31.07.11, 12:00
Leje i leje, śpijcie więc dalej big_grin
Uważajcie jednak na wodę, bo przybiera.....
Obserwuj wątek
  • irenaki Re: Lipcopad 31.07.11, 12:35
   No tak - leje i leje. Siedzę więc sobie z szydełkiem, kot śpi , kawa pachnie - leniwa niedziela . Moje kolezanki szydełkomaniaczki robią juz ozdoby choinkowe big_grin
  • chris.w5 Re: Lipcopad 01.07.20, 19:53
   i znowu auto stało w garażu 6-dni. Aby uniknąć przykrej niespodzianki z niedoładowanym akumulatorem
   zrobiłem przejażdżkę. Znowu do marketu, znowu trochę zapasów uzupełniłem.

   Już bez deszczu, przyjemnie ciepło, 23°
   • chris.w5 Re: Lipcopad 02.07.20, 19:14
    dawniej miałem zawsze kilka znaczków pocztowych w zapasie, ale wówczas pisałem częściej listy
    czy kartki pocztowe. Teraz już nie, nawet kartki bożonarodzeniowe czy wielkanocne przestałem wysyłać.

    Potrzebowałem znaczek pocztowy na list, na szczęście poczta w pobliżu.Towarzystwo akcyjne
    z Luksemburga, w którym mam trochę funduszy akcyjnych, poprosiło o listowne uwagi i akceptację
    porządku obrad zgromadzenia mającego odbyć się wkrótce.
    Firma jest w porządku, fundusze akcyjne w czasie ich mojego posiadania wzrosły kilkakrotnie,
    wiec zdecydowałem się odpisać i stąd potrzeba owego znaczka.

    Na poczcie do stanowiska obsługowego długa kolejka, więc znaczek kupiłem z automatu. Ale najpierw musiałem zmienić pieniądze na pasujące w bistro po sąsiedzku. Automat ewentualną resztę wydaje w znaczkach, często o nominałach które nie potrzebuję.

    List wysłany i teraz odwiedziny pobliskiej kawiarni. Sernika już nie było, fundnąłem sobie makowca
    i kawę, jak zwykle w ogródku kawiarnianym.

    Pogoda słoneczna 24°, po drodze mijałem wielu przechodniów z maskami ochronnymi na twarzy, tylko,
    że te maski często noszone na brodzie, pod brodą lub na szyi, poprawnie zakładane w sklepach czy komunikacji miejskiej
     • chris.w5 Re: Lipcopad 05.07.20, 18:27
      mam w domu seniora bliską mi osobę, którą odwiedzałem. Ostatnio z powodu podejrzenia koronawirusa odwiedziny są wstrzymane, mam nadzieję, że to tylko podejrzenie
   • chris.w5 Re: Lipcopad 07.07.20, 18:02
    hm, regularność prawie jak w zegarku. I znowu po 6-dniach nie używania auta zrobiłem profilaktycznie przejażdżkę aby podładować akumulator, znowu do marketu uzupełnić zapasy.
    Aby napędzić gospodarkę w czasie epidemii koronawirusa, aby ludzie więcej kupowali, niemiecki rząd
    do końca roku obniżył podatek VAT, na artykuły spożywcze o 2%. Market obniżył ceny artykułów
    spożywczych dodatkowo o 1%. Niby mała rzecz, ale zawsze mała oszczędność.

    Przejażdżka przy słonecznej pogodzie i 21°
    • chris.w5 Re: Lipcopad 14.07.20, 17:37
     a już myślałem, iż lipiec to deszczowy, a tu dziś upał 29°. W sam raz ładna pogoda na przejażdżkę, po 7-dniach do marketu, uzupełnić zapasy. Świadomie nie kupiłem nic słodkiego, gdy mam nie potrafię powstrzymywać się od podjadania.
     Waga pokazała, że trochę przytyłem, chyba przez te słodycze, albo dobrowolne ograniczenie wyjść z domu z powodu epidemii.

     Zresztą gdy nie mam nic do załatwienia nie lubię spacerować bez celu
  • chris.w5 Re: Lipcopad 09.07.20, 14:49
   ba-7 napisała:
   > Leje i leje

   odwlekałem, odwlekałem, a gdy zdecydowałem się, pada i to fest. W deszcz nie mam ochoty iść, odczekam albo odłożę do jutra
   • chris.w5 Re: Lipcopad 10.07.20, 15:07
    dziś wizyta u lekarki laryngolog na badanie kontrolne. Miałem termin i musiałem pójść chociaż mocno padało. Wynik badania ok, a ona namawia mnie jeszcze na badanie kontrolne gardła, przy pomocy sondy przez nos. Nie odczuwam dolegliwości i na taki eksperyment nie mam ochoty, każdorazowo odmawiam. Następne badanie kontrolne za 3-miesiace.

    W drodze powrotnej, już bez deszczu, małe zakupy w pobliskim tureckim warzywniaku i mała pauza w pobliskim ogródku kawiarni La Femme przy kawie i tiramisu. Panowie chodzą raczej na piwo lub coś mocniejszego do knajpy, a ja raczę się czymś słodkim w kawiarni. Moja pani śmieje się, że jestem nietypowym Polakiem. Piwo, owszem też lubię, ale do obiadu lub bez obiadu, i w towarzystwie.

    Spacer jak wyliczył google 2,5kilometrowy przy 23°
  • chris.w5 Re: Lipcopad 23.07.20, 17:50
   zmieniłem rytm zakupów, dotychczas robiłem co około 2-tygodnie, dzisiaj pojechałem do marketu po 9-dniach. Ta zmiana to z powodu, że nie jeżdżę dużo autem, stoi w garażu i trzeba co jakiś czas zrobić przejażdżkę aby podładować akumulator, teraz w takim nowym około cotygodniowym rytmie.
   Kiedyś jeździłem często, codziennie do pracy, teraz nie muszę, a jeżdżenie autem nie sprawia mi już takiej przyjemności jak dawniej. Jadę gdy mam coś do załatwienia i na piechotę jest mi za daleko.

   Ładna słoneczna pogoda, 23°, w sam raz na zakupy. Kupiłem też parę nieplanowanych rzeczy, skusili mnie okazyjnymi ofertami. Chętnie jem jabłka, kupiłem znowu nowozelandzkie odmiany Jazz, smakują mi inaczej niż europejskie, w smaku przypominają mi południowe owoce.

   A teraz zrobię małą drzemkę
   • chris.w5 Re: Lipcopad 27.07.20, 19:52
    wspomniałem już wcześniej, że nie lubię spacerować bez celu. Dziś miałem cel, do domowej lekarki po receptę na mój medykament. Tak sobie przypuszczałem, iż może mieć urlop i powinienem najpierw zatelefonować i upewnić się, czy ma praxis otwartą? Nie zadzwoniłem, pomyślałem, że gdy praxis będzie nieczynna najwyżej zrobię spacer.

    I stało się jak przypuszczałem, pocałowałem klamkę, jest na urlopie. Na drzwiach informacja jaki lekarz ją zastępuje i gdzie. Na szczęście zastępstwo niedaleko od mojego domu. No to w tył zwrot i przy okazji mały dalszy spacer.

    Po drodze jak zwykle do kawiarni Thoben na kawę i sernik w ogródku kawiarnianym.

    W pobliżu jest praktyka mojej pedicurzystki, pomyślałem, że gdy już jestem tak blisko mogę osobiście zamówić termin na następną wizytę zamiast telefonować. Poprzednio bylem przed pandemią na początku marca, czas aby ją znowu odwiedzić i powierzyć moje stopy w jej fachowe ręce. I znowu podobnie jak u domowej lekarki, na drzwiach informacja, iż robi urlop.

    Spacer jak wyliczył google 3,5kilometrowy przy bezsłonecznej ale ciepłej pogodzie 26°.
    Teraz zbiera się na deszcz
    • chris.w5 Re: Lipcopad 30.07.20, 20:12
     dziś trzy sprawy do załatwienia, ładna słoneczna pogoda 24°, no to w drogę.

     Najpierw do chemicznej pralni oddać koszule do wyprasowania, wyprać wyprałem samemu. Dawniej prasowałem samemu. Jednego razu przechodząc obok pobliskiej pralni zobaczyłem reklamę, że prasują koszule bez konieczności prania, no to skorzystałem z tej okazji.

     Dla rocznego rozliczenia z urzędem skarbowym potrzebowałem podkładki, oryginały zachowuję dla siebie, potrzebne były kopie. No to kopiarni, na szczęście też niedaleko, zrobić te kopie.

     Następna sprawa to recepta od lekarki dermatolog. Okazało się, iż bez wizyty u lekarki recepty nie dostanę. Termin wizyty dopiero we wrześniu, na szczęście nie jest pilne, mogę poczekać.

     W drodze powrotnej przechodziłem obok kawiarni Cafe Mosaique, no to przerwa w ogródku kawiarni na kawę, sernika nie mieli, to tym razem tort z białej czekolady.

     Ładnie świecące słońce zachęciło do zrobienia kilku fotek, spacer jak wyliczył google 4kilometrowy
   • chris.w5 Re: Lipcopad 02.07.21, 18:16
    dzisiaj tradycyjna cotygodniowa długa jazda autem, profilaktycznie dla podładowania akumulatora. Auto stało cały tydzień w garażu, nie było potrzeby dokądkolwiek jechać. Odkąd robię te przejażdżki, z akumulatorem nie mam problemu, auto startuje natychmiast pomimo, że tydzień nie jeździłem.

    Przyjemna pogoda po wczorajszym deszczowym dniu, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 25°
    • xy.5 Re: Lipcopad 05.07.21, 11:16
     Po ulewnych deszczach się ochłodziło o 10 stopni,teraz 21 stopni ,za tydzień powtórka upałów.Zobaczymy jak to będzie,po ulewach na działce inwazja ślimaków niestety.
     • chris.w5 Re: Lipcopad 05.07.21, 18:45
      dziś wizyta u lekarki dermatolog na badanie kontrolne. Wynik badania pozytywny, wszystko w porządku, mała ciemna plamka, która pojawiła się na skórze, to według lekarki normalna rzecz w dojrzałym wieku.

      W drodze powrotnej przechodziłem obok kawiarni 'Espresso House', tam w ogródku kawiarni fundnąłem sobie amerykański sernik i kremową kawę. Ten sernik w smaku zupełnie inny od tego, który piekła moja mama.
      Spacer jak wyliczył google 3kilometrowy przy lekko pochmurnej pogodzie i 24°
      • chris.w5 Re: Lipcopad 06.07.21, 20:59
       portal Next informuje: 'Ceny paliw w Polsce są najwyższe od siedmiu lat. Litr benzyny "95" kosztuje już średnio ponad 5,50 zł', co według dzisiejszego kursu bankowego wynosi 1,221€.
       Mimo wszystko taniej niż u mnie, dziś 1litr tej benzyny E5 kosztował 1,519€,
       Rożnica nieznaczna, ale dla rodaków drogo
      • chris.w5 Re: Lipcopad 06.07.21, 21:13
       wczoraj podczas spaceru kliknąłem kilka zdjęć. Dzisiaj cztery z tych zdjęć oglądający wybrali do pierwszej dziesiątki najczęściej oglądanych na FotoForum
        • chris.w5 Re: Lipcopad 07.07.21, 14:29
         Hallo xy, dziękuję, miło mi, że podobały się. Podczas spacerów często 'wpada mi coś w oko' i nie odmawiam sobie przyjemności, żeby pstryknąć.
         A'propos deszczu, teraz u mnie lekkie zachmurzenie, bez deszczu i 24°
         • chris.w5 Re: Lipcopad 08.07.21, 21:07
          dziś relatywnie aktywny dzień, kilka spraw było do załatwienia.

          Najpierw wizyta kontrolna u dentysty, prowizorium wymagało korekty. Następna wizyta kontrolna za dwa miesiące.

          Teraz do Rossmanna po drobne zakupy i do domowej lekarki po receptę na mój medykament. Zapas kończy się, medykament niezbędny, więc profilaktycznie po receptę, bo może wkrótce zrobić urlop.

          Odwiedziłem przy okazji pobliski turecki warzywniak i tam też mały zakup.

          W drodze powrotnej wstąpiłem do kawiarni La Femme obok, której akurat przechodziłem i tam krótka pauza. W ogródku kawiarni kawka i sernik.

          Jeszcze do apteki po odbiór lekarstwa.

          Przechodziłem obok salonu samochodowego sprzedającego ekskluzywne używane auta. W oknie wystawowym rolls-roys phantom, używany 11-letni za 229tys.€, to jest za około 1,04mln zł. Kupno takiego auta to według mnie snobizm, nie kupię, zadowolę się moją 16-letnią corollą.

          Długi spacer na piechotę i 23°, w drodze do lekko pochmurnie i kropiący deszcz, teraz słonecznie
          • chris.w5 Re: Lipcopad 09.07.21, 18:35
           wahałem się, czy pojechać? pogoda deszczowa, nagle rozjaśniło się, pojechałem. Cotygodniowa długa jazda autem, w tygodniu znowu prawie nie jeździłem.
           Po drodze czasami lekko kropiący deszcz, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 19°.

           Ratusz dzielnicy do której pojechałem


           https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/mf/hc/mv7z/UBnQj027m9cCLecccB.jpg
           • chris.w5 Re: Lipcopad 11.07.21, 19:15
            przed meczem mały spacer na pocztę i do banku oraz do pobliskiej kawiarni Thoben na tradycyjną kawę i sernik w ogródku kawiarni.
            Ciepło, nawet bardzo, 29°
            • chris.w5 Re: Lipcopad 15.07.21, 21:41
             dziś zakupy żywnościowe po długim czasie, po ponad 3-tygodniach. Zapasy mocno przerzedziły się. Przy okazji parę słodkości, ciastka w rożnych odmianach i fundnąłem sobie tym razem nowozelandzkie jabłka odmiany Braeburn.
             Gdy jechałem do marketu lekkie zachmurzenie, gdy wychodziłem z marketu dość rzęsisty deszcz. Musiałem odczekać dobrą chwilę zanim przestało padać.

             Ciepło 27°
              • chris.w5 Re: Lipcopad 23.07.21, 18:39
               ładna słoneczna pogoda i 26°, w sam raz pogoda na cotygodniową długą jazdę autem. Jazda przedwieczorna, na ulicach spokojnie i płynny ruch.
               Pojechałem do sąsiedniej dzielnicy, zdjęcie z tej dzielnicy, nowe osiedle mieszkaniowe wkomponowane między zabudowania dawnego browaru


               https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/mf/hc/mv7z/loOzgpBgGfWC72JFdB.jpg
                • chris.w5 Re: Lipcopad 24.07.21, 14:42
                 dziękuję, zastanawiam się, czy jadłem kiedykolwiek smażone wiśnie? chyba nie, w każdym razie nie przypominam sobie. Miłego dnia na działce!
                  • xy.5 Re: Lipcopad 25.07.21, 18:19
                   Z wiśni wyrabia się konfitury,dżemy,soki.Smażone dodaje się do pączków,takie są najlepsze także do innych ciast czy też codziennych drożdżówek.
                    • chris.w5 Re: Lipcopad 30.07.21, 18:52
                     dziś jak zwykle raz w tygodniu długa jazda autem. W tygodniu jeździłem znowu niewiele, nie było nic do załatwienia, żeby jechać autem, stąd ta przejażdżka. Wychodzi to autu na dobre, nie ma problemu z akumulatorem, przy tych jazdach jest systematycznie podładowany.

                     W drodze powrotnej chciałem wstąpić do kawiarni Thoben, w pobliżu kawiarni nie było wolnych miejsc do zaparkowania, zrezygnowałem.
                     Jeszcze małe sprawunki w moim markecie, uzupełniłem to, co było niezbędne.

                     Słoneczna pogoda, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 27°
                     • xy.5 Re: Lipcopad 30.07.21, 21:57
                      Dzisiaj u na trochę chłodniej,bo poniżej 30 stopni i z lekka powiał wiaterek,byliśmy w miasteczku na zakupach tygodniowych,potem wyszłam na spacer,spotkałam znajomą ,czas upłynął szybko i przyjemnie.
  • chris.w5 Re: Lipcopad 17.07.21, 19:56
   ba-7 nazwała wątek lipcopadem, bo u niej wówczas lało. U mnie słoneczny lipiec i 29°, w mieszkaniu 27°, paraduję półnagi.
   Leje na szczęście nie u mnie, leje w innych regionach i skutki tego są tragiczne
    • chris.w5 Re: Lipcopad 20.07.21, 18:27
     dziś jak zwykle raz w miesiącu spacer do banku po wyciągi z konta. Przez tę pandemię na koncie zamiast coraz mniej, to coraz więcej.
     Przy okazji na pocztę i małe zakupy w Rewe artykułów, których nie ma w moim markecie.
     Na zakończenie tradycyjnie do pobliskiej kawiarni Thoben i tam kawa i sernik w ogródku kawiarnianym.

     Lekko pochmurnie i 21°, przyjemna rześka pogoda jak dla mnie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka