Dodaj do ulubionych

czym zastąpić bryndzę?

10.05.08, 21:45
niestety nie mieszkając w górach i nie mając dostępu do supermarketu czy dobrze zaopatrzonych delikatesów (uroki małego miasta :/) nie mam szans na zdobycie bryndzy. znalazłam ciekawy przepis na pierogi z botwinką i bryndzą właśnie który bardzo chciałabym wypróbować. no i problem mam czym by można zastąpić bryndzę.... proszę o rady! i podaję link do tego przepisu: ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,87561,,Pierogi_z_botwinka,,72260555,9495.html
Obserwuj wątek
      • bobralus Re: czym zastąpić bryndzę? 10.05.08, 22:25
        bryndza to bardzo popularny ser, sprobuj poszukac w lodowkach z produktami
        mlecznymi. pakowana jest takie niepozorne paczuszki mniej wiecej wielkosci
        drozdzy piekarskich albo w takie pojemniczki jak jogurt. ale jesli nie ma to nie
        ma:( feta chyba zdecydowanie najlepsza opcja w takim wypadku.
    • metal_fish Re: czym zastąpić bryndzę? 10.05.08, 22:50
      dziękuje za szybką reakcję i podpowiedzi - myślę że użyje fety którą akurat mogę dostać. nie chciałam żeby moje pytanie wywołało takie nieprzyjemne komentarze wobec siebie u forumowiczów. ale może to mój błąd, mogłam precyzyjniej określić gdzie mieszkam - na zad...u. to by bardziej pasowało bo nie ma tu Carrefour, Auchan czy Piotra i Pawla :/ a gdy pytałam się o bryndzę to albo się patrzyli jak na wariatke albo wysyłali do bacy do zakopanego :(
        • kocia_noga Re: czym zastąpić bryndzę? 11.05.08, 19:16
          Ja też mieszkałam w maleńkiej dziurze jeszcze zeszłego roku i znam
          to z doświadczenia - to popatrywanie, dopytywanie się : "CO? Jak
          pani mówi? a co to jest?".Ale miałam sukces - w jednym ze sklepów
          zamówili bryndzę i potem już od czasu do czasu brali.Ja używam
          bryndzy głównie do farszu na ruskie pierogi.
    • poszukiwaczarmi Re: czym zastąpić bryndzę? 11.05.08, 23:19
      W kraju dzikim należy po prostu żądać. Żadać od sprzedawy, niech sie wysili i to
      wprowadzi do oferty. przecieć zwykła bryndza z Nowego Sącza sprzedawana jest w
      małych pojemniczkach za dwa złote z groszem. Żądać i już.

W krajach cywilizowanych, np. Francji czy Austrii podstawowe artykuły są w
      kazdym sklepie. A bryndza jest jednym z podstawowych serów polskich (no też
      słowackich, ale w smaku inna).

Żądajmy bryndzy, bo jest tego warta!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka