Dodaj do ulubionych

torcik na ROCZEK

19.01.05, 13:47
28 stycznia moja córcia skończy roczek i chciałabym jej zrobićjakiś torcik.
Tylko jaki? Z piecaeniem ciast nie mam problemu, ale torta jeszcze nie
robiłam. Pomóżcie. Plizzz...
Obserwuj wątek
    • fettinia Re: torcik na ROCZEK 19.01.05, 17:22
      Dziuunia-biedroneczka sliczna-ale mysle ze dla takiego malucha najlzejszy bedzie
      biszkopt przelozony tylko bita smietana:))Przynajmniej ja tak robilam bo to bylo
      pierwsze ciasto jadane "wlasnorecznie" z ewentualna pomoca lyzeczki-a
      biedroneczka moze dla starszych gosci:))
      • dziuunia Dziewczyny:))) 19.01.05, 17:30
        Mam nadzieję że nie pomyślałyście że to mój wypiek?To wyrób Beat,nie mój :)
        Podałam linka do tego ciasta ze względu na to że jest bardzo kolorowe,ładne i
        proste do zrobienia.Ale Fettinio masz chyba rację,może być zbyt ciężkie dla
        jednorocznego malucha.Twój pomysł jest dobry,można nadać też takiemu tortowi ze
        śmietaną kształt fajny dla dziecka.Np.taki jak tutaj:
        familyfun.go.com/recipes/special/cake/cake_cow/
        Wystarczy do części śmietany dodać kakao i krówka gotowa :)
        • mika_p Re: Dziewczyny:))) 19.01.05, 19:08
          Dla roczniaka każdy kształt będzie fajny i wzbudzający dzikie pragnienie
          pomacania łapką :-)
          Mam wrażenie, że obijało mi się o oczy, że na taką okazje polecany jest tort
          marchewkowy, ale nie wiem, czy przepis był tutaj, czy na eDziecko -> Wszytsko o
          jedzeniu.

______
          A tak nawiasem mówiąc, ja jestem przyzwyczajona do myślenia o dość ścisłej
          profilaktyce antyalergicznej i szczerze mówiąc, na hasło "tort na roczek" widze
          dwa odrębne rozwiązania - jedno, to ciasto które może zjeść dziecko, ale dla
          reszty gości będzie mało atrakcyjne; drugie to ciasto, które jest cudownie
          piękne i niezwykle smaczne, ale zawiera w sobie bardzo dużo składników, których
          nie daje się takiemu maleństwu (mleko/śmietana, czekolada i inne).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka