Dodaj do ulubionych

powitanie...

24.02.05, 13:02
Udalo sie mi znalezc bez problemu...wiec dziewczyny zaczynamy...dyskusje.
Wczoraj zrobilam tylko jogurt, wedlug przepisu z ksiazki. Wiem z wlasnego
doswiadczenia, ze trzeba dodac troche mleka w prosze zeby byl gesciejszy.
Obserwuj wątek
    • atunia Re: powitanie... 24.02.05, 17:51
      kock1 napisała:

> Udalo sie mi znalezc bez problemu...wiec dziewczyny zaczynamy...dyskusje.
      > Wczoraj zrobilam tylko jogurt, wedlug przepisu z ksiazki. Wiem z wlasnego
      > doswiadczenia, ze trzeba dodac troche mleka w prosze zeby byl gesciejszy.

Ale to ten jogurt na bazie naturalnego, kupujesz naturalny i mieszasz z owocami?
      Bo ja z prezentacji pamiętam, że T. zastępuje jogurtownicę również i tylko jakoś
      nie mogłam się dogrzebać w jaki sposób smile. Pewnie dlatego, że nie mam jogurtownicy.

Atunia
        • ma_go Re: powitanie... 25.02.05, 12:48
          Dopiszę się ,żeby wam nie było smutnowink
          Mi juz szał T. minął bo mam go ok 10 lat,ale wykorzystuję, tyle,że rzadziej.
          Tutaj linka do jogurt(kefiru):
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=20659516&a=20691828
          Po zaszczepieniu trzeba go trzymać w tej temp. parę godzin ,im dłużej tym
          kwaśniejszy.Potem przelać do słoiczków ,schłodzić i do lodówki,smacznego
      • kock1 Re: powitanie... 25.02.05, 18:55
        Atunia,
        Robi sie to nastepujaco, litr mleka + maly jogurt naturalny jakiejs firmy +
        tyzeczka cukru + 4 lyzeczki maleka w proszku ( nie modyfikowane) najlepiej moze
        pamietacie niebieskie. Z ta iloscia mleka w proszku nalezy dopracowac.
        Nastawiasz na mieszanie 1 lub 2 i temperatura 37 stopni i czas np 10 minut do
        15 i zostawiasz na 5 do 6 godzin w cieplym miejscu, mozesz na maszynie. Ja tak
        zrobilam.
        Mozesz tez zrobic jogurt w zwyklym termoscie wczesniej podgrzewajac mleko do 36
        stopni. Jezeli bedziecie mieli pytania to zapraszam. Pozniej na tej bazie mozna
        robic rozne smaki. Dzisiaj uzywalam "swojego" jogurtu do salatki z marchewki i
        jablka.
    • patka.f Re: powitanie... 02.08.05, 04:47
      no wreszcie cos znalazlamsmile
      Witam wszystkich i bardzo sie ciesze, ze jest to forum...
      Thermomiks mam od 10 miesiecy i przydaje mi sie, choć nie namawaiam nikogo na
      jego zakup- moim zdaniem przereklamowanysmile i na prawde wstyd- ze za tyle
      pieniedzy sa takie bledy w tych ksiażkach...i wszystko trzeba najpierw sprawdzic
      zanim sie zrobi dla rodziny...Tak wiec- bardzo sie ciesze, ze jestescie bo mam
      nadzieje na jakies wskazowki i porady..A maszyny uzywam prawie codziennie i
      ogolnie- jestem zadowolona. Pozdrawiam z Philadelphi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka