Dodaj do ulubionych

Populizm się rozlewa

02.08.21, 12:07
Ludzie są coraz bardziej agresywni

Powinni się uczyć z historii ze rewolucja zjada własne dzieci.

Najpierw rozgrzewa emocje które pochłaniają ludzi i zdejmując z nich poczucie jednostkowej odpowiedzialności i daje poczucie wspólnoty, ale ten kto kieruje tłumem kalkuluje chłodno za tłumu plecami. I gdy będzie miał władze zrobi to samo co każda władza. ...będzie dzielił tłum i rządził. I wskazywał kto jest wrogiem ludu i niejeden z rewolucjonista zdziwi się ze on. A z czasem każdy będzie rozliczamy za emocjonalne uniesienie gdy władza się przefarbuje żeby się utrzymać.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Populizm się rozlewa 02.08.21, 15:16
      Prawica chce wyzwolić agresję. Lewica chce odwoływać się do seksualności. Cel jest jeden. Rządzić mięsem ludzkim. Mieszanie terapii z polityką. Gdy uda się uruchomić czyjeś emocje taka osoba jest podatna na kontrolę i latwo ja wmanewrowac w bagno.Droga do wolności jednostki jest przeciwna. Powściągliwość. Świadomość.
      • dotera Re: Populizm się rozlewa 02.08.21, 15:36
        Jest paradoks w określeniu ciemnogrod.

Ciemnogrod jako brak racjonalnego działania jest właśnie wtedy gdy namiętności się rozbudzić i nie ma nad nimi kontroli. A to ulubione zajęcie propagandy wszelakiej. Z drugiej strony świadomość ciemnej strony, wiem ze nic nie wiem powinno być początkiem drogi do jasności.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka