marvarid Re: Polską rządzi szlachta - ciekawostka o herbie 03.02.06, 19:17 Żeby było śmiesznie - herb Pomian, to uszczerbiona wersja herbu Wieniawa (wygląda podobnie, tylko byk ma kółko w nosie i nie jest przebity mieczem). A cała sprawa wzięła się stąd, że ... było sobie dwóch braci (nie wiadomo, czy bliźniaków - Chebda i dziekan gnieźnieński Jarand), z których jeden do czegoś w życiu doszedł...drugi mu nieco zazdrościł i go z tej zazdrości wziął i zabił. Stąd uszczerbienie w herbie dla potomnych za bratobójstwo....a nazwa herbu Pomian, wywodzi się od słów "Pomnij nań". I lepiej niech bracia pomną...bo co krew to krew. Nb. Kaczyńskich herbu Pomian nie mogę nigdzie znaleźć, Kaczkowskich i owszem. No ale to może jakaś odmiana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H56 Polską rządzi szlachta ze słomą w butach IP: *.comnet.krakow.pl 03.02.06, 19:27 teraz przyjdzie nam pewnie czekać na rozbiory. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktos Re: Polską rządzi szlachta ze słomą w butach IP: *.telia.com 03.02.06, 23:30 Potomkowie szlachciurow i klechy placza jakie to spustoszenia poczynily w Polsce rozbiory, co jest oczywiscie klamstwem. Pchnely Polske do przodu w sensie cywilizacyjnym, to samo zrobil komunizm. Nasze zapoznienia cywilizacyjne nie wynikaja z PRL ale siegaja znacznie dalej. Przemozny wplyw kleru i wciaganie Polski przez Watykan w niepotrzebne wojny utrudnialo reformy i rozwoj kraju. Gdy panstwa zachodnie mialy silna wladze krolewska w Polsce kwitlo szlacheckie warcholstwo, pijanstwo, zdrada i przekupstwo korupcja ma dalekosiezna tradycje. Gdy na zachodzie tworzono pierwsze manufaktury(podloze przemyslu), kwitl handel, rzemioslo a z nim rozwoj miast, w Polsce szczytem gospodarki byl handel zbozem. Przemysl na polskie ziemie sprowadzili zaborcy tak samo jak i szkolnictwo dla plebsu (zabor pruski), co prawda nie po polsku, ale umiac czytac i pisac w jednym jezyku, mozna sie dalej uczyc. Przyklady moznaby mnozyc. Krotki okres miedzywojenny to byla taka namiastka I Rzeczpospolitej szlacheckiej klotnie, zamach majowy, pogarda i brak perspektyw dla zwyklych ludzi. Okres powojenny zwany ogolnie niewola, wywrocil wszystko do gory nogami, powszechne szkolnictwo, sluzba zdrowia, o czym nawet przedwojenne jasniepanstwo mogloby pomazyc (wbrew gloszonym mitom, wielu z nich cienko przedlo), rozwoj przemyslu, infrastruktury, caly czas gonienie reszty swiata. Obawiam sie, ze gdyby byla powtorka tego, co przed wojna, Polska bylaby jeszcze bardziej zacofana. Odpowiedz Link Zgłoś
biopsja Re: Polską rządzi szlachta - ciekawostka o herbie 03.02.06, 21:16 Marvarid - nie rób nam nadziei... nie napisze o co mi chodzi bo wsazda mnie za obrazę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie gość Re: Polską rządzi szlachta - ciekawostka o herbie IP: *.internetdsl.tpnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 23:53 Podszyci grubą igłą i nicią. Odpowiedz Link Zgłoś
gayboy Upadla I RP dzieki szlachcie - upadnie i IV 03.02.06, 19:30 i to zanim powstanie. Juz jest IV Rzeczypospolitą Upadłą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szyna Re: Polską rządzi szlachta IP: *.112.13.104.bbplus.ptn-ag1.dyn.plus.net 03.02.06, 19:31 jesli jakas szlachta nami rzadzi to chyba ta co to z dziada pradziada zrywala sejmiki, stosowala "liberum veto", dawala sie przkupywac i dbala tylko i wylacznie o swoja prywate ani minuty nie poswiecajac Polsce.......taka Szlachta nami teraz rzadzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa Jarosław chyba miał być dziewczynką IP: *.pap / 217.153.186.* 03.02.06, 19:36 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joj Re: Jarosław chyba miał być dziewczynką IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 22:56 Tylko wlazla nie w te skore. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan z myszykiszek Re: Polską rządzi szlachta IP: *.dsl.pipex.com 03.02.06, 19:37 a moj herb to zlota palma w dupie srebrnego lwa Odpowiedz Link Zgłoś
mathyy Re: Polską rządzi szlachta 03.02.06, 19:44 dziadek pomian sie w grobie przewraca jakich dwoch palantów udało sie w tej liniii genetycznej wygenerowac.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: i tak wiadomo kto Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 19:47 Szczęśliwie nie muszę się z nimi utożsamiać. Czasem dobrze wiedzieć, że nie pochodzi się ze szlachty. I dobrze też wiedzieć, że tytuł X. nie zdarzał się u 10% Polaków. I dobrze, że są z Łomżyńskiego a nie z sąsiedniego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Volksdeutsch1 dziadek byl zdrajca! IP: *.dip.t-dialin.net 03.02.06, 19:55 Dziadek kurdupli byl wysokim urzednikiem na koleji....carskiej. Wiec byl zdrajca. Czyli cos podobnego do Volksdeutscha!!! Ale ze oni z rycerstwa to poznac po zakutych lbach! pozdrowienia z berlina Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rysiek Dla kaczorów wszyscy jesteśmy kmiotkami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:03 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Syruss Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:04 Szlachta buaahahah! Warcholstwo, zacofanie, "...Herbu Trzy lwy Na Tarczy..." kto czytał, ten wie co było dalej :-) wyprowadzam się z tego kraju. Nie chce żyć w Pierwszej Rzeczykaczyńskiej daj Boże by ostatniej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc TYLKO SPÓJRZCIE NA TE GŁUPIE KACZE DZIOBY IP: *.tvsat364.lodz.pl 03.02.06, 20:11 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mordzinek Re: TYLKO SPÓJRZCIE NA TE GŁUPIE KACZE DZIOBY IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 21:37 Sam jesteś prymitywny jak cep. A z ryja jedzie ci próchnicą. Więc nie krytykuj innych...capie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dentalsurgeon Re: TYLKO SPÓJRZCIE NA TE GŁUPIE KACZE DZIOBY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 23:09 Wiadomo, ze z jednego dzioba zieje prochnica... psuje sie od srodka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Chłop Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:12 Szlachta rzadzi... przed rozbiorami tez rzadziła i co? Jakoś jej to nie wychodziło... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek KACZOR SARMATĄ :) IP: *.aster.pl 03.02.06, 20:16 Rzeczywiście całuje każdą kobiete w rączke. Jak każdy wie historia lubi się powtarzac. Czekają nas kolejne rozbiory :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:23 No nawet widać,slychać i czuć,że pp.Kaczorowstwo to szlachta.Wolna elekcja,szbelki w dłoń i liberum veto.Oczywiście wszystko pod osłoną O.Rydza.Tak to chyba szlachectwo.A tak apropos do czego działania szlachty doprowadziły?Trochę wszyscy jeżeli nie dobrze znamy historię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:26 Już teraz wiem skąd te ciągoty na wszystkie strony.I stąd ta korona nad logo PiS-u????????Chcialaby dusza do raju ale grzechy nie pozwalają mawiała moja mądra Babcia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaroooo Za konszachty z Lepperem, zabrać herb!!!!!!! IP: *.spray.net.pl 03.02.06, 20:35 Szlachta w PISie ręka w rękę z burakiem i brunatnym. To ja juz wolę byc zwykły cham. Odpowiedz Link Zgłoś
tomekjeden Re: Polską rządzi szlachta 03.02.06, 20:38 Ciekawe to, ale mało znaczące. Tym razem szlacheckie pochodzenie braci Kaczyńskich może tłumaczyć ich moralną bierność i degrengoladę myślową, jeśli idzie o szacunek dla dobrego imienia Rzeczypospolitej. To znaczy, zapatrzeni w swój szlachecki pępek nie mają odpowiedniego dystansu wobec swoich poczynań. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chloppolski1 Urban i Michnik... IP: *.0504.adsl.tele2.no 03.02.06, 20:42 ...Urban to jest herbu USZY NOCNIKA a Michnik? Odpowiedz Link Zgłoś
tomekjeden Re: Urban i Michnik... 03.02.06, 22:01 Szanowny chłopiepolski, nie rozumiem jaki jest powód Twojego postu. Przecież Panowie Michnik i Urban są Żydami, a przynajmniej pochodzenia żydowskiego, to wiesz doskonale, że nie należą do polskiej szlachty. Idzie tu o etniczność, a nie o wartościowanie pochodzenia. Przeczytaj sobie trochę czegoś ze Starego Testamentu, polecam Psalmy, to przestaniesz tak rozpaczliwie podskakiwać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chloppolski1 Re: Urban i Michnik... IP: *.0504.adsl.tele2.no 03.02.06, 22:04 ...zydy powiadasz?, a to co szlachetnie urodzonych wsrod nich nie bylo?, same urbany? Odpowiedz Link Zgłoś
tomekjeden Re: Urban i Michnik... 03.02.06, 23:28 Gość portalu: chloppolski1 napisał(a): > ...zydy powiadasz?, a to co szlachetnie urodzonych wsrod nich nie bylo?, same > urbany? xxxxxxxxxxxxxxxx Nie rozumiem. Napisałem "są Żydami", czyli Żydzi, a nie "zydy". Coś chłopku mazuzys sobie. A se i mazus prostacku. Tylko beze mnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie gość Re: Urban i Michnik... IP: *.internetdsl.tpnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.06, 00:12 Z kręconych pukli moheru nie zrobisz.Jedno i drugie jest pokręcone.Rodzima wiara stoi w kolejce i jest już blisko(nie kasy).Nie ludzie myślą mitami,mity myślą ludźmi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hakim Re: Polską rządzi szlachta IP: *.devs.futuro.pl 03.02.06, 20:55 szlachta pszenno-buraczana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiktor lepiej tacy bracia niż bracia Adam i Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:55 a propos forum.wprost.pl/ar/?O=304115&NZ=0 Gorąco polecam ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JASZA Re: Polską rządzi szlachta IP: 80.240.163.* 03.02.06, 21:16 No tak,ja tez szlachcic:-) herbu "Bończa",po kadzieli "Jelita",miłe towarzystwo mamy:-) Zastanawiam sie tylko co robi w naszych szlacheckich szeregach niejaki Lepper? czyzby bracia kaczyńscy z racji nikłego wzrostu zamierzali wsiadac po nim na koń???:-)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Padlina! Trybulal Stanu dla nich i to szybko! IP: *.w83-199.abo.wanadoo.fr 03.02.06, 21:26 Jezeli nie dzisiaj to za 4 lata! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chłop Re: Polską rządzi szlachta IP: *.parkowe.pol / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 21:29 A mój pradziadek cara chwalił.Gdy wybuchło postanie styczniowe to już mial chęć uciekać spod jarzma pana szlachcica i iść walczyć, a tu car chłopom dał wolność i uwłaszczył.To co miał robić dalej służyć za podstawke jak pan chciał wsiadać na konia.Olał te powstanie, i zajął sie rolą.Z tego wynika iż car więcej o chłopów zadbał niż polski pan. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mordzinas I ZNÓW KACZORKOM JEST OKAZJA DAĆ PRZTYKA IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 21:34 eh wy jełopy Wybiórcze.....Kiedy wam się to znudzi??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mordzinas A MOŻE TAK COŚ O RODZINCE TUSKA DONALDA? IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 21:35 Bardzo jestem ciekaw historii rodziny lidera opozycji.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chloppolski1 Re: A MOŻE TAK COŚ O RODZINCE TUSKA DONALD IP: *.0504.adsl.tele2.no 03.02.06, 22:32 ...ja tez! Podobno z dziada pradziada w haubspicach chodzili? Moze to taka szlachta pruska, czy co? A ten krzyz polamany to w herbie rodzinnym byl, czy co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: artur Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 21:34 Jednym wspólnym dla wszystkich przedstawionych herbów elementów jest zakuty leb. Czy to nie ciekawe? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ronald Karol Boromeusz: IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.02.06, 21:38 " szlachetność krwi, cnoty przodków i wielkie czyny predysponują szlachcica do pójścia w ślady jego przodków" Odpowiedz Link Zgłoś
gilu33 HERB LEPPERA 03.02.06, 21:41 Jest też w Sejmie polskim poseł Lepper herbu Burak odnoga Cep Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TML Re: Polską rządzi szlachta IP: *.aster.pl 03.02.06, 21:52 I Szymura, herbu Złodziej... Odpowiedz Link Zgłoś