Dodaj do ulubionych

O jedzeniu niepoprawnie

    • Gość: glazka Re: O jedzeniu niepoprawnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.09, 10:32
      Wątek o mazurkach na spodzie herbatnikowym:
      sórowy !!!
      Nóż się w kieszeni otwiera...

      • jestem-tu Re: O jedzeniu niepoprawnie 27.03.09, 15:55
        witam,
        ja jestem wyczulony na błędy w sklepach w pisaniu ceny. Ułamki
        dziesiętne są w szkole podstawowej.
        Gdy coś kosztuje 69 groszy,to piszemy 69 groszy,albo ułamek 0,69 zł.
        Ciagle jeszcze spotykam pisownie 0,69gr,a to oznacza ułamek 69/100 gr
    • bene_gesserit kuskus 30.03.09, 21:14
      Bo wiele osob ma watpliwosci, czy sie odmienia, czy nie:
      kuskus (potrawa) -su, -sie; -sy, -sów a. ndm
      (Slownik ortograficzny PWN)
    • chayah Re: O jedzeniu niepoprawnie 08.02.21, 12:49
      bene_gesserit napisała:

      > * nie 'pomarańcz', a 'pomarańcza'
      > * nie 'brokuła', a 'brokuł'

      Mnie też drażni używanie form "pomarańcz" i "brokuła". I jeszcze "winogron" zamiast "winogrono/winogrona"...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka