Dodaj do ulubionych

Sernik wiedeński z czekoladą

IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 26.08.06, 19:32
Sernik bardzo łatwy w przygotowaniu i niezwykle smaczny. Gorąco polecam. W
życiu nie myślałam, że pieczenie sernika jest takie łatwe :))
Obserwuj wątek
    • betelguese Re: Sernik wiedeński z czekoladą 20.12.06, 11:38
      Mam sprawdzony przez siebie dziesiątki razy przepis na sernik wiedeński.
      Prosty i niezawodny.
      SKŁADNIKI:

10 jajek
      3/4 kostki masła
      1 kg białego sera
      2 płaskie łyżki kaszy manny (czyli grysiku)
      2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
      2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
      1 cały aromat migdałowy (ja uznaję tylko ten Dr.Oetker)
      1 szklanka cukru i ok. 3 cm następnej

WYKONANIE:

Ser przepuścić raz przez maszynkę. Jeśli jest mokry - porządnie odcisnąć.
      Żółtka zmiksować z cukrem do białości. Dodawać stopniowo po kawałku masło.
      Miksować. W osobnej miseczce zmieszać ze sobą przesiane mąki z proszkiem do
      pieczenia. Mieszaninę dodać do całości masy. Miksować. Dodać przemielony ser,
      aromat. Na samym końcu ubić sztywną pianę z białek i dodać ją do masy. Po
      dodaniu białek już nie miksuje się masy, lecz delikatnie się miesza całość
      drewnianą łychą.

Ja piekę go w tortownicy (o średnicy 28 cm). Formę wyłożyć folią do pieczenia,
      wysmarować starannie tłuszczem. Masę wylewać na środek formy - wiadomo
      dlaczego;)->serniki czasami opadają. A to jest taki mój trik na zapobieganie
      tym opadom;)

Serniczek włożyć do nagrzanego piekarnika. Niestety w mojej kuchence nie mam
      termometra więc nie napiszę Wam dokładnie,w jakiej temp. go piekę:p Mam tylko
      takie pokrętło od 1 do 8;)

Pierwsze pół godz. piekę go "na piątce" a na pozostałe 15 min. skręcam "na
      trójkę". Po wyłączeniu ognia sernik sobie dochodzi w lekko uchylonym piekarniku.

UWAGI:

Ciasto pięknie "wyrasta" w piekarniku - więc jeśli dacie za małą formę wykipi.
      Można dodać rodzynki do masy - należy je wcześniej namoczyć, potem osuszyć i
      obtoczyć w mące.
      Zawsze się udaje.
      Bosko smakuje z bitą śmietaną, startą czekoladą i cynamonem;)

• Gość: gość Re: Sernik wiedeński z czekoladą IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.11, 02:55
        Też mam kuchenkę gazową z pokrętłem, i wiem, jaka temperatura odpowiada jakiej liczbie :)
        Podaję wg instrukcji kuchenki (kuchenka Amica, ale te wartości chyba są uniwersalne dla wszystkich producentów:
        nr 1 = 150 st. C
        2 = 165 st. C
        3 = 180 st. C
        4 = 195 st. C
        5 = 210 st. C
        6 = 225 st. C
        7 = 240 st. C
        8 = 255 st. C
        Po prostu każda kolejna liczba to temperatura większa o 15 st. C od poprzedniej.
    • Gość: rilwen Sernik wiedeński z czekoladą IP: *.zone8.bethere.co.uk 11.04.09, 00:07
      Zrobiłam i wyszedl bardzo dobry i puszysty. Sernik trzeba po prostu piec w nie za wysokej temperaturze, nie otwierać piekarnika w trakcie pieczenia, a potem studzić bardzo powoli (pozwolić ostygnąć z piekarnikiem, potem uchylić drzwiczki, itd. bez szoków termicznych). Jeśli wierzch się przypieka, to przykryć folią aluminiową i piec dalej. Aby, stosując się do powyższych rad, przykryć sernik folią jednocześnie nie otwierając piekarnika należy wykorzystać zjawisko tunelowania kwantowego. Należy oczywiście użyć bardzo cienkiej folii (o grubości rzędu angstremów), bo czas tunelowania większych obiektów jest zbyt długi i sernik zdąży się przypalić. Smacznego!
    • trepka.j Sernik wiedeński z czekoladą 06.04.10, 12:06
      Upiekł się super. Delikatna pianka. Nieznacznie opadł. Tylko miejscami
      przy blaszce był za wilgotny. Używałam twarogu z wiaderka (Jana).
      Trzymałam trochę dłużej w piekarniku (elektrycznym) niż to było podane
      w przepisie. Przykrywać nie musiałam.
      Nawet mąż, który nie lubi serników stwierdził, że ten jest dobry (to
      samo mówił o pierniczkach).
      Polecam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka