Dodaj do ulubionych

wizy do Turcji

IP: *.uku.fi 29.01.10, 09:56
Witam!

Jade na tydzien do Turcji i mam takie pytanie. Slyszalam ze wize
mozna kupic na lotnisku - czy komus zdazylo sie jej nie dostac czy
to raczej taka formalnosc jest? Jakie papiery sa wymagane? I czy
moge placic w Euro czy musze wczesniej wymienic pieniadze? Bardzo
dziekuje za informacje :)
Obserwuj wątek
    • anickk Re: wizy do Turcji 29.01.10, 13:59
      Jak najbardziej czysta formalność, możesz placić w dolarach, euro czy funtach.
      Nikt nie wymaga żadnych dokumentów, tylko paszport. Obecnie koszt to chyba 15
      euro, w zeszlym roku bylo jeszcze 10 euro.
    • Gość: Tomo Re: wizy do Turcji IP: *.merinet.pl 30.01.10, 17:11
      Zwróć jedynie uwagę gdzie Ci tą wizę wklejają.
      Ma ona postać samoprzylepnego znaczka i tureccy pogranicnicy z
      lubością przyklejają ją np. na stronie z wizami innych krajów.
      Taka mała złośliwostka z ich strony - sieknąć znaczek tak by
      częsciowo zakleił np. wizę USA, bądź pieczątki wjazdowe do tego
      kraju. A potem powstaje problem na lotnisku w USA. Sprawdzone na
      własnej skórze...
      • vicealigator Re: wizy do Turcji 31.01.10, 19:18
        Mnie w grudniu nie przyjeli funtow. Bylo male zamieszanie, bo nie mialem innej
        waluty. Przyszedl w koncu pracownik lotniska, zostawilem paszport u
        pogranicznikow i wymienilem w kantorze funty na euro
        • Gość: Gość Ewa Re: wizy do Turcji IP: *.chello.pl 31.01.10, 21:24
          No właśnie - po co kombinować z funtami, kiedy na tablicy informacyjnej na
          lotniskach w Turcji wyraźnie podane jest, że PL - waluta Euro lub dolary.
          Każdego roku jeżdżę do Turcji po dwa razy i jeszcze nigdy nie widziałam, by ktoś
          z Polaków płacił za wizę funtami.
          W zeszłym roku, kiedy wzrosła opłata za wizę w euro i dolarach, na forum
          zawrzało - ktoś napisał, że zapłaci funtami, bo to się najbardziej opłaci. Nie
          chciało mi się wierzyć, że to się uda z powodu jak wyżej. No i okazuje się, że
          miałam rację - są problemy. Można wyjść na tym jak przysłowiowy "Zabłocki na
          mydle" - stracić na tym jak vicealigator, na przewalutowaniu.
          Ja nie zamierzam się na takie problemy narażać i płacę za wizę dolarami lub euro
          - w zależności co jest korzystniejsze.
          • sonia-3 Re: wizy do Turcji 31.01.10, 22:13
            Ja za całą rodzinę, w ubiegłym roku we wrześniu płaciłam w funtach. Bez problemu przyjeli pieniądze. Ale fakt, że na taki pomysł wpadłam chyba tylko ja bo nie widziałam aby ktoś przede mną płacił w tej walucie i gdy zbliżała sie moja kolej to trochę miałam duszę na ramieniu. Ale bez problemu się udało i nawet ucieszyłam się jaka to ja jestem spruciula.Nawet pomyślałam że chyba tylko ja z osób lecących tym samym samolotem, odwiedzałam to forum- bo wtedy było głośno o płaceniu w funtach- bo taniej, a "Polak potrafi"
          • vicealigator Re: wizy do Turcji 31.01.10, 22:30
            Ha ha ha - to zadna kombinacja. Ja po prostu mieszkam w W. Brytanii, wiec
            naturalne, ze operuje funtami. W dodatku przed wyjazdem czytalem angielski
            przewodnik, ktory twierdzil ze funtami placic mozna. Strate jakichs drobniakow
            przy wymianie kilkudziesieciu funtow tez przeboleje ;)
            Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka