Dodaj do ulubionych

To nie jest Prima Aprilis

07.03.06, 12:43
Na rynek czytelniczy, niczym bajki o dzieciątku Lenin Zoszczenki - wchodzą
bajki o dwóch arcydobrych Kaczorach!
Na serio!!!
(...)
"Dwa kaczory budują IV Rzeczpospolitą. Pomagają im w tym Indor od paliwa
rolniczego i Bocian od becikowego. To wcale nie Orwellowska historia, ale
bajka powstała na zamówienie sympatyków braci Kaczyńskich
Byliśmy już rządzeni przez barana, żywo przypominającego prezydenta Lecha
Wałęsę i świnię podobną do Aleksandra Kwaśniewskiego. Teraz będzie nam
przewodził "Kaczor Doskonały" - pisze w swojej baśni Cezary Piotr Tarkowski,
autor kilku bajek i opowiadań dla dzieci.
Książeczkę "Jak to było na wyborach (Baśń o sępach i kaczorach)" wydał Polski
Ruch Uwłaszczeniowy, który w ostatnich wyborach prezydenckich poparł Lecha
Kaczyńskiego. Już wkrótce 100 tys. egzemplarzy trafi do księgarń w całym kraju.
Się to dzieło tak zaczyna:
"W kraju między Karpatami, a Bałtyku wód toniami/ Między Bugu nurtem modrym, a
doliną sinej Odry,/ Gdzieś na północ od Radzynia - zaściankowa leży gmina" -
to miejsce, w którym dzieje się cała opowiedziana na 37 stronach historia.
Historia o skołowanej, umęczonej, wiecznie głodnej zwierzynie, głównie drobiu.
Pełne brzuchy mają jedynie świnie. Ratunkiem są kaczory. A te "wkurzone" złą
sytuacją, idą do wyborów. Jeden to profesor, który paragrafami ściga łotrów,
drugiemu nawet "Lis nie podskoczy". Jednak do walki o przywództwo nad
zwierzyną staje także Grzechotnik, który swój sztab wyborczy ma w McDonaldzie.
"Mając w dziobach moc obłudy, gościom daje wszem... fast foody" - to jego
krótka charakterystyka. W sukurs kaczorom przychodzą Indor z biało-czerwonymi
koralami u szyi, Bocian od becikowego i Żuraw z Rydzykowa. Niechlubną
przeszłość węża ujawnia wierny kaczorom Bulterier. W efekcie kaczor-profesor
wygrywa wybory. Bajka kończy się telegramem od Lecha A. Kaczora Pierwszego:
"Najważniejsza ta rzecz - kacza/ dla Ojczyzny mądra praca...".
Obserwuj wątek
    • szpilkaa1 Re: To nie jest Prima Aprilis 07.03.06, 12:46
      wlasnie udowodniles mi, ze nie jestes prof. Flejterskim
      • Gość: marian paździoch Re: To nie jest Prima Aprilis IP: *.chello.pl 07.03.06, 12:48
        co chcesz?
        lubi bajki.
        ja też zresztą.

        mp
        • szpilkaa1 Re: To nie jest Prima Aprilis 07.03.06, 12:49
          nie chodzilo mi o to co mowi tylko - kiedy to napisal:-)
      • Gość: K.F. Re: To nie jest Prima Aprilis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 12:52
        A Ty sądziałaś że jestem prof. Flejterski, biedactwo!...
        • szpilkaa1 Re: To nie jest Prima Aprilis 07.03.06, 12:59
          nie wiedzialam co mam o Tobie sadzic:-)
    • Gość: K.F. Re: To nie jest Prima Aprilis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 12:54
      Naród mamy zdolny, już dopisał zakończenie bajeczki.
      (to z forum GW, nie moje, ani też prof. Flejterskiego):
      ***
      "Wszystko szło świetnie, i pewnie by się udało,
      ale pewnego dnia przyszła ptasia
      grypa i wszystkie ptaszyska wyzdychały.
      W kraju zapanował chaos i wtedy władzę
      przejęły stare świnie.
      Przy korycie zapanował porządek
      i wkrótce wszyscy
      zapomnieli o kaczkach,
      boćkach i innych ptaszyskach.
      Czasami tylko nianie
      straszyły małe świnki
      widmem dwóch małych kaczek,
      które chciały rzucać wielki
      cień........"
      • Gość: enka Re: To nie jest Prima Aprilis IP: *.biot.ar.szczecin.pl 07.03.06, 13:03
        schizofrenia, a ja mimo to że jestem stara, nieatrakcyjna, oziębła czuje się w
        tej bajce dobrze
      • hotcat01 Re: To nie jest Prima Aprilis 07.03.06, 14:33
        :) hihi jak w folwarku Orwella :)

    • kakq taki sobie kawał:) 07.03.06, 14:51
      Dziś rano Lech Kaczyński ogłosił ambitny plan dla IV RP, plan dostał
      kryptonim AKCJA WISŁA. Akcja ma polegać na pogłębianiu
      dna i trzymaniu się koryta.
      • xxtoja Re: taki sobie kawał:) 07.03.06, 17:13
        no tak akcja wisła to tam w Warszawie, a kiedy akcja Odra, bo tu łabędziom łby
        urzynają, bo przyszła ptasia grypa, i co felus takie zakończenie Twej bajeczki
        życie przyniosło.
        ..
        no tak zawsze strach jest przed tymi kaczorami, a co te inne zwierzęta
        narobiły, że sie boją.
        • Gość: K.F. Re: taki sobie kawał:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 21:16
          Dziewczyno! TO NIE MOJE bajeczki!
          A "labądków" żal, mogly se polecieć do Afryki a nie siedzieć w mrożnej Polsce,
          podgrzać sie w słoneczku, tężyzny nabierać w przelotach do Polski, tak - kosi je
          grypa!
          • dyrgosia Re: taki sobie kawał:) 07.03.06, 21:18
            Czy łabędzie mają coś wspólnego z brzydkimi kaczątkami...?
            • Gość: e.beata Re: taki sobie kawał:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 21:27
              z kaczątkami tak, kaczory już tej szansy nie mają.
    • Gość: e.beata Re: To nie jest Prima Aprilis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 20:25
      Poziom bajeczki równy poziomowi kaczorków.
      Rymy częstochowskie.
      Nic ważnego.

      100 tys. - kto to kupi?
      • hanka41 Re: To nie jest Prima Aprilis 07.03.06, 22:26
        Jak to kto ? Moherowe berety- oczywiscie.
        pozdrawiam domyslnie.
        • Gość: e.beata Re: To nie jest Prima Aprilis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 22:32
          witaj Haniu,
          mimo wszystko miałam o moherkach lepsze zdanie ;-))
          • hanka41 Re: To nie jest Prima Aprilis 07.03.06, 22:58
            Witam serdecznie. Do tej pory nasze zdania dosc czesto byly zbiezne. :-))
            W tym przedmiocie chyba sie roznimy.
            pozdr.
    • Gość: PrimusAprilus To nie jest Prima Aprilis (PŻM-Stocznia Gdanska)? IP: *.internet.v.pl 07.03.06, 23:33
      a ja byłem przekonany ,że to wątek o tym dziwacznym pomysle połączenia PŻM ze
      Stocznia Gdanska !!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka