Dodaj do ulubionych

Zliczamy Bilbordy i koszty Posła Nitrasa z PO

IP: *.chello.pl 13.10.07, 14:10
Lider szczecińskiej PO zadeklarował 70tys? Tyle to są warte same MEGABORDY z firmy BP Media - a gdzie reszta ulotki radio i telewizja?

"Były też pytania z sali. Stoczniowiec, który cały czas zakłócał debatę swoimi cierpkimi uwagami, na koniec miał pytanie do lidera PO: - Ile kosztują te wszystkie pana billbordy?!

- Siedemdziesiąt tysięcy złotych - odpowiedział Nitras."

miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34954,4573958.html
Obserwuj wątek
    • mamoniowa303 Re: Zliczamy Bilbordy i koszty Posła Nitrasa z PO 13.10.07, 17:30
      mysle,ze jego sponsorow mozna poszukac w sektorze gastronomicznym :-)
      • Gość: utek Re: Zliczamy Bilbordy i koszty Posła Nitrasa z PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.07, 18:37
        ja myślę że raczej publicznym...
    • andreas.007 a czy oni maja jakies limity reklamowa? 13.10.07, 18:46
      bo słyszałem ze maja...
      to czy nie przekroczono?
    • Gość: ada Re: Zliczamy Bilbordy i koszty Posła Nitrasa z PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.07, 19:03
      70 tys. kosztuje cala kampania wyborcza Nitrasa, a nie tylko
      bilbordy. w ta cene wchodza ulotki, spoty i bilbordy.
      I nie czaje po h... sie czepiacie? wszelkie platnosci musza
      przechodzic i tak przez komitet wyborczy glowny warszawski wiec
      nawet gdyby chcial wiecej wydac to i tak nei wyda
      • Gość: andreas jestes zorientowana widze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.07, 19:10
        jestes zorientowana widze, to moze ujawnisz jakie limity
        maja poszcególni kandydaci w zaleznosci od miejsca na liscie...
        • Gość: Obserwator Re: jestes zorientowana widze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.07, 21:20
          Jeden wielkoformatowy billboard kosztuje w granicach 10tys. zł, a
          jakoś naliczyłem ich o wiele więcej niż 7 :)
          • Gość: znawca Re: jestes zorientowana widze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.07, 21:31
            Dodaj do tego ściany za ok. 20 tys zł za jedną no i spoty
            telewizyjne - 2.500 zł 30 sek przed kroniką
            A sposób jest prosty. Bilboardy, ściany, nagranie spotu, drukowanie
            ulotek i całą drobnicę bierze na siebie jedna firma rekalmowa a
            następnie komtetowi wyborczemu sprzedaje tylko tyle na ile kandydat
            ma limit. Resztę fakturuje zaprzyjaźnionym firmom, które w dodatku
            w ten sposób robią sobie koszty. To co napisałem to tajemnica
            wyborczego poliszynela. Kampanię Nitrasa oceniam na 200-300 tys zł.
            • andreas.007 Re: jestes zorientowana widze 13.10.07, 21:37
              poza tym ceny sa przeciez umowne...
              no i jest wyprzedaż, jak wszedzie!
              • Gość: znawca Re: jestes zorientowana widze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.07, 21:54
                To nie takie proste. Ceny umowne sa u małych, lokalnych właścicieli
                bilboardów. U ogólnokrajowych nie. Ale jeżeli mały właściciel
                bilboardów wykupi u dużego np. 5x20.000 zł. A sprzeda kandydatowi
                2x8.000zł t0 kandydat ma zaoszczędzone na limicie 84.000 zł. Może
                być też tak, że mały właściciel bilboardów (lokalny) wykupi duże
                nośniki nie na kampanię wyborczą tylko np. na samochodową a na tych
                bilboardach zawisą kandydaci. Natomiast faktura zostanie sprzedana
                salonowi samochodowemu.
      • rewers10 Re: Zliczamy Bilbordy i koszty Posła Nitrasa z PO 17.10.07, 20:55
        "Wynajęcie billboardu w centrum Szczecina kosztuje 400 euro miesięcznie. Druk
        tysiąca plakatów to wydatek około 800 złotych, a wynajęcie od Enei miejsca na
        plakaty na słupach latarni kosztuje 1000 złotych za miesiąc."
    • Gość: rek Ciekawe jakie rabaty i za co ma Nitras w BP Media? IP: *.chello.pl 13.10.07, 22:02
      Słyszałem że PO ma specjalne cenniki u swoich "przyjaciół" POlitycznych z agencji reklamowych. A i nie wszystkie faktury pewnie trzeba płacić mimo iż są obniżone o rabat - płaca sponsorzy lub biorą faktury na swoje firmy. Przecież PO rządzi w mieście a większość reklam jest w "pasie drogowym" którym zarządza miasto

      Niezależni Poważni Dziennikarze do dzieła - ale czy tacy są jeszcze w Szczecinie?
      • Gość: kaz poniższy wątek wpisuje się w ten sam temat IP: *.chello.pl 13.10.07, 22:56
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=70469252&a=70470036
        • Gość: kaz Re: poniższy wątek wpisuje się w ten sam temat IP: *.chello.pl 13.10.07, 22:57
          Wsztstkie reklamy PO zamieszcza Arek Zych - czy to ten sam który pracuje dla URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO - robił reklamę
          www.youtube.com/watch?v=qbxnao1XKJI
          www.locomo.pl/klienci.html
          www.youtube.com/profile_videos?user=ArekZych&p=r
      • Gość: znawca układ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.07, 23:21
        Tak, firma którą wymieniłeś ma duży wkład w kampanię wyborczą PO.
        Na nośnikach tej firmy były robione kampanie społeczne Szczecina
        (idiotyczne skądinąd) w okresie, kedy reklamodawcy sieciowi mieli
        wakacje. Myślę, że prowadzenie kampanii PO poprzez tą firmę i dosyć
        niejasne finansowanie oraz układ pomiędzy Urzędem Miasta - Urzędem
        Marszałkowskim - Platfromą Obywatelską i BP Media powinien zostać
        zbadany przez CBA.
        • grazioso Re: układ 14.10.07, 04:34
          kto sie odważy?

          z ludźmi okołokrzystkowymi interesów lepiej nie robić.

          Jak sie ten cwaniaczek od DUmny Szczecin_Piękny Szczecin nazywał?
          Faceci co uzyczyli fot na wystawe w Galaxy nie sdostali ich spowrotem
        • Gość: swojak Re: układ IP: *.szczecin.mm.pl 15.10.07, 14:34
          Myślę, że prowadzenie kampanii PO poprzez tą firmę i dosyć
          > niejasne finansowanie oraz układ pomiędzy Urzędem Miasta - Urzędem
          > Marszałkowskim - Platfromą Obywatelską i BP Media powinien zostać
          > zbadany przez CBA.

          a jak wygra PO ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka