Dodaj do ulubionych

Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków

    • wojcias NARESZCIE !!!!!!!!!!!!!!! 08.02.06, 10:32
      Kurde , nareszcie.
    • s.korczaszko mieliście kiedyś w ręku np. bravo? 08.02.06, 10:32
      każdy kto to widział wie, że jest to pół-pornograficzny syf. znajomi
      kanadyjczycy na widok polskich pism dla młodzieży doznali szoku. no ale w końcu
      my jesteśmy światłymi europejczykami. wiemy lepiej. żenada.
      • r306 A moze szoku donzali... 08.02.06, 11:36
        ...dziwiac sie niewpolmiernie, ze ich znajomy z Polski nie doniosl do
        prokuratury, ze jest lamane zwyczajnie OBOWIAZUJACE prawo??????
        • Gość: s.korczaszko z pewnością doNZali IP: 213.17.128.* 08.02.06, 16:25
    • herr_wolf I BARDZO DOBRZE 08.02.06, 10:34
      W jednym z ostatnich numerów "Popcornu" można zobaczyć zwykła pornografię,facetów radośnie "leżących" na nagich babkach,opatrzoną słowami "zdzira",za młodu czytałem Popcorn ale wtedy czegoś takiego nie było,jak to zobaczyłem aż nie mogłem uwierzyć.Media idą na łatwiznę,wciskają nastolatkom seks i przemoc bo to się dobrze sprzedaje,a taki Popcorn czytają już 10 latki.
    • alpepe pedofilskie zdjęcie w Wysokich Obcasach było o.k? 08.02.06, 10:36
      Nie zapomnę Ci gazeto zdjęcia z sesji mody, to był numer z maja, ale chyba nie
      ten poświęcony Dniu Matki. Na zdjęciu: pierwszy plan rozkraczone niemowlę płci
      żeńskiej, wargami sromowymi do obiektywu, (bez pieluszki), obok model i modelka
      w lekkim negliżu. Mój mąż i brat byli poruszeni, więc to nie były tylko urojenia
      młodej matki.Ciekawe, kto to wtedy puścił??? I w imię czego?
    • widziane_inaczej "O POPRAWIE RZECZYPOSPOLITEJ" A.F.Modrzewski 08.02.06, 10:41
      Andrzej Frycz Modrzewski 1/2

      O POPRAWIE RZECZYPOSPOLITEJ
      (fragmenty)

      KSIĘGA I. O OBYCZAJACH

      Rozdział VI

      Jak trzeba się troszczyć o dobre wychowanie dzieci i młodzieży

      Zacznijmy tedy to rozważanie od wieku dziecinnego, o którym właśnie
      wspomniałem, mianowicie, jakimi obyczajami i jakimi myślami trzeba go przepoić,
      aby stał się mocną podwaliną dla późniejszego uczciwego, nieskażonego i
      chwalebnego żywota. Nic bowiem mocniej nie tkwi w duszy ludzu niż to, czego się
      przyzwyczaili od maleńkości. Jeśli się im tedy zaszczepi coś szkodliwego, gdy
      jeszcze młodzi i ulegli, tak w nich to na zawsze zostanie, jak gdybyś trucizną
      przepoił szczepionkę, która potem rozrośnie się w wielkie drzewo; owoce tego
      drzewa będą trujące dla spożywających i przekażą trujące właściwości nasionom,
      w niczym od nich nie lepszym. Niechże tedy rodzice mają w pamięci przy
      wychowaniu swego potomstwa obraz Chrystusa, który zganiwszy uczniów, że nie
      chcieli do niego dopuścić dzieci, tak rzekł: "Dopuśćcie dziatkom przyjść do
      mnie, albowiem ich jest królestwo boże. Zaprawdę mówię wam: ktokolwiek by nie
      przyjął królestwa bożego jako dzieciątko, nie wnijdzie do niego. I kładąc ręce
      na ich głowach, błogosławił je." Czyż z tych słów nie wynika jasno, jak Bóg
      troszczy się bardzo o dzieci? Bierze je przecież Chrystus w objęcia, modlitwą
      swą poleca je Ojcu niebieskiemu, do ich prostoty przyzywa wszystkich, którzy by
      chcieli wnijść do królestwa niebieskiego.
      Jakiejże tedy zbrodni dopuszczają się rodzice, którzy zaniedbują dobrego
      wychowania potomstwa zrodzonego przez siebie, a przeznaczonego do królestwa
      niebieskiego? Bo dla jakiejż to przyczyny boska ręka karze kapłana Eliego wraz
      z dziećmi? Czy nie dlatego, że zaniedbał dobrego wychowania i kierowania nimi?
      Tym zaś, którzy gorszą swoje dzieci i są dla nich kamieniem obrazy, czyż nie
      lepiej by było, jak mówi Chrystus, by im przywiązano kamień młyński u szyi i
      potopiono ich w głębokościach morskich?
      Niechże tedy troszczą się o to rodzice, aby swym dzieciom wszczepiali takie
      nauki i tak je wychowywali, by one uczyły się pojmować od lat
      najwcześniejszych, co jest uczciwe, a co haniebne, do czego dążyć, a czego
      unikać.
      Niech je odwodzą jak najmocniej od rozkoszy, bo gdzie te panują, tam nie masz
      miejsca dla cnoty.
      Niech im przykazują umiarkowanie w pożywieniu, które winno być lekkie,
      niewymyślne i nie rozpalające wnętrzności. Pała ten wiek gorącością wrodzoną,
      nie trzeba jeszcze ognia dodawać do ognia. Sprzyjać to będzie nie tylko
      hamowaniu pożądliwości cielesnej, lecz także utrzymaniu dobrego i mocnego
      zdrowia ciała i trzeźwości umysłu. Niech ich zaś przyzwyczajają nie tylko do
      umiarkowania w jedle i napoju, ale też do znoszenia mrozu i upału, i do twardej
      pościeli (byle nie było to tylko w czym ujmą dla sił i dobrego stanu ciała, o
      które trzeba dbać, aby umysł był w dobrym stanie i bardziej czynny).
      Niech im nie dozwalają na obcowanie z ludźmi złymi.
      Niech ich mowę i wszelkie postępki kształtują na modłę piękności,
      sprawiedliwości, łagodności, uprzejmości i ludzkiej ogłady.
      Niech im zaś każą unikać szpetoty, krzywdzenia, gniewu, zawiści, pychy i
      okrucieństwa.
      Niech hamują ich szczebiotliwość, bo z niej zwykle rodzi się niepomierne
      gadulstwo i czczość języka, obmierzła w każdym wieku. A tak samo jak na szpetne
      uczynki, niech im nie pozwalają na niepoczciwą mowę. Niech żądają, by zdawały
      sprawę z tego, co mówią i czynią. Rodzice spełniliby pożyteczną rzecz, gdyby
      zachęcali młodych i przykazując cnotę, i wspominając jej przykłady, i gdyby ją
      chwalili nawet bardziej, niż to zgodne z prawdą, bo jak powiada Owidiusz:


      Na pochwale cnota rośnie

      I bodźcem jej jest przeogromnym sława.


      Także o cnocie i wypełnianiu obowiązków powszechnie znane sentencje, których
      jest wiele w każdym języku, wywierają wielki wpływ na dziecięcą duszę, dopóki
      jeszcze jest czysta i nie skalała się występnymi myślami. Takie sentencje, jak:
      trzeba jeść, aby żyć, nie żyć, aby jeść. Albo: źle nabyte, źle ginie. Albo:
      ręka rękę myje, miasto miastem żyje. Albo: cnotą się o urzędy ubiegaj, nie
      poplecznikami; dość ma popleczników, kto dobrze czyni. Albo: trudno zwyciężać
      innych, ale większe jest zwycięstwo nad własną duszą i pohamowanie własnych
      popędliwości. Albo: jak się dzikość konia kiełza zmęczeniem i odjęciem owsa,
      tak się poskramia zbytnie pożądliwości pracą i postem. Albo: czego się czynić
      nie godzi, o tym i myśleć, i mówić szpetnie - co, doprawdy słuszne, bo uczciwe
      postępki muszą wypływać z uczciwej woli i myśli.
      Dlatego rodzice chcąc dzieciom swym otworzyć drogę do cnotliwości winni je, jak
      tylko mogą, odwodzić najusilniej nie tylko od czynów występnych i słów
      szpetnych, ale i od myślenia o złych rzeczach. A w żaden sposób łatwiej tego
      nie dokażą, jak nie dozwalając im na próżniaczenie.
      Niech tedy baczą, by chłopcy i dziewczęta nie przepędzali pierwszych swych lat
      na próżniactwie; niech się starają dawać im zawsze jakąś pracę a także niech
      żądają od nich zdawania sprawy z tej pracy. Nie wadzi połączyć z pracą
      igraszek, byle nie szpetnych. Wybrać do tego można czy bajeczki, czy zagadki,
      czy opowieści, które by dzieci do pracy zagrzały; jeśli one są przyciężkie i
      opieszałe, godzi się je zganić słowami, a te, co się obowiązkom mocniej
      umykają, i rózgą pokarać. Powiada król Salomon, mędrzec wielki: "Nie pozwól, by
      się dziecko uchylało od karności. Od rózgi nie umrze. Bijesz je, a duszę jego
      uwalniasz od piekła."
      Ponieważ taka jest przyrodzona natura człowieka, że po pracy szuka odpoczynku,
      zabawy i wytchnienia, przeto niechże rodzice baczą, by zabawy dzieci były
      godziwe. Łatwiej o to będzie, jeśli czy to sami będą przy ich igraszkach, czy
      przekażą to komuś starszemu a uczciwemu, kogo dzieci szanują i wobec kogo nie
      odważą się ni powiedzieć, ni uczynić niczego szpetnego i nieprzystojnego. A
      starać się trzeba jak najmocniej, by chłopcy nie uczestniczyli w zabawach
      dziewcząt, zwłaszcza gdy zaczynają dojrzewać, bowiem ten wiek sam z siebie ku
      pożądliwości ich ponosi. Przyzwyczajenia zaś do tych zabaw, młodzieńcze miłości
      i zapały, którymi rozgorzeją w tym wieku nie mającym jeszcze rozpoznania, co
      uczciwe - nie mogą nie być występne; a potem się z latami wzmagają i rzadko się
      zdarzy, by się dały wyrugować na resztę życia.
      Nie trzeba, by chłopcy zaniedbywali jazdy konnej albo ćwiczeń pieszych, jako to
      biegania czy skakania, czy rzucania kamieniem, czy zabawiania się piłką lub
      dyskiem i innych takich ćwiczeń, byle one jeno były w miarę. Albowiem
      umiarkowany ruch i ćwiczenie wzmacnia, krzepi i wzmaga zdrowie, siły i
      krzepkość ciała; jeśli jednak jest zbyt silny i gwałtowny, to przeciwnie,
      osłabia je i szkodzi mu. Uczą zaś lekarze, że ćwiczenia tego rodzaju winny się
      odbywać albo przed jedzeniem, albo nieprędko po nim, aby jadło, gdy ciało nim
      napełnione, nie zepsuło się na skutek wysiłku i nie wytworzyło w ciele
      szkodliwych wilgoci, a nawet ciężkich chorób.
      Lecz jak rzekłem, wszystkie zabawy winny być godziwe; niech nie będą
      zniewieściałe, rozpustne, błazeńskie, bezwstydne. A i tego dzieci trzeba uczyć,
      co winne są innym, co rodzicom, co obywatelom, co rzeczypospolitej i jak winny
      zgodę i towarzystwo z ludźmi utrzymywać, jak się mają zachować wobec wyższych,
      niższych i równych sobie, wobec towarzyszy, przyjaciół, krewnych i
      powinowatych, wobec urzędników, panów i sług, a nawet wobec wrogów i
      nieprzyjaciół; i to zarówno w życiu prywatnym jak i publicznym.
    • gniewko_syn_ryba [...] 08.02.06, 10:42
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • s.korczaszko niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 08.02.06, 10:49
        My, światli europejczyzy nie pozwolimy, żeby pis uniemożliwił naszym dzieciom
        zapoznawanie się z tymi niewątpliwie korzystnymi dla psychiki młodzieży
        treściami !!!!
        • kosciol.mlodziezy.psychicznej Dokładnie tak. 08.02.06, 11:05
          • gniewko_syn_ryba Podoba ci się ?... ;) 08.02.06, 11:08
            • kosciol.mlodziezy.psychicznej Oczywiście. 08.02.06, 11:10
              • gniewko_syn_ryba To masz na deser trochę śmietanki... 08.02.06, 11:32
                galleries.maxxandmore.com/bimaxx/07/media/16.jpg
                • kosciol.mlodziezy.psychicznej Nie otwiera się ale na pewno dobre. 08.02.06, 19:33
                  • gniewko_syn_ryba Re: Nie otwiera się ale na pewno dobre. 09.02.06, 13:30
                    U mnie bez problemów - spróbuj jeszcze raz... ;)
        • Gość: mrumru Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! IP: 62.111.139.* 08.02.06, 14:57
          pamietam,ze jak bylam mala, mialam zdaje sie 10 lat,to kupowalam bravo,bo byly
          tam artykuly o roznych pop-gwiazdach, oczywiscie czytalam rozwniez rubryke "moj
          pierwszy raz' i takie tam,ale jakos dziwnie wydawalo mi sie ze te wszytskei
          listy do redakcji sa prze te redakcje wymyslone,po jakims czasie sama doszlam
          do wniosku,ze takie gazety sa glupie i przestalam je czytac,jakos nie
          zdegradowaly mojej psychiki i nie wyroslam na nastolatke uprawiajaca seks w
          toalecie
          poza tym uwazam ze nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem, jako
          czyms nowym w ich zyciu,a im bardziej bedzie sie na niego nakladac tabu,tym
          silniej bedzie podniecajacy dla dzieciakow,tu dziala mechanizm zakazanego
          owocu,a jakas dobra strona tych gazet jest to,ze propaguja antykoncepcje w
          przeciwienstwie do kosciola (a potem wszyscy jestesmy przerazeni jakie to mamy
          podziemie aborcyjne i ze wielodzietne rodziny nie maja za co zyc)
          uwazam ze taki zakaz niczego nie zmieni,a bedzie precedensem do ograniczenia
          wolnosci slowa w polsce
          • Gość: s.korczaszko Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! IP: 213.17.128.* 08.02.06, 16:30
            "jakos nie zdegradowaly mojej psychiki" - a przynajmniej tak Ci się wydaje

            "nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem" - nikt temu nie przeczy

            "a jakas dobra strona tych gazet jest to,ze propaguja antykoncepcje" - wg mnie
            to przede wszystkim robią wodę z mózgu

            "bedzie precedensem do ograniczenia wolnosci slowa w polsce" - zauważ, że już
            jej nie ma, tej wolności, np. pornografii dziecięcej nie wolno publikować, o
            zgrozo, a przecież dzieci mogłyby się z niej tyle nauczyć !!
            • www.pkb.nrd Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 08.02.06, 16:39
              > "jakos nie zdegradowaly mojej psychiki" - a przynajmniej tak Ci się wydaje
              A Tobie jak się wydaje?

              > "nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem" - nikt temu nie przeczy
              Wiec lepeij aby wiedze na ten temat czerpały z Bravo a nie z internetu.

              > "a jakas dobra strona tych gazet jest to,ze propaguja antykoncepcje" - wg
              mnie
              > to przede wszystkim robią wodę z mózgu

              Dlaczego? Sprecyzujesz?

              > "bedzie precedensem do ograniczenia wolnosci slowa w polsce" - zauważ, że już
              > jej nie ma, tej wolności, np. pornografii dziecięcej nie wolno publikować, o
              > zgrozo, a przecież dzieci mogłyby się z niej tyle nauczyć !!


              Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka?
              • gniewko_syn_ryba Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 08.02.06, 16:57
                www.pkb.nrd napisał:

                > > "nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem" - nikt temu nie prz
                > eczy
                > Wiec lepeij aby wiedze na ten temat czerpały z Bravo a nie z internetu.

                W czym Bravo jest lepsze ?...

                > Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka?

                Bravo itp. szmatławce czytują dzieci 10-12 letnie, a nie 16-latkowie...
                • www.pkb.nrd Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 08.02.06, 17:03
                  > > > "nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem" - nikt temu n
                  > ie prz
                  > > eczy
                  > > Wiec lepeij aby wiedze na ten temat czerpały z Bravo a nie z internetu.
                  >
                  > W czym Bravo jest lepsze ?...

                  A no własnie w tym, że Bravo nie ma pornografi, zadnej pornografi. A w necie
                  dostepny jest każdy jej rodzaj.

                  > > Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka?
                  >
                  > Bravo itp. szmatławce czytują dzieci 10-12 letnie, a nie 16-latkowie...

                  Ale jak to sie ma do pronografii?
                  • gniewko_syn_ryba Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 09.02.06, 13:37
                    www.pkb.nrd napisał:

                    > > W czym Bravo jest lepsze ?...
                    >
                    > A no własnie w tym, że Bravo nie ma pornografi, zadnej pornografi. A w necie
                    > dostepny jest każdy jej rodzaj.

                    Zależy co kto rozumie pod pojęciem pornografii... Zresztą nawet jak nie ma
                    bezpośredniej pornografii, to kreowanie mody, stylu bycia, w którym seks jest
                    jedną z najważniejszych wartości ("bądź gotowa na przygodę"), a ktoś, kto nie
                    uprawia seksu w wieku 14 lat jest wytykany palcami i traktowany jako
                    "zacofaniec" uważam za jeszcze bardziej szkodliwe.
                    >
                    > > > Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka
                    > ?
                    > >
                    > > Bravo itp. szmatławce czytują dzieci 10-12 letnie, a nie 16-latkowie...
                    >
                    > Ale jak to sie ma do pronografii?

                    To, że czytelnikom Bravo bliżej wiekowo do tego 8-latka niż 16-latka... A swoją
                    drogą jak rozumiesz pojęcie "życie seksualne 16-latka" ?...
              • Gość: s.korczaszko Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! IP: 213.17.128.* 08.02.06, 17:02
                "A Tobie jak się wydaje?"
                - nigdy nie byłem regularnym czytelnikiem tego syfu (w przeciwieństwie do
                mojego młodszego rodzeństwa), więc nic mi się nie musi wydawać. co do autorki
                postu powyżej - a skąd mam wiedzieć po jednym poście?

                "Wiec lepeij aby wiedze na ten temat czerpały z Bravo a nie z internetu"
                - nie chciałbym, żeby moje dzieci wiedzę o "tych sprawach" czerpały z pisemka,
                w którym 14 letnia dziewczynka opisuje, jak współżyje ze swoim 18 letnim
                chłopakiem, albo 13-latka jest załamana, no bo ma już 13 lat i jeszcze jest
                dziewicą itp

                "Dlaczego? Sprecyzujesz?"
                - bo jedynym ich zadaniem jest zachęcanie do konsumcji i zabawy bez żadnej
                refleksji. wiele pism tak robi, ale nie wszystkie są czytane przez dzieci i
                skierowane do dzieci. nie wiem, jaki jest docelowy czytelnik tych pisemek, ale
                wiem, że czytają je nawet 10-latki.

                "Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka?"
                - rzecz w tym, że tego nie czytają tylko 16-latki. gdyby to czytali licealiści
                tylko, to bym się nie przejął specjalnie. ale to czytają dużo młodsze dzieci,
                bo młodzieżą ciężko ich już nazwać.
    • annas11 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 10:54
      Od wychowania w domu przez rodzicow zalezy co sie czyta - a po takie pisma tez
      trzeba siegnac - zeby sie przekonac ze to nie dla nas - i ze ze to nam sie nie
      podoba !!!!!!!!!!!! Kwestia wyboru - ale nie narzuconego przez prawo !!!!!!
      PiS koniecznie chce nam dyktowac - co mozna a co nie -
      Zapedza nas do naroznika - dzieci - mlodziez - doroslych -
      Etyka do szkol !!!!!!! dlaczego sie jej boja - ze uniwersalna -
      humanistyczna ????????? Taka sama jak 10 przykazan - wg ktorych np ja zyje -
      w cenie powinna byc normalna ludzka przyzwoitosc - a tej nas prawo nie nauczy -
      to jest w czlowieku - albo - nie ma - ale to sie wynosi z domu !!!!!!!!!!!!
      • ksiaze.ciemnogrodu Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 10:59
        etyka jest już w szkołach! etyka chrzescijańska..a nie ma czegoś takiego jak
        etyka ateistyczna
        • cobynie Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 11:15
          ksiaze.ciemnogrodu napisał:

          > etyka jest już w szkołach! etyka chrzescijańska..a nie ma czegoś takiego jak
          > etyka ateistyczna

          Takiego czegoś jak etyka chrześcijańska też nie ma.
          Doswiadczyłem tego wielokrotnie.
    • widziane_inaczej Wyraźnie Wybiórcza Zgraja podkuliła swoje ogony 08.02.06, 11:01
    • widziane_inaczej Wybiórki załóżcie razem z LSD Towarzystwo Umarłych 08.02.06, 11:12
      • cobynie Re: Wybiórki załóżcie razem z LSD Towarzystwo Uma 08.02.06, 11:18
        A zostaniesz jego patronem? PLIIIZZZZ...
        • widziane_inaczej Nawet Wam sfinansuję Wam zbiorową mogiłę... 08.02.06, 11:21
          Warstwa Komunistów z LSD, warstwa wapna, warstwa Różowych od Michnika, warstwa
          wapna, a na końcu zasypię piachem, bedzie lekko i przyjemnie
          • cobynie Re: Nawet Wam sfinansuję Wam zbiorową mogiłę... 08.02.06, 11:34
            Zaczynam czuć do ciebie sympatię. Świetne hasła zapodajesz.
            W sam raz na jakąś rewolucję.
            To musi być ktoś z LPR ew. PISsss.
    • r306 Galopujaca paranoja....... 08.02.06, 11:25
      Pol biedy, ze rzadzacych - im zawsze doskwiera. Smuci natomiast to forum.

      Najpierw byla religia w szkolach i krzyze w klasach - bo to mialo podniesc
      morale dzieci. Bylem za - w koncu i tak wiekszosc chodzila na religie gdzies po
      salkach - w szkole bedzie bezpieczniej, pomyslalem. A symbole religijne nikomu
      krzywdy nie robia.
      Pozniej przyszla ocena z religii na swiadectwie i traktowanie nauczycieli tego
      przedniotu (tak, tak - religia zyskala status przedmiotu) w kwestiach
      zarobkowych na rowni z nauczycielami przedmiotow "swiecki". Zapalila mi sie
      czerwona lampka, tym gwaltowniej, ze wszelkie proby wprowadzenia lekcji
      wychowania seksualnego byly skutecznie torpedowane.
      Teraz mamy zakusy, aby ocene wliczac do sredniej i aby mozna bylo zdawac takowy
      przedmiot na maturze (pytanie - jak zdac ezamin z WIARY????).

      No i co? Ano religia ondnowy moralnej wzrod mlodziezy nie sprawila, wychowanie
      seksualne bardziej "zdemoralizowac" nie moglo - BO GO NIE MA.
      No to nasi "oswieceni" wladcy wpadli na pomysl - jak nie umiemy wychowywac
      sami, to zakazemy wychowywania innym. Wprowadzimy cenzure!
      No braaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawoooooooooo!!!!!!
      Co nastepne?????

      Ludzie, opamietajcie sie!

      Badzcie przede wszystkim OBYWATELAMI tego panstwa!!!
      Szanujcie jego prawo! Jesli w jakims szmatlawcu namawia sie mlodocianych do
      uprawiania seksu - zgloscie to do prokuratury! Na to sa odpowiednie zapisy w KK.
      Jesli nastolatka opiusuje swoje przygody seksualne - zainteresowac tym
      prokurature, bo byc moze jest wykorzystywane seksualnie przez jakiegos pedofila!
      W tej sprawie gazeta MUSI ujawnic autora takiego listu, bo zachodzi podejrzenie
      dokonania przestepstwa! Jesli nie ujawni, a w toku postepowania okaze sie, ze
      czasopismo zwyczajnie konfabuluje - to znaczy, ze propaguje tresci naklaniajace
      do uprawiania seksu przez nieletnich - i znow klania sie KK.
      Byc moze nalezy zainteresowac trescia takiego listu nastolatki sad rodzinny -
      bo najwyrazniej rodzice tego dziecka nie wywiazuja sie ze swoich zadan!

      Macie wszystkie narzedzia w reku i nawet nie przyjdzie wam ani ochota ani mysl,
      aby z nich skorzystac. Ogladacie sie tylko na innych i ciagle zadacie: poprawy
      bezpieczensta, poprawy zachowania sie mlodych ludzi, poprawy.....
      Sami sie poprawcie!
    • piotr.marcinkowski Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 11:30
      Ale co najwazniejsze - WSZYSTKO co potrzebne do walki z obscena w pisamch
      skierowanych do mlodziezy juz jest w polskim prawie.
      Oburzacie sie na artykuly, w ktorych jakas nastolatka opisuje swoje przygody
      seksualne i namawia do nich. Robi to na stronach czasopisma. A jak wol w KK
      jest:
      "kto namawia do nierzadu osobe nieletnia, podlega karze......"

      Totalne pomylenie pojec, nie ma tu do czynienia z namawianiem do nierzadu.
      Pomysl ograniczen dla dzieci - jestem za. Tylko w pismach do nich kierowanych.
      Argumenty ze to rodzice wylacznie wychowuja mnie nie przekonuje. Po pierwsze,
      ilu to rodzicow totalnie nie radzi sobie z wychowaniem, zaniedbuje. takie
      dzieciaki sa wowczas "wychowywane" m. in. przez takie kretynskie pisemka Po
      drugie, nawet najwspanialszy rodzic moze polec - rowiesnicy dziecka to czytaja.
      tworza presje, namawiaja, pjawia sie kontakt z taka trescia. Modre zakazy sa
      dobre.
      • r306 Hmmmmmm 08.02.06, 11:49
        > Totalne pomylenie pojec, nie ma tu do czynienia z namawianiem do nierzadu
        Sluuucham??? To czym to jest?????
        Prosze - naswietl mi tu wykladnie "namawiania nieletniej osoby do nierzadu".
        Jesli twierdzisz, ze sie myle, to mi to jeszcze wyjasnij.

        Zgadnij - dlaczego nie reklamuje sie alkoholu w spotach z mlodocianymi
        popijajacymi jakies trunki? Nie ma przeciez zakazu wystepowania w takich
        spotach nieletnich.

        Poza tym - przy wyznaniach takiej mlodej osoby zachodzi podejrzenie o:
        - wykorzystanie nieletniej przez pedofila
        - niedopelnienie obowiazko przez jej prawnych opiekunow
        Wystarczy? Malo?????

        > Po
        > drugie, nawet najwspanialszy rodzic moze polec - rowiesnicy dziecka to
        > czytaja.
        > tworza presje, namawiaja, pjawia sie kontakt z taka trescia. Modre zakazy sa
        > dobre.
        1. Od kontatku..... to sie mozna zarazic jakas wenera i WARTO to uswiadomic
        mlodemu czlowiekowi!!!! Jesli rodzice pozostawiaja nastolatka sam-na-sam z jego
        budzaca sie wlasnie seksualnoscia, to dziecko szuka samo odpowiedzi. Nie
        znajdzie jej w Bravo - znajdzie ja gdzie indziej.
        Dobry rodzic na to NIE POZWALA - nie zostawia dziecka samego sobie. Zakazy sa
        dobre - ale wydawane przez rodzicow, z usadanieniem, z czego ten zakaz wynika!
        Jakimz trzeba byc zaklamanym czlowiekiem, aby nie miec swiadomosci, ze nawet
        przed upowszechnieniem sie druku mlodzi ludzie szukajac odpowiedzi znajdowali
        ja w lozkach.
        Nie potrafimy wychowywac mlodych ludzi (vide, troszke naciagany, przypadek syna
        Marcinkiewicza, ktory zaliczyl regularna wpadke), wiec najprosciej jest
        przerzucic te opowiedzialnosc i WINE na innych.
    • chris12 Naczelnych pism dla nastolatków wysłać do Arabów 08.02.06, 11:33
      ...na szkolenie.
      Pisma ocenzurowane a życie - wręcz przeciwnie.
    • Gość: piotr.marcinkowski Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków IP: *.mofnet.gov.pl 08.02.06, 11:33

      Oburzacie sie na artykuly, w ktorych jakas nastolatka opisuje swoje przygody
      seksualne i namawia do nich. Robi to na stronach czasopisma. A jak wol w KK
      jest:
      "kto namawia do nierzadu osobe nieletnia, podlega karze......"

      Totalne pomylenie pojec, nie ma tu do czynienia z namawianiem do nierzadu.
      Pomysl ograniczen dla dzieci - jestem za. Tylko w pismach do nich kierowanych.
      Argumenty ze to rodzice wylacznie wychowuja mnie nie przekonuje. Po pierwsze,
      ilu to rodzicow totalnie nie radzi sobie z wychowaniem, zaniedbuje. takie
      dzieciaki sa wowczas "wychowywane" m. in. przez takie kretynskie pisemka Po
      drugie, nawet najwspanialszy rodzic moze polec - rowiesnicy dziecka to czytaja.
      tworza presje, namawiaja, pjawia sie kontakt z taka trescia. Modre zakazy sa
      dobre.
    • juzeklobuzek To już było 08.02.06, 11:44
      Państwo wie lepiej, czego potrzebuje obywatel - to już było. Ale jaki naród,
      taki rząd - do końca świata będziemy zmieniać jednych kretynów na innych. To
      cecha narodowa, już Kochanowski to wiedział: "Nową przypowieść Polak sobie
      kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”.
    • chrisstof NO I BARDZO DOBRZE !! 08.02.06, 11:50
      Im więcej przemocy i wyuzdania, tym więcej patologii. W każdym kiosku gołe
      cycki i penisy, a potem wielkie ździwienie, jak dochodzi do przemocy na tle
      seksualnym. Pornografia pomaga tylko tym, którzy się na niej dorabiają.
    • Gość: czerwony_kapturek litosci!!! IP: *.suffolk.e2bn.org 08.02.06, 11:51
      a moze by tak wybitny polski rzad zabral sie za tych wszytskich zboczencow??
      skandal, zeby w 'cywilizowanym' kraju za pedofilie dostawac wyrok w
      zawieszeniui!wogole co to jest, rodzice nie moga upilnowac dzieci??glupi sa,
      ich wychowankowie tez?niech nie wchodza z butami w zycie obywateli, ktos nie
      chce zeby dziecko oglodalo takie rzeczy to niech pilnuje!przeciez mlodziez na
      wszytsko znajdzie sposob, na papierosy i alkochol znaja sposoby to z tym sobie
      tez poradza!niech ppolski rzad wezmie sie za poprawianie jakosci zycia
      przecietnego obywaltela, a nie za dyktowanie jak zyc i wychowac!obywatel nie
      warzywo tez umie myslec!
    • Gość: slavik222-Zacofany Może dziecięca porno-Ty głupku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 11:56
      Ktos,kto sie bawilw trojkaciki,przerabial figury z dziewicami,ktore Wisla
      wyrzucila,jest obojetny na na sprawy seksualnosci dzieci.Ale sa ludzie
      zacofani, ktorzy mają poukladane życie rodzinne i nie chca ,,uszczesliwiania na
      sile" w ,,kąciku porad" przez pożal sie Boże panie psycholog,ktore mialy
      kilkudzisieciu partnerow seksualnych i dzieli sie swoimi ,,doswiadczeniami"
      rujnując mloda psychikę dziecka.
    • Gość: Zarys Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków IP: *.grs.net.pl / 81.219.160.* 08.02.06, 12:01
      Błagam ludzi dobrej woli o pomoc !!! Pomóżcie mi, doradźcie

      Szanowni Panstwo!

      Ginekolog prowadzacy moja zone nie wyrazil zgody na aborcje, choc moja zona
      wyraznie mu tlumaczyla, ze ja mam bardzo slaby wzrok i ciaza moze spowodowac
      utrate przeze mnie wzroku. Wszyscy lekarze bez wyjatku, do jakich sie
      zwrocilismy z prosba o pomoc, odmowili, twierdzac, ze boja sie narazic nowej
      wladzy czyli tych oszolomow i klerykalow z PIS.

      Wiec moja zona, pozbawiona wszelkiej pomocy medycznej, niechcacy powila wczoraj
      slicznego dzidziusia o imieniu Maciuś.

      I stalo sie to, czego tak strasznie oboje sie obawialismy.
      Na nastepny dzien po porodzie, stracilem calkowicie wzrok. Moj stan jest na
      tyle ciezki, ze nawet swojej zony nie dostrzegam. Do tego czuje ze trace tez i
      wech, bo coraz gorzej czuje zone, co jest wynikiem stresow na jakie narazili
      mnie ci dyspozycyjni lekarze.

      Dlatego chcialbym zlozyc pozew przeciwko panstwu polskiemu do trybunalu w
      sztrasburgu.

      Stad moj goracy apel do ludzi dobrej woli o pomoc w zlozeniu pozwu i wsparciu
      nie tylko prawnym.

      Uwazam, ze wszyscy ludzie dobrej woli, o wrazliwych sercach i swiatlych
      nowoczesnych umyslach, powinni sie zjednoczyc i zorganizowac ogolnopolska akcje
      spolecznego nieposluszenstwa. Tylko w ten sposob bedziemy mogli zmusic tych
      koltunow do zmiany przepisow tak bardzo dyskryminujacych nasze kobiety.

      Z powazaniem,
      Slepy ojciec Maciusia
    • Gość: Mazur33x Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków IP: *.makton.pl 08.02.06, 12:02
      "przecież obserwujemy w młodych ludziach spadek wrażliwości, przecież
      wydrenowanie z emocji jest faktem - tłumaczy poseł. "

      Od ilu tysiecy lat ten "fakt" jest powtarzany przez sklerotycznych idiotów i
      manipulatorów?
    • patthecat PiS = Potwory i Spółka 08.02.06, 12:02
      "No, ale zawsze znajdzie się jakiś nadawca albo nawet jakiś sąd, który będzie
      dowodził czego innego." Facet, który należy do partii aż kipiącej rzekomym
      poszanowaniem prawa publicznie stwierdza, ze wyroki niektórych sądów są mu nie
      po drodze..... IV RP - codzienna dostawa świeżych kaczych jaj.....
    • zarys50 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:06
      Błagam ludzi dobrej woli o pomoc !!! Pomóżcie mi, doradźcie

      Szanowni Panstwo!!!

      Ginekolog prowadzacy moja zone nie wyrazil zgody na aborcje, choc moja zona
      wyraznie mu tlumaczyla, ze ja mam bardzo slaby wzrok i ciaza moze spowodowac
      utrate przeze mnie wzroku. Wszyscy lekarze bez wyjatku, do jakich sie
      zwrocilismy z prosba o pomoc, odmowili, twierdzac, ze boja sie narazic nowej
      wladzy czyli tych oszolomow i klerykalow z PIS.

      Wiec moja zona, pozbawiona wszelkiej pomocy medycznej, niechcacy powila wczoraj
      slicznego dzidziusia o imieniu Maciuś.

      I stalo sie to, czego tak strasznie oboje sie obawialismy.
      Na nastepny dzien po porodzie, stracilem calkowicie wzrok. Moj stan jest na
      tyle ciezki, ze nawet swojej zony nie dostrzegam. Do tego czuje ze trace tez i
      wech, bo coraz gorzej czuje zone, co jest wynikiem stresow na jakie narazili
      mnie ci dyspozycyjni lekarze.

      Dlatego chcialbym zlozyc pozew przeciwko panstwu polskiemu do trybunalu w
      sztrasburgu.

      Stad moj goracy apel do ludzi dobrej woli o pomoc w zlozeniu pozwu i wsparciu
      nie tylko prawnym.

      Uwazam, ze wszyscy ludzie dobrej woli, o wrazliwych sercach i swiatlych
      nowoczesnych umyslach, powinni sie zjednoczyc i zorganizowac ogolnopolska akcje
      spolecznego nieposluszenstwa. Tylko w ten sposob bedziemy mogli zmusic tych
      koltunow do zmiany przepisow tak bardzo dyskryminujacych nasze kobiety.

      Z powazaniem,
      Slepy ojciec Maciusia
    • Gość: olenka.k PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH IP: *.autocom.pl 08.02.06, 12:08
      NIECH NOSZĄ BURKI I NIE POKAZUJĄ TYLE GOLIZNY I WULGARYZMU, NIECH SIĘ NIE
      UŚMIECHAJĄ I WŁOSÓW NIECH NIE POKAZUJĄ BO TYLKO KUSZĄ I PROWOKUJĄ !!!!!!!!
      wrrrrrrrrrrrr ble ble ble ble BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie niech młodzież
      edukuje się z audycji Radia M, najlepiej prowadzonych przez siostry zakonne bo
      o ne to skarbnice wiedzy seksualnej. Pewnie, niech nastolatki wierzą, że
      masturbacja to choroba, a homoseksualizm to zboczenie, niech wierzą że tabletki
      antykoncepcyjne zabijają, że kalendarzyk małżeński i stosunek przerywany to
      dobre metody antykoncepcyjne.
      W Grecji jest cenzura pism erotycznych, także ich okładek, i zdjęcia mają
      WYDRAPANE żyletkami fragmenty z piersiami i narządami rodnymi - i temu kto to
      wymyślił nie przyszło do głowy że to komiczne i żałosne bo i tak wszyscy wiedzą
      co te białe kółka i trójkąciki zasłaniają.

      • slavik222 Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH 08.02.06, 12:45
        Gość portalu: olenka.k napisał(a):

        > NIECH NOSZĄ BURKI I NIE POKAZUJĄ TYLE GOLIZNY I WULGARYZMU, NIECH SIĘ NIE
        > UŚMIECHAJĄ I WŁOSÓW NIECH NIE POKAZUJĄ BO TYLKO KUSZĄ I PROWOKUJĄ !!!!!!!!
        > wrrrrrrrrrrrr ble ble ble ble BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie niech młodzież
        > edukuje się z audycji Radia M, najlepiej prowadzonych przez siostry zakonne
        bo
        > o ne to skarbnice wiedzy seksualnej. Pewnie, niech nastolatki wierzą, że
        > masturbacja to choroba, a homoseksualizm to zboczenie, niech wierzą że
        tabletki
        >
        > antykoncepcyjne zabijają, że kalendarzyk małżeński i stosunek przerywany to
        > dobre metody antykoncepcyjne.
        > W Grecji jest cenzura pism erotycznych, także ich okładek, i zdjęcia mają
        > WYDRAPANE żyletkami fragmenty z piersiami i narządami rodnymi - i temu kto to
        > wymyślił nie przyszło do głowy że to komiczne i żałosne bo i tak wszyscy
        wiedzą
        >
        > co te białe kółka i trójkąciki zasłaniają.
        LUDZIE,JAKA TY JEZDES MUNDRA<JAK JARUGA NOWACKA.Zrobisz kiedys
        kariere.Panie,Ludzie,Panie -jak mowi Lech W. To ilu mialas partnerow,ze jestes
        tak doswiadczona?
      • Gość: buahahaha Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.06, 12:47
        Dziecinko - widać właśnie na tobie edukacje na poziomie takich pisemek :D
        Gdzie główne wątki to seks i golizna :D
        Tematyka na poziomie wyznań 13-latki chwalącej sie tym, że od dwóch lat
        regularnie uprawia seks :D Z każdym facetem oczywiście, a 14-letnia dziewica to
        "stara babcia" :))))
      • Gość: buahahaha Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.06, 12:48
        I rozumiem, że twój "pierwszy raz" był, jak miałas 12 lat :P
        Żeby być cool i trendy...
        • Gość: j_a Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH IP: *.server.ntli.net 09.02.06, 08:43
          Ja myślałem, że teraz cool i trendy jest dziewictwo do śmierci...
          Banda kretynów z kompleksami.
      • gniewko_syn_ryba Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH 08.02.06, 17:13
        Rozumiem, ze ty bez żadnych ogródek pokazujesz goliznę i wulgaryzm, więc napisz
        mi gdzie i kiedy można cię taką zobaczyć bo chciałbym naocznie sprawdzić, czy
        rzeczywiście jesteś kusząca i prowokująca... ;)
        • www.pkb.nrd OCH TO TYPOWA REAKCJA ŚLINIĄCEGO SIĘ ŚWIĘTOSZKA 08.02.06, 17:17
          którego oburza golizna, antykoncepcja itp. a sam w zaciszu przed netem trzepie
          kapucyna.
          • gniewko_syn_ryba kula w płot !!! ;)))))))))))))))))))))))))))))))) ) 09.02.06, 13:39
            www.pkb.nrd napisał:

            > którego oburza golizna, antykoncepcja itp. a sam w zaciszu przed netem trzepie
            > kapucyna.

            Ja świętoszkiem ???!!! ROTFL !!! Raczej ŚWIŃTUSZKIEM !!! ;)))))))))))))))))))
    • zarys50 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:09
      Błagam ludzi dobrej woli o pomoc !! Pomóżcie mi, doradźcie

      Szanowni Panstwo!

      Ginekolog prowadzacy moja zone nie wyrazil zgody na aborcje, choc moja zona
      wyraznie mu tlumaczyla, ze ja mam bardzo slaby wzrok i ciaza moze spowodowac
      utrate przeze mnie wzroku. Wszyscy lekarze bez wyjatku, do jakich sie
      zwrocilismy z prosba o pomoc, odmowili, twierdzac, ze boja sie narazic nowej
      wladzy czyli tych oszolomow i klerykalow z PIS.

      Wiec moja zona, pozbawiona wszelkiej pomocy medycznej, niechcacy powila wczoraj
      slicznego dzidziusia o imieniu Maciuś.

      I stalo sie to, czego tak strasznie oboje sie obawialismy.
      Na nastepny dzien po porodzie, stracilem calkowicie wzrok. Moj stan jest na
      tyle ciezki, ze nawet swojej zony nie dostrzegam. Do tego czuje ze trace tez i
      wech, bo coraz gorzej czuje zone, co jest wynikiem stresow na jakie narazili
      mnie ci dyspozycyjni lekarze.

      Dlatego chcialbym zlozyc pozew przeciwko panstwu polskiemu do trybunalu w
      sztrasburgu.

      Stad moj goracy apel do ludzi dobrej woli o pomoc w zlozeniu pozwu i wsparciu
      nie tylko prawnym.

      Uwazam, ze wszyscy ludzie dobrej woli, o wrazliwych sercach i swiatlych
      nowoczesnych umyslach, powinni sie zjednoczyc i zorganizowac ogolnopolska akcje
      spolecznego nieposluszenstwa. Tylko w ten sposob bedziemy mogli zmusic tych
      koltunow do zmiany przepisow tak bardzo dyskryminujacych nasze kobiety.

      Z powazaniem,
      Slepy ojciec Maciusia
      • totalna_apokalipsa Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:12
        Uwazasz, ż ejesteś dowcipny? nie, nie jesteś - jeste za to chamski i załosny.
        • zarys50 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:18
          ja jestem chamski??? a ty jak siebie okreslisz ty ktory ublizal muzulmanom??

          Czy rada nadzorcza odwoła Gaudena?

          Gauden powinen zaplacic glowa za ofiary smiertelne i straty materiale do jakich
          się przyczynil i za narazanie na niebezpieczenstwo naszych zolnierzy...

          Ten bydlak będzie wyl w obronie praw pedalow, domagal się niepoznizania
          pedalow... ale w d... ma prawa wierzacych, ktorych wg tego obludnika można
          ponizac dowolnie... co za niewyobrazalna obluda i falszywosc, TOLERANCJA tylko
          dla swoich porypancow i zboczencow...

          To jest wlasnie ta ich jednostronna moralnosc, tych lewackich bydlakow,
          hipokrytow.. prawa tylko dla swoich!!
        • zarys50 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:20
          ty obludniku lewacki.... ale nie bylo dla ciebie z pewnoscia obrzydliwe ty
          zaklamany obludniku gdy obrazano muzulmanow.. prawda???

          z pewnoscia rowniez byles b. oburzony gdy ponoc tak b. w polacy ublizaja
          pedalom i polazles zapewnie na ten marsz w obronie praw pedalow...

          a teraz sie ciebie pytam ty zaklamany i obludny lewaku... czemu poparles
          niewyobrazalne ublizanie setkom milionow muzulman na calym swiecie?? ty
          wstretny lewacki obludniku!!!

          Porownaj te 2 sprawy i raz pomysl samodzielnie ty b... bezmyslny... bo prowadza
          ci na psaku te media jak bezmyslnego barana na rzes... ty poprawny politycznie
          b...!!!!!!!!
    • sojkaj2 a czy są u nas inne pisma dla nasolatków? 08.02.06, 12:19
      Wiecie, co, jak byłam smarkata, to namiętnie czytałam Filipinkę, bo to było
      mądre pismo. Wszystko, co lubią nastolatki - moda, uroda, porady sercowe, ale
      także poezja, twórczość młodych, sprawy społeczne, no wszystko, co mogło
      interesować nastolatkę z pretensjami do bycia przyszłą inteligencją. Bravo,
      Dziewczyna itd nie przechodziły mi przez "gardło" bo byly strasznie głupie.
      A potem to wspomniane w artykule wydawnictwo kupiło Filipinkę i pierwszy numer
      nowej Filipinki był moim ostatnim.
      Nie lubię cenzury i innych narzędzi totalitaryzmu, ale zgadzam się, że pisma
      dla nastolatków są durne.
      Ponieważ nie jestem już w wieku nastu, mam pytanie do młodszych - czy obecnie
      wydawana jest jakaś gazeta w tamtym starym, filipinkowym klimacie?
      Nie charaktery, dlaczego itd, tylko właśnie taka luźna gazetka dla
      inteligentnych ludzi?
    • Gość: gocha Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.06, 12:20
      Moim zdaniem powinno sie to zrobić, już itak wiele przemocy i nagości jest dookoła nas. Ja jak byłam nastolatką to tak bym oczywiście nie uważała, no bo dorośli wszystkiego by zabraniali, ale mam małą córeczkę i nie chciałabym gdy już będzie nastolatką oglądała nagie kobiety i nagich mężczyzn, na wszysto przyjdzie czas, trzeba jak najdłużej być dzieckiem, bo to naprawdę krótki okres życia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka