Gość: [] IP: *.netia.com.pl 16.01.09, 11:04 wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,3-osoby-zginely-w-tragicznym-wypadku-k-Chelmna,wid,10755953,wiadomosc.html?ticaid=17554 [*] Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ja Re: Wypadek Autobusu IP: *.xdsl.centertel.pl 16.01.09, 11:28 [*] wyrazy współczucia dla rodziny... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jhjh Re: Wypadek Autobusu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.09, 12:55 A wiadomo coś więcej np. jakiej relacji był ten autobus, czy on wyjeżdzał z chełmna czy jechał do naszego miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: www Re: Wypadek Autobusu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.09, 13:17 Klikni na pierwszy post;wiadomości.pl...Tam jest wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tvn24 Re: Wypadek Autobusu IP: *.chelmno.mm.pl 16.01.09, 13:33 www.tvn24.pl/12690,1581770,0,1,tragiczny-wypadek-w-watorowie,wiadomosc.html A swoją droga dlaczego tam jest śnieg na jezdni? Przecież przestało padać wcześnie, czyżby pługopiaskarki nie nadążyły? Z drugiej strony, jazda zima wymaga szczególnej uwagi i tak naprawdę nikt z nas nie wie, kiedy koła straca przyczepność. Apeluje o rozwagę. Wyrazy współczucia dla rodziny. Podobno zginęła matka i 2 córki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XXX Re: Wypadek Autobusu IP: 77.245.246.* 16.01.09, 14:09 ZGINĘŁA MATKA DWIE CÓRKI ,A JEDNA BYŁA CIĘŻARNA.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiedząca Re: Wypadek Autobusu IP: 77.245.246.* 16.01.09, 14:14 Nieprawda z tą ciążą!!Ludzie nie wiedzą na pewno i rozsiewają ploty Wstyd.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: numer Re: Wypadek Autobusu IP: *.swc.vectranet.pl 16.01.09, 16:02 czy ktoś wie jaka relacja jaki kurs byl autobusu, o której godzinie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Wypadek Autobusu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.09, 16:21 "Jaki kurs" - już myślałem, że były zakłady na autobus Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 888 Re: Wypadek Autobusu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.09, 16:39 Jechał do Bydgoszczy, o 9 czy tak jakos wyruszał z Chełmna. (*)(*) (*) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Wypadek Autobusu IP: *.sol2.cable.ntl.com 16.01.09, 17:00 wspolczuje rodzinie kobiet ktore zginely. Nie zapominajmy tez o kierowcy autobusu, takie zeczy pozostawiaja slady na psychice nawet jezeli nie byla jego wina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ;( Re: Wypadek Autobusu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.09, 17:40 wszyscy zgineli;(;( a z ta ciaz to prawda!!!!!1 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: IZA Re: Wypadek Autobusu IP: 89.127.168.* 16.01.09, 17:47 [*] KONDOLENCJE DLA RODZINY Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 3333333333333333 Re: Wypadek Autobusu IP: 89.231.150.* 16.01.09, 19:49 kondolencje dla rodziny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciekawska Re: Wypadek Autobusu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.09, 19:54 No niestety droga na tyn odcinku nie była posypana ani odśnieżona Zauważyłam to jak wychodziłam rano do pracy zostawiając swój samochód w garażu Wiedziałam że warunki są trudne ale nie przypuszczałam że dojdzie do takiej tragedii Pług przejechał z rana w tą i spowrotem nie odśnieżając ani nieposypując drogi (skandal!!!) I ZNOWU TŁUMACZENIA ZIMA - NAS ZASKOCZYŁA ?! KONDOLENCJE DLA RODZINY Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ninka Re: Wypadek Autobusu IP: *.gprs.plus.pl 16.01.09, 20:02 kondolencje dla rodziny i znajomych Odpowiedz Link Zgłoś
agga0123 Re: Wypadek Autobusu 16.01.09, 20:05 Kondolencje dla rodziny , szczere taka tragedia , to były młode dziewczyny miały przed sobą tyle życia . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ooo Re: Wypadek Autobusu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.09, 21:02 Fakt! Droga na tym odcinku nie była wogóle ruszona! Kobieta kierująca nissanem miała w tym wypadku najwięcej winy. Nie dostosowała prędkości do warunków jakie tam panowały. Do tego dochodzi brak umiejetności kierowania pojazdem. Cała sytuacja rozegrała się dosłownie w ułamkach sekundy. Strach przed nadjężdżającym autobusem spowodował że kobieta zjechała prawymi kołami na oblodzony, poszarpany i strasznie wysoki rant jezdni co spowodowało poślizg. Reakcja kierowcy autobusu była natychmiastowa. Zaczął hamować i próbował uciekać na pobocze przed ślizgającym się nissanem. Niestety nie udało uniknąć się zderzenia. Kierowca autobusu widząc jak pcha przed sobą samochód odbił w pole unikając tymsamym całkowitego zmiażdżenia samochodu i wbicia pod podwozie. Najlepiej gdyby to zdarzenie wogóle nie miało miejsca ale uważam że gdyby nie bystrość kierowcy autobusu mogłoby skończyć się to jeszcze gorzej, tymbardziej że w autobusie byli jeszcze pasażerowie. Wyrazy współczucia dla wszystkich poszkodowanych! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Wypadek Autobusu IP: *.12.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 16.01.09, 21:11 Nie ma teraz co obwninac stalo sie i juz sie nie odstanie...Zycia im nikt juz nie zwroci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Wypadek Autobusu IP: *.sol2.cable.ntl.com 16.01.09, 22:45 zycia nie zwroci ale przykra sprawa pozostanie w pamieci przez jakis czas. drogowcy w polsce to sa naprawde zlamasy, oszczedzaja paliwo zeby miec czym swoje diesle zalac. Prawo mowi o dostosowaniu predkosci do warunkow panujacych na drodze ale rowniez mowi o warunkach jakie spelniac powinna droga. Powinna prokuratura sie tym zajac, drogowcami i ich odsniezeniem drogi, kase biora a go..o robia, cirpia niewinni ludzie. Kondolencje dla rodzin oraz przyjaciól poszkodowanych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klj Re: Wypadek Autobusu IP: *.chelmno.mm.pl 16.01.09, 22:59 Zobaczcie jak wygląda ten samochód, biorąc pod uwagę sumowanie wychodzi na to, że nissan jechał ok. 100km/h, (na pewno bliżej 100 niż 50). Żal tylko pasażerów, z drugiej jednak strony, każdy ma rozum i może poprosić o to aby kierowca zwolnił, to tak samo jak wsiadanie do samochodu z pijanym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: Wypadek Autobusu IP: 94.254.237.* 16.01.09, 22:57 Czy ktos wie i jakie dziewczyny chodzi??????Moze je znalem...:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Re: Wypadek Autobusu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.09, 23:39 Zajmij się swoim tyłkiem a nie nazwiskami osób które uczestniczyły w wypadku. Samochód jest zniszczony dość mocno, jednakże masa autobusu z ludzmi robi swoje. Jadąc podczas takich warunków z prędkością 50km/h co i tak wydaje mi się głupotą nie było by takiej tragedii w skutkach. Nie ma co tu medytować. Jestem pewny że osoba kierująca, gdyby miała taką możliwość poprawy stałaby się najbardziej pokornym i rozważnym kierowcą poruszającym się po naszych drogach. Żal że takie wnioski wysuwa sie jak jest już za późno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Wypadek Autobusu IP: 80.51.140.* 17.01.09, 00:10 To były wspaniałe i wesołe dziewczyny.Bardzo wielka strata.Kondolencie dla całej rodziny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adam Re: Wypadek Autobusu IP: *.centertel.pl 17.01.09, 10:30 Żal życia ludzkiego ale jak ktoś tu napisał 50km\h to napewno nie było. Miałem niejeden wypadek (nigdy ze swojej winy) i takie uszkodzenia nie powstały napewno przy normalnej jeżdzie dodajmy, że w WATOROWIE jest 40km\h i gdyby taka prędkośc była na licznikach to napewno tak by się nie skończyło. Co do drogi to gdyby posypały się pozwy do sądow przeciwko służbom odpowiedzialnym za stan drog to ciekawe co by im się bardziej opłacało sypac czy płacic odszkodowania. Szacunek dla kierowcy autobusu, zimna krew i profesjonalizm. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WYJĄTKOWY19 Re: Wypadek Autobusu IP: 89.231.149.* 17.01.09, 20:47 Przykra wiadomosc, rano ktos wyjezdza z Twojego domu i nigdy juz do niego nie wróci, wtedy zadajesz sobie pytanie czemu rano nie przytulilem sie do tej osoby, nie zazartowałem, nie pogadałem przez chwile albo czemu ostatniego wieczoru siedziałem przed kopmem zamiast isc do tej osoby porozmawiac, na pogrzebie sobie uswiadamiamy, ze zyjemy nie tym co jest najwazniejsze czyli rodzina, tylko praca, szkoła, pospiechem, który czesto odbiera nam tak bardzo istotne rzeczy...stracisz prace - pojdziesz do innej, stracisz szkołe - pojdziesz do innej, umrze ukochana osoba-...????? Kiedys przeczytalem bardzo madre słowa, że mamy sie zegnac z dana osoba tak jakbysmy sie zegnali z nia porazo ostatni.. czy wtedy zycie by nie było lepsze? Po smierci bliskiej osoby uswiadamiamy sobie jak duzo dla nas znaczyła, wszystkie wspomienia pozostaja i smutek, ze tak mało sie poswiecilo czasu danej osobie i te potworne wyrzuty sumienia dlaczego.. ehh.. Niestety czasu nie da sie cofnac.. Dajcie mi jeden argument który usprawiedliwia boga dlaczego ich zabrał do siebie? tradycyjny tekst: ludzi dobrych zabiera szybko itd, pomyslcie tez o tym jak bedzie odchodzilą od Ciebie Twoja 80letnia babcia czy dziadek, oni byli zli? Wielki szacunek dla KIEROWCY autobusu i TRZYMAJ SIE.. Pozdrawiam, ....... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obktywny I Re: Wypadek Autobusu IP: 80.51.140.* 18.01.09, 12:46 Nic dodać nic ująć, piękne słowa. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sylwia Re: Wypadek Autobusu IP: *.chelmno.mm.pl 18.01.09, 13:06 bardzo piekne slowa.wyrazy wspolczucia dla rodziny[*] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WYJĄTKOWY19 Re: Wypadek Autobusu IP: 89.231.149.* 18.01.09, 23:11 Do kogo sie tycza te dwie powyrzsze wiadomosci xD? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: Wypadek Autobusu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.09, 09:22 Wyjątkowy19, to do Ciebie, też się przyłączam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Wypadek Autobusu IP: *.12.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 19.01.09, 15:29 czwarta osoba jednak tez zmarła (*)(*) w szpiatlu to wielka tragedia wyrazy wspolczucia (*)(*) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Wypadek Autobusu IP: 89.231.150.* 19.01.09, 15:57 to była matka i 3córki.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beata Re: Wypadek Autobusu IP: 94.254.230.* 19.01.09, 15:58 Z ta 4 osoba to chyba jakas pomylka ze niezyje??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fd Re: Wypadek Autobusu IP: *.chelmno.mm.pl 19.01.09, 19:43 wielka tragedia!to byl nasz chelminski autobus? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość;kaja Re: Wypadek Autobusu IP: 80.51.140.* 21.01.09, 20:47 oczywiście że pomyłka.Ania żyje jest w szpitalu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beata Re: Wypadek Autobusu IP: 94.254.228.* 21.01.09, 22:17 Wiec po co te glupoty piszecie ludzie ze zmarla 4 ofiara wypadku>>> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: reporter Re: Wypadek Autobusu IP: *.gprs.plus.pl 21.01.09, 23:56 wielka tragedia, sam wiele razy jadąc tą drogą musiałem prawie uciekać do rowu przed jadącym autobusem albo tirem, nie przesądzam że w tym wypadku również to kierowca autobusu pędził środkiem drogi, miejmy nadzieję że to policja wyjaśni a szaloni kierowcy dużych pojazdów trochę pomyślą, a nieudolne władze powiatowe zatroszczą się trochę o odśnieżanie dróg, moi znajomi jechali tą drogą wieczorem przed tym wypadkiem i była totalna szklanka wtedy, tylko czy musialy zginąć trzy osoby aby ktoś ruszył głową? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rdddd Re: Wypadek Autobusu IP: *.chelmno.mm.pl 22.01.09, 10:11 Ty reporter, poczytaj wszysko od początku. Nie oskarżaj bezpodstawnie ludzi!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: reporter Re: Wypadek Autobusu IP: *.0-24.192.121.192.host.songnetworks.se 22.01.09, 11:46 nikogo nie oskarżam, tylko napisałem że często kierowcy dużych pojazdów (autobusów i tirów) terroryzują innych na drodze, a w tym przypadku nie wiem jak było, a co do drogi to jest faktem że dzień przed tą tragedią(wieczór) była tam szklanka, i może ktos powinien wytłumaczyć dlaczego? bo to nie tylko chodzi o ukaranie winnych tego zaniedbania ale też o uniknięcie kolejnej tragedii spowodowanej niewłaściwie utrzymaną drogą, bo wielu z nas pewnie często jeździ tymi drogami.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Wypadek Autobusu IP: *.gprs.plus.pl 22.01.09, 15:18 ...chyba mało kto zdaje sobie sprawę jak to jest gdy jedziemy normalnie widząc z daleka samochód, który krótko przed nami wpada w poślizg, sunie bokiem w naszym kierunku, a przed nami tylko ok sekunda, dwie na podjecie decyzji co robić, zwłaszcza gdy ma się pasażerów za sobą.......potem huk, krzyk...następnie przed oczami widok ofiar i chęć pomocy im, ale tak naprawdę bezradność, bo nic nie można zrobić...nie przyjmowanie do wiadomości, ze ktoś tam nie żyje...a potem?? rozpamiętywanie, obrazy z miejsca zdarzenia i analiza co można było jeszcze zrobić..jak zareagować...takie coś pozostaje w pamięci na bardzo długi czas...a większość ludzi patrzy na Ciebie jak na mordercę... do reportera...zanim osądzisz wszystkich tych złych poruszających się wielkimi pojazdami,przeanalizuj każdy przypadek,wypadek z osobna...zauważ że autobusy czy tiry są wyższe, a w pobliżu dróg są drzewa często też nachylone w stronę drogi, co powoduje, że trzeba trzymać się bliżej środka by nie urwać lusterek , co innego niż jadąc samochodem osobowym; nie usprawiedliwiam wszystkich kierowców tych pojazdów, nie każdy na to zasługuje, ale każdemu przypadkowi trzeba się przyjrzeć indywidualnie a nie oskarżać.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tom Re: Wypadek Autobusu IP: 94.254.137.* 22.01.09, 15:42 Ej ludzie ta 4 ofiara wypadku zyje czy nie??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jo Re: Wypadek Autobusu IP: *.chelmno.mm.pl 22.01.09, 18:51 A co ciebie to obchodzi zajmij się sobą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kkk Re: Wypadek Autobusu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.09, 22:03 zgadzam się z xxx... współczuję temu kierowcy znam go i naprawdę Mu współczuje że spodkało go takie nieszczęście!!!Że musiał to wszystko przeżyć i nadal przeżywa,a przecież to nie jego wina!!!Jesteśmy z Tobą TRZYMAJ SIĘ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: reporter Re: Wypadek Autobusu IP: *.gprs.plus.pl 22.01.09, 22:44 juz napisałem że nikogo nie oskarżam tutaj, a napewno nie kierowcę tego autobusu, tylko napisalem ze czesto mi sie zdarzalo uciekac przed tirem lub autobusem i nie mialo to zwiazku z tym ze kierowca mial malo miejsca, pedzil na mnie jak szalony a ja musialem w rowie prawie stac, a w tym wypadku to nie wiem i nie oskarzam wiec daj na luz kolego, sam kiedys wpadlem w poslizg i mnie na drugi pas rzucilo wiec zdaje sobie sprawe ze w takich chwilach nie ma sie zadnego panowania nad pojazdem a jesli sie trafi ktos z przeciwka to on rowniez nic juz nie moze zrobic najczesciej a jesli teraz mozna o kims jasno powiedziec ze napewno zawinil to moim zdaniem tylko o osobach odpowiedzialnych za wlasciwe utrzymanie tej drogi, Odpowiedz Link Zgłoś