dankazaba
18.08.06, 11:51
jest tak dobre, że chyba na dłuższy czas u mnie zagości. zawsze się udaje,
nie jest bardzo słodkie, tanie i bardzo szybkie. właśnie dzisiaj zrobiłam i
teraz rozkoszuję się jego smakiem czytając posty.
4 duże jabłka,
3/4 szkl oleju,
1.5 szkl cukru
2 szkl maki tortowej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
4 jajka
1 cukier waniliowy
aromat cytrynowy
1 szkl orzechów włoskich /jeszcze orzechów nie dodawałam ale na pewno byłyby
rewelacyjne/
można dodać bakalie /tez nie dodawałam/
Jabłka obrać i pokroić w kostkę, zalać olejem, cukrem i aromatem cytrynowym,
wymieszać i odstawić do lodówki na minimum godzinę. Po godzinie wymieszać z
reszta składników łyżką , na brytfannę i siup do pieca. Temp. 180 C, około
godzinki) /ja piekłam około 45min w prostokątnek blaszce/