Dodaj do ulubionych

Mamy abolicje!

IP: 92.4.69.* 02.07.08, 19:34
Czytam i wlasnym oczom nie wierze...

Komisja Finansów Publicznych zakończyła wczoraj rozpatrywanie tzw.
ustawy abolicyjnej.
Zgodnie z projektem rządowym abolicja w przypadku podatników, którzy
nie zapłacili podatku w Polsce, ma mieć formę umorzenia zaległości
podatkowej wraz z odsetkami.
Umorzenie ma być przyznawane w drodze decyzji urzędu, na wniosek
podatnika.
Do wniosku podatnik będzie musiał dołączyć zaległe zeznanie
podatkowe oraz oświadczenie o uzyskanych przychodach z pracy i
zapłacie podatku za granicą.
Posłowie przyjęli poprawkę PiS wydłużającą do dwóch miesięcy termin
złożenia wniosku o umorzenie podatku od dnia wejscia ustawy w zycie.
Zgłoszona przez lewice poprawka przewidujaca natomiast, że umorzenie
następowałoby z mocy ustawy, a zatem bez konieczności składania
udokumentowanego wniosku, została odrzucona.

A więc: od dnia X mamy dwa miesiace na złożenie w Polsce pisemnego
wniosku o umorzenie podatku do którego trzeba będzie dołączyć
zaległe zeznania podatkowe za lata pracy w UK oraz oświadczenie o
uzyskanych przychodach z pracy (czy trzeba od wszystkich brytyjskich
pracodawców?) i zapłacie podatku za granicą od brytyjskiego urzedu
podatkowego (czy trzeba je przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego?)

Już piszę błagalny wniosek do US, już pędzę po zaległe formularze
PIT, będę slęczał znów licząc i przeliczając na złotówki swe zarobki
po kursie NBP z dnia wypłaty (to nie żarty, trzeba przeliczać
zarobione kwoty po kursie z dni owych wypłat, a wiec co wypłata to
mnożenie), już piszę prośby do swych pracodawców, by wystawili mi
zaświadczenia o moich zarobkach oraz do IR o certyfikat zapłaconych
podatków. I muszę się śpieszyć, bo mam na to aż 2 miesiące - inaczej
nie obejmie mnie abolicja.

Dziękuję nie wsiąde do tego pociągu, za dużo w nim kretynów z
Wiejskiej. I oni opracowują program "Powrót", czasem wyć się chce
jak oni dewastują ten piękny kraj.
Czytałem też, że wynajmujący choć jeden lokal muszą zakupić kasę
fiskalną...., by wystawić jeden paragon w miesiącu.
I dlatego nawet taki Mrożek sprzedał mieszkanie i wyjechał z
powrotem na emigrację, bo rzeczywistość przerosła jego fikcję.

Obserwuj wątek
    • ghrom Re: Mamy abolicje! 03.07.08, 10:06
      > I dlatego nawet taki Mrożek sprzedał mieszkanie i wyjechał z
      > powrotem na emigrację, bo rzeczywistość przerosła jego fikcję.

      Howgh.

      Przypominam, ze mi ktos z tego forum wisi juz od jakiegos czasu
      Jamesona 18, i cos nie bardzo sie kwapi z wywiazaniem sie z zakladu.
      • Gość: edynburczyk Re: Mamy abolicje! IP: 92.1.66.* 03.07.08, 12:44
        ???
        • ghrom Re: Mamy abolicje! 03.07.08, 13:26
          Pewnego razu ktoś z Irlandii zakladal sie ze mną o flaszke Jamesona
          18yo, że PO 'coś zrobi', ja twierdziłem, że żadych reform nie bedzie
          i PO to ściema, która doszla do wladzy po to by ratowac uklad przed
          niektorymi psami z PiS. Nie pamietam kto bo mam wadę mózgu
          objawiającą się kiepską pamiecią do imion ;]
          • Gość: maecki Re: Mamy abolicje! IP: 83.1.88.* 03.07.08, 23:15
            Mi sie we lbie kolacze, ze to byl ten od glazury, tylko ze jush tu nie
            zaglada.
            Jak mam racje to sie wpraszam na popijawe.
            • ghrom Re: Mamy abolicje! 04.07.08, 10:51
              Hehe, no mi też tak jakoś... Na popijawe możesz się wprosic tak czy
              inaczej, wystarczy sie umowic i przyniesc cos pelnoletniego ;)
              • Gość: edynburczyk Re: Mamy abolicje! IP: 92.1.66.* 04.07.08, 21:50
                Moze to byl niejaki "kafelek"?
                • ghrom Re: Mamy abolicje! 07.07.08, 00:58
                  Mozliwe, nie pamietam.
    • Gość: podatnik kasa fiskalna a wynajem mieszkania IP: *.it-net.pl 03.07.08, 12:54
      Z nowego projektu rozporządzenia dotyczącego kas rejestrujących
      wynika, że podatnicy wynajmujący mieszkania będą musieli kupić kasę
      fiskalną lub zarejestrować się jako podatnik VAT.

      Jak informuje Gazeta Prawna. Nowe rozwiązanie miałoby obowiązywać od
      listopada 2008 roku.

      Zwolnieni z nowego obowiązku mają być ci, którzy będą przyjmować
      czynsz za pośrednictwem poczty lub na rachunek bankowy.

      Trudności mogą nastąpić w przypadku rejestracji podatnika jako
      płatnika VAT. W takim wypadku, osoba wystawiająca fakturę za wynajem
      powinna wykonywać czynności opodatkowane, a nie tylko zwolnione, jak
      w przypadku najmu.

      www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/kasa;fiskalna;dla;wynajmujacych;mieszkanie,175,0,350127.html
      • Gość: podatnik czesc 2 artykulu o kasach fiskalnych IP: *.it-net.pl 03.07.08, 12:55
        Dziennik dodaje, że niektórzy podatnicy będą zwolnieni ze stosowania
        kas, jeśli będą posiadali faktury zawierające dane identyfikujące
        nabywców. Dotyczy to między innymi usług krótkotrwałego
        zakwaterowania.

        Gazeta Prawna dodaje, że na razie nie wiadomo, czy projekt w obecnym
        kształcie wejdzie w życie.

    • Gość: mucha Re: Huuurra IP: 62.255.241.* 03.07.08, 18:49
      ty chyba nie wierzysz w to, ze my Polacy w Anglii masowo bedziemy
      skaldac wnioski? tylko ostatni idiota to zrobi
      • Gość: edynburczyk Re: Huuurra IP: 92.1.66.* 03.07.08, 22:00
        No nie wierze i dlatego abolicja w takim ksztalcie jest tylko
        bezsensownym posunieciem, na zasadzie "mysmy zrobili czego
        oczekiwano". Abolicja "jak leci" bez skladania wnioskow bylaby
        faktyczna abolicja i moze by sie ktos na nia zalapal, a niby o to
        chodzilo tworcom owej abolicji... czyli o umozliwienie miekkiego
        ladowania po powrocie do PL.
        • ghrom Re: Huuurra 04.07.08, 10:53
          Pytanko... Czy te wnioski to są naprawdę wnioski, w tym sensie, ze
          urzad je może odrzucic?
          • Gość: Kalafior Abolicja IP: *.kolornet.pl 04.07.08, 20:47
            tylko co z tymi osobami,ktore zaplacily podwojny podatek w Polsce.
            to chyba powinni zwrocic ta kase.Czy ma ktos informacje na ten temat?
            • tow.kapelan Szkoda, że edynburczyk nie przylinkował 04.07.08, 21:39
              W których newsach to było?
              • Gość: rumburak Re: hurrra2 IP: 62.255.241.* 07.07.08, 14:24
                zapominieliscie dodac ze abolicja podatkowa dotyczy tylko tych
                ktorzy zaostali zatrudnieni po 10 sytcznia 2007 roku, reszta bedzie
                musoala zaplacic, myslicie ze oni umoza cokolwiek? jeszcze nam dowla
                odpowiednio, moja kumpela rozliczyla sie za 2005 (bo byla glupia ze
                sie przyznala) i musiala doplacic do tego interesu 800zl.
                Pozdrawiam Rumburak(zajadam buraki i popijam rumem:))))
            • Gość: edynburczyk Re: Abolicja IP: 92.1.66.* 04.07.08, 21:49
              Z tego co czytalem to tym maja zwracac, ale tez na pisemny wniosek
              zlozony w terminie. A wiec tym radzilbym trzymac reke na pulsie, bo
              akurat to ich roszczenie moze sie szybko "przedawnic". Jak podatnik
              cos chce od US to ma na to 2 miesiace, jak US chce cos od podatnika
              to ma na to 5 lat. Tak wyglada ich rownosc wobec prawa.
              A wniosku jako wniosku chyba nie maja prawa odrzucic, no chyba ze :
              zostanie zlozony po terminie, lub bedzie niekompletny (o co nie
              trudno, bo juz widze szybkosc IR w odpowiadaniu na durne prosby).
              Swego czasu (3 lata temu) dowiedzialem sie, ze US mozna zamnknac
              usta "certfikatem rezydencji podatkowej". Napisalem wiec prosbe do
              IR o to. Odpowiedzieli mi pisemnie, ze jak US nie wierzy mi, ze
              jestem podatnikiem UK to niech zwroci sie do nich z pytaniem.
              Odpowiedza im.
              A mi sie sie przypomina taka mantra, ktora ostatnio przeczytalem.
              Sekretarz stanu MF Chojna- Duch, czy jakos tak, bardzo madra osoba(w
              UK byloby przemadrzala, ale w PL jest madra) znow ja wypowiedziala.
              Zaczyna sie : "To na podatniku ciazy obowiazek udowodnienia, ze..."
              A wiec paluj sie obywatelu.
              • filipek.us Linkuj edyngburze , bo stracisz credibility he he 09.07.08, 03:06

                • Gość: edynburczyk Re: Linkuj edyngburze , bo stracisz credibility h IP: 92.4.97.* 09.07.08, 12:59
                  nie otwiera ci google?
                  www.pit.pl/tydzien_262008_przeglad_prasy_4890.php
                  • filipek.us Dzięks wery macz 09.07.08, 18:49
                    Fajny link ino bez żadnego RRS
                    • Gość: edynburczyk Re: Dzięks wery macz IP: 92.4.97.* 09.07.08, 23:57
                      Kolego, a nie uwazasz, ze to plagiat? Bardzo brzydko podbierac
                      czyjes teksty ktokolwiek kryje sie pod nickiem J23.
                      obczyzna.wordpress.com/2008/07/03/mrozek/
                      Nie dziekuje.
    • Gość: o Re: Mamy abolicje! IP: 213.218.119.* 09.07.08, 13:47
      > I dlatego nawet taki Mro.ek sprzeda. mieszkanie i wyjecha. z
      > powrotem na emigracj., bo rzeczywisto.. przeros.a jego fikcj..

      Przeciez wystarczylo zrobic godzinny research w sieci, zeby sie upewnic, ze Panstwo/Skarbowka ordynarnie klamie. Najpierw wprowadzili przepis, ktorego nie da sie egzekwowac, potem, oczywiscie za pieniadze podatnika przeprowadzili PRowa kampanie, zeby przestraszyc wlasnych obywateli. Kto przy zdrowych zmyslach bedzie placil podatki na takie Panstwo ?
      Nigdy w historii panstw gdzie obowiazuje podatek dochodowy nie powstaly instytucje integrujace te systemy w skali globu czy hocby kontynentu i nigdy nie powstana. Wspolczuje polskim podatnikom terroryzowanym przez wlasny rezim, ale sugeruje mniej sie bac a wiecej myslec.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka