Dodaj do ulubionych

Polską rządzi szlachta

    • marvarid Re: Polską rządzi szlachta - ciekawostka o herbie 03.02.06, 19:17
      Żeby było śmiesznie - herb Pomian, to uszczerbiona wersja herbu Wieniawa
      (wygląda podobnie, tylko byk ma kółko w nosie i nie jest przebity mieczem). A
      cała sprawa wzięła się stąd, że ... było sobie dwóch braci (nie wiadomo, czy
      bliźniaków - Chebda i dziekan gnieźnieński Jarand), z których jeden do czegoś w
      życiu doszedł...drugi mu nieco zazdrościł i go z tej zazdrości wziął i zabił.
      Stąd uszczerbienie w herbie dla potomnych za bratobójstwo....a nazwa herbu
      Pomian, wywodzi się od słów "Pomnij nań". I lepiej niech bracia pomną...bo co
      krew to krew.
      Nb. Kaczyńskich herbu Pomian nie mogę nigdzie znaleźć, Kaczkowskich i owszem. No
      ale to może jakaś odmiana.
      • Gość: H56 Polską rządzi szlachta ze słomą w butach IP: *.comnet.krakow.pl 03.02.06, 19:27
        teraz przyjdzie nam pewnie czekać na rozbiory.
        • Gość: ktos Re: Polską rządzi szlachta ze słomą w butach IP: *.telia.com 03.02.06, 23:30
          Potomkowie szlachciurow i klechy placza jakie to spustoszenia poczynily w
          Polsce rozbiory, co jest oczywiscie klamstwem. Pchnely Polske do przodu w
          sensie cywilizacyjnym, to samo zrobil komunizm. Nasze zapoznienia cywilizacyjne
          nie wynikaja z PRL ale siegaja znacznie dalej. Przemozny wplyw kleru i
          wciaganie Polski przez Watykan w niepotrzebne wojny utrudnialo reformy i rozwoj
          kraju. Gdy panstwa zachodnie mialy silna wladze krolewska w Polsce kwitlo
          szlacheckie warcholstwo, pijanstwo, zdrada i przekupstwo korupcja ma
          dalekosiezna tradycje. Gdy na zachodzie tworzono pierwsze manufaktury(podloze
          przemyslu), kwitl handel, rzemioslo a z nim rozwoj miast, w Polsce szczytem
          gospodarki byl handel zbozem. Przemysl na polskie ziemie sprowadzili zaborcy
          tak samo jak i szkolnictwo dla plebsu (zabor pruski), co prawda nie po polsku,
          ale umiac czytac i pisac w jednym jezyku, mozna sie dalej uczyc. Przyklady
          moznaby mnozyc. Krotki okres miedzywojenny to byla taka namiastka I
          Rzeczpospolitej szlacheckiej klotnie, zamach majowy, pogarda i brak perspektyw
          dla zwyklych ludzi. Okres powojenny zwany ogolnie niewola, wywrocil wszystko do
          gory nogami, powszechne szkolnictwo, sluzba zdrowia, o czym nawet przedwojenne
          jasniepanstwo mogloby pomazyc (wbrew gloszonym mitom, wielu z nich cienko
          przedlo), rozwoj przemyslu, infrastruktury, caly czas gonienie reszty swiata.
          Obawiam sie, ze gdyby byla powtorka tego, co przed wojna, Polska bylaby jeszcze
          bardziej zacofana.
      • biopsja Re: Polską rządzi szlachta - ciekawostka o herbie 03.02.06, 21:16
        Marvarid - nie rób nam nadziei... nie napisze o co mi chodzi bo wsazda mnie za
        obrazę
        • Gość: nie gość Re: Polską rządzi szlachta - ciekawostka o herbie IP: *.internetdsl.tpnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 23:53
          Podszyci grubą igłą i nicią.
    • gayboy Upadla I RP dzieki szlachcie - upadnie i IV 03.02.06, 19:30
      i to zanim powstanie. Juz jest IV Rzeczypospolitą Upadłą
    • Gość: szyna Re: Polską rządzi szlachta IP: *.112.13.104.bbplus.ptn-ag1.dyn.plus.net 03.02.06, 19:31
      jesli jakas szlachta nami rzadzi to chyba ta co to z dziada pradziada zrywala
      sejmiki, stosowala "liberum veto", dawala sie przkupywac i dbala tylko i
      wylacznie o swoja prywate ani minuty nie poswiecajac Polsce.......taka Szlachta
      nami teraz rzadzi.
    • Gość: aaa Jarosław chyba miał być dziewczynką IP: *.pap / 217.153.186.* 03.02.06, 19:36
      • Gość: joj Re: Jarosław chyba miał być dziewczynką IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 22:56
        Tylko wlazla nie w te skore.
    • Gość: jan z myszykiszek Re: Polską rządzi szlachta IP: *.dsl.pipex.com 03.02.06, 19:37
      a moj herb to zlota palma w dupie srebrnego lwa
    • mathyy Re: Polską rządzi szlachta 03.02.06, 19:44
      dziadek pomian sie w grobie przewraca jakich dwoch palantów udało sie w tej
      liniii genetycznej wygenerowac....
    • Gość: i tak wiadomo kto Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 19:47
      Szczęśliwie nie muszę się z nimi utożsamiać. Czasem dobrze wiedzieć, że nie
      pochodzi się ze szlachty. I dobrze też wiedzieć, że tytuł X. nie zdarzał się u
      10% Polaków. I dobrze, że są z Łomżyńskiego a nie z sąsiedniego
      • Gość: Volksdeutsch1 dziadek byl zdrajca! IP: *.dip.t-dialin.net 03.02.06, 19:55
        Dziadek kurdupli byl wysokim urzednikiem na koleji....carskiej. Wiec byl
        zdrajca.
        Czyli cos podobnego do Volksdeutscha!!!
        Ale ze oni z rycerstwa to poznac po zakutych lbach!
        pozdrowienia z berlina
    • Gość: Rysiek Dla kaczorów wszyscy jesteśmy kmiotkami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:03
    • Gość: Syruss Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:04
      Szlachta buaahahah! Warcholstwo, zacofanie, "...Herbu Trzy lwy Na Tarczy..." kto
      czytał, ten wie co było dalej :-) wyprowadzam się z tego kraju. Nie chce żyć w
      Pierwszej Rzeczykaczyńskiej daj Boże by ostatniej
    • Gość: gosc TYLKO SPÓJRZCIE NA TE GŁUPIE KACZE DZIOBY IP: *.tvsat364.lodz.pl 03.02.06, 20:11
      • Gość: mordzinek Re: TYLKO SPÓJRZCIE NA TE GŁUPIE KACZE DZIOBY IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 21:37
        Sam jesteś prymitywny jak cep. A z ryja jedzie ci próchnicą.
        Więc nie krytykuj innych...capie
        • Gość: dentalsurgeon Re: TYLKO SPÓJRZCIE NA TE GŁUPIE KACZE DZIOBY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 23:09
          Wiadomo, ze z jednego dzioba zieje prochnica... psuje sie od srodka.
    • Gość: Chłop Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:12
      Szlachta rzadzi... przed rozbiorami tez rzadziła i co? Jakoś jej to nie
      wychodziło...
    • Gość: Wojtek KACZOR SARMATĄ :) IP: *.aster.pl 03.02.06, 20:16
      Rzeczywiście całuje każdą kobiete w rączke. Jak każdy wie historia lubi się powtarzac. Czekają nas kolejne rozbiory :P
    • Gość: ola Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:23
      No nawet widać,slychać i czuć,że pp.Kaczorowstwo to szlachta.Wolna
      elekcja,szbelki w dłoń i liberum veto.Oczywiście wszystko pod osłoną
      O.Rydza.Tak to chyba szlachectwo.A tak apropos do czego działania szlachty
      doprowadziły?Trochę wszyscy jeżeli nie dobrze znamy historię.
    • Gość: ola Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:26
      Już teraz wiem skąd te ciągoty na wszystkie strony.I stąd ta korona nad logo
      PiS-u????????Chcialaby dusza do raju ale grzechy nie pozwalają mawiała moja
      mądra Babcia.
    • Gość: Jaroooo Za konszachty z Lepperem, zabrać herb!!!!!!! IP: *.spray.net.pl 03.02.06, 20:35
      Szlachta w PISie ręka w rękę z burakiem i brunatnym. To ja juz wolę byc zwykły cham.
    • tomekjeden Re: Polską rządzi szlachta 03.02.06, 20:38
      Ciekawe to, ale mało znaczące. Tym razem szlacheckie pochodzenie braci
      Kaczyńskich może tłumaczyć ich moralną bierność i degrengoladę myślową, jeśli
      idzie o szacunek dla dobrego imienia Rzeczypospolitej. To znaczy, zapatrzeni w
      swój szlachecki pępek nie mają odpowiedniego dystansu wobec swoich poczynań.
      • Gość: chloppolski1 Urban i Michnik... IP: *.0504.adsl.tele2.no 03.02.06, 20:42
        ...Urban to jest herbu USZY NOCNIKA a Michnik?
        • tomekjeden Re: Urban i Michnik... 03.02.06, 22:01
          Szanowny chłopiepolski, nie rozumiem jaki jest powód Twojego postu. Przecież
          Panowie Michnik i Urban są Żydami, a przynajmniej pochodzenia żydowskiego, to
          wiesz doskonale, że nie należą do polskiej szlachty. Idzie tu o etniczność, a
          nie o wartościowanie pochodzenia. Przeczytaj sobie trochę czegoś ze Starego
          Testamentu, polecam Psalmy, to przestaniesz tak rozpaczliwie podskakiwać.
          • Gość: chloppolski1 Re: Urban i Michnik... IP: *.0504.adsl.tele2.no 03.02.06, 22:04
            ...zydy powiadasz?, a to co szlachetnie urodzonych wsrod nich nie bylo?, same
            urbany?
            • tomekjeden Re: Urban i Michnik... 03.02.06, 23:28
              Gość portalu: chloppolski1 napisał(a):

              > ...zydy powiadasz?, a to co szlachetnie urodzonych wsrod nich nie bylo?, same
              > urbany?

              xxxxxxxxxxxxxxxx

              Nie rozumiem. Napisałem "są Żydami", czyli Żydzi, a nie "zydy". Coś chłopku
              mazuzys sobie. A se i mazus prostacku. Tylko beze mnie.
              • Gość: nie gość Re: Urban i Michnik... IP: *.internetdsl.tpnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.06, 00:12
                Z kręconych pukli moheru nie zrobisz.Jedno i drugie jest pokręcone.Rodzima
                wiara stoi w kolejce i jest już blisko(nie kasy).Nie ludzie myślą mitami,mity
                myślą ludźmi.
    • Gość: hakim Re: Polską rządzi szlachta IP: *.devs.futuro.pl 03.02.06, 20:55
      szlachta pszenno-buraczana.
    • Gość: wiktor lepiej tacy bracia niż bracia Adam i Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 20:55
      a propos forum.wprost.pl/ar/?O=304115&NZ=0 Gorąco polecam !
    • Gość: JASZA Re: Polską rządzi szlachta IP: 80.240.163.* 03.02.06, 21:16
      No tak,ja tez szlachcic:-)
      herbu "Bończa",po kadzieli "Jelita",miłe towarzystwo mamy:-)
      Zastanawiam sie tylko co robi w naszych szlacheckich szeregach niejaki Lepper?
      czyzby bracia kaczyńscy z racji nikłego wzrostu zamierzali wsiadac po nim na
      koń???:-))
    • Gość: Padlina! Trybulal Stanu dla nich i to szybko! IP: *.w83-199.abo.wanadoo.fr 03.02.06, 21:26
      Jezeli nie dzisiaj to za 4 lata!
    • Gość: chłop Re: Polską rządzi szlachta IP: *.parkowe.pol / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 21:29
      A mój pradziadek cara chwalił.Gdy wybuchło postanie styczniowe to już mial chęć
      uciekać spod jarzma pana szlachcica i iść walczyć, a tu car chłopom dał wolność
      i uwłaszczył.To co miał robić dalej służyć za podstawke jak pan chciał wsiadać
      na konia.Olał te powstanie, i zajął sie rolą.Z tego wynika iż car więcej o
      chłopów zadbał niż polski pan.
      • Gość: mordzinas I ZNÓW KACZORKOM JEST OKAZJA DAĆ PRZTYKA IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 21:34
        eh wy jełopy Wybiórcze.....Kiedy wam się to znudzi???
        • Gość: mordzinas A MOŻE TAK COŚ O RODZINCE TUSKA DONALDA? IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 21:35
          Bardzo jestem ciekaw historii rodziny lidera opozycji....
          • Gość: chloppolski1 Re: A MOŻE TAK COŚ O RODZINCE TUSKA DONALD IP: *.0504.adsl.tele2.no 03.02.06, 22:32
            ...ja tez! Podobno z dziada pradziada w haubspicach chodzili?
            Moze to taka szlachta pruska, czy co?
            A ten krzyz polamany to w herbie rodzinnym byl, czy co?
    • Gość: artur Re: Polską rządzi szlachta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 21:34
      Jednym wspólnym dla wszystkich przedstawionych herbów elementów jest zakuty leb.
      Czy to nie ciekawe?
    • Gość: Ronald Karol Boromeusz: IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.02.06, 21:38
      " szlachetność krwi, cnoty przodków i wielkie czyny predysponują szlachcica do
      pójścia w ślady jego przodków"
    • gilu33 HERB LEPPERA 03.02.06, 21:41
      Jest też w Sejmie polskim poseł Lepper herbu Burak odnoga Cep
    • Gość: TML Re: Polską rządzi szlachta IP: *.aster.pl 03.02.06, 21:52
      I Szymura, herbu Złodziej...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka