Dodaj do ulubionych

7-me przykazanie: nie kradnij

03.06.20, 20:43
Czego Bóg zakazuje siódmym przykazaniem Dekalogu: Nie kradnij?
Siódmym przykazaniem: Nie kradnij, Bóg zakazuje wszelkiego niesprawiedliwego, czy to używania cudzej pracy, czy wyrządzania szkody, czy tez przyczyniania się do jednego lub drugiego.

1.Proboszcz z Szadku ponownie został prawomocnie skazany za kradzież aparatu fotograficznego. W środę (13 grudnia) Sąd Okręgowy w Sieradzu ponownie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Ksiądz musi zapłacić grzywnę, naprawić szkodę i ponieść koszty sądowe.
2.Głos Wielkopolski, ksiądz skazany za kradzież zabytkowych figurek aniołów. Aniołki zostały znalezione podczas rutynowej kontroli w samochodzie księdza
3. “ Kurier Lubelski.Były ksiądz z Lublina skazany za kradzież w seminariumOkradł Bibliotekę Wyższego Seminarium Zgromadzenia Księży Marianów w Lublinie, a książki sprzedał w antykwariacie - były ksiądz został skazany w poniedziałek na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat”
Obserwuj wątek
    • pocoo Re: 7-me przykazanie: nie kradnij 03.06.20, 23:08
     Nie ma rzeczy niczyich. Cokolwiek weźmiemy nie płacąc za to, nazywamy kradzieżą. Oj tam. Jazda na gapę...tez mi kradzież.Wychodzimy z towarem ze sklepu zapominając zapłacić...nie zbiednieją.Wszelkie kombinacje...to spryt. Ten to ma łeb.Kłamstwo i złodziejstwo tańczą w parze.Ludzie podziwiają taniec i tancerzy i za chwile sami zaczynają tańczyć.
     • pocoo Re: 7-me przykazanie: nie kradnij 04.06.20, 10:17
      A oszuści?
      Oszustwa religijne?
      Oszustwa matrymonialne?
      Oszustwa podatkowe, hazardowe, polityczne?
      Włamania , napady na banki, kantory, stacje benzynowe, sklepy?
      Usprawiedliwiamy złodziei. Że co? Że ludzie w swej naiwności , lub zastraszani sami dawali pieniądze?
      To tak jak obecnie. Durnie mówią PO kradło i nic zwykłym ludziom nie dali.
      PiS kradnie, ale ludziom daje.Rydzyk wyciąga pieniądze dla dobra ludzi?
      Polski Naród Wybrany przez szatana.96% katolików. "Cud , miód malina.Wszyscy do nieba .Szatan na nich czeka.
  • wawrzanka Re: 7-me przykazanie: nie kradnij 04.06.20, 10:41
   Biblijne "Nie kradnij" różniło się od "Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5." (Polski Kodeks Karny). Kodeks Karny szczegółowo omawia różne rodzaje kradzieży, złodziejstwa, przywłaszczenia mienia i przewiduje różne kary w zależności od wagi czynu i okoliczności łagodzących. Prawo - przynajmniej teoretycznie - jest równe dla wszystkich.

   W czasach biblijnych wszystko było uznaniowe. O wadze czynu decydowali najbogatsi i najmożniejsi. Pan Bóg pozwalał na niewolnictwo, tortury, zabijanie wrogów, itp. itd. Gwałt na niewolnicy był również dozwolony przez Boga, ponieważ była ona "rzeczą" należącą do swojego pana i mógł on z nią robić co chciał. A jak jeszcze była porwana innowiercom? Lepiej nie mówić. Taki to wasz dobry Bóg.

   Puknijcie się w czoła i zacznijcie traktować Biblię jak źródło wiedzy o tym jak straszne było życie kilka tysięcy lat temu, a nie jak cywilizowane prawo.
   • pocoo Re: 7-me przykazanie: nie kradnij 04.06.20, 18:42
    wawrzanka napisała:

    > Biblijne "Nie kradnij" różniło się od...


    Nakazu boga "rżnij, kradnij".
    Z nakazu boga Izraelici "napożyczali" od Egipcjan naczynia złote i srebrne.Zwinęli dupy w troki i zwiali z łupem.
    Z nakazu boga ...
    Bóg przeklął mieszkańców Jerycha i wszystko co w mieście było, oprócz naczyń złotych, srebrnych i żelaznych, aby napełnić skarbiec.
    > Puknijcie się w czoła i zacznijcie traktować Biblię jak źródło wiedzy o tym jak
    > straszne było życie kilka tysięcy lat temu, a nie jak cywilizowane prawo.

    Puknęliby się , gdyby mieli głowy tam , gdzie człowiek głowę mieć powinien.
   • suender Re: 7-me przykazanie: nie kradnij 04.06.20, 19:40
    oszołom:

    > rozkradli większą część majątku narodowego ....

    Nie istnieje już od dawana takie coś jak "majątek narodowy", który współcześnie w żadnym kraju nie istnieje, nie tylko RP.
    Wynika to z prostego faktu, że po kilku tysiącach lat mieszania krwi ma już narodów, tylko konglomerat różnych ras. Nawet nasz Oszoł takim miszlingiem jest, - ot co, ....., - he, he, he, .........

    Pozdrawiam logicznie.

    P.S.: "Ora et Labora!"
    • mim1652avo Re: 7-me przykazanie: nie kradnij 04.06.20, 20:15

     Były ksiądz nie chce do więzienia 21.08.2018, 05:12 Robert Horbaczewski
     Rafał S., były ksiądz skazany za liczne kradzieże i włamania na 3 lata więzienia powinien już siedzieć w zakładzie karnym. Nie siedzi, bo znowu złożył wniosek o odroczenie terminu wykonania kary. W międzyczasie do sądu wpłynął kolejny akt oskarżenia przeciwko niemu. O kradzież 1800 zł na szkodę proboszcza Dynisk. Były ksiądz ma też sprawy o zbyt szybką jazdę samochodem oraz niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.
     O Rafale S. (l. 34) już pisaliśmy. Księdzem był przez 6 lat. Jako wikary pracował w kilku parafiach na Zamojszczyźnie. Sutannę musiał porzucić cztery lata temu, bo wplątał się w romans, którego owocem było dziecko. Biskup w końcu powiedział dość.Rafał S. po powrocie w rodzinne strony, do małej wioski w gminie Ulhówek, sutannę zamienił na kominiarkę. Tak zamaskowany włamywał się do gospodarzy w okolicznych wioskach. Wpadł na gorącym uczynku w kwietniu 2017 roku. Właściciel gospodarstwa rolnego w Dębinie-Osadzie, chcąc ukrócić kradzieże, zamontował monitoring. I nagrał, jak zamaskowany mężczyzna włamuje się najpierw do jednego, potem drugiego garażu, aby ukraść paliwo ze zbiorników ciągnika. Zanim Rafał S. został zatrzymany, zdążył spuścić 60 litrów ropy. Okazało się, że na sumieniu ma inne grzechy.
     Komentarze zbyteczne.To taki nasz maleńki „Bertone” formatu Ulhówek.Skąd u was tyle nienawisci do kościoła?
   • pocoo Re: 7-me przykazanie: nie kradnij 05.06.20, 13:14
    oszol-lom-z-rm napisał:

    > to przykazanie nagminnie łamali i lamią polscy liberałowie... rozkradli większą
    > część majątku narodowego i rozdali za bezcen miedzy siebie oraz obcemu kapitał
    > owi
    No i gdzie ten zrabowany majątek jest? Na Seszelach? Kradli dla łamania przykazania , czy z chęci posiadania fortuny? Kogo wsadzili do więzienia za ten ogromny rabunek.
    "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu", głupi oszołomie z radia maryja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka