Dodaj do ulubionych

Osadzanie kodu programów/skryptów we wpisach?

09.01.10, 09:58
Witam.
Jaki sposób (formatowanie, edytor) polecicie na osadzanie kodu we wpisach? Przykład wpisu - tak korzystam obecnie (edytor TinyMCE - jedyny z podglądem, wybieram czcionkę o stałej szerokości (czyli pre w HTML)), ale efekt jest średnio ciekawy, wcina wcięcia przy wklejaniu kodu z pliku tekstowego. Co więcej, przy każdej edycji wpisu wycinany jest <F> z linii while (<F>wink{ (kocham te zabezpieczenia wink). Jakiś inny sposób zamieszczania kodu sugerujecie?
Obserwuj wątek
      • domik82 Re: Osadzanie kodu programów/skryptów we wpisach? 15.02.10, 22:31
        Odświeżę wątek bo też mam problem z podświetlaniem kodu. Dzięki pomocy
        Debergerac udało mi się uruchomić na blogu Syntax Highlightera szerzej opisane >
        tutaj

Problem jest zarówno już przy samym wstawianiu kodu na bloga (np. dodawanie tagu
        < br />wink, jak i z publikowaniem wpisów przez RSS - kod w znacznikach < pre > z
        klasą "code" nie pojawia się. Znika też w edytorze i widać go tylko w źródle html'a.

Przy wklejaniu większej ilości kodu sformatowanego wcześniej, pojawia się znowu
        komunikat o przekroczeniu długości notatki. (można zobaczyć jak wygląda
        przykładowy kod
        tutaj.

Czy ktokolwiek jest w stanie pomóc mi w problemie. Chodzi głównie o to aby kod w
        RSS nie był wycinany. Podejrzewam że problemu z samym formatowaniem notki nie da
        się łatwo rozwiązać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka