Dodaj do ulubionych

Upominek dla Egipcjanina ;-)

23.06.06, 13:59
Za parę dni pierwszy raz lecimy do Egiptu.

Z naszej ubiegłorocznej podróży do Tunezji przywieźliśmy zaskakujące jednak
przekonanie że pomimo tego, co pisze się na forach o zdzieraniu pieniędzy z
turystów żyją tam ludzie mili i bezinteresowni, którzy pomogą w potrzebie i
nie dość że nie wyciągną ręki po bakszysz to obrażą się za samą propozycję
jego wręczenia. Zdarzało nam się jeździć z obcymi ludźmi ich prywatnymi
samochodami - to nie do pomyślenia - zupełnie gratis ;-)

Jeśli dobrze znacie ten kraj napiszcie, z czego ucieszy się taki sympatyczny
człowiek? Chodzi mi przede wszystkim o jakieś niezbyt kosztowne drobiazgi,
może coś co na co my nie zwracamy uwagi a u nich uchodzi za smakołyk?
Dzieciaki - wiadomo, wszystkie lubią słodycze a dorośli? Co warto mieć w
plecaku "na wszelki wypadek"???

Pozdrawiam serdecznie i czekam na spostrzeżenia "Egiptomaniaków" :-)))
Obserwuj wątek
    • karolinach3 Re: Upominek dla Egipcjanina ;-) 23.06.06, 14:42
      A ja w podobnej kwestii, ale...
      Dobra powiem w czym rzecz, facet pracujący w biurze podróży bardzo nam pomógł
      (zupełnie za darmo i nie kupowaliśmy od niego wycieczki) w organizacji wyprawy
      do Abu. Chciałabym mu jakoś podziękować, ale nie urazić. Zupełnie nie mam
      pomysłu jak to zrobić - tzn co mu podarować? Coś typowo polskiego? Ale co? Coś
      uniwersalnego? Nowej komórki mu nie kupię - bez przesady;) Słodycze to jakby za
      mało... Może macie jakieś pomysły?
      • platynka.iw Do Karolka 23.06.06, 14:50
        Ostatnim razem dowiedzialam sie, ze Oni uwielbiaja nasze czekolady
        nadziewane-wiesz, z truskawkami, ajerconiakiem itd.
        Do tego moze jakas polska wodeczka?? ( o ile jest pijacym muzulmaninem)
        Album o Polsce, Krakowie??
        Moze cos uzytecznego-faceci lubia takie prezenty. Jakas koszulka?? zestaw
        szklanek z wizerunkiem np. kosciola mariackiego i podpisem Krakow? skorzany
        notes + eleganckie pioro lub dlugopis? No nie wiem.... tak rzucam :-)
        Buzka, Iwcia
        • karolinach3 Re: Do Karolka 23.06.06, 15:16
          Ooo dzięki. Tak myślę, że polska koszulka - niech mu pomoże Polaków ściągać do
          biura ;) albo już faktycznie dla niego jakiś długopis lub pióro. No mam jeszcze
          jakiś miesiąc do dwóch. Bo mam nadzieję, że uda mi się w sierpniu znowu
          jakiegoś szalonego lasta złapać;)
    • platynka.iw Do Nader 23.06.06, 14:54
      Ja bym ze slodyczy zrezygnowala. Oni tam w zasadzie nie dbaja o higiene, maja
      zniszczone zeby. Moze zamiast tego dla dzieci po jakims dlugopisie?? Albo
      niedrogiej kolorowance (widzialam po 60 gr)+niewielkie swiecowe kredki za 80gr??
      Moze dla chlopakow po resoraku za 2 zl?? A dla dziewczynek po jakiejs
      niewielkiej maskotce czy laleczce?? Albo zestawie naklejek??
      Ja czesto przed wyjazdem wpadam do sklepu, gdzie wszystko jest np. po 4 zl i
      zawsze kilka rzeczy tam wybiore. Moze tam zagladnij?? Na pewno cos wybierzesz
      dla doroslych.
      I standardowo zawsze ciesza sie z niewielkich notesikow, dlugopisow, breloczkow itd
      pozdrawiam, Iwonka
      • ewano2 Re: Do Nader 23.06.06, 14:59
        Z laleczkami bym nie ryzykowała. Zgodnie z ich religią muzułmanin nie może
        posiadać figurek przypominających ludzkie postaci. Nie wiem, jak do tego
        podchodzą w przypadku zabawek dla dzieci, ale niechcący może z tego wyjść
        gafa...
        • anuulka Re: Do Karolki 23.06.06, 15:16
          Kupowalam kubki recznie malowane z widokiem warszawskiej Starowki.. byli
          zachwyceni.
          • annie2003 Re: Do Karolki 23.06.06, 15:21
            ja z kolei zastanawiam się nad jakimś miłym i niezobowiązującym podarkiem dla
            obsługi hotelu, która w zeszłym roku bardzo nam pomogła.. nie bardzo wiem, co
            wybrać.. raczej coś z polskim akcentem, ale czy od razu koszulka? czekolada to
            dla mnie trochę chybiony pomysł, bo szlag ją trafi albo już w samolocie, albo
            po wyjściu z niego, w tamtejszych temperaturach popłynie raz dwa..
        • platynka.iw Re: Do Nader 23.06.06, 16:16
          Nie moga miec nic zwiaznego z Prorokiem itd.
          A laleczki??
          sama widzialam w Kairze cudne Barbie z Koranem w jednej i rozancem w drugiej
          rece a pod stopami miala dywanik :-)
          Oczywiscie byla zaslonieta od glowy po stopy... :-)
          Iwcia
          • koalabis Re: Do Nader 23.06.06, 16:18
            Oni się cieszą z wszelkich drobiazgów- długopisy, zapalniczki, zegarki i inne
            gadżety. Warto mieć coś zawsze pod ręką.
          • natder Re: Do Nader 23.06.06, 16:22
            O kurczę taką barbie to moja córka byłaby zachwycona :-)))
            • 5bella Re: Do Nader 23.06.06, 16:54
              Fajna jest ta Barbie, ma na imię Fulla.
    • anuulka Jeszcze jeden pomysl 23.06.06, 21:00
      Poznalysmy chlopaczka (lat 14 lub 17 - nie pamietam) ktory sprzedawal ten
      kolorowy piasek w buteleczkach.. Czas sobie uprzyjemnial uczac sie
      angielskiego, polskiego, rosyjskiego z rozmowek ktore dostal kiedys od
      turystow.. Jego kolega ktory sprzedawal obok bardzo mu zazdroscil i spisywal
      sobie slowka do zeszytow.. Moze niektorym z Waszych znajomych takie wlasnie
      rozmowki by sie przydaly? Angielsko - polskie ?? Mysle ze Ci ktorzy pracuja z
      turystami beda zadowoleni i napewno im sie przyda.
      Pozdrawiam
      • annie2003 Re: Jeszcze jeden pomysl 23.06.06, 22:12
        a to niezła idea.. nasi chłopcy plażowi codziennie prosili nas o nowe słówka i
        zwroty po polsku, więc takie mini rozmówki byłyby rzeczywiście ciekawym
        prezentem :)
        • buterfly5 Re: Jeszcze jeden pomysl 24.06.06, 14:56
          Na allegro są fajne zapalniczki... Ceny już od złotówki;)
          www.allegro.pl/search.php?string=zapalniczka
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka