ingra 04.04.07, 14:42 Hej,mam pytanko do zorientowanych i obytych;) Jacy są Bułgarzy? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: hh Re: bułgarzy IP: *.spray.net.pl 04.04.07, 17:39 Byłąm rok temu - najmniej przyjazny "naród" - a jeżdziłam po całej Europie. Uśmiechu u nich nie uswiadczysz tylko spojrzenia "spode łba" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIOTR Re: bułgarzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.07, 07:26 Dziecko Bułgar i dziecko Polak to się zasadniczo niczym od siebie nie różnią, no chyba że płcią, to wtedy już normalnie tak jak u ludzi. Dorośli Bułgarzy natomiast mają po dwie pary czułek jedna wyrasta z głowy druga z ramion, mają zielona skórę pokrytą łuskami, biegają i wołają huhuhuhuhu. Tak wogóle to normalni, weseli ludzie, tylko cholera z tym wysysaniem szpiku mogli by tak nie przesadzać!!! Poza tym nie wiem gdzie się wybierasz ale ostrzegam, że w okolicach Primorska działają regularne bandy partyzanckie i argumenty, że wojna się już dawno skończyła do nich nie trafiają. Ale z hersztem idzie się dogadać i zbytnio nie łupią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: bułgarzy IP: *.spray.net.pl 06.04.07, 13:32 Bułgarzy (oczywiście generalizując) są niesympatyczni i wiecznie naburmuszeni(szczególnie panie w sklepach) Odpowiedz Link Zgłoś
trypel Re: bułgarzy 06.04.07, 15:49 Czyli jak już napisałem- bardzo podobni do Polaków, najbardziej marudzącego i niezadowolonego narodu Europy :) Odpowiedz Link Zgłoś
ingra Re: bułgarzy 15.05.07, 09:04 Ale trzeba przyznać że Bułgarzy to przystojniaki;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sympatico1 Re: bułgarzy IP: *.magma-net.pl 21.05.07, 10:02 Może po prostu macie złe doświadczenia. Ja uważam , że Bułgarzy, przynajmniej ci z którymi miałem do czynienia byli dla mnie bardzo mili i uprzejmi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Siwuus Re: bułgarzy IP: *.tsi.tychy.pl 24.05.07, 00:30 Byłem w Bułgarii rok temu, w Sozopolu (piekna miejscowosc, wracam do niej znowu w tym roku) i moge tylko powiedziec, ze cięzko się z nimi dogdac bo większość nie zna angielskiego. Ci ktozy go znaja sa sympatyczni a Ci ktorzy nie , sa z reguly chamscy. czasami sa wyjatki i sa sympatyczni, ale to chyba dlatego ze chcieli mi cos sprzedac. Ogolnie polecam ten kraj bo mimo wszstko jest Bardzo tanio i sympatycznie, a pogoda i morze dopisuje!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ingra Re: bułgarzy 28.06.07, 20:57 Może brak zrozumienia odbierasz jako chamstwo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolme Re: bułgarzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.07, 08:13 Zdecydowanie najmniej sympatyczni z całej Europy. Jeździłem wiele lat jako pilot, prywatnie też. Byłem tam ze 30 razy. Mam porównanie z resztą Europy. Wiecznie naburmuszeni, obrażeni i źli na ciebie, że zawracasz im głowę. A przecież pracują w usługach - żyją głównie z turystyki. I nie łudźcie się, że to, że weszli do Unii coś zmieni w ich mentalności. Na to trzeba kilkudziesięciu lat. Jedyne miejsca, gdzie przynajmniej starają się być inni, to góry - zwłaszcza nowy ośrodek Bansko. Tam nie było tradycji turystycznych z "demoludów", wszystko powstało od zera i chyba stąd ta zmiana, nie byli jeszcze zepsuci. Odpowiedz Link Zgłoś
funkykitek Re: bułgarzy 24.05.07, 00:39 No to chyba miałam szczęście, bo każdy z "gospodarzy" z którymi miałam do czynienia, był przesympatyczny, pomocny i uśmiechnięty. Dostawaliśmy od nich gratis wino, sirene, byliśmy zapraszani na rodzinne biesiady przy grillu. Mój mąż nie raz był w kropce, bo nie wiedział jak odmówić właścicielowi pensjonatu toastu "Flirtem" :) Nie wiem, od czego to zależy, my zawsze podchodzimy do wszystkich z uśmiechem i widać to do człowieka wraca. Odpowiedz Link Zgłoś
ingra Re: bułgarzy 29.05.07, 18:04 też uważam że to zależy od naszego podejścia, jak ktoś dla mnie jest niemiły to nie chce mi się za bardzo wysilać, myślę że ta sama zasada sprawdziła się w przypadku paru osób które wcześniej wyraziły swoją opinię Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Loko Re: bułgarzy IP: *.centertel.pl 29.05.07, 21:15 Bardzo mili ludzie. Nad morzem wielu pamięta jeszcze czasy komuny, kiedy przyjeżdzało tam bardzo dużo polaków. Robili z nami niezłe interesy i miło nas wspominają. A bułgarki to miłe kobiety, szkoda tylko że większość ma wąsy. Odpowiedz Link Zgłoś