Gość: Wojtek IP: 78.131.137.* 15.05.09, 19:11 OT - czy wolno rowerzystom WJEŻDŻAĆ na przejście DLA PIESZYCH ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: uwolnic od psychol Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.pools.arcor-ip.net 15.05.09, 19:16 Bezczelnosc, psychol nie zwalnia lub nie zatrzymuje sie przed pasami a dziennikarz ma problem z wielka niewiadoma, kto zawinil. Wy wszyscy jestescie do siebie podobni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomoonio Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.acn.waw.pl 15.05.09, 20:15 > Bezczelnosc, psychol nie zwalnia lub nie zatrzymuje sie przed pasami a > dziennikarz ma problem z wielka niewiadoma, kto zawinil. Wy wszyscy jestescie > do siebie podobni. Kto ma być tym psycholem ? Rowerzysta czy kierowca ? Bo kierowca ma prawo jeśli ma zielone światło nie zwalniać na przejściu natomiast rowerzysta nie ma prawa przejeżdżać przez przejście dla pie3szych nawet jak ma zielone. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 15.05.09, 20:52 Nie wszyscy zdaja sobie sprawe z prostego faktu, ze od podjecia decyzji o hamowaniu do zatrzymania samochodu musi uplynac troche czasu. Trzeba bylo uwazac na fizyce. Odpowiedz Link Zgłoś
heartpumper Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i nie 15.05.09, 21:41 pie...ie bzdur, ze dziecko tak dalece moze przewidziec konsekwencje swoich czynow! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i 15.05.09, 21:50 I wlasnie dlatego dziecko nie powinno jezdzic na rowerze po drodze publicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 01:13 Co rozumiesz pod pojęciem kilkunastoletni chłopiec. Jeśli miał skończone 10 lat, to może. Jechał po chodniku. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i 16.05.09, 08:07 Wjechal na jezdnie na czerwonym swietle, tak jednoznacznie stwierdzono w artykule. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pająk Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i IP: *.warszawa.mm.pl 16.05.09, 11:10 Nie wjechał na czerwonym świetle! on nigdy nie przejeżdżał na czerwonym! a poza tu nie jest napisane że wtargnął na czerwonym! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zigzaur Re:W Azji wszystko jest możliwe. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.09, 13:16 I to tyle w temacie Warszawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: berek Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i IP: *.warszawa.mm.pl 16.05.09, 14:21 Tylko jazda rowerem po chodniku jest wykroczeniem! Takim samym jak samochód jadący po chodniku! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pytający Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i IP: *.173.26.164.tesatnet.pl 16.05.09, 15:13 a jazda rowerem jezdnią, gdy obok jest ścieżka rowerowa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stegnianin Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i IP: *.acn.waw.pl 16.05.09, 16:07 Gość portalu: pytający napisał(a): > a jazda rowerem jezdnią, gdy obok jest ścieżka rowerowa? To często obserwuję na ul. Sobieskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: berek Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i IP: *.warszawa.mm.pl 16.05.09, 18:15 Tam nie ma ścieżki rowerowej. Rowerzysta może jechać tylko po jezdni wówczas musi zachowywać się jak każdy inny pojazd tj. poruszać się pasem ruchu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k-x Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i IP: *.spray.net.pl 16.05.09, 15:28 Na razie policjanci ustalają czy wypadek spowodował chłopiec, który wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kretek Re: Poczytajcie lepiej o psychologii dzieciecej i IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.09, 12:51 heartpumper napisał: > pie...ie bzdur, ze dziecko tak dalece moze przewidziec konsekwencje swoich czyn > ow! Nastolatek to również dziewiętnastolatek - artykuł nie mowi ile ofiara ma lat, oprócz tego, ze naście. Poza tym, dlatego się dziecku wkłada do głowy nierobienie pewnych rzeczy, zeby nie musiało nauki przechodzic na własnej skórze. Ten dzieicak już na przejście wjeżdżał nie będzie, bo wybrał tę drugą drogę nauki. Poza tym, jeśli wjechał na rowerze na przejście, to nie wiem nad czym sie zastanawiać - czy zielone czy czerwone nie wolno mu tego robić, jesli sa tylko pasy, bez przejazdu dla rowerzystów. Inną sprawą, jest nierzetelność dziennikarza, jego nieumiejętność posługiwania sie językiem polskim ("Na razie policjanci ustalają czy wypadek spowodował chłopiec, który wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle czy też kierowca nie zachował ostrożności" - a jeśli wjechał na zielonym lub czerwonym lub kierowca zachował ostrożność i mimio tego doszło do potrącenia??) oraz nieznajomość PoRD. PoRD znać nie musi, ale w redakcji musi byc ktoś, kto ma o tym pojecie czy chociaż prawo jazdy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 01:07 Dlatego kierowca od poprzedzającego samochodu powinien zachować taka odległość, aby mógł się w razie potrzeby zatrzymać. Jak można zauważyć, większość kierowców nie przestrzega bezpiecznej odległości. Fizyk się znalazł. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 08:09 Odleglosc to mozna zachowac za pojazdem poprzedzajacym. Tutaj mielismy do czynienia z wtargnieciem na jezdnie. Czas zatrzymania zalezy od predkosci poczatkowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cecentaurus Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.09, 22:46 To nie bezczelność dziennikarza, tylko twoja kolego nieznajomość kodeksu drogowego! Na przejście dla pieszych nie wolno wjeżdżać rowerem właśnie dlatego, że dochodzi wtedy do nagłego manewru i kierowca, który skręca w prawo na zielonej strzałce, praktycznie nie ma szans. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 01:16 Pieszy też nie ma szans. Większość myli warunkowe z bezwarunkowym. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 08:10 Z tresci artykulu nie wynika, ze to bylo skrzyzowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
jankbh Chłopiec wpadł pod koła samochodu 15.05.09, 19:21 Dlatego rowerzystom nie wolno jezdzic przejsciami dla pieszych, nawet jak jest zielone. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kokol Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.pools.arcor-ip.net 15.05.09, 19:55 w każdym cywilizowanym kraju można bezpiecznie jeździć na rowerze , czy to po ścieżce czy ulicy. w Polsce problem nie tkwi w przepisach (gdzie i komu wolno chodzić/jeździć) ale w chamstwie uczestników ruchu, zwłaszcza kierowców Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 15.05.09, 20:55 Nie. Problem jest w glupocie rowerzystow. A ty nie znasz przepisow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vvv Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.subscribers.sferia.net 15.05.09, 22:04 A ty co , następny wszystko wiedzoący miszcz kierownicy? Sam bys dupę ruszył zza kierownicy to bys inaczej spojrzał debilu. A jak to by było twoje dziecko to też bys tak mówił? A nie, twoje dzieci siedzą przed kompem 16 godzin na dobę, wpieprzają hamburgery i mają 20 kilo nadwagi Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 15.05.09, 22:21 A zamknijze ryja, niedojdo, co nawet pisac nie umie! Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 09:31 Gość portalu: vvv napisał(a): > A ty co , następny wszystko wiedzoący miszcz kierownicy? Sam bys dupę ruszył zz > a kierownicy to bys inaczej spojrzał debilu. A jak to by było twoje dziecko to > też bys tak mówił? > A nie, twoje dzieci siedzą przed kompem 16 godzin na dobę, wpieprzają hamburger > y i mają 20 kilo nadwagi a ty debilu jak bys mial dziecko to bys go nauczyl ze sie nie wjezdza na przejsciu dla pieszych rowerem pod auto! ktore chocby nie wiem jak chcialo czy tez kierowca chcial wychamowac to nie jest w stanie nawet zareagowac na wjezdzajacego malolata ktoremu ojciec debil nie wytlumaczyl jak sie poruszac po drodze na rowerze! i niestety takich debili mamy coraz wiecej dzieki debilnym rodzicom. zamiast nauczyc dzieci czegos to tylko pretensje do calego swiata, ze ten robi ich pupilkowi krzywde, sami sobie kopiecie dolki pod soba i skutki tego sa widoczne juz na kazdym niemalze kroku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koleżanka Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: 77.222.248.* 16.05.09, 18:12 A jesli On nie ma taty to co? Zastanów się troche. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kokol Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.pools.arcor-ip.net 15.05.09, 22:24 przepisy sa dla ludzi, a nie ludzie dla przepisow. trolu. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 15.05.09, 22:31 Zrob najpierw mature a dopiero potem sie odzywaj. Odpowiedz Link Zgłoś
jankbh Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 15.05.09, 23:21 wypowiedzi w tej czesci dyskusji doskonale tlumacza, skad sie biora tak tragiczne statystyki wypadków w Polsce. Nie jest wazne gdzie wolno, a gdzie nie wolno jezdzic, bo i tak winien jest cham za kierownica; nie sa wazne przepisy, bo przeciez dziecko musi miec ruch dla zdrowia; to nie ludzie sa dla przepisów, ale przepisy dla ludzi. Przy takiej mentalnosci to powinno sie wprowadzic totalny zakaz sprzedazy jakichkolwiek pojazdów jedno- czy dwusladowych, a drogi zaorac, bo sie przeca wszyscy pozabijaja. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 09:42 zigzaur napisał: > Zrob najpierw mature a dopiero potem sie odzywaj. a co ma wyksztalcenie do wypowiedzi sie na temat jazdy rowerem? przeciez w szkole postawowej w 4 klasie robi sie karte rowerowa i nikt nie wymaga ukonczenia matury. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 09:52 Widocznie jednak warunkiem dopuszczenia do jazdy rowerem powinna byc matura i pelnoletnosc. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 12:00 zigzaur napisał: > Widocznie jednak warunkiem dopuszczenia do jazdy rowerem powinna byc matura i > pelnoletnosc. no tak prawko mozna miec po podstawowcce czy teraz gimnazjum a karte rowerowowa najlepiej po studiach pewnie? eh koziolki:) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 12:57 Moim zdaniem, warunkiem prawa jazdy powinna byc matura. Nieuki niech jezdza MPK. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 01:32 A ty trolu słyszałeś o hierarchi przepisów. Jak jest ruch kierowany i kierowca ma zielone światło. To dla kierowcy teoretycznie przejście nie istnieje i może w tym miejscu wyprzedzać. Co normalnie nie wolno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fakir Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.09, 16:16 podaj podstawę prawną takiego stwierdzenia... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 16:56 Wytlumacza ci to na kursie prawa jazdy i (licznych) egzaminach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: berek Prawo jest takie same dla każdego! IP: *.warszawa.mm.pl 16.05.09, 14:26 Ale co to kogo obchodzi? Jakby Ci samochód wjechał na przejście dla pieszych nagle to byś też tak do tego podszedł? Samochód, motocykl czy rower to w świetle prawa taki sam pojazd i obowiązują go takie same zasady! Nie wolno jeździć rowerem po chodniku tylko po ścieżkach rowerowych. Jeżeli nie ma ścieżek obowiązuje włączenie się do ruchu drogowego poprzez zjechanie na jezdnię. Rower musi być odpowiednio oznaczony (światła) i przede wszystkim jechać PASEM! Nie po znakach poziomych (liniach) lawirować między samochodami! To taki sam pojazd jak każdy inny. A przejeżdżając przez przejście dla pieszych kierowca roweru ma obowiązek zsiąść z jednoślada i przeprowadzić go przez ulicę. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Kto zawinil? Rowerzysta! 15.05.09, 19:25 Rowerem nie wolno wjezdzac na przejscie dla pieszych, jesli nie jest oznakowane jako dozwolony przejazd dla rowerow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomoonio Re: Kto zawinil? Rowerzysta! IP: *.acn.waw.pl 15.05.09, 20:17 Racja. Nie oznacza to jednak ze winę za zdarzenie ponosi rowerzysta. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Kto zawinil? Rowerzysta! 15.05.09, 20:56 Trzeba by udowodnic, ze kierowca samochodu umyslnie przyspieszyl. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vvv Re: Kto zawinil? Rowerzysta! IP: *.subscribers.sferia.net 15.05.09, 22:10 wystarczy że kierowca wjechał na czerwonym i juz jest winny. przyjmując twój tok rozumowania można powiedzieć że jeśli kierowca wieżdżając na czerwonym, potrąci pieszego to jest winny, ale jeśli potrąci rowerzystę to juz nie jest winny. Bzdury. Debile kierwocy tłumaczą sie że rowerzyści szybko wjeżdżają na pasy i nie są w stanie ich zauważyć. Jest to tylko tłumaczenie baranów w blachosmrodach. Bo jeśli nie potrafią zauważyć rowerzysty jadącego 20km/h to jakim cudem widzą inne samochody jadące 90 km/h? A co jeśli rowerzysta przejeżdża przez pasy z prędkością 5km/h (prędkość pieszego)? Czy wtedy kierowcy tez tak głupio sie tłumaczą? Nie, wtedy mówią poprostu że po pasach sie nie jeździ rowerem. Nałatwiej jest wine zrzucić na innego. Tylko juz nie pomyslą że zamiast tego rowerzysty mogliby potrącić pieszego. I co by wtedy mówili? Aaaaa, pewnie wszystko zrzucili by na stan dróg. Że dziury, że nie równo, itd. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Kto zawinil? Rowerzysta! 15.05.09, 22:30 Na czerwonym to akurat wjechal rowerzysta. Zrob prawko, uzbieraj na samochod (stare cinquecento mozna kupic juz za 2000) i rozladuj kompleksy. Spedzisz troche czasu za kierownica, nabierzesz wiedzy i bedziesz sie wstydzic wlasnych dzisiejszych wypocin. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cecentaurus Re: Kto zawinil? Rowerzysta! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.09, 22:56 Ty chyba nigdy nie jechałeś samochodem przez miasto, a prawo jazdy masz? Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: Kto zawinil? Rowerzysta! 16.05.09, 09:37 Gość portalu: vvv napisał(a): > wystarczy że kierowca wjechał na czerwonym i juz jest winny. przyjmując twój to > k rozumowania można powiedzieć że jeśli kierowca wieżdżając na czerwonym, potrą > ci pieszego to jest winny, ale jeśli potrąci rowerzystę to juz nie jest winny. > Bzdury. Debile kierwocy tłumaczą sie że rowerzyści szybko wjeżdżają na pasy i n > ie są w stanie ich zauważyć. Jest to tylko tłumaczenie baranów w blachosmrodach > . Bo jeśli nie potrafią zauważyć rowerzysty jadącego 20km/h to jakim cudem widz > ą inne samochody jadące 90 km/h? > A co jeśli rowerzysta przejeżdża przez pasy z prędkością 5km/h (prędkość piesze > go)? Czy wtedy kierowcy tez tak głupio sie tłumaczą? Nie, wtedy mówią poprostu > że po pasach sie nie jeździ rowerem. Nałatwiej jest wine zrzucić na innego. Tyl > ko juz nie pomyslą że zamiast tego rowerzysty mogliby potrącić pieszego. I co b > y wtedy mówili? Aaaaa, pewnie wszystko zrzucili by na stan dróg. Że dziury, że > nie równo, itd. wiec baranie na rowerze jak wiesz ze nie masz szans z baranem w blachosmrodzie to matole uwazac trzeba na niego poniewaz jest silniejszy i wiekszy od ciebie BARANIE! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Kto zawinil? Rowerzysta! IP: *.upc-h.chello.nl 16.05.09, 23:39 Idąc tym tokiem myślenia to na drogach powinny jeździć same TIR'y, w końcu są "silniejsze i większe". Może już pora zejść z drzewa i trochę się ucywilizować? Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: Kto zawinil? Rowerzysta! 16.05.09, 09:40 Gość portalu: vvv napisał(a): > wystarczy że kierowca wjechał na czerwonym i juz jest winny. przyjmując twój to > k rozumowania można powiedzieć że jeśli kierowca wieżdżając na czerwonym, potrą > ci pieszego to jest winny, ale jeśli potrąci rowerzystę to juz nie jest winny. > Bzdury. Debile kierwocy tłumaczą sie że rowerzyści szybko wjeżdżają na pasy i n > ie są w stanie ich zauważyć. Jest to tylko tłumaczenie baranów w blachosmrodach > . Bo jeśli nie potrafią zauważyć rowerzysty jadącego 20km/h to jakim cudem widz > ą inne samochody jadące 90 km/h? > A co jeśli rowerzysta przejeżdża przez pasy z prędkością 5km/h (prędkość piesze > go)? Czy wtedy kierowcy tez tak głupio sie tłumaczą? Nie, wtedy mówią poprostu > że po pasach sie nie jeździ rowerem. Nałatwiej jest wine zrzucić na innego. Tyl > ko juz nie pomyslą że zamiast tego rowerzysty mogliby potrącić pieszego. I co b > y wtedy mówili? Aaaaa, pewnie wszystko zrzucili by na stan dróg. Że dziury, że > nie równo, itd. matolku przepis mowi ze nie wolno wjezdzac ani przejezdzac przejscia dla pieszych na rowerze Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Kto zawinil? Rowerzysta! 16.05.09, 09:54 Uwazac powinni wszyscy. A co do smrodu, to spocony rowerzysta smierdzi bardziej niz rura wydechowa samochodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pająk Re: Kto zawinil? Rowerzysta! IP: *.warszawa.mm.pl 16.05.09, 11:08 Nie można tego lekceważyć..! "wystarczy tylko że kierowca wjechał na czerwonym świetle" on nie miał prawa! przecież tam mógł też przejeżdżać inwalida lub przechodzić normalny człowiek albo i nawet głuchy rozejżał by sie nie zobaczył by samochodu i wszedł na <swoim> zielonym świetle a w tym czasie kierowca samochodu jechał by z szybką prędkością to tez byście napisali że "tylko przejechał na czerwonym świetle"? a jak to wy byście chcieli bezpiecznie przejść przez pasy uważając że samochód który nadjeżdża się zatrzyma a tego nie zrobi to co? też byście napisali "wjechał tylko na czerwonym i mnie potrącił " no ludzie błagam was! przejechanie na czerwonym to jest największa głupota! nie nawadze jak samochody na ostatnią chwile przejeżdżają mi przed nogami chociaż mają czerwone! i nie mają strzałki! powinni się zatrzymać! Odpowiedz Link Zgłoś
raid.op Re: Kto zawinil? Rowerzysta! 16.05.09, 13:39 przepisem zasłonił się ten, któremu prędkościomierz poniżej 50km/h w mieście wskazuje tylko gdy stoi w korku. sam wszystkich przepisów nie przestrzegasz to nie wymagaj tego od innych kiepie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: Kto zawinil? Rowerzysta! IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 01:42 A niby kto? Ruch kierowany, kierowca w tym przypadku miał zielone światło. Dla kierowcy w tym przypadku przejście teoretycznie nie istnieje. Odpowiedz Link Zgłoś
p3nisista jak ja to lubie 15.05.09, 19:30 jesteś 50m od przejścia... nic jesteś 25m od przejścia... nic jesteś 10m od przejścia... nic jesteś 1m od przejścia... jakiś wariat PRZEJEŻDŻA przez PRZEJŚCIE nawet się nie rozglądając. Oczywiście jeśli coś mu zrobisz to będziesz mieć same problemy bo 1. Rozjedziesz kogoś na przejściu - jesteś mordercą, a to, że tam były światła nikogo nie obchodzi, w końcu piesi na pasach mają pierwszeństwo 2. Gó...arz pewnie nie miał OC, więc facet będzie musiał naprawiać samochód z własnej kieszeni, a jeśli spróbuje wyjść na drogę sądowe przeciwko rodzicom bachora ro media zjedzą go żywcem 3. Facet będzie musiał żyć ze świadomością, że zabił człowieka (na jego własne życzenie), ale wciąż zabił Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: jak ja to lubie 15.05.09, 19:41 Akurat sygnalizacja swietlna nie ma tu nic do rzeczy. Odpowiedz Link Zgłoś
test1410 Re: jak ja to lubie 15.05.09, 19:47 bo twój samochód nie zatrzymuje się w ciągu jednego metra? ;) W Polsce pieszy na przejściu ma lepiej niż święta krowa - musi się przyznać, że wtargnął (no chyba, że on wpadnie na samochód z boku). Całe szczęście, wg tekstu chłopak przeżył. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: jak ja to lubie 15.05.09, 19:49 W ciagu to nie metrow ale sekund. Jednostka czasu jest sekunda a nie metr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: jak ja to lubie IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 02:04 W Polsce kierowcy to są jak świete krowy. Przepis o pierwszeństwie pieszego na przejściu jest martwy. Samochód jak krowa ma wiekszą masę. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: jak ja to lubie 16.05.09, 08:13 To bylo przejscie z sygnalizacja swietlna. Czerwone swiatlo uniewaznia prawa pieszego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ijh Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.chello.pl 15.05.09, 19:54 Rover nie Rower Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: and Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.lublin.mm.pl 15.05.09, 20:00 Chodzi przeciez o gweałtowność wtargnięcia na przejście przez jezdnię. Dlatego jest zakaz przejazdu przez przejście. Do tego 15. latek nie powinien jechać po chodniku. Odpowiedz Link Zgłoś
naprawdetrzezwy jeśli jechał po przejściu, to wiemy kto był winien 15.05.09, 20:01 On, bo wtargnął na przejście. Ale jeśli tam jest ścieżka rowerowa, to kierowca auta, bo nie przewidział, że mu ktoś wtargnie. (tu pozdrawiamy debli, którzy wymyślili takie niespójne i bez sensu przepisy) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vvv Re: jeśli jechał po przejściu, to wiemy kto był w IP: *.subscribers.sferia.net 15.05.09, 22:14 Jak to wtargnie? Jeśli jest ścieżka i przejazd dla rowerów, to rowerzysta ma pierwszenstwo. I nie ma mowy o żadnym wtargnieciu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: jeśli jechał po przejściu, to wiemy kto był w IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 02:16 Człowieku naucz się przepisów na poziomie na kartę rowerową. Dopiero wtedy wypowiadaj zdanie w dyskusji. Hierarchia przepisów Ruch kierowany Odpowiedz Link Zgłoś
rafal-1972 Rodzice smarkacza 15.05.09, 20:03 powinni pokryć koszty naprawy samochodu. Gdyby mi taki szczyl wjechał to nie miałbym żadnych skrupułów dochodzić roszczenia. I miałbym w d***e jazgot pismaków z rozmaitych szmatławców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomoonio Re: Rodzice smarkacza IP: *.acn.waw.pl 15.05.09, 20:19 Przeczytaj jeszcze raz artykuł. Jeszcze nie ustalono czyja była wina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Re: Rodzice smarkacza IP: 78.131.137.* 15.05.09, 21:04 Jeżeli wjechał na przejście - to raczej rowerzysta. Ciekaw jestem jednak dokładniejszych danych z miejsca wypadku. Pamiętacie przypadek, kiedy crosowiec potrącił i zabił pieszego na leśnej ścieżce? Z tego co wiem, to sąd orzekł, że winny jest PIESZY bo nie ustąpił piratowi miejsca a przecież w tym miejscu crosowca w ogóle nie powinno być... Chyba na głowie to orzeczeni zostało postawione... Macie inne opinie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: Rodzice smarkacza IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 02:22 A jakby kierowca wiechał na czerwonym świetle i spowodował kraksę lub potrącenie. To czyja byłaby wina. Dlaczego prawo ma działać w jedna stronę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vvv Re: Rodzice smarkacza IP: *.subscribers.sferia.net 15.05.09, 22:16 A gdyby to twój zawszony smarkacz tak komus wjechał pod samochód to rozumiem że potulnie pokrył bys koszty naprawy samochodu, i nie dochpdził byś od kierowcy pokrycia kosztów leczenia i ewentualnej rehabilitacji, lub pokrycia kosztów pogrzebu? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Rodzice smarkacza 15.05.09, 22:20 Kierowca i tak ma ubezpieczenie OC. Rowerzysta nie ma. A szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: Rodzice smarkacza IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 02:34 Co raz częściej słuchać, aby to zmienić. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Rodzice smarkacza 16.05.09, 08:16 Oczywiscie. Powinno byc prawo jazdy na rower, obowiazkowe ubezpieczenia OC oraz tablice rejestracyjne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lekarz Re: Rodzice smarkacza IP: *.acn.waw.pl 17.05.09, 14:58 Przede wszystkim powinny być obowiązkowe badania psychiatryczne przed egzaminem na prawo jazdy. Połowa z kierowców jeździłaby komunikacja miejską bo nie dostałaby prawa jazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: Rodzice smarkacza IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 02:32 Możesz innych nieobrażać. Co to za określenie "twój zawszony smarkacz". Odpowiedz Link Zgłoś
wilk888 Chłopiec wpadł pod koła samochodu 15.05.09, 22:17 Prawdę mówiąc bezpieczniejsza jest chyba jazda samochodem, niż chodzenie pieszo po warszawskich chodnikach. Rowerzyści pędza po chodnikach na których nie ma wyznaczonych ścieżek rowerowych nie zważając na przechodzących ludzi. Na ulicy jest tak głośno, ze nie słychać nadjeżdżających z tyłu rowerzystów i na dobra sprawę trzeba przemykać trzymając się blisko murów, żeby nie mieć "kolarza" na własnych plecach. Od wczesnej wiosny, do późnej jesieni największą zmorą kierowców są korki, rowerzyści i dawcy nerek, czyli motocykliści. Koszmar jakiś... Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 napiszę tak, rodzice 15.05.09, 22:46 powinni uczyć ostrożności. bo co z tego, że przepis pozwala na przejechanie rowerem przez pasy jadąc ścieżką rowerową? a jak przejeżdża przez pasy bez ścieżki? okropne to. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: napiszę tak, rodzice 15.05.09, 22:48 To oczywiste, ze rodzice nie unikna niemilej rozmowy z prokuratorem. Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 Re: napiszę tak, rodzice 15.05.09, 23:20 zigzaur napisał: > To oczywiste, ze rodzice nie unikna niemilej rozmowy z prokuratorem. rodzicom jest już chyba wszystko jedno Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: napiszę tak, rodzice 16.05.09, 08:18 No to wyrok grzywny lub wiezienia w zawieszeniu przypomni im, ze nalezy interesowac sie dzieckiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Angelika Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.aster.pl 15.05.09, 22:52 to mój przyjaciel dla czego on ;( ;( nawet już nie można rowerem po przejściu dla pierwszych przejechać rowerem! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 08:17 Nigdy nie bylo wolno tego robic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: 77.222.248.* 16.05.09, 18:16 Angela to też mój przyjaciel z resztą sama wiesz. Też się zastanawiam czeu to on. ;(;(;( Zgadzam się z tobą. Nie raz widze kogoś kto przejeżdża rowerem po przejściu dla pieszych i nikt nic nie powie, a jak stał się wypadek to już wszyscy z mordą wyskakują że sie po pasach nie jeżdzi rowerem itp.! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu 17.05.09, 08:23 Kasiu, nie jezdzij rowerkiem po przejsciach, bo nastepnym razem spowodujesz wypadek. Bedziesz miala krzywe nogi i sponsora nie znajdziesz! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LPT1 Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.acn.waw.pl 17.05.09, 15:00 Nie rób z siebie kretyna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pajączek Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.warszawa.mm.pl 15.05.09, 23:30 Ja chyba wiem kto to był! omg co on narobił! aby mu sie nic nie stało! tam są ciągle wypadki ktoś powinien coś z tym zrobić to nie jest tylko i wyłącznie wina przechodnich! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 02:49 W mapach google oznaczona na biało, jako zwykła ulica. Co niby można zmienić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ubald Re: jak ja to lubie IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 02:08 A jakby tak komuś twojemu z rodziny postawiono zarzut potrącenia. Także bez obrażeń, bo to nadaje się na drogę sądową Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ehh Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.09, 06:35 ...marki ROVER ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: o81v Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.merinet.pl 16.05.09, 10:07 czytając te posty mam nieodparte wrażenie ,że ograniczenie dostępu do internetu będzie błogosławieństwem . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.geod.agh.edu.pl 16.05.09, 10:07 Co za głupie pytanie, kto zawinił? Przecież prawo wyraźnie mówi, że przekraczając jezdnię należy zsiąść z roweru i go przeprowadzić! Fakt, że gó...arz przejeżdżał przez jezdnię na rowerze powinien wystarczyć jako argument dla ubezpieczycieli, że w tym wypadku żadne odszkodowanie się nie należy! Odpowiedz Link Zgłoś
rorio2 Chłopiec wpadł pod koła samochodu 16.05.09, 10:57 To OCZYWIŚCIE wina kierowcy. Zabić, rozszarpać, ukamienować. Gó...arzom przecież wolno wszystko, nie? Takie są słodkie. I jeszcze facet jechał Rowerem, to kasę ma kapitalista jeden! I to wszystko wina PO, Balcerowicza i zdegenerowanej, dziedzicznej kasty sędziów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pieszy Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: 83.2.110.* 16.05.09, 11:30 przejscie dla pieszych mozna pokonywac tylko na piechote,jadąc rowerem na przejściu popełnia sie wykroczeniedrogowe.Rowerzyści są nieobliczalni! Odpowiedz Link Zgłoś
naszpanrobert Re: Nie wolno ponieważ... 16.05.09, 12:16 rower na przejściu dla pieszych traktowany jest jako pojazd i nie można nim przejechać w poprzek pasów. Jeśli obok znajduje się przejście dla rowerów, to wtedy można przejechać tym przejściem. Tak to objaśnił mi pewien policjant z drogówki wlepiając 50- cio złotowy mandat.:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jezyk7 Re: Nie wolno ponieważ... IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 12:19 Jakie to ma znaczenie (wasze kłótnie)? Podsumuję. Na rowerze nie wolno przejeżdżać przez przejścia dla pieszych, chyba, że jest wyznaczony przejazd. Za to samochód powinien zachować zdwojoną ostrożność jadąc przy przejściu dla pieszych. Gadajcie sobie o przepisach, ale na zachodzie nawet jak stoisz w miejscu gdzie nie ma pasów przy ulicy - i tak Cię przepuszczają. Ale Polska się spiesz, żeby zachód dogonić. Odpowiedz Link Zgłoś
mzyo Dzieciak powinien dostać 250 zł + za wypadek 200zł 16.05.09, 13:07 ''Kilkunastoletni chłopiec przejeżdżając przez przejście dla pieszych rowerem został potrącony przez samochód''jak nic wina będzie kierowcy bo przecież mały chłopiec nie znał pewnie przepisów nie miał karty rowerowej kasku w ogóle zapewne wg prawa nie mógł sam sie poruszać po drogach publicznych ale wina będzie kierowcy bo nie 'zachował ostrożności'. Można ja zacznę na skuterze po pasach jeździć albo motocyklem? Sam miałem przypadek że rowerzysta z chodnika pełną prędkością przeciął trzy pasy ruchu po przejsciu nawet nie rozejrzał się i jego szczęscie że zacząłem hamować jak dojeżdżał do krawędzi. Gdybym zaufał przepisom ruchu drogowego facet by dziś leżał w trumnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Dzieciak powinien dostać 250 zł + za wypadek IP: *.upc-h.chello.nl 16.05.09, 23:12 Taa.... Inaczej byś pisał gdyby to było Twoje dziecko. Dlaczego w cywilizowanym świecie są dodatkowe ograniczenia prędkości przed przejściami przy szkołach? Mamy w Polsce inne dzieci? Spróbuj pojechać do Holandii i tłumaczyć się, że nie zauważyłeś rowerzysty czy pieszego na przejściu. Podjeżdżasz do przejścia i zwalniasz, we własnym interesie. Pokaż mi w Polsce kierowców zwalniających przed przejściem, rzadko który jedzie poniżej 50-ki, a jak już jedzie to stwarza dodatkowe zagrożenie, bo inni go wyprzedzają i to na przejściu. Nie wszystko da się wytłumaczyć kiepskim stanem dróg. Qba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 7 Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.aster.pl 16.05.09, 14:53 amochodu osobowego marki Rower [...] Kierowca samochody był trzeźwy. Wylaliście odpowiedzialnych za korektę a word nie poprawia takich byków? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekskorektor jakie błędy, panie szanowny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.09, 00:29 1) marki Rower - word nie poprawia, bo myśli, że to słowo rower: 100% poprawności 2) kierowca samochody - word nie poprawia, bo myśli, że to liczba mnoga w mianowniku korektę wylaliśmy, bo teraz Dyrektorzy Pionów mają najpierw skorygować politykę, strategię oraz dać biznesplamy (sic!) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k-x Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.spray.net.pl 16.05.09, 15:27 Na razie policjanci ustalają czy wypadek spowodował chłopiec, który wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.09, 15:53 Z tej historii wniosek powinni wyciągnąć przede wszystkim wszyscy rodzice. Po co inwestować w kask, ochraniacze na kolana i łokcie, jeśli nie nauczy się dziecka podstawowej zasady - by nie przejeżdżało w poprzek po pasach? Dużo mniejsza krzywda stanie się dziecku, jeśli samo się przewróci i spadnie z roweru niż gdy uderzy w nie rozpędzony samochód. Z tego co widać na ulicach Warszawy, to rodzice kompletnie nie zdają sobie z tego sprawy. Tylko parę razy widziałam, gdy podczas rodzinnej przejażdżki rodzice i dzieci schodzili z rowerów, by przejść(!) przez przejście dla pieszych. Wszyscy za to biegną po kaski, "bo bezpieczeństwo dziecka jest dla nich najważniejsze. Czy aby na pewno??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anna Re: Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.chello.pl 16.05.09, 17:13 Od kiedy sezon rowerowy sie zaczał, nie ma tygodnia, by jakis cyklista nie przejechal mi przed maska na pasach.Slowo daje, nie widuje, by ktos rower przeprowadzał. Jade w miare wolno, ale musze skupic sie na tym, by zdazyc opuscic skrzyzowanie bez swiateł, jade prosto , przecinam poprzeczna i od razu sa pasy.I nagle wyskakuje rowerzysta.Oczywiscie hamuje w nerwach, a ten baran jedzie sobie jakby nigdy nic.Tacy rowerzysci nie maja za grosz wyobrazni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.adsl.inetia.pl 16.05.09, 18:03 ,,Kierowca samochodu osobowego marki Rower''... czyżby tak się nazwę tej marki pisało??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: S jazdy Chłopiec wpadł pod koła samochodu IP: *.range86-130.btcentralplus.com 16.05.09, 19:06 To w konu kto na tym rowerze jechal bo pisza ze kierowca jechal rowerem i chlopiec tez przejezdzal na rowerze. To jak? -obaj na rowerach i jednemu nic sie nie stalo a drugi ucierpial? Odpowiedz Link Zgłoś