie to forum tez jest świetną rozrywką. Nieraz się
          > wkurzam a nieraz w głos śmieję:)

          Że się śmiejesz - rozumiem. U nas w pracy teksty "Bob z hotelu Roma"
          i stwierdzenie pewnej Pani, nie pamiętam w którym temacie, że poszła
          tylko "zobaczyć mieszkanie Araba" z wiadomym skutkiem, żyją już
          własnym życiem.
          A czemu się wkurzasz? Jeśli jakaś Pani poświęci 20 min na lekturę
          tego forum zanim założy nowy temat i nadal wierzy, że trafiła na
          miłość swego życia, to można tylko się śmiać. Może jestem podła, ale
          często bywam na wczasach w Egipcie, bo tam, nie czarujmy się, jest
          tanio i nadal nie wiem, czemu nasze "wykształcone (!), bogate (!)
          turystki" jak o sobie piszą, nie szaleją choćby na punkcie polskich
          parkingowych.
      • foxi-em Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 22:20
        Kajka, dla mnie to forum tez jest świetną rozrywką. Nieraz się
        wkurzam a nieraz w głos śmieję:)

        • dijonka Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 26.08.10, 22:40
          Nie tak dawno napisalam tu, ze to forum jest dla mnie jedna z
          rozrywek to byla moderatorka ze swita chciala mnie pozrec;)Moze
          dlatego ze mialy podobne doswiadczenia jak zasiegajace tu porad
          niektore bezmozgowe panie?;)
      • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 00:45
        > BTW Samentu tekst naprawdę interesujący, ale mało adekwatny do tego
        > forum, marnujesz się tu

        dziekuję;)
        ale pragnę podkreślić nie jestem aż tak naiwny by sądzić, iz post na forum świat
        zmienić może
        jak zaznaczyłem w pierwszym poscie - nie mam też nic przeciwko by Polki swoje
        zarobione pieniądze przeznaczały na zakup usług seksualnych gdzie im się to
        podoba (nie jestem ministrem finansów)
        jedyne o co apelowałem to by się trzymały roli seksturystki i nie brnęły w
        fantasmagorie o związkach z nieprzymierzajac Bobem
        bo to żenuje (delikatnie mówiąc) gdy kobieta lat już niemało zachowuje się tak
        jakby zachowac się wstydziła już 12 latka
        poza tym pragnę zauważyć, nie da się odrzucić pewnych konwekcji jak etnos np.
        zachowania (często nielicujące) naszych rodaczek w hotelach Egiptu
        wpływają na zbiorową opinie o narodzie polskim - a ja nie lubię za granicą
        tłumaczyć się, że nie jestem - nomen omen - wielbłądem
        ps.
        jedynym pocieszeniem (dośc kiepskim) może być fakt, że naszym seksturystkom do
        wyczynów Brytyjek na szczęście jeszcze daleko
        • pikoczak O tempora, o mores! 27.08.10, 02:46
          A ja czytam i śmieję się. Swietny artykuł i wiesz co piszesz, a to
          że wzbudza to emocje u Pań które "zaliczyły" wakacje w Egipcie lub
          Tunezji - ja bym na to mrugnął oczkiem. Powodzenia.
        • marina.sy Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 16:31
          Tu już niestety się pogubiłeś.
          Najpierw piszesz, że nie będziesz patrzył kobietom na ręce, na co wydaja swoje
          pieniądze, nawet jeżeli na usługi seksualne. Potem piszesz, że Ci wstyd za
          zachowania rodaczek w Egipcie (chyba to miałeś na myśli pisząc o zachowaniach
          nielicujących, bo nie wiem z czym nielicujących?) i że wpływają one na opinie o
          naszym narodzie.
          Po pierwsze Polacy zagranicą przynoszą tyle samo, jeżeli nie więcej, powodów do
          wstydu co Polki, jeżeli już mierzymy tymi kategoriami.

          Po drugie, kogo obchodzi zdanie Arabów na nasz temat? Przecież sam udowodniłeś,
          że ich wartości są różne od naszych, w większości nie do pogodzenia z
          wartościami europejskimi, w związku z czym ich ocena dla nas jest pod tym
          względem bezwartościowa. To tak jakbym miała się przejmować, że jakiś Arab
          pomyśli sobie, że jestem dziwką, bo latem mam odsłonięte ramiona czy większy
          dekolt. Jeżeli już czyjąś oceną powinniśmy się przejmować, to np. oceną Szwedów,
          Norwegów, Czechów, Brytyjczyków czy nawet Rosjan. A wyżej wymienieni nie uważają
          Polek za szmaty (nawet jeżeli niektórym forowiczom tak się wydaje), ponieważ ich
          rodaczki zwykle są przynajmniej tak samo wyzwolone seksualnie jak Polki, a oni
          sami nie mają z tym problemu.

          Poza tym, kto powiedział, że to ocena Arabów ma być decydująca? Owszem, Arabowie
          uważają, że panny, które idą z nimi do łóżka nie mają do siebie szacunku i sami
          ich nie szanują, ale z drugiej strony Europejka, która idzie z facetem do łóżka
          może uważać, że ma prawo sypiać z kim chce (czy to Arab czy polski dres) i
          niewiele ma to wspólnego z szacunkiem do siebie. On ją traktuje przedmiotowo,
          ona jego też. On ją wykorzystuje do swoich celów, ona jego też. On ma swoje
          zdanie na ten temat, ona swoje. Czy jego zdanie jest ważniejsze? Poza tym
          szacunek do siebie i do innych, również w sferze seksualnej, odnosi się w takiej
          samej mierze do kobiet. Nie sądzę, żeby faceci, którzy bzykają panienki na
          dyskotekach mieli do nich szacunek, a już do głowy by im nie przeszło, że
          bzykając na każdej dyskotece inną panienkę nie maja do siebie szacunku. Pytanie
          tylko na ile ma dla nas znaczenie opinia osoby, z którą uprawiamy jednorazowy
          (czy kilkurazowy) seks.

          Na koniec muszę jednak trochę wziąć w obronę te kobiety, które się zakochują,
          chociaż ich nie rozumiem. Tak już jest, że kobiety i mężczyźni mają inne
          podejście po seksu. O ile mężczyzna może uprawiać seks bez zobowiązań, u kobiet
          jest to bardziej skomplikowane. Jakiś czas temu naukowcy udowodnili (wiem,
          przydałby się link, jak będę miała więcej czasu to poszukam), że u kobiet
          podczas orgazmu wytwarzają się podobne substancje do tych, które wytwarzają się
          podczas porodu i powodują przywiązanie matki do dziecka. Dzięki temu kobiety
          przywiązują się również do mężczyzn, z którymi przeżyły orgazm i tak często się
          "zakochują", nawet jeżeli z miłością nie ma to nic wspólnego. Nie przyjmuję
          wszelkich odkryć naukowców bezkrytycznie, bo też nie wszystkie kobiety zakochują
          się we wszystkich mężczyznach, z którymi spały, ale coś w tym jest. Do tego
          dochodzą opinie niektórych facetów, że kobieta, która uprawia seks tylko dla
          przyjemności jest puszczalska itd, więc niektóre kobiety, nawet podświadomie,
          wolą uważać, że to big love.

          I na sam koniec, ja mam do siebie na tyle szacunku, żeby nie czuć potrzeby
          udowadniania komukolwiek, że nie jestem wielbłądem, a jeżeli ktoś tak uważa, to
          już jego problem.
          • marina.sy Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 17:12
            > Poza tym
            > szacunek do siebie i do innych, również w sferze seksualnej, odnosi się w takie
            > j
            > samej mierze do kobiet.

            Miało być:
            Poza tym, szacunek do siebie i do innych, również w sferze seksualnej, odnosi
            się w takiej samej mierze do kobiet, co do mężczyzn.

            > Na koniec muszę jednak trochę wziąć w obronę te kobiety, które się zakochują,
            > chociaż ich nie rozumiem.

            Miało być:
            Na koniec muszę jednak trochę wziąć w obronę te kobiety, które się zakochują w
            Bobach z Romy, chociaż ich nie rozumiem.
          • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 18:54
            > Najpierw piszesz, że nie będziesz patrzył kobietom na ręce, na co wydaja swoje
            > pieniądze, nawet jeżeli na usługi seksualne. Potem piszesz, że Ci wstyd za
            > zachowania rodaczek w Egipcie

            nie zrozumiałaś przesłania
            więc powtórzę
            nie mam nic przeciw zaspokajaniu własnych potrzeb w taki sposób
            więc nie krytykuję naszych rodaczek za to
            ich portfel ich wagina niech robią z nimi co się im podoba

            jedyne na co zwracam uwagę to, skoro już się weszło w tradycyjnie męską role
            seksturysty to trzeba się do końca zachowywac zgodnie z rolą tzn po męsku;)

            z lektury postów zauważam tylko, iż wiele osób krytykuje też gust naszych pań i
            to że za granica zawsze sięgają po - powiedzmy towar z najniższej półki;)
            ja tego nie krytykuję wiadomo
            de gustibus non disputandum est;)
            • marina.sy Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 19:28
              > nie zrozumiałaś przesłania
              > więc powtórzę
              > nie mam nic przeciw zaspokajaniu własnych potrzeb w taki sposób
              > więc nie krytykuję naszych rodaczek za to
              > ich portfel ich wagina niech robią z nimi co się im podoba

              Raczej Ty nie zrozumiałeś mojego przesłania.
              Piszesz, że ich kasa, ich wagina ⇒ ich sprawa, ale zaraz potem zauważasz, że ich
              zachowania "wpływają na zbiorową opinie o narodzie polskim" (trochę zaleciało
              arabską obyczajowością), więc albo ich sprawa, albo nie ich sprawa.

              > jedyne na co zwracam uwagę to, skoro już się weszło w tradycyjnie męską role
              > seksturysty to trzeba się do końca zachowywac zgodnie z rolą tzn po męsku;)

              A dlaczego? Kobiety nie miały potrzeb seksualnych i dopiero w ostatnich
              dziesięcioleciach przejęły je od mężczyzn, w związku z czym muszą przejąć pełen
              wzorzec? To, że wcześniej to było bardziej zakamuflowane i o tym się nie mówiło
              nie znaczy, że tego nie było. Czy teraz kobiety też mają udawać, że seksu nie
              potrzebują i one to tylko z małżeńskiego obowiązku? Czy mają udawać, że się nie
              zakochały? Głupie to, bo głupie, ale dlaczego tak się dzieje tłumaczyłam wyżej.
              Są różnice między kobietami i mężczyznami, m.in. w podejściu do seksu, i nie
              widzę powodu dla którego kobiety miałyby przejmować męski wzorzec, chociażby
              dlatego, że zdecydowanej większości się nie da. Jedyne co można zrobić, to
              uświadamiać głupim gąskom właśnie te różnice kulturowe, które wypunktowałeś na
              początku, uświadamiać zagrożenia i apelować by do "zakochania" (waginą, macicą
              czy sercem) dodały odrobinę rozumu.

              > z lektury postów zauważam tylko, iż wiele osób krytykuje też gust naszych pań i
              > to że za granica zawsze sięgają po - powiedzmy towar z najniższej półki;)

              Też zauważyłam, ale jakoś gustów panów lubujących się w Ukrainkach czy Rumunkach
              stojących przy drodze nikt nie krytykuje. A jak ktoś wspomni o Tajce masażystce,
              to tylko dziki zachwyt. No chyba że nastoletnia masażystka to wyższa półka.
    • gtomasso Dzięki za link na głównej! 26.08.10, 22:56
      Przynajmniej mogłem trafić na to forum...

      Post samentu wiadomo, ciekawy i rzucający trochę światła na nasze
      kultury (a raczej cywilizacje), co jest szczególnie istotne w
      kontekście powszechnej niewiedzy i ignorancji.

      Muszę przyznać, że robiąc przegląd po innych wątkach moje zszokowanie
      miesza się z potwierdzeniem wiedzy, którą już od dawna posiadam.
      Szokująca na pierwszy rzut oka wydaje się być głupota i naiwność
      tutejszych dziewcząt, ale tylko na pierwszy rzut oka.
      Bo tak na dobrą sprawę czym się różni tego typu naiwna seksturystyka
      nad Bałtykiem od tej w Egipcie? Ano tylko tym, że Polska coraz
      mocniej wychodzi w świat i tyle. Egzotyka kusi bardziej niż rodzime
      buraki, te już się przejadły, więc się próbuje buraków z innych
      regionów. Ot, znak czasów i naturalna kolej rzeczy.

      Ciekawa kwestia, która już wielokrotnie przewijała się na polskich
      forach, to mieszane związki pań z przedstawicielami innych kultur.
      Właśnie związki, a nie przelotne przygody czy romanse, tak
      rozpowszechnione wśród panów, którzy jednak znacznie rzadziej tworzą
      formalne związki mieszane.
      I co na to feministki? Czy aby kobiety nie są jednak znacznie
      bardziej naiwne w sprawach ogólnożyciowych niż faceci? Czy kobiety
      nie są faktycznie, oczywiście statystycznie (bo jest także masa
      męskich imbecyli), do perspektywicznego planowania strategicznego? I
      kobiety chcą parytetów??? Przecież to może ostatecznie wykończyć
      naszą cywilizację...

      Choć faktem jest, że ogólna rozwiązłość i prymitywny hedonizm,
      niezależnie od mieszania międzykulturowego, wieszczy nieuchronny
      zmierzch naszej dumnej cywilizacji. Kwestią otwartą pozostaje tylko
      na ile uda nam się odłożyć ten zmierzch w czasie, ale czytając fora
      jak to, można odnieść wrażenie, że nastąpi to znacznie szybciej
      aniżeli byśmy chcieli...
      • kajka_13 Re: Dzięki za link na głównej! 26.08.10, 23:37
        > Czy aby kobiety nie są jednak znacznie
        > bardziej naiwne w sprawach ogólnożyciowych niż faceci? Czy kobiety
        > nie są faktycznie, oczywiście statystycznie (bo jest także masa
        > męskich imbecyli), do perspektywicznego planowania strategicznego?
        I
        > kobiety chcą parytetów??? Przecież to może ostatecznie wykończyć
        > naszą cywilizację...

        Gtomasso, jak już wspominałam wcześniej, zepusliście mi
        ynteligentnymi postami rozrywkę, niestety. I obudziliście we mnie
        zwierzę, po godzinach pracy, choć zmęczone bardzo i zmuszone jutro
        wcześnie wstać;)
        Niestety, dla Twojego rozumowania, dzięki tanim wczasom last minute
        do Egiptu, tylko niektóre Panie, uwierzyły, że znajdą true love w
        osobie kelnera, animatora, czy innego barmana, i to takie, które
        najwyraźniej nie miały szans na znalezienie jakiegokolwiek samca w
        kraju. A ponieważ z reguły ich (tu wulgarne określenie) wydymanie
        przez habibków sporadycznie kończy się ciążą, a z reguły sproawadza
        do wydymania finansowego, można mieć nadzieję, że nasza cywilizacja
        przetrwa.
        • gtomasso Re: Dzięki za link na głównej! 27.08.10, 00:26
          Przepraszam, że psuję Tobie tą rozrywkę niskich lotów, ale zawsze
          możesz znaleźć coś w tym guście na każdym w kroku w necie czy w
          telewizji... Za to znaleźć coś na poziomie jest "nieco" trudniej,
          więc może powinnaś się cieszyć?

          A co do mojego rozumowania - upadku cywilizacji upatruję w innych
          (szerszych) zjawiskach (np. prymitywny hedonizm), a omawiany tutaj
          temat jest tylko ich cząstką, jaskrawym przykładem, który może tylko
          wpływać na przyspieszenie wspomnianego upadku, do którego zmierzamy.

          I nie oszukujmy się - to, że motłoch jest jaki jest, to wiadomo. Z
          tym, że bezmózgiego motłochu jest i tak już bardzo dużo i będzie
          coraz więcej, a żyjemy obecnie w takim systemie jak demokracja. Zatem
          to ten bezmózgi motłoch będzie wybierał nam włodarzy, którzy kreują
          otaczającą nas rzeczywistość. Ja tutaj dostrzegam jednak pewien
          dyskomfort ;)

          I oczywiście nadzieję trzeba mieć, ale samo przetrwanie cywilizacji
          to trochę mało, bo pozostanie pytanie w jakim kształcie się ona
          uchowa...

          Niemniej będę bardzo happy jak moje czarnowidztwo okaże się kompletną
          pomyłką, nie mam zupełnie nic przeciwko temu :)
          • kadyrov5 Czy wyslac habisiowi pieniazki?;-) 27.08.10, 11:35
            Chce tylko 40 tysiecy zlotych:-)


            Wlasnie, a ile pieniadzy potrzeba?
            sagneskrk 11.06.10, 18:12 Odpowiedz
            zeby wykupic sie od 3 letniej sluzby w niezwyciezonej armii
            egipskiej?
            Re: Wlasnie, a ile pieniadzy potrzeba?
            aila72 14.06.10, 13:51 Odpowiedz
            sagneskrk napisał:

            > zeby wykupic sie od 3 letniej sluzby w niezwyciezonej armii
            > egipskiej?

            A jak dobrze pamiętam 60000 E.P. żeby całkiem z niej uciec i chyba
            40000 żeby iść na rok. Ścina z nóg, co ?
            No niezle
            ballestrem 15.06.10, 10:54 Odpowiedz
            aila72 napisała:

            > sagneskrk napisał:
            >
            > > zeby wykupic sie od 3 letniej sluzby w niezwyciezonej armii
            > > egipskiej?
            >
            > A jak dobrze pamiętam 60000 E.P. żeby całkiem z niej uciec i chyba
            40000 żeby i
            > ść na rok. Ścina z nóg, co ?



            To bedzie jakies 37000 zl....
            forum.gazeta.pl/forum/w,24864,112747775,,kolejny_oszust_.html?v=2
    • zbig75 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 02:17
      taka audycja w TV mogłaby mieć sens gdyby przedstawiła ten biznes "od
      kuchni", coś w stylu informacji na stronie, www.tunisia-love.com/ .
      Tzn. wyjaśnić na czym polega zjawisko "bezness" i że habisie rozwijają i
      udoskonalają swoje metody aby lepiej się maskować. Że taki co od razu
      prosi o pieniądze uchodzi już za początkującego amatora a bardziej
      doświadczeni potrafią na początku zainwestowac w swój bezness itp.
      Warto wspomnieć o syndromie AMIGA "Aber Meiner Ist Ganz Anders"
      czyli "Ależ mój jest zupełnie inny". Do tego możnaby dorzucić ze dwa
      przypadki kobiet po przejsciach choćby i z tego forum (bez pokazywania
      twarzy) to może w paru głowach nieco się rozjaśni.

      Jakiś lekki wakacyjny materiał wspominający o nowej modzie na spędzanie
      wakacji (wcale się nie zdziwię jak TVN coś takiego skręci ) mógłby
      przynieść istotnie więcej szkody.

      Im bardziej zagłębiam się w temat tym mniej szoku a więcej współczucia
      dla tych kobiet. Dali wreszcie pensję i last minute'y a o rozumu dać
      zapomnieli. Może by tak w samolotach rozdawać ulotki. Na jednej stronie
      informacja o tym czego nie wolno przywozić do kraju (znajoma znajomych
      przywiozła se 3 kilogramowego koralowca wyciągniętego z wody - zdaje się
      3 lata jej grożą). Na drugiej stronie garść informacji o "beznessie",
      która wyleje nieco zimnej wody na rozpalone samotne (..serca..) (każdy
      może tutaj wpisać sobie część ciała, którą uzna za stosowną)
    • culebre Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 06:21
      Świetny i potrzebny tekst. Niestety grupa docelowa jest ledwo piśmienna, może
      gdyby to ująć w ramy fotostory z Bravo Girl, tylko takiego bez długich słów...
    • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 08:13
      Ja pierdziu co za pseudonaukowy bełkot. A jakie są źródła kulturowo-
      religijne męskiej seksturystyki na Ukrainę, Tajlandii czy do Polski
      (aliantów)?
      Pełno tu rasistowskich opinii i uprzedzeń wobec Arabów.
      • archivario Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 09:14
        jorgl,ty to juz belkoczesz ,nie tylko glupio ale i bez talentu.Kudy
        ci chlopie do profesjonalistow ! Ty nawet fachowego zargonu nie
        znasz.Zapamietaj na przyszlosc:jak udawac znawce tematu ,trzeba choc
        troche miec pojecia o temacie.Belkot musi stwarzac iluzje
        profesjonalizmu a nie przemyslenia kogos ,kto zostal poslany do
        dupy przez Polki i wymadrza sie by dowartosciowac siebie samego.Amen
        • jorgl Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 12:13
          Do jakich profesjonalistów! jakiego żargonu? a co ja jestem zaproszony do TVN w roli komentatora? Iluzję profesjonalizmu? o co ty walczysz? Jeżeli masz zastrzezenia do jakiejs mojej tezy, czy spostrzeżenia, ktore wyniosłem z doswiadczenia to tylko mogę sie domyslać która mogła wywołac w tobie takie emocje:) Bo ty nic nie powiedziałeś, tylko zaatakowałeś mnie. Nie będę tego ciągną żeby nie przesunąć dyskusji na tor: czy zachowania dewiacyjne są normalne? Ciekawe czy ty coś z tego rozumiesz? Mam wątpliwości, rozwiej je i napisz z czym się nie zgadzasz i dlaczego? Tylko pamiętaj żeby było na temat.
      • rikifiki Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 09:28
        niemamweny2 napisał:

        > Ja pierdziu co za pseudonaukowy bełkot. A jakie są źródła
        kulturowo-
        > religijne męskiej seksturystyki na Ukrainę, Tajlandii czy do
        Polski
        > (aliantów)?

        W tym sek ze nie ma zadnych poza sexem.
        > Pełno tu rasistowskich opinii i uprzedzeń wobec Arabów.

        Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakimi rasistami sa arabowie.
        • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 10:56
          rikifiki napisał:
          > Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakimi rasistami sa arabowie.

          Jeśli nawet tak jest to co w związku z tym? Czy to cokolwiek
          usprawiedliwia?
      • zdzisiek66 Wy rasiści wstrętni, wy :) 27.08.10, 09:53
        Co tak długo, dopiero na końcu wątku ktoś wyjechał z rasizmem, a to przecież
        taki oczywisty "argument" w dyskusji, gdy prawdziwych argumentów się nie ma :)
        Przypomina mi się od razu jedna z dziewczyn słynnego Simona Mola "poszłam z nim
        do łóżka, żeby nie pomyślał, że jestem rasistką".
        • niemamweny2 Re: Wy rasiści wstrętni, wy :) 27.08.10, 10:59
          zdzisiek66 napisał:

          > Co tak długo, dopiero na końcu wątku ktoś wyjechał z rasizmem, a
          to przecież
          > taki oczywisty "argument" w dyskusji, gdy prawdziwych argumentów
          się nie ma :)
          > Przypomina mi się od razu jedna z dziewczyn słynnego Simona
          Mola "poszłam z nim
          > do łóżka, żeby nie pomyślał, że jestem rasistką".

          Misiu puszysty, o udowodnienie czego Ci chodzi?
      • algomas Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 10:12
        niemamweny2 napisał:

        > Ja pierdziu co za pseudonaukowy bełkot. A jakie są źródła
        kulturowo-
        > religijne męskiej seksturystyki na Ukrainę, Tajlandii czy do
        Polski
        > (aliantów)?
        > Pełno tu rasistowskich opinii i uprzedzeń wobec Arabów.


        A gdzie tu rasizm? Arabowie sa przeciez tej samej rasy co Polacy,
        Wlosi czy Hiszpanie:-)
        • rikifiki Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 11:04
          algomas napisał:

          > niemamweny2 napisał:
          >
          > > Ja pierdziu co za pseudonaukowy bełkot. A jakie są źródła
          > kulturowo-
          > > religijne męskiej seksturystyki na Ukrainę, Tajlandii czy do
          > Polski
          > > (aliantów)?
          > > Pełno tu rasistowskich opinii i uprzedzeń wobec Arabów.
          >
          >
          > A gdzie tu rasizm? Arabowie sa przeciez tej samej rasy co Polacy,
          > Wlosi czy Hiszpanie:-)

          Wg. arabow jest inaczej,poza tym maja sie za cos wyzszego od
          innych ze wzgledu na ich tzw.religie.
          • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 11:26
            rikifiki napisał:
            > Wg. arabow jest inaczej,poza tym maja sie za cos wyzszego od
            > innych ze wzgledu na ich tzw.religie.
            W zasadzie to samo można by napisać w pewnych kontekstach o Polakach.
            • feel_good_inc Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 12:42
              niemamweny2 napisał:
              > rikifiki napisał:
              > > Wg. arabow jest inaczej,poza tym maja sie za cos wyzszego od
              > > innych ze wzgledu na ich tzw.religie.
              > W zasadzie to samo można by napisać w pewnych kontekstach o Polakach.

              No tak, w końcu ktoś pod tym krzyżem na Krakowskim Przedmieściu stoi.
        • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 11:20
          algomas napisał:
          > A gdzie tu rasizm? Arabowie sa przeciez tej samej rasy co Polacy,
          > Wlosi czy Hiszpanie:-)

          Słuszna uwaga w pełni się zgadzam-masz rację wszyscy przecież
          pochodzimy z Afryki więc nie ma problemu rasizmu. Idąc dalej tym
          tokiem rozumowania niektórzy twierdzą, że chrześcijaństwo (a więc
          też islam) to żydowskie sekty religijne. Mnie to nie przeszkadza.
          • kadyrov5 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 11:30
            niemamweny2 napisał:

            > algomas napisał:
            > > A gdzie tu rasizm? Arabowie sa przeciez tej samej rasy co
            Polacy,
            > > Wlosi czy Hiszpanie:-)
            >
            > Słuszna uwaga w pełni się zgadzam-masz rację wszyscy przecież
            > pochodzimy z Afryki więc nie ma problemu rasizmu. Idąc dalej tym
            > tokiem rozumowania niektórzy twierdzą, że chrześcijaństwo (a więc
            > też islam) to żydowskie sekty religijne. Mnie to nie przeszkadza.

            i przyglup cos pieprzy o Afryce:-)
            Wbij sobie do zakutego lba, ze Arabowie sa rasy bialej, czyli tej
            samej co Polacy, a wiec niechcec do nich nie jest rasizmem. Arabow
            zaliczano do rasy bialej nawet w USA w czasach segregacji rasowej, w
            Ameryce Pd w czasach niewolnictwa, a takze w rasistowskiej RPA za
            apartheidu.

            Arabowie (arab.: عرب `Arab, w pierwotnym znaczeniu: "koczownicy") –
            grupa ludów pochodzenia semickiego zamieszkująca od czasów
            starożytnych Półwysep Arabski. Większość Arabów to ludzie biali,
            choć w Afryce spotkać też można Arabów o negroidalnym wyglądzie.
            pl.wikipedia.org/wiki/Arabowie



            • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 12:01
              kadyrov5 napisał:
              > i przyglup cos pieprzy o Afryce:-)
              > Wbij sobie do zakutego lba, ze Arabowie sa rasy bialej, czyli tej
              > samej co Polacy, a wiec niechcec do nich nie jest rasizmem. Arabow
              > zaliczano do rasy bialej nawet w USA w czasach segregacji rasowej,
              w
              > Ameryce Pd w czasach niewolnictwa, a takze w rasistowskiej RPA za
              > apartheidu.
              >
              > Arabowie (arab.: عرب `Arab, w pierwotnym znaczeniu: "koczowni
              > cy") –
              > grupa ludów pochodzenia semickiego zamieszkująca od czasów
              > starożytnych Półwysep Arabski. Większość Arabów to ludzie biali,
              > choć w Afryce spotkać też można Arabów o negroidalnym wyglądzie.
              > pl.wikipedia.org/wiki/Arabowie
              Fanzolicie Hipolicie.
              Zastanów się dobrze nim coś napiszesz i przypomnij sobie ze szkoły o
              podstawach rasistowskich idei nazistowskich- tym bardziej europejscy
              Żydzi byli rasy białej, co nie uchroniło ich przed zagładą. Rasizm
              nie jedno ma imię (hahaha)
              • feel_good_inc Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 12:40
                niemamweny2 napisał:
                > Fanzolicie Hipolicie.
                > Zastanów się dobrze nim coś napiszesz i przypomnij sobie ze szkoły o
                > podstawach rasistowskich idei nazistowskich- tym bardziej europejscy
                > Żydzi byli rasy białej, co nie uchroniło ich przed zagładą.

                Może sama poczytaj, bo pierniczysz że aż szkoda słuchać. Rasizm nazistowski MIAŁ w swoich założeniach eliminację RASY żydowskiej (semickiej). Każdy, kto przeczyta ich opracowania z zakresu eugeniki (oraz zwyczajną prasę w stylu "poznaj Żyda") dostrzeże próby szukania Żydów na podstawie cech charakteryzujących rasę - rozmiary czaszek, nosa, proporcji ciała. Poniewczasie zorientowali się, że teoria rasowa rozminęła się z rzeczywistością i w Europie praktycznie nie ma Żydów rasy semickiej, więc szybko się ogarnęli i zaczęli eliminować Żydów na podstawie danych osobowych z urzędów podbitych państw. A całość wzięła się z żydowskiej legendy o wygnaniu Żydów z Palestyny i wiary niektórych, że europejscy Żydzi to potomkowie Izraela.
                • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 12:58
                  feel_good_inc napisał:
                  > Może sama poczytaj, bo pierniczysz że aż szkoda słuchać. Rasizm
                  nazistowski MIA
                  > Ł w swoich założeniach eliminację RASY żydowskiej (semickiej).
                  Każdy, kto przec
                  > zyta ich opracowania z zakresu eugeniki (oraz zwyczajną prasę w
                  stylu "poznaj Ż
                  > yda") dostrzeże próby szukania Żydów na podstawie cech
                  charakteryzujących rasę
                  > - rozmiary czaszek, nosa, proporcji ciała. Poniewczasie
                  zorientowali się, że te
                  > oria rasowa rozminęła się z rzeczywistością i w Europie
                  praktycznie nie ma Żydó
                  > w rasy semickiej, więc szybko się ogarnęli i zaczęli eliminować
                  Żydów na podsta
                  > wie danych osobowych z urzędów podbitych państw. A całość wzięła
                  się z żydowski
                  > ej legendy o wygnaniu Żydów z Palestyny i wiary niektórych, że
                  europejscy Żydzi
                  > to potomkowie Izraela.

                  No własnie czyli rasizm może występować też w obrębie jednej białej
                  rasy. Czyli nazywanie kogoś kto przypisuje wszystkim Arabom wspólne
                  cechy rasistą jest prawidłowe. I oto mi chodziło dziękuję za
                  popracie.
                • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 13:17
                  Rasizm nazistowski MIAŁ w swoich założeniach eliminację RASY żydowskiej (semickiej).

                  błędnie zinterpretowali definicję rasy, co w drodze falsyfikacji związanej z
                  eksterminacja Żydów im wyszło
                  pomylili rasę z jej odmianą

                  A całość wzięła się z żydowski
                  > ej legendy o wygnaniu Żydów z Palestyny

                  a to żadna legenda, radze poczytać o konsekwencjach wojny żydowskiej i powstania
                  Bar Kochby
                  choć dla pełni prawdy należy dodać, że w równym stopniu co przesiedlenia
                  rzymskie Żydów z Judei wypedzała bieda i brak perspektyw

                  europejscy Żydzi
                  > to potomkowie Izraela.

                  tak
                  wielu nie pamięta o podziale na Izrael i Judeę
                  przyczynach tego podziału i skutkach
                  • uodzikofska Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 13:22
                    Semickich Zydow Niemcy mordowali, a jeszcze bardziej semiccy
                    Arabowie, ktorzy sa Semitami w czystszym typie niz Zydzi byli
                    sojusznikami Rzeszy. Do dzisiaj wielu Arabow bardzo dobrze wypowiada
                    sie o Adolfie.

                    www.wprost.pl/ar/39002/Duch-muftiego/

                    We wrześniu 1953 roku świat obiegła sensacyjna wiadomość - Adolf
                    Hitler żyje i ukrywa się w Brazylii. Egipski tygodnik "Al Musawwar"
                    poprosił wówczas najbardziej znaczące osobistości Egiptu o napisanie
                    listu do führera III Rzeszy. Większość listów była zgodna z opinią
                    całego świata - przypominano Hitlerowi zbrodnie ludobójstwa, komory
                    gazowe i odmawiano mu prawa powrotu do cywilizacji.
                    Tylko jeden list był odmienny: "Gratuluję panu z całego serca,
                    ponieważ choć pozornie został pan pobity na całej linii, w
                    rzeczywistości jest pan zwycięzcą. (...) Sądzę, że popełnił pan
                    trochę błędów (...), ale jest to panu wybaczone z powodu pańskiej
                    wiary w pana kraj i jego ludzi. To, że stał się pan nieśmiertelny w
                    Niemczech, jest wystarczającym powodem do dumy. Nie powinniś-my być
                    zaskoczeni, widząc pana znów w Niemczech albo nowego Hitlera na
                    pańskim miejscu".
                    Autorem tego listu był Anwar as Sadat, po wojnie bliski
                    współpracownik prezydenta Nasera, wreszcie prezydent Egiptu. Sadat
                    był wychowankiem duchowym Hadżiego Amina al Husajniego, wielkiego
                    muftiego Jerozolimy, przewodniczącego Najwyższego Komitetu Arabów
                    Palestyńskich.
                    • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 13:30
                      No właśnie, wszystko się zgadza, więc jestem przeciwny rasizmowi we
                      wszelkiej postaci, a wypowiedzi na temat Arabów w tym wątku są
                      rasistowskie.
                      • prezes_pan Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 14:04
                        W czym są rasistowskie? Punktowanie różnic kulturowych to rasizm???

                        Wyłącz się, bo zaśmiecasz wątek.
                        • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 14:18
                          A o jakich różnicach mówisz konkretnie?
                          • zicc1 synek, skad ty sie urwales? 27.08.10, 14:59
                            niemamweny2 napisał:

                            > A o jakich różnicach mówisz konkretnie?


                            Jak Polka czy inna Europejka sie pusci z habisiem to co najwyzej
                            zostanie nazwana dziwka, a jak Arabka czy inna muzulmanka zrobi to
                            samo to skonczy z poderznietym gardlem.
                            wyborcza.pl/1,86733,4843469.html

                            Aleyna uciekła z domu, bo rodzice chcieli ją siłą zmusić do
                            małżeństwa ze starszym o 20 lat Turkiem. Rodzina grozi jej śmiercią.
                            W Niemczech podobny dramat może być udziałem nawet 10 tys. kobiet
                            Poszła do pracy w restauracji w pobliskim Montereale Valcellina i
                            tam zakochała się – z wzajemnością – w 31-letnim Massimo,
                            współwłaścicielu lokalu. Jej ojciec nie pochwalał związku i w domu
                            zaczęły się awantury. Chciał wraz z rodziną wrócić do Maroka. 18-
                            letnia Saana pięć tygodni temu spakowała się i wyprowadziła do
                            rodziny Massima, która przyjęła ją jako przyszłą synową. Niebawem
                            mieli się pobrać.

                            We wtorek, gdy udawali się razem do pracy, ojciec dziewczyny
                            zajechał im drogę. Najpierw ciężko zranił nożem Massima, a potem
                            dopadł w lesie uciekającą córkę i poderżnął jej gardło. Specjalnie
                            po to zwolnił się z pracy i rano kupił w sklepie wielki kuchenny nóż


                            www.rp.pl/artykul/364935_Zabil_corke_za_romans.html


                            Marokańczyk poderżnął 18-letniej córce gardło, bo zamieszkała z
                            Włochem. To 37. taki mord

                            Poszła do pracy w restauracji w pobliskim Montereale Valcellina i
                            tam zakochała się – z wzajemnością – w 31-letnim Massimo,
                            współwłaścicielu lokalu. Jej ojciec nie pochwalał związku i w domu
                            zaczęły się awantury. Chciał wraz z rodziną wrócić do Maroka. 18-
                            letnia Saana pięć tygodni temu spakowała się i wyprowadziła do
                            rodziny Massima, która przyjęła ją jako przyszłą synową. Niebawem
                            mieli się pobrać.

                            We wtorek, gdy udawali się razem do pracy, ojciec dziewczyny
                            zajechał im drogę. Najpierw ciężko zranił nożem Massima, a potem
                            dopadł w lesie uciekającą córkę i poderżnął jej gardło. Specjalnie
                            po to zwolnił się z pracy i rano kupił w sklepie wielki kuchenny nóż.


                            To już 37. przypadek, gdy muzułmanin morduje członka swej rodziny we
                            Włoszech. Motywem najczęściej był grzeszny z punktu widzenia islamu
                            styl życia, ale i chorobliwa zazdrość czy odmowa zawarcia
                            zaaranżowanego małżeństwa. W Kalabrii muzułmański uchodźca z Kosowa
                            zamordował 6-letniego syna, bo niesłusznie uznał, że jest on owocem
                            zdrady jego małżonki
                            Jednak Enzo Bortolotti z niechętnej obcym Ligi Północnej, burmistrz
                            Azzano, gdzie mieszka rodzina Dafanich, nie ma wątpliwości.

                            – To był mord religijny. W okolicy mieszka wielu muzułmanów. Oni nie
                            chcą z nami nawet rozmawiać. 11 września 2001 roku wiwatowali na
                            ulicach. Powinni wracać do Afryki – mówi. Były
                            wicenaczelny „Corriere della Sera”, Egipcjanin Magdi Allam, obecnie
                            europoseł, skazany na śmierć przez sądy islamskie z powodu chrztu,
                            który przyjął z rąk Benedykta XVI, napisał w „Libero”: „Kochani
                            Włosi, kochani Europejczycy! Otwórzcie oczy. Ojcowie podrzynający
                            gardła swoim dzieciom to wierzchołek góry lodowej głębokiego zła i
                            tradycji przemocy, które są zakorzenione w islamie”.


                            www.rp.pl/artykul/364935_Zabil_corke_za_romans.html
                            Wszystko zaczeło się niewinnie w Dairout, 313 kilometrów na południe
                            od Kairu. Ona, Hagger Hassouna, muzułmanka. On, Romany Farouk
                            Atallah, chrześcijanin. Nie ważne czy połączyła ich miłość czy
                            zwykła namiętność - tylko muzułmanie mają prawo do obcowania z
                            kobietami innego wyznania, natomiast muzułmanki są własnością islamu
                            i swoich muzułmańskich ojców, mężów, członków rodziny.

                            Kiedy romans wyszedł na jaw - pojawiła się plotka: Romany zrobił
                            komórką zdjęcia ze swoją muzułmańską dziewczyną. Widać na nim jak...
                            wiadomo co. W takiej sytuacji rodzina Hassouny oczywiście
                            postanowiła bronić swojego honoru - dlatego 19 października ojciec
                            Romany został zamordowany (jego syna nie było już w miasteczku).
                            Chociaż morderstwo to za mało powiedziane: w 61-letniego Farouka
                            Atallaha wpakowano 140 naboi, dwóch innych członków jego rodziny
                            zraniono, następnie jego ciało wywleczono z samochodu - i z
                            okrzykami radości i triumfu - poniewierano je po ulicach miasteczka.
                            Ciało Farouka zostało całkowicie zbezczeszczone / zmasakrowane.
                            Jednak czterech zabójców zostało szybko aresztowanych.
                            Od tego czasu muzułmanie kolportują broszury z tekstami typu "Oni
                            muszą umrzeć!", wzywające do "spalenia, zniszczenia i wyczyszczenia
                            kraju z tych niemoralnych niewiernych". Według rządnych krwi
                            naśladowców Proroka "wszyscy Żydzi i chrześcijanie powinni się
                            nauczyć, że muzułmański honor jest cenny". Wzywają także do
                            niszczenia kościołów (które są wg. nich ośrodkami prostytucji) i
                            zabicia kilku (wymienionych z imienia i nazwiska) koptów np.
                            księdza, dwóch okulistów, kopta posiadającego salon odnowy
                            biologicznej i zakład fotograficzny.

                            Muzułmańscy sklepikarze - wiedząc co się święci - już zaczeli
                            oznaczać swoje sklepiki jako będące we władaniu muzułmanów. Czyli
                            nie do zniszczenia.


                            religiapokoju.blox.pl/2009/11/Egipt-od-seksu-do-zbrodni-i-zamieszek.html
                            • niemamweny2 , skad ty sie urwales? 27.08.10, 15:24
                              Dziadziu,

                              A czytałeś jak w Łodzi trzymali dzieci w beczkach po kapuście? Czy z
                              tego wynika, że to jest norma dla polskich obyczajów i zgodne z
                              moralnością katolicką?
                              • zicc1 Re: , skad ty sie urwales? 27.08.10, 16:03
                                niemamweny2 napisał:

                                > Dziadziu,
                                >
                                > A czytałeś jak w Łodzi trzymali dzieci w beczkach po kapuście? Czy
                                z
                                > tego wynika, że to jest norma dla polskich obyczajów i zgodne z
                                > moralnością katolicką?
                                i tych dzieci w beczkach bylo 10 tys?


                                wyborcza.pl/1,86733,4843469.html
                                "
                                Rodzina grozi jej śmiercią. W Niemczech podobny dramat może być
                                udziałem nawet 10 tys. kobiet"

                                Moze napisz cos jeszcze o ksiezach pedofilach:-)
                                Tyle tylko, ze w islamie pedofilia jest calkowicie legalna, bo
                                przeciez sam prorok poslubil 6 latke.


                                Wielki mufti Arabii Saudyjskiej Abdulaziz al- Szejk uważa, że
                                wydawanie za mąż 10-letnich dziewczynek jest dopuszczalne - doniosła
                                w środę panarabska gazeta "Al-Hayat".


                                fakty.interia.pl/swiat/news/arabia-saudyjska-dopuszczalne-sluby-z-10-latkami,1243156,4

                                Ośmioletnia dziewczynka z Arabii Saudyjskiej rozwodzi się z
                                pięćdziesięcioletnim mężczyzną. Rozwód możliwy będzie dzięki
                                ustaleniom, które zawarto poza salą sądową.


                                Dziewczynka została oczywiście zmuszona do poślubienia starszego o
                                42 lata mężczyzny. Ślub możliwy był dzięki transakcji zawartej
                                między 50-letnim Arabem, a ojcem dziewczynki, który "sprzedał" córkę
                                za równowartość 13 tysięcy dolarów. Związek małżeński pomiędzy
                                obojgiem został zawarty w sierpniu.
                                niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Arabia-Saudyjska-8-latka-rozwodzi-sie-z-50-letnim-mezczyzna,wid,11093837,wiadomosc.html



                                Tysiące ubranych w czadory kobiet protestowało w niedzielę przed
                                siedzibą jemeńskiego parlamentu w Sanie. Na plakatach miały wypisane
                                hasła "Nie zakazujcie tego, na co pozwolił Allah" i "Nie naruszajcie
                                prawa szariatu w imię praw i wolności".


                                wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80596,7685074,Kobiety_w_Jemenie_protestuja_przeciwko_zakazowi_malzenstw.html
                                • zicc1 Re: , skad ty sie urwales? 27.08.10, 16:12
                                  Liban:Z doktor Busainą Rahal, ginekolożką z Bejrutu rozmawia Jacek
                                  Hugo-Bader.


                                  Ponad jedna trzecia mieszkańców Libanu to chrześcijanie. Zdarzają
                                  się im małżeństwa z muzułmanami?

                                  Bardzo rzadko. Nie do pomyślenia jest, żeby muzułmanka wyszła za
                                  chrześcijanina. Według arabskiej tradycji dzieci są własnością ojca,
                                  po nim dziedziczą wyznanie. Nie może być tak, żeby kobieta islamu
                                  rodziła chrześcijan. To być nie może! Ale nic nie stoi na
                                  przeszkodzie, żeby było odwrotnie. Dlatego muzułmanie czasem biorą
                                  sobie chrześcijankę za żonę, czasem nawet z Polski.

                                  Rozmawiałem z kilkoma polskimi kobietami, które w trakcie tej wojny
                                  uciekły z
                                  Libanu. Mają muzułmańskich mężów, ale wszystkie ochrzciły dzieci.
                                  Mogą sobie chrzcić. Dla śmiechu. Wobec prawa i tak są one własnością
                                  męża i są
                                  muzułmanami. Głowę dam, że zrobiły to w tajemnicy przed mężem.

                                  Prawda. A gdyby ta k muzułmanka zmieniła religię...

                                  To niemożliwe! Nigdy się nie zdarza! Zostałaby przeklęta. Przez
                                  duchownych,
                                  rodzinę, wspólnotę. Straszne konsekwencje religijne, klątwa,
                                  wygnanie,
                                  śmierć...
                                  religiapokoju.blox.pl/2006/08/Orgazm-po-szyicku.html


                                  religiapokoju.blox.pl/2010/03/Pedofilia-i-obrzezanie-kobiet-na-Bliskim-Wschodzie.html


                                  Strefa Gazy: zdjęcie z masowych ślubów organizowanych przez Hamas. W
                                  tej ceremonii wzięło udział 450 panów młodych (średnia wieku 25-30
                                  lat mężczyzn, średnia wieku "kobiet" - poniżej 10 lat). Po ogromnej
                                  burzy medialnej Hamas zaprzeczył wszystkiemu.




                                  • buuuuuuuu Re: , skad ty sie urwales? 30.08.10, 22:31
                                    Jeszcze jako nastolatka czytałam wyznania księżniczek arabskich.
                                    Opowieści były na prawdę przerażające momentami. One miały
                                    szczęście, pochodziły z rodzin, które pozwalały im na studia za
                                    granicą, narażając się rodzinie. Ale taka prosta dziewczyna z
                                    tradycyjnej rodziny nie znaczy NIC. Kiedyś (niektórzy twierdzą, że
                                    na wsiach jeszcze się po cichaczu zdarza) jak rodziła się
                                    dziewczynka, to tylko ojca decyzją było czy będzie żyła, miał prawo
                                    zakopać ją zaraz po narodzeniu żywcem, jeżeli była którąś z koleji,
                                    a on czekał na syna. Takich przykładów było więcej. O zamążpójściu w
                                    wieku 7 lat nie wspomnę. Niby jest umowa, że do którychś urodzin mąż
                                    nie dotknie żony, ale nikt nie ukrywa, że jest inaczej i nikt męża z
                                    tego nie rozlicza. Córka sprzedana i już, do tematu się nie wraca,
                                    chyba, że splami honor rodziny. Przypadki, kiedy dziewczyna studiuje
                                    są rzadkością i zdarzają się głównie w rodzinach wykształconych i
                                    tych mniej ortodoksyjnych. Zresztą o czym tu gadać. Tam dziewczyna
                                    nie może wyjść do sklepu sama, są jakieś inne prawa dziecka, panny i
                                    mężatki, ale tego już dokładnie nie pamiętam.

                                    Czytałam to dawno temu, więc niestety nie podam kraju, którego
                                    dotyczyło. Ale z tego co wiem zasady są wszędzie podobne, tylko jest
                                    różnica co do ortodoksyjności.

                                    Kilka dni temu był ciekawy program o autorze "Drogi do
                                    Mekki"(Muhammad Asad), który próbował "obudzić" Pakistan i niestety
                                    poniósł klęskę. Z jakichś powodów tak im wygodnie :/ Ale książkę
                                    polecam, pokazuje tą prawdziwą, zapomnianą, pozytywną, choć nie
                                    praktykowaną stronę islamu (sama też wrzuciłam sobie na listę
                                    książek do przeczytania :)).
                                    • buuuuuuuu Re: , skad ty sie urwales? 30.08.10, 22:34
                                      No i prawo męża do posiadania wielu żon - niby pierwsza wyraża
                                      zgodę, ale tak na prawdę nie ma wyjścia. I potem wszystkie klepią
                                      biedę :(
                                    • zicc1 Re: , skad ty sie urwales? 30.08.10, 23:03
                                      buuuuuuuu napisała:

                                      > Kilka dni temu był ciekawy program o autorze "Drogi do
                                      > Mekki"(Muhammad Asad), który próbował "obudzić" Pakistan i
                                      niestety
                                      > poniósł klęskę. Z jakichś powodów tak im wygodnie :/ Ale książkę
                                      > polecam, pokazuje tą prawdziwą, zapomnianą, pozytywną, choć nie
                                      > praktykowaną stronę islamu (sama też wrzuciłam sobie na listę
                                      > książek do przeczytania :)).


                                      On byl z pochodzenia Polakiem, a wlasciwie lwowskim Zydem, ktory
                                      przeszedl na islam.
                          • prezes_pan Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 15:05
                            Konkretnie mówię o diametralnie odmiennym pojmowaniu związku.

                            Kultura europejska

                            - miłość jako cel sam w sobie, cel autonomiczny, w imię którego redukuje się
                            inne życiowe potrzeby
                            - autonomiczne i podmiotowe traktowanie partnera
                            - szczerość w wyznawaniu uczuć i pragnień
                            - wtórna bądź żadna rola religii w związku
                            - dziecko jako dobro wspólne obojga partnerów

                            Kultura arabska

                            - związek jako środek do celu, którym jest władza, bogactwo, dobro wspólnoty
                            rodzinnej i etnicznej
                            - instrumentalne i przedmiotowe traktowanie partnera
                            - strategia mimikry w wyznawaniu uczuć, wyraźna cezura pomiędzy okresem zalotów,
                            a "wzięciem partnera w posiadanie" (ślub)
                            - dominująca rola religii i jej nakazów w związku
                            - dziecko jako własność wspólnoty arabskiej

                            To są pierwsze z brzegu różnice kulturowe. Jeśli dla Ciebie ich punktowanie
                            stanowi rasizm, to ja się wyłączam, bo z głupkami nie rozmawiam.
                            • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 15:21
                              A skąd to taką uczoną wiedzę posiadłeś?
                              • prezes_pan Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 15:33
                                Jesteś trollem lub idiotą. Żegnam.
                                • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 15:41
                                  Chłopie, piszesz takie bzdury i farmazony, że nie wiadomo czy płakać
                                  czy śmiać się a potem próbujesz mnie obrazić.
                                  Kultura europejska

                                  - miłość jako cel sam w sobie, cel autonomiczny, w imię którego
                                  redukuje się
                                  inne życiowe potrzeby
                                  - autonomiczne i podmiotowe traktowanie partnera
                                  - szczerość w wyznawaniu uczuć i pragnień
                                  - wtórna bądź żadna rola religii w związku
                                  - dziecko jako dobro wspólne obojga partnerów
                                  • rikifiki Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 15:50
                                    niemamweny2 napisał:

                                    > Chłopie, piszesz takie bzdury i farmazony, że nie wiadomo czy
                                    płakać
                                    > czy śmiać się a potem próbujesz mnie obrazić.
                                    > Kultura europejska
                                    >
                                    > - miłość jako cel sam w sobie, cel autonomiczny, w imię którego
                                    > redukuje się
                                    > inne życiowe potrzeby
                                    > - autonomiczne i podmiotowe traktowanie partnera
                                    > - szczerość w wyznawaniu uczuć i pragnień
                                    > - wtórna bądź żadna rola religii w związku
                                    > - dziecko jako dobro wspólne obojga partnerów

                                    Ty rzeczywiscie nie masz weny.Sek w tym ze to co w krajach np.
                                    europejskich,wiec zdecydowanie o korzeniach chrzescijanskich
                                    uznawane jest za patologie i co za tym idzie karane w krajach
                                    islamskich jest dopuszczone,wrecz uznawane za wskazane.Dla przykladu
                                    tzw. mordy honorowe.Malzenstwa z dziewczynkami po pierwszym okresie-
                                    w Europie=pedofilia,na BW nic nienormalnego.Jeszcze wyliczac?Dlugo
                                    by mozna,ale jak widac do Ciebie i tak zadne argumenty nie docieraja
                                    wiec poprzestane na tym.
                                    • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 15:59
                                      Dejże mi jakiegoś wiarygodnego (a nie z jakiejś strony oszołomów)
                                      linka od ilu lat można wychodzić za mąż w Egipcie, bo o zezwoleniu
                                      prawa na mordy honorowe w Egipcie chyba sam wiesz, że przegiąłeś.

                                      Ponadto weź pod uwagę, że obyczaje w Europie też się zmieniały przez
                                      lata.
                                      • zicc1 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 16:21
                                        niemamweny2 napisał:

                                        > Dejże mi jakiegoś wiarygodnego (a nie z jakiejś strony oszołomów)
                                        > linka od ilu lat można wychodzić za mąż w Egipcie, bo o
                                        zezwoleniu
                                        > prawa na mordy honorowe w Egipcie chyba sam wiesz, że przegiąłeś.
                                        >
                                        > Ponadto weź pod uwagę, że obyczaje w Europie też się zmieniały
                                        przez
                                        > lata.

                                        Były wicenaczelny „Corriere della Sera”, Egipcjanin Magdi Allam,
                                        obecnie europoseł, skazany na śmierć przez sądy islamskie z powodu
                                        chrztu, który przyjął z rąk Benedykta XVI, napisał
                                        w „Libero”: „Kochani Włosi, kochani Europejczycy! Otwórzcie oczy.
                                        Ojcowie podrzynający gardła swoim dzieciom to wierzchołek góry
                                        lodowej głębokiego zła i tradycji przemocy, które są zakorzenione w
                                        islamie”.

                                        www.rp.pl/artykul/364935_Zabil_corke_za_romans.html
                                        Magdi Cristiano Allam (arab. مجدي علام) (ur. 22 kwietnia 1952 w
                                        Kairze) – włoski dziennikarz, publicysta i polityk pochodzenia
                                        egipskiego, od 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego.


                                        pl.wikipedia.org/wiki/Magdi_Allam



                                        • zicc1 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 16:27
                                          Sir Ahmed Salman Rushdie (ur. 19 czerwca 1947 roku w Bombaju, arab.:
                                          أحمد سلمان رشدی, hindi: अहमद सलमान रश्दी), brytyjski pisarz i eseista
                                          indyjskiego pochodzenia, specjalizujący się w tematach związanych z
                                          Subkontynentem Indyjskim.

                                          Jego najsłynniejszą powieścią są Szatańskie wersety, wzorowane po
                                          części na powieści Bułhakowa Mistrz i Małgorzata. Książka,
                                          podejmująca problematykę początków islamu spotkała się z niezwykłą
                                          wrogością w krajach muzułmańskich. Rushdie został wyklęty przez
                                          wyznawców tej religii, a jego książki płonęły na stosach. Po
                                          oficjalnym ogłoszeniu przez ajatollaha Chomeiniego fatwy przeciwko
                                          niemu, nakazującej każdemu wiernemu muzułmaninowi zabicie go, musi
                                          żyć w ukryciu pod stałą ochroną policji. W latach 2004-2006 pełnił
                                          funkcję prezydenta amerykańskiego PEN Center.

                                          Brytyjska królowa Elżbieta II nadała w 2007 Rushdiemu szlachectwo,
                                          wywołując w świecie islamu skandal i oburzenie
                                          pl.wikipedia.org/wiki/Salman_Rushdie
                                        • niemamweny2 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 18:47
                                          Idze, idze i poczytaj że se bajtloku wikipedie na temat wieku w którym
                                          można brać ślub w Egipcie (w zasadzie nawet angielskiego nie musisz
                                          znać).
                                          • gail7 Co do Egiptu... 27.08.10, 18:52
                                            niemamweny2 napisał:

                                            A dzieci?

                                            Pierwsze dziecko przychodzi na świat dwunastoletniej matce, nawet
                                            młodsze matki nie są rzadkością. O żadnej antykoncepcji nie ma mowy.
                                            One uważają, że dzieci to dar Allaha. Wiedza o organizmie człowieka
                                            jest szczątkowa, z rozmów z nimi widzę, że nie rozróżniają
                                            podstawowych organów, znanych laikowi w Europie: płuc, serca,
                                            żołądka. Mówią raczej: „Mam tu ogień, boli”. Nie mają najmniejszego
                                            pojęcia o podstawowej higienie. Nawet pielęgniarki na wsi nie
                                            dezynfekują skóry przed zastrzykiem
                                            archiwum.polityka.pl/art/niedola-z-boskiej-woli,395633.html

                                            > Idze, idze i poczytaj że se bajtloku wikipedie na temat wieku w
                                            którym
                                            > można brać ślub w Egipcie (w zasadzie nawet angielskiego nie
                                            musisz
                                            > znać).


                                            • uodzikofska lepsze 27.08.10, 19:02

                                              Ci ludzie hodują córki jak tuczniki, by je sprzedać bogatym Arabom -
                                              mówi egipski działacz Wail Karam. Chodzi o popularny w Egipcie
                                              proceder wydawania dziewczynek bogaczom z Zatoki Perskiej, którzy
                                              zwykle porzucają je zaraz po powrocie do domu



                                              Słyszałem o 17-latce, którą ojciec wydał za mąż już 10 razy! Za
                                              każdym razem inkasował sutą zapłatę, a wszystko pod pozorem
                                              dochowania wierności religii i prawu - opowiada Karam.

                                              Wielu opływających w petrodolary Saudyjczyków, Kuwejtczyków i
                                              Omańczyków co roku jedzie do Egiptu na wakacje, gdzie kupują sobie
                                              młode żony. Przed powrotem do kraju szybko się rozwodzą, choć czasem
                                              mąż zabiera dziewczynę i robi z niej służącą.





                                              Muszira Hattab, egipska minister ds. rodziny, rozpoczęła kampanię,
                                              która ma ograniczyć liczbę takich małżeństw. Na pierwszy ogień
                                              poszły podkairskie wioski, gdzie jest straszna bieda. To tu
                                              najchętniej zaglądają bogaci poszukiwacze tymczasowych żon.

                                              Z ankiety przeprowadzonej w najbiedniejszych okolicach Kairu wynika,
                                              że 74 proc. dziewczyn w wieku poniżej 18 lat przynajmniej raz wyszło
                                              w ten sposób za mąż. Od 2006 r. w całym Egipcie zrobiło to co
                                              najmniej 40 tys. dziewczyn, a z takich związków urodziło się 150
                                              tys. dzieci.

                                              - Będziemy mówić tym ludziom, że naruszają prawo - mówiła min.
                                              Hattab w telewizji. - Przecież bieda nie usprawiedliwia sprzedawania
                                              córek!

                                              Władze uruchomiły telefon zaufania dla rodziców, którzy rozważają
                                              wydanie córki za mąż albo już to zrobili. Mogą poradzić się prawnika
                                              albo po prostu dowiedzieć się, że łamią egipskie prawo. Przeważnie
                                              bowiem za mąż wydawane są dziewczęta niemające 18 lat, a dopiero
                                              wtedy Egipcjanka może wychodzić za mąż. Jednak władzom trudno jest
                                              kontrolować takie małżeństwa, bo nigdzie nie są one rejestrowane.

                                              Min. Hattab chce włączyć do akcji imamów. - Muszą tłumaczyć ludziom
                                              w meczetach, że nie wolno robić takich rzeczy, zasłaniając się
                                              islamem - mówi.

                                              Lecz w islamie tzw. małżeństwa czasowe są całkowicie legalne. Są dwa
                                              rodzaje takich związków: szyickie "dla przyjemności" i sunnickie "w
                                              podróży". Bogacze żeniący się w Egipcie korzystają z tej drugiej
                                              formy.

                                              We wszystkich małżeństwach czasowych chodzi mniej więcej o to samo -
                                              ludzie pobierają się na jakiś czas, w myśl prawa religijnego są
                                              traktowani jak pełnoprawni małżonkowie, ale zamiast zapewnić żonie
                                              dom i utrzymanie, mąż jednorazowo wypłaca jej mahr - dar małżeński,
                                              czyli zwykle sowitą zapłatę. Reszta go nie obchodzi, łącznie z
                                              utrzymaniem ewentualnego dziecka.

                                              Egipska ekspert od Islamu Malika Razaz przypomina, że takie
                                              małżeństwa to żadna nowość. - Od 15 lat ostrzegałam, że trzeba jakoś
                                              je uregulować, ale wszyscy czekali, aż wydarzy się katastrofa -
                                              irytuje się. - Przecież wykorzystanie młodej dziewczyny za pieniądze
                                              to żadne małżeństwo, to zwykły handel, i to wyjątkowo podły.

                                              Według Razaz umowy są zawierane między ojcem a kandydatem na męża,
                                              często przy udziale prawnika. Dziewczyna zwykle nie ma nic do
                                              gadania.

                                              - Mój Boże, to taki wstyd dla całego Egiptu - ubolewa Madżdi Afifi,
                                              egipski deputowany. - Przecież tak naprawdę ci mężczyźni są jak
                                              gwałciciele, a te dziewczyny jak prostytutki!

                                              Kampania nie pójdzie gładko, bo małżeństwa czasowe są głęboko
                                              zakorzenione w tradycji społeczeństw muzułmańskich. W kwietniu 2006
                                              r. Światowa Liga Muzułmańska wydała fatwę, w której ostatecznie
                                              sankcjonuje związki, w których kobieta "zrzeka się domu i utrzymania
                                              i zgadza się, żeby mężczyzna przychodził do niej, kiedy tylko
                                              zechce, w dzień i w nocy".

                                              Także wielki szyicki ajatollah Ali As-Sistani przypomina, że w takim
                                              związku kobieta "nie ma prawa wymagać od męża opieki ani wsparcia
                                              finansowego, nawet jeśli spodziewa się dziecka".

                                              Poza tym takie związki mają sporo zwolenników, którzy przypominają,
                                              że zawierano je już w początkach islamu, kiedy Arabowie podbijali
                                              świat i spędzali długie miesiące z dala od domu.

                                              Proceder na jakiś czas zakończył drugi kalif Umar w VII w.,
                                              zakazując małżeństw czasowych jako cudzołóstwa. Do islamu
                                              sunnickiego wróciły dopiero w XIX w. właśnie w Egipcie, gdzie w 1999
                                              r. zostały zalegalizowane przez Muhammada At-Tantawiego, szefa
                                              jednej z najważniejszych instytucji świata islamu, uniwersytetu Al-
                                              Azhar.

                                              Egipt to niejedyne miejsce, gdzie bogaci mieszkańcy Arabii
                                              Saudyjskiej, Kuwejtu, Omanu i Bahrajnu szukają sobie wakacyjnej
                                              żony. W tym samym celu, choć na mniejszą skalę, jeżdżą do innych
                                              biednych państw arabskich, takich jak Syria i Jemen, gdzie zawsze
                                              znajdą rodzinę gotową oddać im córkę

                                              Więcej...
                                              wyborcza.pl/1,76842,6943174,Zona_tymczasowa__czyli_egipski_przeboj_eksportowy.html#ixzz0xpJkW1Qs
                                              • anianeczka Re: lepsze 28.08.10, 16:20
                                                uodzikofska napisał:
                                                > Słyszałem o 17-latce, którą ojciec wydał za mąż już 10 razy! Za
                                                > każdym razem inkasował sutą zapłatę, a wszystko pod pozorem
                                                > dochowania wierności religii i prawu - opowiada Karam.

                                                ciekawe jak wydał 10 razy za mąż skoro muszą być dziewicami ha ha
                                    • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 18:36
                                      Malzenstwa z dziewczynkami po pierwszym okresie-
                                      > w Europie=pedofilia,na BW nic nienormalnego

                                      to akurat jest kwestią rozwoju cywilizacji
                                      bo na etapie feudalnym również w Europie dojrzewanie fizyczne oznaczało dorosłość
                                      dopiero późnej przesunięto akcent z dojrzałości fizycznej na umownie pojmowaną
                                      psychiczną co wiązało się raczej z wydłużaniem się okresu życia człowieka w ogóle
                                      przy średniej długości życia wynoszącej zirka 30 lat trudno było odwlekać moment
                                      rozpoczęcia prokreacji;)

                                      problem BW -ścislej islamu tkwi rzecz jasna w Koranie
                                      w którym Mohhameed dość szczegółowo opisał zasady życia ówczesnego społeczeństwa
                                      stąd postępowanie zgodnie z Koranem w coraz większym stopniu będzie skutkować
                                      dysonansem
                                      • rikifiki Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 21:06
                                        samentu napisał:

                                        > Malzenstwa z dziewczynkami po pierwszym okresie-
                                        > > w Europie=pedofilia,na BW nic nienormalnego
                                        >
                                        > to akurat jest kwestią rozwoju cywilizacji
                                        > bo na etapie feudalnym również w Europie dojrzewanie fizyczne
                                        oznaczało dorosło
                                        > ść
                                        > dopiero późnej przesunięto akcent z dojrzałości fizycznej na
                                        umownie pojmowaną
                                        > psychiczną co wiązało się raczej z wydłużaniem się okresu życia
                                        człowieka w ogó
                                        > le
                                        > przy średniej długości życia wynoszącej zirka 30 lat trudno było
                                        odwlekać momen
                                        > t
                                        > rozpoczęcia prokreacji;)

                                        W Europie nawet 1000 lat temu raczej nie praktykowano malzenstw z
                                        8latkami.
                                        >
                                        > problem BW -ścislej islamu tkwi rzecz jasna w Koranie
                                        > w którym Mohhameed dość szczegółowo opisał zasady życia ówczesnego
                                        społeczeństw
                                        > a
                                        > stąd postępowanie zgodnie z Koranem w coraz większym stopniu
                                        będzie skutkować
                                        > dysonansem

                                        Raczej nie z koranem tylko z surami opisujacymi zycie mahometa
                                        ktory to najmlodsza zona gdy ja poslubil miala 6 lat(Aisza),ale
                                        tylko ze wzgledu na prosbe jeje ojca z rozpoczeciem zaczekal do
                                        pierwszego okresu(chcial wczesniej zapewne).Wiec skoro to bylo dobre
                                        dla proroka to wychodza z zalozenia ze i dla nich takze.
                                        >
                                        • marina.sy Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 21:45
                                          > W Europie nawet 1000 lat temu raczej nie praktykowano malzenstw z
                                          > 8latkami.

                                          Z ośmiolatkami może nie, ale sztandarowy przykład - Danusia z "Krzyżaków" miała
                                          12 lat. Poza tym w europejskich rodach królewskich też działy się dziwne rzeczy.
                                          • ballestrem Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 28.08.10, 09:32
                                            marina.sy napisała:

                                            > > W Europie nawet 1000 lat temu raczej nie praktykowano malzenstw z
                                            > > 8latkami.
                                            >
                                            > Z ośmiolatkami może nie, ale sztandarowy przykład - Danusia
                                            z "Krzyżaków" miała
                                            > 12 lat. Poza tym w europejskich rodach królewskich też działy się
                                            dziwne rzeczy
                                            > .


                                            6 latkami, bo Aisza, zona Mahometa, miala 6 lat.... kazdy muzulmanin
                                            powinien nasladowac proroka.

                                            pl.wikipedia.org/wiki/Aisza
                            • triss_merigold6 Podziwiam 27.08.10, 16:26
                              Podziwiam wysiłek jaki wkładacie w wyjaśnianie gęsiom istoty różnic
                              kulturowych oraz konsekwencji tychże. Ze swojej strony gęsiom
                              polecam lekturę stosowną i niezbyt skomplikowaną dla
                              laików "Zderzenie cywilizacji" Huntingtona. Nieco się
                              zdeaktualizowały pewne fragmenty, ale na początek ujdzie.
                              • uodzikofska Ten Niemamweny cos tam 27.08.10, 16:33
                                To jakis ciemny wiesniak z podkrakowskiej wiochy, ktory nie ma
                                pojecia o otaczajacym go swiecie. Widac po jego wiejskich wkretach,
                                ze pochodzi z okolic Bochni czy jakiegos Brzeska. To sie czuje:-)
                • uodzikofska nawet badania genetyczne pokazuja, ze to nie legen 27.08.10, 13:42
                  feel_good_inc napisał:

                  > A całość wzięła się z żydowski
                  > ej legendy o wygnaniu Żydów z Palestyny i wiary niektórych, że
                  europejscy Żydzi
                  > to potomkowie Izraela.
                  >

                  Badania genetyczne udowodniły, że Żydzi wywodzą się z ziemi Izraela.
                  I Palestyńczycy też. Ani u jednych, ani u drugich genetyka nie
                  znalazła genu "prawa własności" do tego skrawka ziemi. Zapewne
                  dlatego, że nauki biologiczne są bezradne wobec problemów
                  politycznych i społecznych.
                  Dzięki badaniom szerokogenomowym, a dokładniej tzw. analizie
                  polimorfizmów pojedynczych nukleotydów (SNP), Ostrerowi udało się
                  pokazać cechy wspólne tych populacji oraz dzielące je różnice -
                  ocenia prof. Grzybowski. - Widać, że pod względem genetycznym
                  populacje żyjące w diasporze skupiają się w trzy grupy, co jest
                  zgodne z historycznym podziałem na aszkenazyjczyków, sefardyjczyków
                  i bliskowschodnich mizrachów. Widać też, że wszystkie trzy wywodzą
                  się z Bliskiego Wschodu i są - choć w różnym stopniu - spokrewnione
                  z tubylczą ludnością palestyńską. Z drugiej strony w obrębie tych
                  grup ujawnia się pewna stratyfikacja, czyli rozwarstwienie. Żydzi
                  europejscy - aszkenazyjczycy żyjący na wchodzie i na północy oraz
                  sefardyjczycy zamieszkujący na południu - oraz Żydzi syryjscy są
                  sobie bliżsi genetycznie i dość dobrze odróżniają się od Żydów
                  bliskowschodnich.



                  wyborcza.pl/1,98077,8172171,Narod_nie_ma_genow.html?as=1&startsz=x

    • losiu4 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 12:19
      cóż, hodowla panienek do przelecenia. Może sam się wybiorę by
      skorzystać? I nie chodzi mi o profity finansowe, co mi szkodziłoby
      przelecieć jakieś chętne cialko?

      Pozdrawiam

      Losiu
    • ro_br_rt Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 12:35
      Witam.
      Nareszcie trafiłem na coś bardzo ciekawego. Tego forum raczej unikam
      bo nie interesują mnie przeżycia i rozterki w stylu dałam d... i czy
      on mnie kocha. Obojętnie czy w Egipcie czy w Polsce czy gdziekolwiek
      indziej. Ale czytając zaczyn i dalszą dyskusję jestem pod wrażeniem.
      Na szczęście nie wszyscy są tak absolutnie poprawni. Na szczęście
      niektórzy myślą. Proszę nie podejrzewać mnie o antyarabskie fobie.
      Jestem zachwycony ich kulturą, która wydała tylu wielkich
      matematyków, lekarzy, pisarzy czy architektów. Zwiedzając kraje
      arabskie jestem nimi oczarowany. Mam kilku przyjaciół wśród Arabów.
      Dzięki Arabom po części Europa stała się ucywilizowana. Przeraża
      mnie jednak dzisiejszy islam. Kiedy czyta się Koran wnikliwie łatwo
      zauważyć, że nie jest to religia miłości i pokoju. Dzisiejsi
      politycy i media wpajają nam zasady politycznej poprawności, miłości
      i demokracji, a historia uczy, że stara rzymska maksyma "chcesz
      pokoju zbrój się" nadal jest aktualna. Można Arabów lubić, trzeba
      ich szanować ale trzeba być na tyle silnym aby potrafić się przed
      nimi obronić. Nie łudźmy się, że cud z 732 roku z bitwy pod
      Poitiers się powtórzy. W poprawnej Europie nie ma drugiego Karola
      Młota. Wręcz przeciwnie, pozwala się na burki, odrębne szkoły itp.
      Europejczycy żyjący w krajach islamu czy turyści tam podróżujący
      muszą poddać się rygorom religii islamskiej. Arabowie w Europie nie
      (bo też co to za religia jest w Europie). Nasza demokracja jest po
      części też naszą słabością. A większość naszych kobiet, które
      puszczają się z arabskimi ręcznikowymi, sprzedawcami kebabu czy
      kelnerami to konie trojańskie w systemie europejskich wartości.
      Dlaczego nie czyta się na tym forum, że jestem szczęśliwa w związku
      z arabskim lekarzem, dyrektorem banku, nauczycielem akademickim,
      inżynierem czy kimś w tym rodzaju? Jeśli te Panie chcą się puszczać
      to tylu jest przystojnych Włochów, Hiszpanów, Greków (urodą od
      Arabów niewiele odbiegających a mentalnie jednak innych). Dla Arabów
      są te Panie tylko celem osiągnięcia majątku, pozycji i nadewszystko
      paszportu UE. Wśród moich znajomych mam koleżankę, która przeszła
      przez takie zauroczenie potem piekło. Dziś żyje w strachu czy jej
      arabski mąż nie pojawi się czasem w Polsce aby odebrać jej dziecko.
      Arabowie chcą odzyskać choć część Europy bo tu przecież już byli.
      Dlatego tak bardzo podoba mi się ten wątek bo zobaczyłem jak wiele
      jest osób myślących podobnie jak ja i rozumiejących ten problem. Mam
      też nadzieję, że dzięki tej dyskusji choć małej części
      niezdecydowanych otworzą się oczy na szerszy problem niż tylko
      wakacyjny egipski romans pod piramidami.
      Pozdrawiam
      • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 13:06
        > Dzięki Arabom po części Europa stała się ucywilizowana

        przesada, dzięki Arabom Europejczycy ponownie zainteresowali się swoim antycznym
        dziedzictwem
        poza tym - jak wiemy nasze cywilizacje, choć genetycznie z sobą związane różnią się
        cywilizacja europejska powstała na gruncie bliskowschodnich wpływów, ale jest
        zupełnie nową jakością

        Kiedy czyta się Koran wnikliwie łatwo
        > zauważyć, że nie jest to religia miłości i pokoju

        też się nie mogę zgodzić,
        pamiętaj że islam powstał jako herezja chrześcijaństwa w konfrontacji z
        agresywna i nietolerancyjną ortodoksją chrześcijańską
        jego szybki rozwój na Bliskim Wschodzie właśnie na tym polegał, iż było to
        tolerancyjne chrześcijaństwo
        dopiero w IX wieku po obu stronach uznano, iż herezja tak dalece różni się od
        oryginału, że jest to nowa religia
        i od tego czasu (rządów Fatymidów)islam porzucił tez swoją tolerancyjność stając
        się opresyjny jak ortodoksja chrześcijańska
        paradoks dzisiejszych czasów polega na tym, iz chrześcijaństwo dzisiejsze jest
        (musi być) tolerancyjne
        zaś islam wciąz jest nietolerancyjny
        ale ta nietolerancja wynika rzecz jasna z słabości a nie siły
        kler muzułmański doskonale zdaje sobie sprawę, iż dzisiejszy islam jest na tyle
        nieatrakcyjny, że gdyby nie groźba kary śmierci za odstepstwo wyznawcy
        zagłosowali by nogami tak jak to się dzieje dziś w Indiach, w których z roku na
        rok chrześcijaństwo rośnie w siłach mimo, że jest kompletnie obce kulturowo


        Nie łudźmy się, że cud z 732 roku z bitwy pod
        > Poitiers się powtórzy

        ależ tam nie było żadnego cudu
        zwyczajnie Abd er Rahman popełnił całą masę błędów z szturmem umocnionego na
        wzgórzu przeciwnika włącznie co zresztą przypłacił zyciem - równie dobrze można
        by mówić że bitwa pod Warną dla Turków była cudem
        a nie była
        tam Władysław chciał być jak Aleksander Wielki pod Issos
        Aleksander miał farta i mu się udało, zaś Władysław wyjątkowego pecha i jego
        ryzykanctwo skończyło się jak skończyło
    • losiu4 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 12:50
      panienki, nie słuchajcie dewotek i dewotów w moherowych beretach.
      Słuchajcie wybiórczej. Puszczajcie się na prawo i na lewo. Tak jest
      kul, trendi i w ogóle. Może nawet sam skorzystam przy okazji :)

      Pozdrawiam

      Losiu
      • marina.sy Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 14:50
        A korzystaj, kto Ci broni? Jeżeli znajdziesz chętną albo chętne to w czym
        problem? Kobieta ma takie samo prawo realizować swoje potrzeby seksualne jak
        mężczyzna, ale nie o tym jest ten wątek. Fajnie się to czytało dopóki nie
        zleciały się jełopy wpychające swoje trzy grosze nt feministek, puszczalstwa i
        swoich kompleksów.
        • ro_br_rt Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 15:52
          WWitam.
          1.Nie zgodzę się do końca. Plemion doryckich i jońskich nie wywodziłbym z
          Bliskiego Wschodu. A to starożytnych Greków uważa się za protoplastów
          cywilizacji europejskiej.Pochodzenie Etrusków nie jest znane. Niektórzy widzą
          ich prapoczątki w Mezopotamii ale to chyba mało prawdopodobne. Rzym to
          generalnie produkt latyński. Plemiona celtyckie też nie mają korzeni na Bliskim
          Wschodzie. Nie mówiąc o plemionach germańskich i słowiańskich.
          2. Islam z herezją chrześcijańską nie ma nic wspólnego. Należy co prawda razem
          jeszcze z judaizmem do rodziny religii monoteistycznych i ma z tymi religiami
          wiele wspólnego ale tylko dlatego, że rozwijał się na terenach zajętych przez te
          dwie starsze religie. Siłą rzeczy musi w nim być wiele zapożyczeń. Co do
          słabości dzisiejszego chrześcijaństwa w pełni się zgadzam. A islam (zwłaszcza
          ortodoksyjny)rośnie w siłę. A motywacją bynajmniej nie jest kara śmierci za
          odstępstwa.
          3. To nie Abd-ar Rahman popełniał błędy. A jeśli nawet to były one wymuszone
          przez Karola. Wytrwałość wojsk Karola (nie spotykana zbyt często w jego armii)
          oraz skuteczna pomoc Oda przesądziły o losach bitwy i wojny. Podbój arabski
          został zahamowany.
          Ale w wielu punktach zgadzam się z Panem.
          Pozdrawiam
          • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 18:24
            ad 1.
            bo i ja nie wywodzę, pokazuję tylko, że impulsem tworzącym naszą cywilizację był
            impuls bliskowschodni
            ale też już w pierwszym poście zauważam, że impuls ten szedł przez wiele
            przekaźników i na każdym etapie tracił swoją bliskowschodniość
            (w skrócie tak to wyglądało Mezopotamia - Asyria - Fenicja - Grecja - Rzym -
            zromanizowana Galia - Frankowie - Niemcy (czyli Frankowie zjednoczeni) - Polacy)
            jesteśmy 9 wodą po kisielu;)

            ad 2.
            islam jest herezją chrześcijaństwa
            zasadniczno powstał on z połączenia elementów chrześcijańskich i zoroastryjskich
            z niewielką domieszką judaizmu (gdzieś tak w proporcjach 60x35x5)
            jest indywidualnym dziełem kupca Mohamada opartym o jego refleksje z podróży
            handlowych po Bliskim Wschodzie

            ad 3.
            prosze pamiętać, iż nawet po interwencji Odona bitwa dla Arabów wcale nie
            musiała być przegrana
            mieli spora przewagę liczebną
            gdyby ar Rahman nie atakował wzgórza, a zwłaszcza gdyby nie robił tego osobiście
            i nie zginął wynik mógłby być zupełnie inny
            a tak stało się niewiele, bo w nocy Arabowie się w obozie policzyli, stwierdzili
            że wodza nie ma i spokojnie i karnie wrócili do siebie
            znaczenie bitwy pod Poiteres jest niewielkie
            reszta to efekt propagandy i tradycji powtarzania w typie iż "Słowacki wielkim
            poetą był";)
            prosze nie zapominać, iż po tej "wielkiej" klęsce Arabowie zdołali podbić
            jeszcze Sycylie, Sardynię Korsykę, a nawet założyć bazę w samej Ostii
            • zicc1 Polecam ten wywiad 27.08.10, 18:32
              A zatem czym jest islam? Skąd pochodzi?

              Pierwszym kluczem do zrozumienia islamu jest dotarcie do jego
              korzeni. Islam wywodzi się z sekty, herezji judeo-chrześcijańskiej
              pierwszych wieków - ebionitów (z greckiego) lub nazarejczyków (z
              hebrajskiego) lub jeszcze inaczej judeonazarejczyków. Sama nazwa nie
              jest tu istotna, wiadomo, że dotyczy tej samej sekty.

              Ebionici (nazarejczycy) uważali się z jednej strony za żydów, gdyż
              dokładnie przejęli ich tradycje, lecz w rzeczywistości nimi nie
              byli, ponieważ uznawali Jezusa jako proroka, którego żydzi
              odrzucili. Z drugiej strony uważali się również za chrześcijan, gdyż
              uznawali Jezusa za proroka, niestety nie mogli nimi być, ponieważ
              odrzucali Jego bóstwo. Św. Hieronim w korespondencji ze św.
              Augustynem napisał: „Uważają się za żydów i chrześcijan, ale w
              rzeczywistości nie są ani jednymi ani drugimi”.

              Trzeba podkreślić, że w Koranie bardzo często jest mowa o
              nazarejczykach jako o przyjaciołach i przodkach muzułmanów, co m.in.
              wskazuje, że islam wywodzi się właśnie z tej sekty.

              Czy możemy zatem powiedzieć, że islam wywodzi się z sekty, która
              przekształciła się w religię?

              Dokładnie tak. Powiedziałbym, że od początku była to pseudoreligia,
              gdyż każda sekta jest taką pseudoreligią, która odstępuje od
              doktryny danej religii.

              Islam nie jest więc nową religią, jak uważają muzułmanie. Jest
              zakorzeniony w judaizmie i chrześcijaństwie.

              Oczywiście, że nie jest nową religią. Często się nam mówi, że jest
              to nowa religia, z nowym prorokiem Mahometem, z nowym miejscem
              Mekką, z nową ideologią, z nowymi wierzącymi, którzy nazywają się
              muzułmanami. Te wiadomości podaje się po to, byśmy zapomnieli o
              oczywistych korzeniach judeo-chrześcijańskich islamu. Pochodzenie
              judeo-chrześcijańskie islamu jest jasno przedstawione i poważni
              naukowcy zajmujący się tym zagadnieniem są co do tego zgodni, jest
              to ewidentne. Jeżeli ktoś uważa, że jest to hipoteza jedna z wielu –
              jest po prostu nieświadomy. Islam nie jest więc religią inną,
              niezależną - ma judeo-chrześcijańskie korzenie.

              Czy mógłby Pan podać przykłady z tradycji żydowskiej i
              chrześcijańskiej, które zostały przejęte przez islam?




              Może powiem o tych najbardziej znanych takich jak: zakaz spożywania
              wieprzowiny, obmywanie się przed modlitwą, chusta, którą noszą
              muzułmanki, obrzezanie, które dla chłopców jest konieczne do
              przyjęcia do wspólnoty muzułmańskiej. Muzułmanom wydaje się, że to
              oni wymyślili obrzezanie, a przecież jest to wielka tradycja
              żydowska! I obrzezanie i pozostałe ryty były wiernie przestrzegane
              przez żydów już 2500 lat przed powstaniem islamu! Inne tradycje
              zostały bezpośrednio zapożyczone od chrześcijaństwa. Post - wielka
              tradycja chrześcijańska rozpoczynająca się posypaniem głów popiołem
              poprzedza wielkie święto Zmartwychwstania Pańskiego. To nie
              przypadek, że post w islamie nazywa się ramadan – co po arabsku
              znaczy "popiół" - i kończy się wielkim świętowaniem! Również
              różaniec muzułmański jest zadziwiająco podobny do różańca
              chrześcijańskiego używanego do dzisiaj przez mnichów tradycji
              orientalnej. Oczywiście nie ma na nim krzyżyka i modlitwy są różne,
              ale ich liczba 99 wywodzi się ze wschodniej tradycji
              chrześcijańskiej.

              Również pięć filarów islamu: 1) wyznanie wiary (el shahada), 2)
              rytualna modlitwa pięć razy dziennie po dwie minuty (el salat), 3)
              jałmużna (el zakat), 4) post (el ramadan) i 5) pielgrzymka (el
              hajj), są wielkimi tradycjami judeo-chrześcijańskimi.

              Czy islam jest religią monoteistyczną?

              Bez wątpienia islam jest jedną z trzech religii monoteistycznych
              obok judaizmu i chrześcijaństwa. Judaizm od czasów Abrahama jest
              religią monoteistyczną, również chrześcijaństwo zachowuje całkowity
              monoteizm. Chrześcijanin w swoim Credo mówi Wierzę w Jednego Boga...
              Jednocześnie w tym monoteizmie wyznajemy wiarę w Trójcę Świętą.
              Wierzymy w Boga w Trójcy Jedynego. Dla nas Bóg jest jednocześnie
              Jeden i w Trójcy.

              I to jest ogromne pytanie islamu, powiedziałbym wielka pułapka
              islamu, gdyż od czternastu wieków wmawia się muzułmanom, że jeżeli
              Bóg jest Jeden, to absolutnie nie może być w Trójcy. Dlatego dla
              muzułmanina zamiast wyznania wiary w Jedynego Boga – Allaha,
              zdecydowanie ważniejsze jest zaprzeczenie wiary w Boga w Trójcy
              Jedynego.

              fronda.pl/news/czytaj/jean_alcader_islam_nie_jest_religia
              • samentu Re: Polecam ten wywiad 27.08.10, 18:41
                bardzo piękne, ale niestety kompletnie ahistoryczne
                styczność Mohamada z nazarejczykami była niewielka
                Mohammad był prostym kupcem i Św Augustyna z pewnością nie czytał;)
                BTW
                religii monoteistycznych jest nie 3 a 4
                i ta 4 czyli zoroastryzm celowo jest pomijana, gdyż jest to najstarszy z tych 4
                monoteizmów
                • pawel_zet Re: Polecam ten wywiad 01.09.10, 08:10
                  Prawdę mówiąc, trudno mi się zgodzić z tym, że chrześcijaństwo jest religią
                  monoteistyczną. Chrześcijanie modlą się do trzech bogów: Boga Ojca, Jezusa i
                  Ducha Świętego. A że sobie nazwą tę trójcę jednym bogiem, to już jest kwestia
                  ich fiksacji i złudzenia, że gadaniem zmienia się rzeczywistość. Proponuję
                  chrześcijanom modlącym się do trzech w/w bogów i wierzących równocześnie, że
                  jest jeden bóg, by uwierzyli, że mają 10 000 PLN w portfelu. I co? Pojawiły się tam?
                  Swoją drogą, religii monoteistycznych jest dużo więcej niż trzy. Ot, choćby
                  sikhizm. Może niektórym wydawać się to dziwne, ale monoteizmem jest nawet
                  hinduizm, przynajmniej w niektórych swoich wydaniach. Uznali ten fakt np.
                  duchowni islamscy w Indonezji (gdyby tak się nie stało, to zgodnie z prawem
                  indonezyjskim balijscy hinduiści zostaliby uznani za pogan, z czym wiązałyby się
                  ostre sankcje przeciwko nim).
                  A wracając do tematu, sądzę, że jednak odmienny stosunek do kobiet w krajach
                  islamu jest przede wszystkim kwestią rozwoju cywilizacyjnego. Europa posunęła
                  się w tym rozwoju bardzo daleko. Od kilkuset lat trwa rewolucja
                  naukowo-przemysłowa. Ludzie zostali uwolnieni z kajdan feudalizmu, by stać się
                  wolną siłą roboczą. Na Bliskim Wschodzie budowa systemu wytwarzania dóbr
                  opartego o produkcję przemysłową trwa raptem kilkadziesiąt lat. Dlatego Arabowie
                  mają mentalność taką, jaką pewnie mieli nasi przodkowie z feudalnych wiosek 700
                  lat temu.
              • niemamweny2 Re: Polecam ten wywiad 27.08.10, 18:54
                Miszczu- przecież praktycznie w większości tego co tu napisane
                możnaby zamienić słowo islam słowem chrześcijaństwo i byloby to
                równie prawdziwe. Po co w ogóle takie pierdoły pisać masz jakąś
                obsesję antyislamską?

                > Pierwszym kluczem do zrozumienia islamu jest dotarcie do jego
                > korzeni. Islam wywodzi się z sekty, herezji judeo-chrześcijańskiej
                > pierwszych wieków - ebionitów (z greckiego) lub nazarejczyków (z
                > hebrajskiego) lub jeszcze inaczej judeonazarejczyków.
            • ro_br_rt Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 30.08.10, 15:15
              Witam.
              Sorry, nadal się nie zgadzam gdyż moim zdaniem fakty są takie jakie
              są, a ich interpretacja to już zupełnie inna bajka. Proponuję
              zakończyć tą polemikę na tym etapie aby nie zanudzać czytających. I
              tak wielkie dzięki za fajny tekst. To było coś nowego na tym forum o
              d... Polek i p... Arabów.
              Pozdrawiam
        • losiu4 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 30.08.10, 07:00
          marina.sy napisała:

          > A korzystaj, kto Ci broni? Jeżeli znajdziesz chętną albo chętne to
          w czym
          > problem? Kobieta ma takie samo prawo realizować swoje potrzeby
          seksualne jak
          > mężczyzna, ale nie o tym jest ten wątek.

          ależ jestem jak najbardziej za! Puszczajcie sie, dziewczyny.
          Naprawdę nie mam nic przeciw temu :D Natomiast wątek jest o czym
          mianowicie? Jak kota ogonem wykręcisz? "Przewodnik kulturowy dla
          seksturystek" - tak brzmi tytuł :)

          Fajnie się to czytało dopóki nie
          > zleciały się jełopy wpychające swoje trzy grosze nt feministek,
          puszczalstwa i
          > swoich kompleksów.

          faktycznie, złą robotę robią. Zamiast namawiać do puszczania sie,
          jakieś kompleksy i zabobony wywlekają. Część panienek się zniechęci
          i będzie gorsza dostępność. No i po co to komu? Marina.Sy - walcz z
          kołtunem i zabobonem :)

          Pozdrawiam

          Losiu
          • marina.sy Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 30.08.10, 17:41
            Nie mam zamiaru z tobą walczyć, zabobonie i kołtunie, za mało znaczysz.
            Puszczaj się do woli, uważaj tylko żebyś jakiegoś syfa nie złapał, powodzenia i
            smacznego.
            • losiu4 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 07.09.10, 14:07
              marina.sy napisała:

              > Nie mam zamiaru z tobą walczyć, zabobonie i kołtunie,

              ja wiem, że kobiety są na bakier z logiką. Ale bez przesady. Nie widziałaś do czego nawołuję?

              Pozdrawiam

              Losiu
    • stedo Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 15:42
      No i było bardzo miło poczytać:)) I po raz kolejny sprawdza się stara prawda że świat się wokół d...y kręci;)) Ona była inspiracją tego wątku, który objął zagadnienia histori świata, religii, filozofii i nieomal sensu istnienia ludzkości.:)) Pozdrawiam wszystkich:))
      P.S. Ciekawe ile z tego dotarło do adresatek;))
      • ro_br_rt Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 15:58
        Witam.
        Do adresatek nic nie dotarło. Zresztą po co. Świat by im się zawalił. Ale fajnie
        było poczytać coś nowego i niebanalnego. A może jednak Ktoś coś zrozumiał÷
        Pozdrawiam
        • nubian_queen Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 23:33
          Czy mi się zdaje czy zniknęło kilka wątków?
          • moder666 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.08.10, 23:57
            Tak , nie na temat lub łamiących zasady forum.
            • marina.sy Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 28.08.10, 00:53
              To co tu robią jeszcze posty "losiu4"?
              • moder666 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 28.08.10, 08:14
                Już nic, nie zauważyłam.
    • judith79 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 01.09.10, 11:37
      poczytuje sobie to forum dla rozrywki i nie mam watpliwosci co do rozumkow
      piszacych tu pan ale nie mam tez wiary w rozumek zalozyciela watku. rzucasz sie
      na kobitki, ze glupie, ze sie puszczaja i nic nie rozumiom, ze na pewno brzydkie
      i grube itd. a co sam tu robisz? pat super inteligent co przeczytal biblie
      (cala!) w wieku 10 lat rzuca perly swego intelektu przed wieprze rznace
      arabusow, ehhh. kto tu ma kompleksy i potrzebuje podniesc sobie samoocene?
      • 2009wa-wa Re: 02.09.10, 17:50
        facet.interia.pl/seks/zwiazki/news/uczucie-to-tylko-chemia,1404082,2629
        • filipo_z_lasu SAMO SEDNO 03.09.10, 22:27
          Nie wiem czy komuś przydługi wywód założyciel wątku pomoże czy zaszkodzi.
          W każdym bądź razie około 200 komentarzy w tak krótkim czasie o czyś świadczy.
          Być może czytają bez zrozumienia, opluwają i nienawidzą ale jednak czytają.
          Reakcja jest kapitalna. BRAWO.
          Trafiłeś w SAMO SEDNO.

          pozdrawiam FzL
      • samentu Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 04.09.10, 21:13
        rzucasz sie
        > na kobitki, ze glupie, ze sie puszczaja i nic nie rozumiom, ze na pewno brzydki
        > e
        > i grube itd

        prosze czytać uważnie, a nie wkładać mi słów, których nie napisałem i nie
        dyskutowac sama z sobą
        1. iloraz inteligencji amatorek egoztycznego sesku mnie nie interesuje, podobnie
        jak nie interesują mnie ich przygody tudzież uroda

        kto tu ma kompleksy i potrzebuje podniesc sobie samoocene?

        ad 2.
        to akurat jest jasne i wprost wynika z Twego postu:P

        ad 3
        przepraszam za małostkowość na która sobie teraz pozwolę

        "nic nie rozumiom"

        ten fragmencik mnie zauroczył:P

        BTW
        osobiście odniosłem wrażenie, iż należysz do tych dziewczyn, które przygody
        egipskie zna nie tylko z podczytywania tego forum;)
        • judith79 Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 05.09.10, 09:14
          > BTW
          > osobiście odniosłem wrażenie, iż należysz do tych dziewczyn, które przygody
          > egipskie zna nie tylko z podczytywania tego forum;)

          nie, w zyciu nie bylam w egipcie, jestem stara, zamezna i uczulona na slonce:)

          czytam to forum bo uwielbiam takie abstrakcyjne klimaty:) za to totalnie nie
          uwielbiam zbawcow swiata
          > przepraszam za małostkowość na która sobie teraz pozwolę
          >
          > "nic nie rozumiom"
          >
          > ten fragmencik mnie zauroczył:P
          teraz wybacz moja malostkowosc, pierwszy w rodzinie z wyzszym, co?:P
          to slowo podobnie jak tatowi, wiedzo itp ma wlasnie zauraczac. czytanie bibli
          zbyt wczesnie( a moze kiedykolwiek) sprawia jak widac, ze sie czlowiek niezdrowo
          nadyma, traci za to calkowicie poczucie humoru i dystans.
          bez odbioru
          • rikifiki Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 05.09.10, 11:25
            judith79 napisała:

            > nie, w zyciu nie bylam w egipcie, jestem stara, zamezna i uczulona na slonce:)

            O! To juz na forum vampiry zawitaly?:-)
        • toosiak Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.09.10, 04:12
          Sledze to forum od jakiegos czasu, czasem pisalam zgryzliwe komentarze(szczytem byl temat o stewardach w czarterach...niektore nawet do hotelu nie moga wytrzymac...).
          Podziele sie w tym miejscu paroma spostrzezeniami osoby tu zyjacej, miedzy NIMI.

          Mieszkam w Egipcie(Sharm) od prawie 2 lat, wczesniej wpadalam na opalanie i tanie AI, zeby sie oderwac od szaro-bialej Polski zima. W koncu stwierdzilam, ze moze tak na dluzej wpadne, bo tu tanio, slonecznie i wakacyjnie caly rok...Tak tez zrobilam, czego nie zaluje, i na szczescie powodem habis nie byl, a chec oderwania sie na jakis czas o wielu rzeczy...

          Co moge powiedziec po tym czasie mieszkania i zycia w Egipcie? (potwierdzajac tym samym czesc opinii co madrzejszych tu piszacych)?
          Ci ludzie sa prosci, leniwi, jedni z najwiekszych hipokrytow na swiecie(wczesniej myslalam ze kato-polo to czolowka), nalogowi klamcy i kretacze, szowinisci, brudasy/niechluje, rasisci(mozna nawet uzyc okreslenia nazisci)...
          I naprawde nie ma znaczenia, czy chodzi o muzulmanina czy kopta, czy podaje reczniki, czy jest wyksztalconym prezesem wielkiej firmy, nie wazne czy bywal poza granica swojego kraju dlugo i czesto, czy jest z malej wioski w tzw, Gornym Egipcie...Naprawde porzuccie nadzieje, ze ten wasz jest inny =] NIE JEST!
          To jest w ich krwi, to ich mentalnosc, ktora predzej czy pozniej wychodzi na swiatlo dzienne...

          Tez po pierwszej wizycie w tym kraju mialam opinie: ojej, jacy mili, sredeczni, pomocni i goscinni ludzie...ojej, faktycznie ojej =]

          Jest tu nawet takie okreslenie "zjawiska habisiow i turystek", ktore pieknie podsumowuje myslenie tych dziewczyn/kobiet: M.M.I.D. - My Mohamed is different!
          Mozna oczywiscie w miejsce Mohameda wpisac wszelkie inne imiona, ktorych z reszta za wiele nie ma =]

          Co do kobiet, turystek: kroluja tutaj Rosjanki(bo potulne,latwe i daja sie urobic za darmo), za Polskami trzeba sie "nabiegac" i zainwestowac na poczatek, ale jak zalapia romantyczne gierki, to sie zmienia strona sponsorujaca w imie jakze wielkiej milosci, potem mamy Angielki - naiwne panny od razu sponsorujace biednego ucisnionego MMID rowniez w imie milosci i wizy! Reszta Europy rowniez tu popularna: Niemki, Szwajcarki, Austriaczki, Holenderki - te jednak starsze wiekiem i typowo na utrzymanie tubylczych chlopcow w zamian za sex.
          Takze wbrew pozorom Polki to nie TOP i nie dziwki, raczej naiwne kobietki szukajace docenienia i czulosci i slodkiego pierdzenia... - przepraszam za okreslenie, ale jak mozna lubowac sie w sluchaniu takich hasel po tygodniowym pobycie i na dodatek byc przekonana o ich szczerosci? Wsrod owych Pan rowniez wyksztalcenie jest rozne, jak i pochodzenie oraz stan majatkowy - wbrew pozorom wiele z nich ma pieniadze, skonczylo studia(ale kto ich teraz nie konczy?) i ma dobra prace albo i wlasny interes...Sa rowniez naiwne studentki, przylatujace tu na wakacje, lub do pracy w sezonie, naiwnie wierzace ze wiedza co robia =]

          Ale hitem sa rezydentki! Te przemile Panie, ktore Was racza swoja wiedza i sluza pomoca(to te bardziej ogarniete zawodowo-rzadkosc), zmieniaja tu facetow jak rekawiczki, albo i maja po paru jednoczesnie...One przeciez czuja sie lepsze - pracuja TU, mieszkaja TU, kontrakt sie skonczy to wyjada, wiec czym sie maja przejmowac(poza tym ile zarobia prowizji od sprzedanych wycieczek i wysylania ludzi do lekarza bo klientow klatwa dopadla =]).
          Polki tu mieszkajace, to w wiekszosci dziewczyny miedzy 22- 28 rokiem zycia, oczywiscie z habisiami, pracujace na czarno lub jako wspomniane rezydentki, ich jedyna rozrywka jest wspolne drinkowanie na ploteczkach i wymiana zdan i doswiadczen na temat MMID, o ile owe MMID ich nie odizolowaly od kolezanek(co to zle dziewczyny i maja na Ciebie zly wplyw)...

          Jesli sie mnie ktos pytal skad jestem, mowilam FINLAND - dziwicie sie? =]
          Dzieki temu mialam spokoj, bo ich wiedza na temat tego kraju jest zerowa, co poniektorzy "wyksztalceni" rzucali haslo : aaa NOKIA! nice! =]
          Niestety, ale tez inni tu mieszkajacy, obcokrajowcy, glownie Europejczycy, o polakach dobrego zdania nie maja, ale to kwestia niewiedzy ogolnej, bo my ciagle dla nich jestemy jak Ruski(o, zgrozo!) Ale to inny temat, nie na to forum.... Tak jak i "wspolnota Polonii" na obczyznie =]

          Nie omieszkam tez wspomniec o Egipcjankach...
          Bledne jest myslenie ze to biedne i ucisnione kobietki...To wyrafinowane swiete krowy, od malego wychowywane na "ksiezniczki", ktore z zawiscia patrza na "biale dziwki", ale wcale nie chca tak zyc - tu chodzi raczej o mode i poped seksualny.
          Malo ktora jest dziewica, a jak jest to "zrobiona" na nowo(albo uzywajaca innych "wejsc"), ich jedynym celem jest wyjscie za maz za bogatego rodaka, na tyle bogatego zeby one nie musialy isc do pracy, jedynie ogarnialy mieszkanko i gotowaly - da sie przezyc w ramach za kase i kontrakt, ktory je zabezpiecza nawet po rozwodzie. Czesto godza sie na kolejne zony czy kochanki, o ile mezus nadal kase daje, co nawet dla nich lepiej, bo moga sie puszczac z innymi i maja spokoj.
          Popadaja wiec w paranoje, jesli w wieku 22 lat nie maja narzeczonego, a jak juz znajda, to slub szybciutko, i najczesniej noc poslubna jest owcona, bo przeciez jak inaczej zatrzymac meza/sponsorwa przy sobie? A im wiecej dzieci, tym lepiej...
          AAA, no i CIAZA...to tez cudowne zjawisko, kazda jedna "umiera" podczas tych 9 miesiecy, sprytnie to wykorzystuje aby nadal NIC nie robic, a wrecz wymuszac wieczna uwage i zgrywac meczennice! Malo ktora tutaj ma porod naturalny(chyab ze w domu, bo ich nie stac na szpital), norma jest cesarka, bo przeciez "to strasznie boli", wiec jak jest termin porodu to ciach-ciach i juz.
          I tez niewazne czy studiowaly czy nie, czy z dobrego domu, czy nie...Nawet jak gadaja o wolnosci, to i tak predzej czy pozniej parcie na kontrakt malzenski jest, bo przeciez praca jest taka meczaca...Dzieci rodza, ale nie potrafia sie nimi zajac, zero zasad wychowania("dziecko jest dziecko, musi byc wolne, bo to ich najlepszy okres w zyciu" - tylko ze potem na wychowanie moze byc za pozno, wiec od pokolen kolko sie zamyka).
          Jak cos sie dzieje to TATUS musi zareagowac, bo mamusia jest zajeta siedzeniem na dachu albo w oknie(tak jak u nas emerytki) lub plotkowaniem przez telefon...O higienie to chyba nie musze nawet wspominac...Owszem, presja spoleczenstwa ma tu tez duza role, ale one sie na to godza z wielka checia. To ze nosza hijab i zakrywaja cialo? Co z tego, jak zakrywanie ciala polega na do bolu obislych ciuchach, podkreslajacych kragle ich ksztaly(siedza i jedza to ma od czego sie kreglic), niekiedy nawet transparentne...Chrzescijanki mentalnosc maja taka sama(dzieci, rodzina, dom), z tym ze one sie juz nie zakrywaja...
          Coraz wiecej mlodych dziewczyn pracuje w miejscowosciach turystycznych(najczesciej SPA itp.), co wydawaloby sie fajna sprawa, gdyby nie to ze to na ogol zbuntowane uciekinierki, albo te, co to meza znalezc nie mogly...A tutaj nie dosyc ze meza moze znajda, to jeszcze "warsztat" podszkola, nie rzadko za kase z bialasami, co to maja fantazje zeby z Arabka...!
          Ale one i tak tutaj szukaja
          Hipokryzja u nich tez siega zenitu =] Wyszaleje sie, zarobie, ale koniec koncow przywioze do domu meza, to rodzina wybaczy =] Przyklad: dwa profile na Facebook'u - ten w hijabie i ten bez, zalezy kogo dodajemy do znajomych... =)

          Z pewnoscia pominelam pare rzeczy, jak np. to, ze wierze, ze wsrod 80 milionow sa naprwde dobrzy i ucziwi ludzie, ale...Ja ich nie znam =D I nie znam nikogo kto ich zna =D
          Jak pisalam: predzej czy pozniej mentalnosc wylazi na wierzch...i brak mozgownicy - glupota, tempota i ciemnogrod ale za to sprytny =]

          Roznice kulturowe to podstawa, ktorej tutaj sie nie da przeskoczyc. Moze to trwac pare lat, oni sa wytrwali =] No, chyba ze "trafi swoj na swego" to wowczas happy end mozliwy jak najbardziej!
          Zaraz beda ataki forumowych habibti, ze ja rasistka...Nie bylam, ale teraz nie jestem pewna czynie jestem...Zamieszkajcie tu, zyjcie tu, a potem mowice ze ICH znacie, dziewczyny(MMID) =]
          • toosiak Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.09.10, 04:28
            Jesli sa jakies literowki, to przepraszam, czasem sie zdarzaja kazdmu,wiec darujcie sobie wytykanie ich =) I przepraszam za brak POLSKIEJ czcionki...Brak w komputerze =)

            Z pewnoscia pominelam pare przykladow i ciekawostek, jak cos soebi przypomne, to dopisze =)

            Pamietajcie tez dziewczyny, ze miejscowosci turystyczne to nie "prawdziwy" Egipt, to co tutaj w miare "ujdzie", nie ujdzie gdzie indziej - nawet w Kairze =)

            I naprawde mowie tu o narodowosci, nie o religii... Kopci to tez piekna hiporyzja, czysta poezja, "ucisnieni" przez Islam...HA HA HA!
            Znajac nieco historie Eguptu, ta XX wieku, wiece pewnie, ze lata 5-60te byly tu rajem na ziemie, wszyscy zyli w zgodzie, nie bylo zakutanych muzulamanek(wiele z mam waszych habisiow biegalo w mini i dekoltami, hajlajf, wplywy z UK I Francji - wystarczy obejrzec pare starych filmow...Potem Pan Sedat zaczal robic "porzadki" i sie zaczelo, COFANIE...Doslownie.
            Nagle dwie religie zaczely sie zwalczac, "trzeba rodzic dzieci zeby bylo nas wiecej", trzeba sie zakryc zeby sie odroznic, musimy sie pozbyc szatanskich wplywow z zachodu...Egipt dla Egipcjan...Mubarak tego nie zmienil, ale przynajmniej nie jest na tyle glupi, zeby Egipt dla Egiptu calkowicie zosatwiac, wiec sa turysci=jest kasa.

            Ten kraj jest piekny, dwa morza, pustynie, gory, zabytki, kolebka cywilizacji - ale wierzcie mi, jakby mogli sprzedac piramidy, to tez by juz to dawo zrobili(chroni to UNESCO), chociaz i to niedlugo bedzie nieco "zalatwione" - buduja piekny kompleks hotelowy z polem golfowym (jeden z dolkow bedzie chyba miedzy stopami Sfinksa...)

            Ale niestety, z taka mentalnoscia, blednym kolem od pokolen i teraz cofaniem sie i uciekaniem w religie, swietlanej przyszlosci tu raczej nie bedzie...
            Btw. W przyszlym roku wybory prezydenckie, jak ich znowu nie ustawia i Gamal(syn) nie wygra, to mozemy zapomniec o tej destynacji turystycznej...Ziemia dla ziemniakow.

            =)
            • irhana Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.09.10, 14:19
              Hmmm a ja zastanawiam się nad tym jaki jest islam, jakie jest chrześcijaństwo, jaką my mamy kulturę, jaka oni, jacy my jesteśmy a jacy oni i dochodze do prostych wniosków- nielwiele się niestety róznimy ;)
              Religia - wbrew pozorom bardzo podobna - tyle, ze my od dawna mamy gdzieś zasady naszej religii a jesli nie mamy to i tak sobie ja interpretujemy tak zeby nam było lepiej.
              Kultura- oni nie rozumieją wielu aspektów naszej kultury a mi ni cholery nie możemy zrozumieć ich kultury, oni uważają się za lepszych pod tym wzgledem, my również, oni nas mierzą swoja miarą a my ich swoją ...
              Jacy oni są - racja to hipokryci i klamcy (szczególnie Ci kurortowi), ale jacy my jesteśmy? Też bardzo czesto jesteśmy kłamliwymi hipokrytami, też interesuje nas niewiele więcej niż czubek własnego nosa i to żeby nam było dobrze, my też nie jestesmy tacy kochani, miłosierni i współczujący, my tez napadamy i zabijamy niewinnych ludzi w iraku, awganistanie, zatoce preskiej, w naszych europejskich rodzinach tez nie brakuje świętych krów i przemocy w rodzinie ...

              Pewno zwalą się na mnie gromy, ale ja własnie tak myslę - że wcale wiele od nich nie odstajemy ... łatwo jest krytykowac kogos, jednocześnie siebie wybielajac :)
              • cccotka Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.09.10, 15:51
                irhana a czemu nie poruszysz aspektu czystosci egipskich Arabow??? tego ze sa brudasami i syfiarzami choc koran i religia nakazuja im 5 razy dziennie dokonywac oblucji, a nawet z braku wody obmywac sie piaskiem itp. Widok wsi i miasteczek egipskich czy nawet mniej nawiedzanych przez turystow dzielnic Hurghady czy sharmu jest przerazajacy, smrod brud syf i ubostwo. Oni to poprostu maja juz w swojej kulturze zakodowane i poprostu ,,niezauwazaja,, gory smieci i odpadkow. Swego czasu zamierzalam kupic mieszkanie w Hurghadzie w biurze nieruchomosci pokazano mi kilka mieszkan i zaznaczono ze mieszkania sa bezczynszowe:). Na moje pytanie wiec kto sprzata klatki schodowe i wywozi smieci pana arab mocno sie zdziwil, bo okazuje sie ze klatek schodowych nikt tam nie sprzata a gore smieci ktora zbiera sie w rogu podworka przez caly rok i w ktorej buszuja szczury i insekty wywozi sie przed ramadanem na koszt miasta o ile sie wywozi. Jakos nigdzie w Polsce nie widzialam bynawet na zapyzialych wsiach by ktos chaldy smieci gromadzil na dachach domow, co jest w egiptowie nagminne. I ty smiesz twierdzic ze w polsce tez cos tam sie zdarza masz racje zdarza sie ze na czyjejs posesji brakuje smietnika a ktores miasteczko ma ich niedostateczna ilosc. Przeidz sie moze ulicami Luksoru i znaidz tam uliczny smietnik bedzie to graniczylo z cudem:). A moze tez zapytasz sie mieszkancow Qleny ilu z nich posiada przydomowy smietnik?????:). Do tego te zale rzesze wyzelowanych habisiow stroniacych od wody i ktorym z ust zieje fetor nie mniejszy niz z Nilu w Kairze:) pozdrawiam
                • 2009wa-wa Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.09.10, 16:43
                  cccotka To prawda popieram Twoje zdanie o "czystosci" mozna powiedziec brod smrod i ubostwo, kiedys bylam przez przypadek w jednym z mieszkan? w centrum Sakali az trudno w to uwierzyc ale nie dalo sie ani sekundy wytrzymac bez maski gazowej, nie rozumiem jak oni moga w takich warunkach zyc brrrrrrrrrr az mnie ciarki przechodza jak sobie przypomne ten smrod.
                • irhana Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.09.10, 16:47
                  Nie atakuj mnie, bo ja ich wcale az tak bardzo nie bronię, poprostu uważam że w wielu aspektach też nie jesteśmy idealni więc jakie mamy prawo tak ich oceniać ? Problemu smieci nie poruszyłam, nie dlatego zeby coś ukryć, nie poruszyłam bo ciezko o wszystkim napisac, a argumentami mozna się przerzucać przez miesiace całe zapewne .... ale do sedna- spacerowałam ulicami Luksoru, Kairu i kilku innym miejsc (mam nadzieję że niedługo znowu pospaceruje) i widziałam ten smrod brud syf i ubostwo - masz racje to wielki problem w Egipcie (i nie tylko), ale wiesz co przypomina mi sie jak to było jeszcze lat temu 20 u nas (to jednak nie tak dawno), u nas też był smrod brud syf i ubostwo, moze nie aż taki jak tam , ale był i to niemały, na wsi nikt nie miał smietnika, nikt nie wywoził smieci, wrzucało sie je do rzek i potoków, nie było też oczyszczalni scieków, ludzie bez zastanowienia wyrzucali papierki na ulicy, oki nie mielismy smieci na dachach ale pod domami było ich mnóstwo (miasta pod tym wzgledem były troche tylko lepsze). Czystośc Polsków - hmmmm jak tak chodze po ulicach to mam watpliwości czy niektórzy Polacy aż tak często sie myją (mimo, że z roku na rok to się poprawia) i ciesze sie że nie musze jeżdzć zbyt często komunikacją miejską, dobre kosmetyki i dezodoranty dla naszych panów weszły do powszechnego uzycia też dopiero w ostatnim 20- leciu. W ogóle w ostatnich kilkunastu latach nasz kraj przeżył niemały rozkwit i kto wie moze za 20 lat w Egipcie tez będzie czyściej a ludzie bardziej zaczną dbac o higiene?
                  I jeszcze drobna uwaga w temacie smieci ... w większej części Egiptu panuje skrajnie suchy i goracy klimat zwrotnikowy dzieki któremu ich smieci nie gniją tak jak nasze tylko wysuszają się na goracym słońcu i sa mniej szkodliwe jednak ...

                  Swoja drogą , "habisie" mnie nie interesują, a Ci Egipcjanie których ja miałam okazje lepiej poznać nie smierdzą ;) a do nieznajomych nie zbliżalam się az tak bardzo, żeby poczuć odór z ich ust.

                  A w ogóle to po co Ty do tego Egiptu latasz skoro tam tak strasznie jest? Chyba nigdy nie pojme tego zjawiska ...
                  • cccotka Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.09.10, 17:11
                    irhana napisała
                    > A w ogóle to po co Ty do tego Egiptu latasz skoro tam tak strasznie jest? Chyba
                    > nigdy nie pojme tego zjawiska ...

                    A do ZOO po co sie chodzi??????:) choc przy klatkach z małpami smierdzi tak samo jak na wiekszosci Egipskich podworek:) wiec znasz juz odpowiedz:)
                    • irhana Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.09.10, 19:10
                      Ale po co się męczyć? Żeby sobie małpy poogladać? :P Nie lepiej w telewizji? Ja tam znam wiele osób, które raz pojechały do Egiptu i powiedziały, że nigdy więcej i szanuję ich zdanie. Na świecie jest tyle pieknych, "cywilizowanych" krajów, że każdy może znaleść coś dla siebie, nie tylko w Egipcie przez cały rok swieci słońce :)
                      • dijonka Re: Przewodnik kulturowy dla seksturystek 27.09.10, 21:22
                        irhana napisala Ale po co się męczyć? Żeby sobie małpy poogladać? Nie lepiej w telewizji? Ja tam znam wiele osób, które raz pojechały do Egiptu i powiedziały, że nigdy więcej i szanuję ich zdanie. Na świecie jest tyle pieknych, "cywilizowanych" krajów, że każdy może znaleść coś dla siebie, nie tylko w Egipcie przez cały rok swieci słońce

                        I z tym sie calkowicie zgadzam:)
                  • gail7 jasne:-) 27.09.10, 17:16
                    irhana napisała:

                    ale
                    > wiesz co przypomina mi sie jak to było jeszcze lat temu 20 u nas (to jednak nie
                    > tak dawno), u nas też był smrod brud syf i ubostwo,

                    W Polsce 100 lat temu bylo mniej analfabetow niz w Egipcie obecnie. Nie wierzysz? Sprawdz:-)

                    • irhana Re: jasne:-) 27.09.10, 18:58
                      Nie musze sprawdzać ;) masz w zupełności rację, w tym jestesmy o wiele lepsi :) zapewne w wielu rzeczach też, ale i tak trudno uniknąć pewnych podobieństw :)

                      A tak w ogóle to ja tam się bardzo ciesze, że jestem Europejką mimo naszych wad i niedoskonałości (bo kto ich nie ma? ):P i nigdy, przenigdy nie powiem, że kultura krajów muzułmańskich jest lepsza od naszej - bo wg. mnie Europiejki mierzącej swoją europejską miara nigdy nie taka bedzie, ale mimo to staram się szanować ich inność bo mają do tej swojej inności w swoim kraju prawo takie samo jak my mamy do swojej tutaj i tyle :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka