Dodaj do ulubionych

Najbliższe wybory

18.10.18, 22:10
Jacek Kordowski to prawdziwy społecznik, zatroskany o dobro miasta. Apeluje głosujcie na niego.
Obserwuj wątek
  • Gość: gość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 18.10.18, 22:38
   Z rodziny jesteś? Czemu namawiasz na głosowanie na człowieka , który największą troskę przywiązuje do swoich dochodów z różnych źródeł? Niech się przyzna w końcu, co wynajmuje za 32 tys. rocznie, skoro niby nic nie ma oprócz Hiltona, domu z dala od okręgu z którego startuje i długi, które nie topnieją, mimo horrendalnych dochodów (prawie ćwierć miliona rocznie)?
   Niestety, on jest tak teflonowy, że gdyby wciskał mi ulotkę, to nawet nie podałbym mu ręki.
   Wyluzuj.
   Zresztą, takie namolne namawianie przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego i teraz nawet nie wejdzie tym jednym głosem jakiegoś pijaczka z Grudziądzkiej.
  • Gość: Rodzic Re: Najbliższe wybory IP: 171.25.230.* 19.10.18, 09:10
   Ja i moja rodzina na pewno nie zagłosujemy za Kordowskim, jego żoną, Wrażeniem, Konowalikową, Błażejewiczem i innymi obecnymi radnymi. Mieli w tej kadencji to szczęście że mieli wększośc w radzie . I co zrobili przez całą kadencję dla rozwoju naszego miasta? Pomnik na obrzeżach rynku? Nie mam zamiaru głosując znowu na nich już za kilka lat usłyszeć od moich dzieci siedzących w autobusie, pociągu czy czekających na samolot, jadących szukać pracy w innym mieście " dlaczego tak głosowałeś, nie było innych ludzi chętnych coś zmienić w naszym mieście?"
   • Gość: wyborca Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.18, 10:07
    Po co ten lament? W tym mieście nie ma nic i niczego nie będzie. Tu nie ma sprawczej młodej siły dynamicznej, która obaliła by stary moherowy porządek. Nikt nie chce się w to angażować, bawić. Łatwiej jest wyjechać, kiedyś do Anglii, dziś nawet w Polskę , byleby dalej stąd. Stąd najbliżej jest na Toruńską i to jest kierunek tubylców. Tylko żal tych nielicznych młodych co tu jeszcze egzystują. To miasto nie potrafi nawet im zaoferować godnego startu do dalszego kształcenia. Po prostu mogiła.
  • Gość: Mirek Re: Najbliższe wybory IP: *.tvgawex.pl 19.10.18, 15:19
   Faktycznie chyba krewny Kordowskiego założył wątek, ponieważ pamiętam jak 12 lat temu radny Kordowski opowiadał jak najstarsza kamienica w Chełmnie na Grudziądzkiej 36 zostanie wyremontowana i powstanie tam punkt obsługi turystycznej. Drodzy mieszkańcy Chełmna, jak będziecie na Grudziądzkiej to sami zobaczcie w jakiej ruinie jest ta kamienica. Jeżeli Kordowski wszystkie chce doprowadzić do takiego stanu, to czas mu podziękować.
    • Gość: nieżyczliwy Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.18, 18:49
     Może rzutem na taśmę, w ostatniej chwili tej kadencji budynek po cichu kupił/użyczył od miasta/ wydzierżawił i przyłączył do Hiltona niejaki Clinton. Nie śmiejcie się, w tym mieście wszystko jest możliwe. Nie ulega wątpliwości, że ta kamienica to smakowity kąsek. No jest tak blisko Hiltona. Stoliczki w sezonie można by już wystawiać na Grudziądzkiej. Poza tym Clinton ma dwoje dzieci, ileż na zmianę można użyczać każdemu z nich? To już rokuje na rozwój imperium, a każdy grosik się przyda.
   • Gość: gość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.18, 21:28
    Ale on niezastąpiony, wprost genialny. Sprawdził się w mieście, był lojalny, bmw i Gamański zdecydował, aby go rzucić na inny odcinek. Obawiam się, aby tam się - jesli dostanie mandat- całkiem nie zdegradował. I tak oto, ludzie , którzy są nauczycielami, pedagogami, powinni być wzorcem dla dzieci i młodzieży ośmieszą się i faktycznie degradują autorytet na oczach tejże młodzieży. Rzecz dotyczy także innych nauczycieli- radnych różnych maści, poczynając od nieudacznika.
    W ten sposób i dzięki takim ludziom już dawno nauczyciel w Chełmnie stał się synonimem zachłannego na diety, bez charyzmy, bez charakteru człowieczka. Clinton zaś to zupełnie inna historia.
  • Gość: gość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.10.18, 22:59
   Ja ciągle nie mogę zrozumieć dla czego oni tolerują u siebie clintona? Przecież tracą wizerunkowo i coraz mniej ludzi na nich głosuje. Obecnie podpierają się emerytami, szczególnie do rady miasta. Mam nadzieje, że wielu wyborców przejrzało na oczy i ludzi tych w przyszłej radzie już nie zobaczymy.
   • Gość: bez znieczulenia Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 21.10.18, 22:06
    I co? Cisza wyborcza się skończyła. Mam w d... jakichś Clintonów czy innych żebrzących o dodatek do emerytury " nic nie mogę". Oni w moherowym Chełmnie i tak przeszli. Tak jak Konowicz . A pisałem wcześniej , że w tym układzie demograficznym wybory w tym grajdole to czyste wyrzucanie pieniędzy. Bezruch i inercja mają się w najlepsze. Do zobaczenia w może mądrzejszym świecie za pięć lat.
    • Gość: Nic Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 19:14
     Jeszcze nic nie przewazylo,,jeszcze jest szansa na zmiany,,👍😉,,trzeba isc 4listopada oddac swoj glos na pana Mikiewicza,,,,dac sie wykazac osobie z nowymi pomyslami na Chelmno.Nie znam pana Mikiewicza ale obserwuje jego zachowanie ,wypowiedzi I uwazam super czlowiek na burmistrza,,,!!!
     • Gość: Tomasz Re: Najbliższe wybory IP: 77.111.247.* 22.10.18, 19:44
      Prosta sprawa i będę o tym pisał do znudzenia do 04.11.2018. Każdy burmistrz po nieudaczniku, bez doświadczenia, wykształcenia, ale ze zdrowym rozsądkiem i odrobiną empatii i zrozumienia dla potrzeb mieszkańców, będzie się jawił, jak gwiazda na niebie. A p. Mikiewicz posiada kwalifikacje, które rokują znacznie lepiej. Poza tym, tak po prostu, czy my mamy coś do stracenie jeśli wybierzemy p. Mikiewicza? Natomiast wybór nieudacznika pogrąży to miasto aż do samego dna. Pamiętajmy, że kadencja teraz to 5 lat. Przez ren czas można spier... więcej, niż przez poprzednie 16 lat.
      Wiem co piszę, przez kilka lat prosiłem nieudacznika pisemnie o załatwienie kilku spraw, które miały ułatwić życie sporej części mieszkańców. Za każdym razem- napiszę brzydko "zlewka"- tzw. burmistrz wiedział lepiej. I nie zrobił nic, choć to był jego obowiązek, za który przytulał bez żadnego obrzydzenia duże pieniądze.
       • Gość: mieszkaniec Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 21:31
        Namawiajcie rodziny i sąsiadów do udziału w wyborach. Dzwońcie do dzieci i wnuków w innych miastach (tych zameldowanych w Chełmnie), aby przyjechali na ostateczną rozgrywkę. Teraz albo nigdy. Dość dziadostwa.

        Wybór nieudacznego będzie przegraną, wręcz klęską mieszkańców, a on sam nadal będzie dewastował miasto do 2023 roku. Nadal nie będzie nowych miejsc pracy, inwestorów, mieszkań, terenów pod zabudowę, ale będą dziurawe drogi, fragmenciki chodniczków pod wybory, kolejne fontanny,budowane/rozbierane/budowanetargowiska, syfiasta woda w kranach, sitewka personalna na stanowiskach podległych temu urzędnikowi, koszary i koszty związane z ich utrzymaniem. Nadal nie będzie transparentnych konkursów na stanowiska, a ludzie niekompetentni będą na nich posadowieni do emerytury.na pewno nie będzie rozwoju, raczej niewiele będzie. Może bida z nędzą.

        Trzeba się zmobilizować, ponieważ elektorat po Majewskim z PISu (ok. 1200 dusz natchnionych przez ojca Rydzyka i Prezesa wszystkich prezesów) będzie rozgoryczony, opuszczony, plączący i smutny i za namowa pewnych sił kościelnych znajdzie jakieś utulenie
        w postaci nieudacznika.
        • Gość: no tak Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 21:44
         I nadal będą rozbuchane pensje pretorian za które płacimy z naszych podatków. Żadnego umiaru.
         Księgowa z UM ponad 183 tys. w 2017, to normalne? Syta? Nawet nie wiecie, kto zacz w UM, obowiązki żenada, a wydajemy na nią krocie, więcej niż na pensje burmistrza, bo tak zdecydował nieudacznik. Nieudolny Napora, Matuszewski- kosztują krocie, a efekty ich pracy? Pożal sie Boże.
         Pieniądze w Chełmnie są, tylko, że trwonione!

         Nie miałbym z tym problemu, gdyby Chełmno choć trochę rozwijało się jak Świecie czy Brodnica.
         • Gość: Figi Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 22:10
          Szansa dla Chelmna jest pan Mikiewcz,,I tylko na niego warto oddac glos,,!!!ludziska mobilizacja 4listopada !!!tlumaczcie wszystkom znajomym,,przedewszystkim ludziom starszym ze trzeba zaglosowac na Mikiewicza,,,,,I tak troche jeszcze do wszystkich dziwnych ludzi ktorzy mowia ,ze obecny burmistrz jest juz dlugo wie o co chodzi a jak przyjdzie nowy to nie bedzie wiedzial,JA SIE PYTAM CZY JAK PAN KIENDZIERSKI OBEJMOWAL STOLEK TO SIE ZNAL NO TO WAM POWIEM ZE NIE,,,,I przestanmy glupio gadac wezmy sie ogarnijmy I glosujmy na nowego burmistrza
  • Gość: Jola Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 15:25
   Na nową twarz? Ludzie czy wy już postradaliscie wszystkie zmysły? Człowiek z nikąd tzw. nowa twarz nie może się nawet pochwalić działaniem w 9 hills Festival. Tam gdzie był szefem firma padła. No jak chcecie takiej przyszłości to proszę bardzo. Szok i przerażenie jak patrzę na wyczyny niektórych obywateli.
   • Gość: Kiki Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 15:33
    Z calym szacunkiem a pan Kedzierski kim byl jak obejmowal po raz pierwszy fotel burmistrza ,,zwyklym panem uczacym wf,czlowiekiemzczlowiekiemz nikad bo duzo ludzi go nie znalo,,,a teraz wielkie gadanie bo sie zna na wszystkim ,,,to ja sie pytam Chelmno ktore jest na liscie miast najlepiej rozwinietych w swoim przedziale czyli miasta do 20tys mieszkancow?wydaje mi sie ze chyba na szarym koncu?wiec co nie jest nam potrzebny burmistrz z nowymi pomyslami,,nie wypalony ?
    • Gość: bez złudzeń Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 16:20
     Ja rozumiem, że teraz hejterzy obydwu stron barykady w Chełmnie będą obrzucać się czym mogą. A ja mam proste pytanie: kto to jest ten Mikiewicz? Młodzian to nie jest więc czy coś już w życiu mu się udało? wyszło? życiorysu jako osoby publicznej nigdzie się nie uświadczy. Premię za nowość już w pierwszej turze dostał, czas żeby zaprezentował się przed drugą. Kędzierskiego znamy, wiemy,że przez te lata rękawów sobie nie powyrywał ale jakoś w tym zapyziałym Chełmnie z tymi jadowitymi moherami funkcjonował. Wiadomo, że każdy nawet ten zgorzkniały chełmiński mieszczanin ma jakieś swoje wyobrażenia, marzenia, idee fix ale na cudotwórcę z worem pomysłów i pieniędzy , to mogą tu czekać jak na Mesjasza. Nie robię sobie złudzeń przed drugą turą, marazm i martwota przetrwają bez względu na sternika.
      • Gość: Jkl Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:34
       Oj, chyba nie zrozumiałeś tego co przeczytałeś? Specjalnie dla Ciebie fragmenty artykułu: "Nasze NKJO kształci w trybie trzyletnim nauczycieli języków na mocy porozumienia z uczelnią wyższą. W Toruniu jest to UMK. W myśl ustawy porozumienia te wygasną w 2015 r", "Obawiam się, że mamy do czynienia z końcem tej formy kształcenia nauczycieli", "Absolwenci kolegium są cenionymi nauczycielami. Wiem, że zarząd województwa, jako organ prowadzący, stara się ratować dorobek NKJO" "Toruńskie kolegium powstało w 1990 roku - 22 lata temu, jako jedne z pierwszych w kraju. Jego mury opuściło już 1569 wykwalifikowanych nauczycieli języków obcych. Od początku istnienia dewizą NKJO jest wysoki poziom kształcenia." I na koniec, fragment dla mnie najważniejszy, oddający przynajmniej w części charakter p.Mikiewicza: "Podobne napięcie słychać w głosie samego dyrektora kolegium. - Zgodnie z ustawą sama nazwa, a więc i marka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu zniknie. Byłoby jednak ogromnie żal, gdyby zniknął też nasz ponaddwudziestoletni dorobek - mówi dr Artur Mikiewicz. - Z troską i obawą myślę o pracownikach. W końcu potencjał ludzki to kluczowa rzecz w edukacji."
    • Gość: gość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 20:19
     Nieudacznik to mitoman.

     Może ten blok jest w tradycyjnej wojskowej amerykańskiej technologii i niewidzialny dla przeciwnika? Jak ten okręt w 007?
     A pamiętacie, że chyba w 2014 albo 2015 jeździł do Świecia podglądać , jak działa tamtejszy TBS? Jak prowadził rozmowy? Jak się chwalił w Pomorskiej? Już niedługo, lada dzień....
  • Gość: Skin Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.10.18, 16:09
   Narazie to ja widzę same pieski Mikiewicza które blokują pozytywne wpisy na temat Kędzierskiego przypadek nie sadze... Agora SA wiadomo kto jest z tym powiązany i ma korzysci z tego tytułu administratorze... Mikiewicz to jeden wielki Kołcz który mówi co chcecie usłyszeć... Niby nie jest związany z żadną partią ale radzę się lepiej dowiedzieć... Już nic nie napiszę więcej bo zostanie usunięte i zablokowane.
    • Gość: Xxx Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 16:24
     A to ciekawych masz przyjaciół z deptaka. To wszystko co jest zrobione to samo się zrobiło. Lepiej zagłosować na kogoś kogo się nawet nie zna. Może warto poznać kandydata który już doprowadził swoją firmę do upadku. Można sobie poczytać jak ktoś nie wierzy. Proszę bardzo nowosci.com.pl/kolegium-nad-przepascia/ar/10913085
     • Gość: Kikisl Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:01
      Slabe,,troche kiepska nagonka na Mikiewicza,,czegos czlowieku nie rozumiesz czy myslisz ze mieszkancy glupi !!!to teraz moze cos w strone obecnego burmistrza ile kosztowalo nasze miasto przenoszenie targowiska ile wkoncu zaplacilismy kary za zrobienie targowiska bez zezwolenia I w koncu ile stracily male sklepiki I przenoszeniu targowiska,,I na koniec ani porzadnego targowiska przy sklodowskiej ani przy rynku
      • Gość: gość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:02
       Miejsce nieroba jest na stadionie-do podawania piłek na spartakiadach wiejskich jak znalazł.On nic nie potrafi, nawet zarządzać swoimi pieniędzmi, przy takich dochodach. A że niezdolny do uczenia się, to i budżet miasta ratuje pożyczkami i kredytami. A miasto ma pieniądze z podatków, z dotacji, itp.- ale co z tego? Pensje jego najbliższych przydupasów rosną niebotycznie, taki np. Matuszewski słabiutki, oj słabiutki, a pensja wzrosła mu przez 5 lat o 43 procent.Napora już dawno powinien być co najwyżej zarządcą pomostu nad J. Starogrodzkim. Sitwa oplotła miasto i żyła na koszt mieszkańców, jak pączki w maśle.
  • Gość: Bartek Re: Najbliższe wybory IP: *.metrolink.pl 23.10.18, 18:04
   Wyborne!
   Chełmno - zapomniana dziura, najbiedniejsze miasto powiatowe w Polsce a burmistrz trwa od 20 lat! W Japonii taki delikwent popełniłby rytualne sepuku ale najpierw przeprosilby za swoją nieudolność...
   A tutaj niektórzy jeszcze mają wątpliwości na kogo głosować. Dramat ludzie.
   • Gość: vox populi... Re: Najbliższe wybory IP: *.play-internet.pl 23.10.18, 18:47
    Dramat straszny ,przez 16 lat żadnego zakładu pracy utworzonego żeby ludzie mieli gdzie zarabiać na życie za to szalenie wzbogaciły się jednostki ( zainteresowanych odsyłam do oświadczeń majątkowych publikowanych w BIP z przestrzeni kilkunastu lat ).Teraz te jednostki i ich przydupasy krzyczą i opluwają błotem kontrkandydata,który okazuje się być konkretnym i groźnym rywalem ale ludzie nie są głupi i swoje wiedzą i zagłosują zgodnie ze swoją wolną wolą i własnym sumieniem.Do stracenia nie mamy nic a zmiany są dobrą sprawą.Natomiast co do jednej z powyższych wypowiedzi to p.Mikiewicz nie jest człowiekiem znikąd - to rodowity chełmnianin.
    • Gość: widmo Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 19:32
     Zwolennicy Mariusza, pomóżcie, bo ja nie potrafię znaleźć. Chyba został tak wkomponowany, że go nie widać:
     "Będą 43 mieszkania, 05.09.2007 20:39
     W Urzędzie Miasta Chełmna odbyło się spotkanie z projektantami budynku, który stanie przy ul. Podmurnej.
     W bloku dach nad głową znaleźć mają 43 rodziny. - Budynek będzie utrzymany w kolorze ceglastym, by wkomponował się w teren przy spichlerzu - mówi burmistrz Mariusz Kędzierski. - Konserwator widział wstępny projekt. Budynek będzie trzyklatkowy, czterokondygnacyjny. Mieszkania będą miały od 25 do 40 metrów kwadratowych. Metraż może się jednak powiększyć, będą jeszcze nad tym pracować projektanci."
       • Gość: gość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 21:21
        Szczególnie urzędasy.

        Póki co Kędzierski kupił głosy pracowników UM i podległych instytucji oraz ich rodzin za publiczne pieniądze, obwieszczając wszem i wobec - w 2019 będziecie mieli gwarantowana podwyżkę o 5 % . Czy ktoś podaruje miastu tę kwotę, czy też będzie dalsze łupienie mieszkańców podwyżkami opłat i danin? Nadmieniam, że minimum tej wielkości podwyżki mają co roku od wielu, wielu lat ( a było i 7 %), taki hojny jest nieudaczny. A miasto kwitnie, oj kwitnie....

        "wzrost wynagrodzenia dla pracowników urzędu miasta, jednostek podległych, instytucji kultury i zakładu budżetowego o 5,00% w stosunku do wynagrodzeń przewidywanych w 2018 roku."

        W sumie to bezczelny jest ten nasz Kononowicz.
       • chelmno2016 Re: Najbliższe wybory 23.10.18, 21:25
        Głosuje na Mariusza Kędzierskiego. Nie wybieram kota w worku. Nie znacie tego kandydata. Nic o nim nie wiecie. Ryzyko jest zbyt duże. Mam nadzieję, że Mariusz się zdynamizuje poprowadzi Chełmno ku rozwojowi.
         • Gość: Kret Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 21:43
          Pan Mariusz mial przez 16 lat mandat zaufania I co jestesmy na szarym koncu w rankigu bidoty,,zawsze obiecywal I co I Chelmno sie nie rozwinelo,,co z tego ze go znamy ae nikt nie jest glupi kazdy widzi ze sie nie nadaje,,,trzeba zmiany ,,trudno nikt nie jest do stolka przyklejony na wiecznosc,,Tylko pan Mikiewicz burmistrzem
         • chelmno2016 Re: Najbliższe wybory 23.10.18, 21:43
          Pytasz o mnie ? W jaki sposób zdobyłem moją pierwszą pracę? Odpowiadam, studiując dwa kierunki na dwóch różnych uniwersytetach i nie żałuje tego, opłacało się. Jestem za zmianą, ale chcę dać szansę Kędzierskiemu. Może się mylę, ale dźwignę to ryzyko.
          • Gość: kot Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 22:05
           Widzisz, Twój pierwszy pracodawca też zaryzykował bo Ciebie nie znał, ale dał Ci szansę i jeśli nadal tam pracujesz to się sprawdziłeś. To ile lat jeszcze chcesz dźwigać to ryzyko? Przecież napisałeś, że jesteś za zmianą. Dobrze się zastanów, bo od kilkunastu lat nie mieliśmy takiego kandydata jak p.Mikiewicz i nie wiadomo kiedy znowu będzie taka szansa na zmianę.
           • Gość: ja Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 22:35
            Nie można jednak oczekiwać cudów od burmistrza.

            My na ten cud gospodarczy czekamy od 2002. Jak nazwać kogoś, który coś obiecuje, a nie robi tego? Kłamca. A jak nazwać kogoś, kto szasta naszymi (bo nie jego, on ma długi)
            i kupuje koszary, które gniją, buduje targowisko nielegalnie, potem je rozbiera, potem znowu buduje? Za ulice Kwiatową, wydane duże pieniądze i niekończące się remonty remontów drogi oddanej do użytku ledwie kilka lat temu funkcją radnej zapłaciła Konowalik. Ale to za mało. On osobiście powinien mieć proroka na karku za niedopełnienie obowiązków i niegospodarność. Kredytuje funkcjonowanie miasta pożyczkami, a jego najbliżsi współpracownicy, kilkunastu - zarabiają po 10- 12 tys. miesięcznie? Miasto leży, wszyscy wokół się śmieją (sprzątanie ulic ręcznie, transport publiczny- mały wydzierżawiony busik, który wymusza pierwszeństwo, od zawsze jedno publiczne przedszkole, żadnego publicznego żłobka, nic się nie buduje, ale lokale miejskie sprzedaje za bezcen). W tym czasie wybrani u jego boku się utuczyli (czytaj doją miasto na potęgę).

            PIS miał rację z tym ograniczeniem kadencji do max dwóch. Ostatnie 16 lat to zupełne dno w wykonaniu tego pana. Uważam, że eksperyment się totalnie nie udał.
            • Gość: phi Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 22:46
             Ja w życiu bym mu nie powierzył zarządzania moim garażem. Ani piwnicą.

             Ale, ale - krążyły pogłoski, że w przypadku przegranej (chyba nie jest taki głupi, aby się z tym nie liczyć, chociaż...), co chyba jest oczywiste, ma zaklepane stanowisko (bardzo dobrze płatne) w spółce podległej urzędowi miasta. Pożyjemy, zobaczymy.
        • Gość: Gosc Re: Najbliższe wybory IP: *.play-internet.pl 23.10.18, 21:39
         Głosuj głosuj kolejna fontannę postawi ,podwyżki urzędasom da ,a w urzędzie jak zwykle na.zmianę na zakupy będziecie chodzić o ciągle źle i nie dobrze .czas żeby oczy się otworzyły czas oj czas w żadnym urzędzie i za żadnego burmistrza tak nie będziecie mieli jak teraz
         • chelmno2016 Re: Najbliższe wybory 23.10.18, 21:53
          Kolejna fontanna nie jest potrzebna. Owszem obecna nie jest najlepsza, ale zawsze można to zmienić. Nie pracuję w urzędzie, mieszkam w Chełmnie. Rozumiem rozterki mieszkańców, sam też je mam. Nie można jednak oczekiwać cudów od burmistrza. Mieszkam tutaj dwa lat i uważam, że idzie ku lepszemu. Może małymi krokami, ale chyba idzie. Nowy burmistrz to nowe nieznane i nowa niewiadoma.
            • Gość: Jan Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 19:05
             Pytanko mam: kiedy Gamański i Całbecki pozdejmują te swoje banery i plakaty wyborcze z lamp w całym mieście? Wiatr to goowno szarpie, zrywa, wala się po ulicach, chodnikach, tu i ówdzie - na ogrodzeniu, budynku się zaczepi. Nie łaska posprzątać po sobie? Kto powinien to egzekwować i dopilnować ze strony miasta? Jeszcze jeden przyczynek, że dziadostwu powiemy dosyć!!!
             Na marginesie, nie mam zamiaru oglądać te gęby więcej, niż musiałem. Sprzątać!
              • Gość: Jan Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 22:42
               I nie da się wcześniej? Znikną z lamp miejskich i będą się walały po chodnikach, posesjach, na ulicy, bo same spadną? Kto będzie sprzątał, bo oni już nie muszą, bo na lampach nie ma? Na plakaty to Gamański miał, a na sprzątanie już nie i musi dozbierać z cegiełek przez miesiąc? Jak mu nie wstyd. A rolą miasta jest działać. Tylko, że tam z działaniem, myśleniem, przewidywaniem cieniutko. Nadmieniam, że w okresie 30 dni ustawowych na sprzątniecie makulatury będzie Święto Niepodległości i zwyczajowo na ulicach , konkretnie na lampach są eksponowane biało- czerwone chorągiewki. Szkoda, że zwykle brudne, ale cóż, takie miasto, taki szacunek do symboli.Mieszkam tu, płace podatki nie życzę sobie oglądania na ulicach facjaty Gamańskiego i Całbeckiego na każdej lampie, co 20-30 metrów, bo chcę w spokoju świętować 100 lat Niepodległości.
               Prezentujesz tok rozumowania i postrzegania rzeczywistości, jak niejaki Duda (demokracja, żarówka) albo nieudacznik, który przez 16 lat nie potrafił rozwiązać problemu wielkiej dziury po spalonym Domu Kultury w reprezentacyjnej części miasta z pomnikiem ułana i konia wielkości naturalnej.
    • Gość: mieszkaniec Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 22:13
     Jestem otwarty, nie spowinowacony z urzędasami, nie jestem beneficjentem działań Kędzierskiego , nie jestem jego fanem ani zbudowany tymi 16- toma latami, gdzie można było coś zrobić, może inaczej , może... Ale to samo pytanie mam do jego konkurenta , w Chełmnie to jest meteoryt, nikt o nim nie słyszał, skąd niby ten jego ciąg na tą funkcję? czym dotąd się i gdzie dał poznać? Cenzus dr jest istotny chwalebny , tylko jaki ma to związek z ciągiem na stanowisko burmistrza? Widzę, że wielu tu piszących są kompletnymi abnegatami z zakresu zarządzania administracją samorządową, po prostu zwykłe chcieje, ziejący ogniem, topiący własne porażki w wytykaniu i ocenie innych. Ja nie twierdzę, że nowy się nie nadaje, ale naganianie na pięć lat kota do wora to chyba zbytnia nieroztropność.
  • Gość: ezra Re: Najbliższe wybory IP: *.metrolink.pl 24.10.18, 00:01
   Nie głosuję bo nie mieszkam już w Chełmnie. Głosuję gdzie indziej i na innych kandydatów.
   Nie mam jeszcze 30 lat, skończyłem prestiżowe studia, zarabiam ok 10k netto. Mam za co żyć, mam perspektywy na dalszy rozwój. O swoją przyszłość jestem spokojny, choć pracuję bardzo ciężko.
   Wy - głosujcie dalej na nieudacznika Kędzierskiego niech i jego przydu***y zarabiają po 10k ale siedząc i grając w pasjansa na komputerach.

   Gadka - tego nie znam, to zagłosuję na starego - kretynizm w czystej postaci. 16 lat nas oszukiwał, 16 lat był nieudolny. Partacz totalny. Szkoda, że PIS zrobił dwie kadencje, na 50-lecie rządów mógłby zbudować swój własny pomnik na rynku. na koniu. pod mega fontanną w kształcie szubienicy. i z bazarem dookoła.
     • Gość: Calgon Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 08:21
      Burmistrza trzeba zapytac o to dlaczego nam obywatelom robi podwyzszki jeslli ma swiadomosc ze obywatele sa ubodzy,,z kad wezmie na podwyzki dla urzednikow miasta.Ile stracilismy przy przenoszeniu targowiska bez zezwolenia,co z zakupionymi terenami po jednostce wojskowej bo teren kupiony a pomyslu I kasy na niego brak,,dlaczego na srodku starego miasta stoi obrzydliwa fontanna ktora nijak nie pasuje,,dlaczego zadluzane jes miasto,,dlaczego nie powstaja nowe zaklady pracy,,dlaczego po Famie powstanie nastepny super markiet a nie hala przemyslowa ,,itd.....itd.'..
     • Gość: mieszkaniec Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 08:44
      Herold- przeczytałem twoją zajawkę o kandydacie- meteorycie, chyba sam widzisz że to jest mocno dente. Ta wirtualna miłość kandydata do Chełmna jest żenująca, napisał o niej typowy chciej, z tym quasi programem mógłby zupełnie spokojnie startować np.na burmistrza Pcimia. Dziękuję Ci Herold za to przybliżenie kandydata , teraz mam czytelny wybór: sprany dotychczasowy czy nowy kandydat - nikt. Nie deprecjonuję watościowości kandydata w jego branży, tylko trzeba zadać mu pytanie " chłopie po co ci to?".I takie pytanie jako ozdobnik- czemu tak skrzętnie ukryte są preferencje polityczne kandydata?
      • Gość: Calgon Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 09:12
       Chelmno najbiedniejsze miasto powiatowe w Polsce,,NAJBIEDNIEJSZE MIASTO! a rzadzi nam nie przerwanie od 16lat burmistrz miasta pan Kedzierski,no naprawde gratulacje WSTYD I niema sie czym chwalic,,poowinien miec troche odpowiedzialnosci I samokrytyki ii nie stsrtowac juz na nastepna kadencje,,,ze nic nie potrafi to my widzimy
     • marysia33 Re: Najbliższe wybory 25.10.18, 18:55
      Jestem przekonana, że połowa głosów oddanych na p. Mikiewcza to rodziny osób, którym obiecał stanowiska w miejscach, o których wspominasz!!! Słyszałam, że ekipa p, Mikiewicza ma ochotę na wszystkie stanowiska kierownicze w tym mieście i szczególnie się z tym nie kryją. Z taką butą jeszcze nigdy się nie spotkałam!!! Ludzie czy wy naprawdę tego nie widzicie? głosujecie na pana nie wiadomo skąd, który zamierza w ciągu jednej kadencji ustawić wszystkich swoich znajomych.
      • Gość: gość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 19:43
       A co zrobił przez lata konowicz? Stworzył układ doskonały, gdzie jego ludzie doili publiczne pieniądze bez żadnych ograniczeń, bez odpowiedzialności, często nawet za biechlujne wykonywanie swoich obowiązków.

       Wklejam ponownie swoje sugestie
       Koniecznie na zieloną trawkę trzeba wysłać z nieudacznym : Naporę (od koła szachowego) za całokształt, Matuszewskiego (od brudnej wody, braku ciśnienia, braku wody), Sytę i Brzezińska- już się nachapały do obrzydzenia za nic nie robienie, Ludwikowską- za zerowy poziom promocji i kultury w mieście, Fleminga- za nieróbstwo na pół etatu za pieniądze z pełnego etatu, spełnianie wszelkich zachcianek nieudacznego, brak realizacji ochrony zabytków w mieście, nierozwiązany problem z misz-maszem na Grudziądzkiej (reklamy, stojaki). No i gwiazdę parkowania przed UM wbrew przepisom prawa za osobistą odpowiedzialność za wszelkie prace remontowe na terenie miasta, odbiory spier... inwestycji od wykonawców, utrzymanie dróg, w tym naprawy okresowe dziur przez ubicie smoły ze żwirkiem gumofilcem pracownika fizycznego- Szustera.

       Jeśli Mikiewicz ma zamiar przewietrzyc stajnię Augiasza- popieram.
    • Gość: mieszkaniec Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 14:06
     Kolejny argument, że na tym forum rzeczowo poglądy rzadko można wymienić. Napiszesz coś co jest nie po myśli i wyobraźni jakiegoś muła bagiennego to cię ofuka bo nie rozumie, że ktoś może uważać inaczej, bo jego choćby w pyskówce musi być na wierzchu. Taka społeczność, tacy ludzie, a zauważyliście że w tych wyborach , poza przychylnością logistyczną, funkcjonariusze Kościoła byli z lekka wycofani, pewnie uznali że tabuny moherów są już wystarczająco zmajoryzowani i zrobią co im wskazano. II tura to potwierdzi.
     • Gość: tom Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 14:52
      Gratuluję przenikliwości i inteligencji. Wytropiłeś abnegatów, stwierdziłeś autorytarnie że nowy kandydat to meteoryt, że nikt o nim nie słyszał, że jest nikim, bezbłędnie określiłeś poziom inteligencji, po zaledwie kilku wpisach. Naprawdę jestem po wrażeniem, pozostało tylko stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie jaki jesteś zaje...
      • Gość: fikołek Re: Najbliższe wybory IP: *.adsl.inetia.pl 24.10.18, 17:21
       niestety, ale czasami staje się między młotem i kowadłem. Teraz tak jest z wyborem burmistrza. Obecny już się narządził, nic więcej nie jest w stanie zrobić, niż to co do tej pory zrobił - czyli niewiele. dajmy szansę innemu. z pewnością nie będzie gorszy, niż obecny. jest szansa, że zrobi coś więcej, niż przewrót w przód czyli fikołka.
        • chelmno2016 Re: Najbliższe wybory 24.10.18, 22:57
         Pan Mariusz Kędzierski jest dobrym burmistrzem i obywatelem tego wspaniałego miasta, którego dynamika rozwoju jest niewątpliwie zauważalna, oczywiście przez tych którzy chcą lub muszą (z urzędu) ją dostrzec. Dlatego nieustannie nawołuje: głosujemy na Kędzierskiego, niech zostanie tak jak było. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej i jak powiedział klasyk "jest pięknie". Kto za Mariuszem łapka w górę.
          • Gość: wiadomość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 23:42
           do chełmno2016

           niech zostanie tak jak było

           Dobrym prognostykiem dla Twojego nawoływania do oddania głosu na nieudaczego jest fakt, że byleś/-aś gorącym fanem Clintona, który w końcu został, przez wyborców pogoniony z kretesem na śmietnisko historii Chełmna. I pozostanie tam, dopóki jego mentor Gamański nie wyciągnie go ponownie z niebytu działacza samorządowego i nie wpisze na listy wyborcze do powiatu AD 2023 (zupełnie jak zdegradowanego ze zrujnowaną opinią, który do samego końca, na ostatniej sesji twierdził, że zakup zrujnowanych koszar za 3,2 mln był dobrą inwestycją).
           Boże, miej nas w opiece.
           • chelmno2016 Re: Najbliższe wybory 25.10.18, 07:13
            Niczego nie przesądzaj. Nie jest wcale wykluczone, że tak dobry samorządowiec jakim jest, były już radny Jacek K. nie powróci z tarczą. Owszem nastąpiło pewne tąpnięcie w postrzeganiu przez mieszkańców prawdziwego dobra i właściwego kierunku rozwoju Chełmna. Objawiło się to brakiem Jacka K. w radzie. Jestem jednak przekonany, że jest to stan jedynie przejściowy i jest także skutkiem pewnego niedopatrzenia z strony wyborców. Apeluje do wszystkich mieszkańców Chełmna: do tych z lewa i do tych z prawa. Nie popełniajcie po raz kolejny tego samego błędu. Nie odrzucajcie dobrego kandydata na dobrego burmistrza, którym jest Mariusz K. Odrobienie ewentualnej porażki byłoby bardzo trudne. Pięć lat bez Mariusza na stanowisku burmistrza Chełmna, "...jak żyć panie premierze..."
  • Gość: foxm Re: Najbliższe wybory IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.18, 10:35
   W Chełmnie czas na zmiany... Nowa rada, oby nowy burmistrz. Potrzeba świeżych pomysłów na miasto, które staje się osada.
   Dobrze mają w nim co są w układzie. Kędzierski ma głosu pracowników Urzędu Miasta bo ci mają luz, a nowy zacznie wymagać żeby pracowali, podobnie nauczyciele z chełmińskich podstawówek.... Ludzi nie bójcie się zmian …. Chełmnu potrzeba świeżego powiewu dobrych pomysłów.... 16 lat ignorował mieszkańców.. dobrze się bawił a z nim jego poplecznicy.. Uratujcie miasto Chełmno... Dobrze że jest nowa rada bez Kordowskiego, Błażejewicza i innych starych znudzonych radnych
   • Gość: gość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 15:33
    Jak zmiany, to na całego.

    Koniecznie na zieloną trawkę trzeba wysłać z nieudacznym : Naporę (od koła szachowego) za całokształt, Matuszewskiego (od brudnej wody, braku ciśnienia, braku wody), Sytę i Brzezińska- już się nachapały do obrzydzenia za nic nie robienie, Ludwikowską- za zerowy poziom promocji i kultury w mieście, Fleminga- za nieróbstwo na pół etatu za pieniądze z pełnego etatu, spełnianie wszelkich zachcianek nieudacznego, brak realizacji ochrony zabytków w mieście, nierozwiązany problem z misz-maszem na Grudziądzkiej (reklamy, stojaki). No i gwiazdę parkowania przed UM wbrew przepisom prawa za osobistą odpowiedzialność za wszelkie prace remontowe na terenie miasta, odbiory spier... inwestycji od wykonawców, utrzymanie dróg, w tym naprawy okresowe dziur przez ubicie smoły ze żwirkiem gumofilcem pracownika fizycznego- Szustera.
    • Gość: Kikisl Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 15:57
     Jestem za popieram,,,czas zmiany przyszedl,,mamy wreszcie konkretnego kondrkandydata w osobie Mikiewicza I trzeba to wykorzystac,,,zmienimy wreszcie na lepsze,,,ludziska obudzcie sie teraz albo nigdy ,nie moge sluchac I czytac tego ze ludzie chca glosowac na p.Mariusza bo go znaja to niedorzeczne widza ze jest kiepski w tym co robi wyzywaja I przeklinaja jego rzady wiec TRZEBA GO WYMIENIC,jego pierwszy wybor 16lat temu tez byli tacy co go nieznali,,TYLKO MIKIEWICZ
     • Gość: ciekawy Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 16:38
      Pytanko do radnych od kadrowego powiatu/miasta i od KWW nieudacznego, a szczególnie do nieudacznego: jakiś monitoring miał być w zamian tego, co nie wiedzieliście niby, że nie działa, a wiedzieliście, a rżnęliście głupa. Słyszałem latem, gdy jeszcze nieudaczny nie zablokował video z sesji rady miasta, że już lada moment, że są pieniądze, że prawie wybrana firma, że komendant straży miejskiej (koszt utrzymania- 1 mln rocznie) już ustala newralgiczne miejsca do montażu. I co wy na to panowie Mikrut i Olszewski? Gdzie jest ten monitoring, bo chciałbym się do was uśmiechnąć i puścić oczko?

      Na marginesie, dlaczego nieudaczny zablokował na stronie bip video z sesji? I z czego ja mam się teraz kulać, choć i tak niewiele radości z tego było, bo dźwięk do doopy był od zawsze. Ale rachunki na bieżąco zapłacone za nagrywanie?
     • Gość: apel do mieszkańcó Re: Najbliższe wybory IP: *.tvgawex.pl 25.10.18, 16:57
      Program pana Kędzierskiego to kopiuj - wklej z poprzedniej kadencji:

      Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Kościelnej, oświetlenie energooszczędne, itd
      Nie bójcie się i pan Mikiewicz zrealizuje te zadania i dużo więcej. Nie bójcie się zmian !
      Przykład fontanny na Rynku pokazuje że niby są robione inwestycje ale jakościowo nie są one dobre. Jest to robione na zasadzie byle co i byle jak najtaniej
      • marysia33 Re: Najbliższe wybory 25.10.18, 18:49
       za to program pana Mikiewicza to gruszki na wierzbie bez konkretów!!!! chyba, ze konkretami nazywasz obiecywanie deszczu dotacji unijnych w sytuacji, kiedy dotacje się kończą czy wystarczą Ci odpowiedzi typu - mój sztab ma na to pomysł !!! Pan Mikiewicz wypromował się na plecach organizatorów NH i wspomnicie moje słowa jeszcze ich skłóci!!!
  • cch2018 Re: Najbliższe wybory 25.10.18, 17:21
   Drodzy mieszkańcy już za chwilę druga tura mam nadzieję że będziemy mieli nowego burmistrza bo obecny burmistrz jest bez pomysłu na Chełmno. PRZYPOMINAM TEN CZŁOWIEK DOPROWADZIŁ CHEŁMNO DO UPADKU ,,CHEŁMNO JEST NAJBIEDNIEJSZYM MIASTEM W POLSCE I NAJGORZEJ ZARZĄDZANYM'' i jeszcze jedna sprawa przeraża mnie hipokryzja nauczycieli, myślicie tylko o własnych posadach i obawiacie sie zmiany i wciskacie ciemnotę mieszkańcom Chełmna jaki to mariusz jest super-WSTYD
   • marysia33 Re: Najbliższe wybory 25.10.18, 18:39
    hipokryzja nauczycieli? a Ty kim jesteś ? a jaki to pomysł na Chełmno ma pan Mikiewicz? żadnych konkretów!!! no może poza rozdawaniem stanowisk które zamierza utworzyć- wiceburmistrza, dyrektora ronda, dyrektora ECWM czy stanowiska anglojęzycznego ds. promocji, zespoły ds. promocji i turystyki i Bóg wie co jeszcze!!!
    • Gość: gość Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 18:55
     Zawsze to lepsze , niż kopiowane co 4 lata pomysły wulkanu intelektu,których nie zdołał biedak wdrożyć w życie. Wirtualne domy na 43 rodziny, inwestycje, miejsca pracy. Myślę o nim tak samo, jak o jednym polityku, który jeździł po Polsce za publiczne pieniądze- kłamca i manipulator.

     Niestety, musisz się z tym pogodzić, że prestiż i autorytet nauczycieli w Chełmnie jest beznadziejny, a to za sprawą m.in. byłych i obecnych radnych i nieudacznego. Okazało się, że niby zdegradowani, a bogaci, niby mądrzy, a nie bardzo, niby uczciwi - a to różnie bywało, niby potrafią zarządzać, a się nie udało. A że to towarzycho opanowało radę, pokazali jacy nauczyciele poza tablicą i szkolna klasą są naprawdę - beznadziejni. Poza tym, i to jest ciekawe, większość pedagogów mniej lub bardziej udzielało temu towarzystwu poparcie, chociażby w wyborach.
     • marysia33 Re: Najbliższe wybory 25.10.18, 19:40
      Obrażasz nauczycieli, a potem posyłasz dziecko do szkoły, podważasz autorytet nauczyciela a później obwiniasz szkołę, że nie wychowuje. Ubliżasz ludziom, którzy poświęcili swój czas, energię i często zdrowie próbując Cię czegoś nauczyć. Wśród nowych radnych są również nauczyciele, widocznie dla mieszkańców Chełmna są osobami godnymi zaufania. Obrażając ich obrażasz ludzi, którzy na nich głosowali. Zawsze możesz o ty wystartować skoro czujesz się lepszy
      • Gość: Jestem Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 21:08
       Jestem za zmiana burmistrza,,ciesze sie ze mamy kogos takiego jak pan Mikiewicz ,,wreszcie jest nadzieja swiatelko w tunelu ze miasto zostanie zagospodarowane madrze,,obecny burmistrz powinien sie poddac honorowo I nie brac udzialu w wyborach,,,sami nauczyciele I urzednicy urzedu miasta nie sa w stanie zapewnic wygranej obecnemu burmistrzowi,,,wygra najlepszy a to pan Mikiewicz
       • kalina11 Re: Najbliższe wybory 25.10.18, 21:49
        dziękuję za motywację. myślę, że czytając ten sam wpis każdy i tak zrozumie go na swój sposób. Ciebie jak widzę nie przekonam i nie zamierzam ale mam swoje zdanie w przeciwienstwie do wielu tu.
    • cch2018 Re: Najbliższe wybory 25.10.18, 22:15
     Do marysia33.... jakie ty...szanujmy się... po tym jak nerwowo zareagowałaś stwierdzam że jesteś nauczycielem. Pytasz jaka hipokryzja a to tak że grono nauczyciel popiera obecnego burmistrza pomimo że liczby i statystki oraz rankingi mówią że w CCH dzieje się źle ale co tam ja mam dobrze to co mnie obchodzi reszta to raczej zły przykład dla dzieci.... co nie? Pytasz jaki pomysł na Chełmno, wiadomo że podstawą wzbogacania się miasta to podatki ale podatki musi ktoś płacić.Ale jak, kto jak miasto nie przyciąga inwestorów. Jak nie ma inwestora to niem zakładów pracy a jak nie ma zakładów to nie ma miejsc pracy i nie ma kto płacić podatków bo duża część mieszkańców pracuje poza Chełmnem.pozdrawiam
   • Gość: Adwokat Re: Najbliższe wybory IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 21:12
    Informuję że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osób obrażających obydwu kandydatów. Proszę o powstrzymywanie się od takich komentarzy. Pozostałe komentarze będą sprawdzane i wobec osob odpowiedzialnych za tego typu wpisy będą wyciągnięte konsekwencje prawne.