IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 20:02
Stawiam pierwsze kroki w kuchni(dosłownie) i chciałabym się dowiedzieć jak
robicie codzienny obiad chodzi mi o mięso i sos tak w skrócie wiem że podsmaża
się mięso, potem dolewa wody, wrzuca przyprawy i ewentualnie zaklepuje ale nie
wiem jakie mięso, przyprawy, co zrobić żeby był ciemny sos. Wspomóżcie swoimi
przepisami i radami
Obserwuj wątek
    • 363636r Re: sos 05.03.10, 20:41
      Niektóre uwagi:
      - jeśli dużo mięsa masz podsmażaj na raty, inaczej puści wodę i będzie się dusić
      - po mięsie podsmaż posiekaną cebulę
      - ziółek koniecznie daj wedle uznania, ja do wieprzowego daję zazwyczaj kminek,
      majeranek, ziele angielskie, liść laurowy, pieprz
      - koniecznie suszony grzybek ( oczywiście jeśli nie masz to trudno )
      - bardzo dobry jest sos zagęszczony razowym chlebem albo żytnią razową mąką
      Sosy można robić na mnóstwo sposobów, ale do takiego podstawowego powinno
      wystarczyć.
      • Gość: x więcej precyzji proszę, IP: *.unitymediagroup.de 06.03.10, 00:38
        "dużo mięsa" u ciebie to mięso w kawałkach, np. gulasz. Powinnaś to zaznaczyć.
        Dużo mięsa (wagowo) w jednym kawałku nie smażymy na raty. ;)
        • linn_linn Re: więcej precyzji proszę, 06.03.10, 08:36
          Duzo miesa to moga byc tez tzw. bitki, czyli plastry. Nie gulasz i nie w jednym
          kawalku.
        • 363636r Re: więcej precyzji proszę, 06.03.10, 14:45
          To było w domyśle :0) Dużo miało znaczyć "za dużo żeby wrzucić na raz na
          patelnię". Jeśli na zbyt małej patelni wyląduje zbyt dużo mięsa zrobi się
          "tłok", temperatura tłuszczu momentalnie się obniży, mięso puści soki i z
          obsmażania nici- wszystko będzie się gotować. Lepiej w takim przypadku mięso
          wrzucać partiami, po obsmażeniu zdejmować i wrzucać następną porcję.
          Jeszcze jedno - nie "powinnaś" a "powinieneś" :0)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka