s.korczaszko mieliście kiedyś w ręku np. bravo? 08.02.06, 10:32 każdy kto to widział wie, że jest to pół-pornograficzny syf. znajomi kanadyjczycy na widok polskich pism dla młodzieży doznali szoku. no ale w końcu my jesteśmy światłymi europejczykami. wiemy lepiej. żenada. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 A moze szoku donzali... 08.02.06, 11:36 ...dziwiac sie niewpolmiernie, ze ich znajomy z Polski nie doniosl do prokuratury, ze jest lamane zwyczajnie OBOWIAZUJACE prawo?????? Odpowiedz Link Zgłoś
herr_wolf I BARDZO DOBRZE 08.02.06, 10:34 W jednym z ostatnich numerów "Popcornu" można zobaczyć zwykła pornografię,facetów radośnie "leżących" na nagich babkach,opatrzoną słowami "zdzira",za młodu czytałem Popcorn ale wtedy czegoś takiego nie było,jak to zobaczyłem aż nie mogłem uwierzyć.Media idą na łatwiznę,wciskają nastolatkom seks i przemoc bo to się dobrze sprzedaje,a taki Popcorn czytają już 10 latki. Odpowiedz Link Zgłoś
alpepe pedofilskie zdjęcie w Wysokich Obcasach było o.k? 08.02.06, 10:36 Nie zapomnę Ci gazeto zdjęcia z sesji mody, to był numer z maja, ale chyba nie ten poświęcony Dniu Matki. Na zdjęciu: pierwszy plan rozkraczone niemowlę płci żeńskiej, wargami sromowymi do obiektywu, (bez pieluszki), obok model i modelka w lekkim negliżu. Mój mąż i brat byli poruszeni, więc to nie były tylko urojenia młodej matki.Ciekawe, kto to wtedy puścił??? I w imię czego? Odpowiedz Link Zgłoś
widziane_inaczej "O POPRAWIE RZECZYPOSPOLITEJ" A.F.Modrzewski 08.02.06, 10:41 Andrzej Frycz Modrzewski 1/2 O POPRAWIE RZECZYPOSPOLITEJ (fragmenty) KSIĘGA I. O OBYCZAJACH Rozdział VI Jak trzeba się troszczyć o dobre wychowanie dzieci i młodzieży Zacznijmy tedy to rozważanie od wieku dziecinnego, o którym właśnie wspomniałem, mianowicie, jakimi obyczajami i jakimi myślami trzeba go przepoić, aby stał się mocną podwaliną dla późniejszego uczciwego, nieskażonego i chwalebnego żywota. Nic bowiem mocniej nie tkwi w duszy ludzu niż to, czego się przyzwyczaili od maleńkości. Jeśli się im tedy zaszczepi coś szkodliwego, gdy jeszcze młodzi i ulegli, tak w nich to na zawsze zostanie, jak gdybyś trucizną przepoił szczepionkę, która potem rozrośnie się w wielkie drzewo; owoce tego drzewa będą trujące dla spożywających i przekażą trujące właściwości nasionom, w niczym od nich nie lepszym. Niechże tedy rodzice mają w pamięci przy wychowaniu swego potomstwa obraz Chrystusa, który zganiwszy uczniów, że nie chcieli do niego dopuścić dzieci, tak rzekł: "Dopuśćcie dziatkom przyjść do mnie, albowiem ich jest królestwo boże. Zaprawdę mówię wam: ktokolwiek by nie przyjął królestwa bożego jako dzieciątko, nie wnijdzie do niego. I kładąc ręce na ich głowach, błogosławił je." Czyż z tych słów nie wynika jasno, jak Bóg troszczy się bardzo o dzieci? Bierze je przecież Chrystus w objęcia, modlitwą swą poleca je Ojcu niebieskiemu, do ich prostoty przyzywa wszystkich, którzy by chcieli wnijść do królestwa niebieskiego. Jakiejże tedy zbrodni dopuszczają się rodzice, którzy zaniedbują dobrego wychowania potomstwa zrodzonego przez siebie, a przeznaczonego do królestwa niebieskiego? Bo dla jakiejż to przyczyny boska ręka karze kapłana Eliego wraz z dziećmi? Czy nie dlatego, że zaniedbał dobrego wychowania i kierowania nimi? Tym zaś, którzy gorszą swoje dzieci i są dla nich kamieniem obrazy, czyż nie lepiej by było, jak mówi Chrystus, by im przywiązano kamień młyński u szyi i potopiono ich w głębokościach morskich? Niechże tedy troszczą się o to rodzice, aby swym dzieciom wszczepiali takie nauki i tak je wychowywali, by one uczyły się pojmować od lat najwcześniejszych, co jest uczciwe, a co haniebne, do czego dążyć, a czego unikać. Niech je odwodzą jak najmocniej od rozkoszy, bo gdzie te panują, tam nie masz miejsca dla cnoty. Niech im przykazują umiarkowanie w pożywieniu, które winno być lekkie, niewymyślne i nie rozpalające wnętrzności. Pała ten wiek gorącością wrodzoną, nie trzeba jeszcze ognia dodawać do ognia. Sprzyjać to będzie nie tylko hamowaniu pożądliwości cielesnej, lecz także utrzymaniu dobrego i mocnego zdrowia ciała i trzeźwości umysłu. Niech ich zaś przyzwyczajają nie tylko do umiarkowania w jedle i napoju, ale też do znoszenia mrozu i upału, i do twardej pościeli (byle nie było to tylko w czym ujmą dla sił i dobrego stanu ciała, o które trzeba dbać, aby umysł był w dobrym stanie i bardziej czynny). Niech im nie dozwalają na obcowanie z ludźmi złymi. Niech ich mowę i wszelkie postępki kształtują na modłę piękności, sprawiedliwości, łagodności, uprzejmości i ludzkiej ogłady. Niech im zaś każą unikać szpetoty, krzywdzenia, gniewu, zawiści, pychy i okrucieństwa. Niech hamują ich szczebiotliwość, bo z niej zwykle rodzi się niepomierne gadulstwo i czczość języka, obmierzła w każdym wieku. A tak samo jak na szpetne uczynki, niech im nie pozwalają na niepoczciwą mowę. Niech żądają, by zdawały sprawę z tego, co mówią i czynią. Rodzice spełniliby pożyteczną rzecz, gdyby zachęcali młodych i przykazując cnotę, i wspominając jej przykłady, i gdyby ją chwalili nawet bardziej, niż to zgodne z prawdą, bo jak powiada Owidiusz: Na pochwale cnota rośnie I bodźcem jej jest przeogromnym sława. Także o cnocie i wypełnianiu obowiązków powszechnie znane sentencje, których jest wiele w każdym języku, wywierają wielki wpływ na dziecięcą duszę, dopóki jeszcze jest czysta i nie skalała się występnymi myślami. Takie sentencje, jak: trzeba jeść, aby żyć, nie żyć, aby jeść. Albo: źle nabyte, źle ginie. Albo: ręka rękę myje, miasto miastem żyje. Albo: cnotą się o urzędy ubiegaj, nie poplecznikami; dość ma popleczników, kto dobrze czyni. Albo: trudno zwyciężać innych, ale większe jest zwycięstwo nad własną duszą i pohamowanie własnych popędliwości. Albo: jak się dzikość konia kiełza zmęczeniem i odjęciem owsa, tak się poskramia zbytnie pożądliwości pracą i postem. Albo: czego się czynić nie godzi, o tym i myśleć, i mówić szpetnie - co, doprawdy słuszne, bo uczciwe postępki muszą wypływać z uczciwej woli i myśli. Dlatego rodzice chcąc dzieciom swym otworzyć drogę do cnotliwości winni je, jak tylko mogą, odwodzić najusilniej nie tylko od czynów występnych i słów szpetnych, ale i od myślenia o złych rzeczach. A w żaden sposób łatwiej tego nie dokażą, jak nie dozwalając im na próżniaczenie. Niech tedy baczą, by chłopcy i dziewczęta nie przepędzali pierwszych swych lat na próżniactwie; niech się starają dawać im zawsze jakąś pracę a także niech żądają od nich zdawania sprawy z tej pracy. Nie wadzi połączyć z pracą igraszek, byle nie szpetnych. Wybrać do tego można czy bajeczki, czy zagadki, czy opowieści, które by dzieci do pracy zagrzały; jeśli one są przyciężkie i opieszałe, godzi się je zganić słowami, a te, co się obowiązkom mocniej umykają, i rózgą pokarać. Powiada król Salomon, mędrzec wielki: "Nie pozwól, by się dziecko uchylało od karności. Od rózgi nie umrze. Bijesz je, a duszę jego uwalniasz od piekła." Ponieważ taka jest przyrodzona natura człowieka, że po pracy szuka odpoczynku, zabawy i wytchnienia, przeto niechże rodzice baczą, by zabawy dzieci były godziwe. Łatwiej o to będzie, jeśli czy to sami będą przy ich igraszkach, czy przekażą to komuś starszemu a uczciwemu, kogo dzieci szanują i wobec kogo nie odważą się ni powiedzieć, ni uczynić niczego szpetnego i nieprzystojnego. A starać się trzeba jak najmocniej, by chłopcy nie uczestniczyli w zabawach dziewcząt, zwłaszcza gdy zaczynają dojrzewać, bowiem ten wiek sam z siebie ku pożądliwości ich ponosi. Przyzwyczajenia zaś do tych zabaw, młodzieńcze miłości i zapały, którymi rozgorzeją w tym wieku nie mającym jeszcze rozpoznania, co uczciwe - nie mogą nie być występne; a potem się z latami wzmagają i rzadko się zdarzy, by się dały wyrugować na resztę życia. Nie trzeba, by chłopcy zaniedbywali jazdy konnej albo ćwiczeń pieszych, jako to biegania czy skakania, czy rzucania kamieniem, czy zabawiania się piłką lub dyskiem i innych takich ćwiczeń, byle one jeno były w miarę. Albowiem umiarkowany ruch i ćwiczenie wzmacnia, krzepi i wzmaga zdrowie, siły i krzepkość ciała; jeśli jednak jest zbyt silny i gwałtowny, to przeciwnie, osłabia je i szkodzi mu. Uczą zaś lekarze, że ćwiczenia tego rodzaju winny się odbywać albo przed jedzeniem, albo nieprędko po nim, aby jadło, gdy ciało nim napełnione, nie zepsuło się na skutek wysiłku i nie wytworzyło w ciele szkodliwych wilgoci, a nawet ciężkich chorób. Lecz jak rzekłem, wszystkie zabawy winny być godziwe; niech nie będą zniewieściałe, rozpustne, błazeńskie, bezwstydne. A i tego dzieci trzeba uczyć, co winne są innym, co rodzicom, co obywatelom, co rzeczypospolitej i jak winny zgodę i towarzystwo z ludźmi utrzymywać, jak się mają zachować wobec wyższych, niższych i równych sobie, wobec towarzyszy, przyjaciół, krewnych i powinowatych, wobec urzędników, panów i sług, a nawet wobec wrogów i nieprzyjaciół; i to zarówno w życiu prywatnym jak i publicznym. Odpowiedz Link Zgłoś
gniewko_syn_ryba [...] 08.02.06, 10:42 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
s.korczaszko niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 08.02.06, 10:49 My, światli europejczyzy nie pozwolimy, żeby pis uniemożliwił naszym dzieciom zapoznawanie się z tymi niewątpliwie korzystnymi dla psychiki młodzieży treściami !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
gniewko_syn_ryba To masz na deser trochę śmietanki... 08.02.06, 11:32 galleries.maxxandmore.com/bimaxx/07/media/16.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
kosciol.mlodziezy.psychicznej Nie otwiera się ale na pewno dobre. 08.02.06, 19:33 Odpowiedz Link Zgłoś
gniewko_syn_ryba Re: Nie otwiera się ale na pewno dobre. 09.02.06, 13:30 U mnie bez problemów - spróbuj jeszcze raz... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mrumru Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! IP: 62.111.139.* 08.02.06, 14:57 pamietam,ze jak bylam mala, mialam zdaje sie 10 lat,to kupowalam bravo,bo byly tam artykuly o roznych pop-gwiazdach, oczywiscie czytalam rozwniez rubryke "moj pierwszy raz' i takie tam,ale jakos dziwnie wydawalo mi sie ze te wszytskei listy do redakcji sa prze te redakcje wymyslone,po jakims czasie sama doszlam do wniosku,ze takie gazety sa glupie i przestalam je czytac,jakos nie zdegradowaly mojej psychiki i nie wyroslam na nastolatke uprawiajaca seks w toalecie poza tym uwazam ze nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem, jako czyms nowym w ich zyciu,a im bardziej bedzie sie na niego nakladac tabu,tym silniej bedzie podniecajacy dla dzieciakow,tu dziala mechanizm zakazanego owocu,a jakas dobra strona tych gazet jest to,ze propaguja antykoncepcje w przeciwienstwie do kosciola (a potem wszyscy jestesmy przerazeni jakie to mamy podziemie aborcyjne i ze wielodzietne rodziny nie maja za co zyc) uwazam ze taki zakaz niczego nie zmieni,a bedzie precedensem do ograniczenia wolnosci slowa w polsce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s.korczaszko Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! IP: 213.17.128.* 08.02.06, 16:30 "jakos nie zdegradowaly mojej psychiki" - a przynajmniej tak Ci się wydaje "nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem" - nikt temu nie przeczy "a jakas dobra strona tych gazet jest to,ze propaguja antykoncepcje" - wg mnie to przede wszystkim robią wodę z mózgu "bedzie precedensem do ograniczenia wolnosci slowa w polsce" - zauważ, że już jej nie ma, tej wolności, np. pornografii dziecięcej nie wolno publikować, o zgrozo, a przecież dzieci mogłyby się z niej tyle nauczyć !! Odpowiedz Link Zgłoś
www.pkb.nrd Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 08.02.06, 16:39 > "jakos nie zdegradowaly mojej psychiki" - a przynajmniej tak Ci się wydaje A Tobie jak się wydaje? > "nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem" - nikt temu nie przeczy Wiec lepeij aby wiedze na ten temat czerpały z Bravo a nie z internetu. > "a jakas dobra strona tych gazet jest to,ze propaguja antykoncepcje" - wg mnie > to przede wszystkim robią wodę z mózgu Dlaczego? Sprecyzujesz? > "bedzie precedensem do ograniczenia wolnosci slowa w polsce" - zauważ, że już > jej nie ma, tej wolności, np. pornografii dziecięcej nie wolno publikować, o > zgrozo, a przecież dzieci mogłyby się z niej tyle nauczyć !! Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka? Odpowiedz Link Zgłoś
gniewko_syn_ryba Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 08.02.06, 16:57 www.pkb.nrd napisał: > > "nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem" - nikt temu nie prz > eczy > Wiec lepeij aby wiedze na ten temat czerpały z Bravo a nie z internetu. W czym Bravo jest lepsze ?... > Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka? Bravo itp. szmatławce czytują dzieci 10-12 letnie, a nie 16-latkowie... Odpowiedz Link Zgłoś
www.pkb.nrd Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 08.02.06, 17:03 > > > "nastolatki tak czy siak beda interesowac sie seksem" - nikt temu n > ie prz > > eczy > > Wiec lepeij aby wiedze na ten temat czerpały z Bravo a nie z internetu. > > W czym Bravo jest lepsze ?... A no własnie w tym, że Bravo nie ma pornografi, zadnej pornografi. A w necie dostepny jest każdy jej rodzaj. > > Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka? > > Bravo itp. szmatławce czytują dzieci 10-12 letnie, a nie 16-latkowie... Ale jak to sie ma do pronografii? Odpowiedz Link Zgłoś
gniewko_syn_ryba Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! 09.02.06, 13:37 www.pkb.nrd napisał: > > W czym Bravo jest lepsze ?... > > A no własnie w tym, że Bravo nie ma pornografi, zadnej pornografi. A w necie > dostepny jest każdy jej rodzaj. Zależy co kto rozumie pod pojęciem pornografii... Zresztą nawet jak nie ma bezpośredniej pornografii, to kreowanie mody, stylu bycia, w którym seks jest jedną z najważniejszych wartości ("bądź gotowa na przygodę"), a ktoś, kto nie uprawia seksu w wieku 14 lat jest wytykany palcami i traktowany jako "zacofaniec" uważam za jeszcze bardziej szkodliwe. > > > > Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka > ? > > > > Bravo itp. szmatławce czytują dzieci 10-12 letnie, a nie 16-latkowie... > > Ale jak to sie ma do pronografii? To, że czytelnikom Bravo bliżej wiekowo do tego 8-latka niż 16-latka... A swoją drogą jak rozumiesz pojęcie "życie seksualne 16-latka" ?... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s.korczaszko Re: niech żyje bravo i inne pornole dla dzieci!! IP: 213.17.128.* 08.02.06, 17:02 "A Tobie jak się wydaje?" - nigdy nie byłem regularnym czytelnikiem tego syfu (w przeciwieństwie do mojego młodszego rodzeństwa), więc nic mi się nie musi wydawać. co do autorki postu powyżej - a skąd mam wiedzieć po jednym poście? "Wiec lepeij aby wiedze na ten temat czerpały z Bravo a nie z internetu" - nie chciałbym, żeby moje dzieci wiedzę o "tych sprawach" czerpały z pisemka, w którym 14 letnia dziewczynka opisuje, jak współżyje ze swoim 18 letnim chłopakiem, albo 13-latka jest załamana, no bo ma już 13 lat i jeszcze jest dziewicą itp "Dlaczego? Sprecyzujesz?" - bo jedynym ich zadaniem jest zachęcanie do konsumcji i zabawy bez żadnej refleksji. wiele pism tak robi, ale nie wszystkie są czytane przez dzieci i skierowane do dzieci. nie wiem, jaki jest docelowy czytelnik tych pisemek, ale wiem, że czytają je nawet 10-latki. "Co ma życie seksualne 16-latka do pornograficznych zdjęć osmiolatka?" - rzecz w tym, że tego nie czytają tylko 16-latki. gdyby to czytali licealiści tylko, to bym się nie przejął specjalnie. ale to czytają dużo młodsze dzieci, bo młodzieżą ciężko ich już nazwać. Odpowiedz Link Zgłoś
annas11 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 10:54 Od wychowania w domu przez rodzicow zalezy co sie czyta - a po takie pisma tez trzeba siegnac - zeby sie przekonac ze to nie dla nas - i ze ze to nam sie nie podoba !!!!!!!!!!!! Kwestia wyboru - ale nie narzuconego przez prawo !!!!!! PiS koniecznie chce nam dyktowac - co mozna a co nie - Zapedza nas do naroznika - dzieci - mlodziez - doroslych - Etyka do szkol !!!!!!! dlaczego sie jej boja - ze uniwersalna - humanistyczna ????????? Taka sama jak 10 przykazan - wg ktorych np ja zyje - w cenie powinna byc normalna ludzka przyzwoitosc - a tej nas prawo nie nauczy - to jest w czlowieku - albo - nie ma - ale to sie wynosi z domu !!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ksiaze.ciemnogrodu Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 10:59 etyka jest już w szkołach! etyka chrzescijańska..a nie ma czegoś takiego jak etyka ateistyczna Odpowiedz Link Zgłoś
cobynie Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 11:15 ksiaze.ciemnogrodu napisał: > etyka jest już w szkołach! etyka chrzescijańska..a nie ma czegoś takiego jak > etyka ateistyczna Takiego czegoś jak etyka chrześcijańska też nie ma. Doswiadczyłem tego wielokrotnie. Odpowiedz Link Zgłoś
widziane_inaczej Wyraźnie Wybiórcza Zgraja podkuliła swoje ogony 08.02.06, 11:01 Odpowiedz Link Zgłoś
widziane_inaczej Wybiórki załóżcie razem z LSD Towarzystwo Umarłych 08.02.06, 11:12 Odpowiedz Link Zgłoś
cobynie Re: Wybiórki załóżcie razem z LSD Towarzystwo Uma 08.02.06, 11:18 A zostaniesz jego patronem? PLIIIZZZZ... Odpowiedz Link Zgłoś
widziane_inaczej Nawet Wam sfinansuję Wam zbiorową mogiłę... 08.02.06, 11:21 Warstwa Komunistów z LSD, warstwa wapna, warstwa Różowych od Michnika, warstwa wapna, a na końcu zasypię piachem, bedzie lekko i przyjemnie Odpowiedz Link Zgłoś
cobynie Re: Nawet Wam sfinansuję Wam zbiorową mogiłę... 08.02.06, 11:34 Zaczynam czuć do ciebie sympatię. Świetne hasła zapodajesz. W sam raz na jakąś rewolucję. To musi być ktoś z LPR ew. PISsss. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Galopujaca paranoja....... 08.02.06, 11:25 Pol biedy, ze rzadzacych - im zawsze doskwiera. Smuci natomiast to forum. Najpierw byla religia w szkolach i krzyze w klasach - bo to mialo podniesc morale dzieci. Bylem za - w koncu i tak wiekszosc chodzila na religie gdzies po salkach - w szkole bedzie bezpieczniej, pomyslalem. A symbole religijne nikomu krzywdy nie robia. Pozniej przyszla ocena z religii na swiadectwie i traktowanie nauczycieli tego przedniotu (tak, tak - religia zyskala status przedmiotu) w kwestiach zarobkowych na rowni z nauczycielami przedmiotow "swiecki". Zapalila mi sie czerwona lampka, tym gwaltowniej, ze wszelkie proby wprowadzenia lekcji wychowania seksualnego byly skutecznie torpedowane. Teraz mamy zakusy, aby ocene wliczac do sredniej i aby mozna bylo zdawac takowy przedmiot na maturze (pytanie - jak zdac ezamin z WIARY????). No i co? Ano religia ondnowy moralnej wzrod mlodziezy nie sprawila, wychowanie seksualne bardziej "zdemoralizowac" nie moglo - BO GO NIE MA. No to nasi "oswieceni" wladcy wpadli na pomysl - jak nie umiemy wychowywac sami, to zakazemy wychowywania innym. Wprowadzimy cenzure! No braaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawoooooooooo!!!!!! Co nastepne????? Ludzie, opamietajcie sie! Badzcie przede wszystkim OBYWATELAMI tego panstwa!!! Szanujcie jego prawo! Jesli w jakims szmatlawcu namawia sie mlodocianych do uprawiania seksu - zgloscie to do prokuratury! Na to sa odpowiednie zapisy w KK. Jesli nastolatka opiusuje swoje przygody seksualne - zainteresowac tym prokurature, bo byc moze jest wykorzystywane seksualnie przez jakiegos pedofila! W tej sprawie gazeta MUSI ujawnic autora takiego listu, bo zachodzi podejrzenie dokonania przestepstwa! Jesli nie ujawni, a w toku postepowania okaze sie, ze czasopismo zwyczajnie konfabuluje - to znaczy, ze propaguje tresci naklaniajace do uprawiania seksu przez nieletnich - i znow klania sie KK. Byc moze nalezy zainteresowac trescia takiego listu nastolatki sad rodzinny - bo najwyrazniej rodzice tego dziecka nie wywiazuja sie ze swoich zadan! Macie wszystkie narzedzia w reku i nawet nie przyjdzie wam ani ochota ani mysl, aby z nich skorzystac. Ogladacie sie tylko na innych i ciagle zadacie: poprawy bezpieczensta, poprawy zachowania sie mlodych ludzi, poprawy..... Sami sie poprawcie! Odpowiedz Link Zgłoś
piotr.marcinkowski Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 11:30 Ale co najwazniejsze - WSZYSTKO co potrzebne do walki z obscena w pisamch skierowanych do mlodziezy juz jest w polskim prawie. Oburzacie sie na artykuly, w ktorych jakas nastolatka opisuje swoje przygody seksualne i namawia do nich. Robi to na stronach czasopisma. A jak wol w KK jest: "kto namawia do nierzadu osobe nieletnia, podlega karze......" Totalne pomylenie pojec, nie ma tu do czynienia z namawianiem do nierzadu. Pomysl ograniczen dla dzieci - jestem za. Tylko w pismach do nich kierowanych. Argumenty ze to rodzice wylacznie wychowuja mnie nie przekonuje. Po pierwsze, ilu to rodzicow totalnie nie radzi sobie z wychowaniem, zaniedbuje. takie dzieciaki sa wowczas "wychowywane" m. in. przez takie kretynskie pisemka Po drugie, nawet najwspanialszy rodzic moze polec - rowiesnicy dziecka to czytaja. tworza presje, namawiaja, pjawia sie kontakt z taka trescia. Modre zakazy sa dobre. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Hmmmmmm 08.02.06, 11:49 > Totalne pomylenie pojec, nie ma tu do czynienia z namawianiem do nierzadu Sluuucham??? To czym to jest????? Prosze - naswietl mi tu wykladnie "namawiania nieletniej osoby do nierzadu". Jesli twierdzisz, ze sie myle, to mi to jeszcze wyjasnij. Zgadnij - dlaczego nie reklamuje sie alkoholu w spotach z mlodocianymi popijajacymi jakies trunki? Nie ma przeciez zakazu wystepowania w takich spotach nieletnich. Poza tym - przy wyznaniach takiej mlodej osoby zachodzi podejrzenie o: - wykorzystanie nieletniej przez pedofila - niedopelnienie obowiazko przez jej prawnych opiekunow Wystarczy? Malo????? > Po > drugie, nawet najwspanialszy rodzic moze polec - rowiesnicy dziecka to > czytaja. > tworza presje, namawiaja, pjawia sie kontakt z taka trescia. Modre zakazy sa > dobre. 1. Od kontatku..... to sie mozna zarazic jakas wenera i WARTO to uswiadomic mlodemu czlowiekowi!!!! Jesli rodzice pozostawiaja nastolatka sam-na-sam z jego budzaca sie wlasnie seksualnoscia, to dziecko szuka samo odpowiedzi. Nie znajdzie jej w Bravo - znajdzie ja gdzie indziej. Dobry rodzic na to NIE POZWALA - nie zostawia dziecka samego sobie. Zakazy sa dobre - ale wydawane przez rodzicow, z usadanieniem, z czego ten zakaz wynika! Jakimz trzeba byc zaklamanym czlowiekiem, aby nie miec swiadomosci, ze nawet przed upowszechnieniem sie druku mlodzi ludzie szukajac odpowiedzi znajdowali ja w lozkach. Nie potrafimy wychowywac mlodych ludzi (vide, troszke naciagany, przypadek syna Marcinkiewicza, ktory zaliczyl regularna wpadke), wiec najprosciej jest przerzucic te opowiedzialnosc i WINE na innych. Odpowiedz Link Zgłoś
chris12 Naczelnych pism dla nastolatków wysłać do Arabów 08.02.06, 11:33 ...na szkolenie. Pisma ocenzurowane a życie - wręcz przeciwnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotr.marcinkowski Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków IP: *.mofnet.gov.pl 08.02.06, 11:33 Oburzacie sie na artykuly, w ktorych jakas nastolatka opisuje swoje przygody seksualne i namawia do nich. Robi to na stronach czasopisma. A jak wol w KK jest: "kto namawia do nierzadu osobe nieletnia, podlega karze......" Totalne pomylenie pojec, nie ma tu do czynienia z namawianiem do nierzadu. Pomysl ograniczen dla dzieci - jestem za. Tylko w pismach do nich kierowanych. Argumenty ze to rodzice wylacznie wychowuja mnie nie przekonuje. Po pierwsze, ilu to rodzicow totalnie nie radzi sobie z wychowaniem, zaniedbuje. takie dzieciaki sa wowczas "wychowywane" m. in. przez takie kretynskie pisemka Po drugie, nawet najwspanialszy rodzic moze polec - rowiesnicy dziecka to czytaja. tworza presje, namawiaja, pjawia sie kontakt z taka trescia. Modre zakazy sa dobre. Odpowiedz Link Zgłoś
juzeklobuzek To już było 08.02.06, 11:44 Państwo wie lepiej, czego potrzebuje obywatel - to już było. Ale jaki naród, taki rząd - do końca świata będziemy zmieniać jednych kretynów na innych. To cecha narodowa, już Kochanowski to wiedział: "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”. Odpowiedz Link Zgłoś
chrisstof NO I BARDZO DOBRZE !! 08.02.06, 11:50 Im więcej przemocy i wyuzdania, tym więcej patologii. W każdym kiosku gołe cycki i penisy, a potem wielkie ździwienie, jak dochodzi do przemocy na tle seksualnym. Pornografia pomaga tylko tym, którzy się na niej dorabiają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czerwony_kapturek litosci!!! IP: *.suffolk.e2bn.org 08.02.06, 11:51 a moze by tak wybitny polski rzad zabral sie za tych wszytskich zboczencow?? skandal, zeby w 'cywilizowanym' kraju za pedofilie dostawac wyrok w zawieszeniui!wogole co to jest, rodzice nie moga upilnowac dzieci??glupi sa, ich wychowankowie tez?niech nie wchodza z butami w zycie obywateli, ktos nie chce zeby dziecko oglodalo takie rzeczy to niech pilnuje!przeciez mlodziez na wszytsko znajdzie sposob, na papierosy i alkochol znaja sposoby to z tym sobie tez poradza!niech ppolski rzad wezmie sie za poprawianie jakosci zycia przecietnego obywaltela, a nie za dyktowanie jak zyc i wychowac!obywatel nie warzywo tez umie myslec! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slavik222-Zacofany Może dziecięca porno-Ty głupku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 11:56 Ktos,kto sie bawilw trojkaciki,przerabial figury z dziewicami,ktore Wisla wyrzucila,jest obojetny na na sprawy seksualnosci dzieci.Ale sa ludzie zacofani, ktorzy mają poukladane życie rodzinne i nie chca ,,uszczesliwiania na sile" w ,,kąciku porad" przez pożal sie Boże panie psycholog,ktore mialy kilkudzisieciu partnerow seksualnych i dzieli sie swoimi ,,doswiadczeniami" rujnując mloda psychikę dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zarys Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków IP: *.grs.net.pl / 81.219.160.* 08.02.06, 12:01 Błagam ludzi dobrej woli o pomoc !!! Pomóżcie mi, doradźcie Szanowni Panstwo! Ginekolog prowadzacy moja zone nie wyrazil zgody na aborcje, choc moja zona wyraznie mu tlumaczyla, ze ja mam bardzo slaby wzrok i ciaza moze spowodowac utrate przeze mnie wzroku. Wszyscy lekarze bez wyjatku, do jakich sie zwrocilismy z prosba o pomoc, odmowili, twierdzac, ze boja sie narazic nowej wladzy czyli tych oszolomow i klerykalow z PIS. Wiec moja zona, pozbawiona wszelkiej pomocy medycznej, niechcacy powila wczoraj slicznego dzidziusia o imieniu Maciuś. I stalo sie to, czego tak strasznie oboje sie obawialismy. Na nastepny dzien po porodzie, stracilem calkowicie wzrok. Moj stan jest na tyle ciezki, ze nawet swojej zony nie dostrzegam. Do tego czuje ze trace tez i wech, bo coraz gorzej czuje zone, co jest wynikiem stresow na jakie narazili mnie ci dyspozycyjni lekarze. Dlatego chcialbym zlozyc pozew przeciwko panstwu polskiemu do trybunalu w sztrasburgu. Stad moj goracy apel do ludzi dobrej woli o pomoc w zlozeniu pozwu i wsparciu nie tylko prawnym. Uwazam, ze wszyscy ludzie dobrej woli, o wrazliwych sercach i swiatlych nowoczesnych umyslach, powinni sie zjednoczyc i zorganizowac ogolnopolska akcje spolecznego nieposluszenstwa. Tylko w ten sposob bedziemy mogli zmusic tych koltunow do zmiany przepisow tak bardzo dyskryminujacych nasze kobiety. Z powazaniem, Slepy ojciec Maciusia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mazur33x Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków IP: *.makton.pl 08.02.06, 12:02 "przecież obserwujemy w młodych ludziach spadek wrażliwości, przecież wydrenowanie z emocji jest faktem - tłumaczy poseł. " Od ilu tysiecy lat ten "fakt" jest powtarzany przez sklerotycznych idiotów i manipulatorów? Odpowiedz Link Zgłoś
patthecat PiS = Potwory i Spółka 08.02.06, 12:02 "No, ale zawsze znajdzie się jakiś nadawca albo nawet jakiś sąd, który będzie dowodził czego innego." Facet, który należy do partii aż kipiącej rzekomym poszanowaniem prawa publicznie stwierdza, ze wyroki niektórych sądów są mu nie po drodze..... IV RP - codzienna dostawa świeżych kaczych jaj..... Odpowiedz Link Zgłoś
zarys50 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:06 Błagam ludzi dobrej woli o pomoc !!! Pomóżcie mi, doradźcie Szanowni Panstwo!!! Ginekolog prowadzacy moja zone nie wyrazil zgody na aborcje, choc moja zona wyraznie mu tlumaczyla, ze ja mam bardzo slaby wzrok i ciaza moze spowodowac utrate przeze mnie wzroku. Wszyscy lekarze bez wyjatku, do jakich sie zwrocilismy z prosba o pomoc, odmowili, twierdzac, ze boja sie narazic nowej wladzy czyli tych oszolomow i klerykalow z PIS. Wiec moja zona, pozbawiona wszelkiej pomocy medycznej, niechcacy powila wczoraj slicznego dzidziusia o imieniu Maciuś. I stalo sie to, czego tak strasznie oboje sie obawialismy. Na nastepny dzien po porodzie, stracilem calkowicie wzrok. Moj stan jest na tyle ciezki, ze nawet swojej zony nie dostrzegam. Do tego czuje ze trace tez i wech, bo coraz gorzej czuje zone, co jest wynikiem stresow na jakie narazili mnie ci dyspozycyjni lekarze. Dlatego chcialbym zlozyc pozew przeciwko panstwu polskiemu do trybunalu w sztrasburgu. Stad moj goracy apel do ludzi dobrej woli o pomoc w zlozeniu pozwu i wsparciu nie tylko prawnym. Uwazam, ze wszyscy ludzie dobrej woli, o wrazliwych sercach i swiatlych nowoczesnych umyslach, powinni sie zjednoczyc i zorganizowac ogolnopolska akcje spolecznego nieposluszenstwa. Tylko w ten sposob bedziemy mogli zmusic tych koltunow do zmiany przepisow tak bardzo dyskryminujacych nasze kobiety. Z powazaniem, Slepy ojciec Maciusia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olenka.k PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH IP: *.autocom.pl 08.02.06, 12:08 NIECH NOSZĄ BURKI I NIE POKAZUJĄ TYLE GOLIZNY I WULGARYZMU, NIECH SIĘ NIE UŚMIECHAJĄ I WŁOSÓW NIECH NIE POKAZUJĄ BO TYLKO KUSZĄ I PROWOKUJĄ !!!!!!!! wrrrrrrrrrrrr ble ble ble ble BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie niech młodzież edukuje się z audycji Radia M, najlepiej prowadzonych przez siostry zakonne bo o ne to skarbnice wiedzy seksualnej. Pewnie, niech nastolatki wierzą, że masturbacja to choroba, a homoseksualizm to zboczenie, niech wierzą że tabletki antykoncepcyjne zabijają, że kalendarzyk małżeński i stosunek przerywany to dobre metody antykoncepcyjne. W Grecji jest cenzura pism erotycznych, także ich okładek, i zdjęcia mają WYDRAPANE żyletkami fragmenty z piersiami i narządami rodnymi - i temu kto to wymyślił nie przyszło do głowy że to komiczne i żałosne bo i tak wszyscy wiedzą co te białe kółka i trójkąciki zasłaniają. Odpowiedz Link Zgłoś
slavik222 Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH 08.02.06, 12:45 Gość portalu: olenka.k napisał(a): > NIECH NOSZĄ BURKI I NIE POKAZUJĄ TYLE GOLIZNY I WULGARYZMU, NIECH SIĘ NIE > UŚMIECHAJĄ I WŁOSÓW NIECH NIE POKAZUJĄ BO TYLKO KUSZĄ I PROWOKUJĄ !!!!!!!! > wrrrrrrrrrrrr ble ble ble ble BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie niech młodzież > edukuje się z audycji Radia M, najlepiej prowadzonych przez siostry zakonne bo > o ne to skarbnice wiedzy seksualnej. Pewnie, niech nastolatki wierzą, że > masturbacja to choroba, a homoseksualizm to zboczenie, niech wierzą że tabletki > > antykoncepcyjne zabijają, że kalendarzyk małżeński i stosunek przerywany to > dobre metody antykoncepcyjne. > W Grecji jest cenzura pism erotycznych, także ich okładek, i zdjęcia mają > WYDRAPANE żyletkami fragmenty z piersiami i narządami rodnymi - i temu kto to > wymyślił nie przyszło do głowy że to komiczne i żałosne bo i tak wszyscy wiedzą > > co te białe kółka i trójkąciki zasłaniają. LUDZIE,JAKA TY JEZDES MUNDRA<JAK JARUGA NOWACKA.Zrobisz kiedys kariere.Panie,Ludzie,Panie -jak mowi Lech W. To ilu mialas partnerow,ze jestes tak doswiadczona? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: buahahaha Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.06, 12:47 Dziecinko - widać właśnie na tobie edukacje na poziomie takich pisemek :D Gdzie główne wątki to seks i golizna :D Tematyka na poziomie wyznań 13-latki chwalącej sie tym, że od dwóch lat regularnie uprawia seks :D Z każdym facetem oczywiście, a 14-letnia dziewica to "stara babcia" :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: buahahaha Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.06, 12:48 I rozumiem, że twój "pierwszy raz" był, jak miałas 12 lat :P Żeby być cool i trendy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j_a Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH IP: *.server.ntli.net 09.02.06, 08:43 Ja myślałem, że teraz cool i trendy jest dziewictwo do śmierci... Banda kretynów z kompleksami. Odpowiedz Link Zgłoś
gniewko_syn_ryba Re: PARANOJA !!!! A KOBIETY CHODZĄCE PO ULICACH 08.02.06, 17:13 Rozumiem, ze ty bez żadnych ogródek pokazujesz goliznę i wulgaryzm, więc napisz mi gdzie i kiedy można cię taką zobaczyć bo chciałbym naocznie sprawdzić, czy rzeczywiście jesteś kusząca i prowokująca... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
www.pkb.nrd OCH TO TYPOWA REAKCJA ŚLINIĄCEGO SIĘ ŚWIĘTOSZKA 08.02.06, 17:17 którego oburza golizna, antykoncepcja itp. a sam w zaciszu przed netem trzepie kapucyna. Odpowiedz Link Zgłoś
gniewko_syn_ryba kula w płot !!! ;)))))))))))))))))))))))))))))))) ) 09.02.06, 13:39 www.pkb.nrd napisał: > którego oburza golizna, antykoncepcja itp. a sam w zaciszu przed netem trzepie > kapucyna. Ja świętoszkiem ???!!! ROTFL !!! Raczej ŚWIŃTUSZKIEM !!! ;))))))))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
zarys50 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:09 Błagam ludzi dobrej woli o pomoc !! Pomóżcie mi, doradźcie Szanowni Panstwo! Ginekolog prowadzacy moja zone nie wyrazil zgody na aborcje, choc moja zona wyraznie mu tlumaczyla, ze ja mam bardzo slaby wzrok i ciaza moze spowodowac utrate przeze mnie wzroku. Wszyscy lekarze bez wyjatku, do jakich sie zwrocilismy z prosba o pomoc, odmowili, twierdzac, ze boja sie narazic nowej wladzy czyli tych oszolomow i klerykalow z PIS. Wiec moja zona, pozbawiona wszelkiej pomocy medycznej, niechcacy powila wczoraj slicznego dzidziusia o imieniu Maciuś. I stalo sie to, czego tak strasznie oboje sie obawialismy. Na nastepny dzien po porodzie, stracilem calkowicie wzrok. Moj stan jest na tyle ciezki, ze nawet swojej zony nie dostrzegam. Do tego czuje ze trace tez i wech, bo coraz gorzej czuje zone, co jest wynikiem stresow na jakie narazili mnie ci dyspozycyjni lekarze. Dlatego chcialbym zlozyc pozew przeciwko panstwu polskiemu do trybunalu w sztrasburgu. Stad moj goracy apel do ludzi dobrej woli o pomoc w zlozeniu pozwu i wsparciu nie tylko prawnym. Uwazam, ze wszyscy ludzie dobrej woli, o wrazliwych sercach i swiatlych nowoczesnych umyslach, powinni sie zjednoczyc i zorganizowac ogolnopolska akcje spolecznego nieposluszenstwa. Tylko w ten sposob bedziemy mogli zmusic tych koltunow do zmiany przepisow tak bardzo dyskryminujacych nasze kobiety. Z powazaniem, Slepy ojciec Maciusia Odpowiedz Link Zgłoś
totalna_apokalipsa Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:12 Uwazasz, ż ejesteś dowcipny? nie, nie jesteś - jeste za to chamski i załosny. Odpowiedz Link Zgłoś
zarys50 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:18 ja jestem chamski??? a ty jak siebie okreslisz ty ktory ublizal muzulmanom?? Czy rada nadzorcza odwoła Gaudena? Gauden powinen zaplacic glowa za ofiary smiertelne i straty materiale do jakich się przyczynil i za narazanie na niebezpieczenstwo naszych zolnierzy... Ten bydlak będzie wyl w obronie praw pedalow, domagal się niepoznizania pedalow... ale w d... ma prawa wierzacych, ktorych wg tego obludnika można ponizac dowolnie... co za niewyobrazalna obluda i falszywosc, TOLERANCJA tylko dla swoich porypancow i zboczencow... To jest wlasnie ta ich jednostronna moralnosc, tych lewackich bydlakow, hipokrytow.. prawa tylko dla swoich!! Odpowiedz Link Zgłoś
zarys50 Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków 08.02.06, 12:20 ty obludniku lewacki.... ale nie bylo dla ciebie z pewnoscia obrzydliwe ty zaklamany obludniku gdy obrazano muzulmanow.. prawda??? z pewnoscia rowniez byles b. oburzony gdy ponoc tak b. w polacy ublizaja pedalom i polazles zapewnie na ten marsz w obronie praw pedalow... a teraz sie ciebie pytam ty zaklamany i obludny lewaku... czemu poparles niewyobrazalne ublizanie setkom milionow muzulman na calym swiecie?? ty wstretny lewacki obludniku!!! Porownaj te 2 sprawy i raz pomysl samodzielnie ty b... bezmyslny... bo prowadza ci na psaku te media jak bezmyslnego barana na rzes... ty poprawny politycznie b...!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
sojkaj2 a czy są u nas inne pisma dla nasolatków? 08.02.06, 12:19 Wiecie, co, jak byłam smarkata, to namiętnie czytałam Filipinkę, bo to było mądre pismo. Wszystko, co lubią nastolatki - moda, uroda, porady sercowe, ale także poezja, twórczość młodych, sprawy społeczne, no wszystko, co mogło interesować nastolatkę z pretensjami do bycia przyszłą inteligencją. Bravo, Dziewczyna itd nie przechodziły mi przez "gardło" bo byly strasznie głupie. A potem to wspomniane w artykule wydawnictwo kupiło Filipinkę i pierwszy numer nowej Filipinki był moim ostatnim. Nie lubię cenzury i innych narzędzi totalitaryzmu, ale zgadzam się, że pisma dla nastolatków są durne. Ponieważ nie jestem już w wieku nastu, mam pytanie do młodszych - czy obecnie wydawana jest jakaś gazeta w tamtym starym, filipinkowym klimacie? Nie charaktery, dlaczego itd, tylko właśnie taka luźna gazetka dla inteligentnych ludzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gocha Re: Obyczajowa cenzura w pismach dla nastolatków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.06, 12:20 Moim zdaniem powinno sie to zrobić, już itak wiele przemocy i nagości jest dookoła nas. Ja jak byłam nastolatką to tak bym oczywiście nie uważała, no bo dorośli wszystkiego by zabraniali, ale mam małą córeczkę i nie chciałabym gdy już będzie nastolatką oglądała nagie kobiety i nagich mężczyzn, na wszysto przyjdzie czas, trzeba jak najdłużej być dzieckiem, bo to naprawdę krótki okres życia. Odpowiedz Link Zgłoś