Dodaj do ulubionych

Podzieleni anglikanie czekają na cud

16.07.08, 07:17
A o co tu się kłócić, każdy ma prawo do wolności, ludzie!! Gej czy lesbijka to
tacy sami ludzie. Dlaczego nikt w ramach zmasowanego protestu nie będzie
występował przeciw pedofilii w Kościele, przeciw nieopodatkowaniu. Ja wiem, że
spór toczy się w Kościele Anglikańskim, i to w dodatku nie w Polsce, ale z
powodzeniem można założyć, że prędzej czy później i u Nas ktoś podniesie
podobny okrzyk! Wolność to wolność i nic komuś do tego z kim sypia,
najważniejsze że wywiązuje się ze swoich obowiązków w należyty sposób i nikomu
nie robi krzywdy. Gdyby ksiądz w mojej parafii przyznał się, że jest gejem
stałby się bardziej wiarygodny dla mnie, niż kiedy zaprzeczałby ze wszystkich
sił swojej naturze w obawie przed zwierzchnikami. 2-10 % społeczeństwa to
ogromna liczba potencjalnych wierzących. Może i bym poszła do Kościoła
prędzej, gdyby wszystko nie było takie obłudne.
P.S. Już wiem, że za chwile rzucą się ze swoimi ograniczonymi poglądami
PiSowcy i słuchacze RM. Zanim wywiąże się dyskusja pełna nienawiści radzę
każdemu zastanowić się nad własną moralnością niż oceniać innych.
Pozdrawiam,
Aga R.
Obserwuj wątek
    • maciej48 Sodoma 16.07.08, 08:24
      zanim zaczniecie sie ekscytowac do czego to macie prawo
      przeczytajcie Pismo Święte . Zdanie co do pedalstwa czyli sodomi
      jest tam wyrażone jednoznacznie i
      Sodomita biskupem to obraz upadku myślowego politpoprawnych
      kretynów .
      • krytykantka07 Re: Sodoma 16.07.08, 08:33
        Raczej Ty przeczytaj pismo święte. Zwłaszcza słowa: " nie sądźcie, a
        nie będziecie sądzeni ". Czyżbyś uwazał, że to nie Bóg stworzył
        gejów? I to nie On ich ukształtował? Jakie masz prawo ich oceniać?
        Oceniasz wtedy Boga. Lepiej się pilnuj, żeby grzech pychy nie
        doprowadził Cię do piekła, bo zamysłów Boga nie znasz i nie masz
        prawa ich oceniać. To, co wyrażali kapłani w ST musiało być im na
        rękę. Jaką korzyść mieliby gdyby ludzie sie nie rozmnażali i nie
        przysparzali im nowych wyznawców? Dzięki temu, że się rozmnażali -
        kapłani mieli władzę. Dlatego kapłani tak napiętnowali związki,
        które nie przysparzały im wyznawców. Mieli iść z torbami czy jak?
        • prokasia75 Re: Sodoma 16.07.08, 09:41
          krytykantka07 napisała:

          > Raczej Ty przeczytaj pismo święte. Zwłaszcza słowa: " nie sądźcie, a
          > nie będziecie sądzeni ". Czyżbyś uwazał, że to nie Bóg stworzył
          > gejów? I to nie On ich ukształtował? Jakie masz prawo ich oceniać?
          > Oceniasz wtedy Boga. Lepiej się pilnuj, żeby grzech pychy nie
          > doprowadził Cię do piekła, bo zamysłów Boga nie znasz i nie masz
          > prawa ich oceniać. To, co wyrażali kapłani w ST musiało być im na
          > rękę. Jaką korzyść mieliby gdyby ludzie sie nie rozmnażali i nie
          > przysparzali im nowych wyznawców? Dzięki temu, że się rozmnażali -
          > kapłani mieli władzę. Dlatego kapłani tak napiętnowali związki,
          > które nie przysparzały im wyznawców. Mieli iść z torbami czy jak?

          Jezus wskazywał, że wolą Boga dla człowieka jest heteroseksualność. "On odpowiedział: Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela." Mt.19,4-6
          • n0e2008 Re: Sodoma 16.07.08, 11:11
            pytanie brzmi: jak dosłownie wierzący mają czytać biblię? bo jest w niej wiele
            ciekawych kwiatków, które czytane dosłownie są dość 'grubego kalibru', że się
            tak wyrażę.
            • turbo_wesz Re: Sodoma 16.07.08, 12:12
              a tam pierdołami się przejmujecie. niech se dzielą się, łączą, rodzą i zdychają.
              kogo obchodzą kościoły? tylko płacących i opłacanych
              • n0e2008 Re: Sodoma 16.07.08, 12:53
                mnie o tyle obchodzą, że ich przedstawiciele mieszają się nonstop do polityki.
                jakby sobie żyli na uboczu to ja do nich nic nie mam.
                • fraps Re: Sodoma 17.07.08, 04:27
                  aha, czyli ksieza sa gorsi, i w przeciwienstwie do innych ludzi, nie chcesz ich widziec w polityce? :-)
          • krytykantka07 Re: Sodoma 16.07.08, 19:04
            Jezus tylko odpowiadał na pytania zgodnie z tym, czego uczeni w
            piśmie od Niego oczekiwali. Czyli niczego nie mówił. A wiesz
            dlaczego? Aby nie mieli dowodów przeciwko Niemu. I nie mieli. Więc
            postawili fałszywych świadków. Jezus mówił o miłości bliźniego i te
            słowa łącznie z Jego przypowieściami są najważniejsze. Czyli Jezus
            wcale o małżeństwach heteroseksualnych nie mówił. Gdyby natomiast
            mówił o dopuszczeniu małżeństw homoseksualnych - kapłani mieliby
            dowody przeciwko Niemu. Postać Jezusa miała nam ukazać do czego
            posuną się ludzie w nienawiści, gdy nie mają dowodów przeciwko tym,
            których nienawidzą, bo oni nie mówią niczego, co byłoby
            przeciwstawianiem się tym, co mają władzę. Tak samo Jezus mówił:
            " co Boskie Bogu, co cesarskie - cesarzowi ". Dlaczego? Bo ta
            odpowiedź była wg uczonych w piśmie poprawna. Jezus zawsze odwoływał
            się do ich pisma. Tylko w przypowieściach - nie.
        • jezus.pl Re: Sodoma 16.07.08, 12:11
          krytykantka07 napisała:

          > Raczej Ty przeczytaj pismo święte. Zwłaszcza słowa: " nie sądźcie, a
          > nie będziecie sądzeni ". Czyżbyś uwazał, że to nie Bóg stworzył
          > gejów? I to nie On ich ukształtował? Jakie masz prawo ich oceniać?
          > Oceniasz wtedy Boga. Lepiej się pilnuj, żeby grzech pychy nie
          > doprowadził Cię do piekła, bo zamysłów Boga nie znasz i nie masz
          > prawa ich oceniać. To, co wyrażali kapłani w ST musiało być im na
          > rękę. Jaką korzyść mieliby gdyby ludzie sie nie rozmnażali i nie
          > przysparzali im nowych wyznawców? Dzięki temu, że się rozmnażali -
          > kapłani mieli władzę. Dlatego kapłani tak napiętnowali związki,
          > które nie przysparzały im wyznawców. Mieli iść z torbami czy jak?

          JESTES BRUDNA!!
          Uwazaj BOG widzi twoj brud i go oceni
          Nie zaznalas jeszcze milosci i nie umiesz jej przekazac innym bo sma jej w sobie
          nie masz
          Jeszcze nie jest za pozno
          Nie chodz za mna po blogach i forachTo ci nie pomoze Sam pracuj nad soba
          Bog to docenia
          • mikewodzowski Re: Sodoma 16.07.08, 12:52
            Ktoś kto obraża ludzi tekstami "jesteś brudna" na pewno zaznał dużo miłości.
      • n0e2008 Re: Sodoma 16.07.08, 08:58
        oczywiście, Stary Testament mówi też wiele innych ciekawych rzeczy, np:

        "Wj 21:22-23
        22. Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to winny zostanie ukarany grzywną, jaką na nich nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych.
        23. Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie "

        Czyli pokazuje, że płód to nie to samo co człowiek, bo za zabicie płodu jest zaledwie kara grzywny.
        • ejkuraczek Re: Sodoma 16.07.08, 09:04
          "W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do
          pewnego miasta w [pokoleniu] Judy.

          40 Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

          41 Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się
          dzieciątko w jej łonie a Duch Święty napełnił Elżbietę.

          42 Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między
          niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

          43 A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?

          44 Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach,
          poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie"

          - jak mozna Pismem Świetym usprawiedliwiać zabicie dziecka i jeszcze
          utrzymywać, że to nie człowiek?

          • n0e2008 Re: Sodoma 16.07.08, 09:17
            dokonuję tego samego co mój przedmówca, czyli dosłownej interpretacji biblii,
            nieprawdaż?
          • krytykantka07 Re: Sodoma 16.07.08, 19:35
            Jak można się rozczulać nad takim bełkotem apostoła? Co znaczy, że
            Duch Święty napełnił Elżbietę? Do tego mówi ona takie bzdury, a
            Maryja wypowiada Magnificat, w którym pokazuje swoją pychę. Tego
            Jezus na pewno by nie poparł. Czyli Duch Święty działał przeciwko
            Jezusowi? Co ewangelista chciał udowodnić? Jezus nie był napełniony
            Duchem Świętym? Wszak powiedział: " kto jest moją matką "
          • kolter_hugh Re: Sodoma 16.07.08, 21:42
            ejkuraczek napisała:
            >
            > - jak mozna Pismem Świetym usprawiedliwiać zabicie dziecka i jeszcze
            > utrzymywać, że to nie człowiek?

            IV w. - Początek okresu mordowania pogan i plądrowania ich świątyń przez
            chrześcijan podjudzanych przez biskupów, opatów i mnichów. W 347 r. Ojciec
            Kościoła Firmicus Maternus zachęca władców: "Niechaj ogień mennicy albo płomień
            pieca hutniczego roztopi posągi owych bożków, obróćcie wszystkie dary wotywne na
            swój pożytek i przejmijcie je na własność. Po zniszczeniu świątyń zostaniecie
            przez Boga wywyższeni".

            694 r. - Siedemnasty sobór toledański uznaje wszystkich Żydów za niewolników.
            Ich kapitały ulegają konfiskacie, zostają im też odebrane dzieci od siódmego
            roku życia wzwyż.

            1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy Kościoła zamęczyli lub
            spalili żywcem setki tysięcy ludzi.
      • boulihacker Re: Sodoma 16.07.08, 09:52
        Koleś, który traktuje zbiór mitów sprzed paru tysięcy lat jako autorytet w
        sprawach współczesnego świata nazywa innych kretynami. Doskonałe, doprawdy.
        • stasio_paluch Re: Sodoma 16.07.08, 11:49
          boulihacker napisał:

          > Koleś, który traktuje zbiór mitów sprzed paru tysięcy lat jako
          > autorytet w sprawach współczesnego świata nazywa innych kretynami.
          > Doskonałe, doprawdy.

          Krótko i na temat.
      • mmaly Re: Sodoma 16.07.08, 20:05
        Macieju,
        jeśli tak dosłownie rozumiesz i uznajesz za pewnik wszystko, co jest w Piśmie
        Świętym, to muszę Cię zmartwić. Takiego świata, jaki jest opisany w Biblii
        dosłownie, po prostu nie ma, nikt poważny nie traktuje już dosłownie opisu
        stworzenia na przykład, nawet sami kreacjoniści.
        Poza tym jest tam sto kilkadziesiąt rzeczy wzajemnie się wykluczających, więc
        chyba też masz problem.
        • ejkuraczek Re: Sodoma 17.07.08, 10:01
          mmaly napisał:

          > Macieju,
          > jeśli tak dosłownie rozumiesz i uznajesz za pewnik wszystko, co
          jest w Piśmie
          > Świętym, to muszę Cię zmartwić. .
          > Poza tym jest tam sto kilkadziesiąt rzeczy wzajemnie się
          wykluczających, więc
          > chyba też masz problem.

          Z utęsknieniem czekamy na przykłady. Założe się,ze to ty masz
          problem wypowiadajac się o Biblii,ktorej prawdopodobnie nawet w ręku
          nie miałeś??
          • kolter_hugh Re: Sodoma 17.07.08, 19:57
            ejkuraczek napisała:
            > Z utęsknieniem czekamy na przykłady. Założe się,ze to ty masz
            > problem wypowiadajac się o Biblii,ktorej prawdopodobnie nawet w ręku
            > nie miałeś?

            Co z tego ze ty ją miałaś skoro i tak jej nie znasz !!
      • oikozz Re: Sodoma 02.02.10, 19:43
        W Biblii też nie ma słowa o biskupach, więc nie ma tematu jak dla mnie :-) Nie
        ma biskupów więc nie ma co się powoływać na to czy mozna powoływać się na Biblię
        w tej akurat kwestii. Poza tym naprawdę niewiele w Biblii o homoseksualiźmie. A
        zresztą szkoda słów... ciemnogród :-)
        • kolter-f1 Re: Sodoma 03.02.10, 20:21
          oikozz napisał:

          > W Biblii też nie ma słowa o biskupach, więc nie ma tematu jak dla mnie :-)

          Akurat tu się mylisz może w oryginale nie użyto słowa biskup ale na pewno słowa
          "episcopus" czyli nadzorca a kazał takich wyznaczać ap Paweł
          1 Tym 3,1-6 (BNś)

          Oświadczenie to jest wiarogodne. Jeżeli mężczyzna ubiega się o urząd
          nadzorcy, to pragnie wspaniałej pracy. (2) dlatego też nadzorcą
          winien być; człowiek nieposzlakowany, mąż jednej żony, zachowujący umiar w
          nawykach, trzeźwego umysłu, porządny, gościnny, wykwalifikowany do nauczania,
          (3) nie awanturujący się po pijanemu, nie skory do Bicia, lecz rozsądny, nie
          wojowniczy, nie miłujący pieniędzy, (4) bardzo dobrze Przewodzący własnemu
          domowi, mający dzieci podporządkowane z całą powagą (5) (bo Jeśli mężczyzna nie
          umie przewodzić własnemu domowi, jakże będzie się troszczył o zbór Boży?), (6)
          nie nowo nawrócony, żeby czasem nie nadął się pychą i nie Podpadł pod osąd
          wydany na Diabła.

          Nie ma biskupów więc nie ma co się powoływać na to czy mozna powoływać się na Biblię
          > w tej akurat kwestii.

          To na kogo ?

          Poza tym naprawdę niewiele w Biblii o homoseksualiźmie. A
          > zresztą szkoda słów... ciemnogród :-)

          Ale dobitnie stwierdza że homoseksualizm nie jest mile widziany ;

          Rz 1,24-32
          Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż
          dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. (25) Prawdę Bożą przemienili oni w
          kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy,
          który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę
          bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z
          naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne
          współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami
          uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.
          (28) A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał
          ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie
          godzi. (29) Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości,
          niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości;
          (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym,
          co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, (31) bezrozumni, niestali, bez serca,
          bez litości. (32) Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się
          takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto
          chwalą tych, którzy to czynią.

    • ejkuraczek Re: Podzieleni anglikanie czekają na cud 16.07.08, 08:45
      Zanim wywiąże się dyskusja pełna nienawiści radzę
      > każdemu zastanowić się nad własną moralnością niż oceniać innych.
      > Pozdrawiam,
      > Aga R.
      Przede wszystkim:
      -kto taką prowokacyjną dyskusję wywołuje: przeciez właśnie Ty
      -te ostatnie zdanie to chyba sama do siebie adresujesz???
      • n0e2008 Re: Podzieleni anglikanie czekają na cud 16.07.08, 09:00
        moralność jest rzeczą subiektywną. może być moralność katolicka, purytańska czy
        chociażby indian brazylijskich. do której wg ciebie powinniśmy się odnosić?
        • turbo_wesz Re: Podzieleni anglikanie czekają na cud 16.07.08, 12:15
          Kalego
    • mikewodzowski Re: Podzieleni anglikanie czekają na cud 16.07.08, 09:49
      Popieram takie myślenie. Wszyscy ludzie są równi i mają takie same prawa.
      Poniżej widzę już komentarze powołujące się na Biblię, więc trzeba to jasno
      powiedzieć: Biblia jest zbiorem nieobiektywnym więc nie ma sensu się na nią
      powoływać. Biblię stworzyli ludzie na własny użytek, wybierając co im wygodne było.
      Dziwne że nikt nie przytacza słów Jezusa: kochaj bliźniego swego jak siebie samego.
      • mikewodzowski Suplement 16.07.08, 09:52
        Nie dodałem że post dotyczy wypowiedzi aga-r5 :)
    • pantera01 Podzieleni anglikanie czekają na cud 16.07.08, 17:17
      A jaki to "Kosciol? Zwykla banda heretykow i tyle. Nie ma czym sie przejmowac,
      im szybciej sie rozleca tym lepiej.
    • drzorrz 77 milionow?!? Wolne zarty 16.07.08, 17:30
      Kosciol anglikanski to krolowa Elka, ten ksiadz pedal i ten co tego pierwszego
      nie lubi. Nikt w UK do kosciola nie chodzi, z reszta nie ma kosciolow bo albo
      juz dawno zostaly przerobione na puby albo koscioly katolickie. Kompletnie nie
      kumam co sie ludzie tym ekscytuja - wojna o marchewke.
      • oszolom.z.radia.maryja Re: 77 milionow?!? Wolne zarty 02.02.10, 19:58
        wielu Anglikanów praktykujących jest w USA oraz w dawnych koloniach brytyjskich w Afryce Kanadzie Austrialii wysp Ocenani oraz Karaibów.
        Martwi mnie to co sie dzieje z kościołem anglikańskim. To jest przestroga dla tych wszystkich którzy chcą modernizować kościół katolicki. Widzicie do czego to prowadzi?? zwracam się tu szcególnie do czytelników Tygodnika Powszechnego Znaku Więzi oraz widzów Religia TV.
        • kolter-f1 Re: 77 milionow?!? Wolne zarty 03.02.10, 20:22
          Martwi mnie to co sie dzieje z kościołem anglikańskim. To jest przestroga dla t
          > ych wszystkich którzy chcą modernizować kościół katolicki. Widzicie do czego to
          > prowadzi?? zwracam się tu szcególnie do czytelników Tygodnika Powszechnego Zna
          > ku Więzi oraz widzów Religia TV.

          Belki w oku swojego kościoła nie widzisz ?

          fakty.interia.pl/religia/news/zarzuty-dla-biskupa-za-pornografie-dziecieca,1376721
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka