Dodaj do ulubionych

Czarna rzepa

IP: *.wlop.ppp.polbox.pl 11.12.01, 17:09
Zostałam uszczęśliwona czarną rzepą. Co można z niej wyczarować?
Obserwuj wątek
    • muzaaa Re: Czarna rzepa 11.12.01, 17:13
      Mozesz wycisnac sok i zrobic sobie maseczke na wlosy, podobno niezle
      wzmacnia:).
      Wlasnie, a jak ja przygotowac zeby ja zjesc?
      • Gość: ryżymałp Re: Czarna rzepa IP: 195.116.167.* 11.12.01, 18:09
        muzaaa napisał(a):

        > Mozesz wycisnac sok i zrobic sobie maseczke na wlosy, podobno niezle
        > wzmacnia:).
        I niestety diabelnie śmierdzi w całym mieszkaniu.Błe!!!
        > Wlasnie, a jak ja przygotowac zeby ja zjesc?
        Super -surówka z czarnej rzepy a la moja mamusia jest prosta kjak drut: należy
        zetrzec czarna rzepę ( po obraniu oczywiście) na takiej tartce jak marchewkę do
        słatki. Startą rzepe wymieszać ze śmietaną. Dla mnie bomba , ma ostry smak ale
        sie odbija i lepiej po niej nie wybierac sie na romantyczne randki.

        • Gość: stsal Re: Czarna rzepa IP: *.wlop.ppp.polbox.pl 11.12.01, 22:41
          Moja mama tez robi z niej surowke, ale jak zauwazyles - smrod jest nieziemski.
          Mysle, ze rzepe mozna traktowac jako rodzaj broni biologicznej ;)
          • Gość: muzaaa Re: Czarna rzepa IP: *.dialin.buffalo.edu 11.12.01, 23:19
            Stsal:) a kto Ci ja podrzucil, no wiesz to rzepe?:) Jakis wrog?
            • stsal Re: Czarna rzepa 12.12.01, 11:22
              Z dobrego serca - mama... Mysle, ze jednak nie chciala mnie ukatrupic wraz z
              najblizszym otoczeniem :)
    • roseanne Re: Czarna rzepa 11.12.01, 23:23
      1)
      mozna dodac do gulaszu wolowego na styl irlandzki- marchewki, pietruszka,
      rzepa,ziemniaczki +miecho i przyprawy. Dusic razem. Zjadac jako danie glowne
      2) lubie pokroic rzepke w slupki i chrupac do chlebka z maslem. Jak pisal
      tworca.... "schrupac by rzepke z kawalkiem chlebka"....;)
      • stsal Re: Czarna rzepa 12.12.01, 11:26
        Dzieki za porade. :) Sprobuje z tym gulaszem, bo jednak na surowo jest dla mnie
        nie do zjedzenia :( Robilam juz z niej zupe Minestrone i probowalam podawac
        jako salatke z sosem. Zupa byla calkiem niezla, natomiast jako salatka z sosem
        (nawet pougotowaniu) zupelnie nie zdala egzaminu. :( A mam jeszcze dwie takie
        rzepy, plus jeszcze jedna pracowicie pokrojona w kostke i ugotowana (to ta z
        salatki)
    • Gość: kaha Re: Czarna rzepa IP: 194.175.243.* 11.01.02, 16:58
      Pysznie smakuje utarta z dodatkiem jednego lub dwóch słodkich jabłek i
      opakowaniem serka homogenizowanego. Samo zdrowie i pycha!!!
      Smacznego!!!
    • Gość: fizia Re: Czarna rzepa IP: 194.129.43.* 06.03.02, 16:02
      pyszna kolorowa salatka:
      ryz, czerwona papryka pokrojona w kostke, ogorek kiszony, surowa marchewka
      starta na grubej tarce, surowa czarna rzepa starta na grubej tarce, majonez,
      oliwa, oregano i ewentualnie, co kto lubi (tunczyk, szynka czy inne).
      Polecam.

    • quba Re: Czarna rzepa 07.03.02, 07:36
      rzepa + zielony ogórek starte na grubej tarce + serek wiejski lub inny
      śmietankowy z kubeczka -
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka