Dodaj do ulubionych

naleśniki

22.05.03, 22:05
proszę o przepis na ciasto naleśnikowe. Ciagle mi nie wychodzi!
Obserwuj wątek
    • Gość: Bożena Re: naleśniki IP: 213.17.230.* 22.05.03, 23:11
      a nalesniki robie na oko,biore make zalezy na ile sztuk.Ja przewaznie robie
      duzo wiec maki okolo 3 szklanek do tego 2 jajka i mleko oraz cukier lub
      sol,zalezy z jakim nadzieniem,jak na slodko to ze 3 lyzki cukru,wszysto razem
      miksuje tak na gestosc smietany,odstawiam na pol godziny i potem patelnie
      smaruje sloninka i wylewam ciasto dosc cienko zeby nie wyszly za grube.I to
      cala filozofia,jeszcze jedno nigdy nie uzywaj do nalesnikow maki krupczatki bo
      nie wyjda.Powodzenia w pieczeniu.
    • Gość: Katarzyna Re: naleśniki IP: *.cpip.pl / 192.168.0.* 23.05.03, 13:49
      Na 4 osoby, biorę:
      4 jajka
      40 dg mąki pszennej, tj ok 3 szklanki
      1/2 litra mleka
      1/2 litra wody
      sól do smaku
      pół łyżeczki proszku do pieczenia (ale niekoniecznie)
      Czasem też dodaję pół szklanki oleju, jak mi się nie chce non stop natłuszczać.
      patelni

      Powyższe miksuję, a następnie wlewam chochelką do zupy na nasmarowaną
      margaryną patelnię (musi być dobrej jakości najlepiej teflonowa i dobrze
      nagrzana)
      Z powyższych proporcji otrzymuję ok. 20 naleśników.

      Smacznego!!!!

      Polecam na nadchodzący sezon ten specjał z truskawkami pokrojonymi w talarki,
      posypanymi cukrem i bitą śmietaną (kremówką)
      • Gość: Linn Re: naleśniki IP: *.dialup.tiscali.it 23.05.03, 16:28
        Tluszcz najlepiej dodac do ciasta, a smazyc na patelni tylko do nalesnikow.
    • Gość: Kasia Re: naleśniki IP: 195.94.201.* 27.05.03, 18:04
      Moj przepis na nalesniki, ktore ZAWSZE wychodza - na kazde jajko 1 szklanka
      maki i jedna szklanka plynu (najlepiej woda - moze byc gazowana - pol na pol z
      mlekiem), szczypta soli.
      Smazymy najlepiej na patelni teflonowej posmarowanej odrobinka oliwy (wystarczy
      1 raz przed smazeniem) lub skorka ze sloniny.
      • Gość: Kasia Re: naleśniki IP: 195.94.201.* 27.05.03, 18:06
        Gość portalu: Kasia napisał(a):

        > Moj przepis na nalesniki, ktore ZAWSZE wychodza - na kazde jajko 1 szklanka
        > maki i jedna szklanka plynu (najlepiej woda - moze byc gazowana - pol na pol
        z
        > mlekiem), szczypta soli.
        > Smazymy najlepiej na patelni teflonowej posmarowanej odrobinka oliwy
        (wystarczy
        >
        > 1 raz przed smazeniem) lub skorka ze sloniny.


        Aha, jeszcze jedno - na 2 glodne osoby najlepsza proporcja to 2 jajka, 2
        szklanki plynu, 2 szklanki maki.
        A do nalesnikow ze slonym nadzieniem mozna dodac piwo zamiast mleka.
    • Gość: Ewa Re: naleśniki IP: *.aft.pl 28.05.03, 11:33
      Witam,
      moje naleśniki to:
      3 jajka - najpierw ubijam białka a poem dodaję żółtka (są przez to b.puszyste)
      2 szkl. mleka
      ok. 20-25 dag mąki
      smażę na rozgrzanej patelni na małej ilości masełka (uwaga żeby się nie
      przypaliło).
      I to tyle.Życzę smacznego!
      Ewa
      • rose2 Re: naleśniki 28.05.03, 12:06
        Samo mleko psuje nalesniki, trzeba dodawac pol na pol z woda (mozna tez dodac
        troche piwa), proszek do pieczenia mozna dodac ale nie trzeba. Nie uzywam
        tluszczu ani do ciasta ani do smazenia (patelnia teflonowa i nie ma prawa sie
        przykleic). Ciasto nie moze byc geste bo nalesniki zle sie rozlewaja po patelni
        i sa grube.
    • alluette Re: naleśniki 28.05.03, 12:26
      Przepis, który z powodzeniem stosuję od wielu lat:
      2 szkl. mąki
      1 szkl. wody
      1 szkl. mleka
      2 jajka
      pół łyżeczki soli
      5 łyżek oleju

      Wszystko zmiksować i wylewać porcjami na dobrze rozgrzaną patelnię.
      • Gość: Maria Re: naleśniki IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.05.03, 12:59
        Alluette bardzo dobra proporcja, z tym że ciasto naleśnikowe jest jeszcze
        lepsze jak odpocznie w chłodnym miejscu [najlepiej w lodówce] co najmniej 30
        minut. Dotyczy to zreszta także ciasta na makaron jak i na pierogi.
        Pozdrawiam - Maria
        • zgredzio2 Re: naleśniki 28.05.03, 18:37
          Dwa jajeczka
          szklanka mleczka
          szklanka wody
          szczypta soli
          łyzeczka cukru moze byc waniliowy jesli lubisz :-))
          i generalnie nalesnikow nie miksuje tylko mieszam widelcem wsypujac mąke
          powolutku tak zeby nie robily sie grodki (za duze bo niewielkie beda)
          doprowadzam do konsystencji smietanki wychodza delikatne az sie w ustach
          rozplywaja
          powodzonka :-)



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka