Dodaj do ulubionych

Kwietniowo

01.04.20, 15:39
kwiecień rozpoczął się u mnie ładnie, jest słonecznie i 11°, notabene, to nie jest wiadomość primaaprilisowa
Obserwuj wątek
    • chris.w5 Koronawirus 02.04.20, 15:47
      liczba zarażonych w moim mieście znowu wzrosła, do 2993, ograniczyłem wyjścia do koniecznych.
      Według zapowiedzi szansa na 'normalne życie' po świętach Wielkanocnych jest niewielka
    • chris.w5 Re: Kwietniowo 05.04.20, 17:34
      prawie jak w kwarantannie, ograniczyłem wyjścia do niezbędnych.
      Dziś niezbędnym było wyniesienie pozostałych opakowań i odpadków plastikowych, tak zwanego
      'zielonego punktu', do odpowiedniego żółtego pojemnika, czyli po prostu wyrzucenie śmieci.

Przy okazji zrobiłem krótki spacer przy domu. Pogoda prawdziwie wiosenna, słonecznie i 17°,
      a na ulicach pusto, od czasu do czasu przechodzień albo rowerzysta, aut też niewiele. Skutek epidemii.

Liczba zameldowanych zarażonych w moim mieście znowu wzrosła do 3626, przypadki śmiertelne 24
      • irenaki Re: Kwietniowo 05.04.20, 20:08
        Witaj Chris - widzę,że nie przeniosłeś sie na inne portale i dzielnie piszesz tutaj. Wszystkich nas ta sytuacja chyba przerasta. Taki czas. Trzymaj sie !

--
        irena naszydelku.blogspot.com/
            • chris.w5 Re: Kwietniowo 08.04.20, 20:52
              dziś podwójne zakupy przy słonecznej pogodzie i znowu 23°.
              Podwójne, bo najpierw do mojego stałego marketu.

Co zwróciło moją uwagę? papier toaletowy wysprzedany pomimo informacji, że dozwolone
              jest tylko jedno opakowanie, z ośmioma rolkami, na osobę.
              Czyżby ludzie w czasie epidemii dostali rozwolnienia? i masowo wykupują.
              Mam w domu w zapasie 1-opakowanie, na razie nie potrzebuję więcej.

Market nie ma w asortymencie wszystko co potrzebowałem, wiec dalej do Kauflandu,
              tam dostałem co potrzebowałem.

W pobliżu Kauflandu jest stacja obsługi toyoty, przy okazji tam aby wymienić baterię w kluczyku
              auta, by znowu funkcjonowało zdalne otwieranie i zamykanie drzwi.
              Auto już 15-letnie a jedyna rzecz jaka wymagała wymiany to ta bateryjka.
              To się nazywa jakość! i po co zmieniać na następne?
                  • chris.w5 Re: Kwietniowo 16.04.20, 16:50
                    po prawie 2-tygodniach zrobiłem dziś zakupy w moim dawnym markecie w którym kupowałem
                    wcześniej. Musiałem sobie przypomnieć gdzie co jest, poszło gładko, dostałem nawet bezproblemowo
                    papier toaletowy.

Przed marketem normalnie, w markecie też, niektórzy klienci w maseczkach przeciw koronawirusowi chociaż nie ma obowiązku. Pogoda słoneczna i 18°, ładny dzień
                    • chris.w5 Re: Kwietniowo 19.04.20, 19:49
                      kwietniowo i koronawirusowo, dobrowolnie poddałem się domowemu aresztowi i nie zaglądałem przez
                      tydzień do skrzynki na listy. Dziś poszedłem wyrzucić śmieci i przy okazji zajrzałem.

Przy windzie odczekałem, sąsiadka pojechała sama, później ja, w windzie niemożliwe byłoby zachować związanego z epidemią zalecanego dystansu.

W korespondencji między innymi listy od dwóch ważnych osób w mieście, burmistrza miasta i arcybiskupa miasta.
                      List od burmistrza rzeczowy, wsparcie i konkretne informacje na czas epidemii, arcybiskupa w duchu religijnym, ale też z konkretnymi informacjami o pomocy.
                      Jakby nie patrzeć, miło, że pamiętają i troszczą się o mieszkańców
    • xasia217 Re: Kwietniowo 21.04.20, 16:14
      Zachęcam do zapoznania się z nową ofertą wyposażenia BHP. Sprzęty zapewne zadbają o wasze bezpieczeństwo.
      www.maglo.com.pl/produkt/938/Przylbica_BHP_ochraniajaca_twarz
      Więcej produktów znajduje się na stronie Maglo Sp.z.o.o w zakładce Bezpieczeństwo, poniżej link do zakładki BHP
      www.maglo.com.pl/kategoria/168/Oslony_BHP?fbclid=IwAR2mWw9sJMRMhITwQ4efbu6mchUeAmCc2meGHttmuVwKowxqM5TNaqyju4I
      Pozdrawiam
      Kasia
      • chris.w5 Re: Kwietniowo 21.04.20, 18:19
        xasia, wprawdzie burmistrz mojego miasta chce wprowadzić w czasie epidemii koronawirusa obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych, na razie takiego obowiązku nie ma, to nie sadzę żebym musiał nosić przyłbicę ochraniającą twarz, również pozdrawiam
        • chris.w5 Re: Kwietniowo 21.04.20, 20:44
          dziś jak zwykle raz w miesiącu do banku po wyciągi z konta. Spacer jak wyliczył google 2kilometrowy przy słonecznej pogodzie, 17° ale nieprzyjemnym chłodnym wietrze. Przy okazji do Rossmanna oddać następne klisze zdjęć do zeskanowania na CD.

Pomału wraca w mieście życie, małe bistra, lokale czy kioski otwarte albo przygotowują się do otwarcia.
          W kawiarni Thoben kupiłem makowca, ale na wynos, zjeść na miejscu nie wolno. Po drodze fundnąłem sobie jeszcze Dürüm Kebapa w tureckim Imbiss'ie, ale też tylko na wynos, nie do zjedzenia na miejscu.
          Konsumować będę w domu
          • chris.w5 Re: Kwietniowo 27.04.20, 20:22
            nareszcie, z powodu epidemii wychodzę z domu w niezbędnych przypadkach, dziś nareszcie taki,
            miałem kilka sprawunków do załatwienia.

Długi spacer, jak wyliczył google 5km, przy ładnej słonecznej pogodzie i 23°.
            Najpierw do domowej lekarki po receptę, medykament kończył się więc recepta była potrzebna
            i zaraz obok do apteki.

Do Media Markt musiałem po żaróweczki halogenowe do lampki, która stoi obok laptopa.
            Żaróweczka od czasu do czasu przepala się, Philipsa Made in China, trzeba było uzupełnić zapas.
            Ciekawe, gdy poprzednio kupowałem takie same, były Made in Poland, widocznie produkcja w Polsce
            stała się dla Philipsa za droga, przerzucili się na Chiny.

Przed wejściem do Media Markt długa kolejka, czekający w odstępach 2metrowych. Wejście regulował pracownik security, po jednej osobie, gdy inny klient wyszedł ze sklepu.
            Stoisko z żarówkami halogenowymi zagrodzone, samoobsługa niedozwolona, musiałem poczekać
            aby obsłużył mnie sprzedawca.

Następny sprawunek to u fielmanna, potrzebowałem specjalne baterie do specjalnego aparatu.
            Tu poszło o wiele sprawniej.

W drodze powrotnej pstryknąłem fotkę ulicznego muzykanta, ale muszę najpierw sprawdzić,
            czy nadaje się do pokazania?
            • chris.w5 Re: Kwietniowo 27.04.20, 21:52
              > pstryknąłem fotkę ulicznego muzykanta, ale muszę najpierw sprawdzić,
              > czy nadaje się do pokazania?

nie najlepsza, ale chyba może być, fotografowałem z zoom, ostrość nie wyszła najlepiej
                • chris.w5 Re: Kwietniowo 30.04.20, 17:26
                  właściwie to chciałem pójść dziś po zakupy, parę rzeczy do jedzenia skończyło się mnie. Wyjrzałem za okno, deszczowe chmury, zajrzałem na prognozę pogody, deszcz. Zrezygnowałem, nie lubię gdy przy pakowaniu zakupów do auta na parkingu kapie mi za kołnierz. Zrobiłem drzemkę, w międzyczasie faktycznie padało. Zakupy zrobię jutro, mañana, jak mawiają Hiszpanie. Prognoza pogody na jutro, mały deszcz, zobaczymy?
                    • chris.w5 Re: Kwietniowo 01.05.20, 13:55
                      irenaki, miło, że czasami zaglądasz, to forum to przecież Twoje 'dziecko'

Pochody oczywiście pamiętam, jakby nie było przez parę lat rokrocznie brałem w nich udział.
                      Wówczas odbierałem je być może inaczej, teraz wspominam pomimo wszystko z sympatią.

Sympatyczne wspomnienia jak wiele, które wiążą się z naszą młodością
                      • irenaki Re: Kwietniowo 01.05.20, 21:05
                        To jest dziecko, ktore wyfrunęło.... do Messengera, Facebooka... Nikt już praktycznie nie prowadzi na forach żadnych dyskusji. Powinnam je usunąć ale dopóki prowadzisz sobie te zapiski niech jeszcze trochę zostanie. Pozdrawiam

--
                        irena naszydelku.blogspot.com/
                        • chris.w5 Re: Kwietniowo 01.05.20, 23:25
                          irenaki, dziękuję, faktycznie te moje zapiski to jakby coś w rodzaju notatnika z codziennych dni.
                          Mimo to, czasami zaglądaj, również pozdrawiam
                        • chris.w5 Re: Kwietniowo 02.05.20, 20:59
                          irenaki napisała:
                          > wyfrunęło.... do Messengera, Facebooka...
                          > Nikt już praktycznie nie prowadzi na forach żadnych dyskusji

nie ma mnie na Facebook Messenger, czy tam ludzie prowadzą dyskusje?
    • chris.w5 Re: Kwietniowo 25.04.20, 20:18
      poświeciło trochę słońce, chmury zapowiedziały pochmurny dzień i tak było, pochmurny dzień i 16°.
      O ile można wierzyć w prognozy pogody? to we wtorek ma być prawdziwie letnio i 25°

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka