Gość: glazka Re: O jedzeniu niepoprawnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.09, 10:32 Wątek o mazurkach na spodzie herbatnikowym: sórowy !!! Nóż się w kieszeni otwiera... Odpowiedz Link Zgłoś
jestem-tu Re: O jedzeniu niepoprawnie 27.03.09, 15:55 witam, ja jestem wyczulony na błędy w sklepach w pisaniu ceny. Ułamki dziesiętne są w szkole podstawowej. Gdy coś kosztuje 69 groszy,to piszemy 69 groszy,albo ułamek 0,69 zł. Ciagle jeszcze spotykam pisownie 0,69gr,a to oznacza ułamek 69/100 gr Odpowiedz Link Zgłoś
bene_gesserit kuskus 30.03.09, 21:14 Bo wiele osob ma watpliwosci, czy sie odmienia, czy nie: kuskus (potrawa) -su, -sie; -sy, -sów a. ndm (Slownik ortograficzny PWN) Odpowiedz Link Zgłoś
chayah Re: O jedzeniu niepoprawnie 08.02.21, 12:49 bene_gesserit napisała: > * nie 'pomarańcz', a 'pomarańcza' > * nie 'brokuła', a 'brokuł' Mnie też drażni używanie form "pomarańcz" i "brokuła". I jeszcze "winogron" zamiast "winogrono/winogrona"... Odpowiedz Link Zgłoś