Dodaj do ulubionych

Ząbkowanie

20.03.06, 12:54
Mój synek wlasnie skonczyl 4 miesiace i zaczynam u niego zauwazac objawy
zabkowania - nie wiem czy to mozliwe? Ślini sie, wklada raczki do buzi i trze
dziasła, czesto robi to z krzykiem. Jak mu pomóc - czy sa jakieś sprawdzone
sposoby? Na razie stosuje calgel (nie dziala) i panadol jak juz jest
tragicznie i mocno płacze, ale boje sie go faszerowac panadolem, nie wiem czy
stale podawanie srodka przeciwbolowago nie szkodzi?
Dodatkowo maly zaczal kaprysic przy jedzeniu - zjada 70-100ml na porcje
(!!!!) w nocy budzi sie co 3 godziny i domaga jedzenia - nie ma w ciagu dnia
dluszszej przerwy w jedzeniu (jest na Bebilonie). Czy takistyl jedzenia jest
normalny przy zabkowaniu? Jak go dobrze karmic by nie przestal przybierac???
Obserwuj wątek
    • bea-ta Re: Ząbkowanie 20.03.06, 13:23
      Jedyne co pozostaje to Viburcol w czopakch i Chamomila Dagomed- granulki
      homeopatyczne. Kup gryzaczki z wodą i wkładaj je do lodówki i takie schłodzobnej
      dawaj do gryzienia. Pierwsze zeby sa najgorsze, potem dziecko przyzwyczaja się
      do bólu, a kaprysic przy jedzeniu w takiej sytuacji ma prawo i lepiej nie
      martwic sie co bedzie na zapas. Beata
      • ola_id Re: Ząbkowanie 20.03.06, 13:29
        Viburcol tez juz daje ale... powoduje natychmiastowe wypróżnienie ;-) no nic
        wyglada, że musze to zaakceptowac i przeczekac.A ile to moze potrwac - do
        momentu az wyjdzie pierwszy zab? Mocne slinienie zauwazylam juz od 3 mies -
        jesli wtedy sie zaczelo to trwa juz dobry miesiac i nic?
        Dzieki za wsparcie ;-).
        • asul Re: Ząbkowanie 20.03.06, 14:10
          U nas też ślinienie od 3 mies a pierwszy ząb wyszedł wczoraj:).czyli w 6 mies
          i 3 tyg.(wiem mało pocieszające),ale u każdego dziecka jest inaczej więc głowa
          do góry-powodzenia
          • ola_id Re: Ząbkowanie 20.03.06, 14:42
            Dzieki ;-)
            • joda2 Re: Ząbkowanie 20.03.06, 20:20
              moj synek jutro konczy 6 miesiecy, slini sie odkad skonczyl 3, marudny jest
              bardzo ale ma tez lepsze dni, gryzie wszystko, co popadnie (najlepsza jest
              mama:)) ale zebow na razie nie widac. podaaje mu efferalgan w czopkach, ale
              tylko wtedy kiedy jest wyjatkowo wsciekly:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka