Dodaj do ulubionych

Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj

01.06.08, 21:49
mamy zamiar, zaplanujemy, postaramy się zrealizować - jakbym
słyszał Tuska,i rozdawane miłe uśmiechy :)))))))))))))
a poza tym puuuuuuuusto
Obserwuj wątek
    • Gość: gryfita Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj IP: *.szczecin.mm.pl 01.06.08, 23:24
      Panie dziennikarzu Rabenda, ale jak pan przedstawił naszą metropolię
      w wydaniu ogólnokrajowym GW? Mógł się pan trochę przyłożyć do tej
      pracy. Wymienione uczelnie bez PAM, bez podania liczby państwoych i
      prywatnych, niekompletne informacje o gminach i potencjale
      kulturalnym i przemysłowym regionu. Jak można tak zaniedbywać
      reklamę własnego miasta i regionu? Niech pan przeczyta co napisali z
      trójmiasta, bydgoszczy i nawet z takich małych miast jak Lublin, czy
      Białystok. Oj naczelny powinien panu dać niezłą reprymendę!!
      • Gość: gość było IP: *.cable.smsnet.pl 01.06.08, 23:31
        www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=21323142&postcount=1188
      • Gość: Vlad.H. Rabenda jest z Zagania IP: 80.53.41.* 02.06.08, 00:42
        wiec nie czepiaj sie Go o to ze nie reklamuje Szczecina (zreszta nie reklamuje
        tez Zagania a to wielka szkoda bo miasto warte tego by poznac jego historie i
        zabytki)
    • Gość: kmicic Re: Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj IP: *.chello.pl 01.06.08, 23:24
      "Modernizacja i rozbudowa sieci tramwajowej - w tym budowa
      Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Budowa zachodniego obejścia
      Szczecina, połączenie kolejowe Portu Lotniczego ze Szczecinem, ale
      także z wschodnią częścią województwa, tak by z Koszalina do
      Goleniowa jechało się godzinę. Dokończenie obwodnicy śródmiejskiej
      to też ewidentnie komplementarny projekt z punktu widzenia
      metropolii, a także modernizacja Autostrady Poznańskiej"

      Ten człowiek obiecywał już:
      - filharmonię
      - Pleciugę
      - basen olimpijski
      - halę sportową
      - aquapark
      - modernizację ul. Struga
      - wieżowce na Bramie Portowej i na al. Wyzwolenia (Dana)
      - molo, amfiteatry i kompleksy sportowe na Głębokim
      - rewitalizację kwartałów śródmiejskich, idąc od centrum po osi
      Jagiellońskiej w kierunku Zamku
      - pływające ogrody (Semiramidy?)

      Na razie nie potrafi sobie poradzić z JEDNYM basenem
      przeciwpożarowym i potrzebuje do tego ZEWNĘTRZNEGO INWESTORA. Czy
      ktoś wierzy w te banialuki?

      "Kiedy faktycznie metropolie będą utworzone?

      - Myślę, że ustawa do Sejmu trafi jesienią tego roku, a metropolie
      powołane będą do życia od 2010 r.

      Nie za późno, by skorzystać z unijnych pieniędzy na lata 2007-13?

      - Te środki będą rozliczane do końca 2015 r., więc będzie jeszcze
      pięć lat na ich wykorzystanie"

      Nie bój żaby - za dwa i pół roku zostanie po tej ekipie tylko smród
      niepranych skarpet, a do 2050 wszystko dostaniemy, rozliczymy i
      jeszcze zafundzimy sobie pływające ogrody w ftfe'tfinie.
      • maxencjusz Niewszystek wszak jest Krzystek 12.06.08, 12:31

        Hej Sokole,

        uważaj bo jeszcze sie obudzisz i stwierdzisz że żyjesz w "czasach cudu" :)...by
        nie powiedzieć, że " cudownych latach"...

        nie jestem fanatykiem prezydenta naszego miasta, co więcej głosowałem na lewą
        nogę...ale pleciuga już się buduje, "Dachy Paryża" wreszcie zniknęły, na
        pływalnie olimpijską jest kasa...

        jednak być może nie wszystek stracone, wszak jest Krzystek...:)))

    • Gość: gość Re: Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj IP: *.cable.smsnet.pl 01.06.08, 23:29
      Gośka, ale my już wiemy, że prezio to mitoman. Skup się na własnej
      pracy i na tym co sama zaoferujesz i jak dbać o nas będziesz.
      Przecież wygrasz :))))
    • krzysztofsf Zrobmy kolej srodmiejska zamiast SST. 01.06.08, 23:31
      Moze miasto jako "metropolia" zdecyduje sie na takie rozwiazanie?
      Bo inaczej do smierci nie uda mi sie w miare szybko przemiescic np. z Pogodna do Dabia.
      • Gość: gość tak! IP: *.cable.smsnet.pl 01.06.08, 23:35
        Całkowicie się z tobą zgadzam. Sieć już jest - wystarczy ją nieco
        zmodernizować i przystosować do SKMu. Od lat takie rozwiązanie
        sprawdza się w 3City
        • krzysztofsf Re: tak! 01.06.08, 23:40
          Gość portalu: gość napisał(a):

          > Całkowicie się z tobą zgadzam. Sieć już jest - wystarczy ją nieco
          > zmodernizować i przystosować do SKMu. Od lat takie rozwiązanie
          > sprawdza się w 3City

          U nas od lat jest torpedowane.
          Sadze, ze przyczyna jest to, ze w przeciwienstwie do SST (ktory jest polsrodkiem komunikacyjnym, zwykla rozbudowa linii, ktora powinna byc zrobiona nascie lat temu) przetargu na kolej nie mialaby szans wygrac zadna szczecinska firma, tylko specjalistyczna zewnetrzna. I tak to trwa....
          • mr_reaper raczej nie !!! 02.06.08, 09:34
            Dodaj jeszcze lobbowanie przez spółki autobusowe SPAK i SPAD oraz MZK, którym to
            nie w smak by było odebranie części pasażerów. Choć osobiście twierdzę, że takie
            rozwiązanie, które jest atrakcyjne pod względem turystycznym, używane jako KM
            nie sprawdzi się. Jest zbyt mało stacji, dostępność ich jest słaba, przez co
            niewiele osób by z niego korzystało. Dodać należy również czas przejazdu. W
            przypadku pociągu na trasie Pogodno - Dąbie wyniesie on około 35-40min (lub
            więcej) ten sam czas osiągniesz spokojnie pojazdami KM, a wysiadasz w dowolnym
            miejscu Dąbia. Stacja Dąbie znajduje się na uboczu osiedla i trzeba doliczyć
            jeszcze czas potrzebny na dojście.
        • maxencjusz Re: tak! 12.06.08, 12:34

          pierdu pierdu..widać, że nie oglądałeś/aś sieci kolejowej Szczecina....inna
          sprawa, że ostatnio byłem w TriCity i takiego syfu, jaki oni serwują w swojej
          SKM to już dawno nie widziałem ...jedno jest pewne można łatwo wczuć się w czasy
          walki Solidarności z Komuną...
          • Gość: KubaG Re: tak! IP: *.gprs.plus.pl 14.06.08, 10:06
            > pierdu pierdu..widać, że nie oglądałeś/aś sieci kolejowej Szczecina....inna
            > sprawa, że ostatnio byłem w TriCity i takiego syfu, jaki oni serwują w swojej
            > SKM to już dawno nie widziałem ...jedno jest pewne można łatwo wczuć się w czas
            > y

            Bez przesady, SKM kursuje juz daleko za trójmiasto bo az do Leborka i Słupska, a
            po Gdańsku jezdza od dawna niskopodlogowe tramwaje, a pajac kżystek sie
            zastanawia czy Stargard powinien byc w SOM. Żenada!
    • mamoniowa303 Re: Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj 02.06.08, 00:32

      Nic tylko bla, bla, bla
      Bla, bla, bla,
      Bla, bla, bla,
      Blaaaa - od najmłodszych lat
      Nic tylko bla, bla, bla
      Bla, bla, bla,
      Bla, bla, bla,
      Blaaaa - tak po całych dniach
      Bla, bla, bla
      Bla, bla, bla,
      Bla, bla, bla,
      Blaaaa - tylko serca brak
    • Gość: mieszkaniec,, Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj IP: 83.168.106.* 02.06.08, 10:20
      A co by bylo jakby Szczecin nie został metropolią p. Krzystek,coraz bardziej w
      p. nie wierzę.
      • maxencjusz Re: Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj 12.06.08, 12:37

        a jak metropolia może nie zostać metropolią...tylko Partia Osłów mogła wpaść na
        taki pomysł...
    • andreas.007 Ksistek bawi sie w polityke, a nie gospodarzenie 02.06.08, 11:51
      Pan Ksistek, to jednak bawi sie w politykowanie,
      a nie gopsodarzenie... dominuje polityka!

      "Najpierw chcielibyśmy ustalić kompetencje metropolii, a potem
      zastanowimy się, kto z sąsiadów Szczecina skorzysta na wejściu w
      skład metropolii."

      Co konkretnie rozumie sie pod pojeciem "kompetencji",
      a dalsza część "zastanowimy sie, kto z sasiadów Szczecina skorzysta",
      to juz zabawa w kij i marchewke... polityka,
      a moze nalezy podejśc do tego mniej politycznie...
      • maxencjusz Re: Ksistek bawi sie w polityke, a nie gospodarze 12.06.08, 12:41

        ...tu się nie zgodzę...z Krzystka / na szczęście/ jest taki polityk jak ze mnie
        wezyr. Widać to jak ustawia się gierkach partyjnych Partii Osłów...zawsze nie z
        tej strony...jestem w stanie postawić pieniądze,że nie będzie kandydatem na
        reelekcje ze strony Osłów...
    • Gość: krencik Krzystek: <- Głosowałem na Ciebie z wiarą..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.08, 12:01
      Ale dziś korki były na rondzie na Łasztowni, sznur aut jechał do wieżowca
      Centrum Biznesu na skraju wyspy, kupa turystów blokowała ciasne uliczki, pewnie
      wyleźli z tej kolejki co z lotniska tą swołocz wozi, blokują nam miasto, bilety
      do filharmonii wykupują, przez co miejscy inteligenci i elity kulturowe mają
      utrudniony dostęp. Pozostaje zadowalać się komercyjnymi rozrywkami, jakimiś
      aquaparkami na gontynce, czy oglądaniem naszej Dumy Pogoni grającej w Dąbiu,
      całe szczęcie, że tramwaj podrzuci tam w kilka minut wszystkich
      zainteresowanych. Swoją drogą, to i tak większość widzów podziwiających stadion
      przybywa od strony wody, zostawiając swoje jachty i żaglówki w naszych znanych w
      całej europie przystaniach. Największą jednak dumą, napawa mnie studiująca
      młodzież waląca do naszej stolicy Bałtyckiego Pomorza z całej Polski i Niemiec,
      aby podjąć naukę na jednej z naszych renomowanych uczelni. Odkąd
      zdystansowaliśmy ten wiejski Wrocław, to w naszym Centrum Nowych Technologii
      inwestują wszystkie firmy z branży HI-TECH, więc nie ma się co dziwić, że młodzi
      chcą u nas planować swoje życie. Piękne miasto wolne od korupcji i
      niekompetentnych urzędników, którzy całą swoją życiową energię i determinację
      przekuwają w sukces misji publicznej jaką jest sprawowanie władzy w naszej
      wspaniałej metropolii.

      • maxencjusz Niejedna Wrocławska Łączka 12.06.08, 12:58
        Krencik...nie kręć, pewnie jeszcze masz jakieś innne nicki na tym forum...ale /
        jak to mówi Marian Paździoch/ do rzeczy...

        1. po to miasto buduje rondo by tych korków już na Łasztowi nie było;
        2. słusznie robisz już teraz rezerwując bilety do filharmonii, bo jak powstanie
        / co już jest przesądzone/ to trudno będzie się tam dostać...takiego budynku
        żadne z miast polskich mieć nie będzie,
        3. kolejka do Goleniowa, to nie jest wielka filozofia; wystarczy zrobić krótką
        odnogę z linii do Świnoujścia,
        4. być może Duma Pomorza znajdzie swego Drzymałę;
        5. Tramwaj i tak musi powstać bo ciężko będzie rozliczyć dotacje z Mostu Pionierów;
        6. Mariny i tak będą się rozwijać, niezależnie od miasta, takie masz położenie.


        ...a co do Wrocławia, to jak tam siedziba europejskiego centrum nowych
        technologii?...przegraliśmy?...nic się nie stało za pieniądze wyrwane przez
        Schetynę i Partię Osłów jeszcze o niejedną łączkę powalczymy..
    • heniek300 39.000.000pln i wciąż rośnie 02.06.08, 13:27
      Pytanie nt. pieniędzy na metropolie:
      "Żadnych symulacji jeszcze nie ma.Na pewno będą..."

      Pyt. nt. inwestycji:
      "Modernizacja i rozbudowa...,budowa,połączenie,...tak by...jechało
      się...,dokończenie...a także modernizacja"

      Pyt. nt. mapy metropolii:
      "...rozmawiamy..,..wejdą..,..chcielibyśmy..,..zastanowimy
      się..,..Szczecin skorzysta..."

      Oprócz tego parę słów o tym co ktoś zrobił i jest o.k.

      Korzystek kiedy dymisja ja sie ciebie zapytuję!?!?!?!
      • andreas.007 Re: 39.000.000pln i wciąż rośnie 02.06.08, 13:36
        trudno jednak mówic o czyms czego nie ma,
        a dopiero za kilka lat ma byc powołane ustawowo konkretniej!
        Mozna tylko formułowac życzenia, nawet nie obietnice...

        Tak wiec taka wypowiedz, jakie były pytania...

        Dziennikarz powinien sie bardziej skupic na strukturze tego tworu,
        jak powiedział pan Ksistek komptencjach i co rozumie pan Ksistek,
        pod stwierdzeniem, ze zastanawiaja sie kto skorzysta z sasiadów,
        bo jak metroplia, to chyba z sasiadami, a nie zastanawiaja sie...

        Mówienie o tym co zrobia konkretnie - daje taki efekt,
        jak w tekscie, a wiec dobry efekt marketingowy...
        ale tylko zdaniem marketingowca tego, bo czytelnik odbiera,
        to jak liste zyczen i obietnic, których juz padło wiele!
      • mamoniowa303 mam nadzieje, ze prezydent Tsetsina, Tsystek 02.06.08, 19:31
        nie wpedzi miasta w jeszcze wieksze dlugi!!!
    • Gość: racza Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj IP: 193.200.215.* 02.06.08, 16:37
      i więcej dmuchanych namiotów
      • andreas.007 namioty piwne w centrum integruja mieszkańców! 02.06.08, 16:45
        namioty piwne ustawiane w scisłym centrum miasta
        integruja mieszkańców lubiacych piwo...
        ;))

        A przeciez mozna to podciagnąć pod program integracyjny,
        a wtedy mozna bardziej zintegrowac stawiajac
        całe miasteczko namiotów piwnych!
    • Gość: Attorney Czy w tym miescie jest Prokurator ? IP: *.nwrknj.east.verizon.net 02.06.08, 16:56
      W kazdym cywilizowanym kraju ten pajac oczekiwal by na rozprawe pod
      nadzorem sadowym.
    • Gość: gryf8801 Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj IP: *.globalconnect.pl 02.06.08, 18:25
      A ja sie tak zastanawiam kiedy on zacznie modernizować te torowiska
      i wybuduje SST. Wcześniej była mowa że zostaie to zrobione za
      pieniądze z funduszu operacyjnego. W innych miastach ogłaszają kto
      wygrał przetargi na modernizacje torowiski i przebudowe dróg, a unas
      cicho. Czyżby zaczną coś robic po wakacjiach kiedy ludzie wrócą do
      miasta z wakacji, czy poprostu bedzie jeszcze kilka głupawych
      artykułów nic nie wnoszacych, a p.Krzystek bedzie obiecywał że w
      2009 to dopiero bedą inwestycje.
      • Gość: kiełbaska A może wybudować nową siedzibę Urzędu Miasta? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.08, 19:40
        A może lepiej wybudować nową siedzibę Urzędu Miasta, taką na miarę
        XXII wieku, na miarę naszych chęci?

        Z patio, żeby było gdzie kiełbaskę pogrillować.
        • Gość: mieszkania Re: A może wybudować nową siedzibę Urzędu Miasta? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.08, 09:51
          Kiedy miasto wreszcie sprzeda mieszkania ich lokatorom? - w UM N I
          K t nie mysli- wspolnoty mieszkaniowe moglyby wreszcie ruszyc z
          koniecznymi remontami i kladzeniem godnych XXIw. elewacji.Krzystek
          nie bedzie mial z tego korzysci, albo to przekracza jego zdolnosc
          rozwiklania zapowiadanej rotacji mieszkancow, mieszkan i
          wykwaterowan z tym zwiazanych!
        • Gość: ktore pietro? Re: A może wybudować nową siedzibę Urzędu Miasta? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.08, 10:56
          Krzystek pracuje pelna para, na Placyku ak trudno go zastac, ma
          blizej na Obr. Stalingradu - a tam palacyk na jego miare juz stoi i
          wiernie sluzy!
          • Gość: gosc Re: A może wybudować nową siedzibę Urzędu Miasta? IP: *.gprs.plus.pl 12.06.08, 06:23
            coście sie tak czepili krzystka. facet chce cos zrobic w tym
            miescie.to widac, a ze od razu nie wybudowal filharmonii i basenow
            to kto madry-ten zrozumie. kurcze, z gowna bata nie ukręcisz! po
            rzadach jurczyka niewiele zostalo z tego miasta.fundusze unijne juz
            sie skonczyly.jurczyk je olal to teraz krzystek ma problem.najpierw
            trzeba wyjsc z tego gowna ktore narobil jurczy.ludzie czy wy tgo nie
            widzicie?
            • andreas.007 nic nie jest absolutnie złe 12.06.08, 10:56
              nic nie jest tylko absolutnie złe...
              nawet zegar z popsutym mechanizmem dwa razy na dobe
              pokazuje przeciez dobra godzine!

              Nie winmy za zle decyzje podejmowane przez pana Krzystka
              nie winmy pana Jurczyka... pan Krzystek obiecywal deszcz pieniedzy,
              to pan Krzystek mowil o 3 boiskach na kazdej dzielnicy
              z pieniedzy unijnych, a nie pan Jurczyk!
              www.szczecin.pl/umszczecinswiat/chapter_59024.asp
              Niestety o deszczu unijnego dofinansowania mówił takze pan Nitras!

              Ale to wlasnie rzady PO, po wyborach wstrzymały ten deszcz...

              PO co obiecywac, jak nie mozna spelnic potem?
              • wujtarabuk Re: nic nie jest absolutnie złe 12.06.08, 10:59
                Taa, nawet w Biblii jest ustęp o żmiji która kocha swoje dzieci.
                Kochajmy więc nasze żmije.
            • Gość: kiełbaska Re: A może wybudować nową siedzibę Urzędu Miasta? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.08, 10:56
              gościu, ja nie widzem. I mam pytanie dlaczego "z gowna bata nie
              ukręcisz"?

              A to co mamy od dwóch lat to jest bat, czy "gowno"?
      • maxencjusz Re: Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj 12.06.08, 13:05

        mądralo...

        to tak jakbym się zastanawiał kiedy zacznę remontować Twoją nędzną chałupę....

        zanim zaczniesz coś wypisywać, sugerując że na czymś się znasz, to zapoznaj się
        z tematem...do kogo Twoim zdaniem należy infrastruktura kolejowa w Szczecinie?
    • Gość: róża Re: Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj IP: 195.205.242.* 12.06.08, 08:42
      Żeby była metropolia musi przestać w niej rządzić wieśniak.
      • borys09876 Re: Krzystek: Metropolia to nowe drogi i tramwaj 12.06.08, 10:08
        sami jestescie wiesniaki.gosc sie stara a wy uwierzyliscie w brednie
        o mieszkaniu po znajomosci,bo pis nie mial innego haka na niego
        jak jurczyk byl to bylo fajnie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka