Dodaj do ulubionych

Kwietniowo

01.04.20, 15:39
kwiecień rozpoczął się u mnie ładnie, jest słonecznie i 11°, notabene, to nie jest wiadomość primaaprilisowa
Obserwuj wątek
    • chris.w5 Koronawirus 02.04.20, 15:47
      liczba zarażonych w moim mieście znowu wzrosła, do 2993, ograniczyłem wyjścia do koniecznych.
      Według zapowiedzi szansa na 'normalne życie' po świętach Wielkanocnych jest niewielka
    • chris.w5 Re: Kwietniowo 05.04.20, 17:34
      prawie jak w kwarantannie, ograniczyłem wyjścia do niezbędnych.
      Dziś niezbędnym było wyniesienie pozostałych opakowań i odpadków plastikowych, tak zwanego
      'zielonego punktu', do odpowiedniego żółtego pojemnika, czyli po prostu wyrzucenie śmieci.

Przy okazji zrobiłem krótki spacer przy domu. Pogoda prawdziwie wiosenna, słonecznie i 17°,
      a na ulicach pusto, od czasu do czasu przechodzień albo rowerzysta, aut też niewiele. Skutek epidemii.

Liczba zameldowanych zarażonych w moim mieście znowu wzrosła do 3626, przypadki śmiertelne 24
      • irenaki Re: Kwietniowo 05.04.20, 20:08
        Witaj Chris - widzę,że nie przeniosłeś sie na inne portale i dzielnie piszesz tutaj. Wszystkich nas ta sytuacja chyba przerasta. Taki czas. Trzymaj sie !
            • chris.w5 Re: Kwietniowo 08.04.20, 20:52
              dziś podwójne zakupy przy słonecznej pogodzie i znowu 23°.
              Podwójne, bo najpierw do mojego stałego marketu.

Co zwróciło moją uwagę? papier toaletowy wysprzedany pomimo informacji, że dozwolone
              jest tylko jedno opakowanie, z ośmioma rolkami, na osobę.
              Czyżby ludzie w czasie epidemii dostali rozwolnienia? i masowo wykupują.
              Mam w domu w zapasie 1-opakowanie, na razie nie potrzebuję więcej.

Market nie ma w asortymencie wszystko co potrzebowałem, wiec dalej do Kauflandu,
              tam dostałem co potrzebowałem.

W pobliżu Kauflandu jest stacja obsługi toyoty, przy okazji tam aby wymienić baterię w kluczyku
              auta, by znowu funkcjonowało zdalne otwieranie i zamykanie drzwi.
              Auto już 15-letnie a jedyna rzecz jaka wymagała wymiany to ta bateryjka.
              To się nazywa jakość! i po co zmieniać na następne?
                  • chris.w5 Re: Kwietniowo 16.04.20, 16:50
                    po prawie 2-tygodniach zrobiłem dziś zakupy w moim dawnym markecie w którym kupowałem
                    wcześniej. Musiałem sobie przypomnieć gdzie co jest, poszło gładko, dostałem nawet bezproblemowo
                    papier toaletowy.

Przed marketem normalnie, w markecie też, niektórzy klienci w maseczkach przeciw koronawirusowi chociaż nie ma obowiązku. Pogoda słoneczna i 18°, ładny dzień
                    • chris.w5 Re: Kwietniowo 19.04.20, 19:49
                      kwietniowo i koronawirusowo, dobrowolnie poddałem się domowemu aresztowi i nie zaglądałem przez
                      tydzień do skrzynki na listy. Dziś poszedłem wyrzucić śmieci i przy okazji zajrzałem.

Przy windzie odczekałem, sąsiadka pojechała sama, później ja, w windzie niemożliwe byłoby zachować związanego z epidemią zalecanego dystansu.

W korespondencji między innymi listy od dwóch ważnych osób w mieście, burmistrza miasta i arcybiskupa miasta.
                      List od burmistrza rzeczowy, wsparcie i konkretne informacje na czas epidemii, arcybiskupa w duchu religijnym, ale też z konkretnymi informacjami o pomocy.
                      Jakby nie patrzeć, miło, że pamiętają i troszczą się o mieszkańców
    • xasia217 Re: Kwietniowo 21.04.20, 16:14
      Zachęcam do zapoznania się z nową ofertą wyposażenia BHP. Sprzęty zapewne zadbają o wasze bezpieczeństwo.
      www.maglo.com.pl/produkt/938/Przylbica_BHP_ochraniajaca_twarz
      Więcej produktów znajduje się na stronie Maglo Sp.z.o.o w zakładce Bezpieczeństwo, poniżej link do zakładki BHP
      www.maglo.com.pl/kategoria/168/Oslony_BHP?fbclid=IwAR2mWw9sJMRMhITwQ4efbu6mchUeAmCc2meGHttmuVwKowxqM5TNaqyju4I
      Pozdrawiam
      Kasia
      • chris.w5 Re: Kwietniowo 21.04.20, 18:19
        xasia, wprawdzie burmistrz mojego miasta chce wprowadzić w czasie epidemii koronawirusa obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych, na razie takiego obowiązku nie ma, to nie sadzę żebym musiał nosić przyłbicę ochraniającą twarz, również pozdrawiam
        • chris.w5 Re: Kwietniowo 21.04.20, 20:44
          dziś jak zwykle raz w miesiącu do banku po wyciągi z konta. Spacer jak wyliczył google 2kilometrowy przy słonecznej pogodzie, 17° ale nieprzyjemnym chłodnym wietrze. Przy okazji do Rossmanna oddać następne klisze zdjęć do zeskanowania na CD.

Pomału wraca w mieście życie, małe bistra, lokale czy kioski otwarte albo przygotowują się do otwarcia.
          W kawiarni Thoben kupiłem makowca, ale na wynos, zjeść na miejscu nie wolno. Po drodze fundnąłem sobie jeszcze Dürüm Kebapa w tureckim Imbiss'ie, ale też tylko na wynos, nie do zjedzenia na miejscu.
          Konsumować będę w domu
          • chris.w5 Re: Kwietniowo 27.04.20, 20:22
            nareszcie, z powodu epidemii wychodzę z domu w niezbędnych przypadkach, dziś nareszcie taki,
            miałem kilka sprawunków do załatwienia.

Długi spacer, jak wyliczył google 5km, przy ładnej słonecznej pogodzie i 23°.
            Najpierw do domowej lekarki po receptę, medykament kończył się więc recepta była potrzebna
            i zaraz obok do apteki.

Do Media Markt musiałem po żaróweczki halogenowe do lampki, która stoi obok laptopa.
            Żaróweczka od czasu do czasu przepala się, Philipsa Made in China, trzeba było uzupełnić zapas.
            Ciekawe, gdy poprzednio kupowałem takie same, były Made in Poland, widocznie produkcja w Polsce
            stała się dla Philipsa za droga, przerzucili się na Chiny.

Przed wejściem do Media Markt długa kolejka, czekający w odstępach 2metrowych. Wejście regulował pracownik security, po jednej osobie, gdy inny klient wyszedł ze sklepu.
            Stoisko z żarówkami halogenowymi zagrodzone, samoobsługa niedozwolona, musiałem poczekać
            aby obsłużył mnie sprzedawca.

Następny sprawunek to u fielmanna, potrzebowałem specjalne baterie do specjalnego aparatu.
            Tu poszło o wiele sprawniej.

W drodze powrotnej pstryknąłem fotkę ulicznego muzykanta, ale muszę najpierw sprawdzić,
            czy nadaje się do pokazania?
            • chris.w5 Re: Kwietniowo 27.04.20, 21:52
              > pstryknąłem fotkę ulicznego muzykanta, ale muszę najpierw sprawdzić,
              > czy nadaje się do pokazania?

nie najlepsza, ale chyba może być, fotografowałem z zoom, ostrość nie wyszła najlepiej
                • chris.w5 Re: Kwietniowo 30.04.20, 17:26
                  właściwie to chciałem pójść dziś po zakupy, parę rzeczy do jedzenia skończyło się mnie. Wyjrzałem za okno, deszczowe chmury, zajrzałem na prognozę pogody, deszcz. Zrezygnowałem, nie lubię gdy przy pakowaniu zakupów do auta na parkingu kapie mi za kołnierz. Zrobiłem drzemkę, w międzyczasie faktycznie padało. Zakupy zrobię jutro, mañana, jak mawiają Hiszpanie. Prognoza pogody na jutro, mały deszcz, zobaczymy?
                    • chris.w5 Re: Kwietniowo 01.05.20, 13:55
                      irenaki, miło, że czasami zaglądasz, to forum to przecież Twoje 'dziecko'

Pochody oczywiście pamiętam, jakby nie było przez parę lat rokrocznie brałem w nich udział.
                      Wówczas odbierałem je być może inaczej, teraz wspominam pomimo wszystko z sympatią.

Sympatyczne wspomnienia jak wiele, które wiążą się z naszą młodością
                      • irenaki Re: Kwietniowo 01.05.20, 21:05
                        To jest dziecko, ktore wyfrunęło.... do Messengera, Facebooka... Nikt już praktycznie nie prowadzi na forach żadnych dyskusji. Powinnam je usunąć ale dopóki prowadzisz sobie te zapiski niech jeszcze trochę zostanie. Pozdrawiam
                        • chris.w5 Re: Kwietniowo 01.05.20, 23:25
                          irenaki, dziękuję, faktycznie te moje zapiski to jakby coś w rodzaju notatnika z codziennych dni.
                          Mimo to, czasami zaglądaj, również pozdrawiam
                        • chris.w5 Re: Kwietniowo 02.05.20, 20:59
                          irenaki napisała:
                          > wyfrunęło.... do Messengera, Facebooka...
                          > Nikt już praktycznie nie prowadzi na forach żadnych dyskusji

nie ma mnie na Facebook Messenger, czy tam ludzie prowadzą dyskusje?
                          • chris.w5 Re: Kwietniowo 01.04.21, 19:06
                            dziś popołudniowy krótki spacer, ot, tak bez celu, dla zdrowia. Pochmurnie, 17° i bardzo wietrznie, nieprzyjemnie, nie miałem ochoty na długi.
                            W pobliskiej restauracji Rüya fundnąłem sobie Dürüm Kebap, smakuje mi. Z powodu pandemii tylko na wynos, będzie dzisiaj zamiast obiadu, zdjęcie z tej restauracji sprzed pandemii

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/mf/hc/mv7z/WdFVlaharluLVkwO9B.jpg
    • chris.w5 Re: Kwietniowo 25.04.20, 20:18
      poświeciło trochę słońce, chmury zapowiedziały pochmurny dzień i tak było, pochmurny dzień i 16°.
      O ile można wierzyć w prognozy pogody? to we wtorek ma być prawdziwie letnio i 25°
    • xy.5 Re: Kwietniowo 01.04.21, 09:55
      Już mamy kwiecień,lekko zamglony dzień,słońce przedziera się zza chmurek,zapowiada się ciepły dzień.Prima Aprilis ale jakoś na żarciki z tym związane chęci brak.Co nowego przyniesie nam ten miesiąc?Przydałyby się dobre
      wiadomości.
    • chris.w5 Re: Kwietniowo 02.04.21, 18:18
      dziś Wielki Piątek, dla katolików ścisły post. Jako sceptyczny i niepraktykujący katolik, przez przypadek dostosowałem się do tego postu, od rana jeszcze nic nie jadłem. Zaczyna mi burczeć w brzuchu, trzeba by coś przekąsić, zaraz to zrobię
      • chris.w5 Re: Kwietniowo 06.04.21, 18:50
        ha, mówią kwiecień co przeplata... i faktycznie dzisiaj u mnie najpierw śnieg, potem mżący deszcz, później trochę słońca, trochę pochmurnie, znowu śnieg, znowu pochmurnie i teraz przebłyskuje słońce.
        Cały ten spektakl przy temperaturze 7°
        • chris.w5 Re: Kwietniowo 06.04.21, 21:16
          podczas jednych z ostatnich zakupów w markecie, wpadła mi w oko pizza ze szpinakiem.
          Skojarzyłem z dziecięcymi latami, kiedy szpinaku nie lubiłem i nie chciałem jeść. Dla przypomnienia skusiłem się i kupiłem. Dzisiaj została zjedzona, smakowała wybornie
          • chris.w5 Re: Kwietniowo 07.04.21, 17:39
            zszedłem wyrzucić śmieci, chciałem też wyrzucić papiery, opakowania szklane i plastikowe 'zielony punkt'. Śmieci wyrzuciłem, ale pojemniki na pozostałe rzeczy przepełnione.
            Widocznie po świętach firma oczyszczania miasta nie może wyrobić się, albo w czasie pandemii pracują 'na pół gwizdka', trzeba odczekać
      • chris.w5 Re: Kwietniowo 08.04.21, 20:30
        dziś po prawie 2-tygodniach do marketu po zakupy. Właściwie to jeszcze pilnie nie musiałem, ale auto przez ten czas stało w garażu, trzeba było zrobić przejażdżkę dla podładowania akumulatora.
        Bez słońca, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 7°.

Ilość nowych infekcji koronawirusem jest przerażająca, w ciągu jednego dnia wczoraj w Polsce prawie 28tys, w Niemczech ponad 20tys.

W Niemczech minister zdrowia zapowiada wycofanie ograniczeń dla osób zaszczepionych,

'Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, ryzyko przeniesienia wirusa przez osoby, które zostały w pełni zaszczepione, jest mniejsze niż w przypadku negatywnego szybkiego testu antygenowego u osób bezobjawowo zakażonych'

jako niezaszczepiony nie będę mógł korzystać z tego 'dobrodziejstwa'
        • chris.w5 Re: Kwietniowo 09.04.21, 22:54
          > ryzyko przeniesienia wirusa przez osoby, które zostały w pełni zaszczepione, jest mniejsze niż
          > w przypadku osób bezobjawowo zakażonych

czyli używając słów pana ministra, istnieje ryzyko, że osoby nawet 2-krotnie zaszczepione mogą zarazić się wirusem. To pogłębia moje zwątpienie, czy mam szczepić się?
            • chris.w5 Re: Kwietniowo 10.04.21, 23:34
              jem chętnie od czasu do czasu zupę grochową. Pomyślałem, trzeba by dla odmiany fasolową. Podczas jednych z ostatnich zakupów w markecie kupiłem.
              Była dzisiaj na obiado-kolację z wiedeńską parówką, do tego pieczywo i oliwki. Grochówka smakuje mi lepiej, będzie następnym razem
              • chris.w5 Re: Kwietniowo 12.04.21, 18:29
                lekarzy, których czasami odwiedzam, wyszukałem sobie w mojej dzielnicy w pobliżu, mogę pójść na piechotę.

Dziś spacer do lekarki laryngolog, wyznaczony termin, przyszedłem punktualnie na omówioną godzinę, pomimo, musiałem odczekać około godziny na przyjęcie przez lekarkę.
                Badanie kontrolne, wszystko ok, bez nowego terminu kontrolnego.
                Zachęcała mnie do zaszczepienia przeciw Coronie, gdy zechcę mógłbym zrobić u niej.
                Coś tam zauważyła i profilaktycznie dostałem skierowanie do lekarza dermatologa, też na badanie kontrolne.

Podczas spaceru zimny, przenikliwy wiatr, chociaż 9°
                • chris.w5 Re: Kwietniowo 15.04.21, 19:39
                  nic u mnie nie dzieje się, nie ma o czym pisać, roztrząsać tematy społeczne lub polityczne nie mam ochoty.

Corona cały czas w natarciu i to w ostrym. W moim mieście od początku pandemii 157tys. przypadków zarażeń, aktualnie ponad 9,5tys. aktywnych infekcji, wczoraj 1tys. nowych.
                  W Niemczech po świętach wielkanocnych, wczoraj rekordowa dzienna ilość nowych infekcji 29,4tys.
                  • chris.w5 Re: Kwietniowo 15.04.21, 20:35
                    nic nie dzieje się przez ten Lockdown, a Lockdown mamy przez Coronę.
                    Umilam sobie czas moim hobby, fotografią. Koryguję zdjęcia, które uważam, że powinny być poprawione.
                    To wyprostowałem, teatr w moim mieście
      • chris.w5 Re: Kwietniowo 19.04.21, 20:55
        jak to nigdy nie wiadomo, co wydarzy się?
        Planowałem dziś zakupy w markecie po prawie 2-tygodniach, chciałem pojechać autem. Wprawdzie zakupy zrobić koniecznie nie musiałem, ale auto stało przez ten czas nieużywane, pomyślałem, zrobię przy okazji dłuższą przejażdżkę dla podładowania akumulatora. Niestety, za późno, niespodzianka, auto nie zastartowało, akumulator rozładowany.

Kochany, niezawodny automobilklub ADAC. Zgłosiłem telefonicznie potrzebę pomocy, poinformowano, że mechanik przyjedzie w ciągu do 90 minut, przyjechał po niecałych 30-tu. Wystarczyło krótkie podładowanie i auto zastartowało.

Teraz w takiej sytuacji potrzebna jest dłuższa jazda dla naładowania akumulatora przez generator. Dokąd najlepiej? najlepiej na autostradę. Zrobiłem ponad 20-kilometrową jazdę, pora nie była korzystna, czas powrotów z pracy, na autostradzie od czasu do czasu korek drogowy. W drodze powrotnej pojechałem przez sąsiednią dzielnicę.

Na zakupy nie miałem już ochoty, zrobię w środę.

Ładna słoneczna pogoda, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 17°
        • chris.w5 Re: Kwietniowo 20.04.21, 22:09
          jak zwykle pod koniec miesiąca, raz w miesiącu, dziś spacer do banku po wyciągi z konta. Przy okazji, jak zwykle do pobliskiej kawiarni Thoben po serniki, cały czas z powodu pandemii tylko na wynos.
          Spacer przy ładnej słonecznej pogodzie i 18°.

Chciałem u pedicurzystki Gabi, u której byłem można powiedzieć stałym klientem, zamówić termin kolejnej wizyty. Zatelefonowałem i niestety, terminy na najbliższy czas ma zajęte, nie potrafiła określić, kiedy mógłbym przyjść, bardzo jej przykro, zaproponowała abym skorzystał z innego gabinetu.

W drodze powrotnej z banku akurat zauważyłem nowo otwarty taki gabinet.
          Wewnątrz żadnych klientów, wyglądająca na Azjatkę pedicurzystka oznajmiła, że może mnie przyjąć od razu.
          No to zgoda, powierzyłem moje stopy w jej ręce. Podczas pedicure siedziałem w fotelu, którego oparcie masowało plecy, a po pedicure, azjatycki masaż stóp i to wszystko 20% taniej niż u Gabi.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
            • chris.w5 Re: Kwietniowo 22.04.21, 20:35
              aby uniknąć znowu niespodzianki, że auto nie zastartuje, bo mało jeżdżę, zrobiłem dziś profilaktycznie przejażdżkę. Ot, tak bez celu, przed siebie. Jazda ponad 20kilometrowa przy chłodnym przenikliwym wietrze, chociaż Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 11°.
              Pojechałem do sąsiedniej dzielnicy z urokliwym starym miastem

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/mf/hc/mv7z/WyBHABbTtBeASafpaB.jpg
              • chris.w5 Re: Kwietniowo 22.04.21, 21:03
                po powrocie z przejażdżki przydarzyło się to mi po raz pierwszy, chociaż w tym domu mieszkam ponad 30lat.

Jak zwykle wsiadłem do windy, aby pojechać na moje 6-piętro. Winda zatrzymała się na tym piętrze, ale drzwi nie otworzyły się, zablokowane. Zostałem uwięziony. Na szczęście jest możliwość skontaktowania się z windy z serwisem napraw. Zgłosiłem awarię, po ponad 30minutach zostałem uwolniony, serwis przyjechał i otworzyli drzwi windy, bylem znowu wolny, uff
                • chris.w5 Re: Kwietniowo 27.04.21, 21:35
                  właściwie, to chciałem dziś pojechać do marketu po zakupy. Po naciśnięciu przycisku windy na moim piętrze, winda nie przyjeżdżała. Skoro nie przyjeżdża na moje piętro, pomyślałem, że prawdopodobnie w drodze powrotnej gdy będę jechał na górę, na moim pietrze może nie zatrzymać się, z zakupami byłoby to super niewygodne.
                  Po ostatniej przygodzie z windą nie chciałem ryzykować, z zakupów zrezygnowałem.

Zszedłem piętro niżej, winda przyjechała, wsiadłem 'z duszą na ramieniu' i zjechałem do garażu.

Nic z zakupów, no to przejażdżka dla dobra akumulatora, po 5-dniach stania auta w garażu.
                  Znowu tak bez celu, do sąsiedniej dzielnicy. Tam mały spacer przy 15° ale chłodnym przenikliwym wietrze.
                  Przy okazji pstryknąłem parę zdjęć i z powrotem do domu, jazda w sumie 22kilometrowa.

W drodze powrotnej bezproblemowo przyjechałem windą na moje piętro
                    • xy.5 Re: Kwietniowo 28.04.21, 09:33
                      Każde wyjście z domu to zawsze jakaś odmiana a do tego przejażdżka to czysta przyjemność,dzielnica sąsiednia wygląda na cichą i spokojną i może być dobrym miejscem na spacery.
                          • chris.w5 Re: Kwietniowo 29.04.21, 20:42
                            a ja bez pierwszej i bez drugiej dawki szczepionki.

Dziś trzecie podejście do zakupów w markecie. Przy pierwszym problem z autem, przy drugim problem z windą, dzisiaj klapnęło, zakupy po 3-tygodniach.

W markecie fundnąłem sobie też okazyjne oferty, które wpadły mi w oko.
                            Kartoflankę z kiełbasą myśliwską, od dawna miałem na nią ochotę, nareszcie trafiłem i włoskie jabłka odmiany 'złoty Delicious', tych jeszcze nie jadłem, zobaczymy jak będą smakowały?

Zachmurzone niebo zapowiadało deszcz, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 13°.
                            I faktycznie, gdy byłem już w domu chlusnęła mocna ulewa z dodatkiem małej burzy
                            • chris.w5 Re: Kwietniowo 30.04.21, 21:06
                              leniwy był dziś dzień, pospałem dłużej, trochę poserfowałem w internecie. Do aktywności nie zachęcał piątek, bo 'Piątek zły początek', do spaceru nie zachęcała mocno pochmurna i chłodna pogoda.
                              Jako emeryt mogę sobie na takie 'luksusy' pozwolić

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka