07.07.11, 23:48
Mam taka prosbe, podajcie nazwy hotelii, ktore polecacie i absolutnie odradzacie!
Jesli odradzacie, to mile widziane konstruktywne argumenty:)
Obserwuj wątek
    • Gość: rumianek Re: Cypr!!! IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 00:32
      Powiem Ci szczerze, odradzam, każdemu wyjazd na Cypr ani do Limassol nie warto, ani do Agya Napa (choć już z dwojga złego to tam choć plaże są wyspane piaskiem sprowadzonym z Egiptu). Cypr jest drogi (droższy od wysp Greckich), ma niski standard usług, nic kompletnie ciekawego do zaoferowania. Przykładowo delfinarium to stary odrapany basen z 2 delfinami i jedną foką.
      • Gość: Re Re: Cypr!!! IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.11, 01:41
        Rozumiem, że standart hotelów nie jest równy standardowi Greckiemu?
        Ale chyba kategoria GreckaA, to kategoria A?
        Polodniowow-wschodnia częśc wyspy to klimap podobny do polódniowow-wskochodniej czesci Włoch. Przynajmniej plaże identyycznie podobne:)
        • Gość: rumianek Re: Cypr!!! IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 11:23
          To kwestia porównania jakości do ceny. Za te pieniądze, które wydasz na hotel i pobyt na Cyprze możesz mieć więcej i lepiej gdzie indziej. Nie tylko mowa o greckich wyspach,ale za ten sama budżet możesz mieć Majorkę czy Sycylię o Greckich wyspach nie wspominając. Co jest powodem, że akurat wybór twój padł na Cypr?
          • zjawa1 Re: rumianek 08.07.11, 12:06
            . Co jest powodem, że akurat wybór twój padł na Cypr?

A wiec tak: Nie bylam jeszcze na Cyprze:) Takze powod raczej prosty:)
            Slyszalam, ze polodniowa czesc cypru ma klimat i plaze podobne do tej w Kalabrii czy Sycylii-choc nie wiem czy to jest prawda na 100%?
            Na Sycylii bylam juz i na polodniowo-zach czesci Wloch tez.
            Bardzo odpowiadal mi tamtejszy klimat.
            Jakos ta Majorka mnie nie ,,kreci".
            Myslalam jeszcze o Krecie, bo na tej wyspie tez nie bylam.
            Lece z dzieckiem z jakiegos Lastu w lipcu, dlatego pytam o opinie na temat hotelii.
            Ogolnie to nie jestem jeszcze pewna czy wybrac Cypr czy Krete?
            Jesli Cypr fatycznie ma podobne klimaty o ktorych wspomnialam wyzej, to wole doplacic i tam pojechac.
            Dlatego prosze o wszelkie rady i sugestie. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
            • Gość: rumianek Re: rumianek IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 12:34
              Ja na Cyprze byłam i też dla tego, że wcześniej jeszcze na nim nie byłam:), ale było w październiku, kiedy do wyboru były albo kraje islamskie na kontynencie Afrykańskim, albo wyspy karyjskie. Byłam w Limassol tydzień i uciekłam do Aya Napy obie miejscowości są na południu wyspy. Żadnego klimatu tam nie ma, do Kalabrii to nie jest w żaden sposób podobne, wystarczy wpisać te miejscowości w google, owszem jest jeszcze Pafos, które zwiedzałam, ale to było kolejne rozczarowanie Cyprem. Jak widzisz po wpisach na forum, nie tylko moje wrażenia, co do Cypru są bardzo umiarkowane. Natomiast jeśli chodzi o Kretę to jak najbardziej polecam zwłaszcza jej zachodnia część okolice Chanii , przepiękne plaże Balos, Falisarna i urozmaicone wybrzeża, a i atrakcji co nie miara.
              Możesz upierać się przy Cyprze, ale dlaczego nie sprawdzisz w googl grafika czy Tobie odpowiada Cypr i czy przypomina Kalabrię. Nie znam nikogo kto by uznał, że Cypr warto ponownie odwiedzić, kto już tam raz był, za to Kretę czy Majorkę ( o której najprawdopodobniej masz mylne wyobrażenie) odwiedza się z chęcią wielokrotnie. Poza tym lasty na Kretę są na prawdę atrakcyjniejsze niż na Cypr, a wyspa ma dużo wieje atrakcji do zaoferowania dla dzieci niż Cypr i standard usług oraz infrastruktura jest na o wiele wyższym poziomie . Moim zdaniem kreta jak najbardziej, a w poszukiwani klimatu należy się udać do jej zachodniej części:). Miasta Chania i Rethymnon rozwinęły się w czasach okupacji weneckiej, znajdziesz w nich też architekturę Turecka, a wszytko to ukryte w małych klimatycznych uliczkach typowych dla greckiej wysepki. Pozmawiam
              • zjawa1 Re: rumianek 08.07.11, 12:42
                Wiesz, ja osobiscie bylam juz w Grecji tyle, ze nie na Krecie.
                I mam w sumie mieszane odczucia:( Wiem, ze te wyspy Greckie znaczaco roznia sie od siebie, ale...

Na Krecie byli moi rodzice wiec cos tam o niej wiem. Jesli Kreta, to tak jak mowisz oczywiscie okolice Chanii:)
                Znam jedna osobe, ktora byla w Kalabrii i na Cyprze. Stwierdzila, ze klimat tam panujacy tj. temp. wyglad plaz itp jest bartrdzo zblizony.
                No ale jest to opinia jednej osoby, wiec trudno uznac ja za wiarygodna.

Sama nie wiem co teraz robic?
                Przyznam, ze mam dylemat.
                • Gość: rumianek Re: rumianek IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 19:06
                  Nie powinnaś mieć dylematu przyjrzyj się fotom ofertom, najtańsza na Cypr z All masz do Larnaki, wrzuć w google i zobacz jak to wygląda, gorzej niż najgorsze wyobrażenia o Majorce:), kolejna miejscowość Limassol, to koszmar gorszy od Gdyni bo plaże są kamieniste, Ayia Napa kurort ze sztucznymi plażami wysypanymi piaskiem, nawiezionymi z Egiptu, Pafos bida z nędzą co sr.. pędzą, Amathus betonowe giganty czyli hotelowa turystka masowa z lat 70. wystarczy obejrzeć zdjęcia tych 4 resortow na południ Cypru, w których polskie biura oferują hotele i zapewniam Cię , że pozrzędzisz się dylematów. Przecież nie musisz sugerować się zdaniem innych, sam zobacz czy Tobei Ci to odpowiada.
        • masheni Re: A co z rejonem Paphos? 08.07.11, 09:52
          Odradzam hotel Veronica w Pafos. Bo standard niski, daleko do plaży, daleko do miasta. Cypr oczywiście warto zobaczyć, ale na 2 tygodnie już bym tam nie pojechała (to oczywiście subiektywne odczucie) :) A pierwsze wrażenie z pobytu na wyspie: "lepkość", okropna lepkość spowodowana upałem i wilgotnoscia, jakiej nie spotkałam nigdzie indziej
    • Gość: Zbigger Re: Cypr!!! IP: 212.160.172.* 08.07.11, 11:44
      Witam,

w kategorii budżetowej (***) mogę spokojnie polecić hotel Kissos. Standard może nie najwyższy, jedzenie bez rewelacji, ale czysto, sympatyczna obsługa i niezła lokalizacja. Dobre miejsce jako baza wypadowa do zwiedzania.

A sam Cypr ma jedną niezaprzeczalną zaletę. Praktycznie cały październik gwarantowane słońce i pogoda ok.30 C. Jak dla mnie jest to świetna alternatywna dla Kanarów. Bliżej, taniej i ten niepowtarzalny grecki klimat. Polecam.
        • zjawa1 Re: Cypr!!! 08.07.11, 12:14
          Co jezcze istotne. Pojade w wersii albo HB albo All.
          Jesli w HB to licze sie z tym, ze bede musiala kupowac dziecku dodatkowe jedzenie, bo wiadomo, ze nie wytrzyma do obiado-kolacji po 18-tej.
          Rozumiem, ze na Cyprze jedzenie jest znacznie drozsze niz na Krecie?
          Moze ktos podac przykladowe, obecne ceny?
          Nie wiem, moze ceny jakis salatek, wody itp. Z gory wielie dzieki.
          • Gość: mmm Re: Cypr!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.11, 12:30
            cypr jest piekną wyspą i na pewno warto tam troche pobyć...niesamowita przyroda...bliskośc gór troodos...w okolicach paphos duzo do zwiedzania...jesli ktos chce to zobaczy tam wiele i na pewno bedzie zachwycony...a jelsli ktos zamierza lezec tylko nad basenem hotelowym to jego sprawa...mnie by by było szkoda...co do standardu hoteli, to wg mnie te na cyprze maja wyzszy standard niz te np. na krecie...ceny na cyprze większe...pamietam, ze np. hamburger kosztował 10 euro ...
            • zjawa1 Re: Cypr!!! 08.07.11, 12:50
              Czyli lepiej wziasc forme All.
              Nie wiem, jak tak teraz ogladam zdjecia z Cypru, to widoki bardo mi sie podobaja.
              Jakos ta Kreta i nawet okolice Chanii troche bledna przy nich:(
              Ale nie mowie, ze sa piekne.
              Ogolnie o co mi chodzi, jak bylam w Grecji to uznalam, ze widokowo jest mniej ciekawa niz np. Chorwacja na plw. Dalmacji.
              Natomiast wiem tez, ze Kreta ponoc jest szczegolna wyspa i tez piekna.
              • 1amazon Re: Cypr!!! 08.07.11, 13:57
                > Nie wiem, jak tak teraz ogladam zdjecia z Cypru, to widoki bardo mi sie podobaja.

mi tez sie podoba :)

nie znam hoteli na cyprze ale wiem ze warto wynajac samochod i w odleglosci juz 15 - 30 min od pafos jest sie czym zachwycic
              • Gość: rumianek Re: Cypr!!! IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 19:17
                Kreta jest piękna, urozmaicona, a do tego z Krety możesz udać się na najpiękniejsza Grecką wyspę Santorini. Oczywiście All opłaca się najbardziej, tym którzy chcą spędzać czas stacjonarnie. Skoro Kreta wygląda blado, To ja się poddaje:) spróbuj jeszcze wrzucic w google: kreta matala, kreta balos, kreta falasarna, kreta vai, kreta loutro. Ale skoro Urok Chani ciebie nie przekonuje, to rozumiem, że Cypr ma te zalety, których ja nie dostrzegam, ale za To dla Ciebie są one bez porównania atrakcyjniejsze. W tej sytuacji, jeśli już zdecydowałaś się na Cypr to rozważ albo Pafos albo Ayia Nape.
    • wojtek33 Re: Cypr!!! 08.07.11, 16:05
      Hotelu ci nie doradzę, bo byłem w wersji budżetowej a piszę, bo nie mogę się zgodzić z rumiankiem. Mnie się na Cyprze bardzo podobało i jeszcze kiedyś tam wrócę bo nie widziałem nic na wschód Limasol ani części tureckiej. Poszukaj zdjęć z półwyspu Akamas, tamtejszych plaż i błękitnej laguny, miejscu narodzin Afrodytypoczytaj o kościółkach w górach Trodos i freskach w nich się znajdujących, o mozaikach w Paphos i atarożytnych stanowiskach i koniecznie o serze halumi ;)
      • Gość: sisi Re: Cypr!!! IP: *.c197.msk.pl 08.07.11, 16:41
        To zagwozdka. Nigdy nie pojechałabym na Cypr w sezonie bo moge sobie wyobrazić jak wyglada tamtejsza przyroda-żólto , sucho, "zero zieleniny". Ale-chce pojechać w pażdzierniku a tak sie składa ,że tylko Cypr, Turcja(byłam kilkakrotnie) gwarantuje ciepłą pogodę i wodę. A jestem steskniona ciepłego morza bo czerwcowe wakacje w Hiszpanii niestety z zimna wodą. Przegladam oferty ale nie są zbyt ciekawe. Chce pojechać na tydzień i z wylotem z Katowic. To tez problem., bo Pafos odpada(Warszawa). Padła nazwa hotelu Kissos. Może jeszcze jakieś sugestie. Myślałam tez o Piere Anne Beach z Itaki ale tam problem 7 noclegów a 9 dni pobytu-taką sytuacje juz zaliczałam na Costa del Sol z Itaka. I pytanie-czy w pazdzierniku tez jest taka wilgotność "oklejająca" ??
      • Gość: rumianek Re: Cypr!!! IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 19:25
        też tam byłam:). Mimo wszytko uważam, że Cypr w porównaniu z innymi miejscami nie jest wyspą ani atrakcyjniejsza ze względu na atrakcje , ani ze wzgórek na cenę. jakoś do ceny wypada marnie, atrakcje w stosunku do innych miejsc też marnie. To nie znaczy, że jest brzydki, ale niczym nie jest w stanie zaskoczyć i nie oferuje nic atrakcyjniejszego niż inne miejsca, a jest stosunkowo drogi. Ale co kto lubi:) Ja wolę mieć więcej i lepiej za te same pieniądze niż mniej i słabiej, od i wszytko.
        • zjawa1 Re: rumianek 08.07.11, 21:58
          Nie wiem, moge sie mylic ale wywnioskowalam, ze Ty patrzysz na dany region pod wzgledem rozrywki itp.
          ... Zawsze chcialam zobaczyc miejsce narodzin Afrodyty:)
          Nie wiem, jak juz wspomnialam bylam w Grecji jakos mnie nie ruszyla.
          Dotychczas za najpiekniejsze miejsce, w ktorym bylam uznaje poludniowo-zachodnia czesc Wloch, a dokladnie Kalabrie i Sycylie.

Z Hiszpanii, bo tez byla o niej mowa, jedyne miejsca jakie chcialabym zwiedzic to: Fuerteventura. Ale niestety cenowo w tym okresie za wysoko jak dla mnie.
          Nie weim, wybieramy sie na 2 tygodnie z malym dzieckiem, przeszlo 3 letnim.
          Chcemy sobie odpoczac w sloncu i urokach natury. Cos sobie ziedzic:) Np. zabytkowe rejony Paphos.
          • Gość: rumianek Re: rumianek IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 22:24
            Ja pod względem rozrywki ?, nic podobnego jak szukam miejsc jak najbliżej natury i jak najdalej od komercji:)
            Pod względem atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, zabytków, fenomenów natury.
            Miejsce narodzin Afrodyty:) toż to Mitologia, a wyznaczenie konkretnego miejsca to nie fakt historyczny a zabieg marketingowy:). czym ten ubogi Cypr ma przyciągnąć, stanowisko archeologiczne w Pafos ma się nijak do np. Efezu w Turcji, na Krecie zaś ma chociażby Knossos (nie chciałaś nigdy zobaczyć labiryntów, do którego weszli Tezeusz i Ariadna:)).
            Grecja lądowa, a wyspy Greckie to coś kompletnie innego, a ja piszę ci o Krecie (przy okazji wizyty na Krecie trzeba wybrać się konieczne na Santorini), ewentualni Korfu czy Rodos.
            Co do Kalabrii i Sycylii zgadzam się w pełnej rozciągłości, że warto, że pienię, że niezapominane wrażania i do zwiedzania tyle niepowtarzalnych miejsc. Włochy to najwyższa półka, a Cypr to najniższa dla wytrawnego podróżnika:).
            Co do Hiszpanii, to najpiękniejszym regionem pełnym zbytów klasy zero, a za razem przepięknych wiosek jest Andaluzja i Costa del Sol, Majorka piękniej kojarzy Ci się podobnie jak Ibiza, tymczasem jesteś bardzo w będziecie. Z wysp kanaryjskich wybrałaś Fuerte, która oprócz plaży nie ma nic do zaoferowania. Ja wybieram miejsce, które będzie urozmaicone i krajobrazowo i architektonicznie, jestem podróżnikiem, a nie leniuchem plażowym (choć oczywiście lubię opalać się na pięknych plażach, ale nie na jednej i tej samej:)).
            masz swoja wizję wakacji i bardzo dobrze, ja już nie będę Cię przekonywać, że są atrakcyjniejsze miejsca pod każdym względem, bo zwyczajnie masz własne zdanie i dobrze:).
            udanego urlopu Ci życzę gdziekolwiek się wybierzesz:)
            • zjawa1 Re: rumianek 08.07.11, 22:37
              Wiesz tak sie sklada, ze w Grecji bylam juz 2 razy, ale ani razu na Krecie i a na ladzie jedynie ladowalam aby przprawic sie promem:)
              Zwiedzilam cala ,,zielona wyspe" Thassos, choc to nie bylo wielkie osiagniecie, nie nalezy do wielkich:)
              Byylam rowniez na Rodos.
              Ja nie pytam o ,,skojarzenia" bo historie calej Grecji znam z racji swojego wyksztalcenia:)
              Nawet znam srednio- zaawansowanie jezyk Grecki:)
              ....To samo dotyczy Hiszpanii oraz jej zabytkow:)
              Ja, jadac z dzieckiem chce odpoczac na ,,lonie natury" raczej trudno bbedzie mi zwiedzac z malym 3-latkiem:)
              Planowalam w minimalnej opcji. Bo raczej z tak malym dzieckiem srednio da sie:)
                  • Gość: rumianek Re: rumianek a jezeli chodzi o Turcje IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 23:02
                    Cała Turcję zwiedziłaś, ze piszesz Karaj się nie nadaje? Byłaś i w Cesme, na półwysep Bodrum, w Kusadasi, w Antalyi, Belek, Side, Oludeniz ? No skoro tak, to faktycznie wiesz co piszesz. A jak jeszcze byłaś nad morzem Czarnym to znasz faktycznie wszystkie możliwości wypoczynku nad morzem w tym pięknym kraju:). Mam tylko nadzieję, że nie wyrobiłaś sobie zdania na podstawie jednego lub dwóch mało atrakcyjnych kurortów takich jak Alanya, Kemer, Marmaris czy Fethyie.
                    • zjawa1 Re: rumianek a jezeli chodzi o Turcje 08.07.11, 23:07
                      Tak, bylam w opcji 7 dni zwiedzania i 7 wypoczynku. Najistotniejsze rzeczy zwiedzilam, prawie caly turystyczny region.
                      Dodatkowo, moj brat wrocil ostatnio z podobnej wyprawy i potwierdzil to, co wczesniej Ci napisalam-kraj srednio nadajacy sie na wyjazd z dzieckie 3 letnim.
                      Tym masz dzieci, jesli moge spytac?
                      Wiesz, turcy i ich klimaty sa srednio interesujace mnie i skrajnie meczace, gorzej niz Egipcjanie!
                        • Gość: rumianek Re: rumianek a jezeli chodzi o Turcje IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 23:47
                          Hotel, który Ci polecam na Krecie i który mi podsunęła znajoma, która spędziła tam bardzo udane wakacje z 2,5 latkiem. Do tego jest on w Georgiopolis, gdzie są najładniejsze i bezpieczne plaże są przy hotelach. A dodam, ze obok Georiopolis jest jeszcze jeziorko Koumas, położone bardzo malowniczo wśród zielonych wzgórz -kolejne doskonałe miejsce na kąpiele. Można tam wypożyczyć rowerek wodny , kajaki lub łódki i popływać. Dojechać tam także można ciuchcią turystyczna co dla osób z małymi dziećmi jest zdecydowanie wygodniejszą formą.

www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Pilot+Beach-hid_17051.html
                • Gość: rumianek Re: rumianek IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 22:57
                  Podałam Ci już wcześniej, strony na których były zamieszczone przykładowe ceny z tego roku na Cyprze.
                  hotele możesz sprawdzić na www.wakacje.pl lub www.easygo.pl, a opnie o nich znajdziesz i na tych stronach i na www.holidaycheck.pl
              • Gość: rumianek Re: rumianek IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 22:53
                Dobrze więc wzięłam to pod uwagę, że jedziesz z maluchem i szukasz ładnego miejsca i komfortowego hotelu z All, potrzebujesz też mieć dostęp do plaży, nie zatłoczonej i z łagodnym zejściem do morza, a nie zaszkodzi jakieś odwiedzić delfinarium. Więc nadal twierdzę, że nic z tych warunków nie spełnia wyspa Cypr. Moje zdanie nie ma większego znaczenia więc naprawdę nie musisz się nim sugerować. Zwłaszcza, że i Twoje wykształcenie i znajomość języków umożliwia Ci dokonanie najwłaściwszego dla siebie wyboru miejsca wakcynacji. W życiu bym nie pojechała na Thassos, ani na wypoczynek w Grecji lodowej (przy okazji pobytu na Krecie byłam w Atenach i Koryncie i wystarczy:)).
                Jestem pewna, że wybierzesz dla siebie najlepszą opcję i hotel i spełnisz swoje marzenie, aby odwiedzić miejsce narodzin Afrodyty czy łaźnie afrodyty, podobno po kąpieli w nich można zachować wieczną młodość:).
                Pozdrawiam.
                • zjawa1 Re: rumianek 08.07.11, 23:02
                  Nie twierdze , ze w jakims sensie mnie nie przekonalas:)
                  Sklamalabym gdybym zaprzeczyla:)
                  Wiesz ja pytam o praktyczne rady i zadaje pytania osoba, ktore faktycznie byly w danym miejscu.
                  Przeciez Cypr to tez w wiekszosci Grecja:)
                  Powaznie, dzis zaczelam doglebnie analizowac wszystko i w chwili obecnej wyszlo 50:50 Kreta( okolice Chanii) z Cyprem polodniowo-zach:)
                  A czas mam do poniedzialku:)

Swoja droga, nie rozumiem dlaczego nie wybralabys sie na Thassos.
                  Wyspa faktycznie architektonicznie najbrzydsza, a wiesz dlaczego?
                  Taka ciekawostaka. Bylo to celowo praktykowane przez tubulcow:)
                  Ciekawa histroria sie z tym wirze. Wyspa ta, ma zloza najdrozszego marmuru na swiecie.
                  W celu unikiecia ,,najazdow" i grabiezry Grecy budowali skromne domostwa w okolicach, tak, zeby nie kusic losu:)
                  Wyspa jest tez nazywana wyspa ,,pszczol" . Nigdy w zyciu nie jadalam tak pysznego miodu oliwek, serow i ogolnie warzyw jak na tej wyspie! Nigdy nie zapomne ich smaku.
                  Faktycznie zabutkow zero:)
                  • Gość: rumianek Re: rumianek IP: *.jjs-isp.pl 08.07.11, 23:13
                    Ponieważ, Thassos jest z mojego punktu widzenia jedną wielką wioską, nic nie ma do zaoferowania czego nie znajdę nigdzie indziej, a miód to jeden z tych produktów obok oliwy z których na całym świecie słynie Kreta właśnie (dodam, że rejon Chania:)).
                    Polecę Ci pewną stronę o Krecie, zajrzyj bo warto:)
                    www.creteteam.pl/
                    dziendobrytvn.plejada.pl/28,24135,wideo,,119832,polacy_na_krecie,aktualnosci_detal.html#autoplay
    • Gość: gość 1 Re: Cypr!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.11, 23:18
      Latamy na Cypr od 8 lat.od kilku lat spedzamy tam miesiac w roku.po prostu zakochalismy sie w tej wyspie.
      juz kiedys pisałam o Cyprze: albo go kochasz od pierwszego wejrzenia albo uciekasz gdzie pieprz rosnie;-)
      Co do hoteli to bylismy w Pissouri w Columbia Beach Resort-hotel super ale plaża nie dla maluchów.bylismy z dwulatka i na plaze jezdzilismy do limmassol na Lady Mile Beach(strasznie wieje) a najlepiej do Konnos Bay ale to ok.80 km od Pissourii.
      Najlepsze hotele są w okolicach Paphos( zresztą zabytków też jest tutaj najwięcej) ale jak dla nas w tej czesci wyspy bardziej wieje i od kilku lat unikamy jej jak ognia i wynajmujemy dom w Protaras..W okolicach Konnos Bay jest Hotel Grecian Park-raz tam sie zatrzymalismy,mielismy duzy pokoj bo trzy sypialnie plus living room ale to nie dla nas.hotele na Cyprze(zwłaszcza te lepsze) maja jeden wielki minus:tasmowe wesela przez cały tydzień.Masakra dla rodzin z dziecmi a my mamy czworke maluchów od 0-7 lat.Chociaz przystosowane sa: w hotelach place zabaw,brodziki,opiekunki.Parki wodne raczej poza hotelami, w protaras jest chyba jeden hotel ze zjezdzalniami na basenie.
      Czyli testowalismy te dwa hotele a za trzy tygodnie lecimy na miesiac do "naszego" domku.tym razem niestety w sezonie bo mamy dziecko w wieku szkolnym.Ogolnie pobyt na cyprze w sezonie odradzaja nam nawet nasi przyjaciele.jak dla nas to najpiekniej,najspokojniej na cyprze jest pod koniec pazdziernika.ogolnie jezdzilismy od maja do padziernika z pominieciem lipca i sierpnia.
      Bylismy na majorce ale nas nie urzekła tak ja Cypr.
      • zjawa1 Re: Cypr!!! 08.07.11, 23:38
        Czyli plaze nie sa najlepsze dla tak malego dziecka?
        Nie wiem, cos mnie ,,ciagnie" na ten Cypr, a z drugiej strony swiadoma jestem, ze np. w Chanii jesli chodzi np. o plaze, to bedzie dogodniej dla dziecka?!
        Naprawde niewiem juz teraz co robic?
          • Gość: rumianek Re: Cypr!!! IP: *.jjs-isp.pl 09.07.11, 00:00
            Voyager nic z tego, akurat ani Turcja, ani Majorka nie są w kręgu zainteresowań wątkodawczyni. I wygląda na to, że przekonanie to jest bardzo silne.
            Ale ja w pełni podzielam Twoje rekomendacje, trzeba jednak wiedzieć gdzie jechać i na Majorkę i do Turcji bo można faktycznie trafić fatalnie i się raz na zawsze uprzedzić:)
            • zjawa1 Re: Cypr!!! 09.07.11, 00:34
              Wiem, wiem z niemowalakami nawet jada do Egiptu czy tunezji....
              Jakos nie rusza mnie ten klimat. Ogolnie nie przepadam za klimatami Tureckimi oraz ich natarczywa mentalnoscia. I jest tak bez wzgledu na rejon.
              I nie porownujmy Hiszpanii do Turcji, bo to chyba lekka przesada:)
              • zjawa1 Re: Cypr!!! 09.07.11, 00:37
                W sumie, skoro tak zachwlasz ta Majorke, a konkretnie zachwalane sa plaze.
                Ok jutro przeanalizuje i ten kierunek:,,, czlowiek nie krowa wiec poglady swoje zmienia".
                Ale jak w koncu wyjade na Krete czy Majorke:) to reklamacje do Ciebie zglaszam:)
                • voyager747 Re: Cypr!!! 09.07.11, 09:04
                  Mi tam obojętne gdzie pojedziesz, jeśli nie lubisz klimatów tureckich, to Majorka jest idealna. Tam tego nie ma, nikt Cię nie nagabuje. Plaże są ładne, zwłaszcza na wschodzie, w małych zatoczkach, np. taka:
                  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2761696,5,64,58854,Cala-Mondrago-Majorka.html
                  A z dzieckiem byliśmy tak jak pisałem: 3 razy w Turcji, 2 razy w Grecji, raz we Włoszech, 2 razy na Maderze i raz na Majorce, a 3 lata to ma teraz :)
              • Gość: rumianek Re: Cypr!!! IP: *.jjs-isp.pl 09.07.11, 00:48
                nie prawda, w Oludeniz nie ma żadnej natarczywości, żadnych zaczepek. Ale z pewnością tam nie byłaś skoro twierdzisz, że to zachowanie występuje w każdym rejonie Turcji. Tez tego nie lubię i nie jeżdżę tam gdzie zamiast wypocząć, czuję się umęczona czyjaś nachalnością czy natarczywością. Ale Oludeniz to jest bardzo wyjątkowe miejsce w Turcji :)
                • zjawa1 Re: Cypr!!! 09.07.11, 01:07
                  Co, nie prawda? Mnie ogolnie chodzi i mentalnoosc danego narodu!
                  I jak mam byc szczera, to najbardziej pasuje mi mentalnosc Grekow:)
                  Cypr to prawie Grecja:)
                  Wlochy, zwiedzilam caly kraja przepiekne okolice o ktorych juz wspominalam, ale tez jesli chodzi o ,,klimat i mentalnosc" nie bardzo mi pasuje.
                  Nie wiem, moze o tej godzinie jestem juz bardziej na Krete niz na Cypr:)... jednak:)
                    • Gość: sisi Re: Cypr!!! IP: *.c197.msk.pl 09.07.11, 09:15
                      Kreta jest piekna i świetnie nadaje sie dla dziecka tylko trzeba wybrać odpowiednie miejsce a tych tam nie brakuje. Jest jeszcze Korfu i Zakynthos z greckich wysp. Wszędzie jest co zobaczyć i są dobre plaże. A ja zrezygnowałam z Cypru na rzecz Turcji. Byłam juz tam 3 razy ale Turcja jest przepiekna i ciągle sa miejsca których nie widziałam. I prawde mówiąc to właśnie Turcja jest miejscem najbardziej zróżnicowanych krajobrazów i wielkiej ilosci zabytków różnych nacji i czasów. Ma tez piekne plaże np.Oludeniz, Patara, Cesme...
                      • Gość: Gosc1 Re: Cypr!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.11, 10:50
                        Plaze w okolicach aya napy sa super dla malucha.nissi beach jest idealna-dlugo plytko0 prawda,ze plaze na majorce sa piekne ale to wszystko. Czegos tej wyspie brakuje.nas nie zachwycila,bylismy piza sezonem z dwulatka.a na cypr wracamy co roku i pomimo ze widzielismy wiele z tzw.najpiekniejszych plaz swiata to wlasnie z cypryjskim klimatem najwiecej nas laczy.
                      • Gość: rumianek Re: Cypr!!! IP: *.jjs-isp.pl 09.07.11, 11:09
                        Sisi ( jak księżniczka Sisi :)) - podzielam twoje zdanie i względem Turcji i Krety i Cypru też.
                        Nie mam wcale na zamiarze przekonywać tych nie przekonywanych, bo każdy ma inne preferencje, kryteria doboru, ale są takie miejsca, które są odpowiednie dokładnie dla wszystkich i takim miejscem jest np. Oludeniz w Turcji, tam jest raj i dla rodzin z dziećmi, i dla lubiących spokój i kameralność i rozrywkowej młodzieży, oraz tych co cenią aktywny wypoczynek lub luksusowe wczasy, no i dla odkrywców:), a Turcy tam są chyba jednak potomkami Greków:). Podobnie jest z Kretą, dla każdego może się okazać strzałem w dziesiątkę, trzeba tylko nieco się zorientować, co który rejon proponuje i dla kogo będzie on najwłaściwszy. Niestety Cypr niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle innych destynacji w rejonie morza śródziemnego, a pozom usług jest i niższy i droższy. Jedyny sens to udać się tam w październiku ze względu na pogodę, ale i tak nie zmienia to faktu, że ta wyspa nie ma nic szczególnego do zaoferowania. Nie wątpię, że ma sowich zwolenników i to nielicznych w porównaniu z powszechnym uwielbieniem dla innych wysp, ale może to jest jej atutem:).
                        • zjawa1 Zmienilam jednak zdanie:) 10.07.11, 11:59
                          Moze nie na Majorke, ale tez Hiszpania:)
                          Znalazlam fajna oferte na Fuerteventure:) i zarezerwowalam .
                          Dziekuje Wam za opinie w sprawie Cypru i Krety, napewno beda przydatne na przyszlosc.
                              • zjawa1 Re: Zmienilam jednak zdanie:) 10.07.11, 19:55
                                Moze i tak ale ostatnio marzylo mi sie, zeby poleciec na wyspy Kanaryjskie:)
                                Zreszta ja nastawiam sie gl. na odpoczynek, a nie zwiedzanie.
                                Ja dziecko troche podrosnie to bedziemy moze zwiedzac Krete:)
                                Zalezalo mi na pieknych plazach a tam jest idealnie, wreczu cudnie pod tym wzgledem:)
                                W dodatku hotel mamy tuz przy przepieknej plazy.
                                • zjawa1 Re: Zmienilam jednak zdanie:) 10.07.11, 20:02
                                  Zreszta sami zobaczcie, bezkonkurencyjne:
                                  www.google.pl/search?q=fuerteventura&hl=pl&biw=1024&bih=566&prmd=ivnsm&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=vOcZTqbNHImBhQfXzeHMBQ&ved=0CEUQsAQ
                                  www.trivago.pl/fuerteventura-31784/wycieczki/plaza/f_192=1
                                  Hotel lezy tuz nad samym oceanem.
                                  Ciesze sie, ze dalo mi sie znalesc taka oferte z Last:)
                                    • zjawa1 :) 10.07.11, 20:15
                                      To jest spokojna wyspa, nie kazdy gustuje w takich klimatach.
                                      Mnie sie wydaje, ze na pobyt z dzieckiem idealne miejsce:)
                                      Bo tak, jak pisalam, ja nie nastawialam sie na zwiedzanie tylko na plazowanie na lonie natury.
                                      Tam, plaze nie sa tak ,,zawalone" i oblegane jak winnych krajach, co jest ewidentnym plusem.
                                      Ogolnie zobaczymy jak bedzie.

Jak wroce, to szczerze opowiem o wrazeniach i czy faktycznie bylo warto.
                                  • tigertiger Re: Zmienilam jednak zdanie:) 10.07.11, 21:22
                                    I Bardzo dobrze:) Byle nie na Cypr:)
                                    Jeśli szukasz pilnych plaży, komfortowych warunków i wysokiego standardu wybór jest jak najbardziej trafny:)
                                    Super, że znalazłaś to czego szukałaś i do tego bardzo rozsądzanie ze względu na temperatury poniżej 30, wiec dla dziecka bezpieczniejsze, a na Kretę przyjdzie czas gdy maluch podrośnie:)
                                    • zjawa1 Re: Zmienilam jednak zdanie:) 10.07.11, 21:45
                                      Mysle, ze bedzie ok. Tym bardziej, ze jedzenie jest tam bardzo urozmaicone i podobno bardzo dobre.
                                      Faktycznie nie wystepuja tam tragicznie wysokie upaly, wieje fajny wiaterek od oceanu...
                                      Nie, naprawde bardzo chcialam tam pojechac.... Spelni sie moje marzenie:)
                                      I bardzo ciesze sie na ten wyjazd, jak dziecko:)
                                      A jesli chodzi o dziecko, to napewno warunki jak na takiego malucha beda bardzo dogodne.
                                      Moze poplyniemy sobie promem na Lanzarote...
                                        • zjawa1 rumianek 10.07.11, 22:43
                                          Mam taka nadzieje:)
                                          Nie wiem, ale nigdy wczesniej nie bylam tak podniecona przed wyjazdem jak teraz:)
                                          Oferta doslownie, spontanicznie spadala mi z nieba:)
                                          juz bylismy w trakcie wykupowania wycieczki na Cypr:) I nagle zobaczylam na ekranie film z hotelem na Kanarach:)
                                          • Gość: rumianek Re: rumianek IP: *.jjs-isp.pl 10.07.11, 23:32
                                            No nieźle jesteś podekscytowana to fakt:)
                                            Ale to chyba nic dziwnego skoro marzyłaś o Fuerteventurze już od jakiegoś czasu, a do Cypru przekonana nie byłaś (gdyby było inaczej nie zamieszczała byś tego wątku), a tu ci się trafia atrakcyjna oferta z lasta:) Nie mogło być lepiej, zwłaszcza, że naprawdę ona spełnia wszystkie wasze oczekiwania. Lanzarote na jedne dzień to też fantastyczny pomysł, trzeba tylko wynająć samochód na Fuerte i już z nim popłynąć promem na Lanzarote (na kanarach jest relatywnie tani wynajem samochodów i benzyna). No i kanary to strefa bezcłowa, wiec możesz przy okazji zrobisz jakieś udane zakupy:).
                                            Bawcie się dobrze:)
                                            • zjawa1 Re: rumianek 10.07.11, 23:41
                                              Wiem:) Sporo racji w tym co piszesz!
                                              Pewnie jakies perfumiki sobie zakupie:)
                                              A co do wyspy Lanzarote, to myslalam, zeby jechac z wycieczka fakultatywa.... Nie myslalam, zeby z autem. Auto napewno wypozyczymy ok 35 euro na 24 godziny, a benzyna tansza niz w Polsce:).
                                              Nie wiem czy z autem jak sami pojedziemy wyjazd na wyspe wyjdzie taniej. Musialabym dojechc do miejsca skad plyna promy, a bede mieskzac na poludniu wyspy. Podobno najpiekiejszy rejon;) okolice Jandi. Jakie zoo tam jest, wiec pewnie odwiedzimy:)
                                              Do tego 2 razy dwie osoby dorosle , 1 dcieko i oplata za auto na promie... moze wyjsc drozej, wiec zobaczymy...
                                              • Gość: rumianek Re: rumianek IP: *.jjs-isp.pl 11.07.11, 00:02
                                                A ja wiem, czytałam wpisy tych, którzy tak zrobili, a wcześniej wszytko sobie przeliczyli:), zresztą jak macie malucha, to całodniowa wycieczka zorganizowana w grupie to naprawdę słaby pomysł. No to już wasza decyzja, jak wolicie zorganizowaną to pewnie maluch dobrze znosi takie wyjazdy:)
                                                Właśnie dla tego, ze musicie dojechać do portu potrzebujecie samochodu i aby wrócić z portu tez:), no i możecie wynająć przez internet, co jest dużo tańsze ( easy terra czy euro car) i nie na jeden ale dwa dni (1 dnia zwiedzić Fuerte, drugiego Lanzarote).
                                                Ty się lepiej zacznij pakować:)
                                                • zjawa1 Re: rumianek 11.07.11, 00:13
                                                  Wiesz, prawde mowiac, to ja nie wiem jak maly bedzie ,,znosic" wycieczki fakultatywne:)
                                                  Bo od czasu jego pojawienia sie na swiecie:) nie bylam na ,,porzadnych" wakacjach.
                                                  (Maly poleci po raz pierwszy samolotem o czym tez ciagle mowi i spac nie moze z podniecenia:)
                                                  A za takie uwazam, te w cieplych krajach.
                                                  Moze tez dlatego tak bardzo ciesze sie na ten wyjazd!
                                                  W koncu po przeszlo 3 latach wygrzeje sie.
                                                  Bo Poski Baltyk to porozaka, zwlaszcza jesli trafi sie na mieszne ,,klimaty", a wiec deszcz!
                                                  I bynajmniej, tanio takie wakacje nie wychodzo....
      • bricolo Re: Cypr!!! 21.08.11, 02:56
        To prawda, w Cyprze mozna sie zakochac od pierwszego wrazenia.... przyjechalam pierwszy raz na Cypr w 1989 roku i nie wyobrazam sobie dlugich letnich wakacji w innym kraju. Uwielbiam takze Majorke, wyjezdzam 10 dni w maju i we wrzesniu poza sezonem jest tam wspaniale jednak pogoda w tym okresie to jak los na loterii, moze byc pieknie, slonecznie albo deszcz przez kilka dni. Pod wzgledem pogody Cypr jest niezawodny. Wynajmuje mieszkanie w Kissonerga (8 km od Paphos) w Theo Sunset Bay., Jest to maly osrodek wczasowy (4*), kilka willi ,recepcja, sala do cwiczen, gabinet kosmetyczny, restauracja , mozna zamowic calodzienne wyzywienie. Mieszkanie ( to samo od 3 lat) jest bardzo wygodne, przestrzenne i co najwazniejsze z tarasu jest najpiekniejszy widok na zachod slonca. To jest moj maly raj na ziemi, bedac juz na emeryturze planuje zamieszkac tam na stale.
        • Gość: nina104 Re: Cypr!!!- do bricolo IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.11, 13:59
          Planuję prywatny wyjazd na Cypr, czy mógłbyś wrzucić stronkę z tymi apartamentami- zawsze coś sprawdzonego! Czy ten rejon (okolice Pafos) warto brać pod uwagę przy szukaniu apartamentu, a może polecasz inny rejon. Kiedyś(12 lat) byłam w Agia Nappa, więc myślałam o innej części wyspy.
          Pozdrawiam
    • Gość: kalimaaa Re: Cypr!!! IP: *.mofnet.gov.pl 15.07.11, 14:57
      Wróciliśmy z Protaras (12 km od Aya Napy) w poniedziałek. Hotel Golden Coast Beach ****. Powiem krótko : 2 tygodnie w raju. Słońce, piaszczysta plaża, ciepłe morze, ciepło lecz sucho. Miła obsługa, dobre jedzenie i trunki, baseny, animacje. Polecam (choć faktycznie tanio nie jest).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka