gucia3 22.05.03, 22:05 proszę o przepis na ciasto naleśnikowe. Ciagle mi nie wychodzi! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Bożena Re: naleśniki IP: 213.17.230.* 22.05.03, 23:11 a nalesniki robie na oko,biore make zalezy na ile sztuk.Ja przewaznie robie duzo wiec maki okolo 3 szklanek do tego 2 jajka i mleko oraz cukier lub sol,zalezy z jakim nadzieniem,jak na slodko to ze 3 lyzki cukru,wszysto razem miksuje tak na gestosc smietany,odstawiam na pol godziny i potem patelnie smaruje sloninka i wylewam ciasto dosc cienko zeby nie wyszly za grube.I to cala filozofia,jeszcze jedno nigdy nie uzywaj do nalesnikow maki krupczatki bo nie wyjda.Powodzenia w pieczeniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Katarzyna Re: naleśniki IP: *.cpip.pl / 192.168.0.* 23.05.03, 13:49 Na 4 osoby, biorę: 4 jajka 40 dg mąki pszennej, tj ok 3 szklanki 1/2 litra mleka 1/2 litra wody sól do smaku pół łyżeczki proszku do pieczenia (ale niekoniecznie) Czasem też dodaję pół szklanki oleju, jak mi się nie chce non stop natłuszczać. patelni Powyższe miksuję, a następnie wlewam chochelką do zupy na nasmarowaną margaryną patelnię (musi być dobrej jakości najlepiej teflonowa i dobrze nagrzana) Z powyższych proporcji otrzymuję ok. 20 naleśników. Smacznego!!!! Polecam na nadchodzący sezon ten specjał z truskawkami pokrojonymi w talarki, posypanymi cukrem i bitą śmietaną (kremówką) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Linn Re: naleśniki IP: *.dialup.tiscali.it 23.05.03, 16:28 Tluszcz najlepiej dodac do ciasta, a smazyc na patelni tylko do nalesnikow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: naleśniki IP: 195.94.201.* 27.05.03, 18:04 Moj przepis na nalesniki, ktore ZAWSZE wychodza - na kazde jajko 1 szklanka maki i jedna szklanka plynu (najlepiej woda - moze byc gazowana - pol na pol z mlekiem), szczypta soli. Smazymy najlepiej na patelni teflonowej posmarowanej odrobinka oliwy (wystarczy 1 raz przed smazeniem) lub skorka ze sloniny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: naleśniki IP: 195.94.201.* 27.05.03, 18:06 Gość portalu: Kasia napisał(a): > Moj przepis na nalesniki, ktore ZAWSZE wychodza - na kazde jajko 1 szklanka > maki i jedna szklanka plynu (najlepiej woda - moze byc gazowana - pol na pol z > mlekiem), szczypta soli. > Smazymy najlepiej na patelni teflonowej posmarowanej odrobinka oliwy (wystarczy > > 1 raz przed smazeniem) lub skorka ze sloniny. Aha, jeszcze jedno - na 2 glodne osoby najlepsza proporcja to 2 jajka, 2 szklanki plynu, 2 szklanki maki. A do nalesnikow ze slonym nadzieniem mozna dodac piwo zamiast mleka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: naleśniki IP: *.aft.pl 28.05.03, 11:33 Witam, moje naleśniki to: 3 jajka - najpierw ubijam białka a poem dodaję żółtka (są przez to b.puszyste) 2 szkl. mleka ok. 20-25 dag mąki smażę na rozgrzanej patelni na małej ilości masełka (uwaga żeby się nie przypaliło). I to tyle.Życzę smacznego! Ewa Odpowiedz Link Zgłoś
rose2 Re: naleśniki 28.05.03, 12:06 Samo mleko psuje nalesniki, trzeba dodawac pol na pol z woda (mozna tez dodac troche piwa), proszek do pieczenia mozna dodac ale nie trzeba. Nie uzywam tluszczu ani do ciasta ani do smazenia (patelnia teflonowa i nie ma prawa sie przykleic). Ciasto nie moze byc geste bo nalesniki zle sie rozlewaja po patelni i sa grube. Odpowiedz Link Zgłoś
alluette Re: naleśniki 28.05.03, 12:26 Przepis, który z powodzeniem stosuję od wielu lat: 2 szkl. mąki 1 szkl. wody 1 szkl. mleka 2 jajka pół łyżeczki soli 5 łyżek oleju Wszystko zmiksować i wylewać porcjami na dobrze rozgrzaną patelnię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maria Re: naleśniki IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.05.03, 12:59 Alluette bardzo dobra proporcja, z tym że ciasto naleśnikowe jest jeszcze lepsze jak odpocznie w chłodnym miejscu [najlepiej w lodówce] co najmniej 30 minut. Dotyczy to zreszta także ciasta na makaron jak i na pierogi. Pozdrawiam - Maria Odpowiedz Link Zgłoś
zgredzio2 Re: naleśniki 28.05.03, 18:37 Dwa jajeczka szklanka mleczka szklanka wody szczypta soli łyzeczka cukru moze byc waniliowy jesli lubisz :-)) i generalnie nalesnikow nie miksuje tylko mieszam widelcem wsypujac mąke powolutku tak zeby nie robily sie grodki (za duze bo niewielkie beda) doprowadzam do konsystencji smietanki wychodza delikatne az sie w ustach rozplywaja powodzonka :-) Odpowiedz Link Zgłoś