Dodaj do ulubionych

Jaka kołdra?

IP: *.um / *.internetdsl.tpnet.pl 16 lat temu
Poradzcie jaki rodzaj kołdry kupić? Pierwszy raz w życiu muszę wybrać sama i
mało wiem o zaletach i wadach silikonowych, poliestrowych, z pierza, z
powietrzem w środku. Głowie sie juz od dawna , a w sklepach nie ma co liczyć
na dobrą radę.
Obserwuj wątek
    • nunia01 Re: Jaka kołdra? 16 lat temu
      Najpierw zastanów się czy nie jesteś na coś uczulona - pierze/wełna.
      Jeśli nie - to wszystkie drogi stoją przed Tobą otworem.
      Zastanów się jaki rozmiar - czy to ma być kołdra dla jednej czy dwóch osób:) A
      może dla dwóch osób warto kupić dwie kołdry - ja akurat tak nie lubię, ale znam
      osoby co tak sypiają:) Ja kupiłam największą dwa na dwa dwadzieścia. Pamiętaj
      jednak, że poszewki na taką kołdrę są droższe.
      Najdroższe kołdra są chyba z pierza, ale wg. mojej opinii chyba najlepsze bo
      najcieplejsze (mam raczej chłodno w domu).
      Potem mamy (cenowo) wełniane kołdry rozpinane - co się czasami cztery pory roku
      nazywają. Takie kołdry można rozpiąć i w lato używać tylko jednej warstwy
      przystosowanej do użytkowania letniego (specjalna powłoka). Ja się na taką
      szarpnęłam i jestem nie do końca zadowolona. W niektórych poszewkach te dwie
      warstwy jakby przesuwają się w stosunku do siebie i trudno jest taką wielką,
      poprzesuwaną kołdrę doprowadzić do stanu używalności (mówiąc po prostu - rogi
      kołdry nie chcą współpracować z rogami poszwy). Ale kołdra poza tym jest ciepła,
      faktycznie rozpinam ją sobie na cieplejszy sezon.
      Następne (znowu cenowo) są kołdry wełniane takie puchate/kosmate.
      Potem kołdry wełniane 'normalne' (z poszewką) na wierzchu.
      Generalnie kołdry wełniane bardzo lubię, ale ostrzegam – są ciężkie –
      szczególnie w porównaniu z silikonową – ja się musiałam dość długo przyzwyczajać
      – czułam się strasznie przygnieciona.
      Potem są kołdry ‘sztuczne’ – zbawienne dla alergików i leciutkie. Ale tutaj już
      się nie wypowiadam, bo nie wiem czym się różni kołdra antyalergiczna, od kołdry
      silikonowej i od kołdry ze sztucznego puchu. Niech się ktoś mądrzejszy wypowie.
      Wiem tylko, że kupiłam taką antyalergiczną kołdrę w prezencie i użytkownicy są
      b. zadowoleni. Chciałam kupić wełnianą, po konsultacji okazało się, że wełniana
      be – bo uczula. Kupując antyalergiczną się mile zdziwiłam, bo była od wełnianej
      znacznie tańsza (mogłam dokupić im od razu przyzwoity komplet pościeli).
      Gdybym teraz podejmowała decyzję drugi raz to kupiłabym kołdrę wełnianą taką
      zwykłą, normalną poszewką obszytą. No chyba żebym miała wolne 500 PLN to bym
      zaszalała i kupiła ‘pierzastą’.
      I niech ktoś coś o tych 'sztucznych' wynalazkach napisze bo może niepotrzebnie
      się na to po
      pierze naspalam:)
      • Gość: allija Re: Jaka kołdra? IP: *.kabaty.2a.pl 16 lat temu
        Ja "przeszlam" juz przez rózne koldry i nie ulega watpliwosci, ze najlepsze są
        z puchu lub, trochę tańsze, z półpuchu. Podobnie jak poduszki. Te wszystkie
        wynalazki z różnymi wypełniaczmi to badziewie, które bardzo szybko zbija sie w
        jakies kłęby, traci swą sprężystość itd, dodatkowo jeszcze to chyba w ogóle nie
        przepuszcza powietrza bo np głowa na czyms takim zwyczajnie poci się. Pewnie
        kołdra działa podobnie tylko nie odczuwamy tego aż tak wyraźnie z powodu
        mniejszego "przylegania" do kołdry niz do poduszki.
        Jeśli ktoś jest uczulony to może kupic kołdrę np z wełny wielbłądziej, ciepła,
        przyjemna i nie uczula. Dodam, że mój syn-uczuleniowiec spokojnie spi na
        poduszce z półpuchu gsiego bez złych tego konsekwencji.
        Ja jestem jak najbardziej za czyms naturalnym w środku koldry i poduszki.
        Bardzo fajne kołdry są w Ikei, letnie - lżejsze i zimowe - cieplejsze. Ceny też
        zróżnicowane. Nie wszystko w Ikei mi odpowiada ale jeśli chodzi o pościel,
        także poszwy, to tylko tam sie zaopatruję. Maja ładne wzornictwo, dobre
        jakosciowo, naturalne i na każdą kieszen mozna cos wybrać. Ja zwykle kupuje te
        tańsze a mimo to nie zawiodłam się.
    • Gość: milutka kołderka Re: Jaka kołdra? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16 lat temu
      Ja postawiłam na sztuczną po tym jak sobie obejrzałam słodzutkie roztocza
      żyjące w tych naturalnych.
      Nie podwarzam niewątpliwych walorów naturalnych kołderek ale te roztocza mnie
      pokonały.
      I my i córeczka mamy kołdry z poliestru zwanego hallow( wszyte są jakieś
      certyfikaty)
      Kołdry jak marzenie.
      Leciutkie jak piórko, milutkie, cieplutkie i bez roztoczy;)
      Cóż więcej chcieć?
      My swojej używamy już 4 lata i nic sie w niej nie zbiło.
      Ryba wybór należy do ciebie...
      • wieeewiora Re: Jaka kołdra? 16 lat temu
        Proszę, napisz coś więcej na temat Twoich kołder: z jakiej firmy, cena,
        rozmiar, czy je prałaś, czy czyściłaś?
        Planuję wymienić kołdry wszystkim domownikom i sama nie wiem na co się
        zdecydować, bo wybór ogromny, a ceny nie najniższe.
        Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • nunia01 Re: Jaka kołdra? 16 lat temu
      Nie żebym miała coś przeciwko 'sztucznym' kołdrom, ale argument z roztoczami
      mnie nie przekonuje. Nie znam się na roztoczach, ale skoro to cholerstwo żyje na
      (w) kanapach i dywanach (sztucznych jak najbardziej - w sensie nie wełnianych)
      to dlaczego nie miało by żyć na (w) kołdrze. Przecież toto się chyba nie żywi
      pierzem czy wełną ale martwym naskórkiem. No chyba, że argumentem jest łatwość
      prania takich kołder?
      • gospodyni2 Re: Jaka kołdra? 16 lat temu
        ja tez mam hallow, poduszki tez i w końcu pierwszy raz w zyciu spie
        rewelacyjnei! Nic sie nie zbija, koldra jest leciutka a bardzo szybko robi sie
        ciepła (jestem zmarźluchem). Poduszki z pierzem szybko sie odksztalcily, w
        dodatku ten puch, ktory ciagle wylazil i mnie kłul. Mąż jest alergikiem i bardzo
        sobie chwalimy hallow. Polecam.
        • Gość: allija Re: Jaka kołdra? IP: *.kabaty.2a.pl 16 lat temu
          Właśnie, roztocza żyją nie tylko w pierzu a wystarczy po prostu systematycznie
          wietrzyć czy nawet wyprać w pralce koldrę z pierza, producenci podają, że można
          je prać. Także - poduszka z pierzem nie powinna sie odkształcać (?), przeciez
          właśnie jej zaletą jest to, że wystarczy strzepnąć po spaniu na niej aby
          odzyskała swą puszystość. Podobnie zresztą jak kołdrę. Z dobrej jakości
          pościeli nie powinno wyłazić pierze, podobnie jak z dobrych kurtek puchowych
          nie wyłazi, w przeciwieństwie do marnych np. chińskich.
          Osobiscie jestem przeciwna tym wszystkim sztucznym tworzywom, diabli wiedza co
          to jest i jaki moze miec wpływ na człowieka. Ja akurat spotkałam sie z
          kiepskimi jakościowo kołdrami i poduszkami ze sztucznym wypełnieniem ale nawet
          zakładając, ze akurat ten producent był kiepski to i tak ta chemia
          wystarczajaco mnie odstrasza.
    • marlena.oleszczak Re: Jaka kołdra? 4 lata temu
      Ja zakupiłam taką kołdrę puchową: dopoduchy.pl/koldry/122-277-koldra-puchowa-lux-140200-10-kg.html
      Jestem bardzo zadowolna, kołdra dobrej jakości, podczas snu jest przyjemnie, ciepło. Spokojnie mogę polecić

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka