bestking 04.01.11, 19:50 Za kilka dni będę sam w domu i będę musiał sam sobie gotować. Znacie jakieś proste dania?? Pomóżcie proszę... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: aqua48 Re: Sam w domu IP: 77.236.25.* 04.01.11, 21:56 bestking, a ile masz lat? Mamusia nie może Ci zostawić parę gotowych dań w zamrażalniku? Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofsf Re: Sam w domu 04.01.11, 22:04 bestking napisał: > Za kilka dni będę sam w domu i będę musiał sam sobie gotować. Znacie jakieś pro > ste dania?? Pomóżcie proszę... www.joemonster.org/art/14724/Zrob_sobie_sniadanie_mistrzow Smacznego :) Odpowiedz Link Zgłoś
nexstartelescope Re: Sam w domu 04.01.11, 22:10 Kurde, przed świętami to wszyscy tu byli dla siebie tacy mili, że aż mdliło, a teraz co, nastrój prysł i mozna znowu pluć jadem? ludzie, dajcie sobie na wstrzymanie, naprawdę poprawi Wam się samoocena, jak komuś pojedziecie? :/ Odpowiedz Link Zgłoś
pluskotka Re: Sam w domu 04.01.11, 22:14 Jak zwykle zachęcam do zup. Najłatwiejszy jest krupnik. Kość/skrzydełko, woda, kasza i przyprawy. A potem czekasz aż zgęstnieje. :) Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofsf Re: Sam w domu 04.01.11, 23:52 nexstartelescope napisała: > Kurde, przed świętami to wszyscy tu byli dla siebie tacy mili, że aż mdliło, a > teraz co, nastrój prysł i mozna znowu pluć jadem? ludzie, dajcie sobie na wstrz > ymanie, naprawdę poprawi Wam się samoocena, jak komuś pojedziecie? :/ A co tu do pojechania? Instrukcja ze zdjeciami co i jak. Dla nastolatka jak znalazl - trudno zepsuc a najesc sie mozna. Rosol mialem zaproponowac? Odpowiedz Link Zgłoś
nexstartelescope Re: Sam w domu 05.01.11, 00:05 Mój wpis skierowany głównie do osób, które pisały przed Tobą, przepraszam, że nie sprecyzowałam. Chociaż danie, które zaproponowałeś na TYM forum też jest dość kontrowersyjne, mimo, że dla nastolatka :) Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofsf Re: Sam w domu 05.01.11, 00:15 nexstartelescope napisała: > Mój wpis skierowany głównie do osób, które pisały przed Tobą, przepraszam, że > nie sprecyzowałam. Chociaż danie, które zaproponowałeś na TYM forum też jest do > ść kontrowersyjne, mimo, że dla nastolatka :) Moje pierwsze osobiscie zrobione danie w wieku ~10 lat bylo inspirowane filmem "Czterej Panceni i pies", gdzie robiono pyszny gulasz z ziemniakow i tuszonki. Ugotowalem ziemniaki. Wrzucilem puszke mielonki. Wymieszalem. usilowalem zjesc..... Odpowiedz Link Zgłoś
moriax Re: Sam w domu 04.01.11, 22:53 - ziemniaki, jajo sadzone, kefir - makaron+boczkek+śmietana - warzywa na patelnię (gotowe mrożonki) - pierś/udko zkurczaka natrzyj porzyprawami do piekarnika na 30min - ryba na patelnię/do piekarnika+kapucha kiszona Dasz radę?? ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: Sam w domu 04.01.11, 23:24 A co umiesz zrobić w kuchni? Piekarnik dasz rade obsłużyć? Jaką kuchnię lubisz? Zdefiniuj proste dania Odpowiedz Link Zgłoś
nothing.at.all Re: Sam w domu 05.01.11, 08:07 Nie napisałeś co lubisz, zatem przyjmuję że prawie wszytsko;). Najprościej to: kupujesz makaron, kaszę, ryż, do tego sos ze słoika i masz danie. Możesz kupić mięso (mielone, pierś z kurczaka, inne) podsmażyć na oleju i dodać do sosu. Proste też są te dania winiary - "danie na", np. zapiekanka ziemniaczana. Odpowiedz Link Zgłoś
mhr-cs skozystaj z wolnego czasu 05.01.11, 08:32 i potem zaczaruj tutaj napewno cos znajdziesz kotlet.tv/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aqua48 Re: Sam w domu IP: 77.236.25.* 05.01.11, 09:21 Zupełnie nie wiem dlaczego ludzie się wściekają na propozycję zamrożenia gotowych potraw i pytanie o wiek. Nie było w tym żadnych podtekstów. Jak moi chłopcy zostawali sami to zawsze wkładałam im do zamrażalnika gotowe kotlety mielone, i z piersi kurczaczej. do tego ugotować ziemniaki, podlać sałatę oliwą, albo sosem knorra z torebki i jest gotowy obiad. Na mielony raz można położyć jajko sadzone, innym razem odgrzać z plastrem sera żółtego, żeby nie było to samo codziennie. Parówki można owinąć w plaster boczku i żółtego sera i usmażyć na patelni. Pycha. Zamrożone naleśniki z serem też dobrze funkcjonują. Raz musiałam zostawić syna z dwoma kolegami (trójka nastolatków) i psem na wakacjach samych, na dzień i okazało się, że oprócz zjedzenia tego co im zostawiłam wyprodukowali pyszną i wymyślną sałatkę z tego co znaleźli w lodówce. I doskonale zrobili zakupy na następny dzień. Nawet psa nie zagłodzili, a co dopiero samych siebie. A co do tego czy wątek założył młody człowiek, to chyba oczywiste. Dorosły mężczyzna doskonale poradziłby sobie sam. Pozdrawiam wszystkich serdecznie! Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofsf Re: Sam w domu 05.01.11, 09:26 Gość portalu: aqua48 napisał(a): > Dorosły mężc > zyzna doskonale poradziłby sobie sam. Pozdrawiam wszystkich serdecznie! Ewentualnie zona/mamusia zostawilaby mu w lodowce komplet obiadow na czas swojej kilkudniowej nieobecnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aqua48 Re: Sam w domu IP: 77.236.25.* 05.01.11, 09:28 krzysztofsf, jak Ty mnie dobrze zrozumiałeś!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kacha Re: Sam w domu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.11, 10:52 Zapiekanka ziemniaczana + dodatki np. boczek/szynka, pieczarki, papryka, pomidory, ser żółty. Układasz warstwowo (ziemniaki w plastry, na to np. szynka, pieczarki, na górę ser) i zapiekasz. Przydałby się jakiś sos np. pomidorowy: przecier pomidorowy w kartoniku wlewasz do garnka + przyprawy. Kotlety mielone. Kupujesz gotowe mięso mielone, albo zmielone przez panią w sklepie, dodajesz bułkę tartą, przyprawy, jajko... smażysz. Do tego ziemniaki i buraki albo marchewka z groszkiem. Makaron np. penne, do tego szpinak rozmrażasz w garnku z masłem, solą i pieprzem. Możesz dodać śmietanki, wyjdzie fajny sos. Do tego ser feta. Fasolka po bretońsku na szybko czyli z fasolką z puszki. Kupujesz sos pomidorowy w kartoniku, kiełbasę (kroisz w plasterki, podsmażasz),cebulę (podsmażasz) fasolę w puszcze. Wszystko do gara + przyprawy sól, pieprz, spora ilość majeranku. Grzanki/tosty z serem, szynką. itp. Zupa pomidorowa - najprostsza, z soku pomidorowego. Gotujesz rosół np. na skrzydle indyka czy na kurze + włoszczyzna, doprawiasz. Potem dolewasz soku, gotujesz makaron/ryż i zupa gotowa ;) Odpowiedz Link Zgłoś
fig-ga Re: Sam w domu 05.01.11, 11:06 Bo bestking to znany z innych for troll wielonickowec. Wczoraj jako bestking był kobietą. Odpowiedz Link Zgłoś